Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.094.936
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
43uj6307

Nista, nosim ga ovo koji dan
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
KiCo77 kaže...

Tražim neki best-buy do 3500kn pa sam na zadnjih nekoliko stranica na više mjesta naletio na LG 50UM7450PLA.

Jel VA osjetno bolji od IPSa na tim LG-ovim televizorima? Ako se dvoumim između 50" i 55", bolje ići na 50" jer je VA?

 VA je bolji ako gledate tv direktno a ne iz kuteva...

IPS je kompromisni tv za dnevne sobe gdje se gleda iz većih kuteva.

Amen.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
next'24 kaže...
43uj6307

Nista, nosim ga ovo koji dan

Kako ti je panel izgledao prije? 

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što se to događa?

Meni je prije mjesec dana prestao raditi LG55"

TV je bio spojen s PC-om preko AV recivera. Sve preko HDMI kabla. Radio je i ARC.

Poslao sliku s PC-a. TV nariktao na ulaz na koji AV reciver šalje sliku. Na AV reciveru mjenjao aktivni ulaz da aktivan postane HDMi ulaz s PC-a. U jednom trenutku se pojavo logo LG-a. TV se ugasio i više se ne može upaliti. Kad stisnem dugme na daljinskom za paljenje crvena lampica 3 puta blinka i ugasi se, Tv se ne pali -nema slike

 

U lokalnom servisu su rekli da je otišla matična ploča i da nova košta 1750 Kn. To mi je naravno bilo previše.

U Supramei  (servis LG televizora u ZG) kažu da ako je ploča da to košta 1650 Kn sa radom i odvozom i dovozom njihovim. Imaju akciju za odvoz Tv-a

Ima još... ali nemam sad vreemna pisati

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 13:30 (Kalisto).
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Otvoris TV, vidis unutra koja je ploca, nadjes sve moguce koje odgovaraju za tvoj TV,

bacis se na trazenje po eBayu, AliExpressu i drugim trznicama za polovnu ili novu plocu.

Naci ces polovne od 50-80€, kupis i zamjenis. I to je to.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Otvoris TV, vidis unutra koja je ploca, nadjes sve moguce koje odgovaraju za tvoj TV,

bacis se na trazenje po eBayu, AliExpressu i drugim trznicama za polovnu ili novu plocu.

Naci ces polovne od 50-80€, kupis i zamjenis. I to je to.

Nije ti to PC:)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...

Mene zanima mišljenje vlasnika OLEDa i generalno ekipe koja se razumije po pitanju Samsung QLED v OLED tehnologije i HDR kvalitete slike.

Dakle, OLED ima savršenu crnu i za odličan HDR OLEDu ne treba toliko visokog brightness za postizanje kontrasta i kvalitete slike. Naravno, što je više crne boje u sceni to će slika biti impresivnija, ali isto tako nije cijeli film ili dokumentarac u crnoj boji da to toliko dolazi do izražaja. E sad, ja imam Q7FN (negdje sam jednom pročitao da je to najbolji edge lit TV ikad proizveden) i jasno, nema crnu kao OLED (makar je jako dobra), ali u odnosu na OLED taj TV ima dosta veću svjetlinu ekrana, kao i jako velik color volume (veći od modela 2019 i 2020) plus ultra black koji smanjuje sve refleksije u prostoru.

 

Moje pitanje je: koliko je HDR po nekoj logici bolji na OLED TVu, ako OLED ima bolju crnu, ali s druge strane moj TV ima bolju svjetlinu i prejebene boje, plus odličan altireflektivni filter koji ekstremno puno znači po danu, ali bome i navečer ako imam ikakvo svjetlo uplaljeno igdje blizu TVa?

 Iskustvo korisnika OLED-a (LG 55 B7). 

Najkvalitetniji materijal (filmove) gledam isključivo noću.  Postavio led traku iza TV-a kao pozadinsko svijetlo.  Jednom je upalio i nikad više.  Slika na TV  je toliko svijetla da je na trenutke neugodno pri naglom prelasku iz tamne i svijetlu scenu pa ponekad znam prebacivati na profil sa smanjenom svjetlinom.  Kada je crna scena  TV potpuno nestane (ništa se ne vidi u sobi) -preporuka je ne kretati se tada po sobi i sve imati na dohvat ruke . U većini filmova 80 % scena su tamne (interijeri , noć, krupni kadrovi, SF  i sl.) pa je po meni puno bitniji kontrast od vršne svetline. O kontrastu ovisi doživljaj boja koji je po meni bolji na oledu nego na QLED-u (zanemariti Samsung demo u trgovini jer on odlično izgleda i na LG). HDR materijal  izgleda vrhunski, ako preferiraš prirodnu sliku. No ako te oduševljavaju boje u CSI  seriji možda je Samsung bolji izbor.

Slika po danu je odlična, no rijetko što gledam osim TV programa jer  za to nemam uvjete (pun dnevni boravak ukućana :)). Ovdje je plus veliki kut gledanja.

 

OLED ima drugu problematiku a to je da treba izbjegavati duže prikazivanje statičnog loga  crvene, narančaste boje ili žute boje (HRT, kockica i sl.) Da nije ovog problema po meni ne bi bilo ni QLED serije :) 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod nas već dugo nema C9 na stanju ali s druge strane ako se netko zatekne u DE evo dobre cijene 65C97 OLED-a za 1750 eur u MM:)

 

https://www.mydealz.de/deals/ab-20-uhr-10-rabatt-auf-alle-lg-oled-tvs-zb-lg-55b9dla-55-oled-4k-uhd-smart-tv-120-hz-10bit-dolby-vision-4x-hdmi-21-earc-webos-1621329

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

Nije ti to PC:)

 

Tocno, jos je lakse i brze gotovo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ljudi zna netko kako instalirati maxtv to go na samsung tizen (Q70R) ? navodno postoji aplikacija ali ja je ne mogu naci u storeu, ima samo neka češka t-mobile...

 

netko je nedavno napisao da treba tv spojiti s lan kablom i pokrenuti app na compu i da ce onda tv sam naci aplikaciju ali od toga nista..

 

moze netko sa novijim samsungom provjeriti da li ima ta aplikacija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Otvoris TV, vidis unutra koja je ploca, nadjes sve moguce koje odgovaraju za tvoj TV,

bacis se na trazenje po eBayu, AliExpressu i drugim trznicama za polovnu ili novu plocu.

Naci ces polovne od 50-80€, kupis i zamjenis. I to je to.

 Tako nešto sam i napravio. TV je ostao u servisu. U servisu su poslikali panel i oznaku modela. Ja sam našao u Češkoj Internet trgovinu koja prodaje ploče poslao im slike i oni su odredili model ploče koji će odgovarati. Tu sam naručio i platio. Cjena u okviru kako si i ti napisao. Preko dva tjedna je trebalo da stigne iz Češke. Odnio sam neotvoren paket s pločom u servis i dogovrio da snimim otvaranje paketa i ugradnju. Tako smo napravili. Kad su ugradili i uključili TV upalilo se pozadinsko svijetlo ali se nije pojavio LG logo. U servisu kažu da je pristigla ploča ispravna ali nije kompatibilna panelu. Odspojili pristiglu ploču i vratili staru i vratili mi tv

 

 

Sad kako ući u service menu u TV u kojem se vidi da radi pozadinsko svijetlo i nešta drugo evo ne znam. A i morao bi sam ponovo spajati  ploču iz Češke. To bi još i mogao ali kako to korigirati u service menu i ući u njega u ovom stanju mi je problem

 

Ako netko tko ovo čita se razumije u ovu problematiku slobodno se može javiti

 

Nadopuna:

Kažu Česi da se korekcija prikaza u service menuu može uraditi "via AV output on another monitor, but the serviceman should know!" Zašto moj serviser to nije znao? Ima li u HR koji zna nek se javi. Platit će mu se ako riješi

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 13:33 (Kalisto).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupio Hisense 55U7B, super zadovoljan. 2850hrk... local diming je samo vertikalan kako mi se čini. Dolby vision je super (Enterprise na Netflixu), HDR mi se ne sviđa (The man in the high castle na Prime Video), čini mi sliku neprirodnom, ko fora jak odsjaj na obrazu dok pričaju za šankom, pa farovi kamiona, lampa na stolu... previše...thx but no thx. Možda je na nekim drugim platformama ili filmovima bolje.
VIDAA U nema HBO Go, to je veliki minus
Amazon prime ima sivu pozadinu, tad se vidi ta razlika u nijansama. Kad se nešto gleda ja ne primjetim.
U svakom slučaju, preporučam, ne znam koliko sad košta al 2850 je stvarno malo
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav

molim stručnjake za pomoć oko odabira tv-a.
Dvoumim se između sljedećih modela:

Samsung qe55q70r
Samsung qe65q60r

Philips 70pus7304 ili 65pus7304
Philips 55pus7504

Sony kd65xg8596baep
Sony kd55xf9005baep

E sad dilema je nekoliko:
Tizen vs Android?
Dijagonala ekrana vs viša serija?
Proizvođač?
Garancija 2 vs 5 godina?

Jel vam bio veliki šok kada ste kupovali nove televizore što se tiće svjetline? Trenutno imam tv 40" i frka me da će 65 ili 70 toliko blještat da se neće moći gledati? Drugo je kada ga gledaš u dućanu na otvorenom prostoru od par stotina kvadrata sa svim upaljenim svjetlima a durgo kada ga staviš u dnevni od 20-ak kvadrata.


Da i ja ponovim pitanje od par postova gore .. MaxTv to Go na Tizenu? Ima ili nema?

Hvala unaprijed!

Pozdrav!!

edit:

Trebam li se zamarati sa hdmi 2.0 vs 2.1 i Dolby vision-om?
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 15:16 (onajkojikupujetv).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Kod nas već dugo nema C9 na stanju ali s druge strane ako se netko zatekne u DE evo dobre cijene 65C97 OLED-a za 1750 eur u MM:)

 

https://www.mydealz.de/deals/ab-20-uhr-10-rabatt-auf-alle-lg-oled-tvs-zb-lg-55b9dla-55-oled-4k-uhd-smart-tv-120-hz-10bit-dolby-vision-4x-hdmi-21-earc-webos-1621329

Nikad nisam cuo za ovu trgovinu, u DE sam pa nebih nikad kupovao sa necega ovakvog a kamoli iz druge drzave.

Svaki oled eventualno istrosi panel pa se onda mora aktivirat garancija tako da oled sigurno ne bih uzimao iz druge drzave pa se eventualno natezao oko garancije. 

Ja sam se za svoj drugi oled nategao sa LG.de pa zamislite kroz kakvu bi situaciju prosli da uzmete oled na ovaj nacin.... 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiper kaže...
Kupio Hisense 55U7B, super zadovoljan. 2850hrk... local diming je samo vertikalan kako mi se čini. Dolby vision je super (Enterprise na Netflixu), HDR mi se ne sviđa (The man in the high castle na Prime Video), čini mi sliku neprirodnom, ko fora jak odsjaj na obrazu dok pričaju za šankom, pa farovi kamiona, lampa na stolu... previše...thx but no thx. Možda je na nekim drugim platformama ili filmovima bolje.
VIDAA U nema HBO Go, to je veliki minus
Amazon prime ima sivu pozadinu, tad se vidi ta razlika u nijansama. Kad se nešto gleda ja ne primjetim.
U svakom slučaju, preporučam, ne znam koliko sad košta al 2850 je stvarno malo

 Nije problem u sadržaju nego u tvu, to što taj tv prikazuje veze nema s hdr-om ili DV.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 17:24 (Pixel).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiper kaže...
Kupio Hisense 55U7B, super zadovoljan. 2850hrk... local diming je samo vertikalan kako mi se čini. Dolby vision je super (Enterprise na Netflixu), HDR mi se ne sviđa (The man in the high castle na Prime Video), čini mi sliku neprirodnom, ko fora jak odsjaj na obrazu dok pričaju za šankom, pa farovi kamiona, lampa na stolu... previše...thx but no thx. Možda je na nekim drugim platformama ili filmovima bolje.
VIDAA U nema HBO Go, to je veliki minus
Amazon prime ima sivu pozadinu, tad se vidi ta razlika u nijansama. Kad se nešto gleda ja ne primjetim.
U svakom slučaju, preporučam, ne znam koliko sad košta al 2850 je stvarno malo

Za taj novac tv je odlican. 

HDR ti je los jer ti je peak brightness ako se dobro sjecam tek oko 245nits dok se Dolby Vision malo bolje nosi sa time jer je dinamicna metadata u pitanju a kod HDR10 staticna.

U svakom slucaju kao sto sam vec napisao, mislim da nisi mogao bolje proc za taj iznos. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 18:05 (MEGATAMA).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, mišljenje o Phillips 55PUS6704?

Naime, pošto produljujem ugovor u T-comu, nudi mi se navedeni TV u Sancta Domenici za 2600kn. Uzeti ili ne? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dv14 kaže...

Pozdrav svima, mišljenje o Phillips 55PUS6704?

Naime, pošto produljujem ugovor u T-comu, nudi mi se navedeni TV u Sancta Domenici za 2600kn. Uzeti ili ne? 

55inch za 2600kn??

U pitanju je odlican tva za tu klasu. 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kalisto kaže...

Nadopuna:

Kažu Česi da se korekcija prikaza u service menuu može uraditi "via AV output on another monitor, but the serviceman should know!" Zašto moj serviser to nije znao? Ima li u HR koji zna nek se javi. Platit će mu se ako riješi

 Zato jer nikad to nije morao raditi jer inače naruči original ploču i to radi out of the box i ne mora izmišljati neka polu-riješenja s polovnim pločama koje nisu namjenjene za taj model...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
dv14 kaže...

Pozdrav svima, mišljenje o Phillips 55PUS6704?

Naime, pošto produljujem ugovor u T-comu, nudi mi se navedeni TV u Sancta Domenici za 2600kn. Uzeti ili ne? 

55inch za 2600kn??

U pitanju je odlican tva za tu klasu. 

 

Inače su mislim oko 3000-3200kn, ali ovo je popust za produljenje ugovora. Ne mogu fulat za te pare dakle. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dv14 kaže...
MEGATAMA kaže...
dv14 kaže...

Pozdrav svima, mišljenje o Phillips 55PUS6704?

Naime, pošto produljujem ugovor u T-comu, nudi mi se navedeni TV u Sancta Domenici za 2600kn. Uzeti ili ne? 

55inch za 2600kn??

U pitanju je odlican tva za tu klasu. 

 

Inače su mislim oko 3000-3200kn, ali ovo je popust za produljenje ugovora. Ne mogu fulat za te pare dakle. 

Jedina stavka je panel lutrija,dakle koliko imas srece.

Mozes pogodit fantastican panel a mozes i uzasan nazalost. 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Misliš razlika u trajnosti ili kvaliteti prikaza? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...

Kod nas već dugo nema C9 na stanju ali s druge strane ako se netko zatekne u DE evo dobre cijene 65C97 OLED-a za 1750 eur u MM:)

 

https://www.mydealz.de/deals/ab-20-uhr-10-rabatt-auf-alle-lg-oled-tvs-zb-lg-55b9dla-55-oled-4k-uhd-smart-tv-120-hz-10bit-dolby-vision-4x-hdmi-21-earc-webos-1621329

Nikad nisam cuo za ovu trgovinu, u DE sam pa nebih nikad kupovao sa necega ovakvog a kamoli iz druge drzave.

Svaki oled eventualno istrosi panel pa se onda mora aktivirat garancija tako da oled sigurno ne bih uzimao iz druge drzave pa se eventualno natezao oko garancije. 

Ja sam se za svoj drugi oled nategao sa LG.de pa zamislite kroz kakvu bi situaciju prosli da uzmete oled na ovaj nacin.... 

 

Nisi čuo za mediamarkt i saturn? Pa svi linkovi vode na jedan od ta dva, nema nikakvih nedoumica.

 

A imaju akciju s 10%, neki drugi kao expert imaju slično pa i više pa se čak i novi 65CX8LA može kupit za 1969 eur što je nikad niža cijena za novi model na početku ljeta.

 

Btw, sve je više novih OLED-a pa tak i Xiaomi koji je već lansirao svoj OLED. Za sada samo na istoku, vidjet ćemo hoće li stići u EU. Za cijenu od cca 1600 eur neloš jer ima navodno 1000 nitsa, HDR10+, HDMI 2.1 itd. S obzirom kako padaju cijene ovaj bi mogao bit među prvima koji će ispod 1000€ za 65" veličinu :)

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/3dbb207d

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...

Kod nas već dugo nema C9 na stanju ali s druge strane ako se netko zatekne u DE evo dobre cijene 65C97 OLED-a za 1750 eur u MM:)

 

https://www.mydealz.de/deals/ab-20-uhr-10-rabatt-auf-alle-lg-oled-tvs-zb-lg-55b9dla-55-oled-4k-uhd-smart-tv-120-hz-10bit-dolby-vision-4x-hdmi-21-earc-webos-1621329

Nikad nisam cuo za ovu trgovinu, u DE sam pa nebih nikad kupovao sa necega ovakvog a kamoli iz druge drzave.

Svaki oled eventualno istrosi panel pa se onda mora aktivirat garancija tako da oled sigurno ne bih uzimao iz druge drzave pa se eventualno natezao oko garancije. 

Ja sam se za svoj drugi oled nategao sa LG.de pa zamislite kroz kakvu bi situaciju prosli da uzmete oled na ovaj nacin.... 

 

Nisi čuo za mediamarkt i saturn? Pa svi linkovi vode na jedan od ta dva, nema nikakvih nedoumica.

 

A imaju akciju s 10%, neki drugi kao expert imaju slično pa i više pa se čak i novi 65CX8LA može kupit za 1969 eur što je nikad niža cijena za novi model na početku ljeta.

 

Btw, sve je više novih OLED-a pa tak i Xiaomi koji je već lansirao svoj OLED. Za sada samo na istoku, vidjet ćemo hoće li stići u EU. Za cijenu od cca 1600 eur neloš jer ima navodno 1000 nitsa, HDR10+, HDMI 2.1 itd. S obzirom kako padaju cijene ovaj bi mogao bit među prvima koji će ispod 1000€ za 65" veličinu :)

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/3dbb207d

 

 

Lol da, nisam skuzio kuda linkovi vode, mislio sam da je opet u pitanju nekakav noname sale portal.

Ovaj Xiaomi oled koristi LG Display panel kao i svi ostali na trzistu tako da ce realno imat 550-700nits. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dv14 kaže...

Misliš razlika u trajnosti ili kvaliteti prikaza? 

Kvaliteta prikaza,DSE,light bleed,banding itd.....mozes dobit vrlo cist panel ili pogodjen navedenim nedostatcima. 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Riknula plazma Panasonic Viera G20, vjerno je služila 10 godina.

Molim preporuku zaTV 65" do 13.000kn. Samsumg, LG ili Sony LED.

Supruga bi Samsung frame (trenutno dobavljiv za cca 12.000 kn), ali ja mislim da se za te novce može kupiti i bolje.

TV je smješten u dnevnoj sobi s dosta svijetla i gledamo ga s cca 3,5 - 4 m iskosa.

Pokušao sam pronaći kvalitetnu usporedbu Frame TV-a s drugim qled, LG nanocell i Sony Led televizorima ali malo toga ima na netu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 23:17 (jholik).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jholik kaže...

Riknula plazma Panasonic Viera G20, vjerno je služila 10 godina.

Molim preporuku zaTV 65" do 13.000kn. Samsumg, LG ili Sony LED.

Supruga bi Samsung frame (trenutno dobavljiv za cca 12.000 kn), ali ja mislim da se za te novce može kupiti i bolje.

TV je smješten u dnevnoj sobi s dosta svijetla i gledamo ga s cca 3,5 - 4 m iskosa.

Pokušao sam pronaći kvalitetnu usporedbu Frame TV-a s drugim qled, LG nanocell i Sony Led televizorima ali malo toga ima na netu.

Moja Viera jos radi na svu srecu i koristim ju kad dodjem u Hr na godisnji,sto se tice ostaloga ja sam imao zadnje tri i pol godine olede Lg b6 i b7 i sad sam zadnjih ne znam mozda 7 mjeseci na Samsung Q90R i mogu ti ga apsolutno preporucit,tv je nevjerovatan.

Jedino ne znam dali ih ima jos u prodaji jer je 2019 model i ne znam koliko kosta u Hr.

Ja osobno ne bih nikad kupio Frame ili LG nanocel koji su doslovno svi IPS paneli pa ne mogu prikazat crnu nego sivu.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kalisto kaže...

Što se to događa?

Meni je prije mjesec dana prestao raditi 55UJ6307 i to 2 mjeseca nakon isteka garancije koja je bila na žalost samo 2 godine. TV je kupljen u 4. mjescu 2018.

TV je bio spojen s PC-om preko AV recivera. Sve preko HDMI kabla. Radio je i ARC.

Poslao sliku s PC-a. TV nariktao na ulaz na koji AV reciver šalje sliku. Na AV reciveru mjenjao aktivni ulaz da aktivan postane HDMi ulaz s PC-a. U jednom trenutku se pojavo logo LG-a. TV se ugasio i više se ne može uapliti. Kad stisnem dugme na daljinskom za paljenje crvena lampica 3 puta blinka i ugasi se, Tv se ne pali -nema slike

 

U lokalnom servisu su rekli da je otišla matična ploča i da nova košta 1750 Kn. To mi je naravno bilo previše.

U Supramei  (servis LG televizora u ZG) kažu da ako je ploča da to košta 1650 Kn sa radom i odvozom i dovozom njihovim. Imaju akciju za odvoz Tv-a

Ima još... ali nemam sad vreemna pisati

 

Fučkaj ga sad nemaš sreče, uglavnom da to je ono kaj sam napisal na dolnjem linku.Servis izvan garancije, to često puta završi sa TV ide u smeče.Ipak živimo u potrošačkom društvu, i opčenito današnji TV hardver je sve samo ne kvalitetan.

 

Realno jedino kaj neče brzo krepat je LCD panel, on obično traje godinama bez ikakvih bitnih problema.Zato če na TV-u krepat sve ostalo, naponski dio ili matična pa pozadinsko osvjetljenje itd.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1023&jumpto=6150338&sort=asc&view=flat

Čitatelj kaže...
Crt True Colors kaže...

Nije ti to PC:)

 

Tocno, jos je lakse i brze gotovo.

 Da moš mislit, otvaranje i popravak Televizora je kao popit čašu vode. To je vrlo lako, ili samo malo nepažnje/previše pritiska ili sile+šlampavost u rukama i ode LCD panel u kusinu itd.

 

Eto primjera, vrlo lagan posao okvirno kao popit čaš vode fučkaj ga.O kvaliteti Flipsa nečemo dalje razglabat, ukratko kvaliteta pozadinskog osvjetljenja za posrati.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio  bih  TV Sony Bravia KD-43XG8096 4K ,  molim  vas  da  mi  neko  kaže  da  li  je  dobar  model i eventualna  preporuka  za  neki  drugi  model  u  tom cijenovnom razredu (4K).

Hvala.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-43xg8096-4k.html

 

https://www.sony.hr/electronics/televizori/xg8096-series

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hajde da probam još jednom s obzirom na to da nema komentara na prvi post ..

Samsung qe65q60r
ili
Philips 65pus7304

Jel toliki gubitak zbog qled-a, 120Hz i svjetline ekrana naspram androida, usb 3.0, ambilighta?

Zna li netko koji je panel u philipsu 65"? VA?

Hvala
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice