Driveri za laptop

poruka: 76
|
čitano: 27.770
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Driveri za laptop
maxy0 kaže...

Jel zna netko gdje bi mogao naci drivere za tishiba satellite c660d-1dz... Trazio sam malo po internetu i ne mogu pronaci. Windows 7 32bit

 Ajde ovde:

https://hr.dynabook.com/support/businesslaptops/

 

Pod "select you product"

 

- Family - "Satelite"

- Series - vrti dole do "Serija Satellite C660D"

- Model - negdi dole ima "Satellite C660D-1DZ"

 

Imaš tablicu "Preuzimanje upravljačkih programa"

 

Odaberi OS.

 

Eto drivera. Podržava sve Windowse od XP do danas.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Driveri za laptop
Filox kaže...
maxy0 kaže...

Jel zna netko gdje bi mogao naci drivere za tishiba satellite c660d-1dz... Trazio sam malo po internetu i ne mogu pronaci. Windows 7 32bit

 Ajde ovde:

https://hr.dynabook.com/support/businesslaptops/

 

Pod "select you product"

 

- Family - "Satelite"

- Series - vrti dole do "Serija Satellite C660D"

- Model - negdi dole ima "Satellite C660D-1DZ"

 

Imaš tablicu "Preuzimanje upravljačkih programa"

 

Odaberi OS.

 

Eto drivera. Podržava sve Windowse od XP do danas.

 Hvala puno.. ali ne vidim driver za wireless?

http://trakt.tv/user/MjezZza
7 godina
protjeran
offline
Driveri za laptop

Skini na nekom drugom uredjaju cijeli paket SDI Origin,

stavi na USB i sa njim instaliraj mrezni driver.

 

"Toshibin" portal za drivere je od preuzimanja Sharpa postao katastrofa za stare uredjaje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Driveri za laptop
maxy0 kaže...
Filox kaže...
maxy0 kaže...

Jel zna netko gdje bi mogao naci drivere za tishiba satellite c660d-1dz... Trazio sam malo po internetu i ne mogu pronaci. Windows 7 32bit

 Ajde ovde:

https://hr.dynabook.com/support/businesslaptops/

 

Pod "select you product"

 

- Family - "Satelite"

- Series - vrti dole do "Serija Satellite C660D"

- Model - negdi dole ima "Satellite C660D-1DZ"

 

Imaš tablicu "Preuzimanje upravljačkih programa"

 

Odaberi OS.

 

Eto drivera. Podržava sve Windowse od XP do danas.

 Hvala puno.. ali ne vidim driver za wireless?

 E ne bih ti mogao pomoći sad, našao sam službenu stranicu, vidim i ja sad da nema. Ima ti zato za Windows 7 64 bit. Zašto ne bi instalirao 64 bitnu verziju windowsa. Možeš više memorije, možeš veće fajlove presnimavat bez problema, općenito sve je danas već 64 bitno, ne vidim razlog za 32bitnom verzijom, osim ako nemaš neki zeznuti program koji zahtjeva 32bitni OS.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Driveri za laptop
Filox kaže...
maxy0 kaže...
Filox kaže...
maxy0 kaže...

Jel zna netko gdje bi mogao naci drivere za tishiba satellite c660d-1dz... Trazio sam malo po internetu i ne mogu pronaci. Windows 7 32bit

 Ajde ovde:

https://hr.dynabook.com/support/businesslaptops/

 

Pod "select you product"

 

- Family - "Satelite"

- Series - vrti dole do "Serija Satellite C660D"

- Model - negdi dole ima "Satellite C660D-1DZ"

 

Imaš tablicu "Preuzimanje upravljačkih programa"

 

Odaberi OS.

 

Eto drivera. Podržava sve Windowse od XP do danas.

 Hvala puno.. ali ne vidim driver za wireless?

 E ne bih ti mogao pomoći sad, našao sam službenu stranicu, vidim i ja sad da nema. Ima ti zato za Windows 7 64 bit. Zašto ne bi instalirao 64 bitnu verziju windowsa. Možeš više memorije, možeš veće fajlove presnimavat bez problema, općenito sve je danas već 64 bitno, ne vidim razlog za 32bitnom verzijom, osim ako nemaš neki zeznuti program koji zahtjeva 32bitni OS.

 Ma laptop je stari i steka pa sam zato stavio 32bit

http://trakt.tv/user/MjezZza
5 godina
offline
Re: Driveri za laptop
maxy0 kaže...

 E ne bih ti mogao pomoći sad, našao sam službenu stranicu, vidim i ja sad da nema. Ima ti zato za Windows 7 64 bit. Zašto ne bi instalirao 64 bitnu verziju windowsa. Možeš više memorije, možeš veće fajlove presnimavat bez problema, općenito sve je danas već 64 bitno, ne vidim razlog za 32bitnom verzijom, osim ako nemaš neki zeznuti program koji zahtjeva 32bitni OS.

 Ma laptop je stari i steka pa sam zato stavio 32bit

 Zar bi 32-64 trebalo utjecat na brzinu? Mislim da ne. To ima AMD APU neki? To ti je 64 bitni proc i ne bi to trebalo ništa usporavat rad, dapače. Na 32 bitnom ne vidiš vjerojatno niti punih 4 GB RAMa, nego oko 3.5 i ne može više. Isto tako probaj presnimit neki fajl (film npr) koji ima preko 4 GB... Neće iđe.

 

Moja topla preporuka ti je da kupis neki SSD i staviš 64 bitne windoze. Čak bi ja probao i desetku stavit, jer je evo sedmica gotova i ugašena. Bilo šta da odabereš, SSD će ti ubrzat sustav i rad, prodisat će laptop, a ti ćeš uštedit vremena i vremena. I živaca. Za 300-400 kuna...

 

 

EDIT:

Do 32-bit operating systems run faster on 64-bit computers than 64-bit operating systems?

 

ODGOVOR 1

Short answer, yes. In general any 32 bit program runs slightly faster than a 64 bit program on a 64 bit platform, given the same CPU.

This is measurable and undeniable. For best results every executable should be recompiled for the target CPU. Yes there may be some opcodes that are only for 64 bit, but in general the substitution for 32 bit will not be much of a penalty.

You will have less utility, but that may not bother you. You may even need to run legacy 16 bit software. Which may not be possible on a 64 bit OS.

 

ODGOVOR 2

Yes and no.

No, a 32-bit program doesn’t run faster simply because the CPU it’s running on is capable of performing 64-bit operations.

However, a more advanced CPU capable of performing 64-bit operations likely also has incorporated improvements to how it handles 32-bit operations, so it will likely have higher 32-bit performance than older CPUs that cannot perform 64-bit operations. For example, the CPU might have a 64-bit data bus, and when running in 32-bit mode, may use that to fetch two instructions at a time, so it spends less time waiting for instruction fetches.

So, yes, it’s possible that a 32-bit program will run faster on a 64-bit CPU than on a 32-bit CPU. It is not guaranteed to be so, but it is possible.

 

 

Znači, ovisno o programu, može radit malo brže na 32bitnom sustavu, ali to su male razlike. SSD i nećeš imat problema, a za optimizirat sustav kako treba, 64bita. Kao što vidiš i s WIFI driverom je problem na 32bitnoj verziji.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 10:48 (Filox).
14 godina
offline
Re: Driveri za laptop

Instalirao sam nove windowse 7 64bit i skinuo s one stranice drivere ali ih ne zeli instalirati, ne kuzim zasto... Skinem, extractam i pokrenem setup, pita me za administratorska dopustenja i onda se nista ne dogodi, ne pokrene nikakav setup

http://trakt.tv/user/MjezZza
5 godina
offline
Re: Driveri za laptop
maxy0 kaže...

Instalirao sam nove windowse 7 64bit i skinuo s one stranice drivere ali ih ne zeli instalirati, ne kuzim zasto... Skinem, extractam i pokrenem setup, pita me za administratorska dopustenja i onda se nista ne dogodi, ne pokrene nikakav setup

 Prije pokretanja, desni klik i run as administrator na drivere. Mrzim te admin sheme...

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Driveri za laptop
Filox kaže...
maxy0 kaže...

Instalirao sam nove windowse 7 64bit i skinuo s one stranice drivere ali ih ne zeli instalirati, ne kuzim zasto... Skinem, extractam i pokrenem setup, pita me za administratorska dopustenja i onda se nista ne dogodi, ne pokrene nikakav setup

 Prije pokretanja, desni klik i run as administrator na drivere. Mrzim te admin sheme...

 Nece, bude onaj kruzic pored strelice od misa i makne se i nista se ne dogodi... Uz to instalirao sam i drivere, odnosno onaj ati catalyst i dalje mi win7 izgleda ko i prije sa razvucenom slikom

http://trakt.tv/user/MjezZza
5 godina
offline
Re: Driveri za laptop
maxy0 kaže...
Filox kaže...
maxy0 kaže...

Instalirao sam nove windowse 7 64bit i skinuo s one stranice drivere ali ih ne zeli instalirati, ne kuzim zasto... Skinem, extractam i pokrenem setup, pita me za administratorska dopustenja i onda se nista ne dogodi, ne pokrene nikakav setup

 Prije pokretanja, desni klik i run as administrator na drivere. Mrzim te admin sheme...

 Nece, bude onaj kruzic pored strelice od misa i makne se i nista se ne dogodi... Uz to instalirao sam i drivere, odnosno onaj ati catalyst i dalje mi win7 izgleda ko i prije sa razvucenom slikom

 A probaj onaj paket što ti je par postova poviše napisao Čitatelj...

 

Usput, pusti update da odradi sve. Ne znam koju verziju imaš, ali mislim da Ultimate sama traži i drivere. Zaboravio već, maknuo samse od sedmice, pa ne pamtim... Zlatna ribica, sta ću...

 

A možeš i sve raspakirat u jedanfolder, ali nemoj pokenut setup, nego ajde u Device manager, na update driver i daj mu putanju, pa neka sam instalira.

 

Provjeri u Device manageru šta piše pod Graphics adapter, je li neki Microsoft adapter. Ako je ATI, onda je valjda instalirana kako treba, pa namjesti rezoluciju ručno.

 

Ili evo ti direkt link od atija, najnovije šta nude:

https://www.amd.com/en/support/apu/amd-e-series-processors/amd-dual-core-processor-e-450/e-450-radeon-hd-6320

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 13:29 (Filox).
15 godina
offline
Re: Driveri za laptop
maxy0 kaže...
..

 Ma laptop je stari i steka pa sam zato stavio 32bit

 -mrežni driveri su često upakirani oba, 32-64.. ili potraži za bilo koji drugi laptop, brand, seriju.. tj driver je stvar chipa, wlan realtek-intel-broadcom-atheros.. i možeš dalje googlati-naći. Jedino je stvar dodatnog soft-app koja često ide uz driver (za kontrolu paljenje-gašenje i sl.). Pogledaj koji chip (u specifikacijama ili sys..) i potraži.

 

Filox kaže...
.. Isto tako probaj presnimit neki fajl (film npr) koji ima preko 4 GB... Neće iđe.

...

  ili, ne, netočno, nema nikakve veze s OSom (3264bit) nego s FSom.

 

iduće dvije tvrdnje, o brzini.. prva kaže da je brže, druga kaže (točno) tj da/ne .. tj zapravo nema nikakve veze, nešto sasvim drugo je što x64 nudi više resursa pa može više, kao što na autoputu možemo voziti brže dok u gužvi stojimo. Kad su resursi ograničenji, tad je 'manje' bitova jednostavno brže, tj fizikalni zakoni na djelu. Tu nije čak važan os, tj interni registri i ciklusi CPUa, operacije, zbrajanje-množenje itd.. i veće=sporije uz iste uvjete tj neće se brže izračunati neka 64bitna vrijednost u odnosu na 32 (ili 16-8..) tj manji je uvjek brži i koristi se upravo zato i dalje, interni brojači-pokazivači.. no ima i izuzetaka od tog pravila, uvođenjem prvog pentiuma, tj do tad je koprocesor bio običan, od pentiuma je to iz RISCa (CISC).. i tad se desi 'paradox' tj tad je npr igra Quake prebačena na tip varijable koja koristi FP tj time je osigurano da se izvršava na koprocesoru tj paralelno dok cpu radi drugi posao, tad su npr varijable za glasnoću bile nrp 8bitne (ili 4-nibl) 0-255 a za quake su postale 'decimalne' 0,111..' i tad je to brže, tj paralelizam + optimizirana jezgra za mjevenje brojeva i tad velik skok u performansama. Isto ubrzanje je kad to radi npr GPU, tj ne cpu-soft nego hw .. ali dosta o tome, tj vga je npr širine sabirnice 64-128-256.. a to nema skoro nikakve veze s OSom, upravo kao što nema ni s mogućnostima cpua ili veličinom filea koji je na FAT32 ograničen.. dok na NTFSu nije itd itd.

 

-dakle druga tvrdnja je 'točnija' .. ali ima još jedan + prednost za npr x64, isti razlog kao i po starosti win npr xp-7-10 .. tj support tj proizvođači i ciljana grupa, većina danas koristi x64 za gaming i sl i tad proizvođači često imaju isključivo x64 dirvere npr za mbo ili više se trude oko kvalitete drivera, pa će možda zbog tog revizija za x64 biti 'bolja' ali samo zato jer su je više doradili dok za npr xp više ne rade. Ta se zbog svega ostalog desi da sve bolje diše na 64bita, ali pri tome je cpu jednako brz, tj ako su driveri za w10 noviji-bolji tad to nije stvar osa ili 32-64bita nego proizvođača i zapravo se nikad ne može točno usporediti i dobiti pravo mjerenje, jer 32bitni je ograničen na 4gb (može i više, može do 192.. to i to je ograničenje HWa, kao cpu ali i verzije osa kao home-pro-ent-server itd. i to određuje intel za cpu dok ms za win, .. za x32 postoji patch, može najnormalnije koristiti više rama, ali je tad ograničenje aplikacija, koja na 32bitnom može biti samo 32bitna, a tad app može alocirati samo do 2gb (ili pae-3gb) jer je to stari standard podjela adresnog porstora memorije (što nije isto kao količina RAMa, tj adresni prostor je sve ukupno). Pa će tako 32bitna app biti ograničena i mada bi os mogao dati više, neće koristiti više (osim appsa koje su upravo tako napravljene, kao baze i sl koji otvaraju procese po jezgri s nrp 2gb za svaki proces paralelno, npr isto radi AdobeAfterEf. i njegova formula je upravo to broj core x2gb.. i naravno, ako app traži više od 2gb, a može samo 2gb tad će biti sporija, jer će npr igra učitavati texture tj tad je spor disk-transfer, ne os ili 32bita. Obrnuto, danas su igre x64 time mora i os biti x64 i takve app tad alociraju koliko im treba resursa i tad su brže tj iste ali rezultat je brži rad jer se manje puta učitava sa sporog diska i sl. pa vga-gpu danas ima 4-8gb .. jače i više upravo zato da se učita sve potrebno i da za vrijeme rada nema dodatnog učitavanja. Zato će biti bolji rezultati, ali to je zapravo iz sasvim drugog razloga, dok cpu jednako brzo radi ili je stvarna razlika u performansama nemjerljiva-zanemariva.

.. što ti dokazuje i sami rezultati, tj odgovor 1 i 2 ili da/ne možda :)

 

-računalo s manje raspoloživih resursa, slabijim cpu-vga-.. chipsetom, ipak će biti 'brže' na lakšem OSu, jednostavno kao što je lakše nositi manje kilograma fizka na djelu dok igre-appsi koji traže više tad i nisu upotrebljivi ako HW nije adekvatan. Kao da s fićom idemo na utrku F1.. bolje gume će biti bolje ali i dalje će biti jednako slab tj zadnji u utrci, nikad prvi. Jesu li tad gume važne? Jesu, ali ... i sve je tako povezano, pc=sys hrpa HWa+SWa, ne jedna komponenta za sebe. Dok se netko gejma, istovremeno radi antivirus, defrag, update.. i to je razlika novo-jako vs starije koje nema mogućnosti ni približno kao novo, npr kao tv-h.265.. isto je s gpu-cpu. Ako se ugradi SSD, osjeti se ubrzanje, ali na jačem sysu je ubrzanje veće, jači cpu, brži i više rama će dati bolji rezultat na istom disku jer je sve ostalo brže obavljeno. Tad u benčanju SSDa konkrerno se osjeti razlika u chipsetu i cpu nego jel os 32-64bit (neprimjetno, često isti rezultati jer mjere interne brzine uređaja itd.)..

 

itd.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Driveri za laptop
ihush kaže...

  ili, ne, netočno, nema nikakve veze s OSom (3264bit) nego s FSom.

 

 

 Zamjenio FAT32/NTFS i 32-64bitne OSove... Jebiga. Mogao si ti umjesto cijelog ovog texta napisat i nešto konkretno za njegov problem, kad ti se već piše. Dat link, dat savjet...

 

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Driveri za laptop
Filox kaže...
. Dat link, dat savjet...

 

 -link? ok (a goglanje je neki teži task?) :)) dok sam mu savjet dao. Sva računala su 'ista' isti driveri, može umjesto toshibe potražiti npr na lenovo, ali naravno uvjek je prvo mjesto za driver sam proizvođač-model.. no kad tog nema, tad se snalazimo.

- pošto ne navodi specifikacije, može tražiti npr atheros.. ali mora znati koji chip. .. ili drugi brand koji ima uredan support, jer OEMi ne rade ništa, samo upakiraju sve na jednu stranicu.

 

istina, može mu se dugerirati 32-64bit win7 ili win10 (identični requirementsi svih oseva su već desetljeće.. lin-mac..), može linux-mint itd..

-s win10 je 99% da će sve obaviti sam installer-automatika + w7 je 'mrtav'.

tad prijedlog, na ms-stranicu, mstool, win10x64-hr .. klikati-nextati i nakon nekog vremena ima usb stikić, ne treba key, radi. Clean install ili upgrade (ako nije neki yogurt..) i to je to. No to nije traženo-pitano :))

 

evo jedne dobre stranice.. (treba klikati.. ima driver za win7x32 wlan.. tj ako je realtekova kartica, ili tražiti po product-partnumberu..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 13:57 (ihush).
5 godina
offline
Re: Driveri za laptop
ihush kaže...
Filox kaže...
. Dat link, dat savjet...

 

 -link? ok (a goglanje je neki teži task?) :)) dok sam mu savjet dao. Sva računala su 'ista' isti driveri, može umjesto toshibe potražiti npr na lenovo, ali naravno uvjek je prvo mjesto za driver sam proizvođač-model.. no kad tog nema, tad se snalazimo.

- pošto ne navodi specifikacije, može tražiti npr atheros.. ali mora znati koji chip. .. ili drugi brand koji ima uredan support, jer OEMi ne rade ništa, samo upakiraju sve na jednu stranicu.

 

istina, može mu se dugerirati 32-64bit win7 ili win10 (identični requirementsi svih oseva su već desetljeće.. lin-mac..), može linux-mint itd..

-s win10 je 99% da će sve obaviti sam installer-automatika + w7 je 'mrtav'.

tad prijedlog, na ms-stranicu, mstool, win10x64-hr .. klikati-nextati i nakon nekog vremena ima usb stikić, ne treba key, radi. Clean install ili upgrade (ako nije neki yogurt..) i to je to. No to nije traženo-pitano :))

 Nema veze, meni je dosadno, pa gubim vrijeme odgovarajući na pitano i nepitano. Ako je tebi dosadno, možeš i ti. 

 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Driveri za laptop

Evo decki uspio sam, onaj gore link za graficku je dobar, a za wifi sam listao po internetu i neki realtek driver sam nasao i proradilo je... Nema veze s driverima al sad mi javlja gresku da mi je hard disk ostecen 😑 izgleda da bi bas mogao preci na ssd.. 

 

http://trakt.tv/user/MjezZza
5 godina
offline
Re: Driveri za laptop
maxy0 kaže...

Evo decki uspio sam, onaj gore link za graficku je dobar, a za wifi sam listao po internetu i neki realtek driver sam nasao i proradilo je... Nema veze s driverima al sad mi javlja gresku da mi je hard disk ostecen 😑 izgleda da bi bas mogao preci na ssd.. 

 

 Eto vidiš kako si na kraju došao na moje.

 

Sretno.

Live long and prosper.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice