Problem sa napajanjem ili maticnom plocom?

poruka: 2
|
čitano: 1.496
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa napajanjem ili maticnom plocom?

Imam desktop racunar optiplex 780  core duo2 3000 ghz.  Pojavio mi se problem prilikom paljenja racunara ne ragira  na gumb gdje se pali. Medjutim kod ovih racunara ima nazad gdje je napojna jednica mali gumb crni. Kad pritsnem taj gumb crni racunar se  upali gori zuta  svjetlo na glavnom gumbu za paljenje i racunar kao fuka ga stoji...nemoze se ugasit na gumbu za paljenje racunara, ugasim ga tako sto iskopcam kabl iz mreze za napajanje. Opet ukopcam kabl za napajanje pritsnem mali crni gumb nazad i opet se racunar ..kao upali puse.....ali  on u stvari nije upaljen. Ponovo to ponovim nekoliko puta vadjenje i stavljanje napojnog kabla uz paljenje na mali crni gumb koji se nalazi nazad na napojnoj jedinic...ako zasija zelena lampica na glavnom gumbu za paljenje...pristisnem gumb dok je svijetli zelena lampica i racunar se  pokrene sve ocita bez problema i radi...sve normalno. kad je racunar zagrijan kad ga ugasim...ide paljenje na glavni gumb gdje se pali bez problema. Sad mene intrsuje sto bi moglo biti...jer me buni dali je napojna jednica otisla ili nesto nije u redu sa maticnom plocom. Napominjem da se ne igram na racunaru igrica jer nije moglo doci do pregrijavanja.   Da li neko imao slicnih problema i kako  je rjesio to. Svaki  savjet bi mi dobro dosao. 

 

Unaprijed hvala !!

emir
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa napajanjem ili maticnom plocom?

Ja sam jedan Dell Optiplex nosio u servis radi sličnog problema sa paljenjem. U servisu je sve normalno radilo. Čim sam ga vratio, počeli su problemi. Nikada nisam utvrdio uzrok. Htio sam da podesim paljenje na tipkovnici ali mi se nešto nije dalo da to uradim jer smo računar sklonili negdje. Znači kad ga uspiješ upaliti, podesi da se pali na tipkovnici. Možda to otkloni problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice