Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.333
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Virty kaže...
MEGATAMA kaže...
Virty kaže...

Kako sam obavio prednaruđbu PS5, gledam kako ubost novi TV.

Trenutno imam Sony 55XF9005.

Ima li šta dobroga do 8000 kuna?

 

Dijagonala 55"-65".

 Taj ti nije dovoljno dobar?

Ili zelis nesto sa hdmi 2.1?

Dobar je, nemam većih zamjerki, ali eto, prigodno mi uezt uz novu konzolu i novi TV.

HDMI 2.1 bi bilo poželjno. Vidim da ima akcija za Sony 2020 liniju u SD, ali nisam siguran imaju li ti modeli HDMI 2.1.

Čitao sam da će na neke modele ići firmware update za 2.1.

 Pricekaj modele za 2021,sa ovima neces imat nikakvu realnu razliku.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Virty kaže...
MEGATAMA kaže...
Virty kaže...

Kako sam obavio prednaruđbu PS5, gledam kako ubost novi TV.

Trenutno imam Sony 55XF9005.

Ima li šta dobroga do 8000 kuna?

 

Dijagonala 55"-65".

 Taj ti nije dovoljno dobar?

Ili zelis nesto sa hdmi 2.1?

Dobar je, nemam većih zamjerki, ali eto, prigodno mi uezt uz novu konzolu i novi TV.

HDMI 2.1 bi bilo poželjno. Vidim da ima akcija za Sony 2020 liniju u SD, ali nisam siguran imaju li ti modeli HDMI 2.1.

Čitao sam da će na neke modele ići firmware update za 2.1.

 Pricekaj modele za 2021,sa ovima neces imat nikakvu realnu razliku.

 Jesu li i koliko bolji nasljednici mog TV-a?

PSN: Muskarcina77
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako neko ima volje za preporučiti 40" (toliko max stane) do 2000kn??

Za spavaću sobu, znači neće biti previše u upotrebi, povremeno neka serija prije spavanja...

Od smart-a jedino je Netflix bitan, ali mislim da to sada svi imaju :)

 

u izbor mi ušlo (svi po 2000kn):

https://www.nabava.net/televizori/hisense-40a5600f-televizor-cijena-40-102-cm-led-full-hd-112298891

https://www.nabava.net/televizori/grundig-40-vle-6735-bp-televizor-cijena-40-102-cm-led-full-hd-104847631

https://www.nabava.net/televizori/tcl-40es560-televizor-cijena-40-102-cm-led-full-hd-83129151

 

nešto od ovog za preporuku? ili nešto drugo... :)

 

Hvala...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gyges kaže...
markma kaže...

Sony X900H (XH90) is a worthy successor to the Sony X900F (XF90) but it is not necessarily a better TV in terms of picture quality. It is competitive compared to Samsung's similarly priced LCD TVs with zone dimming and competitive in the segment for large-sized TVs, but is not close to matching OLED TVs that are inching still closer to mainstream prices.

Review

 Na AVForumu kažu da je nasljednik Xg85 serije, nikako XF90

 

Pa baš i ne jer ipak su dosta velike razlike između XG85 i XH90. XH90 ima 10-bitni VA FALD panel, dok je XG85 8-bit FRC IPS edge-led.

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/21a6139ad8

 

"Problem" XH90 serije što je ni sim ni tam, u nekim segmentima lošiji od XF90 kao i kasnijih nasljednika XG95, XH95 međutim u nekim je bolji. Mislim da su japanci jako pogriješili što nisu ove spec. od XH90 stavili na XH9505, odnosno HDMI 2.1

 

Možda će se iskupiti s novom XI serijom, vidjet ćemo:)

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Virty kaže...

Dobar je, nemam većih zamjerki, ali eto, prigodno mi uezt uz novu konzolu i novi TV.

HDMI 2.1 bi bilo poželjno. Vidim da ima akcija za Sony 2020 liniju u SD, ali nisam siguran imaju li ti modeli HDMI 2.1.

Čitao sam da će na neke modele ići firmware update za 2.1.

 

65XH9096 je u SD 8999kn što je dost dobra cijena, šteta što nema uključenih 5 god. gare. Možda za BF bude slična ili čak i niža cijena + 5 god. gare:)

 

Imaju HDMI 2.1 odnosno port 3 i port 4 su HDMI 2.1 - naknadno će se s fw omogućit sve u tom segmentu, znači 4K120, VRR, ALLM i eARC.

 

Btw, 9096 za razliku od 9005 ima mogućnost montaže nosača odnosno nogica u dva položaja pa kome što više odgovara usko ili široko.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, kupujem novi tv do 7000kn, 55-65", za oko mi je zapeo lg 55nano863 te samsung qe55q70t. Više naginjem na lg, ali slobodno date preporuku i nekog drugog tva.

 

edit: naišao sam i na sony 55xh9077 koji vidim ima direct led naspram samsunga i lga koji su edge lit

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 23:01 (djorg).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djorg kaže...

Pozdrav, kupujem novi tv do 7000kn, 55-65", za oko mi je zapeo lg 55nano863 te samsung qe55q70t. Više naginjem na lg, ali slobodno date preporuku i nekog drugog tva.

 

edit: naišao sam i na sony 55xh9077 koji vidim ima direct led naspram samsunga i lga koji su edge lit

Sony definitivno, jedini FALD model među njima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djorg kaže...

Pozdrav, kupujem novi tv do 7000kn, 55-65", za oko mi je zapeo lg 55nano863 te samsung qe55q70t. Više naginjem na lg, ali slobodno date preporuku i nekog drugog tva.

 

edit: naišao sam i na sony 55xh9077 koji vidim ima direct led naspram samsunga i lga koji su edge lit

 Imas jos samsung 55q70r (daleko bolji od q70t) za 6k, sony 55xf9005 za slicne novce, a mozda se jos uvijek da i sam 55q80t ubost za 7k. 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

Koji su najbolji televizori od 43' i 49'(50') do 5000 kn. Trenutno jedino što sam našao da ima u ponudi su samsung qe43q60r i sony 43xh8096 te samsung qe49q60t. Razlike su što samsung koristi va panele, a sony ips. Treba mi za svakodnevno korištenje-tv emisije, serije, sport i filmovi. Bez igranja

 

Do not feed the trolls!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

odgovor za andrtejkr

Možda je samsung qe55q70r najbolji odabir, ali ga je nemoguće naći više, a da nije izložbeni primjerak...Čitam da sony ima dosta problema s android sustavom, puno bugova, sporost, tak da to otpada. Nije meni ni bitna slika toliko koliko općenito iskustvo gledanja, sad ako je edge lit ili direct lit sa 8 zona nece to bit neka ogromna razlika prilikom gledanja recimo netflixa, a kamoli naše digitalne televizije.

BBela
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 1:47 (djorg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djorg kaže...

odgovor za andrtejkr

Možda je samsung qe55q70r najbolji odabir, ali ga je nemoguće naći više, a da nije izložbeni primjerak...Čitam da sony ima dosta problema s android sustavom, puno bugova, sporost, tak da to otpada. Nije meni ni bitna slika toliko koliko općenito iskustvo gledanja, sad ako je edge lit ili direct lit sa 8 zona nece to bit neka ogromna razlika prilikom gledanja recimo netflixa, a kamoli naše digitalne televizije.

 Strpi se da q80t opet bude ispod 7k. Itekako je velika razlika izmedju edge lita i falda, a nisam cuo za tv sa 8 dimming zona osim eventualno edge lit verzije. A taj dimming na edge litu je tragikomedija. Nema to veze sa kvalitetom gledanog sadrzaja, koliko sa poprilicnim ogranicenjima tehnologije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam namjeru kupiti Sony KD-55XH9077 u SD je 7600kn, pa me zanima je li to to? Hvala

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RokyFrane kaže...

Hvala vam puno mmafan  andrtejkr MEGATAMA Pixel i Flagship . Odlučio sam uzeti ipak 55XF9005. 100hz + ostale stvari koje ste mi rekli kod kvalitete nove serije. Još je i dostupan kod mene u Rijeci tako da je super :D

 Našao si negdje novi? SD i SM nude samo izložbene modele.....

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
djorg kaže...

odgovor za andrtejkr

Možda je samsung qe55q70r najbolji odabir, ali ga je nemoguće naći više, a da nije izložbeni primjerak...Čitam da sony ima dosta problema s android sustavom, puno bugova, sporost, tak da to otpada. Nije meni ni bitna slika toliko koliko općenito iskustvo gledanja, sad ako je edge lit ili direct lit sa 8 zona nece to bit neka ogromna razlika prilikom gledanja recimo netflixa, a kamoli naše digitalne televizije.

 Strpi se da q80t opet bude ispod 7k. Itekako je velika razlika izmedju edge lita i falda, a nisam cuo za tv sa 8 dimming zona osim eventualno edge lit verzije. A taj dimming na edge litu je tragikomedija. Nema to veze sa kvalitetom gledanog sadrzaja, koliko sa poprilicnim ogranicenjima tehnologije.

Koliko sam istrazivao q80t ima vrlo dobre recenzije i posto stariji dobrih modela sve vise nema cu ga uzeti cim dode dobra ponuda. Vjerovatno je to i bolje za Ps5 nego ti stariji...

Jedina opcija koja je cijenovno bliza i po ocjenama je sony kd-55xh9077

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Suzio sam izbor na dva: 1. Sony KD-55XH9077 televizor, 55" (139 cm), Full Array LED/LED, Ultra HD, HDR 10

2.LG 55NANO863NA.AEU led tv, 139cm, 4k hdr, magicremote

Molim pomoć oko izbora.Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Taj q80t vidim na webu svugdje piše zadnji komad. Ili je fora , ili ih ne bude više za BF...
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo jedna dobra ponuda SONY KD-55XF9005 da 5 god. gare.

Inače dosta je telki trenutno na akciji....

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 18:25 (bodija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bodija kaže...

Evo jedna dobra ponuda SONY KD-55XF9005 da 5 god. gare.

Inače dosta je telki trenutno na akciji....

 

Izložbeni tv. A izgleda da i SD nema više zapakiranih, nakon skoro 3 godine su rasprodali sve zalihe XF9005

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.html

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 11:18 (Darko92).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
bodija kaže...

Evo jedna dobra ponuda SONY KD-55XF9005 da 5 god. gare.

Inače dosta je telki trenutno na akciji....

 

Izložbeni tv. A izgleda da i SD nema više zapakiranih, nakon skoro 3 godine su rasprodali sve zalihe XF9005

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.html

 Nisu prošle 3 godine, ti modeli su se toliko dobro prodavali da ih je Sony nastavio proizvoditi i u 2019. godini...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
njuskalo56 kaže...

Suzio sam izbor na dva: 1. Sony KD-55XH9077 televizor, 55" (139 cm), Full Array LED/LED, Ultra HD, HDR 10

2.LG 55NANO863NA.AEU led tv, 139cm, 4k hdr, magicremote

Molim pomoć oko izbora.Hvala

 Sony ima bolju sliku

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
Flagship kaže...
bodija kaže...

Evo jedna dobra ponuda SONY KD-55XF9005 da 5 god. gare.

Inače dosta je telki trenutno na akciji....

 

Izložbeni tv. A izgleda da i SD nema više zapakiranih, nakon skoro 3 godine su rasprodali sve zalihe XF9005

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.html

 Nisu prošle 3 godine, ti modeli su se toliko dobro prodavali da ih je Sony nastavio proizvoditi i u 2019. godini...

 

Pa nećemo cjepidlačit ali XF9005 je predstavljen u siječnju 2018. i nedugo zatim krenuo je u prodaju. Uskoro, točnije u prvim danima siječnja 2021. bit će predstavljen i najnoviji XI ili koju će već imat oznaku. Tko zna, moguće je da će se u nekom našem shopu u istom trenutku naći 55XF9005, makar i izložbeni, a kraj njega novi 55XI9505:)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
njuskalo56 kaže...

Suzio sam izbor na dva: 1. Sony KD-55XH9077 televizor, 55" (139 cm), Full Array LED/LED, Ultra HD, HDR 10

2.LG 55NANO863NA.AEU led tv, 139cm, 4k hdr, magicremote

Molim pomoć oko izbora.Hvala

 Sony ima bolju sliku

 LG ima bolji webOS i puuuno je brži i fluidniji.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Razlika između ova dva TV-a? Ja je baš ne vidim. U cijeni je QE 1000 kn skuplji.
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c6a014f0d1

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 21:53 (stipest).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Pixel kaže...
njuskalo56 kaže...

Suzio sam izbor na dva: 1. Sony KD-55XH9077 televizor, 55" (139 cm), Full Array LED/LED, Ultra HD, HDR 10

2.LG 55NANO863NA.AEU led tv, 139cm, 4k hdr, magicremote

Molim pomoć oko izbora.Hvala

 Sony ima bolju sliku

 LG ima bolji webOS i puuuno je brži i fluidniji.

 Imam doma lg-a i znam tocno kakav os ima.

Kad kupuje skuplji tv ona se valjada prvo gleda njegova primarna svrha, gkedanhe sadrzaja i kvaliteta prikaza.

Ne bi nikad dao toliko love za ips ekran s losim kontrastom, pa da ne znam kakav os ima.

Po kvaliteti slike ova dva ne mogu u istu kategoriju.

Da ovaj soby nije imao najfluidniji os, ali ljudi koji ga imaju kazu da je to rijeseno i da radi ok.

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
njuskalo56 kaže...

Suzio sam izbor na dva: 1. Sony KD-55XH9077 televizor, 55" (139 cm), Full Array LED/LED, Ultra HD, HDR 10

2.LG 55NANO863NA.AEU led tv, 139cm, 4k hdr, magicremote

Molim pomoć oko izbora.Hvala

 Sve od LGa sto nije OLED je smece po prikazu slike,mogao bih navodit razloge ali to bi bilo ponavljanje vec recenoga od strane mene ili ostalih clanova.

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li na ovogodišnjim Samsung TV-ima ( 43TU8502) podešavanje titlova u playeru po boji i veličini? Je li to ''dovoljno'' veliko? Da li se mogu isključiti opcije local dimming ili slične, ne znam kako ih Samsung zove, koje uzrokuju da slika ''diše'', tamno-svijetlo, automatski?
Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 12:06 (stipest).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...

Razlika između ova dva TV-a? Ja je baš ne vidim. U cijeni je QE 1000 kn skuplji.
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c6a014f0d1

 Bas sam gledao nedavno u SD jedan pokraj drugoga tu8000, tu8500 i q60t.Daleko najlosiji tu8000, bas se vidi da fali brightness-a.Tu8500 i q60t su mi se cinili prakticki isti iako mislim da bi q60t trebao biti i malo bolji po svjetlini.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...
stipest kaže...

Razlika između ova dva TV-a? Ja je baš ne vidim. U cijeni je QE 1000 kn skuplji.
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c6a014f0d1

 Bas sam gledao nedavno u SD jedan pokraj drugoga tu8000, tu8500 i q60t.Daleko najlosiji tu8000, bas se vidi da fali brightness-a.Tu8500 i q60t su mi se cinili prakticki isti iako mislim da bi q60t trebao biti i malo bolji po svjetlini.

 Hvala. Potvrdio si moje mišljenje. Ovako po specifikacijama mi nije jasno ćime opravdavaju cijenu od 1000 kn skuplje za Q60T?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
perkoxcar kaže...
stipest kaže...

Razlika između ova dva TV-a? Ja je baš ne vidim. U cijeni je QE 1000 kn skuplji.
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c6a014f0d1

 Bas sam gledao nedavno u SD jedan pokraj drugoga tu8000, tu8500 i q60t.Daleko najlosiji tu8000, bas se vidi da fali brightness-a.Tu8500 i q60t su mi se cinili prakticki isti iako mislim da bi q60t trebao biti i malo bolji po svjetlini.

 Hvala. Potvrdio si moje mišljenje. Ovako po specifikacijama mi nije jasno ćime opravdavaju cijenu od 1000 kn skuplje za Q60T?

 Ako se ne varam, jer Q60 spada u QLED seriju i ima dosta napredniji (nevažni) softver. Smart wallpaper i tako neke fore. Isprobao na Q70R prvi dan kad sam dobio i nikad više :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice