Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.362
|
čitano: 14.166.662
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...

jedino kod HDR sam razočaran...ali to je stvar mojih velikih očekivanja...tehnički gledano za potpun HDR10 doživljaj potrebno je 4000 nitts... dolby visio čak 10000 nitts...a sadašnje televizije i to ove do 2000€ se dobace do 1200nitts

razlika postoji ali nije da te baci na guzicu...s obzirom na broj nitts-a ta razlika je nekih 10-20%....s tim da nitts padaju kako količina hdr materijala raste 

Jesi na kraju pogledao koji film i seriju u 4K Dolby Visionu?

Mene je bome bacilo na guzicu a nije stvar nittsima nego kako sAm optimizira postavke slike. Opcenito je teško reci koji je materijal HDR kad se oko brzo navikne na takav prikaz. Drasticnu razliku bi uocio da imas 2 ekrana jedan pored drugog i gledas SD i HDR video a imas i na youtube dosta comparsion videa koje moš odvrtit na hdr TVu.

Ne znam, meni je sasvim dovoljno nittsa a dnevna soba mi je 25m2. Kad netko u filmu ili seriji (npr "Dark" s netflixa) svijetli sa svjetiljkom ja škicam koliko je jako, kad je scena sa stroboskopom u klubu ja mislim da sam tamo jer mi cijela soba strobira..

Nije potrebno toliko nittsa za hdr ili dolby vision nego navedeni formati podrzavaju toliko. Recimo u kinu je oko 50nittsa pa je opet dozivljaj super, na 20 000 dolazi do ostecenja oka, bolje mir ;) 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2020 18:27 (bik).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...

Evo u SD 65" OLED za 7990kn 

 Dali itko ima ovaj tv ode na forumu,cjena mu je dosta povoljna za oled 65 inca(7.991kuna)..ima li ko da je radija receziju o ovom tv...znam da nije nešto kad je ova marka tv u pitanju ali cjena mu je dobra ,a oled uvik ima prednosti radi opcenito tipa panela.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wayto XD kaže...
ansha kaže...

Evo u SD 65" OLED za 7990kn 

 Dali itko ima ovaj tv ode na forumu,cjena mu je dosta povoljna za oled 65 inca(7.991kuna)..ima li ko da je radija receziju o ovom tv...znam da nije nešto kad je ova marka tv u pitanju ali cjena mu je dobra ,a oled uvik ima prednosti radi opcenito tipa panela.

Citam jedino da je smart platforma koma i da je neki streaming stick/player to manje vise neophodan... Meni to i nije dealbreaker...

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam ja Grundiga. Kupljen prije mjesec dana. Garancija od 5 godina nije na odmet.

Poslije   Sony KD-65XD7505B preporod.

Zemaljska slika ok, 4K i Netflix preporod.

Crna je napokon crna i slika u 4k 10 bitnim ripovima napokon kakva bi trebala biti.

Os neki Grundigov ne koristim ništa.

Na njega spojen Xiaomi S boks i Denon resiver i sve šljaka uredno.

jedina mana sada ljeti je da se dosta grije.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne znam za vas al meni 1000 nitsi przi oci, pa na 12000 bi osljepio instant.
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vule kaže...
Ne znam za vas al meni 1000 nitsi przi oci, pa na 12000 bi osljepio instant.

Cilj je da bude slicnije stvarnosti, kad pogledas u sunce oko podne, to ti je cca. 1,600,000,000 nits-a. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...

Evo u SD 65" OLED za 7990kn 

 Kad odskrolaš malo dolje, cijena je 11.899 kn..

Trebalo bi nazvati....

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/oled-tv-grundig-65gob9990.html

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li tko iskustva s cjenkanjen u elipsu. Ako dodjem po televizor i kod njih je cijena 4100 i pokazem im da u npr. Harvey Norman je isti 3700, koja je sansa da ce mi spustiti cijenu?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To isto pitanje postavis tamo, EZ

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
ansha kaže...

Evo u SD 65" OLED za 7990kn 

 Kad odskrolaš malo dolje, cijena je 11.899 kn..

Trebalo bi nazvati....

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/oled-tv-grundig-65gob9990.html

 To je valjda bez akcijske cijene. Kada ga staviš u košaricu i još upišeš kôd cijena mu ispadne 8 435,05 kn.

 

edit:

ali da, ne znam kako doći do cijene od 7990kn heheh!

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 10:03 (Pero Dinamit).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Skeios kaže...

Ima li tko iskustva s cjenkanjen u elipsu. Ako dodjem po televizor i kod njih je cijena 4100 i pokazem im da u npr. Harvey Norman je isti 3700, koja je sansa da ce mi spustiti cijenu?

 Probaj pa nam javi!

 

Šefovi odjela vjerojatno imaju pravo dati popust. Ja sam dobio na frižider popust od 1000kn jer sam pronašao ogrebotinu na prednjem dijelu.

Dal daju popust ako je s proizvodom sve OK, al ima netko jeftinije? Ne znam, ti probaj.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
malo sam se zafrkavao sa promjenom rezolucije videa kod YouTubeu...čak i 240p uopće ne izgleda toliko loše koliko bi se očekivalo (xg9505) s tim da je tu još i niži bitrate od jubito-a

jedino kod HDR sam razočaran...ali to je stvar mojih velikih očekivanja...tehnički gledano za potpun HDR10 doživljaj potrebno je 4000 nitts... dolby visio čak 10000 nitts...a sadašnje televizije i to ove do 2000€ se dobace do 1200nitts

razlika postoji ali nije da te baci na guzicu...s obzirom na broj nitts-a ta razlika je nekih 10-20%....s tim da nitts padaju kako količina hdr materijala raste zauzimajući sve veću površinu ekrana i to upravo je vjerojatno glavni problem što to nije da te baci na guzicu jer kamera koja snima u hdr-u u svakom trenutku snima cjelokupno vidno polje objektiva u hdr a ne sami dio i onda u svakom trenutku imaš da je cili ekran pod hdr-om što onda ruši peak brightness na ispod 1000 nitts i više.

 Intereresantno kako ne spominješ ima li degradacije slike kada se makneš od centra? Gledao sam go kod frenda, čim se makneš meni to ne izgleda dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 10:50 (Tascam).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pero Dinamit kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
ansha kaže...

Evo u SD 65" OLED za 7990kn 

 Kad odskrolaš malo dolje, cijena je 11.899 kn..

Trebalo bi nazvati....

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/oled-tv-grundig-65gob9990.html

 To je valjda bez akcijske cijene. Kada ga staviš u košaricu i još upišeš kôd cijena mu ispadne 8 435,05 kn.

 

edit:

ali da, ne znam kako doći do cijene od 7990kn heheh!

Meni normalno prikazuje cijenu od 7991kn u kosarici nakon sta unesem "GRUNDIG10" kod. Sve sljaka...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
malo sam se zafrkavao sa promjenom rezolucije videa kod YouTubeu...čak i 240p uopće ne izgleda toliko loše koliko bi se očekivalo (xg9505) s tim da je tu još i niži bitrate od jubito-a

jedino kod HDR sam razočaran...ali to je stvar mojih velikih očekivanja...tehnički gledano za potpun HDR10 doživljaj potrebno je 4000 nitts... dolby visio čak 10000 nitts...a sadašnje televizije i to ove do 2000€ se dobace do 1200nitts

razlika postoji ali nije da te baci na guzicu...s obzirom na broj nitts-a ta razlika je nekih 10-20%....s tim da nitts padaju kako količina hdr materijala raste zauzimajući sve veću površinu ekrana i to upravo je vjerojatno glavni problem što to nije da te baci na guzicu jer kamera koja snima u hdr-u u svakom trenutku snima cjelokupno vidno polje objektiva u hdr a ne sami dio i onda u svakom trenutku imaš da je cili ekran pod hdr-om što onda ruši peak brightness na ispod 1000 nitts i više.

 Mislim da ne shvacas bit hdra, bit nije puno nitsa neko velik kontrast, zato oled s manjom vrsnom svjeinom ima bolji hdr od daleko svjetlijeg lcda.

Na oledu je razlika sdr-hdr itekako ocita.

HDR znaci da na ekranu mozes prikazati veliki dinamicki raspon, a lcd se tu pati jer da bi prikazao nesto jako svijetlo mora nakurit pozadinsko osvjetljenje, a sa obzirom na mali broj zona , ne moze precizno kontrolirati savaki pojedini djelic slike. A unutar svake zone i dalje imas nativni kontrast panela koji je u najboljem slucaju 5000:1, a cesto dosta manje.

 

Druga stvar koju vidim nitko ne kuzi vezano uz nitse, skala je logaritamska, ne linearna, 1000 nit nije duplo bise od 500 nit.

Stvarna razlika je 11% !

Razlika izmedju 100 i 1000 nit je 50%

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

 Intereresantno kako ne spominješ ima li degradacije slike kada se makneš od centra? Gledao sam go kod frenda, čim se makneš meni to ne izgleda dobro.

 Interesantno bi bilo da kolega onoj maloj sobi gleda ovaj ogroman tv pod kutem, kroz zid mozda

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
Meni normalno prikazuje cijenu od 7991kn u kosarici nakon sta unesem "GRUNDIG10" kod. Sve sljaka...

 Onda je to, to.

Neće to dugo trajati. Kome treba neka odmah kupi.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Mislim da ne shvacas bit hdra, bit nije puno nitsa neko velik kontrast, zato oled s manjom vrsnom svjeinom ima bolji hdr od daleko svjetlijeg lcda.

Na oledu je razlika sdr-hdr itekako ocita.

HDR znaci da na ekranu mozes prikazati veliki dinamicki raspon, a lcd se tu pati jer da bi prikazao nesto jako svijetlo mora nakurit pozadinsko osvjetljenje, a sa obzirom na mali broj zona , ne moze precizno kontrolirati savaki pojedini djelic slike. A unutar svake zone i dalje imas nativni kontrast panela koji je u najboljem slucaju 5000:1, a cesto dosta manje.

 Ili najjednostavnije rečeno:

 

Kod LCD-a je crna boja zapravo siva.

Kod OLED-a je popuno crna.

 

I našem oku je veća razlika između crnog i svjetlog (OLED) nego sivog i jako svjetlog (LCD).

 

 

(kako piše na kraju, ovo ne vrijedi za LCD s ogromnim brojem "zona zatamnjenja", ali oni već cjenovno idu i preko OLEDa, pa opet treba dobro razmisliti što će se uzeti)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
ansha kaže...
Meni normalno prikazuje cijenu od 7991kn u kosarici nakon sta unesem "GRUNDIG10" kod. Sve sljaka...

 Onda je to, to.

Neće to dugo trajati. Kome treba neka odmah kupi.

Mislim se, navodno je to stariji LG panel kod kojeg ima vise sanse za burn-in... 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Treba i pripaziti da se iza te cijene ne krije mozda neka caka, tipa bio izlozbeni primjerak, povratna roba, smanjena garancija itd..

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...

Treba i pripaziti da se iza te cijene ne krije mozda neka caka, tipa bio izlozbeni primjerak, povratna roba, smanjena garancija itd..

Ma nije to u pitanju... Uostalom, u roku 2 tjedna ako ti ista ne pase vracas no-questions-asked.  

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Intereresantno kako ne spominješ ima li degradacije slike kada se makneš od centra? Gledao sam go kod frenda, čim se makneš meni to ne izgleda dobro.

kutomjer...papir...olovka...konop
budem točno izmjerio kut...mada mi desni zid ne dopušta puno odstupanja...ali livi mi dopušta od oka do 45°...tako da budem baš vidio precizno...mada je to sve u oku promatrača:)

što se tiče veličine sobe...živim u kući...više volim biti u manjoj sobi nego u većoj od 4m*4m(imam mogućnost izbora)...meni su gušt manji prostori...cili dan bi mogao biti u liftu:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 13:29 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Tascam kaže...

 Intereresantno kako ne spominješ ima li degradacije slike kada se makneš od centra? Gledao sam go kod frenda, čim se makneš meni to ne izgleda dobro.

 Interesantno bi bilo da kolega onoj maloj sobi gleda ovaj ogroman tv pod kutem, kroz zid mozda

 Zašto se odmah dižeš na zadnje noge, iako ti se nisam obratio? Znam da i ti imaš Sonija ali starijeg od kolege..

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako se zelis njemu privatno obratiti imas privatne poruke, ovako javno je ocita provokacija koja se vuče od prije jer kako vidim dobro si upucen tko sta ima i pod kojim kutem gleda. Ja ti mogu reci da nema degradacije, po testovima nakon 35supnjeva dolazi do degradacije boja, svijetline, crne, klasika za VA panel, zanenarivo. Onaj tko ovakav tv kupi i gled pod 45stupnjeva promasio je "cijeli fudbal". Cak je i tad ugodno za gledat , sad sam probao, mislio sam da je stvarno lose kad si vec spomenio, usput navikao sam na ips panel kod pc-a.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 17:50 (bik).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
inače što se tiče postavki od TV-a... triba kao kad ideš kod doktora tražiti drugo mišljenje...nisu sve te tehnologije ugrađene u tv za obradi digitalnog signala za K...

Pa tako kao preporuka je da koristiš custum kod dotičnog TV-a...međutim ispravnije je koristiti cinema...i onda HDR je ipak bolje iskustvo:)

custum izgleda ima problema s app-ovima na TV-u... YouTubeu ne mijenja boje bt907 na bt2020 kad se uključi HDR...već se pripao da s TV-om nešto nije u redu kad ono rtings.com isto su to uočili:)

što se tiče dolby visio on radi samo kad se koristi ili netflix ili reprodukcija s fizičkih uhd diskova...kad se gleda sa hdd-ovi spojenih na USB,onda radi samo HDR10...za dolby visio je potrebna plaćena licenca da bi player to podržavao....kad skidaš s torrent onda h265 podržava sam HDR10.

Jedino ako skineš REMUX onda imaš i DV ali to ne vridi kad ne postoji software player za reprodukciju:(

iskreno već sam u glavi mislio kako sam trebao kupiti jeftiniji xf poradi razočaravajućeg HDR doživljaja...ali nakon dodatnih savjetovanja:)...sad je to iskustvo kudikamo bolje...tako da svakog dana u svakomo pogledu.........PLANET EARTH II LUDILO...bolje nego uživo

izgleda da ovi s rtings.com su promjenili postavke za idealnu udaljenost gledanja s obzirom na dijagonalu,tako da sad za 65" ispada 270cm,a za 75" ispada 320cm i mogu reći da ovih 65" već mi je malo:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Ako se zelis njemu privatno obratiti imas privatne poruke, ovako javno je ocita provokacija koja se vuče od prije jer kako vidim dobro si upucen tko sta ima i pod kojim kutem gleda. Ja ti mogu reci da nema degradacije, po testovima nakon 35supnjeva dolazi do degradacije boja, svijetline, crne, klasika za VA panel, zanenarivo. Onaj tko ovakav tv kupi i gled pod 45stupnjeva promasio je "cijeli fudbal". Cak je i tad ugodno za gledat , sad sam probao, mislio sam da je stvarno lose kad si vec spomenio, usput navikao sam na ips panel kod pc-a.

 Zašto bi se obraćao forumašu putem privatnih poruka, kako bih ga pitao kakav mu je vidljiv kut? Ovo je forum i služi sa razmjenu mišljenja i iskustava.To što je moj upit za tebe provokacija , pitam se zašto? Znamo jako dobro kakva je vidljivost VA panela iz kuteva ,pa sam pitao forumaša kakva je situacija kod njega, jer kod frenda koji ima 49xg9505 baš nije sjajna.A to što sam upućen što tko ima doma,pa upravo si ti slikao tv koji si kupio,kao i forumaš sa xg..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stigao 55inchni LG um7400 u apartman za more
platio na mallu 2700kn.
Prvi dojam fantastican, unatoc puno svjetla u sobi slika odlicna. ovo je prakticki krada za te novce.
jutube i programi slika odlican 1k, 2k, 4k. moram ga jos u gejmingu probat da usporedim sa Q60R.
preporuka,mozhe se nabavit i 70incher za 5500kn
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 15:13 (peregrimus).
 
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
peregrimus kaže...
stigao 55inchni LG um7400 u apartman za more
platio na mallu 2700kn.
Prvi dojam fantastican, unatoc puno svjetla u sobi slika odlicna. ovo je prakticki krada za te novce.
jutube i programi slika odlican 1k, 2k, 4k. moram ga jos u gejmingu probat da usporedim sa Q60R.
preporuka,mozhe se nabavit i 70incher za 5500kn

moze komentar na lokalne antenske sd/hd programe?

kvaliteta zvuka?

 

hvala

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

stigao Samsung UE55RU8002,

ako neko ima da pošalje postavke za najbolju sliku na pp

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ne mogu jos detaljno komenturati, cinilo se dobro hd. zvuk je ok nist specijalno.
Za taj budet nema pogreske.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 22:42 (fromilid).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
peregrimus kaže...
stigao 55inchni LG um7400 u apartman za more
platio na mallu 2700kn.
Prvi dojam fantastican, unatoc puno svjetla u sobi slika odlicna. ovo je prakticki krada za te novce.
jutube i programi slika odlican 1k, 2k, 4k. moram ga jos u gejmingu probat da usporedim sa Q60R.
preporuka,mozhe se nabavit i 70incher za 5500kn

 Je, al ti je 70incha VA panel, u 55ice je IPS.

Daj molim te pokreni s yubitoa neki video sa crnom staticnom slikom pa slikaj ekran. Zanima me jel ima ghostinga (bit ce ga sigurno al nadam se neprimjetno).

Meni je interesantan 75um7000 i 7100 (triba bi bit panel slican/isti kao i u 7400)

 

u LG-a su 50 i 70 VA paneli (provjereno: nisan siguran za 60inch)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice