T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.313.017
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...

Jedva čekam da konačno nabavim fritzbox pa da mi se prestanu događati ovakve stvari
DSL Downstream 63054 kBit/s
DSL Upstream 24937 kBit/s
https://www.speedtest.net/result/a/7858543444.png

 

I onda nakon reboot-a speedšrota

https://www.speedtest.net/result/a/7858560264.png

 Ako ti je loša linija neće tu niti Fritzbox pomoći.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tascam kaže...

 Ako ti je loša linija neće tu niti Fritzbox pomoći.

 Da, toliko mi je linija loša da imam 60mbita bez vektoringa na 500m (naravno kad speedport ne serucka), ali da linija može biti bolja, može naravno.

14 godina
online
T-Com Internet

Pozdrav svima,

došlo je vrijeme isteka ugovora kod trenutnog ISP-a kojeg koristim a otvorila se mogućnost povezivanja na optiku kod HT-a. S obzirom da tu gdje jesam je tek nedavno došao optički priključak, molio bi samo brzinski feedback onih koji imaju 1Gbit brzinu na području ZG/VG -  da li je stabilnost mreže dobra, isporuka brzine u granicama normale (znači nema neki pre velikih oscilacija da sa 1G pada na 200-300mbit tokom dana ili još gore kompletnog prekida uslijed nekih njihovih tehničkih poteškoća), koji router ste dobili te sve ostale zgodne popratne stvari koje bi možda bile dominantne za prelazak ili pak ostajanje kod trenutnog ISP-a.

 

Tnx:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
tuna-1 kaže...

Pozdrav svima,

došlo je vrijeme isteka ugovora kod trenutnog ISP-a kojeg koristim a otvorila se mogućnost povezivanja na optiku kod HT-a. S obzirom da tu gdje jesam je tek nedavno došao optički priključak, molio bi samo brzinski feedback onih koji imaju 1Gbit brzinu na području ZG/VG -  da li je stabilnost mreže dobra, isporuka brzine u granicama normale (znači nema neki pre velikih oscilacija da sa 1G pada na 200-300mbit tokom dana ili još gore kompletnog prekida uslijed nekih njihovih tehničkih poteškoća), koji router ste dobili te sve ostale zgodne popratne stvari koje bi možda bile dominantne za prelazak ili pak ostajanje kod trenutnog ISP-a.

 

Tnx:)

 1. Stabilnost je uredu. 2. Oscilacija je minimalna ( žičanom vezom ) ako se odradi instalacija uredu i nebude macrobideniga i gušenja, a wifi je svoja priča, ovisi od uređaja do uređaja. 3. Speedport + 

LP
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hvala ti na iscrpnom odgovoru. :)

Uglavnom, bio je gospodin u četvrtak, jako brzo je došao, napravio analizu.
Problem je bila telefonska instalacija iz ranih 90-ih koja je bila na 2 mjesta nadoštukavana.
Centrala mi je 10 m udaljena od kuće i rekao je da sam 500 m ili 1 km, da ne bih imao ni 5 mbps.
Napravio je nalog da se zamjeni instalacija novim kabelom i postavi ormarić.
I jutros dobijem poziv da su u blizini tehničari da bi mi odradili postavljanje novog kabela.
Nemam riječi kako je išlo sve brzo i kako su sve uredno riješili.
Zasad se sve čini stabilno, nisam imao diskonekcije i nemam CRC grešaka.
Ostao mi je problematičan dio od ormarića do utičnice, moram kupiti UTP kabel pa spojiti i privući do utičnice jer je trenutno onaj tanki kabel koji se prije koristio.
4 godine
offline
T-Com Internet

Pozdrav ekipa!
Trebao bih malu pomoc i savjet..Naime,trenutno koristim internet od Iskona s kojim nisam zadovoljan(bakrena zica)210kn i Evo Tv 110 kn ( koji placam trecu cijenu od one koju sam ugovorio prvog dana tj pred godinu dana,dok su bili jos u sklopu Poste.
Posto su mi uveli optiku u zgradu i izmjenili postojece instalacije odlucio sam  da si prebaacim Net i Tv u T-com.Ono sto su mi oni ponudili je za 250 kn Optička infr.  sa 100 mb/s + Max Tv uredaj sa 120 programa ( ukljucujuci Arena paket i dodatni MAx tv Uredaj), i ako zelim 200 mb/s dodatno 6 kn nadoplate.Zanima me vaše mišljenje o toj kombinaciji, cijena ili se moze izvuc nesto povoljnije kod njih.Ovo je bila  ponuda u 8mj.Jos cekam tehnicare da mi sprovedu sve u stan. 
Hvala na info.lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
kristian0089 kaže...

Pozdrav ekipa!
Trebao bih malu pomoc i savjet..Naime,trenutno koristim internet od Iskona s kojim nisam zadovoljan(bakrena zica)210kn i Evo Tv 110 kn ( koji placam trecu cijenu od one koju sam ugovorio prvog dana tj pred godinu dana,dok su bili jos u sklopu Poste.
Posto su mi uveli optiku u zgradu i izmjenili postojece instalacije odlucio sam  da si prebaacim Net i Tv u T-com.Ono sto su mi oni ponudili je za 250 kn Optička infr.  sa 100 mb/s + Max Tv uredaj sa 120 programa ( ukljucujuci Arena paket i dodatni MAx tv Uredaj), i ako zelim 200 mb/s dodatno 6 kn nadoplate.Zanima me vaše mišljenje o toj kombinaciji, cijena ili se moze izvuc nesto povoljnije kod njih.Ovo je bila  ponuda u 8mj.Jos cekam tehnicare da mi sprovedu sve u stan. 
Hvala na info.lp

 

Bolje od ovoga nećes dobiti jer je optika u pitanju. Jedino je po novome 200Mbita osnovna brzina, ne naplacuje se dodatno. Ako hoces 500Mbita onda je 20kn vise mjesecno. Dodatni MAX tv prijamnik je 10kn mjesecno.

 

Arena + Sport Klub = 15kn mjesecno

 

Ovo je provjerena info :) 

4 godine
offline
Re: T-Com Internet

Suuper...cak mi i ovo sa sportklubom odgovara..hvala ti ! :D

 

15 godina
offline
T-Com Internet

Izgleda da mi je postala dostupna optika pa bi,s obzirom na zahtjeve ukucana, uzeo 1Gb brzinu s kojim dolazi wifi premium

 

Prije "pregovora", zanima me da li tko ima ovu kombinaciju i kako ste zadovoljni?

Kvaliteta repeatera i koliko su u stvarnosti brzine?

 

Hvala

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Za wifi uređaje koji rade u repeater modu (range extender i mesh) praktične radne brzine su 4 puta manje od teoretskih.

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
simeparanoja kaže...

Izgleda da mi je postala dostupna optika pa bi,s obzirom na zahtjeve ukucana, uzeo 1Gb brzinu s kojim dolazi wifi premium

 

Prije "pregovora", zanima me da li tko ima ovu kombinaciju i kako ste zadovoljni?

Kvaliteta repeatera i koliko su u stvarnosti brzine?

 

Hvala

 

Provjerim pa javim :)

13 godina
online
T-Com Internet

Stigla je i meni optika napokon u goricu.

 

100mbita. meni dosta.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

Stigla je i meni optika napokon u goricu.

 

100mbita. meni dosta.

 Vjv ćeš automatski dobiti promjenu na 200mbs

LP
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Orwandill kaže...
simeparanoja kaže...

Izgleda da mi je postala dostupna optika pa bi,s obzirom na zahtjeve ukucana, uzeo 1Gb brzinu s kojim dolazi wifi premium

 

Prije "pregovora", zanima me da li tko ima ovu kombinaciju i kako ste zadovoljni?

Kvaliteta repeatera i koliko su u stvarnosti brzine?

 

Hvala

 

Provjerim pa javim :)

 

Nisam baš našao korisne informacije o routeru i meshu koji daju, osim LINK.

 

U svakom slučaju bi trebalo biti nešto bolje nego ovaj običan router, iako wifi je uvijek zeznuta stvar pogotovo ako se mora pokriti kuća trokatnica i sl..

 

EDIT: 

Gdje drugdje nego na bugu nađem recenziju tog uređaja, lijepo i detaljno opisano sa mjerenjima i sl :)

LINK

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 17:31 (Orwandill).
13 godina
offline
T-Com Internet

Moguće je također da dobiješ Speedport Smart 3 i Speedport mesh uređaj.

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Samo javljam dojmove supervectoringa nakon dva mjeseca odnkad mi je ukljucen i imam brzinu

 

200/50Mbita

 

Uglavnom veza je stabilna i ko grom ali posto je open profil

Kako mi je reako jedan tehnicar jos je to sve u experimentalnoj fazi

I cesto se mjenja IP adresa pa dolazi do prekida usluge koja se sama automatski vrati za 10-ak sek.

 

Uglvanom moj dojmovi su dobri sobzirom da se dalje radi o bakru

navodno posto  sam blizu ormarica kada uvedu G-fast teoretski mogu ocekivat do 1Gbps brzine....

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 9:25 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...
Uglavnom veza je stabilna i ko grom ali posto je open profil

Kako mi je reako jedan tehnicar jos je to sve u experimentalnoj fazi

I cesto se mjenja IP adresa pa dolazi do prekida usluge koja se sama automatski vrati za 10-ak sek.

Kako je veza stabilna ako se stalno prekida usluga, pa makar i na 10 sec? Da li ti padne sama DSL konekcija ili baš pukne user i onda se spoji? Jer ovo drugo se definitivno ne bi trebalo događati svako malo, IP se mijenja svakih 24h...

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...
4mal kaže...
Uglavnom veza je stabilna i ko grom ali posto je open profil

Kako mi je reako jedan tehnicar jos je to sve u experimentalnoj fazi

I cesto se mjenja IP adresa pa dolazi do prekida usluge koja se sama automatski vrati za 10-ak sek.

Kako je veza stabilna ako se stalno prekida usluga, pa makar i na 10 sec? Da li ti padne sama DSL konekcija ili baš pukne user i onda se spoji? Jer ovo drugo se definitivno ne bi trebalo događati svako malo, IP se mijenja svakih 24h...

 

Evo sad u 9.13 se dogodilo i meni i tako nekoliko puta tokom dana.

12.11.2021 09:14:53DSL synchronization running. (R008)

12.11.2021 09:14:32DSL is not responding (DSL synchronisation failed). (R006)

 

12.11.2021 09:13:26Connection to the Internet has been terminated. (R009)

12.11.2021 09:13:26Connection has been terminated:Remote station is not answering to LSP Echo requests. (R021)

 

Zamijenit ću telefonski kabel s utp kablom od ormarića do utičnice pa ću vidjeti hoće li to riješiti problem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 9:53 (Hrky).
14 godina
offline
T-Com Internet

Potpisao ugovor prije dvije godine za ADSL, prije godinu dana su napokon prokopali i pustili internet..

e sad, nisu slali račun.. odnosno ja mislio žena plaća internet, žena mislila da ja plaćam :D 

Ono što su slali je jedan račun i to onaj na 10kn za turbo internet opciju...

 

Preko chata su mi rekli da u 1. mjesecu bio zahtjev za MAX2 paket koji nije realiziran i da li želim da ponovimo taj zahtjev.. 

 

E sada koje su mi opcije i što će se dalje desiti?

Imam net i uslugu koju mi ne naplaćuju, dugovanja nemam (realno imam ali ne u njihovom sustavu), rekli su mi da nemam ugovorne obveze, a na sve to razmišljam preći na A1 optiku koju su sada proveli :/

 

Možda neki pametni prijedlog ako netko ima?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...
4mal kaže...
Uglavnom veza je stabilna i ko grom ali posto je open profil

Kako mi je reako jedan tehnicar jos je to sve u experimentalnoj fazi

I cesto se mjenja IP adresa pa dolazi do prekida usluge koja se sama automatski vrati za 10-ak sek.

Kako je veza stabilna ako se stalno prekida usluga, pa makar i na 10 sec? Da li ti padne sama DSL konekcija ili baš pukne user i onda se spoji? Jer ovo drugo se definitivno ne bi trebalo događati svako malo, IP se mijenja svakih 24h...

 IP zna trajati i duže. Kod mene neki put po 30 ili čak 36 sati. A veza se nakon postavljanja otvorenog profila zna obrušiti random i onda se nekada ne spoji natrag u više pokušaja. Opisao sam problem da me je ujutro dočekala crvena lampica na routeru i da ništa nije radilo, a tijekom noći je bilo više prekida i na kraju se router nije uspio spojiti.

 

Prošli mjesec (u ovom toga nije bilo):

36 h 0 m 1 s

34 h 54 m 18 s

30 h 0 m 1 s

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 16:08 (zelenapaprika).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ne pada DSL neko samo random desinkronizacja i ponovo se spioji kako su kolege iznad mene opisale.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Ne pada DSL neko samo random desinkronizacja i ponovo se spioji kako su kolege iznad mene opisale.

 Da, ali je svejedno iritantno kad se to događa. 

10 godina
offline
T-Com Internet

Jel opet oni nešto prčkaju, jer opet nema interneta.

Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Samo javljam dojmove supervectoringa nakon dva mjeseca odnkad mi je ukljucen i imam brzinu

 

200/50Mbita

 

Uglavnom veza je stabilna i ko grom ali posto je open profil

Kako mi je reako jedan tehnicar jos je to sve u experimentalnoj fazi

I cesto se mjenja IP adresa pa dolazi do prekida usluge koja se sama automatski vrati za 10-ak sek.

 

Uglvanom moj dojmovi su dobri sobzirom da se dalje radi o bakru

navodno posto  sam blizu ormarica kada uvedu G-fast teoretski mogu ocekivat do 1Gbps brzine....

 

G-fast u FTTC ormariću. Čisto sumnjam da će to ikad biti. Ostat će samo na supervectoringu a za sve više od toga morat će približiti optiku bliže zgradama i postaviti FTTB. E onda G-fast ima smisla. To bi se vrlo lako moglo dogoditi u daljoj budučnosti jer postojeći fttc mogu iskoristiti kao aktivni čvor za daljnje širenje optičkih vlakana. 

13 godina
online
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
zeryx kaže...

Stigla je i meni optika napokon u goricu.

 

100mbita. meni dosta.

 Vjv ćeš automatski dobiti promjenu na 200mbs

 Jel trebam sta ekstra pisati ili ce to stvarno biti automatski?

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...
zabbax21 kaže...
zeryx kaže...

Stigla je i meni optika napokon u goricu.

 

100mbita. meni dosta.

 Vjv ćeš automatski dobiti promjenu na 200mbs

 Jel trebam sta ekstra pisati ili ce to stvarno biti automatski?

 Mora biti automatski. 

 

Uopće više ni ne nude 100mbs ko osnovnu brzinu na optici 

 

jnxInmZ.png (993×433) (imgur.com)

 

LP
13 godina
online
Re: T-Com Internet

oho super.

 

pricekat cu koji dan pa cu im se javiti

 

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Koristim speedport w724v ruter, inace je internet veza dosta stabilna bez pucanja, otkad je pusten otvoreni profil imam tako 40-45 mbps sa zicnim spajanjem

Zadnja oko 2 tjedna se voli izresetirati sam od sebe jednom dnevno racimo, dok je nekad miran po 2, 3 dana

Nije neki problem al zivcira, trenutni firmware je 09091602.00.12, dali bi sta popravio sa zadnje dostupnim 09091602.00.11 ili da nista ne diram?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Da li još uvijek u "Cjeniku posebnih i proteklih ponuda " stoji stavka dodatni MAXTV prijemnik 10kn?
Pol dana tražim ali ju ne uspijevam naći

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kile84 kaže...

Da li još uvijek u "Cjeniku posebnih i proteklih ponuda " stoji stavka dodatni MAXTV prijemnik 10kn?
Pol dana tražim ali ju ne uspijevam naći

To nikada nije ni bilo u tom Cjeniku, to je redovita ponuda...klik

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice