CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.397
|
čitano: 984.218
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
rambox kaže...
moukie kaže...

Koji je trenutno best buy hladnjak za r5 5600x?

Pretpostavljam da je inbox cooler shit hahaha

Po zimskom ili hladnijem vremenu može poslužit, ali sad po ljeti nije baš ok+barem nema buke.

 

Preporuka boljeg CPU hladnjaka, pa eto ovaj LC Power model/12cm ventilator.To ti je i više nego dosta, dakle efikasno hlađenje procesora koji ionako ne može povuč više od 90W struje.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=LC-Power+Cosmo+Cool+LC-CC-120&cod=&cdo=

 

Ne znam bas da je to istina. Ja imam hladnjak koji je pod Moj Pc pa mi u gamingu ide do 70-75 stupnjeva. Ne znam da li bi veći hladnjak smanjio te temperature znacajno ili bi se CPU i dalje grijao tako negdje

6 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

pozz imam jedno pitanje.

 

uzeo sam jucer Lian-Li SL120 ventilatore, spojio ih na njegov HUB, i sve radi, ali je program koji se koristi da se podese jako los.

 

zanima me da li mogu nekako te ventilatore spojiti direkt na maticnu? jer citam po netu i gledam svi ih spajaju samo na HUB, a na Lian-Li stranici imaju optimalne kablove koji idu u maticnu i u aRGB.

 

samo zelim da ih mogu sve kontrolisati preko ploce, software im je smece.

 

 

Mount Everest ain’t got shit on me ‘cus I’m on top of the world.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Kako vidim u manualu, ima žice koje idu iz huba u matičnu...

 

https://lian-li.com/wp-content/uploads/2020/11/UNI-FAN-SL-controller-cable.png

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
FakeDeath kaže...

Kako vidim u manualu, ima žice koje idu iz huba u matičnu...

 

https://lian-li.com/wp-content/uploads/2020/11/UNI-FAN-SL-controller-cable.png

 iz huba u maticnu sam samo spojio aRGB, i USB. 4pinski ide samo iz venta u hub.

 

Mount Everest ain’t got shit on me ‘cus I’m on top of the world.
5 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
_itsmoriarty kaže...

pozz imam jedno pitanje.

 

uzeo sam jucer Lian-Li SL120 ventilatore, spojio ih na njegov HUB, i sve radi, ali je program koji se koristi da se podese jako los.

 

zanima me da li mogu nekako te ventilatore spojiti direkt na maticnu? jer citam po netu i gledam svi ih spajaju samo na HUB, a na Lian-Li stranici imaju optimalne kablove koji idu u maticnu i u aRGB.

 

samo zelim da ih mogu sve kontrolisati preko ploce, software im je smece.

 

 

Skini si FanControl 

 

https://github.com/Rem0o/FanControl.Releases

 

Pa probaj s njime, mozes i preko ploce ili preko HUB-a, podrzava 3rd-party HUB-ove, pa vidi da li ce raditi sa tvojim

 

Puno opcija, puno kontrole, odlican lagani softver, nisam nasao nista bolje od toga.

 

MOzda ti pomogne

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
6 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Mitohondri kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozz imam jedno pitanje.

 

uzeo sam jucer Lian-Li SL120 ventilatore, spojio ih na njegov HUB, i sve radi, ali je program koji se koristi da se podese jako los.

 

zanima me da li mogu nekako te ventilatore spojiti direkt na maticnu? jer citam po netu i gledam svi ih spajaju samo na HUB, a na Lian-Li stranici imaju optimalne kablove koji idu u maticnu i u aRGB.

 

samo zelim da ih mogu sve kontrolisati preko ploce, software im je smece.

 

 

Skini si FanControl 

 

https://github.com/Rem0o/FanControl.Releases

 

Pa probaj s njime, mozes i preko ploce ili preko HUB-a, podrzava 3rd-party HUB-ove, pa vidi da li ce raditi sa tvojim

 

Puno opcija, puno kontrole, odlican lagani softver, nisam nasao nista bolje od toga.

 

MOzda ti pomogne

 

 

 super, hvala kolega, probati cu cim dodjem kuci s posla.

 

Mount Everest ain’t got shit on me ‘cus I’m on top of the world.
10 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Bok, trebao bih pomoć. Naime uzeo sam složenu konfu po komponentama prek oglasa već sastavljenu i sve je bilo ok dok jučer nisam ugradio dodatne police za HDD i svoju grafu, počelo se čut zvuk ko tuckanja tj. možda kao da nešto vibrira pa udara u nešto i poprilično sam siguran da dolazi od hladnjaka (djela na procesoru), a radi se o Aorus Waterforce x 360. Probao sam s rukom stisnut kablove ili bolo što kaj bi vibriralo ali ne pomaže, isto tako sam i nježno zaustavio ventilatore ali ne pomaže. Koliko sam čitao može eventualno biti zrak zaglavljen pa se čuje zvuk, a šta drugo nemam pojma ima ko kakvu ideju i prijedlog?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pozdrav, može preporuka za neki hladnjak za ovaj moj proc? Imam trenutno već par godina hladnjak koji je došao s procom u kutiji, ali htio bih nešto bolje, ali ipak da nije preskupo ali niti najjeftinije govance. MOže preporuka? Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Dal je ovaj hladnjak ok za 12600k ili bi ipak trebao nesto kvalitetnije? Mozda ovo? Ali prije svega me zanima ovaj prvi hladnjak, zbog financija

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
danijel00 kaže...

Dal je ovaj hladnjak ok za 12600k ili bi ipak trebao nesto kvalitetnije? Mozda ovo? Ali prije svega me zanima ovaj prvi hladnjak, zbog financija

Ovaj prvi je i više nego dovoljan.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
danijel00 kaže...

Dal je ovaj hladnjak ok za 12600k ili bi ipak trebao nesto kvalitetnije? Mozda ovo? Ali prije svega me zanima ovaj prvi hladnjak, zbog financija

Ovisi kakve clockove ocekujes...

5 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Joj nemoj baš toga. Ne pratim taj svijet toliko da bi znao 100% preporučiti nešto, no sjećam se reviewa tog coolera od strane Gamers Nexusa u kojem ga nisu baš nahvalili. Radije odi na najnoviji review coolera kojeg su oni napravili, pogledaj gdje stoji koji cooler u kasnijim tablicama gdje su svi poredani prema raznim metrikama, te traži u nas prema cijeni, dostupnosti, i estetici.

 

 

 

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2022 21:54 (Apocalypso722).
12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...
danijel00 kaže...

Dal je ovaj hladnjak ok za 12600k ili bi ipak trebao nesto kvalitetnije? Mozda ovo? Ali prije svega me zanima ovaj prvi hladnjak, zbog financija

Ovisi kakve clockove ocekujes...

 pa, nisam mislio clockat nista jer nisam nikad probao nit zelim prckat oko toga..

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
danijel00 kaže...
ansha kaže...
danijel00 kaže...

Dal je ovaj hladnjak ok za 12600k ili bi ipak trebao nesto kvalitetnije? Mozda ovo? Ali prije svega me zanima ovaj prvi hladnjak, zbog financija

Ovisi kakve clockove ocekujes...

 pa, nisam mislio clockat nista jer nisam nikad probao nit zelim prckat oko toga..

Onda je puno bolji izbor 12700f za 300-400kn vise...

12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...
danijel00 kaže...
ansha kaže...
danijel00 kaže...

Dal je ovaj hladnjak ok za 12600k ili bi ipak trebao nesto kvalitetnije? Mozda ovo? Ali prije svega me zanima ovaj prvi hladnjak, zbog financija

Ovisi kakve clockove ocekujes...

 pa, nisam mislio clockat nista jer nisam nikad probao nit zelim prckat oko toga..

Onda je puno bolji izbor 12700f za 300-400kn vise...

 Da, i o tome razmisljam

13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...

Onda je puno bolji izbor 12700f za 300-400kn vise...

Ovisi za što mu treba.

ps. najbolji izbor je možda i5 12400f.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
danijel00 kaže...

Dal je ovaj hladnjak ok za 12600k ili bi ipak trebao nesto kvalitetnije? Mozda ovo? Ali prije svega me zanima ovaj prvi hladnjak, zbog financija

 Uzmi si dark roc 4 normalni ili slim..pro je ogroman i ako ces imat visoke rame malo ce zafrkavat

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
5 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ima li tko hladnjak Vetroo U9 ? Ako da, kakav je Kod nas nije dobavljiv, može se samo kupiti vani.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pozz... 

 

Susijed mi ima PC XY , znam samo napamet da je INTEL gore, i da ima stock cooler gore. Jer smo neki dan mijenjali pastu sto je pomoglo dosta cca 20+ stupnjeva spustiti u igrama. Al se zali na bucnost coolera. 

 

Dali netko moze preporuciti neki custom cooler, polovan, nov da nije preskup, a da ima dobru ucinkovitost i da je tih. Hvala unaprijed. 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
razermario kaže...

Pozz... 

 

Susijed mi ima PC XY , znam samo napamet da je INTEL gore, i da ima stock cooler gore. Jer smo neki dan mijenjali pastu sto je pomoglo dosta cca 20+ stupnjeva spustiti u igrama. Al se zali na bucnost coolera. 

 

Dali netko moze preporuciti neki custom cooler, polovan, nov da nije preskup, a da ima dobru ucinkovitost i da je tih. Hvala unaprijed. 

 Uzmi LC CC 120 ili Arctic cooling freezer 34, novi ili polovni.

7 godina
online
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pozdrav gledam neki hladnjak za i5 11500 cisto da se rijesim buke stock coolera. Nasao sam Artic freezer 7x za 100kn, pa me zanima jel bi on bio ok za taj cpu?

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Da
16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Li0nHeart kaže...

Pozdrav gledam neki hladnjak za i5 11500 cisto da se rijesim buke stock coolera. Nasao sam Artic freezer 7x za 100kn, pa me zanima jel bi on bio ok za taj cpu?

 Da uzmi, inače nije tak jeftin ili znatno je skuplji nego prije par godina.Ja sam svoj primjerak platil 98kn, i to na akciji prije dvije godine.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=arctic+freezer+7+x

 

Rocket Lake stock CPU hladnjaci su smeče prve klase, ili opčenito svi Intel stock hladnjaci starije generacije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-cpu-hladnjak-vs-amd-wraith-stealth/282298.aspx

AMD,........is that Epyc or what?
23 mjeseca
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Imam Antec NX400 kućište. Konfiguracija ventova je:

- Stražnji: Direkt na 12V(molex), tjera zrak van

- Prednji #1: PWM, uvlači zrak

- Prednji #2: PWM, uvlači zrak

- Gornji vent: PWM, izbacuje zrak

 

Eh sad, zanima me je li bolje gornji vent stavit da ubacuje ili izbacuje zrak. Taj vent se nalazi direkt iznad CPU kulera(Arctic Freezer sTR4).

Ventovi na CPU hladnjaku su konfigurirani da uzimaju zrak iz prednjeg dijela u tjeraju ga prema stražnjoj strani kućišta.

Komp se nalai ispod stola i u kutu prostorije. 

 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Top na kućištu uzimq topao zrak i izbacuje ga van.

Topao zrak je  lagan i diže se gore...

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
silvio3105 kaže...

Imam Antec NX400 kućište. Konfiguracija ventova je:

- Stražnji: Direkt na 12V(molex), tjera zrak van

- Prednji #1: PWM, uvlači zrak

- Prednji #2: PWM, uvlači zrak

- Gornji vent: PWM, izbacuje zrak

 

Eh sad, zanima me je li bolje gornji vent stavit da ubacuje ili izbacuje zrak. Taj vent se nalazi direkt iznad CPU kulera(Arctic Freezer sTR4).

Ventovi na CPU hladnjaku su konfigurirani da uzimaju zrak iz prednjeg dijela u tjeraju ga prema stražnjoj strani kućišta.

Komp se nalai ispod stola i u kutu prostorije. 

 Ako ga staviš da ispuhuje zrak (gornji vent) obično dobiješ malo hladniji gpu i topliji cpu (u standardnoj konfiguraciji), a ako staviš da upuhuje zrak - obrnuto. Nemoj zadnju stranu kućišta baš blizu uz zid - odmakni što više možeš.

5 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Je li bolje imati samo jedan ventilator na prednjoj strani kučista ili 2? Utječe li to na hladniju unutrašnjost?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Naravno da utječe na unutrašnjost.

Tako da bi razlika trebala bit vidljiva.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Nema mjesta više. Ostavljam ovako, neku bude hladniji gpu
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
soulwire kaže...

Je li bolje imati samo jedan ventilator na prednjoj strani kučista ili 2? Utječe li to na hladniju unutrašnjost?

Ti ko da se trudis postavljat sta gluplja pitanja....

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice