Kako napravit koruptirani hard disk?!?!

poruka: 11
|
čitano: 3.193
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
problem sa hard diskom?

Poz trebam pomoc ovako...

Danas sam upalio komp i ostavio ga da skine i azurira neke igre i stvari koji su na mom hard disku i odjednom nemogu nista pokrenut jer je ..izbrisan.. al zapravo hard disk nije bio uopce nigdje prikazan na kompu (prepostavio sam da je neka greska samo)resetiro sam ga i trebalo mu je vise vremena da ucita windows 2-3 min al windows je na ssdu pa ucita odma.(sreca windows je na ssdu :/)i znaci hdd je prikazan prepoznat ali nepise koliko npr giga koristeno i kolko sveukupno nisam mogao uopce uci u njega.Probao sam fixat preko cmd chkdsk ali nije htjelo jer je hard disk RAW.Onda nakon nekog vremena nije uopce prikazivan u windowsu,samo u disk managmentu kao nepoznat treba ga initialize.ALI NI TO NECE.a device which does not exist was specified.sad ni hdd nemogu formatirat.Na hddu su vecinom igrice ali bih volio vratit podatke ako je ikako moguce.Ako neko zna kako pomoc recite!!!!!

 

HDD Toshiba 1TB

 

Dodano poslje:ugasio sam komp otprilike 2 sata i opet upalio HDD radi sve do ucitavanja windowsa,ali dok pokrenem neki program koji je spremljen na taj hdd ili pokrenem skeniranje hdd odmah se ugasi ne okrece disk niti zuji kao sto hdd treba :P. U windowsi stoji kao da normalno radi mogu uc u neke foldere i u disk managmentu stoji da radi sve normalno

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 18:15 (Luks3497).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako napravit koruptirani hard disk?!?!

Skini hd tune i pokreni error test da skenira bad sectore. Vjerojatno je na izdisaju disk.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako napravit koruptirani hard disk?!?!

Probaj pokrenuti "chkdsk" iz recovery console. Kako ući u istu možeš vidjeti na ovom linku

 

Nakon što uđeš u cmd, unutar diskparta sa naredbom "list vol" pogledaj koje ti je slovo particije problematičnog diska.

Nakon toga izađi iz diskparta i ukucaj naredbu: chkdsk x: /f /r /x

gdje je "x" slovo particije.

Obično chkdsk rješava probleme s "raw" particijama, ali ga treba pokrenuti iz recovery-a, a ne direktno iz bootanih Windowsa.

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kako napravit koruptirani hard disk?!?!
Bruner kaže...

Probaj pokrenuti "chkdsk" iz recovery console. Kako ući u istu možeš vidjeti na ovom linku

 

Nakon što uđeš u cmd, unutar diskparta sa naredbom "list vol" pogledaj koje ti je slovo particije problematičnog diska.

Nakon toga izađi iz diskparta i ukucaj naredbu: chkdsk x: /f /r /x

gdje je "x" slovo particije.

Obično chkdsk rješava probleme s "raw" particijama, ali ga treba pokrenuti iz recovery-a, a ne direktno iz bootanih Windowsa.

 -sve isto . .. + bootati s install medja-stikića (dalje isto, chkdsk ili prvo probati automatiku-fix možda je dovoljno i lakše..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Kako napravit koruptirani hard disk?!?!

Imao sam sličnu situaciju s jednim diskom.

Sve živo isprobao, pa čak i novi sata kabel i onda mi sine da ga spojim na drugi naponski konektor (bio je spojen na rail zajedno sa još jednim diskom i pržilicom). Spojio ga i čudo se desilo! Disk proradio normalno. Mislio sam da sanjam pa sam ga vratio na stari konektor di je bio prije (pa čak i zamjenio mjesta diskova) i opet isto. Kad sam isključio drugi disk ovaj je proradio. Koliko sam skužio, napajanje je očitop bilo toliko jadno da nije moglo napajat 3 sata uređaja (neko nepoznato od 300w).

Stavio drugo od 400 (mislim da je bio neki Corsair CX) i sve normalno i dan danas radi.

Btw, na starom bi se disk uredno zavrtio i onda samo isključio i nestao u device manageru, pa se pojavio kod restarta.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Kako napravit koruptirani hard disk?!?!

Ja sa Toshibama imao samo neugodna iskustva - aka kad krepa - pa-pa....

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako napravit koruptirani hard disk?!?!

provjeri i fizički spoj sata kabela i kabela napajanja na disku, mozes probat i zamjenit oba kabela. Mozda i drugo napajanje probat...

 

edit: sad vidim da me kolega preduhitrio, imam "par" tabova upaljenih pa kasno odgovaram :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 15:55 (MEDO11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako napravit koruptirani hard disk?!?!

Možeš se pozdraviti, Toshiba najgori HDD koji sam posjedovao, a evo WD Blue šiba ko urica skoro 10 godina kasnije.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako napravit koruptirani hard disk?!?!
Hdd Toshiba najveće smeće imam 1tb ne koristim ga uzeo iz laptopa 2.5 puno bolji i jako tih
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako napravit koruptirani hard disk?!?!

Kako napravit koruptirani hard disk?!?!

 

Tko je tu sad bedast ?, kakav je to naziv teme?

Moral bum opet iti u crkvu boga molit da prosvijetli bug forum.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako napravit koruptirani hard disk?!?!

Lik ništa ne odgovara, znači da mu disk nije ni bitan. Nemojte gubiti vrijeme bezveze.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice