AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.872
|
čitano: 5.460.121
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zaporožac kaže...
Matan223 kaže...
Boris grozni kaže...

U samu srž

Nikakva to srž nije, frajer je "cringe" da veći ne može bit. Nije mu bio dobar 7950x3d, ok, prešao na Intel gen 14, ni to mu nije valjalo (proc se previše grije iako ga je OC-ao). Suvišno je bilo što više za reći. Jedan ram na 6000 Mhz mu nije radio i napravio je od toga dramu, haha, oprostite gospodine JayZ jeste probali ugasit pa upalit (ili bi bilo koja druga memorija/e bi radila/e normalno i ta koju imaš je fail). Jadan nije mogao probat ili kupit drugu memoriju sve mi ga žao.

 

Ne pratim ga već duže vremena i drago mi je jer je daleko od svih ostalih "hardware recezenata" na YT i treba od njih još puno učit ili se umiroviti jer za drugo ni nije.

 

mislio sam preći s i5 11500 na neki bolji AMD kad ono za AMD uglavnom čitam ovakve objave..

 

The AMD 7000X3D CPUs have the same core architecture as the rest of the 7000 series but they have one group of eight "3D" cores with extra cache. The “3D” cores are priced higher but run at 10% lower clocks. For most real-world tasks performance is comparable to the 7000X variant. Cache sensitive scenarios such as low res. canned game benchmarks with an RTX 4090 ($2,000) benefit at the cost of everything else. Be wary of sponsored reviews with cherry picked games that showcase the wins, ignore frame drops and gloss over the losses. Also watch out for AMD’s army of Neanderthal social media accounts on reddit, forums and youtube, they will be singing their own praises as usual. AMD continue to develop “Advanced Marketing” relationships with select youtubers with the obvious aim of compensating for second tier products with first tier marketing. PC gamers considering a 7000X3D CPU need to work on their critical thinking skills: Influencers are paid handsomely to promote overpriced products. Rational gamers have little reason to look further than the $300 13600K which offers comparable real-world gaming and better desktop performance at a fraction of the price. Workstation users (and RTX 4080+ gamers) may find value in higher core CPUs such as the 16-core $400 13700K. Despite offering better performance at lower prices, as long as Intel continues to sample and sponsor marketers that are mostly funded by AMD, they will struggle to win market share. 

 Opa, evo userbenchmark warrior

 

Btw ovo mi baca na Jacked fore, njegov 5600 je bio najbolji, cak i od X3D procesora, ali nema veze sto X3D procesor opere pod sa njegovim 5600 u gamingu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2023 10:58 (hahhaajaads).
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Opa, evo userbenchmark warrior

 Btw ovo mi baca na Jacked fore, njegov 5600 je bio najbolji, cak i od X3D procesora, ali nema veze sto X3D procesor opere pod sa njegovim 5600 u gamingu...

 Ne, ja lijepo pitam jer stvarno mislim zamijeniti i5-11500

 

Imaš li ti točnije podatke o tome da je taj AMD meni iskoristiviji, jer radim produkciju, snimanje glazbe .

nisam troler na AMD temi, niti sam ikada bio.

Ako jesam, navedi mi jedan moj post gdje bez smisla negiram AMD kao CPU..

 

Imam sad profi studio pa ne pišem bez veze, a volio bih proći jeftinije, a da je CPU ok za uloženi novac.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zaporožac kaže...
hahhaajaads kaže...
Opa, evo userbenchmark warrior

 Btw ovo mi baca na Jacked fore, njegov 5600 je bio najbolji, cak i od X3D procesora, ali nema veze sto X3D procesor opere pod sa njegovim 5600 u gamingu...

 Ne, ja lijepo pitam jer stvarno mislim zamijeniti i5-11500

 

Imaš li ti točnije podatke o tome da je taj AMD meni iskoristiviji, jer radim produkciju, snimanje glazbe .

nisam troler na AMD temi, niti sam ikada bio.

Ako jesam, navedi mi jedan moj post gdje bez smisla negiram AMD kao CPU..

 

Imam sad profi studio pa ne pišem bez veze, a volio bih proći jeftinije, a da je CPU ok za uloženi novac.

 7800X3D je vise za igranje, za posao mozes i jeftiniji 7700X (isto 8c/16t), ili gledati ove jace 7900x/7950X koji su naravno skuplji (12 i 16c).

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2023 11:23 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za takve radove ne gledaš 7800X3D nego Ryzen 7900X sa 12/24 jezgri ili 7950X sa 16/32 jezgri ako ti treba procesorska snaga. U biti za profi studio vidi u kojim programima buš radio i gledaj te benchmarkove, pa vidi koji ti CPU bolje paše, Intel ili AMD

7800X3D kupuju ljudi za gaming koje ne zanima uloženo/dobiveno jer nema smisla. Ako hgledaš uloženo dobiveno za gaming onda gledaš Ryzen 7600

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zaporožac kaže...
hahhaajaads kaže...
Opa, evo userbenchmark warrior

 Btw ovo mi baca na Jacked fore, njegov 5600 je bio najbolji, cak i od X3D procesora, ali nema veze sto X3D procesor opere pod sa njegovim 5600 u gamingu...

 Ne, ja lijepo pitam jer stvarno mislim zamijeniti i5-11500

 

Imaš li ti točnije podatke o tome da je taj AMD meni iskoristiviji, jer radim produkciju, snimanje glazbe .

nisam troler na AMD temi, niti sam ikada bio.

Ako jesam, navedi mi jedan moj post gdje bez smisla negiram AMD kao CPU..

 

Imam sad profi studio pa ne pišem bez veze, a volio bih proći jeftinije, a da je CPU ok za uloženi novac.

Pa onda nemas kaj razmisljat, Intel nudi vise jezgri/threadova i malo veci klok tak da odnosi pobjedu u tom dijelu...

11 mjeseci
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zaporožac kaže...
hahhaajaads kaže...
Opa, evo userbenchmark warrior

 Btw ovo mi baca na Jacked fore, njegov 5600 je bio najbolji, cak i od X3D procesora, ali nema veze sto X3D procesor opere pod sa njegovim 5600 u gamingu...

 Ne, ja lijepo pitam jer stvarno mislim zamijeniti i5-11500

 

Imaš li ti točnije podatke o tome da je taj AMD meni iskoristiviji, jer radim produkciju, snimanje glazbe .

nisam troler na AMD temi, niti sam ikada bio.

Ako jesam, navedi mi jedan moj post gdje bez smisla negiram AMD kao CPU..

 

Imam sad profi studio pa ne pišem bez veze, a volio bih proći jeftinije, a da je CPU ok za uloženi novac.

 Ako ti t reba za produkciju (audio) gledaj program koji koristiš i onda po redditu vidi što koriste ljudi koji se time bave. i5 je dobar izbor ja mislim. x3d čipovi nemaju tu što raditi. To je više "gejming" cpu, nego nešto za posao.

6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zaporožac kaže...

 

Imam sad profi studio pa ne pišem bez veze, a volio bih proći jeftinije, a da je CPU ok za uloženi novac.

AKo imas profi studio, i zivis od toga, onda ulozi u mac m1 ili m2, za taj posao bolji od bilo koje Intel ili AMD konfe

 

Boris Grozni: sad na 4k ekranu se moze potegnuti s FSR-om i do 16k +ako igra u sebi ima skaliranje rezolucije.
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Pa onda nemas kaj razmisljat, Intel nudi vise jezgri/threadova i malo veci klok tak da odnosi pobjedu u tom dijelu...

 Eto, hvala.

Čitao sam na stranicama i pitao kolege koji se bave tim poslom, 90% ih koristi Intel, nisam kontao zašto.

Meni je u biti bilo svejedno, no gledam i cijenu jer sam pojačao moj setup za studio pa mi je svaki Euro bitan.

 

Znači Intel, ok.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
11 mjeseci
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zaporožac kaže...
hahhaajaads kaže...

Pa onda nemas kaj razmisljat, Intel nudi vise jezgri/threadova i malo veci klok tak da odnosi pobjedu u tom dijelu...

 Eto, hvala.

Čitao sam na stranicama i pitao kolege koji se bave tim poslom, 90% ih koristi Intel, nisam kontao zašto.

Meni je u biti bilo svejedno, no gledam i cijenu jer sam pojačao moj setup za studio pa mi je svaki Euro bitan.

 

Znači Intel, ok.

 Prijatelj mi se bavi audio produkcijom i on se kune u mac-a. Uglavnom, što više jezgri, ako se dobro sjećam njegovog iskustva. Što više jezgri toliko više plugina i trackova možeš glatko obrađivat. Baci oko na ovaj thread: https://www.reddit.com/r/musicproduction/comments/rttx1w/cpu_clock_speed_vs_number_of_cores/

 

Mislim da ti je i5 13600 dobar izbor. od amd-a 7700x možda?!

3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Inochulum kaže...

 Prijatelj mi se bavi audio produkcijom i on se kune u mac-a. Uglavnom, što više jezgri, ako se dobro sjećam njegovog iskustva. Što više jezgri toliko više plugina i trackova možeš glatko obrađivat. Baci oko na ovaj thread: https://www.reddit.com/r/musicproduction/comments/rttx1w/cpu_clock_speed_vs_number_of_cores/

 

Mislim da ti je i5 13600 dobar izbor. od amd-a 7700x možda?!

Razumijem ga, navikao je na MAC, na tipkovnice koje su drukčije i tako to. 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Zaporožac kaže...
hahhaajaads kaže...
Opa, evo userbenchmark warrior

 Btw ovo mi baca na Jacked fore, njegov 5600 je bio najbolji, cak i od X3D procesora, ali nema veze sto X3D procesor opere pod sa njegovim 5600 u gamingu...

 Ne, ja lijepo pitam jer stvarno mislim zamijeniti i5-11500

 

Imaš li ti točnije podatke o tome da je taj AMD meni iskoristiviji, jer radim produkciju, snimanje glazbe .

nisam troler na AMD temi, niti sam ikada bio.

Ako jesam, navedi mi jedan moj post gdje bez smisla negiram AMD kao CPU..

 

Imam sad profi studio pa ne pišem bez veze, a volio bih proći jeftinije, a da je CPU ok za uloženi novac.

Pa onda nemas kaj razmisljat, Intel nudi vise jezgri/threadova i malo veci klok tak da odnosi pobjedu u tom dijelu...

Hm, ne znam koliko bi Intel bio dobar s malim jezgrama za produkciju glazbe (ako se baš s time bavi nisam do kraja shvatio). Taj asimetričan dizajn u mnogim aplikacijama ne radi optimalno, a pored toga donosi i latencije kad podaci putuju s P-jezgri na E-jezgre, a u produkciji glazbe ta latencija može biti presudna. Zen 1 je imao problema s latencijama i nije se preporučivao za takve stvari, dok je s Zen 2 to bilo riješeno.

3 godine
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Novi intel s malim jezgrama+ integrirana rade fantasticno, nikakav amd tu nemre prismrditi eventualno cijenom.
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 mjeseci
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Trilogija kaže...
hahhaajaads kaže...
Zaporožac kaže...
hahhaajaads kaže...
Opa, evo userbenchmark warrior

 Btw ovo mi baca na Jacked fore, njegov 5600 je bio najbolji, cak i od X3D procesora, ali nema veze sto X3D procesor opere pod sa njegovim 5600 u gamingu...

 Ne, ja lijepo pitam jer stvarno mislim zamijeniti i5-11500

 

Imaš li ti točnije podatke o tome da je taj AMD meni iskoristiviji, jer radim produkciju, snimanje glazbe .

nisam troler na AMD temi, niti sam ikada bio.

Ako jesam, navedi mi jedan moj post gdje bez smisla negiram AMD kao CPU..

 

Imam sad profi studio pa ne pišem bez veze, a volio bih proći jeftinije, a da je CPU ok za uloženi novac.

Pa onda nemas kaj razmisljat, Intel nudi vise jezgri/threadova i malo veci klok tak da odnosi pobjedu u tom dijelu...

Hm, ne znam koliko bi Intel bio dobar s malim jezgrama za produkciju glazbe (ako se baš s time bavi nisam do kraja shvatio). Taj asimetričan dizajn u mnogim aplikacijama ne radi optimalno, a pored toga donosi i latencije kad podaci putuju s P-jezgri na E-jezgre, a u produkciji glazbe ta latencija može biti presudna. Zen 1 je imao problema s latencijama i nije se preporučivao za takve stvari, dok je s Zen 2 to bilo riješeno.

Ne znam kakva je sad situacija sa avx512, ali znam da nisu bile podržane na e-jezgrama neko vrime. A ipak imaš neke aplikacije, pa i u audioprodukciji, koje koriste avx512 gdje onda osjetiš bump u performansama.

 

Isto tako, ako rendaš u v-rayu ili machine learning 7950x ima nešto bolje performanse.

 

Ove fanbojevske izjave o amd-u koji ne može "prismrdit" intelu su... smijeh. Rendaš li u Blenderu: 

, imaš iste ili bolje performanse sa osjetno manjom potrošnjom. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2023 16:02 (Inochulum).
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za Corona renderer su 7950X i 13900k isti pa je zbog manje potrošnje (grijanja) i tu Ryzen bolji izbor, nema tu nikakvog "deranja guzova" o kojem sanjaju na Intel temi :).

Kod virtualizacije, Intelove P i E jezgre rade probleme pa ni za to nije dobar izbor tako da, kao i uvijek, ovisi o namjeni. Gameri su najglasniji pa se od par FPS-a (2-3 u rezultatima reda veličine 150 ili 200) rade drame.

 

Moj PC  
3 1 hvala 1
11 mjeseci
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad smo isključivo na gamingu, meni je AMD ostao u lošem sjećanju još za vrijeme P4 965BE, pa sa FX-8320 piledriverima i onda sam se preporodio sa haswellom, kojeg sam nadogradio sa Coffee lakeom. Intel je bio jedini izbor, pogotovo ako ideš na high rr gaming (na kojem sam od 2012.). U međuvremenu, AMD je izbacio 5800x3d i zen5 sa tim kešom. I pogodio je. Barem što se tiče gaminga i potrošnje. Iako, do potrošnje mi nikad nije stalo. Gledaš performanse i boli te đon jel troši 20w više. Ali činjenica da je amd izbacio štedljiviji CPU koji je bolji od Intela u gamingu i podjednak u produkciji/rendanju je vrijedna hvale. 

 

Kao potrošač/kupac, veseli me napredak bilo koje firme, a najviše napredak obje firme koje onda moraju bit kompetitivne cijenama, kad su već u performansama slični. Dok je Intel "derao guzove", prodavao je 4 jezgre za 3000+ kn, tada si mogao imati 15-20% sporiji ryzen u gamingu, ali bi dobio 8 jezgri.

 

2014. haswell

2018. kava (kutija mi je u krovu nedi)

2023. zen5

2028. snapdragon

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Inochulum kaže...

Kad smo isključivo na gamingu, meni je AMD ostao u lošem sjećanju još za vrijeme P4 965BE, pa sa FX-8320 piledriverima i onda sam se preporodio sa haswellom, kojeg sam nadogradio sa Coffee lakeom. Intel je bio jedini izbor, pogotovo ako ideš na high rr gaming (na kojem sam od 2012.). U međuvremenu, AMD je izbacio 5800x3d i zen5 sa tim kešom. I pogodio je. Barem što se tiče gaminga i potrošnje. Iako, do potrošnje mi nikad nije stalo. Gledaš performanse i boli te đon jel troši 20w više. Ali činjenica da je amd izbacio štedljiviji CPU koji je bolji od Intela u gamingu i podjednak u produkciji/rendanju je vrijedna hvale. 

 

Kao potrošač/kupac, veseli me napredak bilo koje firme, a najviše napredak obje firme koje onda moraju bit kompetitivne cijenama, kad su već u performansama slični. Dok je Intel "derao guzove", prodavao je 4 jezgre za 3000+ kn, tada si mogao imati 15-20% sporiji ryzen u gamingu, ali bi dobio 8 jezgri.

 

2014. haswell

2018. kava (kutija mi je u krovu nedi)

2023. zen5

2028. snapdragon

 Kakav crni zen5, nije još izašao. Da jest već bi Rambox punio kolumne žutozelenim markerima.

11 mjeseci
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zen4 am5... Pomišao to dvoje. Mea culpa

Timo: "...samo neinformirani krajnji korisnik moze kupiti AMD proizvod, za igranje."
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sfc_PsychQ kaže...

 

 Vlasnik 9900k nema razloga jos za nadogradnju...kad bude nadogradio promjeniti ce cjelu platformu i opet biti miran 5 godina...

Za ponavljače,  podebljano ili taj krepani Intel socket nema više CPU nadogradnje.Kaj tu još nije jasno, ako tu uopče ima i dileme vs dugovječni AM4 socket.

 

 

AM4 ako sa R7 3700X skočiš na R5 5600X, za gejming vidit češ itekako bitnu razliku iako je zeleno samo 6/12 CPU.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
sfc_PsychQ kaže...

 

 Vlasnik 9900k nema razloga jos za nadogradnju...kad bude nadogradio promjeniti ce cjelu platformu i opet biti miran 5 godina...

Za ponavljače,  podebljano ili taj krepani Intel socket nema više CPU nadogradnje.Kaj tu još nije jasno, ako tu uopče ima i dileme vs dugovječni AM4 socket.

 

 

AM4 ako sa R7 3700X skočiš na R5 5600X, za gejming vidit češ itekako bitnu razliku iako je zeleno samo 6/12 CPU.

 

 

 

Ocito ti treba ponoviti par puta da bi uslo u tu glavu,  Vlasnik 9900k nema razloga jos za nadogradnju...kad bude nadogradio promjeniti ce cjelu platformu i opet biti miran 5 godina...

procitaj moj post jos jednom...nikog ne interesira socket koji ima ili nema cpu nadogradnje, kad covjek bude mjenjao 9900k (a to sada jos nije vrijeme), bude mjenjao cjelu platofrmu i bude opet miran 5 godina kao sta je i sa ovim bio miran...

 

Inace taj 9900k je izasao krajem 2018godine (5 godina od danas), i dan danas sa dobrom grafom gura veliku vecinu svega preko 100fps-a, o cemu ti pricas? o kakvim razlikama i nadogradnjama? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 16:18 (sfc_PsychQ).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo koliko je i9900K od 500$ veliki BN za moderne igre, jakološa situacija, slika dolje i to u usporedbi sa starom AMD platformom.

 

 

11 mjeseci
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sfc_PsychQ kaže...

 Vlasnik 9900k nema razloga jos za nadogradnju...

Osim ako želi vozit high rr monitor na 1440p rezi, ili karticu tipa 7900xt/x 4080/4090 na 4k rezi.

sfc_PsychQ kaže...

i dan danas sa dobrom grafom gura veliku vecinu svega preko 100fps-a, o cemu ti pricas? o kakvim razlikama i nadogradnjama? 

Ove slike dolje su definicija bottlenecka... na 4k rezi i ultra detaljima. 

Timo: "...samo neinformirani krajnji korisnik moze kupiti AMD proizvod, za igranje."
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da je koristio minimalne detalje bilo bi previše okrutno za i9 9900K. Ovak nije ispalo baš nepristojno prema Intelu.

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 58003d je prejak u nekim igrama preko 50% do 69% čak jači uhhhh.Još da je test battlefilda ili tarkov koji ljube cpu keš ajajaja.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

obaveeeezno pogledati!

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kao ljubitelj intela ovo mi je crtic pred spavanje.

Laku noc!

3 godine
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Inochulum kaže...
sfc_PsychQ kaže...

 Vlasnik 9900k nema razloga jos za nadogradnju...

Osim ako želi vozit high rr monitor na 1440p rezi, ili karticu tipa 7900xt/x 4080/4090 na 4k rezi.

sfc_PsychQ kaže...

i dan danas sa dobrom grafom gura veliku vecinu svega preko 100fps-a, o cemu ti pricas? o kakvim razlikama i nadogradnjama? 

Ove slike dolje su definicija bottlenecka... na 4k rezi i ultra detaljima. 

 Pa s obzirom da je i9 9900k generacijski iz 2017g dakle dok je harala gtx 10xx serija bilo bi smijesno i prejadno da taj i9 bude danas išta bolji nego sto je. Procesor je ostario po tom pitanju no opet je s tvoje strane debilno ici kenjati i pokusavati nesto dokazati s grafickom karticom koja je jedno 10x jaca i procesorom koji je izasao do prekjucer s proizvodne trake Smiješno ti je nešto a zapravo na 4k je 5800x3d brži za pišljivih 16% od prastare arhitekture iz eeeeeeeee 2017 godine, 16%??? Bravo za tebe

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Više od 16% ako se spuste detalji, 4K midium detalji i bila bi puno veća razlika za korisnike sa 4K monitorima sa 120 hza. Ak isključiš RT idu razlike kao na 1440p...trebalo bi to testirati svakako.

Uglavnom vidi se ogromna razlika na procesorima na starom socketu...prastarom socketu.

Imaš kolegu koji je komentirao prelazak na 5800X3D sa slabašnom rtx 3070Ti pa vidi dobar dobitak u performansama a koristi ju na 1440p rezoluciji.

 

[Prodaja] I7 8700 + Gigabyte Z390 + Hyper 212 EVO (Prodaja - Komponente) @ Bug.hr Forum

 

"Dobio sam masu vise fpsa u igrama tipa Escape from Tarkov, Stalker i Hell let loose, ostalo nisam testirao."

Također ne kužim kak taj kombo nije otišao u prvih par sati prodaje, ima odličnu cijenu od 250 eura...ipak je to Intel.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 19:21 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...

 Pa s obzirom da je i9 9900k generacijski iz 2017g 

 Baš on je oktobar 2018 pa onda ide 10900k may 2020 i također novembar serija zen3

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 19:36 (dery).
11 mjeseci
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
Inochulum kaže...
sfc_PsychQ kaže...

 Vlasnik 9900k nema razloga jos za nadogradnju...

Osim ako želi vozit high rr monitor na 1440p rezi, ili karticu tipa 7900xt/x 4080/4090 na 4k rezi.

sfc_PsychQ kaže...

i dan danas sa dobrom grafom gura veliku vecinu svega preko 100fps-a, o cemu ti pricas? o kakvim razlikama i nadogradnjama? 

Ove slike dolje su definicija bottlenecka... na 4k rezi i ultra detaljima. 

 Pa s obzirom da je i9 9900k generacijski iz 2017g dakle dok je harala gtx 10xx serija bilo bi smijesno i prejadno da taj i9 bude danas išta bolji nego sto je. Procesor je ostario po tom pitanju no opet je s tvoje strane debilno ici kenjati i pokusavati nesto dokazati s grafickom karticom koja je jedno 10x jaca i procesorom koji je izasao do prekjucer s proizvodne trake Smiješno ti je nešto a zapravo na 4k je 5800x3d brži za pišljivih 16% od prastare arhitekture iz eeeeeeeee 2017 godine, 16%??? Bravo za tebe

 Ništa nisam govorio o samom i9 9900k u vrijeme kad je on izašao. Da sam tada tražio procesor, uzeo bih njega jer je bio najbrži. Ne kontaš uopće moju poantu. Kolega kaže da i9 9900k "gura iznad 100fpsa..." i da "nema potrebe za upgradeom" DANAS. A to je prosto glupost. Tebi ne treba jer voziš 4k na 60fps za što ti je on dovoljan. Ako ideš na 144+hz, bilo koja reza, kreću "problemi".

 

Kad je izašao 8700k, uzeo sam njega, jer je bio najbrži. Da sam prije 2-3 godine uzimao proc, uzeo bi 11th odn. 12th gen i7 ili i9. Danas, ako želiš najbolji gaming procesor, simply uzmeš rižu 7800x3d. 

Timo: "...samo neinformirani krajnji korisnik moze kupiti AMD proizvod, za igranje."
3 godine
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Intel kaffa je izasla 2017g, to kaj 9900k ima 2 jezgre više i izasao je kasnije apsolutno nista ne mijenja. Intel arhitekturu iz 2017g usporedujete s 2023 i 16% predstavljate kao da je 160% razlike i to s grafom koju koriste samo NASA strucnjaci

Moj PC  
1 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice