Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 37.038
|
čitano: 13.453.510
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Eric Prydz kaže...

Gledam malo prijenosnike i ovo mi nije najjasnije, prijenosnici koji nisu za gaming, imaju tipa 4050 grafičku a koštaju 2 ili više tisuće eura..po čemu je cijena takva, što je u njima toliko vrijedno da su skuplji i po 600+ eura od gamerskih laptopa s istom GPU?

 

Npr.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Acer-Swift-X-14%2C-NX-KEVEX-00A%2C-14%2C5-OLED-2%2C8K-120Hz%2C-Intel-Core-i7-13700H%2C-32GB-RAM%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-RTX-4050%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000567833

 A nezz, ovaj ima skupi procesor, dosta RAM-a, dodatnu grafičku, mislim i kvalitetnije tanje metalno kućište (Swift serija) a i vjv dobar ekran.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To je nešto kao ultrabook. Manji ekran ima, male je mase, a i sam ekran je OLED. Dakle, dosta je hardverski jak, a vrlo kompaktan, tanak. Zbog toga je skup.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2024 14:18 (Izzy).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Eric Prydz kaže...

Gledam malo prijenosnike i ovo mi nije najjasnije, prijenosnici koji nisu za gaming, imaju tipa 4050 grafičku a koštaju 2 ili više tisuće eura..po čemu je cijena takva, što je u njima toliko vrijedno da su skuplji i po 600+ eura od gamerskih laptopa s istom GPU?

 

Npr.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Acer-Swift-X-14%2C-NX-KEVEX-00A%2C-14%2C5-OLED-2%2C8K-120Hz%2C-Intel-Core-i7-13700H%2C-32GB-RAM%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-RTX-4050%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000567833

Eh da imamo link tog 600 eura jeftinijeg znali bi u čemu je razlika.Ovako kako kolega Cartman kaže vjerojatno zaslon i alu. kućište čine razliku.Da usporediš isti laptop sa prosječnim IPS i vrhunskim OLED zaslonom kao što je ovaj na Acer Swiftu bilo bi ti jasnije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2024 14:26 (ghibli7).
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

BTW ako ti treba za gameanje, ili neki HW zahtjevniji posao, preporučam najnovije komponente, jer daju najviše u skučenom vrućem kućištu, i ne baš tako tanke Ultrabookove, niti štedljive procesore sa U na kraju.

Osim ako ne želiš slušati riku ventilatora i trpiti poprilični pad performansi.

 

Za surfanje i sl su skroz ok.

 

 

EDIT: Ovaj i7-13700 nije više najnovija komponenta. Sad su to Core Ultra. A za pol godine - godinu, dolazi i novi Intel, a nešto malo prije njih i novi AMD.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2024 15:57 (EricCartman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Eric Prydz kaže...

Gledam malo prijenosnike i ovo mi nije najjasnije, prijenosnici koji nisu za gaming, imaju tipa 4050 grafičku a koštaju 2 ili više tisuće eura..po čemu je cijena takva, što je u njima toliko vrijedno da su skuplji i po 600+ eura od gamerskih laptopa s istom GPU?

 

Npr.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Acer-Swift-X-14%2C-NX-KEVEX-00A%2C-14%2C5-OLED-2%2C8K-120Hz%2C-Intel-Core-i7-13700H%2C-32GB-RAM%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-RTX-4050%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000567833

 Sa pravom se čudiš, porez na budale, cijena je zbog OLED'a, ali opet prevelika marža.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2024 12:51 (Cryogenic).
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, u potrazi sam za laptopom do 500 eura za osobnu i poslovnu upotrebu. Što se tiče posla ne tražim previše, office, eventualno obrada podataka u statističkim programima. 

 

Pretražila sa ovu temu i još malo po netu, pa sam došla do ovog - https://www.links.hr/hr/laptop-hp-15-fc0003nm-7s4s9ea-ryzen-5-7520u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-hd-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-srebrni-010101658?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Preporučate li nešto bolje od toga, ili je taj solidan izbor?

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kitty_the_angel kaže...

Bok, u potrazi sam za laptopom do 500 eura za osobnu i poslovnu upotrebu. Što se tiče posla ne tražim previše, office, eventualno obrada podataka u statističkim programima. 

 

Pretražila sa ovu temu i još malo po netu, pa sam došla do ovog - https://www.links.hr/hr/laptop-hp-15-fc0003nm-7s4s9ea-ryzen-5-7520u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-hd-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-srebrni-010101658?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Preporučate li nešto bolje od toga, ili je taj solidan izbor?

 

Hvala unaprijed.

 Evo, pogledao malo i ja, meni se ovo čini još bolji izbor:

https://www.ekupi.hr/Računala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-Slim-3-16ABR8%2C-82XR007SSC%2C-16-WUXGA-IPS-300nits%2C-AMD-Ryzen-5-7430U%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000604006 

 

Lenovo je po meni u low endu nešto pouzdaniji od HP-a.

Te je ovaj procesor nešto bolji od tvog navedenog, jer ima Zen 3 jezgre, a tvoj Zen 2.

Također je na popriličnom popustu.

 

EDIT: Ovo je preporuka svima koji traže laptop do 500€. Odlične specke za 450€.

 

(6 core Zen 3, 16GB RAM-a, IPS ekran, Ideapad 3 serija)

Na e-kupi sa besplatnom dostavom do isteka zaliha.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 14:30 (EricCartman).
2 mjeseca
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdravi, molim za preporuku šta odabrati, hvala puno unaprijed.

 

Laptop ASUS Vivobook 14 X1404VA-NK480 (90NB10I3-M00FR0)

OS: Ne Display: 14" AG , Rezolucija: 1920x1080 CPU: Intel i7-1355U (1.7- 5.0GHz, 12MB) RAM: 16GB DDR4 SSD: 512GB VGA: Intel Iris Xe Graphics Mreža: WiFi, Bluetooth Priključci: 1xUSB2.0, 2xUSB3.2, 1xType C, HDMI, audio Baterija: 3-cell Boja: Roza Garancija: 24 mjeseca

 

ASUS Vivobook 15 X1504VA-BQ522

  • Model procesora: i5-1355U
  • Rezolucija ekrana: 1920 x 1080 IPS / 250nits
  • Broj jezgri procesora: 10 / 12 MB Cache
  • RAM (GB): 16 GB 3200MHz SO-DIMM
  • Operativni sustav: Free DOS
  • Zaslon: 15,6

 

Lenovo ip3 15IHU6

  • Ekran: 15.6″ 1920 x 1080
  • Procesor: Intel® Core™ i5-11320H
  • RAM: 16GB DDR4
  • ROM: 512GB SSD
  • Grafička kartica: NVIDIA® GeForce RTX™ 2050 4GB GDDR6

 

LENOVO IdeaPad 5 15IAL7

15.6" 1920 x 1080px,

AMD Ryzen 7 5825U (20000-4500MHz, broj jezgri: 8/16 (fizičke/logičke), Cache: 16384)

16GB DDR4

512GB SSD

AMD Radeon Graphics, Vrsta: Integrisana

FreeDos

Lokalizacija: BiH, Pozadinsko osvjetljenje: Jednobojno

24 mjeseci

1.85kg

Siva

WebCam, WiFi 6, LAN: Ne, Bluetooth, HDMI, 2x USB 3.2 Type-A, 2x USB 3.2 Type-C, Audio/Mic Combo Jack, Battery: 76Wh, Fingerprint reader, Backlit keyboard, Tastatura: Lokalizovana

 

ili nešto drugo za 700-750 eur, uglavnom kancelarijski posao, nemam ništa protiv ni odvojene graf, da ima solidan ekran, noviji procesor i vrlo bitno dobro i čvrsto kućište, da tipke ne tonu do stola kad ih udaram :D

 

Hvalaa :)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2024 12:39 (malinaswirl).
 
0 0 hvala 0
18 mjeseci
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zamolila me nećakinja da joj pronađem neki laptop za do 1000 eura (Može i do 1200, dodat ću ako treba). Treba joj za srednju školu prvenstveno, makar vjerujem da bi htjela nešto na njemu i zaigrati - tako da vjerojatno treba imati i grafičku umjesto integrirane grafike. Nisam dugo pratio tržište pa ne znam na što trebam obratiti pažnju.

 

Sve preporuke dobrodošle :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima sad solidnih na eKupi i imaju čak i dodatne popuste i popuste na VISU pa se da nešto solidno složiti. Pitanje je samo veličine prijenosnika, kao i njegovog adaptera za punjenje. 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pošto sam privatni lap uzeo baš na preporuku s ovog foruma i ispalo je top, da probam i za poslovni 

 

Potencijalno ću morati zamijeniti svoj Thinkpad X1 Carbon Gen 8 kojem je riknuo ekran i ima već neke godine. Što bolji CPU, barem 32 GB RAM i 1 TB diska. Vrtio bi isključivo Ubuntu i koristio se za heavy development ilitiga gazim ih nemilice. Išao bi opet na Thinkpad 14" i gledao sam opet Carbon no shvatio da su potencijalno precjenjeni odnosno plaća se skupo taj "premium" materijal i dimenzije što mi je manje bitno i radije sam za čim više performansi za čim manje para odnosno ako mogu dobit bolji CPU i više RAM-a za istu cijenu, I'm all for it. Replaceable RAM je pogotovo plus.

 

Nakon malo kopanja sam stekao dojam da su Ryzeni bolja opcija od Intela (uglavnom ili i7 ili Ultra 7 na novijim generacijama) pa sam trenutno "sletio" na P14s sa Ryzenom koji čini mi se daje puno za malo para. Samo kod nas je izbor nikakav, po pitanju novog Gen 5 svi imaju samo onaj sa 2 TB diska i 96 GB RAM-a što mi je overkill. Ili eventualno mogu uzet stariji Gen 4 kojih se da naći sa 1 TB / 32/64 GB. Gen 5 ima Ryzen 7 PRO 8840HS a Gen 4 Ryzen 7 PRO 7840U i koliko sam shvatio, to je u biti isti procesor, samo što je ovaj noviji rebrandiran i ima one AI pi*darije. True?

 

Je li to OK opcija, ili da se držim Carbona ili barem Intela (osim Carbona opcija je i T14 ako bi se išlo na Intel). Ima P/T serija kakvih nedostataka naspram Carbona, osim dimenzija, težine i materijala? Tipa thermalsi su mi bitni, jer trenutni Carbon se dosta grije i imao sam problema s throttlingom na Linuxu a vidim da Carbon Gen 12 ima dual-fan. Ima li razlike između P14s Gen 4 vs Gen 5?. Također obožavam tipkovnicu na Carbonu (najbolja tipkovnica koju sam koristio) i visim samo na njoj, nadam se da je ista i na drugim serijama. Ekran mi je manje bitan pošto sam 90% vremena na vanjskim monitorima. Vidim da P14s dolaze s OLED-ima što mi je nepotrebno ali ako već mora biti, nije da bi se žalio. Dobar štedljiv FHD IPS mi je skroz dosta inače. Dobra baterija je svakako plus ali ne na uštrb performansi jer sam 90% vremena na punjaču.

 

Dankeschön!

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Injection kaže...

Pošto sam privatni lap uzeo baš na preporuku s ovog foruma i ispalo je top, da probam i za poslovni 

 

Potencijalno ću morati zamijeniti svoj Thinkpad X1 Carbon Gen 8 kojem je riknuo ekran i ima već neke godine. Što bolji CPU, barem 32 GB RAM i 1 TB diska. Vrtio bi isključivo Ubuntu i koristio se za heavy development ilitiga gazim ih nemilice. Išao bi opet na Thinkpad 14" i gledao sam opet Carbon no shvatio da su potencijalno precjenjeni odnosno plaća se skupo taj "premium" materijal i dimenzije što mi je manje bitno i radije sam za čim više performansi za čim manje para odnosno ako mogu dobit bolji CPU i više RAM-a za istu cijenu, I'm all for it. Replaceable RAM je pogotovo plus.

 

Nakon malo kopanja sam stekao dojam da su Ryzeni bolja opcija od Intela (uglavnom ili i7 ili Ultra 7 na novijim generacijama) pa sam trenutno "sletio" na P14s sa Ryzenom koji čini mi se daje puno za malo para. Samo kod nas je izbor nikakav, po pitanju novog Gen 5 svi imaju samo onaj sa 2 TB diska i 96 GB RAM-a što mi je overkill. Ili eventualno mogu uzet stariji Gen 4 kojih se da naći sa 1 TB / 32/64 GB. Gen 5 ima Ryzen 7 PRO 8840HS a Gen 4 Ryzen 7 PRO 7840U i koliko sam shvatio, to je u biti isti procesor, samo što je ovaj noviji rebrandiran i ima one AI pi*darije. True?

 

Je li to OK opcija, ili da se držim Carbona ili barem Intela (osim Carbona opcija je i T14 ako bi se išlo na Intel). Ima P/T serija kakvih nedostataka naspram Carbona, osim dimenzija, težine i materijala? Tipa thermalsi su mi bitni, jer trenutni Carbon se dosta grije i imao sam problema s throttlingom na Linuxu a vidim da Carbon Gen 12 ima dual-fan. Ima li razlike između P14s Gen 4 vs Gen 5?. Također obožavam tipkovnicu na Carbonu (najbolja tipkovnica koju sam koristio) i visim samo na njoj, nadam se da je ista i na drugim serijama. Ekran mi je manje bitan pošto sam 90% vremena na vanjskim monitorima. Vidim da P14s dolaze s OLED-ima što mi je nepotrebno ali ako već mora biti, nije da bi se žalio. Dobar štedljiv FHD IPS mi je skroz dosta inače. Dobra baterija je svakako plus ali ne na uštrb performansi jer sam 90% vremena na punjaču.

 

Dankeschön!

 Dobro si ti istražio.

Ja si ne bih Carbonca uzeo, radi nezamjenjivog RAM-a i thermalsa. Čini mi se da i većina novih Thinkpad modela ima barem jedan modul zalemljen, no ovaj kojeg si naveo ima oba slota za izmjenjivu memoriju, P14s.

Pazio bih na CPU da nije 7840U ili 8840U nego 8840HS, jer ako ti treba CPU snaga, onda štedljivi procesor i malo tanko kućište nisu way to go. Ni veći 14" laptop nije toliko debeo kao bilo koji 15".

 

Ako ti nije prehitno, do kraja godine dolaze još bolji i efikasniji Zen 5 laptopi:

"AMD's upcoming Ryzen AI Strix Point mobile processor family will see a product launch in August 2024, with availability ramping up by October"

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo je tek predstavio Gen 5 za P14s i T14 ako se ne varam, pa pitanje kad će ti Zen 5 procesori doći na njih, možda tek za godinu dana i više. Osim ako ne planiraju u Gen 5 nadodat i taj kad se pojavi.

 

Što se veličine tiče, razmišljao sam i o P16, no naviknuo sam nekako radi putovanja i konferencija na 14".

 

Već mi je puno ljudi reklo slično za Carbone. U principu sam trenutnog uzeo jer je bio etiketiran kao flagship a od flagshipa očekuješ da je najbolji u svemu. Očito nije baš tako  jer ako nema top performanse, ne bi se smio zvati flagship. Mislim da su performanse ipak debelo bitnije od izgleda. Naravno, s druge strane, nije logički da nešto lagano i tanko ima dobre performanse ali eto, vrijedilo je nadati se. Usto su i puno skuplji od ostalih.

 

Gledat ću ganjati onda HS, mada nije kod nas baš neki izbor. Ali taj Gen 5 ima 8840HS što bi trebalo biti OK. Možda mogu vidit s uvoznicima mogu li nabavit verziju s manje RAM-a. S time da sam za Intela čitao baš suprotno, tamo sam ganjao H umjesto U i negdje sam našao da će H jako throttlat u tako malom kućištu i da je bolje uzimat efikasniji U. Tako da me sve skupa samo zbunjuje 

 

PS. jesi siguran za zamjenjivi RAM? Na Lenovo forumu sam za Gen 4 našao ovako:

 

If it's the AMD variant, RAM is soldered (not upgradable). For the Intel Variant, only the Models with DDR5 memory comes with RAM slot. Models with LPDDR5x doesn't have the RAM slot for upgrade.

 

Ali mislim da su u Gen 5 riješili to.

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prema https://psref.lenovo.com/Product/ThinkPad/ThinkPad_P14s_Gen_5_AMD

piše pod specifikaciijama "Two DDR5 SO-DIMM slots, dual-channel capable"

 

Što se tiče slabih performansi Carbona, identična stvar je i s Dellovim XPS-om, jak HW, u malom kućištu = slabe performanse. Apple je tu iznimka, jer ima prednost u proizvodnom procesu, ARM arhitekturu i SW optimizacije.

 

Što se tiče U serije na Intelu i AMD-u, problem Intela je što su im jake jezgre baš jako rastrošne, što može proći u desktopu, ali u laptopu je drawback, baš zato preporučuju U varijante, iako i njih po efikasnosti šiju Ryzeni.

AMD Ryzen ima samo jake jezgre, bez kombinacije sa slabima, i imat će tu kasnije drukčiji pristup od Intela sa Zenom 5, no AMD jezgre su kompaktne i prilično efikasne, zato su bolji izbor i od novih Core Ultra Intela, barem za bateriju.

 

Poanta je da kad bi ti laptop idleao, Intel bi fakat bio bolji, jer ima i slabe jezgre koje tu štede energiju i odrade background taskove.

Al čim ti vrtiš nešto, surfaš, runnaš programski kod, odmah se zalaufaju jake jezgre i potrošnja im ode u klinac.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U pravu si, pogledao sad detaljnije, i točno sam rekao: na Gen 4 je onako kako sam napisao (soldered) a na Gen 5 je opet upgradeable. Piše i odmah na vrhu u higlightsima: Up to 96GB DDR5, upgradable.

 

Da odgovorim sam sebi za dolazak Zen 5 na Thinkpade - čini se da bi upravo Lenovo uz Asus mogao prvi krenut s tim procesorima: https://www.notebookcheck.net/New-Lenovo-ThinkPad-T14-Gen-5-leaks-with-AMD-Strix-Point-APUs.834656.0.html

 

Definitivno nešto za razmislit i eventualno sačekat. Pitam se jedino hoće li biti mušica kad to tek krene i kako će to na Linuxu radit. Ne da mi se baš uzet novi laptop pa se odmah bakćat s problemima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2024 13:28 (Injection).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Injection kaže...

U pravu si, pogledao sad detaljnije, i točno sam rekao: na Gen 4 je onako kako sam napisao (soldered) a na Gen 5 je opet upgradeable. Piše i odmah na vrhu u higlightsima: Up to 96GB DDR5, upgradable.

 

Da odgovorim sam sebi za dolazak Zen 5 na Thinkpade - čini se da bi upravo Lenovo uz Asus mogao prvi krenut s tim procesorima: https://www.notebookcheck.net/New-Lenovo-ThinkPad-T14-Gen-5-leaks-with-AMD-Strix-Point-APUs.834656.0.html

 

Definitivno nešto za razmislit i eventualno sačekat. Pitam se jedino hoće li biti mušica kad to tek krene i kako će to na Linuxu radit. Ne da mi se baš uzet novi laptop pa se odmah bakćat s problemima.

 A da, i sam sam na Linuxu. Nisam imao najnoviji HW s njim. Ali ako Ubuntu bude i službeno podržan na Thinhkpadu, a mislim da jeste, onda bi trebalo biti bez mušica.

11 mjeseci
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam laptop za kuma koji bi mu služio za posao.

 

Čitanje mailova + obično browsanje.

 

Mora biti SSD i da je sve relativno brzo + da baterija traje čim dulje.

 

Edit: do 1000 eur

https://steamcommunity.com/id/imjasminh/
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2024 10:59 (QKYMON).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 mjeseci
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odlučio se na kraju za macbook air m3 :)

https://steamcommunity.com/id/imjasminh/
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
QKYMON kaže...

Odlučio se na kraju za macbook air m3 :)

 Ja sam uz njega ganjao još i da bude 16/512GB RAM/Storage, da bude fluidnije.

11 mjeseci
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja mu to pričam, ali jbg... ja kad sam svoj uzimao macbook pro sam uzeo s 32 rama i 1tb disk... ali meni treba za dizajn, a njemu doslovno treba za office i čitanje mailova... pa je onda ajmo reć ok...

https://steamcommunity.com/id/CROARMYX/
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

Puca me neki film da otvorim youtue kanal jer imam par nisnih ideja koje bi mozda mogle raditi a za to mi treba laptop.

 

Molim neki prijedlog. Osim za taj dio volio bi omat mogućnost mozda bacit neku igricu iako imam ps5 koji ne igram jer mi je warzone dop****

 

Molim za par prijedloga.

 

Vidio sam ovo da se prodaje pa me zanima sta mislite o tome:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-racunala/prodaja-novo-lenovo-legion-5-pro-16arx8/301524.aspx

 

 

Hvala

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.7.2024 20:29 (antagonist).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zar je moguće da nema nitko prijedlog. 

Ovo mi nude u dućanu kao best buy do 1k eur 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-loq-82xv00vfsc-cijena-156-1920x1080-intel-core-i5-12450h-512gb-ssd-526362971

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
antagonist kaže...

Zar je moguće da nema nitko prijedlog. 

Ovo mi nude u dućanu kao best buy do 1k eur 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-loq-82xv00vfsc-cijena-156-1920x1080-intel-core-i5-12450h-512gb-ssd-526362971

 A nezz baš o gamerskim modelima, al ja bih onda barem gađao sa novijom grafičkom: RTX 4050, dulje traje baterija i bolje performanse nego 3050 u jednakim gabaritima:

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo?q=4050&se=2533

 

... isto vrijedi i za CPU, bolje ryzen 7840 ili 8000 ili Intel Core Ultra, nego ovi sada stariji modeli.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2024 16:18 (EricCartman).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne mora biti gamerski uopce. Bitno da je dobar za video editing, dobar screen i batery life i da traje. Vecinom ce se koristiti ionako za surfanje.

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo ti moj savjet onda ovako, nešto od ovoga, ako si možeš priuštiti:
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?q=lenovo++8845hs+nvidia

 

Pojašnjenje, pročitaj si:

  • Ryzen R7-8845HS je izvrstan jaki procesor i štedljiviji je po bateriju od Intelovog pandana
  • Imaju 16GB RAM-a, ali to možeš kasnije unaprijediti na 32, možda i na više
  • Imaju Nvidia grafu, radim i sam jednostavnije video uratke, iako mi nije trebalo nešto ekstra, za npr poželjni i besplatni profesionalni Davinci Resolve video editor, preporuka je Nvidia GPU, te ove nove serije također imaju i više RAM-a na sebi od one tebi preporučene 3050, što je plus za 4k rezoluciju i rad u Davinciju.
  • Legion modeli su skuplji od LOQ modela, jer imaju kvalitetnije kućište i ekrane. Po meni to se isplati za laptop koji će trajati i koji se može upgradeati (RAM & SSD).

 

Također za video editing, ako ti nije strano, razmisli i o nekom Macu sa barem 16GB RAM-a i puno SSD-a, te barem M1 procesorom (može i M2, M3 i kad izađe M4).

Oni su prva liga, baterija je druga dimenzija, i jako su tihi, a Airovi i nečujni.

Samo to košta, moraš se malo priviknuti na novi OS, a već i samo pojačanje sa 8 na 16GB RAM-a košta odmah više od 300€, za SSD kod njih vrijedi isto sranje. A upgradei kasnije ne postoje.

8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

BTW ako ti video editing nije prezahtjevan, već i neki Ryzen 7840H ili 8845HS, te Intelovi Core Ultra (H model), i bez dodatne grafičke, nisu uopće loši. Jer sami imaju grafiku na razini Nvidia 1650.

A baterija im, naravno, dulje traje od ovih gore navedenih gamerskih.

Al tu bih onda gađao, da ima, ili da se može nadograditi na 32GB RAM-a, jer njihov GPU dijeli taj RAM sa CPU-om, nema svoj dodatni.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2024 20:00 (EricCartman).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

na tragu toga:

 

https://team-media.hr/proizvod/lenovo-ideapad-slim-5-16ahp9-16-2k-oled-r7-8845hs-16gb-1tb-ssd-win11

 

integrirana 780M grafika, OLED ekran reze 2K - 2048x1280

 

1029 €

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li je ovo dobar value? https://www.mobiarena.hr/izdelek/prenosnik-acer-nitro-5-an515-46-r0wb-r7-6800h-32gb-ssd-1tb-156fhd-ips-144hz-rtx-3070ti-noos/

 

Trazim nesto do 1500 eura za gameanje, nemam prostora za PC, samo zato uzimam laptop tako da mi velicina i tezina nisu nikakav faktor.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2024 15:36 (autan).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
autan kaže...

Da li je ovo dobar value? https://www.mobiarena.hr/izdelek/prenosnik-acer-nitro-5-an515-46-r0wb-r7-6800h-32gb-ssd-1tb-156fhd-ips-144hz-rtx-3070ti-noos/

 

Trazim nesto do 1500 eura za gameanje, nemam prostora za PC, samo zato uzimam laptop tako da mi velicina i tezina nisu nikakav faktor.

 Meni je ovo bolji value, zbog novijeg i procesora i grafičke:
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?q=ryzen+8845+nitro

3 godine
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ako netko nije vidio a trazi win alternativu appleovom m3, stvarno impresivno a ovo su prvi mačići😁💪
Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice