Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.090.061
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deepshitcro kaže...
Ja imam bas taj sony soundbar na Q6FN i radi mi apsolutno sve. Vise od toga ti definitivno ne treba. Bio mi je spojen hdmi kablom pa sam ga prebacio na opticki. :)

 zbog čega si ga prebacio na optički ako ti je radio HDMI/ARC ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

elipso akcija:

 

https://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TV-55PUS680412-1427275.aspx

 

vrijedi li to te pare?

u odnosu na pikirani samsung 55ru8002 koja je razlika?

hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Oooogromna...

Nemoj taj Phily pored tog Samsunga ni pogledati.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

tako sam i mislio..

odoh u santa domenicu ga uzet i ćao..bila mu cijena pala i na 4000kn (8002) al nije bilo para..

sad je 4500 u SD sa kodom, neznam da li više čekat da mu cijena padne..

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

odi i kupi kolega, to je u redu cijena za taj RU8000. teško da će ići ispod 4500 kn.

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da će biti puno sranja oko ovog televizora i to E-KUPI trgovini stvarno nije trebalo.

 

https://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TV-55PUS680412-1427275.aspx

 

Prvo je koštao 6k, sa Dinersom izađe 3k. A onda netko usred akcije taj televizor snizi na 1.5k sa Dinersom. Što je s onima koji su kupili taj televizor za 3k? Nekih 10-ak minuta je bio na 1.5k.

 

Prvo tu Diners akciju oglasili kao ne znam što i baš se ponadao uzeti neku normalnu telku za 3k jer sam mislio da će bar većina, ako ne svi televizori biti na 50%, a oni stavili ovaj jadni Philips.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Pixel kaže...

Mad Ant , ne znam gdje si to na rtings vidio da govore opcenito o va panelima da su tamni, mozda o nekom konkretnom modelu, ali generalno ne.

Jesi opce svjestan koliko je 300 nits ? Mislim da si se malo zaigrao brojkama, a da nisi svjestan koliko je to u stvarnosti.

SDR jemasteriran za 100 nits.

100 nits je zapravo poprilicno svijetlo. 300 nits je jako svijetla slika.

Uz to skala je logaritamska pa razlika od npr 300 do 800 nits nije niti blizu koliko bi ocekivao.

nija va nista pretaman po danu radi kontrasta, pa postavi si dnevni preset za po danu i neces gubit nikakve detalje.

Stvarno mi nije jasno da se to mora naglasavati.

uz to po trbi onda ispada da je oled neiskoristiv po danu jer ima jos bolji kontrast nego va panel, a oledi u sdr-u ne idu preko 350 nits, a full screen do 150 nits.

A eto iz prve ruke ti mogu reci da ni je oled light cijelo vrijeme za sdr na 30 (od 100), to je negdje max 150 -180 nits, i  iti u jednom trenutku nisam primjetio da je taman ili da mi treba vise.

Zato malo opreznije oko tih rasprava oko nitsa i kako 300 nije dosta.

Pa do nedavno plazme nisu prelazile 120 nits, prosjeno su bile 80-100 nits pa je bilo dosta, a lcdi su isli do nax 200-300 nits i bilo je dovoljno, cak i previse.

 

 Kakove veze ima mastering SDR/HDR (skala) sa mogućnošću TV-a da pojača backlight više u svijetloj sobi? Jel' bi isto tako rekao nekome da je npr. audio masteriran na XYZ decibela i da je OK da za koncert donese prijenosni kazić koji nije ni za malo veću sobu? Isto tako ne gledaju svi u mrklom mraku pa mogu smanjiti backlight na 30%. I OLED-i idu preko 300 nita, a pogotovo što se uzimaju većinom za gledanje u mračnijem okruženju, nitko nikada nije specifično preporučivao OLED za svijetli prostor. 100 nita od plazmi nije bilo dosta općenito, već je bilo tada jedino.

 

Darkova recenzija C9 i kaže da se lijepo vidi i u osvjetljenom prostoru

Recenzija je na engleskom ali su dostupni titlovi na hrvatskom jeziku

 

http://hdtelevizija.com/2019/07/23/lg-oled55c9pla-uhd-oled-tv-video-recenzija/

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipica,

 

Namjeravam već duže vrijeme uzeti novu telkicu sa "malo"većom dijagonalom i 4K podrškom.

Ono zbog čega ga planiram uzeti je igranje u 4K na PS4 Pro.Također su dobrodošli i filmovi u tom formatu.

 

Za oko mi je zapelo u Santa Domenici ovaj Samsung : https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe65q65r-2019.html

 

Dali vrijedi te novce,isplati li se uzeti ? Dobro došle su vaše preporuke i kojeg drugog modela Tv-a ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 10:09 (Anthony22).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HimalayaPenguin kaže...

Mislim da će biti puno sranja oko ovog televizora i to E-KUPI trgovini stvarno nije trebalo.

 

https://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TV-55PUS680412-1427275.aspx

 

Prvo je koštao 6k, sa Dinersom izađe 3k. A onda netko usred akcije taj televizor snizi na 1.5k sa Dinersom. Što je s onima koji su kupili taj televizor za 3k? Nekih 10-ak minuta je bio na 1.5k.

 

Prvo tu Diners akciju oglasili kao ne znam što i baš se ponadao uzeti neku normalnu telku za 3k jer sam mislio da će bar većina, ako ne svi televizori biti na 50%, a oni stavili ovaj jadni Philips.

 

SONY u pevecu se moglo teoretski uzeti samo u prodajnom centru, nista webshop, s tim da su prodani odmah. 

Vjerojatno je bilo par komada po centru i prodavaci su ih odmah sami sebi prodali...nisu htjeli reci koliko su ih imali na raspolaganju.

Toliko o diners akciji 

 

Ovaj TV koji je spusten sa 6000 na 3000 u njemackoj ide za 500-600 euro. Naravno 3000 je jos uvijek izvrsna cijena, ali nije to tako velik popust kao sto se reklamira.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
55xf9005 za 6300kn na jednokratno placanje u sancte je poklon. Ja imam tv vec koji m i tv je bomba
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako netko gleda bolji soundbar s Dolby Atmos ovo mi se čini dobra cijena 4.419,15 kn 

U Sancta Domenici je cijena s popustom jednaka početnoj cijeni u Svijetu medija
https://www.svijet-medija.hr/art/bezicni-soundbar-samsung-hw-q80ren/93659

 

Ja čekam da padne cijena za HW-Q90R/EN

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupljen Samsung 43RU7172, pa nakon par sati korištenja pišem ukratko prve dojmove:

+ generalno kvaliteta slike
+ kvaliteta zvuka
+ kvaliteta izrade i stabilnost postolja
+ Smart OS (brzina rada, odziv, signal wifi odlično povezivanje, sve glatko i bez problema..)

- daljinski, dosta "jeftino" djeluje, mogao bi biti kvalitetniji (ali preko USB mogu se svakako koristiti bezzicni miš i tastatura..)

Pored ukupnog kvaliteta slike koji je zaista odličan, primjecujem da bi se isti mogao dodatno poboljšati manuelnim postavkama i tako još izvuci maksimum. Ako neko ima prijedlog ili neke fore koje su najbolje postavke ili link gdje je to objašnjeno bilo bi dobro na napiše.

Također, zamolio bih preporuke za skinuti najbolje aplikacije:

- Naj aplikacija za streaming tv kanala preko interneta (po mogućnosti da ima i domaće kanale), je li free?
- Naj za gledanje filmova online, po mogućnosti ako postoji sa domaćim titlovima, je li free?
- Postoji li neki provjeren free antivirus i program za zaštitu privatnosti?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sencci kaže...
Kupljen Samsung 43RU7172,

- Naj aplikacija za streaming tv kanala preko interneta (po mogućnosti da ima i domaće kanale), je li free?
- Naj za gledanje filmova online, po mogućnosti ako postoji sa domaćim titlovima, je li free?
- Postoji li neki provjeren free antivirus i program za zaštitu privatnosti?

Smart IPTV ti pokriva liste, a listu kupiš

za gledanje HRTa imaš HRTi aplikaciju

za gledanje filmova online.... ne mislim da imaš aplikaciju za Tizen ... za gledanje sa mrežnog diska možeš koristiti Plex, radi OK

antivirus... zašto?

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
texas.bug kaže...

 

SONY u pevecu se moglo teoretski uzeti samo u prodajnom centru, nista webshop, s tim da su prodani odmah. 

Vjerojatno je bilo par komada po centru i prodavaci su ih odmah sami sebi prodali...nisu htjeli reci koliko su ih imali na raspolaganju.

Toliko o diners akciji 

 

 

 

Diners tek nakon što platiš tv po njihovoj cijeni "tebi" spušta cijenu preko svojega računalnog sistema.. Ima aplikacija ECC Mobile na kojoj je sve objašnjeno..a vjerojatno i na njihovim stranicama (nisam gledao)

Što se tiče prodavača uvijek je tako bilo i bit će, prvo sebi, rodbini, prijateljima, pa neprijateljima, tek onda mi dođemo na red.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
texas.bug kaže...

 

SONY u pevecu se moglo teoretski uzeti samo u prodajnom centru, nista webshop, s tim da su prodani odmah. 

Vjerojatno je bilo par komada po centru i prodavaci su ih odmah sami sebi prodali...nisu htjeli reci koliko su ih imali na raspolaganju.

Toliko o diners akciji 

 

 

 

Diners tek nakon što platiš tv po njihovoj cijeni "tebi" spušta cijenu preko svojega računalnog sistema.. Ima aplikacija ECC Mobile na kojoj je sve objašnjeno..a vjerojatno i na njihovim stranicama (nisam gledao)

Što se tiče prodavača uvijek je tako bilo i bit će, prvo sebi, rodbini, prijateljima, pa neprijateljima, tek onda mi dođemo na red.

 Zvao sam pevec sluzbu za korisnike, rekli su mi diners popust nije vrijedio za webshop. Da jest akcija bi vjerojatno trajala do 00:01.

Dobro sam napravio da nisam riskirao sa web narudzbom jer bi sad imao na racunu taj Sony za 6000, a toliko ne vrijedi.

Ni oni nisu imali informaciju koliko komada je stavljeno u prodaju.

 

Kad smo kod diners akcije slicno je bilo sa svijet medija i JBL...

Ali ovo je dokaz da pristojan popust kad se ponudi u HR izazove pozornost javnosti. Umjesto onih prevara sa cr.petkom kod nas

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@BoTiA

Antivirus, cisto radi sigurnosti. Negdje sam pročitao da ni ovi smart tv nisu imuni na viruse. Npr. ako bih (kao na PC-ju/laptop-u) pretraživao filmove na web stranicama tipa filmovionlinesaprevodim, filmos i sl.. koji imaju i dosta pop up-ova, može se desiti da nešto uleti..
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 13:37 (sencci).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
texas.bug kaže...

 Zvao sam pevec sluzbu za korisnike, rekli su mi diners popust nije vrijedio za webshop. Da jest akcija bi vjerojatno trajala do 00:01.

Dobro sam napravio da nisam riskirao sa web narudzbom jer bi sad imao na racunu taj Sony za 6000, a toliko ne vrijedi.

Ni oni nisu imali informaciju koliko komada je stavljeno u prodaju

 kupio sam novi tv prije te akcije na Diners karticu u Linksu.

to je bilo nedavno i čim sam primjetio akciju nazvao sam korisničku službu dajners te sam pitao o čemu se tu radi jer bih "kobajage" kupio još jedan tv.

žena mi je je lijepo rekla da se to odnosi na sve vrste plaćanja, dakle keš i na rate (12rata)..

prije toga su kao i inače napomenuli da "se ovaj razgovor snima radi poboljšanja usluga" ...

to mi je super...

inače, svima napomenem da snimam na mobitel i ja njih, radi "poboljšanja usluga" /apk.ACR za Android.

 

mislim, iako naš zakon ne dozvoljava snimanje razgovora ja uvijek snimam i naglasim to radi li se o T-comu, bilo kome... ako oni imaju dozvolu snimanja imam i ja.

 

e, sad, gđa mi je rekla da popust vrijedi za "sve" vrste plaćanja i web narudžba i kupovina u trgovini, tako da ne znam što bih ti drugo rekao... 

svi muljaju.

da sam kupio a da mi nisu spustili cijenu lijepo bih im predočio audio zapis našeg razgovora.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sencci kaže...
@BoTiA

Antivirus, cisto radi sigurnosti. Negdje sam pročitao da ni ovi smart tv nisu imuni na viruse. Npr. ako bih (kao na PC-ju/laptop-u) pretraživao filmove na web stranicama tipa filmovionlinesaprevodim, filmos i sl.. koji imaju i dosta pop up-ova, može se desiti da nešto uleti..

 za android postoji anivirus a Web os, tizen su ionako drukčije aplikacije na koje virus neće da može..zaštićeni su samim ograničavanjem developera za razvijanje aplikacija.

dovoljno te štiti router, stavi ga na srednju zaštitu i to je to.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuku televizora marke LG do 3500 KN.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 7:14 (Matrix87).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Matrix87 kaže...

Molim preporuku telefizora marke LG do 3500 KN.

Hvala

 lg50Um 7450

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 14:40 (Anđeo bez falinge).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

odličan tv za te novce...

imam ga i super sam zadovoljan...obično treba paziti na nema probijanja poz.osvjetljenja..tv je inače, za "te novce" TOP kupnja tko trena VA panel.

Samsung Ru 55..8002 je relativno bolji tv no koliko sam čuo, puno ih je vraćeno, prepakirano pa tu treba paziti.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 15:01 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

odličan tv za te novce...

imam ga i super sam zadovoljan...obično treba paziti na nema probijanja poz.osvjetljenja..tv je inače, za "te novce" TOP kupnja tko trena VA panel.

Samsung Ru 55..8002 je relativno bolji tv no koliko sam čuo, puno ih je vraćeno, prepakirano pa tu treba paziti.

 Ali Samsung 55ru8002 za 3500kn teško da će naći...

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vega555 kaže...

 Ali Samsung 55ru8002 za 3500kn teško da će naći...

 sredi se.

tko o tome piše ?

 

 

tebi treba jedan permabann

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trenutno ide najjeftinije za 4500, bio je ima mjesec dana u elipsu i sd 3999kn.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zato sto je opticki vjerojatno "bolji" sto se tice zvuka od HDMI-a... :D

Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Ako netko gleda bolji soundbar s Dolby Atmos ovo mi se čini dobra cijena 4.419,15 kn 

U Sancta Domenici je cijena s popustom jednaka početnoj cijeni u Svijetu medija
https://www.svijet-medija.hr/art/bezicni-soundbar-samsung-hw-q80ren/93659

 

Ja čekam da padne cijena za HW-Q90R/EN

 Za taj iznos se može kupiti receiver + par zvučnika koji će sigurno dati bolji zvuk nego taj soundbar, da ne spominjemo ostsle mogućnosti receivera koje soundbar nema

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Forumski strucnjaci, 

 

Kakva su iskustva sa Android based SmartTV sustavima? Uzeo bi od frenda njegov, (https://www.sony.co.uk/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-43x8309c/specifications), ovaj, ili da ipak gledam nesto normalno, tipa Samsung/LG sa svojim platformama? 

Zapravo Android me uopce ne zanima, ali ako TV dobro radi, (eg. Netflix i TV), nebi kupovao novi jos. (Kupio vec jedan LG 55 koji je u HR, a ja u DE). 

 

Thanks

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deepshitcro kaže...

Zato sto je opticki vjerojatno "bolji" sto se tice zvuka od HDMI-a... :D

 A je, sigurno 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

na nekim receiverima i  malo starijim sistemima kkina  koja nemaju HDMI ARC ili HDMI ulaz zvuk preko optike  je puno  bolji i bogatiji  , vjerovao ili ne .. evo ja preko HDMIa sa kompa imam samo stereo , dok preko optike ide 5.1 DTS , tako da moze biti bolji , i to puno . 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 19:23 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice