Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.316
|
čitano: 14.092.449
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Jel još nekome puca televizor cca 10 minuta nakon gašenja? Znači svaku večer, u roku 10 minuta ko da pukne plastika sa zadnje strane. Prvih par puta sam se usro da ne popušta nosač al baš se telka čuje. LG CX.

Napajanje?

Ja bih rekao da je to,ono zna skljocnut ali ti to opisujes kao da je nesto full glasno pa ne znam....

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
gocc01 kaže...

Jel još nekome puca televizor cca 10 minuta nakon gašenja? Znači svaku večer, u roku 10 minuta ko da pukne plastika sa zadnje strane. Prvih par puta sam se usro da ne popušta nosač al baš se telka čuje. LG CX.

Napajanje?

Ja bih rekao da je to,ono zna skljocnut ali ti to opisujes kao da je nesto full glasno pa ne znam....

 

Napajanje škljocne nakon 5-6 minuta, i puno je tiše a ovo me zna scimat ak na pol zaspem. 

Išao malo guglat, veli ekipa da se to čuje plastika kad se ohladi nakon gašenja, pa deformira u prvobitni položaj.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja imam cx... I to da skljocne  ako mislis pod tim da je isti zvuk kao kada gasis TV  onda da i meni ponekad zna to bit nakon 10 min od gasenja tv a vecinom necujem nista...

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 7:55 (Duje2).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tom hanks kaže...
A citao sam da je bolje narucit android box za par-sto kuna nego se pouzdat u OS koji je ugrađen na TVu.. Tipa uzet X96 MAX Plus 4GB/32GB, vazno da ima Amlogic S905x3... on je 45$-300kn

Ne bih preporucio taj chipset, naime ima bug kod prikazivanja hdr sadrzaja (dobiju se dvije linije bijele na vrhu i dnu videa).

 

Vecina kineskih boxova nemaju licencirane certifikate za gledanje stream servisa u 4k (osim par iznimka tipa xiaomi mi s).

 

Na amazonu su sada popusti na firetv stickove. Ti uredjaji su jako dobri i nativno podrzavaju gotovo sve formate (ukljucujuci i DTS) plus imaju sve potrebne certifikate.

 

Najskuplji 4k max je sad oko 280kn, a 4k oko 190 kn.

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Sto se tice kvalitete izrade i ja imam jedan prigovor na LG.

Dok je sami televizor izvrsno izradjen daljinski je druga prica,poklopac baterije je "skripav" tojest nije cvrsto fiksiran na daljinski pa se prilikom koristenja mice i lagano skripi.

To mi se nije desavalo na zadnjih 4-5 televizora koje sam imao.

 Hm, onda su ga pogorsali, na c8 je cvrst, ne mrda ni malo niti skripi, dosta robustan

 Pa znas da nije isti MR kao prije, novi je plasticniji izgleda...

12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@gocc01, 2 su mogucnosti:

Ili ti se cuje relej od napajanja, makar ako je glasno nije to. Obicno se releji cuju kao tiho skljocanje.

Ono sto je puno vjerojatnije je da se tv zagrijao, plastika se zbog toga prosirila (sto je normalno). Kada si ga ugasio se opet pocela stezati. Posto je vani hladno, ako otvoris prozor, stezanje postaje agresivnije i naglije zbog hladnoce sto zna rezultirati glasnim “pucanjem”. Ne znam da li je to mozda slucaj pa pogadam.
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
@gocc01, 2 su mogucnosti:

Ili ti se cuje relej od napajanja, makar ako je glasno nije to. Obicno se releji cuju kao tiho skljocanje.

Ono sto je puno vjerojatnije je da se tv zagrijao, plastika se zbog toga prosirila (sto je normalno). Kada si ga ugasio se opet pocela stezati. Posto je vani hladno, ako otvoris prozor, stezanje postaje agresivnije i naglije zbog hladnoce sto zna rezultirati glasnim “pucanjem”. Ne znam da li je to mozda slucaj pa pogadam.

 

Relej škljocne. Ovo je drugo kaj si napisao. Znači zamisli zvuk koji bi se čuo kad bi išao savinut televizor, dva glasna krca. Piše da je to kao normalno al da se može reklamirat ako se čuje tokom dana i za vrijeme gledanja televizora. Al zanimljivo da ima tajming od 10-15 minuta, nikad više od toga. Nekad pukne dvaput brzo a nekad sa razmakom pola sekunde. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Jel još nekome puca televizor cca 10 minuta nakon gašenja? Znači svaku večer, u roku 10 minuta ko da pukne plastika sa zadnje strane. Prvih par puta sam se usro da ne popušta nosač al baš se telka čuje. LG CX.

 Meni se to čuje oduvijek (bar 8 godina) na jednoj telki... Mislim da mi je jednom netko negdje rekao da je to do hlađenja kondenzatora i da nije nešto zbog čega bi se trebao brinuti.

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima netko C1 i soundbar? Tražim preporuku koji kupiti? Tražim nešto najjednostavnije, da sve radi na jednom daljinskom(neka idiot proof opcija). Sorry ako je malo off.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sto se tice zvuka napajanja ako se dobro sjecam taj skljocaj se cuo na LG B6,B7 i cuje se na G1 dok se na Q90R nije culo ali tamo je napajanje u one connect box pa je mozda nesto rijeseno drukcije.

Ovo pucketanje plastike nakon sto se zagrije/hladi se cuje na Viera plazmi ali ne sjecam se na B6,B7,Q90R dok se na G1 ne cuje.

 

G1 je bas izradjen jako cvrsto i iznenadjujuce je tezak za tako tanak tv pa me iznenadjuje da je magic remote tako skripav ali lako je moguce da je moj primjerak takav i da to nije pravilo nego iznimka.

 

Malo sam se posvetio citanju dojmova o burn inu od C9 pa na dalje i ima ekipe koja pise da ga koristi kao pc monitor i imaju tisuce i tisuce radnih sati i nema traga burn ina,obecavajuce.

 

Ne sjecam se dali sam vec pisao ovdje od kuda dolazi 20% duza trajnost EVO panela naspram klasicnog oleda...nisu samo dodali taj dodatni zeleni sloj nego su hidrogen zamjenili Deuteriumom iliti teskim hidrogenom unutar plavog sloja.

 

Po svemu se moze zakljucit da EVO imaju G1,taj novi Philips,A90J dok je za JZ2000 bilo nedoumica jeli EVO ili klasicni oled i zakljucak je da je klasicni u pitanju.

I cini mi se da samo A90J ima EVO+heatsink iako se i za Philips spominjao heatsink.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DjBeNI20 kaže...
Ima netko C1 i soundbar? Tražim preporuku koji kupiti? Tražim nešto najjednostavnije, da sve radi na jednom daljinskom(neka idiot proof opcija). Sorry ako je malo off.

Ja imam soundbar uz G1 tojest taj soundbar sam imao i uz prethodna 2 televizora i sa svakim je preko ARCa radio "umrezeno" pa se sa jednim daljinskim upravlja i glasnocom soundbara i kad upalim ili ugasim tv isto se aplicira i na soundbar.

U pitanju je Sony HT-Zf9 koji je fenomenalan ali podrska za Dolby Atmos je tek igra rijecima jer za DA uistinu treba pravo ozvucenje pa pozicioniranim zvucnicima.

Jako dobro je sto je uz ovaj Sony dosao i sub pa je zvuk dobar kroz cjeli raspon.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Jel još nekome puca televizor cca 10 minuta nakon gašenja? Znači svaku večer, u roku 10 minuta ko da pukne plastika sa zadnje strane. Prvih par puta sam se usro da ne popušta nosač al baš se telka čuje. LG CX.

 LG UM serija ista situacija. Pretpostavljam da je hlađenje kučišta budući da se ne dogodi ako TV radi kratko vrijeme.

PSN Roman_991
15 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj skljoc sto cujete na lg oledima mozda nije plastika, lg oledi kad ih ugadite rade mali kompenzacijski ciklus na panelu da ostane uniforman (nakon sto tv radi barem 4 h nakon gasenja pokrece ciklus).

To traje par minuta i kad zavrsi zna se cuti lagani klik.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Ovaj skljoc sto cujete na lg oledima mozda nije plastika, lg oledi kad ih ugadite rade mali kompenzacijski ciklus na panelu da ostane uniforman (nakon sto tv radi barem 4 h nakon gasenja pokrece ciklus).

To traje par minuta i kad zavrsi zna se cuti lagani klik.

 

Taj klik sto se cuje nakon ciklusa je pretpostavljam takodjer napajanje jer se tv tada ugasi tojest ode u svoj standby.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon 2 tjedna sto imam Hisense 55U7QF evo par dojmova.

S obzirom da imam Max TV mogu reći da je slika prilično loša, imam nekad osjećaj da gledam 480p kanale, dosta je sve mutno.

Skužio sam i da dok gledam nogomet slika se zna lomit u promjenama scena, izuzetno iritantno, koju god postavku za motion stavim događa se isto.

Sinoć sam prvi put pokusao koristit internet, to jest browser, mogu samo reći da je to bilo blagi užas.

Em je sve sporo, em izbacuje povremeno da nema televizor memorije, a daljinskim upravljat po ekranu je isto katastrofa.

HDR sadrzaj izgleda super, putem amazon firea i kodia na njemu sam pogledao par 4k filmova i tu nemma sta za prigovorit.

U globalu, nisam prezadovoljan ovim TV i zao mi sto nisam isao na LG ili Samsung kako sam prvo i odlucio.

 

 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je kasno da ga sad probam vratiti i uzmem neki drugi kod njih ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Silent horror1992 kaže...

Da li je kasno da ga sad probam vratiti i uzmem neki drugi kod njih ?

Ne znam koji je zakonski rok u hr za povrat robe...

Tvoji dojmovi su bas prelosi i katastrofa da je to toliko lose sve,za internet browser me ne cudi jer je u globalu bezveze na vecini smart tva ali ovo ostalo sto si naveo...koma.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Silent horror1992 kaže...

Da li je kasno da ga sad probam vratiti i uzmem neki drugi kod njih ?

Ne znam koji je zakonski rok u hr za povrat robe...

Tvoji dojmovi su bas prelosi i katastrofa da je to toliko lose sve,za internet browser me ne cudi jer je u globalu bezveze na vecini smart tva ali ovo ostalo sto si naveo...koma.

 

Vljd 15 dana.

Najviše Max TV i koristim, a na Max TV gora slika nego na starom filipsu iz 2011 godine.

Meni je ovo nejasno.

Jebo me hisense, a i lik sa YouTube po imenu darko koji je radio recenziju ovog tv i hvali ga u nebesa.

 

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Silent horror1992 kaže...
MEGATAMA kaže...
Silent horror1992 kaže...

Da li je kasno da ga sad probam vratiti i uzmem neki drugi kod njih ?

Ne znam koji je zakonski rok u hr za povrat robe...

Tvoji dojmovi su bas prelosi i katastrofa da je to toliko lose sve,za internet browser me ne cudi jer je u globalu bezveze na vecini smart tva ali ovo ostalo sto si naveo...koma.

 

Vljd 15 dana.

Najviše Max TV i koristim, a na Max TV gora slika nego na starom filipsu iz 2011 godine.

Meni je ovo nejasno.

Jebo me hisense, a i lik sa YouTube po imenu darko koji je radio recenziju ovog tv i hvali ga u nebesa.

 

 Dva tjedna od dana preuzimanja robe ako je putem web-a. Vecina tih recenzija je placena i normalno da nahvale sve...

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 12:37 (Ivanjino96).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Silent horror1992 kaže...
MEGATAMA kaže...
Silent horror1992 kaže...

Da li je kasno da ga sad probam vratiti i uzmem neki drugi kod njih ?

Ne znam koji je zakonski rok u hr za povrat robe...

Tvoji dojmovi su bas prelosi i katastrofa da je to toliko lose sve,za internet browser me ne cudi jer je u globalu bezveze na vecini smart tva ali ovo ostalo sto si naveo...koma.

 

Vljd 15 dana.

Najviše Max TV i koristim, a na Max TV gora slika nego na starom filipsu iz 2011 godine.

Meni je ovo nejasno.

Jebo me hisense, a i lik sa YouTube po imenu darko koji je radio recenziju ovog tv i hvali ga u nebesa.

 

Primarni problem je sto su ti stari televizori 1080p a vi svi gledate tv programe koji su danas generalno 1080p i onda to bolje izgleda na starim televizorima jer se prikazuje nativno.

Meni uopce nije jasno zasto netko tko vecinom gleda tv program u niskoj rezoluciji kupuje low end ili mid range 4k lcd.

Za dobro procesiranje i upscale vam treba skuplji lcd sa dobrim procesorom...

Oledi su druga prica jer oni generalno odlicno prikazuju SDR a i kontrast jako puno pomogne za sveukupni dojam iako je i tu bitan upscale i procesiranje.

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U CX nisu stavili opciju restarta telke već se mora ili iskopčat iz struje ili čekat tih 5-6 minuta da on sam ode u standby mod i to se dogodi odmah nakon klika. 

 

Koje postavke za motion ste postavili? Ja sam lagano izgubio volju kad sam čitao po forumima da je to nešto kaj se mora postavljat ovisno o izvoru. Znači jedna postavka za stream sa Netflixa, druga postavka za gledanje TV programa pa opet onda zajebavanje ak se gleda 1080p sadržaj ili 4K.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok!

 

Trebam TV 50-55" do cca 4000 kn. Gledam što pišete zadnjih par strana i vidim da se dosta spominju TCL QLED C715, TCL QLED C725 i HiSense U7QF.

Koji od ta 3 bi bio best buy i ima li još nešto za uzeti u obzir?

 

Hvala!

 
0 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Silent horror1992 kaže...
MEGATAMA kaže...
Silent horror1992 kaže...

Da li je kasno da ga sad probam vratiti i uzmem neki drugi kod njih ?

Ne znam koji je zakonski rok u hr za povrat robe...

Tvoji dojmovi su bas prelosi i katastrofa da je to toliko lose sve,za internet browser me ne cudi jer je u globalu bezveze na vecini smart tva ali ovo ostalo sto si naveo...koma.

 

Vljd 15 dana.

Najviše Max TV i koristim, a na Max TV gora slika nego na starom filipsu iz 2011 godine.

Meni je ovo nejasno.

Jebo me hisense, a i lik sa YouTube po imenu darko koji je radio recenziju ovog tv i hvali ga u nebesa.

 

Kolika je razlika u velicini ekrana u odnosu na stari philips?

 

Na istoj velicina ekrana (ista povrsina panela) ne bi trebalo biti razlike zbog upscalinga jer iako 4k panel ima 4x vise pixela oni su takodjer 4x manji pa algoritam ne mora biti pretjerano dobar da to izgleda prakticno identicno.

 

Problem nastupa kad recimo gledas 1080p sliku na 55 incha sa nativnim 1080p i onda uzmes 65 incha sa nativnim 4k i pokazes istu sliku.

Tu algoritam mora biti jako dobar.

 

Bitno za naglastiti da je kojim slucajem 65 incha TV isto nativni 1080p ( sto vjerovatno ne postoji) slika ne bi bila bolja uopce nego da je 4k i vjerovatno bi bila cak i gora jer nema upscaling algoritma uopce vec samo znacajno veci pixeli.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Silent horror1992 kaže...
MEGATAMA kaže...
Silent horror1992 kaže...

Da li je kasno da ga sad probam vratiti i uzmem neki drugi kod njih ?

Ne znam koji je zakonski rok u hr za povrat robe...

Tvoji dojmovi su bas prelosi i katastrofa da je to toliko lose sve,za internet browser me ne cudi jer je u globalu bezveze na vecini smart tva ali ovo ostalo sto si naveo...koma.

 

Vljd 15 dana.

Najviše Max TV i koristim, a na Max TV gora slika nego na starom filipsu iz 2011 godine.

Meni je ovo nejasno.

Jebo me hisense, a i lik sa YouTube po imenu darko koji je radio recenziju ovog tv i hvali ga u nebesa.

 

Primarni problem je sto su ti stari televizori 1080p a vi svi gledate tv programe koji su danas generalno 1080p i onda to bolje izgleda na starim televizorima jer se prikazuje nativno.

Meni uopce nije jasno zasto netko tko vecinom gleda tv program u niskoj rezoluciji kupuje low end ili mid range 4k lcd.

Za dobro procesiranje i upscale vam treba skuplji lcd sa dobrim procesorom...

Oledi su druga prica jer oni generalno odlicno prikazuju SDR a i kontrast jako puno pomogne za sveukupni dojam iako je i tu bitan upscale i procesiranje.

 Ja sam baš jučer bio u elipsu, imali izloženi HISENSE 55A9G i LG 55C1. Iako mi nisu pustili tv prijenos jer kao nemaju kabel, upalio sam si youtube i pustio epizodu neke serije 1080p. Baš se vidi razlika i LG puno bolje upscalea, Hisense je nekako mutniji i ima ghostinga. Iako i je razlike u cijeni od cca 2000kn.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LittleM kaže...
MEGATAMA kaže...
Silent horror1992 kaže...
MEGATAMA kaže...
Silent horror1992 kaže...

Da li je kasno da ga sad probam vratiti i uzmem neki drugi kod njih ?

Ne znam koji je zakonski rok u hr za povrat robe...

Tvoji dojmovi su bas prelosi i katastrofa da je to toliko lose sve,za internet browser me ne cudi jer je u globalu bezveze na vecini smart tva ali ovo ostalo sto si naveo...koma.

 

Vljd 15 dana.

Najviše Max TV i koristim, a na Max TV gora slika nego na starom filipsu iz 2011 godine.

Meni je ovo nejasno.

Jebo me hisense, a i lik sa YouTube po imenu darko koji je radio recenziju ovog tv i hvali ga u nebesa.

 

Primarni problem je sto su ti stari televizori 1080p a vi svi gledate tv programe koji su danas generalno 1080p i onda to bolje izgleda na starim televizorima jer se prikazuje nativno.

Meni uopce nije jasno zasto netko tko vecinom gleda tv program u niskoj rezoluciji kupuje low end ili mid range 4k lcd.

Za dobro procesiranje i upscale vam treba skuplji lcd sa dobrim procesorom...

Oledi su druga prica jer oni generalno odlicno prikazuju SDR a i kontrast jako puno pomogne za sveukupni dojam iako je i tu bitan upscale i procesiranje.

 Ja sam baš jučer bio u elipsu, imali izloženi HISENSE 55A9G i LG 55C1. Iako mi nisu pustili tv prijenos jer kao nemaju kabel, upalio sam si youtube i pustio epizodu neke serije 1080p. Baš se vidi razlika i LG puno bolje upscalea, Hisense je nekako mutniji i ima ghostinga. Iako i je razlike u cijeni od cca 2000kn.

Koristan info za sve ovdje,moram zakljucit da first hand dojmovi forumasa nejdu ruku pod ruku sa recenzijama....lose.

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Silent horror1992 kaže...

Da li je kasno da ga sad probam vratiti i uzmem neki drugi kod njih ?

 Ako si kupio preko interneta mozes vratiti


Stalno se komentira da kinezi zaostaju u obradi slike pa ne iznenaduje.

ustede su i na elektronici pa ne cudi sto sve steka ako je slab chipset i malo memorije.

Iako pitanje je koliko su pocetni modeli jacih brandova bolji.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Silent horror1992 kaže...

Da li je kasno da ga sad probam vratiti i uzmem neki drugi kod njih ?

 Ako si kupio preko interneta mozes vratiti


Stalno se komentira da kinezi zaostaju u obradi slike pa ne iznenaduje.

ustede su i na elektronici pa ne cudi sto sve steka ako je slab chipset i malo memorije.

Iako pitanje je koliko su pocetni modeli jacih brandova bolji.

 

Kupio sam prek interneta.

Ali sam ga kupio baš zato da imam odma tv, a ne da sam bez tv opet 20 dana.

Elipso mi je na 20km, lako bi ga stavio u auto i odvezao njima ako bi se tako moglo i odma uzeo neki drugi tv.

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo off t.,ali želim upariti jedan od ta dva sounbara(moj budget Target) koji podržavaju Atmos sa oled cx,pa koji bi po vama bio bolji odabir

 Soba mi je relativno mala pa mi snaga nije ni toliko bitna,već kvaliteta surrounda koji pruža taj cjenovni rang

https://bazzar.hr/p/JJ5DZQ4-samsung-soundbar-hw-q700a-en?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_16

 

https://www.svijet-medija.hr/art/soundbar-jbl-bar-50-multibeam-bluetooth-blk-crni/102784

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 14:39 (LexTHE Boxer).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LexTHE Boxer kaže...

Uopce nemoj gledat na virtualni Dolby Atmos,gledaj da soundbar ima sto bolju kvalitetu zvuka.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Po Rtingsu Samsung bi bio bolja opcija ili ima nešto bolje u tome cjenovnom rangu,znam da nemogu za te novce dobit true Atmos,ali većinom gledam Netflix di većina zvuka je u Atmosu ba da imam donekle neku solidnu podršku 

 

https://www.rtings.com/soundbar/tools/compare/jbl-bar-5-0-multibeam-vs-samsung-hw-q700a/21576/23516?usage=8767&threshold=0.10

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 14:59 (LexTHE Boxer).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice