Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.544
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zigrit kaže...

Pozdrav svima,

 

zbog prelaska na hevc standard emitiranja moram starcima kroz desetak dana kupiti novi televizor jer već je stvarno vrijeme da 18 god. stari crt i pripadajući mpeg-4 prijemnik pošalju u mirovinu. Treba im isključivo za gledanje tv programa - vijesti, serija, filmova i sporta za staroga, budžet je max. 1500kn.

Ne znam što treba gledati kod tih jeftinih televizora ili uopće kod televizora jer za ono malo što me zanima od tv programa gledam na kompu preko tv kartice, nemam svoj tv, pa ako možete pomoći savjetom ili preporučiti neki.

Trenutno mi je zapeo za oko ovaj zbog garancije 5 god. (2+3god) da li da ga uzmem ili preporučate neki bolji za te novce?

https://www.nabava.net/televizori/elit-l-4017st2-televizor-cijena-40-102-cm-led-full-hd-43584391

 

 

Ja bih sebi volio nabaviti jedan malecki CRT TV (do maksimalno 14 incha) radi retro igara.

 

Za tu cijenu od 1500kn ne mozes birati, 

 

https://www.nabava.net/televizori?cod=1300&cdo=1600

 

osobno bih gledao ili Hisense ili domaći Vivax. Ako nadjes TCL mozda je to najbolja opcija.

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
maxy0 kaže...
tiki kaže...
maxy0 kaže...

Mali je van topic ali me zanima, imam telku sony kd-55xe7005 i zadovoljan sam s njom ali ne i daljinskim, jako je jeftine kvalitete ali to me ne smeta toliko koliko lag, pritisnem tipku a ono se na ekranz ucita za pola sekunde valjda. Jel ima koji daljinski bolji da pase na taj tv?

 Praktički bilo koji drugi daljinski od Sonya će ti raditi

 Provjereno ili? Jer mi je forumas prije kojeg posta napisao da ne moze od sony-a, jedino univerzalni

 Radi, eventualno ne rade tipke od nekih funkcija koje ne postoje na tvom tv-u. 

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam da bi kupio novi TV. Dvoumim se između ova dva

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55U7B/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55A7500F/

 

Cijena za oba je ista 2999 KN.

 

Može netko tko je više u materiji da predloži što je bolje za kupiti i zašto

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U potrazi sam za tv-om, a inputi su sljedeći:

 

- namjena: gledanje filmova, serija, animiranih, slušanje glazbe

- dobra crna boja zaslona - za gledanje filmova u mraku

- 40-43"

- fullHD i viša rezolucija

- 3+ HDMI

- 2+ USB

- chromecast (po mogućnosti i drugi castovi)

- android (google play store)

- LAN ili WLAN ili oboje

- audio out (preferiram 3.5", ali ako baš ima optički, snaći ću se konverterom)

- daljinski koji može preuzeti kontrole STB-a (A1) ili STB daljinskog, moguće možda bluetooth?

- opcionalno: govorno upravljanje na engleskom

- dvbt-2 i ostali tuneri - nisu bitni

- audio kvaliteta - nije bitna

- proizvočač - nije bitan

- može čak i polovni tv

- što više dodatne nove tehnologije je plus

- 2200kn gornja granica (moguće rastezanje nešto malo iznad ako je baš nekakav super model)

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 11:29 (badger).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sutra mi dolazi u Links onaj Sharp:

 

https://sharpconsumer.com/tv/40bi5ea/

 

specke:

 

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/accounts-media/SHRP/DAM/origin/e3531a36-846f-11ea-98d0-c28b580445f4.pdf

 

2099 kn...

 

javim za par dana dojmove, uglavnom uzeo ga zbog:

 

novi model

 

Full HD na 40" (ograničenje prostora), 4K bi bilo davljenje Androida

 

poveziv na sve moguće načine

 

Sharp je OK firma i vrlo dobre Tve do sad ima

 

Android - starcima ću napucati Gmail na njega da mogu primat mailove sa slikama + MaxTV2go aktivirati, ako im antenski sustav ode kvragu

 

i 4 g. jamstva...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

sutra mi dolazi u Links onaj Sharp:

 

https://sharpconsumer.com/tv/40bi5ea/

 

 Ajde ako nije bad napiši kakav je TV, kakva je responzivnost Androida i sl. Tražim klinki neki 40-42 za sobu, trenutno mi je prvi izbor Hisense 43A7100F za 2199. On koristi Vidaa-U 3.0 koji je meni skroz OK, ali me interesira kakav je Android u tom cjenovnom rangu.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

sutra mi dolazi u Links onaj Sharp:

 

https://sharpconsumer.com/tv/40bi5ea/

 

specke:

 

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/accounts-media/SHRP/DAM/origin/e3531a36-846f-11ea-98d0-c28b580445f4.pdf

 

2099 kn...

 

javim za par dana dojmove, uglavnom uzeo ga zbog:

 

novi model

 

Full HD na 40" (ograničenje prostora), 4K bi bilo davljenje Androida

 

poveziv na sve moguće načine

 

Sharp je OK firma i vrlo dobre Tve do sad ima

 

Android - starcima ću napucati Gmail na njega da mogu primat mailove sa slikama + MaxTV2go aktivirati, ako im antenski sustav ode kvragu

 

i 4 g. jamstva...

Sharp je samo ime koje su kupili Kinezi ili netko ne sjecam se.

Rade uzasne televizore sa puno light bleeda po rubovima.

Nadam se da si imao srece sa svojim primjerkom.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon vaših preporuka u siječnju uzeo Lg C9 55 OLED i stvarno tako nešto nisam vidio, slika perfekcija, prezadovoljan cijelim tvom... Bio nedavno punac kod mene i gledali Liverpool - Leeds u 4K, čovijek se unezvijerio, mjesec dana pričao o slici. E sad bi on kupio Tv, ali nema love za OLED, mogao bi navući nekih 7500 kuna, samo što bi on za tu lovu da bude neka slična kvaliteta. Najvažnije mu je da je slika na nogometu dobra, ostalo gledaju vijesti, sapunjare... Možda bi tražio 65 inča jer ima veći dnevni boravak. I bitna je stavka da podržava SIPTv aplikaciju, jer bi koristili IPTV... Hvala na savjetima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stiffler13 kaže...

Nakon vaših preporuka u siječnju uzeo Lg C9 55 OLED i stvarno tako nešto nisam vidio, slika perfekcija, prezadovoljan cijelim tvom... Bio nedavno punac kod mene i gledali Liverpool - Leeds u 4K, čovijek se unezvijerio, mjesec dana pričao o slici. E sad bi on kupio Tv, ali nema love za OLED, mogao bi navući nekih 7500 kuna, samo što bi on za tu lovu da bude neka slična kvaliteta. Najvažnije mu je da je slika na nogometu dobra, ostalo gledaju vijesti, sapunjare... Možda bi tražio 65 inča jer ima veći dnevni boravak. I bitna je stavka da podržava SIPTv aplikaciju, jer bi koristili IPTV... Hvala na savjetima

 Znaju se oledi 55" pribliziti za BF toj cijeni, pogotovo lg B serija.

Ako ne oled, gledaj sony serije 9, ili samsung q serija, q70r na vise ili q80T na vise 

 

 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Ako netko gleda zadnju XH seriju od Sonya nemojte ic ispod 9500 jer je nazalost ove godine serija 9000 losa za pravi dozivljaj HDRa.

Ne znam zasto su to napravili jer je zadnjih par godina serija 9 bila za preporuku sto se tice pravog HDR tva a sad su to pomaknuli na 9.5 seriju.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xh9505-4k-android-2020g.html

 Tako su ih i cjenovno rangirali. Sve ispod xh95.. je cijenom u klasi serije 8

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...

U elipsu se danas pojavili proslogodisnji samsunzi po dobrim cijenama ;) Pozurite dok ima :)

U CCZG danas vidio zanimljive cijene:)

 

55Q70R 7899

65Q70R 6999

75Q70R 10999

 

2 od 55" imaju izložene, jedan 75" a 65" nisam vidio. E sad, da li imaju koji zapakirani i neotvarani to ne znam ali 65Q70R za ovu cijenu je strava ako ih u bilo kojoj poslovnici ima još. Ali zato hisense-a ima fakat na bacanje, svih modela i zapakiranih, izložbenih  tak da svi koji čekaju onaj U8QF ne trebaju se brinut jer ima ih u obje veličine puna paleta ak ne i više, pa čim bude opet onih 50% onda u akciju

 

 

12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gyges kaže...
MEGATAMA kaže...

Ako netko gleda zadnju XH seriju od Sonya nemojte ic ispod 9500 jer je nazalost ove godine serija 9000 losa za pravi dozivljaj HDRa.

Ne znam zasto su to napravili jer je zadnjih par godina serija 9 bila za preporuku sto se tice pravog HDR tva a sad su to pomaknuli na 9.5 seriju.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xh9505-4k-android-2020g.html

 Tako su ih i cjenovno rangirali. Sve ispod xh95.. je cijenom u klasi serije 8

 Ja se s ovim donekle ne slažem. Osim hdra gdje nisu na razini xfa, to je i dalje vrhunski model. Za PC i PS5 trenutno po meni bolje riješenje od q80t. +VRR, HDMI 2.1 ažuriran do yaya. Prevelika je razlika u cijeni spram x950 gdje se već može piknut oled.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li neki TV cca. 5-6000kn s dual dvb-t2 tunerom?
Treba mi PVR, tj. snimanje jednog a gledanje drugog programa. Baš TV, nikakve android ili slične kutijice.
Ili snimanje dva istovremeno (na vanjski HDD).
Mogućnost automatskog paljenja TV-a da snimi nešto zabilježeno putem EPG-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 0:08 (fora2).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo meni danas stigao novi Sony KD55XF9005. Odlučio se za XF90 umjesto XH80 nakon desetina pročitanih reviewa, komentara i preporuka na forumima, pregledanih YT videa, zaobilazeći one s oznakom "plaćena promocija", ili "poslao proizvođač za džabe na review". Kada sam vidio da su XH80 u dosta stvari downgradeali u odnosu na XF (npr. X1 procesor prve generacije umjesto X1 Extreme ne XF i još starijoj XE seriji), izbacili iz postavki hrpu podešenja (npr. dosta modova za postavke slike, fino podešavanje i sl.), nema Auto (24p sync), nema nekoliko mogućnosti u podešavanju Motiona i Motion flowa koje XF ima, itd. XH ima HDMI 2.1 koji meni uopće nije važan jer nisam gamer. Dakle jednostavno nije bilo logike dati više novaca za uvelike downgradeani TV samo zato što je "novi" model. A navodno je i HDR lošiji. OLED mi nije igrao prvenstvo radi cijene (ako hoćeš dobar onda je iznad 10-11k), te mogućeg burn-ina. Black level mi je na VA FALD panelu sasvim dobar pošto gotovo nikada ne gledamo TV u potpunom mraku. Uvijek gori svjetlo u blagovaonici spojenoj s dnevnim boravkom.
Ovo je moje mišljenje i odluka, i svakako dopuštam da se netko s tim neće složiti, ali ja mislim da sam za svoje potrebe dobro odlučio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 23:53 (NocturnalWatch).
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav Svima! 

 

Može preporuka TVa do nekih 2000kn maksimalno 43" poželjno 4K.

Kotistio bi se za YT, gledanje filmova i povremeno sportske igre. 

 

Hvala

NightHawk
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 3:04 (Skole07).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NocturnalWatch kaže...
 downgradeali u odnosu na XF (npr. X1 Ultimate čip umjesto X1 Extreme)

Sam ja lud ili čitam obrnuto, da je Ultimate bolji od Extreme? 

https://www.digit.in/news/mobile-phones/ces-2018-sony-showcases-next-gen-x1-ultimate-processor-for-use-in-future-lcd-oled-tvs-39022.html#:~:text=The%20biggest%20difference%20between%20the,separately%20in%20any%20given%20frame. ''The biggest difference between the Sony’s X1 Extreme and the X1 Ultimate processor is how both process the image. The X1 Extreme processes any content frame-by-frame. However, the X1 Ultimate is object-based. So it will render each object separately in any given frame.''

https://www.which.co.uk/reviews/televisions/article/how-to-buy-the-best-tv/how-to-buy-the-best-sony-tv-adX9z4k96GQ7

''The X1 Extreme does the same, but not to 8K standards. It may have been superseded by the Ultimate, but it's still in some Sony TVs close to top of its 2020 range, and in the past it used to power the most high-end models.''

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, molio bih misljenje o sljedecoj TV omjer cijene i kvalitete dali se isplati uzet https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-50A7100F/  2299,00 kn - HISENSE 50A7100F 126cm, ultra hd 4k, smart tv, dvb-t2/s2

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 8:00 (Kikonja).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav jel valja sta ovaj tv LG 50NANO793NA za 3000kn u extremdigitalu,bit ce sutra na akciji,garancija bi trebala vridit u ovlaštenom servisu jer znan da su cudni sta se tice vracanja,Hvala
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, jel može savjet u vezi kupnje TVa, jel može mišljenje o ovom TVu i jel to najbolja opcija za tu cijenu, fala puno... https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe49q80ta-2020-uhd.html

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
da ali je izložbeni tv
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kikonja kaže...

Pozdrav, molio bih misljenje o sljedecoj TV omjer cijene i kvalitete dali se isplati uzet https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-50A7100F/  2299,00 kn - HISENSE 50A7100F 126cm, ultra hd 4k, smart tv, dvb-t2/s2

 Ja sam prije 4 mjeseca uzeo 55A7100 (dakle ne F) i TV je skroz pristojan izbor za svakodnevno korištenje. E sad, ako idemo picajzlirati, na skroz bijelom ekranu se vidi na rubovima i s lijeve i s desne strane malo zatamnjenje po cijeloj visini ekrana. Ako slika nije bijela, ne primjeti se ništa. TV ima Vidaa-u 3.0 koji je meni osobno odlično sučelje. Brzo, oku ugodno, ne šteka. Daljinac je solidan. Navodno će svi TV-i sa 3.0 dobiti 4.0 verziju OS-a na proljeće. Platio sam ga 2500 Kn. Uzeti ću drugi tjedan maloj za sobu baš ovaj koji tebe interesira. Gledao sam 43" verziju, ali vidim da je 50" skuplja 100 Kn, tak da je to no-brainer. Dakle, ako očekuješ HDR, brutalni kontrast, 100 hertza, veliki izbor aplikacija - zaboravi. Ako tražiš solidan TV za prosječnog korisnika za sitne novce, slobodno uzmi.

12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NocturnalWatch kaže...
Evo meni danas stigao novi Sony KD55XF9005. Odlučio se za XF umjesto XH nakon desetina pročitanih reviewa, komentara i preporuka na forumima, pregledanih YT videa, zaobilazeći one s oznakom "plaćena promocija", ili "poslao proizvođač za džabe na review". Kada sam vidio da su XH u dosta stvari downgradeali u odnosu na XF (npr. X1 Ultimate čip umjesto X1 Extreme), izbacili iz postavki hrpu podešenja (npr. dosta modova za postavke slike, fino podešavanje i sl.), nema Auto (24p sync), nema nekoliko mogućnosti u podešavanju Motiona i Motion flowa koje XF ima, itd. XH ima HDMI 2.1 koji meni uopće nije važan jer nisam gamer. Dakle jednostavno nije bilo logike dati više novaca za uvelike downgradeani TV samo zato što je "novi" model. A navodno je i HDR lošiji. OLED mi nije igrao prvenstvo radi cijene (ako hoćeš dobar onda je iznad 10-11k), te mogućeg burn-ina. Black level mi je na VA FALD panelu sasvim dobar pošto gotovo nikada ne gledamo TV u potpunom mraku. Uvijek gori svjetlo u blagovaonici spojenoj s dnevnim boravkom.
Ovo je moje mišljenje i odluka, i svakako dopuštam da se netko s tim neće složiti, ali ja mislim da sam za svoje potrebe dobro odlučio.

 Ovo je najbitnije. Voliš HDR, gaming ti nije bitan.

 

Ja obrnuto. Zato ću piknut xh. Oba imaju dobru cijenu. 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 13:24 (DarthMarkus).
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kikonja kaže...

Pozdrav, molio bih misljenje o sljedecoj TV omjer cijene i kvalitete dali se isplati uzet https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-50A7100F/  2299,00 kn - HISENSE 50A7100F 126cm, ultra hd 4k, smart tv, dvb-t2/s2

 ovdje ti je jeftiniji za 200 kuna:

 

https://edigital.hr/led-televizori/hisense-50a7100f-50-uhd-vidaa-smart-led-televizor-p780561

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za ove iskusnije sto se tice Black friday popusta jel bolje sad kupit ili cekat do predkraj Black friday-a za kupovinu?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav,

 

mozda glupo pitanje ali da provjerim za svaki slucaj.

Imam Philips 43pfs4132 i ok mi je televizor, nije smart ali mi to nije toliko ni potrebno.

Vecinom mi sluzi za gledanje filmova preko usb sticka ali bi si kupio eksterni hdd da mi više na njega stane.

Imaju li oni neko ogranicenje oko eksternih hardova tipa da na 1tb radi, a na tipa 2 ili 4tb ne?

Valjda su podrzani i hardovi, a ne samo stickovi, na stranicama od Philipsa ne nalazim bas nesto.

43pfs4132 leaflet specke

 

thx

 

 

edit: citam upute i za snimanje pise da moze eksterni hdd i ne navode nista osim minimalne velicine harda za to,

onda valjda moze i reproducirati s harda ko i sa sticka

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 22:15 (vex3855).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je netko kupio TV VIVAX IMAGO 40S60T2S2? Ne pronalazi HEVC programe, EVO kodirane pronalazi. Probao sve,  promjenu države, Hrvatska, Njemačka, Češka, druge...., ne pronalazi 265 samo 264.
Servisna služba preporučila da uradim već urađeno. Tv vraćen.
Da li de isplati rizikovati i naručiti isti model, ali 43 incha s WEB-a, možda im HEVC radi?
Ovaj vraćeni je bio kupljen u mom gradu pa nije bio problem povrata.
Ds li imate preporuku za neki TV od 40-43 incha, jeftiniji, tv je za spavaću sobu starijih roditelja. Ovaj VIVAX je bio OK - slika, meni, daljinski, samo da je radio HEVC.
Iskustva za ELIT, FOX, VOX, ORION?

 
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vex3855 kaže...

pozdrav,

 

mozda glupo pitanje ali da provjerim za svaki slucaj.

Imam Philips 43pfs4132 i ok mi je televizor, nije smart ali mi to nije toliko ni potrebno.

Vecinom mi sluzi za gledanje filmova preko usb sticka ali bi si kupio eksterni hdd da mi više na njega stane.

Imaju li oni neko ogranicenje oko eksternih hardova tipa da na 1tb radi, a na tipa 2 ili 4tb ne?

Valjda su podrzani i hardovi, a ne samo stickovi, na stranicama od Philipsa ne nalazim bas nesto.

43pfs4132 leaflet specke

 

thx

 

 

edit: citam upute i za snimanje pise da moze eksterni hdd i ne navode nista osim minimalne velicine harda za to,

onda valjda moze i reproducirati s harda ko i sa sticka

 

U najgorem slucaju podrzavati se FAT32 formatirani disk, sto znaci da ce ti velicina filma biti maksimalno 4Gb. To ti u tvojem slucaju ne bi trebalo predstavljati problem.

Velicina hard diska ne igra nikakvu ulogu.

 

Tesko je reci da li osim FAT32 podrzava i NTFS, osim ako ne pise u tehnickim detaljima, ovako se ne moze znati. Probaj ga u windowsima formatirati kao NTFS, staviti neki film od recimo 6-7 gb pa vidjeti da li radi.

 

 

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa pocele su lagano ponude na BF pa ako netko slucajno ugleda LG 65 ili 70 inca sa magic remoteom dakle obican lcd na nekoj dobroj akciji neka pliz javi ovdje. Preuredjujem kucu pa nemam ni sekunde viska za trazenje. Hvala vam svima unaprijed

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da li ima kakve razlike u bloomingu i dirty screen efektu između Sony Xh90 i Samsung q80t ?
I gledanju standardnog sadržaja (Iskon TV, non 4k sadržaj) i sat dva dnevno CODa preko PS4 (ps5).
Još uvijek trojba između ova dva modela i možda Oleda.
Za sad prednost dajem Samsungu jer mi je doma sve ostalo Samsung..
Soba ima dosta prozora al je na sjeveru pa nema direktnog svjetla a i ne smeta me previše jer trenutna plazma isto ima glare pa ne smeta jer se naviknul pa taj feature nije presudan.
Tv se gleda popodne i navečer uz diskretnu rasvjetu nikad u mrklom mraku pa zato možda dajem prednost q80t ... Sam u krivu ?

Edit: i da li u svim TVima game mod gasi feature u korist input laga (q80t)
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 10:59 (Nick_Diamond).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice