Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.029.932
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 mislim da se isplati, jer tek Aspire 5 (ovdje je 3) ima metalne, AL - elemente

 

uz to, ipak Asus ima noviji CPU...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Koji od ova dva (uglavnom za AudoCad, ArmCad, Allplan, Tower...)

 

HP 250 G7 214B7ES  | 15,6" FullHD | Intel Core i5-1035G1 Quad Core | 8GB RAM | 512GB NVMe SSD | NVIDIA GeForce MX 110 2GB, 1 god 

Acer Aspire 3 NX.HF9EX.03L | 15,6" FullHD | AMD Ryzen 7 3700U | 16GB RAM | 512GB NVMe SSD | AMD Radeon RX Vega 10, 2 god
4 Laptop HP 250 G7 214B7ES
1 Laptop Acer Aspire 3 NX.HF9EX.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa

Evo opet ću pitatf

Tražim laptop za sestru

 

Student arhitekture je tako da mu je to glavna namjena. 

 

Neki od uvjeta bi bili što manja težina, minimalno 15incha.

 

Cijena između 10-15k kn

 

 

 

Gleda sam Razer Blade 15 Base sa RTX3060 14000k

 

 

 

Ne znam jel imate neke druge  preporuke možda

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može neka preporuka za best buy do 3800? 
Za studenta...bilo bi odlično da ima čitač za DVD-a

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 22:19 (Iamdanny).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kelam kaže...

Pozdrav ekipa

Evo opet ću pitatf

Tražim laptop za sestru

 

Student arhitekture je tako da mu je to glavna namjena. 

 

Neki od uvjeta bi bili što manja težina, minimalno 15incha.

 

Cijena između 10-15k kn

 

 

 

Gleda sam Razer Blade 15 Base sa RTX3060 14000k

 

 

 

Ne znam jel imate neke druge  preporuke možda

 Evo opet cu pitat

Pozdrav ekipa

Evo opet ću pitatf

Tražim laptop za sestru

 

Student arhitekture je tako da mu je to glavna namjena. 

 

Neki od uvjeta bi bili što manja težina, minimalno 15incha.

 

Cijena između 10-15k kn

 

 

 

Gleda sam Razer Blade 15 Base sa RTX3060 14000k

 

 

 

Ne znam jel imate neke druge  preporuke možda

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kelam kaže...

 Evo opet cu pitat

Pozdrav ekipa

Evo opet ću pitatf

Tražim laptop za sestru

 

Student arhitekture je tako da mu je to glavna namjena. 

 

Neki od uvjeta bi bili što manja težina, minimalno 15incha.

 

Cijena između 10-15k kn

 

 

 

Gleda sam Razer Blade 15 Base sa RTX3060 14000k

 

 

 

Ne znam jel imate neke druge  preporuke možda

 Zašto joj treba tako jaka grafička? Radi 3D rendering ili nešto slično?

Teško je preporučiti bez popisa programa koje će koristiti. Ako je to klasika AutoCAD i slično onda joj ne treba RTX 3060.

 

Novi Macbook Pro M1 djeluje jako dobro, ali za taj budžet se dobije samo 13" verzija ili vrebati 16" na nekakvoj akciji.

 

Taj Razer Blade djeluje dobro, ali mi je to više gejmersko računalo, a dobro bi došao i za majnanje. 

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa poanta je da joj traje barem do kraja studija a tokom studija će radit i 3d render sigurno.

 

Problem s Macbookom je sta ona ne zna koje točno programe ce koristit a znam da neki programi ne rade na macu. 

 

Evo sad mi je rekla da kroz ovi mjesec treba kupit jer za mjesec dana pocinju radit u autocadu.

 

 

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 18:47 (Kelam).
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, nova sam ovdje

 

Po prvi put kupujem laptop. Treba mi za:

 

-pravljenje videa

-pravljennje animiranih videa (ne s pravim programima već onim na cloudu, npr. https://www.animaker.com/

-snimanje audio snimaka

-ostale normalne nezahtjevne stvari (filmovi, glazba, youtube, pisanje....)

 

Čula sam da su Dellovi najkvalitetniji i da najduže traju, pa sam mislila možda tu marku. Što mislite?

Ne razumijem se u grafičke kartice i slične performanse pa me tu trebate uputit.

Što se tiče cijene, nije mi bitna, tražim savjete vezano uz kvalitetu i performanse, ali nekakav okvir je 5-10 000 kuna. Možete navest i jeftinije ako postoje za ovo što mi treba.

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nemoj robovati brandovima (ja radim na Dellu i imao sam Della privatno i služio me dobro, da smo si jasni), nego gledaj što se nudi za novce..

 

prije svega, napravi popis za što će ti koristiti...kao što jesi...

 

pa zatim što trebaš a što ne na samom laptopu...

 

pa što ti je važno -npr. da bude malen i lagan, čvrst ili da ima veći ekran...

 

a onda na kraju i odluči o količini novaca kao maksimum koji ti je prihvatljiv...

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

tražim laptop u cjenovnom rangu od 4000-6000kn.

 

Ono što tražim od laptopa je:

 

dugotrajna i kvalitetna baterija

- dobra kvaliteta izrade

- poželjno i5 procesor i diskretna grafička kartica

- ako u tom cjenovnom rangu ima Ryzen opcija koja bi bila bolja, može i to

- garancija minimalno 24 mjeseca

- da nema problem s pregrijavanjem

 

Ono za što planiram koristiti laptop:

 

office i surfanje internetom

- igranje igara iz perioda 2003-2015 (platforma PC)

- korištenje emulatora za PSX,PS2 i PSP

- mogućnost pohađanja online tečajeva

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 10:28 (oldtech).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Laptop za vikend. Gledanje utakmica (streamova), klađenje, u biti multitasking, gledanje filmova, mjuza itd...

Sto se tice igara, vjerovatno nesta tipa Football Manager odnosno igre koje nisu graficki zahtjevne (za to imam komp od 10k kuna).

Znaci laptop koji nece stekati kad gledam par streamova istovremeno ili stream i radim nesta u pozadini. Naravno nista pre skupo i uvijek gledam ulozeno/dobiveno. Znaci ako je nesta dobro za 5k kuna i ne zaostaje puno za onim laptopom od 7k, naravno da cu uzeti onaj od 5k kuna nego od 7k kuna ili eventualno od 6k kuna.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
https://www.instar-informatika.hr/promo.asp?id=236

Vidim ima nesto gaming laptopa na akciji, jel ima koj bas da je pun pogodak u rasponu od 7-11k kuna?
Pretpostavka da bi bio koristen za gaming, 3d modeliranje i sl.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
RedHill kaže...

 

Laptop za vikend. Gledanje utakmica (streamova), klađenje, u biti multitasking, gledanje filmova, mjuza itd...

Sto se tice igara, vjerovatno nesta tipa Football Manager odnosno igre koje nisu graficki zahtjevne (za to imam komp od 10k kuna).

Znaci laptop koji nece stekati kad gledam par streamova istovremeno ili stream i radim nesta u pozadini. Naravno nista pre skupo i uvijek gledam ulozeno/dobiveno. Znaci ako je nesta dobro za 5k kuna i ne zaostaje puno za onim laptopom od 7k, naravno da cu uzeti onaj od 5k kuna nego od 7k kuna ili eventualno od 6k kuna.

 ovi:

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-vivobook-km513ia-wb711t-ryzen-7-4700u-8gb-ssd-512gb-radeon-graphics-15-6-fhd-ips-windows-10-crno-014600706

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-15s-eq1035nm-1n8a9ea-ryzen-7-4700u-16gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-freedos-srebrno-014600685

 

ja bih naginjao Asusu radi izrade i činjenice da ima DDR4-3200, pa bih nadoplatio još jedan keks od 8 GB, HP nema Windowse, ali dolazi s dual channel RAMom, ali brzine 2666

 

 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
hp nedostupan
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kelam kaže...

Pa poanta je da joj traje barem do kraja studija a tokom studija će radit i 3d render sigurno.

 

Problem s Macbookom je sta ona ne zna koje točno programe ce koristit a znam da neki programi ne rade na macu. 

 

Evo sad mi je rekla da kroz ovi mjesec treba kupit jer za mjesec dana pocinju radit u autocadu.

 

 

Raspon cijene koji si dao dosta je velik, ovo što si predložio je i više nego dovoljno, samo je pitanje što je trenutno dobavljivo na tržištu.

 

Koliko sam upoznat  jer sam nekima poznanicima prepučivao laptope, zahtjevni programi su Arhicad i Lumion.

Čisto da dobiješ osjećaj, prošle godine je poznanik uzeo  Y530 s 16GB, i7-8750H i GTX 1060 6GB i 3D renderi su se vrtili zadovoljavajuće na tome.

Dakle, ukoliko želiš proći jeftinije, možeš gledati i slabije grafičke od 3060.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ljudi,

 

prebacio bih se sa desktopa na laptop. Prodajem svoju konfiguraciju i dodajem za nekakav laptop do 10500 - 11000 kn.

 

Bitan mi je što bolji ekran i futureproof hardware. Imao bih laptop, ukoliko ga zdravlje posluzi, barem 4 godine...

 

Za oko su mi zapeli:

 

ASUS - RTX 3060 i Core i7-11370H, navodno odličan ekran i baterija, manje dimenzije nego tipični gaming laptopi. Mane - nema kameru i tipkovnica nije RGB 

 

ACER - RTX 2070 i Intel Core i7 10750H - svi ga više - manje hvale...

 

Imam još 1TB nvme disk koji bi nadogradio. Koliko vidim, oba imaju još 1 utor za SSD.

 

Ukoliko imate nakakvu bolju preporuku, bio bih zahvalan.

 

Pozdrav 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Za skolarca laptop preporuka
Oce li ovo bit dovoljno ?

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-255-g8-27k52ea-ryzen-3-3250u-8gb-256gb-ssd-radeon-graphics-15-6-ips-fhd-freedos-srebrno-014600730

Pricamo o office, netflix/yt, casual surfanje i sl..
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tincha kaže...
Za skolarca laptop preporuka
Oce li ovo bit dovoljno ?

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-255-g8-27k52ea-ryzen-3-3250u-8gb-256gb-ssd-radeon-graphics-15-6-ips-fhd-freedos-srebrno-014600730

Pricamo o office, netflix/yt, casual surfanje i sl..

 Ja mislim da je ok, 8GB RAM-a, IPS ekran, i entry level ali jaki procesor.

Šteta što su cijene zbog nestašice čipova i povećane potražnje otišle gore.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Help! Krepao mi je moj vjerni Asus N750JK nakon 7 godina korištenja. Probao sve i svašta i nema mu spasa :/ Trebao bi novi laptop koji bi se doslovno koristio za sve pomalo: development, surfanje, igrice, multimedija itd. Asus N je to dobro obavljao i kvaliteta izrade je bila na nivou. Nekako mi se čini da je najpametnije uzeti neki gaming laptop jer mi djeluju robusniji, kvalitetniji i trajniji. Međutim toliko je izbora, a ja sam totalno izašao iz štosa i za komponente i za brandove. Gledam tu nešto do 15 000 kn, ako baš moram, može i malo preko. Zapravo mi je bitnije da ono što uzmem bude best buy. Znam kad sam ovog uzimao da mi je bilo rečeno da je to najbolji laptop koji se može kod nas kupit u tom budgetu i stvarno je tako i bilo.

 

Krenuo sam od Asusa jer sam ga imao do sada i čitao sam hvalosjpeve za Asus ROG Zephyrus, konkretno za G15 da je jedan od najbolji gaming laptopa i laptopa općenito što se može uzeti. G14 isto djeluje primamljivo zbog svoje veličine. I sviđa mi se Flow X13 ali se bojim pitati koliko će to koštati s eGPU u bundleu. S druge strane, najviše ima Acera u ponudi a meni je recimo Acer uvijek bio pojam jeftilena. Ne toliko u trajnosti, koliko u materijalima, osjećaju na tipkovnici itd. Međutim, s druge strane sam čuo da je Acer bolji od Asusa po pitanju gaminga i da su Predator mašine bolje. E sad sam zbunjen. Nadam se u tom slučaju da je Acer napredovao, ne bi nikako htio da mi se na laptopu od 2k € savija poklopac, da škripi/škrca, da se izliže s godinama, da mi je ekran negledljiv sa strane itd. Ipak očekujem dozu premium štiha za te pare. E sad, koja je pak razlika između Helios, Triton i Nitro? Gledao sam još i ROG Strix i za oko su mi zapeli Gigabyte AEROS i AORUS ali o Gigabyte laptopima ne znam ništa. Tu su još Lenovo Legion, HP Omen itd.

 

Ugl. previše izbora :D a ne olakšava ni to što ja sam ne znam što bi uzeo, da li 14, 15 ili 17. Imam već poslovni 14 ultrabook a imam i monitor tako da skoro sve opcije dolaze u obzir. Ne mora ni nužno biti gaming, jer nisam tvrdokorni gamer, njih sam gledao jer mislim da imaju bolji cooling i bolje performanse.

 

Isto tako za komponente: uvijek sam nekako naginjao Intelu ali trenutno mi se čini da AMD nudi bolji bang for the buck. Ali se u njih ne razumijem. Od grafulja uglavnom viđam 1650, 1660, 2060, 2070, 3060 itd. Mislim da bi nekako išao barem na 2xxx a poželjno 3xxx. 32 GB / 1 TB SSD bi bilo poželjno ali za početak i 16 / 512 može proći, to se lako nadogradi.

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, zanima me ima li što bolje za ovu cijenu +/- 200 kn : https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/acer-aspire-3-a315-42-r87t-prijenosno-racunalo-nx-hf9ex-03n-?tab=parameters. Namjena je office, youtube, filmovi i tu i tamo Football Manager

hvala :)

Dođi sebi dok još imaš kome
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

kako vam se čini ovaj laptop? da li je u redu za ovu cijenu? DO sada sam ima 17,3inch ekran pa bi i dalje nastavio, izbora nema previše u toj dimenziji. Da li puno gubim u odnosu na 15incha ako je ostali hardware bolji?

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Acer-Nitro-5-NH-Q5CEX-00Y%2C-17%2C3-FHD-IPS-120Hz%2C-Intel-Core-i5-9300H%2C-8GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-GTX-1650-4GB%2C-laptop/p/EK000309878

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Injection kaže...

Help! Krepao mi je moj vjerni Asus N750JK nakon 7 godina korištenja. Probao sve i svašta i nema mu spasa :/ Trebao bi novi laptop koji bi se doslovno koristio za sve pomalo: development, surfanje, igrice, multimedija itd. Asus N je to dobro obavljao i kvaliteta izrade je bila na nivou. Nekako mi se čini da je najpametnije uzeti neki gaming laptop jer mi djeluju robusniji, kvalitetniji i trajniji. Međutim toliko je izbora, a ja sam totalno izašao iz štosa i za komponente i za brandove. Gledam tu nešto do 15 000 kn, ako baš moram, može i malo preko. Zapravo mi je bitnije da ono što uzmem bude best buy. Znam kad sam ovog uzimao da mi je bilo rečeno da je to najbolji laptop koji se može kod nas kupit u tom budgetu i stvarno je tako i bilo.

 

Krenuo sam od Asusa jer sam ga imao do sada i čitao sam hvalosjpeve za Asus ROG Zephyrus, konkretno za G15 da je jedan od najbolji gaming laptopa i laptopa općenito što se može uzeti. G14 isto djeluje primamljivo zbog svoje veličine. I sviđa mi se Flow X13 ali se bojim pitati koliko će to koštati s eGPU u bundleu. S druge strane, najviše ima Acera u ponudi a meni je recimo Acer uvijek bio pojam jeftilena. Ne toliko u trajnosti, koliko u materijalima, osjećaju na tipkovnici itd. Međutim, s druge strane sam čuo da je Acer bolji od Asusa po pitanju gaminga i da su Predator mašine bolje. E sad sam zbunjen. Nadam se u tom slučaju da je Acer napredovao, ne bi nikako htio da mi se na laptopu od 2k € savija poklopac, da škripi/škrca, da se izliže s godinama, da mi je ekran negledljiv sa strane itd. Ipak očekujem dozu premium štiha za te pare. E sad, koja je pak razlika između Helios, Triton i Nitro? Gledao sam još i ROG Strix i za oko su mi zapeli Gigabyte AEROS i AORUS ali o Gigabyte laptopima ne znam ništa. Tu su još Lenovo Legion, HP Omen itd.

 

Ugl. previše izbora :D a ne olakšava ni to što ja sam ne znam što bi uzeo, da li 14, 15 ili 17. Imam već poslovni 14 ultrabook a imam i monitor tako da skoro sve opcije dolaze u obzir. Ne mora ni nužno biti gaming, jer nisam tvrdokorni gamer, njih sam gledao jer mislim da imaju bolji cooling i bolje performanse.

 

Isto tako za komponente: uvijek sam nekako naginjao Intelu ali trenutno mi se čini da AMD nudi bolji bang for the buck. Ali se u njih ne razumijem. Od grafulja uglavnom viđam 1650, 1660, 2060, 2070, 3060 itd. Mislim da bi nekako išao barem na 2xxx a poželjno 3xxx. 32 GB / 1 TB SSD bi bilo poželjno ali za početak i 16 / 512 može proći, to se lako nadogradi.

 

Hvala unaprijed!

 evo:

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-rog-strix-scar-15-g533qr-hf004t-ryzen-7-5800h-16gb-1000gb-ssd-geforce-rtx-3070-8gb-15-6-ips-300hz-3ms-fhd-windows-10-crni-015000578

 

jede malu djecu, seksualno zadovoljava nimfomanke a i dobro vrti Minesweepera...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...
Injection kaže...

Help! Krepao mi je moj vjerni Asus N750JK nakon 7 godina korištenja. Probao sve i svašta i nema mu spasa :/ Trebao bi novi laptop koji bi se doslovno koristio za sve pomalo: development, surfanje, igrice, multimedija itd. Asus N je to dobro obavljao i kvaliteta izrade je bila na nivou. Nekako mi se čini da je najpametnije uzeti neki gaming laptop jer mi djeluju robusniji, kvalitetniji i trajniji. Međutim toliko je izbora, a ja sam totalno izašao iz štosa i za komponente i za brandove. Gledam tu nešto do 15 000 kn, ako baš moram, može i malo preko. Zapravo mi je bitnije da ono što uzmem bude best buy. Znam kad sam ovog uzimao da mi je bilo rečeno da je to najbolji laptop koji se može kod nas kupit u tom budgetu i stvarno je tako i bilo.

 

Krenuo sam od Asusa jer sam ga imao do sada i čitao sam hvalosjpeve za Asus ROG Zephyrus, konkretno za G15 da je jedan od najbolji gaming laptopa i laptopa općenito što se može uzeti. G14 isto djeluje primamljivo zbog svoje veličine. I sviđa mi se Flow X13 ali se bojim pitati koliko će to koštati s eGPU u bundleu. S druge strane, najviše ima Acera u ponudi a meni je recimo Acer uvijek bio pojam jeftilena. Ne toliko u trajnosti, koliko u materijalima, osjećaju na tipkovnici itd. Međutim, s druge strane sam čuo da je Acer bolji od Asusa po pitanju gaminga i da su Predator mašine bolje. E sad sam zbunjen. Nadam se u tom slučaju da je Acer napredovao, ne bi nikako htio da mi se na laptopu od 2k € savija poklopac, da škripi/škrca, da se izliže s godinama, da mi je ekran negledljiv sa strane itd. Ipak očekujem dozu premium štiha za te pare. E sad, koja je pak razlika između Helios, Triton i Nitro? Gledao sam još i ROG Strix i za oko su mi zapeli Gigabyte AEROS i AORUS ali o Gigabyte laptopima ne znam ništa. Tu su još Lenovo Legion, HP Omen itd.

 

Ugl. previše izbora :D a ne olakšava ni to što ja sam ne znam što bi uzeo, da li 14, 15 ili 17. Imam već poslovni 14 ultrabook a imam i monitor tako da skoro sve opcije dolaze u obzir. Ne mora ni nužno biti gaming, jer nisam tvrdokorni gamer, njih sam gledao jer mislim da imaju bolji cooling i bolje performanse.

 

Isto tako za komponente: uvijek sam nekako naginjao Intelu ali trenutno mi se čini da AMD nudi bolji bang for the buck. Ali se u njih ne razumijem. Od grafulja uglavnom viđam 1650, 1660, 2060, 2070, 3060 itd. Mislim da bi nekako išao barem na 2xxx a poželjno 3xxx. 32 GB / 1 TB SSD bi bilo poželjno ali za početak i 16 / 512 može proći, to se lako nadogradi.

 

Hvala unaprijed!

 evo:

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-rog-strix-scar-15-g533qr-hf004t-ryzen-7-5800h-16gb-1000gb-ssd-geforce-rtx-3070-8gb-15-6-ips-300hz-3ms-fhd-windows-10-crni-015000578

 

jede malu djecu, seksualno zadovoljava nimfomanke a i dobro vrti Minesweepera...

Fala ti, izgleda bomba što se komponenti tiče. Kakvi su oni što se kvalitete izrade, thermalsa i toga tiče? Uzimam laptop na duge staze (minimum 5-6 godina, a da ga pritom mogu mrcvarit) pa mi je to nekako najbitniji dio. Nervira me izostavak webcama ali nije to sad toliki big deal. Jel ovo bolje rješenje od Predatora Helios/Triton? Gledam da bi nategnuo opet na 17" ali ponuda njih je kriminalna. Ima Predator Helios i Dell G7 7700. G7 je zanimljiv radi baterije (97 Wh, 13 sati surfanja/filmova što u kombinaciji s 17" ekranom čini raj za Netflixanje u krevetu) ali čini mi se da se griju dosta i nisu baš cheap. Za gotovo pa istu cijenu ovog Strixa dolazi sa i7-10750H i RTX 2060. Acer mi nikad nije bio napet ali čuo sam već na nekoliko strana da su Predatori dobri i da su bolji od Asusa, sad tko će ga znati. Uživo ne izgleda tako jeftino kako sam mislio sa slika.

 

PSvjerujem da je ovaj Ryzen performance-wise bolji od 10750H. Jedino me brine nedostatak Thunderbolta. Nisam uopće mislio o tome. S ovakvom grafikom sumnjam da ću ikad kupovat eGPU ali thunderbolt je dosta korisna stvarčica i inače. Bilo bi cool imat npr. jedan type C dock na koji ću pospajat apsolutno svu periferiju pa da se mogu jednim kablom prebacivat između dva laptopa. Ne znam jel može handlat i data i display s običnim type C.

 

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

gle to je do tebe:

 

što mora imati

 

što bi bilo zgodno imati

 

što se da prikopčati

 

što nije ni izdaleka važno

 

 

 

ali kao gaming lap, ovo mi se vidi kao najbolje...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da će Dell svakako otpasti, cijeli Reddit vrišti da se G7 nikako ne kupuje, vidim da imaju katastrofalnih problema s pregrijavanjem. Da mi se novi laptop od 15k kuna pregrijava do te mjere da ne možeš igrati ništa, pa mislim da bi otišao tamo u Dell osobno i nekoga nalupao tim laptopom po glavi. A skoro mi je bio favorit radi 17" i baterije. Tako da sve više naginjem ovom Asusu. Za Acere stvarno govore da su u današnje vrijeme dobri, koliko god ja imao neku averziju prema njima.

 

Znam da je na meni što želim od featureova. Ali dosta kompromisa moram sa Strixom napravit pa gledam naći još koji razlog da mi pomogne da prevagnem za njega :) za performanse ne treba puno riječi trošiti, ako ću uz to s njime biti najmirniji što se tiče kvalitete izrade i hlađenja, onda hebiga, isplati se odje*at webcam, thunderbolt i veći ekran. A što se baterije tiče, recenzija za takav s istom grafom i još jačim Ryzen CPU kaže da su izvukli do 7 sati web surfanja i filmova. To mi je i više nego dovoljno. Za ekran imam externi 24", doduše business serija Dell-a koji nije baš suitable za gaming ali nema veze, nisam toliko picky. Thunderbolt; eGPU mi neće trebat pored RTX 3070, a koliko vidim ovaj ipak podržava display port preko njega pa ajd, većinu toga je pokriveno. Za tipkovnicu kažu da je dosta dobra na Strixu, zvučnici isto tako bolji od Della/Acera.

 

EDIT: je*o ga Links što su škrti na detaljima. Jel to ovaj model, najnoviji: https://rog.asus.com/laptops/rog-strix/2021-rog-strix-scar-15-series/ ? Ako je, po ovome na njihovoj stranici, daleko je bolji no što sam mislio. Tu se spominje 90 Wh baterija sa do 12 sati, punjenje preko Type C, 4 zvučnika i još hrpu stvari koje sam mislio da nema gledajući recenzije (vjerojatno za starije modele). Ako je to taj, mislim da je to to :) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 0:03 (Injection).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

gle, na ROG Asus stranici traži po G533QR-HF004T - ali neće naći tu specku nego onaj G533QR-HQ110T

 

a taj ima QHD ekran, 165 Hz

 

 

 

uglavnom, meni se vidi...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma je, to je taj. Našao sam ga i na Arhiteh.hr, imaju istog za istu cijenu i tamo su detaljnije specke i spominje se i ta baterija 90 Wh, 4 zvučnika, mehanička tipkovnica itd. Ugl. to je to. Instar čak ima i 17" verziju G733QR-HF004T ali je skoro 2000 kn skuplji, debelo van budgeta. Mislim da 3.5 centi razlike nije vrijedno 2000 kn :D radije za te pare dignut RAM na 32 GB ako bude potrebe i gledam kupit neki kvalitetan Type C punjač do 100W tako da mogu punit i njega i poslovni Thinkpad. Znam da mu type C nije ni blizu dovoljan kad mu originalni ima preko 200W ali punjenje preko Type C je jako jako koristan feature. Ako zaboravim slučajno punjač kad idem na put negdje, lako nađem type C bar za napunit bateriju da ga mogu koristit za browsing. Mislio sam da ovaj to nema ali prema njihovoj stranici, podržava type C punjenje.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nije to samo veći ekran na 17" vs 15", nego je i više mjesta za kvalitetnije hlađenje, pa su 17" modeli obično hladniji i tiši, manje throtlaju i tako...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice