Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.681
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
Tascam kaže...

Mall ima definitvno najpovoljnije cijene tv-a.

 

Istina, jedino što rijetko idu i s 5g gare.

 

Prave akcije su ipak zapadno od nas pa je i tako ova sljedeća pa ako netko ima 2444 eur i hoće 77CX OLED onda je to moguće!

 

77CX

Ova cijena za 77inch wtf 🤣

 

Cijena je fakat sitnica A prije godinu dana koštao je 7000 eur.

 

Vrlo je realno da će sljedeće godine 77" biti ispod 2000 a 65" ispod 1000.  A i ne zaboravimo da će implementacijom 10.5G tehnologije te cijene ići još niže. Podsjetnik da na 10.5G ploči je moguće čak 6 komada od 75" što će bit ogromna razlika u usporedbi sa sadašnjom situacijom gdje su samo dva od 77" ostvariva:)

 

 

 

 

Meni osobno na LG modelima fali samo heatsink da bi imali apsolutno sve sto zelim.

 

Ne znam koji je razlog tome, vrlo vjerojatno cijena samog elementa i izvedbe koja bi dosta poskupila tv na kraju. Vidjet ćemo kako je to panasonic izveo na JZ1500 i koja je razlika u odnosu na A90. S obzirom da je cijena 65JZ1500 cca 2800 eur što je prilično jeftinije od 65A90J koji je cca 3500 eur bit će zanimljivo vidjet koje su sličnosti/razlike.

Da,heatsink dize cijenu ali radi njega bi LG mogao podic peak brightness itd.

U svakom slucaju trziste za takav model postoji.

Btw jel znas sta je sa W serijom?.....to mi je bilo preimpresivno od prvog modela

 

Vjerojatno će imati u 2022-oj mada niti sada nema gotovo nikakve razlike između G1 i A90J. Kakav će se pokazat panasonic JZ1500/2000 tek trebamo vidjeti. Mislim da sve dok LG Display ne pusti u serijsku proizvodnju TOP EMISSION OLED panele neće biti više od 800-900 nits, heatsink je samo djelomično rješenje. TOP EMISSION bi trebao bez ikakvih dodataka trebao prebacit 1000, vidjet ćemo.

 

W serija je ukinuta ove godine, vjerojatno zbog G serije koja nije tanka kao W međutim izgleda savršeno i tanko posebno za zid:)

 

LGD ima jako velik broj noviteta koji su već spremni ali problem je u onima koji proizvode kompletne televizore i nisu još spremni za stvari poput crystal oled, TOLED (transparent oled), ROLED (rollable) kao i ostale varijante oled panela.

 

2022. će sigurno neki od nabrojanih bit u serijskoj proizvodnji, ovisi tko od brandova ima planove. Ako i samsung zaista kupi najavljenih 1 milijun panela svih izvedbi onda je za očekivati da će biti i npr savitljivih i još tanjih od W u velikim dijagonalama i sa još većim cijenama

 

Ono što veseli da neka viša klasa kao što je G1 ide već sad sa odličnim cijenama pa bi 2022. G2 mogao dosegnut povijesno niske cijene, pogotovo ovi veći: ako se počne proizvodit 75" koji će bit znatno jeftiniji od sadašnjeg 77". Npr 75G2 ispod 3000 za 365 dana uopće nije nemoguća misija kad pogledamo sadašnju situaciju..

Sony ide do 1300nits u vivid modu,to je potvrdilo par testova ali nazalost to je burst peak od par sekundi i onda se tv spusti na 750 ili 850 ne sjecam se.

Bolje da su isli napravit 1000nits koji bi bili iskoristivi u preciznim modovima....

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
Tascam kaže...

Mall ima definitvno najpovoljnije cijene tv-a.

 

Istina, jedino što rijetko idu i s 5g gare.

 

Prave akcije su ipak zapadno od nas pa je i tako ova sljedeća pa ako netko ima 2444 eur i hoće 77CX OLED onda je to moguće!

 

77CX

Ova cijena za 77inch wtf 🤣

 

Cijena je fakat sitnica A prije godinu dana koštao je 7000 eur.

 

Vrlo je realno da će sljedeće godine 77" biti ispod 2000 a 65" ispod 1000.  A i ne zaboravimo da će implementacijom 10.5G tehnologije te cijene ići još niže. Podsjetnik da na 10.5G ploči je moguće čak 6 komada od 75" što će bit ogromna razlika u usporedbi sa sadašnjom situacijom gdje su samo dva od 77" ostvariva:)

 

 

 

 

Meni osobno na LG modelima fali samo heatsink da bi imali apsolutno sve sto zelim.

 

Ne znam koji je razlog tome, vrlo vjerojatno cijena samog elementa i izvedbe koja bi dosta poskupila tv na kraju. Vidjet ćemo kako je to panasonic izveo na JZ1500 i koja je razlika u odnosu na A90. S obzirom da je cijena 65JZ1500 cca 2800 eur što je prilično jeftinije od 65A90J koji je cca 3500 eur bit će zanimljivo vidjet koje su sličnosti/razlike.

Da,heatsink dize cijenu ali radi njega bi LG mogao podic peak brightness itd.

U svakom slucaju trziste za takav model postoji.

Btw jel znas sta je sa W serijom?.....to mi je bilo preimpresivno od prvog modela

 

Vjerojatno će imati u 2022-oj mada niti sada nema gotovo nikakve razlike između G1 i A90J. Kakav će se pokazat panasonic JZ1500/2000 tek trebamo vidjeti. Mislim da sve dok LG Display ne pusti u serijsku proizvodnju TOP EMISSION OLED panele neće biti više od 800-900 nits, heatsink je samo djelomično rješenje. TOP EMISSION bi trebao bez ikakvih dodataka trebao prebacit 1000, vidjet ćemo.

 

W serija je ukinuta ove godine, vjerojatno zbog G serije koja nije tanka kao W međutim izgleda savršeno i tanko posebno za zid:)

 

LGD ima jako velik broj noviteta koji su već spremni ali problem je u onima koji proizvode kompletne televizore i nisu još spremni za stvari poput crystal oled, TOLED (transparent oled), ROLED (rollable) kao i ostale varijante oled panela.

 

2022. će sigurno neki od nabrojanih bit u serijskoj proizvodnji, ovisi tko od brandova ima planove. Ako i samsung zaista kupi najavljenih 1 milijun panela svih izvedbi onda je za očekivati da će biti i npr savitljivih i još tanjih od W u velikim dijagonalama i sa još većim cijenama

 

Ono što veseli da neka viša klasa kao što je G1 ide već sad sa odličnim cijenama pa bi 2022. G2 mogao dosegnut povijesno niske cijene, pogotovo ovi veći: ako se počne proizvodit 75" koji će bit znatno jeftiniji od sadašnjeg 77". Npr 75G2 ispod 3000 za 365 dana uopće nije nemoguća misija kad pogledamo sadašnju situaciju..

Sony ide do 1300nits u vivid modu,to je potvrdilo par testova ali nazalost to je burst peak od par sekundi i onda se tv spusti na 750 ili 850 ne sjecam se.

Bolje da su isli napravit 1000nits koji bi bili iskoristivi u preciznim modovima....

 Znaci ide na razinu koja je cak ispod C8 koji niti ima evo panel niti heatsink

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svijet Medija produžio akciju na TV do 17.6. za one iste modele osim LG CXa. Hoće li drugi dati kakve popuste prije nogometnog Eura?

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,

Molim vas za pomoć, slabo se razumijem u televizore...

Koji TV bi mi najbolji bi sad za EURO? Znam da je HRT2 u HD.u , tj 1080p kao i drugi lokalni programi. No, kako ti programi izgledaju na 4k TV.ima? Imam doma 10+ god staru plasmu LG 107cm i ko da ima bolju sliku na lokalnim programima nego dok pogledam televizore izložene u dućanu po 10 000kn... Čitao sam o LG CX da je jedan od najboljih televizora na tržištu. Eto kakvu bi on sliku imao na HRT, NOVA TV itd... u suprotnosti sa slabijem televizorima od njega kao Sony XH900 , itd? Jel oba televizora isto izgledaju na lokalnim programima, osim u 4K HDR gdje LG CX jede Sonya XH900? Jer zašto bi davao višestruko više novaca za LG CX3 ako mogu imati Sonya XH900 s istom kvalitetom slike što se tiče lokalnih programa i MAXtv programa?

Dakle, tv bi najvise koristio za tak utakmice prek maxtv.a arenasport, sportklub, pa onda hrt2 kad prenosi , a pošto kod nas nitko ne prenosi nogomet u 4k, ja tu ne mogu ništa, osim nekad ponekad pogledati 4k HDR film na netflixu..

Dakle ključno pitanje je ; jel OLED televizori imaju bolju ili lošiju kvalitetu slike na našim lokalnim i MAXtv programima od npr. LED, QLED, itd televizora koji neki čak višestruko manje koštaju?

Ako je neko voljan odgovoriti , hvala puno..
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 22:34 (dalaj).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dalaj kaže...
Pozdrav,

Molim vas za pomoć, slabo se razumijem u televizore...

Koji TV bi mi najbolji bi sad za EURO? Znam da je HRT2 u HD.u , tj 1080p kao i drugi lokalni programi. No, kako ti programi izgledaju na 4k TV.ima? Imam doma 10+ god staru plasmu LG 107cm i ko da ima bolju sliku na lokalnim programima nego dok pogledam televizore izložene u dućanu po 10 000kn... Čitao sam o LG CX da je jedan od najboljih televizora na tržištu. Eto kakvu bi on sliku imao na HRT, NOVA TV itd... u suprotnosti sa slabijem televizorima od njega kao Sony XH900 , itd? Jel oba televizora isto izgledaju na lokalnim programima, osim u 4K HDR gdje LG CX jede Sonya XH900? Jer zašto bi davao višestruko više novaca za LG CX3 ako mogu imati Sonya XH900 s istom kvalitetom slike što se tiče lokalnih programa i MAXtv programa?

Dakle, tv bi najvise koristio za tak utakmice prek maxtv.a arenasport, sportklub, pa onda hrt2 kad prenosi , a pošto kod nas nitko ne prenosi nogomet u 4k, ja tu ne mogu ništa, osim nekad ponekad pogledati 4k HDR film na netflixu..

Dakle ključno pitanje je ; jel OLED televizori imaju bolju ili lošiju kvalitetu slike na našim lokalnim i MAXtv programima od npr. LED, QLED, itd televizora koji neki čak višestruko manje koštaju?

Ako je neko voljan odgovoriti , hvala puno..

 Za to ti zaista ne treba oled jer da bi vidio sto moze trebati kvalitetniji izvor. Ako ces vecinom gledati maxtv i lokalne programe uzmi sonya.

oled ima bolju sliku, ali to neces bas vidjeti na lokalnim programima i maxtvu

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Super akcije, najbolje na trzistu ali nazalost samo zaba kartice.
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
amigo12 kaže...
Super akcije, najbolje na trzistu ali nazalost samo zaba kartice.

 Nemaš nikoga "dobrovoljno dobrog" da ti povuče sa svojom zabom? 

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lakse je da oni ponude diners ili pbz visu 😀
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigao danas Sony 55XH9096 Uzeo u Extream Digitalu i sve je po PSu 5600kn sa dostavom. 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Je li Samsung 55au8072 ok kupnja za 4400? Ima li netko bolji prijedlog za filmove i Netflix?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo offtopic ali Jel moze neka realna procjena koliko bih mogao dobiti  za televizor Sony XE9005 49" .Ispravan i pod garancijom , sva ambalaza.

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sancta Domenica...krenula akcija na televizore,uz plaćanje Visa premium karticama popust do 25%. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sseennoonn kaže...

Malo offtopic ali Jel moze neka realna procjena koliko bih mogao dobiti  za televizor Sony XE9005 49" .Ispravan i pod garancijom , sva ambalaza.

 ..a što ti je mali????

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako se ne varam dosta slicne ako ne i iste cijene koje su bile i prije dva tjedna
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako se ne varam dosta slicne ako ne i iste cijene koje su bile i prije dva tjedna
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bodija kaže...
sseennoonn kaže...

Malo offtopic ali Jel moze neka realna procjena koliko bih mogao dobiti  za televizor Sony XE9005 49" .Ispravan i pod garancijom , sva ambalaza.

 ..a što ti je mali????

 A i nije 😂  ,  Al što se tiče TVa planiram OLED pa...😆😝

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TOKYO kaže...

Sancta Domenica...krenula akcija na televizore,uz plaćanje Visa premium karticama popust do 25%. 

 Opet retardirano kao Svijet Medija sa ZABA-om. Te premium Vise izdaje samo PBZ

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 18:09 (user2206).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
user2206 kaže...
TOKYO kaže...

Sancta Domenica...krenula akcija na televizore,uz plaćanje Visa premium karticama popust do 25%. 

 Opet retardirano kao Svijet Medija sa ZABA-om. Te premium Vise izdaje samo PBZ

 Uskoro i premium visa u zabi ali za premium lepeza korisnike

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sony 65" XH950 za 10300kn iz Harvey Normana ili Samsung 65" Q95T za 11 i nešto soma iz Sancta Domenice na akciji ?
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U SD Samsung je 5 godina garancije sto uzmi u obzir
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Razlika ( ima li ih i koje su? ) između Samsungove serije TU i ove nove AU?

Kupujem sinu TV za sobu....Maxtv, PS4, Netflix, Youtube......

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sad je i na sve SONY televizore 5 godina garancije, i to nema veze gdje se kupi, na sony.hr se potvrde 3 godine garancije, a 2 god daje svaki ducan
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nisam znao ovo, je li to sigurno? Hvala
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, planiram uzeti OLED televizor. Udaljenost između tva i kauča je cca. 3-3,5m, tako da, koliko sam uspio skužiti, preporučena veličina je 65". Nažalost, ti modeli su mi izvan budžeta. Međutim, zapeo mi je za oko Philips OLED 65OLED705/12 koji je trenutno u Svijetu Medija za 9.899,10 kn, uz zabinu karticu. Vidim da je dosta jeftiniji od ostalih 65" OLED monitora. Zanima me vaše mišljenje. Hvala. Lp

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zna li netko da li na Samsungu 55au8072 radi Netflix streaming, te radi li na svim Samsung modelima iz 2020. i 2021.?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislis kao aplikacija koju skines pa gledas netflix?
Nema razloga da ne radi. Ja imam samsung NU seriju iz 2018.(2019.mozda?) i normalno mi radi.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim za streaming putem Netflix aplikacije. Zbunilo me što mi u jednoj trgovini kažu da Netflix na Samsungu neće raditi zbog regije, a u drugoj da će raditi. Također u specifikacijama po nekim trgovinama piše da za HR nije dostupan streaming. Uglavnom, ne želim se dovijati na način da mijenjam regionalne postavke ili kupujem dodatne uređaje... Htio bih znati radi li "out of the box". :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 9:12 (black.sfcro).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa netflix je podržan i u hr, ne kužim.
Skineš aplikaciju, logiraš se u njoj i gledaš.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
amigo , sta se tice garancije uvijek trgovca prvo pitaj , al pise ti na sancta domenici da sony dijeli dodatne 3 god garancije od 4.6 do mislim 14.6 , koja se potvrdi na webu sony.hr , al nisam 100% da vrijedi u svim ducanima, al trebalo bi....pitaj/zovi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice