AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.051.623
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
ne zamaraj se puno s vrm i sta pise na recenziji.

...
edit.. sad vidim da imas 2600 kojemu bi 1.35 tribalo bit dovoljno, provaj ponovno stavit pastu mozda ti je ostalo zraka ili jednostavno imas lose hladjenje.

Da 1,35V bi po svemu trebalo biti dosta, ali nije, a ako si malo čitao moje postove temperatura nije problem jer kako sam napisao na 4,0 GHz u full load-u ne prelazi 65 C, a u idle-u je između 35-40 C, tako da su temp ok.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bios si updateao? To se malo prelose cini da bi bilo do silicon lottery-a, najgori primjerci su do sad bili @3.9ghz, nize od toga bi bio rekord. 

Po ovome ispada puno bolje uzet 200kn jeftiniji 1600X...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Bios si updateao? To se malo prelose cini da bi bilo do silicon lottery-a, najgori primjerci su do sad bili @3.9ghz, nize od toga bi bio rekord. 

Po ovome ispada puno bolje uzet 200kn jeftiniji 1600X...

Da bios je update-an na zadnju verziju. Ali opet ne kužim zašto uopće overclock na 3,9 GHz, kada on ide u boost modu do 3,9 GHz. Jer sam vidio u da mi proc na stock bez problema na ful opterečenju povlači do 3,8 GHz ili 3,9 GHz.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...
ansha kaže...

Bios si updateao? To se malo prelose cini da bi bilo do silicon lottery-a, najgori primjerci su do sad bili @3.9ghz, nize od toga bi bio rekord. 

Po ovome ispada puno bolje uzet 200kn jeftiniji 1600X...

Da bios je update-an na zadnju verziju. Ali opet ne kužim zašto uopće overclock na 3,9 GHz, kada on ide u boost modu do 3,9 GHz. Jer sam vidio u da mi proc na stock bez problema na ful opterečenju povlači do 3,8 GHz ili 3,9 GHz.

Pod laganim opterecenjem ce ti ici na 3.9ghz na stocku, pogledaj koliki je napon onda.

Malo sam bacio oko po netu i ipak ima slucajeva da ne mogu dobit all-core 3.9ghz stabilno, jebiga, peh.

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja jučer složio ovo Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming , Crucial Ballistix Sport LT Series grau, DDR4-3000, CL16 - 16 GB Dual-Kit, AMD Ryzen 5 2600X.

U biosu omogućio XMP i radi sve iz prve na 3000 MHz. Uzeo ovu memoriju jer je bila na akciji za 89 €...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sam si sastavljao?

Možda mozes kontaktirati trgovinu otkud si kupio, pa se smiluju nad tak lošim primjerkom (procom, tj. :P) 

Sigurno ce im se naći netko tko neće htjet OCat proc, pa njemu uvale tog. 

 

Al jos i s RAMom... Previse je toga nestabilno na jos uvijek razumnim freqvencijama, reko bi na prvu. A veže ih maticna... 

 

 

 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

I zaboravi ove price da je problem ploca, na pcekspertu su ju testirali i clockala je 2700X na 4.1ghz i odvrtila par sati OCCT-a s tim postavkama...

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

I zaboravi ove price da je problem ploca, na pcekspertu su ju testirali i clockala je 2700X na 4.1ghz i odvrtila par sati OCCT-a s tim postavkama...

 really? molim te postaj mi taj link di je taj 2700x na 4.1 na toj TUF ploci? jer je to onda placeni revju od asusa..

 necu ni da uvrijedim nikoga nov jesam na forumu ali mi nemoze niko reci da kad OC RYZEN pogotovo 2700x da ti netreba dobar VRM?

ovo za memoriju nemam pojma ali za procesor znam sto vise faza i sto veci alu blok na njima to bolje

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 11:07 (HCgamingCRO).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
ansha kaže...

I zaboravi ove price da je problem ploca, na pcekspertu su ju testirali i clockala je 2700X na 4.1ghz i odvrtila par sati OCCT-a s tim postavkama...

 really? molim te postaj mi taj link di je taj 2700x na 4.1 na toj TUF ploci? jer je to onda placeni revju od asusa..

 necu ni da uvrijedim nikoga nov jesam na forumu ali mi nemoze niko reci da kad OC RYZEN pogotovo 2700x da ti netreba dobar VRM?

ovo za memoriju nemam pojma ali za procesor znam sto vise faza i sto veci alu blok na njima to bolje

Really? Ja da ti stavljam link a lijepo sam napisao na kojem site-u se nalazi. U siroke si se hlace obukao decec ;)

 

Naravno da se moze clockat 2700X na toj ploci, to je 150-160W package powera a to drzi bilo koji vrm ako ga propisno hladis, sta se podrazumjeva ako zelis vrtit stress testove na clockanim 8-core procesorima.

 

Sto vise faza je marketing i nista drugo, kao 3-4 kamere na smartphoneima i slicne stvari. Od totalnog overkill vrm-a korisnik nema nista. 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...

Evo, nakon što sam u subotu kupio nove komponente: Ryzen 5 2600, Asus TUF B450 - PLUS GAMING, G.SKILL RIPJAWS V 3200 16 GB (2X8GB), COOLERMASTER MasterWatt 750, BE QUIET Shadow Rock Slim, mogu reći da sam razočaran. Očekivao sam veći skok u performansama, na to mislim u igrama. Za sada sam probao The Division 2 i razlika spram mog starog i5 4570 je 3-4 fps, što je smiješno. Iduće, clockanje ovog proca iz Biosa je nemoguća misija, tj. moguće je i uspio sam na 4 GHz, ali nema stabilnosti - ne može mi proći OCCT test ni pod razno (ne izdrži mi ni 3 minute do greške) uz 1,35 napon jezgre što bi svakako trebao, a sa ramom je još bolja priča - on ima u Biosu svoj clockani profil na 3200 i 1.35V, ali to uopće ne može proći dizanje biosa (inače za bios sam napravio update na zadnju verziju da ne bi bilo), podigao sam na 1.4V, ali ni to ne može proći dizanje Biosa, znači katastrofa, uspio sam ram postaviti na 2866 Mhz uz 1,39V ali mi nije bilo stabilno u windowsima ni da uđem uopće u Division 2. Sad mi je sve na stocku, ram na 2133 MHz , a proc na svojem stocku. Inače clockane temperature proca u full load-u na 4 GHz nisu prelazile 65 C, ali nije imao stabilnosti da prođe OCCT testiranje. Moje iskustvo za clockanje ovog proca su totalno razočaranje, drugima na netu sa tim procom i tom pločom bez problema drže na 4 GHz i 1,35V, a meni je nestabilan do bola na OCCT-u, pa čak i kad dignem na 1.4V. Totalno sranje, baš sam razočaran.

 Imao si intel prije? Jesi li reinstalirao windowse?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...
ansha kaže...

I zaboravi ove price da je problem ploca, na pcekspertu su ju testirali i clockala je 2700X na 4.1ghz i odvrtila par sati OCCT-a s tim postavkama...

 really? molim te postaj mi taj link di je taj 2700x na 4.1 na toj TUF ploci? jer je to onda placeni revju od asusa..

 necu ni da uvrijedim nikoga nov jesam na forumu ali mi nemoze niko reci da kad OC RYZEN pogotovo 2700x da ti netreba dobar VRM?

ovo za memoriju nemam pojma ali za procesor znam sto vise faza i sto veci alu blok na njima to bolje

Really? Ja da ti stavljam link a lijepo sam napisao na kojem site-u se nalazi. U siroke si se hlace obukao decec ;)

 

Naravno da se moze clockat 2700X na toj ploci, to je 150-160W package powera a to drzi bilo koji vrm ako ga propisno hladis, sta se podrazumjeva ako zelis vrtit stress testove na clockanim 8-core procesorima.

 

Sto vise faza je marketing i nista drugo, kao 3-4 kamere na smartphoneima i slicne stvari. Od totalnog overkill vrm-a korisnik nema nista. 

 

 neznam odakle ti podaci ti jel ce 2600 na stocku pod full opterercenjem vuci iz zida sam 150w...na toj ploci mozec oc svi procesor na 1.35 volti maximalno pa kolko ti dodje stabilni klok... ako neko ima 2700x da ce na 4.1 doci sa 1.35 voltzi svaka mu dala jel taj je onda car, jel ryzenovih 8 jezgri ce traziti malo blize 1.4 V za tu frek...

a po meni onak tko bi OC, iso bi i sigurno blizu max jel to su ti besplatne performance ako stock r2600 ce ici na 3.9 a ti ga uspijes dotjerati na 4.2 sa jedno 3600mhz ramom je nebo i zemlja u razlici od stocka, samo da dizes ram a proc ostavis vidis ces na cinebenchu vise bodova.

 

a to sa kamerima ako mobiteli imajo posebne wide edge kamerer ili za optical zoom kako to moze biti marketing onda?? to aje realan hardwer koji postoji da ti da bolje rezultate..

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 11:35 (HCgamingCRO).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 neznam odakle ti podaci ti jel ce 2600 na stocku pod full opterercenjem vuci iz zida sam 150w...na toj ploci mozec oc svi procesor na 1.35 volti maximalno pa kolko ti dodje stabilni klok... ako neko ima 2700x da ce na 4.1 doci sa 1.35 voltzi svaka mu dala jel taj je onda car, jel ryzenovih 8 jezgri ce traziti malo blize 1.4 V za tu frek...

a po meni onak tko bi OC, iso bi i sigurno blizu max jel to su ti besplatne performance ako stock r2600 ce ici na 3.9 a ti ga uspijes dotjerati na 4.2 sa jedno 3600mhz ramom je nebo i zemlja u razlici od stocka, samo da dizes ram a proc ostavis vidis ces na cinebenchu vise bodova

Nemoj se puno uvrijedi, ali trebao bi manje dijelit savjete po forumu, jer, da se pristojno izrazim, i nisi bas neki strucnjak.

 

Ako pricamo o vrm-u, onda ne pricamo o potrosnji iz uticnice, ni blizu. Od tog iznosa prvo odbij 10-12% zbog (ne)efikasnosti napajanja, onda odbij ono sta "trosi" maticna i sve ostale komponente i nakon toga ti ostaje struja na vrm-u od koje opet odbijes 10-12% i dolazis do potrosnje cpu-a. Kad iz uticnice vuce 150W, znaci da ti je packge power recimo ~80W.

 

2700X ce svaki sa 1.35V radit na 4.1ghz, bez problema, krajnje si neinformiran. 

 

2600 na stocku ce biti na oko 3.6ghz a ne 3.9ghz, na 3.9ghz boosta kod laganih opterecenja.

 

Razlika koju ram cini u Cinebenchu je vrlo mala, 1-2%..

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo, nakon što sam u subotu kupio nove komponente: Ryzen 5 2600, Asus TUF B450 - PLUS GAMING, G.SKILL RIPJAWS V 3200 16 GB (2X8GB), COOLERMASTER MasterWatt 750, BE QUIET Shadow Rock Slim, mogu reći da sam razočaran. Očekivao sam veći skok u performansama, na to mislim u igrama. Za sada sam probao The Division 2 i razlika spram mog starog i5 4570 je 3-4 fps, što je smiješno. Iduće, clockanje ovog proca iz Biosa je nemoguća misija, tj. moguće je i uspio sam na 4 GHz, ali nema stabilnosti - ne može mi proći OCCT test ni pod razno (ne izdrži mi ni 3 minute do greške) uz 1,35 napon jezgre što bi svakako trebao, a sa ramom je još bolja priča - on ima u Biosu svoj clockani profil na 3200 i 1.35V, ali to uopće ne može proći dizanje biosa (inače za bios sam napravio update na zadnju verziju da ne bi bilo), podigao sam na 1.4V, ali ni to ne može proći dizanje Biosa, znači katastrofa, uspio sam ram postaviti na 2866 Mhz uz 1,39V ali mi nije bilo stabilno u windowsima ni da uđem uopće u Division 2. Sad mi je sve na stocku, ram na 2133 MHz , a proc na svojem stocku. Inače clockane temperature proca u full load-u na 4 GHz nisu prelazile 65 C, ali nije imao stabilnosti da prođe OCCT testiranje. Moje iskustvo za clockanje ovog proca su totalno razočaranje, drugima na netu sa tim procom i tom pločom bez problema drže na 4 GHz i 1,35V, a meni je nestabilan do bola na OCCT-u, pa čak i kad dignem na 1.4V. Totalno sranje, baš sam razočaran.

 Imao si intel prije? Jesi li reinstalirao windowse?

Da imao sam i5 4570 i naravno nakon ugradnje novih komponenti je odmah dizan novi Win 10.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 12:01 (MasterOfDisaster).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo, nakon što sam u subotu kupio nove komponente: Ryzen 5 2600, Asus TUF B450 - PLUS GAMING, G.SKILL RIPJAWS V 3200 16 GB (2X8GB), COOLERMASTER MasterWatt 750, BE QUIET Shadow Rock Slim, mogu reći da sam razočaran. Očekivao sam veći skok u performansama, na to mislim u igrama. Za sada sam probao The Division 2 i razlika spram mog starog i5 4570 je 3-4 fps, što je smiješno. Iduće, clockanje ovog proca iz Biosa je nemoguća misija, tj. moguće je i uspio sam na 4 GHz, ali nema stabilnosti - ne može mi proći OCCT test ni pod razno (ne izdrži mi ni 3 minute do greške) uz 1,35 napon jezgre što bi svakako trebao, a sa ramom je još bolja priča - on ima u Biosu svoj clockani profil na 3200 i 1.35V, ali to uopće ne može proći dizanje biosa (inače za bios sam napravio update na zadnju verziju da ne bi bilo), podigao sam na 1.4V, ali ni to ne može proći dizanje Biosa, znači katastrofa, uspio sam ram postaviti na 2866 Mhz uz 1,39V ali mi nije bilo stabilno u windowsima ni da uđem uopće u Division 2. Sad mi je sve na stocku, ram na 2133 MHz , a proc na svojem stocku. Inače clockane temperature proca u full load-u na 4 GHz nisu prelazile 65 C, ali nije imao stabilnosti da prođe OCCT testiranje. Moje iskustvo za clockanje ovog proca su totalno razočaranje, drugima na netu sa tim procom i tom pločom bez problema drže na 4 GHz i 1,35V, a meni je nestabilan do bola na OCCT-u, pa čak i kad dignem na 1.4V. Totalno sranje, baš sam razočaran.

 Imao si intel prije? Jesi li reinstalirao windowse?

 Mora reinstalirat windowse... Iako mi je to malo cudno kod njega, ja sam vidio ogroman skok u performansama naspram starog i5 4440 pogotovo u open world igrama.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...
Jakovp kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo, nakon što sam u subotu kupio nove komponente: Ryzen 5 2600, Asus TUF B450 - PLUS GAMING, G.SKILL RIPJAWS V 3200 16 GB (2X8GB), COOLERMASTER MasterWatt 750, BE QUIET Shadow Rock Slim, mogu reći da sam razočaran. Očekivao sam veći skok u performansama, na to mislim u igrama. Za sada sam probao The Division 2 i razlika spram mog starog i5 4570 je 3-4 fps, što je smiješno. Iduće, clockanje ovog proca iz Biosa je nemoguća misija, tj. moguće je i uspio sam na 4 GHz, ali nema stabilnosti - ne može mi proći OCCT test ni pod razno (ne izdrži mi ni 3 minute do greške) uz 1,35 napon jezgre što bi svakako trebao, a sa ramom je još bolja priča - on ima u Biosu svoj clockani profil na 3200 i 1.35V, ali to uopće ne može proći dizanje biosa (inače za bios sam napravio update na zadnju verziju da ne bi bilo), podigao sam na 1.4V, ali ni to ne može proći dizanje Biosa, znači katastrofa, uspio sam ram postaviti na 2866 Mhz uz 1,39V ali mi nije bilo stabilno u windowsima ni da uđem uopće u Division 2. Sad mi je sve na stocku, ram na 2133 MHz , a proc na svojem stocku. Inače clockane temperature proca u full load-u na 4 GHz nisu prelazile 65 C, ali nije imao stabilnosti da prođe OCCT testiranje. Moje iskustvo za clockanje ovog proca su totalno razočaranje, drugima na netu sa tim procom i tom pločom bez problema drže na 4 GHz i 1,35V, a meni je nestabilan do bola na OCCT-u, pa čak i kad dignem na 1.4V. Totalno sranje, baš sam razočaran.

 Imao si intel prije? Jesi li reinstalirao windowse?

Da imao sam i5 4570 i naravno nakon ugradnje novih komponenti je odmah dizan novi Win 10.

 Pa odvrti cinebench ili nešto sa stock postavkama, proc i memorija na tipa 2400 pa da vidimo jel na stocku sve ok.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najbolja AM4 matična oko 900kn u HR napokon dobila AGESA 0.0.7.2 BIOS update sto obecaje podrsku za Zen2.

https://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20X370%20Gaming%20X/index.asp#BIOS

https://www.nabava.net/search.php?q=Fatal1ty+X370+Gaming+X

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Najbolja AM4 matična oko 900kn u HR napokon dobila AGESA 0.0.7.2 BIOS update sto obecaje podrsku za Zen2.

https://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20X370%20Gaming%20X/index.asp#BIOS

https://www.nabava.net/search.php?q=Fatal1ty+X370+Gaming+X

 Pripazi piše da je dodana podrška za APU Athlone ne i za Ryzen 2. Vjerojatno će podržavat sve nove procesore ali opreza nikad dosta 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Mora reinstalirat windowse... Iako mi je to malo cudno kod njega, ja sam vidio ogroman skok u performansama naspram starog i5 4440 pogotovo u open world igrama.

 Mora imat itekako više nešto je krivo tu. Ram se uštekaje u utore drugačije nego kod intela.Masterofdisaster gdje su ti uštekani u par ili nepar?

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 13:20 (dery).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
hahhaajaads kaže...

 Mora reinstalirat windowse... Iako mi je to malo cudno kod njega, ja sam vidio ogroman skok u performansama naspram starog i5 4440 pogotovo u open world igrama.

 Mora imat itekako više nešto je krivo tu. Ram se uštekaje u utore drugačije nego kod intela.Masterofdisaster gdje su ti uštekani u par ili nepar?

Uštekani su u prvi i treći utor, ili ti u neparne utore.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Najbolja AM4 matična oko 900kn u HR napokon dobila AGESA 0.0.7.2 BIOS update sto obecaje podrsku za Zen2.

https://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20X370%20Gaming%20X/index.asp#BIOS

https://www.nabava.net/search.php?q=Fatal1ty+X370+Gaming+X

Zasto je bolja od Asus Prime X370 koja je jos jeftinija? Da ima 2 m.2 jos bi i rekao...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...
The_Fichek kaže...

Najbolja AM4 matična oko 900kn u HR napokon dobila AGESA 0.0.7.2 BIOS update sto obecaje podrsku za Zen2.

https://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20X370%20Gaming%20X/index.asp#BIOS

https://www.nabava.net/search.php?q=Fatal1ty+X370+Gaming+X

 Pripazi piše da je dodana podrška za APU Athlone ne i za Ryzen 2. Vjerojatno će podržavat sve nove procesore ali opreza nikad dosta 

 Mislim da oni samo malo kasne, mislim sa updateom za X370 maticnama. Oni su tek sa dobili 0.0.7.2 bios dok ga mi imamo vec imamo od 15-20.4.2019.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
The_Fichek kaže...

Najbolja AM4 matična oko 900kn u HR napokon dobila AGESA 0.0.7.2 BIOS update sto obecaje podrsku za Zen2.

https://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20X370%20Gaming%20X/index.asp#BIOS

https://www.nabava.net/search.php?q=Fatal1ty+X370+Gaming+X

Zasto je bolja od Asus Prime X370 koja je jos jeftinija? Da ima 2 m.2 jos bi i rekao...

Whoops. Zaboravio sam na tu Asus. Tu su negdje, vjerujem da Fatal1ty ima bolji VRM, al ne stignem trazit razlike u kvaliteti i kontrolerima. Ak neko ulovi vremena, neka napise. Ima i Gaming X 2 m.2 utora, pogledaj malo bolje (jos je pofarbano na ploci da bude uocljivije). Gaming X ima i Debug display..

 

Paolo Maldini

Zato sam napiso "sto obecaje podrsku za Zen". Nitko nema noviji update od Agesa 0.0.7.2. Barem su ulovili korak.

12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Whoops. Zaboravio sam na tu Asus. Tu su negdje, vjerujem da Fatal1ty ima bolji VRM, al ne stignem trazit razlike u kvaliteti i kontrolerima. Ak neko ulovi vremena, neka napise. Ima i Gaming X 2 m.2 utora, pogledaj malo bolje (jos je pofarbano na ploci da bude uocljivije). Gaming X ima i Debug display..

 

Paolo Maldini

Zato sam napiso "sto obecaje podrsku za Zen". Nitko nema noviji update od Agesa 0.0.7.2. Barem su ulovili korak.

Ma kakvi, to ti se cini da je VRM bolji, ali zapravo i nije...Ja sam mislio za kolegu kupiti istu i na kraju sam procitao misljenje korisnika po stranim forumima i ispada da je prevelika lutrija...Nakon pocetnog razvucenog budzeta ipak smo za istu cifru kupili b450 tomahawkicu i mislim da smo bolje odabrali nego strepili sto cemo dobiti kod te asrokice...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 14:13 (Tomo53nja).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

 neznam odakle ti podaci ti jel ce 2600 na stocku pod full opterercenjem vuci iz zida sam 150w...na toj ploci mozec oc svi procesor na 1.35 volti maximalno pa kolko ti dodje stabilni klok... ako neko ima 2700x da ce na 4.1 doci sa 1.35 voltzi svaka mu dala jel taj je onda car, jel ryzenovih 8 jezgri ce traziti malo blize 1.4 V za tu frek...

a po meni onak tko bi OC, iso bi i sigurno blizu max jel to su ti besplatne performance ako stock r2600 ce ici na 3.9 a ti ga uspijes dotjerati na 4.2 sa jedno 3600mhz ramom je nebo i zemlja u razlici od stocka, samo da dizes ram a proc ostavis vidis ces na cinebenchu vise bodova

Nemoj se puno uvrijedi, ali trebao bi manje dijelit savjete po forumu, jer, da se pristojno izrazim, i nisi bas neki strucnjak.

 

Ako pricamo o vrm-u, onda ne pricamo o potrosnji iz uticnice, ni blizu. Od tog iznosa prvo odbij 10-12% zbog (ne)efikasnosti napajanja, onda odbij ono sta "trosi" maticna i sve ostale komponente i nakon toga ti ostaje struja na vrm-u od koje opet odbijes 10-12% i dolazis do potrosnje cpu-a. Kad iz uticnice vuce 150W, znaci da ti je packge power recimo ~80W.

 

2700X ce svaki sa 1.35V radit na 4.1ghz, bez problema, krajnje si neinformiran. 

 

2600 na stocku ce biti na oko 3.6ghz a ne 3.9ghz, na 3.9ghz boosta kod laganih opterecenja.

 

Razlika koju ram cini u Cinebenchu je vrlo mala, 1-2%..

 sta bi se uvrijedio kolega,svatko ima pravo na svoje misljenje, nemam 2700x pa mi je normalno zakljuciti da 8 jezgri ce ipak trebati vise jel sam svoj 2600 uspio tek na 1.38 stabilno 4.2 ghz.al to onda ovisi o binning procesu u tvornici. u struju se nerazumijem pa nebi tu previse govorio di sta kako bi odbijao,ali znam da ima vise proizvodjaca za VRM sucelje kao i sa RAM memorijom gdje neki stikovi skuplji imaju samsungovu B-die memoriju a neki imaju hynix a neki micron,ista stvar i sa grafickim memorijama, uvijek je praksa da si samsungov cip OC vise i stabilnije nego ove ostale..tako i sa VRM sigurno mozes sa kvalitenim 4+2 suceljem mozda i max teretiti stabilno 2700x,ali ako je to smece onda nis od toga... a TUF je jaki budget buy i to se mora ocitovati negdje

 

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tomahawk nema ni Intel LAN ni 1220 Audio. Te 2 stvari same po sebi kostaju barem ~200kn na trzistu, nekad i vise. Citao sam i ja prije, ljudi kao izgubili povjerenje jer je X370 K4 brzo otisla EOL pa je kao nova Gaming X nesto slabije kvalitete, ali niko nema argumenata od tih s Reddita. Sluzbeni razlog zamjene je bolja memorijska podrska na Gaming X. Nezz, ja bih za te pare ipak uzeo X370 prvenstveno radi prve 2 navedene stvari. VRM je na svim tim plocama solidan, dovoljno dobar. Moguce da je je VRM kontroler na Asus X370 najbolji, al to mi se sad neda proucavat.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Tomahawk nema ni Intel LAN ni 1220 Audio. Te 2 stvari same po sebi kostaju barem ~200kn na trzistu, nekad i vise. Citao sam i ja prije, ljudi kao izgubili povjerenje jer je X370 K4 brzo otisla EOL pa je kao nova Gaming X nesto slabije kvalitete, ali niko nema argumenata od tih s Reddita. Sluzbeni razlog zamjene je bolja memorijska podrska na Gaming X. Nezz, ja bih za te pare ipak uzeo X370 prvenstveno radi prve 2 navedene stvari. VRM je na svim tim plocama solidan, dovoljno dobar. Moguce da je je VRM kontroler na Asus X370 najbolji, al to mi se sad neda proucavat.

Asus ima odlican vrm na x370 prime, dovoljan za bilo kakvo lcockanje 8/16 procesora. 

Ali gdje ti vidis 2x m.2 na Gaming X?

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Operi si naocale ansha ;-)
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eo slika:

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 15:53 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...
dery kaže...
hahhaajaads kaže...

 Mora reinstalirat windowse... Iako mi je to malo cudno kod njega, ja sam vidio ogroman skok u performansama naspram starog i5 4440 pogotovo u open world igrama.

 Mora imat itekako više nešto je krivo tu. Ram se uštekaje u utore drugačije nego kod intela.Masterofdisaster gdje su ti uštekani u par ili nepar?

Uštekani su u prvi i treći utor, ili ti u neparne utore.

Ispravno za dual chanel jer A2 i B2 tj. 2. i 4. slot

http://hwbot.org/signature/u135800.png
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
....

 

Sto vise faza je marketing i nista drugo, kao 3-4 kamere na smartphoneima i slicne stvari. Od totalnog overkill vrm-a korisnik nema nista. 

 

 
nije marketing više faza ili viša frekvencija je uvik bolje, brži odziv na potrošnju bolje filtriranje itd itd...

 

problem je šta je puno teže ohladit 300W s minijaturnog procesora nego nabit 300w u isti.
problem je i kad znalci slože najskuplju ploču radi bjesnog vrma koji je dizajniran za subzero pa im ne ostane novaca za pošteno hlađenje nego stave stock cooler ili još gore neki lc od 150kn koji niti ne puše po vrm, a vrm s više fazi je vrm s manjom iskoristivosti pa se više grije za dobit isto pa dobiju skupi build koji se pregrijava i ne radi dobro a krive proizvođače i kukaju po forumima s vrm temperaturama.
jedan meštar ovde je čak izjavia da za hladit vrm ne treba ni cirkulacija zraka, a virujte bolje je da ima cirkulacija zraka nego alu hladnjak od pola kila.

 

e da sta se tice ryzen vrm od najjeftinije b350 ploče svaka je ok za oc i za 8 core.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 15:59 (dabar_solta_V2).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice