T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.362
|
čitano: 6.300.706
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

U prvom tromjesecju iduce godine HT bi mogao krenuti sa komercijalnim uvođenjem supervectoringa i g.fasta. 

 Jel imaš neku potvrdu te informacije ili je tako "pao grah"?

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Jel ima tko kakav info...da li ce biti sta u 9mj akcija za produljenje magente 1..izlazi mi 19.9 ugovor...

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jura iz druge galaksije kaže...
froxie24 kaže...

U prvom tromjesecju iduce godine HT bi mogao krenuti sa komercijalnim uvođenjem supervectoringa i g.fasta. 

 Jel imaš neku potvrdu te informacije ili je tako "pao grah"?

 

Imam evo dokaza. :)

 

Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (dalje: HAKOM) je 15. travnja 2019. zaprimila dopis operatora Hrvatski Telekom d.d. (dalje: HT), u kojem HT podnosi zahtjev za pokretanje postupka izmjene Standardne ponude Hrvatskog Telekoma d.d. za uslugu veleprodajnog širokopojasnog pristupa (dalje: Standardna ponuda). HT pokreće postupak s ciljem uvođenja VDSL supervektoring tehnologije i G.fast tehnologije u HT-ovu nepokretnu elektroničku komunikacijsku mrežu.

 

Link na javnu raspravu: 

https://e-rasprave.hakom.hr/erasprava/public/discussions/539

 

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
ParaNO1d kaže...

Bio tehničar, kaže mogu dobit do 30 Mbita/s, a ne 50. Bila žena doma, rekao ok je samo ako bude stabilno. Susjedi koji su kat ispod imaju brzinu veći za 5 Mbita nego ja. Al nema veze, zgrada ima samo 3 stana.

A moje daljnje pitanje je u vezi routera, dakle dobio sam Speedport W724V Type Ci. U koje portove da šta spajam? Pošto je rekao da nije dobro bilo spojeno iako je radilo sve dok nije bilo problema s brzinom. Na port 2 ili 3 je spojen MaxTV tako su oni spojili, a na ostale sam ja spojio TV i PS4 Pro i 1 ostaje prazan. Dakle kako da ih spojim da to bude kako treba?

 

 Najsigurnije ti je staviti MaxTV na LAN port 3 ili 4.
A za sve ostalo, slobodno priključi računalo, konzolu i slično.

Xiaomi Mi MIX3 - MIUI Super Moderator
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Može objašnjenje i značenje supervectoringa i g.fasta za nas neuke bakar vulgaris korisnike? 

Twitter: @GoldCookiez
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 16:37 (Ferritin).
4 godine
protjeran
offline
T-Com Internet

he he ja ću ti jednostavno objasnit laički

bez onih priča o uparivanju parica i smanjivanju smetnji između njih vjeruj mi i meni je to komplicirano.

 supervectoring na 35b profilu ti je najnoviji VDSL standard uz G.fast i npr. ako si spojen na ove nove njihove FTTC kabinete ulične i udaljen si od njih do 300m i ako te spoje na taj profil možeš dobit brzine do 300mbit/s preko bakrene telefonske parice, naravno bolje je što si bliže.Uvijet je naravno i da ti je sa linijom do tog FTTC kabineta sve u redu i da nemaš nekih većih tehničkih problema.

A za G.fast teoretski i njeg mogu pustit iz tih FTTC kabineta ali za njega prave mini DSLAM-ove unutar zgrada, znači dovlače optiku u podrume i ulaze zgrade spajaju taj mini DSLAM uz razvodni ormar  i dalje piče po bakru. Brzine su još bolje i veće nego na Supervectoringu i mogu ići do 1GB/s.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 16:55 (cesnjovka).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Da supervectoring može omogučiti brzine do 300mbps ali to ne znaći da će ht pustiti toliko. 

Ugl. čak i u toj standardnoj ponudi ht-a koja je u raspravi je navedeno da će se nuditi profil 100/20mbps za supervectoring na fttc ormarima. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

Da supervectoring može omogučiti brzine do 300mbps ali to ne znaći da će ht pustiti toliko. 

Ugl. čak i u toj standardnoj ponudi ht-a koja je u raspravi je navedeno da će se nuditi profil 100/20mbps za supervectoring na fttc ormarima. 

 Jbg slabo je to, ja koliko sam to pratio i čitao a dobro sam upućen taj profil 100/20mbps je bio isključivo i jedino navedn za VDSL 17a profil, tada uopće nije ni bilo rasprave i priče o 35b profilu i supervectoringu.

Tako da ipak brijem da će na njeg stavljat veće profile(brzine) nego na 17a, on je imao 100/20.

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Šta je s onima koji nisu spojeni na FTTC centrale? nikakve promjene?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Ima tko telefonski broj od nekog normalnog t-com agenta?!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Shockwave kaže...

Šta je s onima koji nisu spojeni na FTTC centrale? nikakve promjene?

 Takvi cekaju spajanje :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Shockwave kaže...

Šta je s onima koji nisu spojeni na FTTC centrale? nikakve promjene?

 Takvi cekaju spajanje :)

 Ili jos cesci slucaj, sta je s onima koji nemaju fttc centrale u blizini?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
4 godine
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Shockwave kaže...
sandokan111 kaže...
Shockwave kaže...

Šta je s onima koji nisu spojeni na FTTC centrale? nikakve promjene?

 Takvi cekaju spajanje :)

 Ili jos cesci slucaj, sta je s onima koji nemaju fttc centrale u blizini?

 Ti čekaju da im dovuku/izgrade nešto bliže (fttc,fttb ili ftth) ili nedaj bože uvale ona hibridna sramotna smeća.

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
cesnjovka kaže...
Shockwave kaže...
sandokan111 kaže...
Shockwave kaže...

Šta je s onima koji nisu spojeni na FTTC centrale? nikakve promjene?

 Takvi cekaju spajanje :)

 Ili jos cesci slucaj, sta je s onima koji nemaju fttc centrale u blizini?

 Ti čekaju da im dovuku/izgrade nešto bliže (fttc,fttb ili ftth) ili nedaj bože uvale ona hibridna sramotna smeća.

 Tko ceka ne doceka, tako to ide u telekom industriji kad se radi o poboljsanju usluga.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
4 godine
protjeran
offline
T-Com Internet

Jbg care sve mi je jasno, ja sam u ZG ali u jednom starom kvartu sa prastarim zgradama i oni sve okolo nas provlače optiku( imam je par metara u tom FTTC kabinetu) i Bnet HFC ormarićima, znači svugdje optika okolo mene ali i dalje nas prcaju sa tim bakrom.Nebitno jel koaks ili parica oboje je bakar legura.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 20:08 (cesnjovka).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Shockwave kaže...
cesnjovka kaže...
Shockwave kaže...
sandokan111 kaže...
Shockwave kaže...

Šta je s onima koji nisu spojeni na FTTC centrale? nikakve promjene?

 Takvi cekaju spajanje :)

 Ili jos cesci slucaj, sta je s onima koji nemaju fttc centrale u blizini?

 Ti čekaju da im dovuku/izgrade nešto bliže (fttc,fttb ili ftth) ili nedaj bože uvale ona hibridna sramotna smeća.

 Tko ceka ne doceka, tako to ide u telekom industriji kad se radi o poboljsanju usluga.

 Takvi bolje da ustede pare i ne placaju loto jer ocito srece nemaju kad su ih zaobisli kad su masovno fttcove stavljali :)

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Danas idem gledat bezveze i ukucat svoju adresu za provjeru dostupnosti optike.
Pojavi mi se dostupno 100-500 megabita. Mislim si, kak jbt pa nisu nis delali po infrastrukturi.

Zovem tcom, veli lik pise dostupno ali tek u veljaci 2020 koliko on vidi da je u planu spajanje korisnika.

Inace radi se o Strmcu samoborskom
tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Shockwave kaže...
cesnjovka kaže...
Shockwave kaže...
sandokan111 kaže...
Shockwave kaže...

Šta je s onima koji nisu spojeni na FTTC centrale? nikakve promjene?

 Takvi cekaju spajanje :)

 Ili jos cesci slucaj, sta je s onima koji nemaju fttc centrale u blizini?

 Ti čekaju da im dovuku/izgrade nešto bliže (fttc,fttb ili ftth) ili nedaj bože uvale ona hibridna sramotna smeća.

 Tko ceka ne doceka, tako to ide u telekom industriji kad se radi o poboljsanju usluga.

 Takvi bolje da ustede pare i ne placaju loto jer ocito srece nemaju kad su ih zaobisli kad su masovno fttcove stavljali :)

 Velik je broj ljudi, gradova, kvartova koji "sreće" nemaju...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Shockwave kaže...
sandokan111 kaže...
Shockwave kaže...
cesnjovka kaže...
Shockwave kaže...
sandokan111 kaže...
Shockwave kaže...

Šta je s onima koji nisu spojeni na FTTC centrale? nikakve promjene?

 Takvi cekaju spajanje :)

 Ili jos cesci slucaj, sta je s onima koji nemaju fttc centrale u blizini?

 Ti čekaju da im dovuku/izgrade nešto bliže (fttc,fttb ili ftth) ili nedaj bože uvale ona hibridna sramotna smeća.

 Tko ceka ne doceka, tako to ide u telekom industriji kad se radi o poboljsanju usluga.

 Takvi bolje da ustede pare i ne placaju loto jer ocito srece nemaju kad su ih zaobisli kad su masovno fttcove stavljali :)

 Velik je broj ljudi, gradova, kvartova koji "sreće" nemaju...

 Znaci svi ti ne uplacivat loto :)

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

O nikakvoj se tu sreci ne radi, mnogi nemaju ni 10 mbita, radi se o iskljucivo traljavosti drzave, zakona i telekom industrije koja odgadja bilo kakvo poboljsanje usluga i iskoristavaju do milimetra ovu trenutnu infrastrukturu dok se neraspadne.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Shockwave kaže...

O nikakvoj se tu sreci ne radi, mnogi nemaju ni 10 mbita, radi se o iskljucivo traljavosti drzave, zakona i telekom industrije koja odgadja bilo kakvo poboljsanje usluga i iskoristavaju do milimetra ovu trenutnu infrastrukturu dok se neraspadne.

 Ja se salim a ti zabrijavas, a kad vec ides tamo, onda mozemo i pricat.

Traljavost drzave? Kakve drzava ima veze s tvojim telekom uslugama? Zakoni? Zakoni da ti imas 50 mbita? Pored ljudi koji nemaju vode ti bi uvodio zakone da imas 50mbita ili sta? Telekom radi ono sto mu je profitabilno, kao i svi u kapitalizmu, nista se posebno oni ne razlikuju. Samim time, ne grade tamo gdje im nije isplativo. Ako ces koga krivit onda krivi drustvo u kojem zivis i trazi povratak na socijalizam. Neznam sto se u "infrastrukturi ima raspast" jer "iskoristavaju do milimetra ovu trenutnu infrastrukturu". Bakar se ne "trosi" nista vise ako kroz njega ide 4mbita ili 100 mbita....

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Shockwave kaže...

O nikakvoj se tu sreci ne radi, mnogi nemaju ni 10 mbita, radi se o iskljucivo traljavosti drzave, zakona i telekom industrije koja odgadja bilo kakvo poboljsanje usluga i iskoristavaju do milimetra ovu trenutnu infrastrukturu dok se neraspadne.

 Ja se salim a ti zabrijavas, a kad vec ides tamo, onda mozemo i pricat.

Traljavost drzave? Kakve drzava ima veze s tvojim telekom uslugama? Zakoni? Zakoni da ti imas 50 mbita? Pored ljudi koji nemaju vode ti bi uvodio zakone da imas 50mbita ili sta? Telekom radi ono sto mu je profitabilno, kao i svi u kapitalizmu, nista se posebno oni ne razlikuju. Samim time, ne grade tamo gdje im nije isplativo. Ako ces koga krivit onda krivi drustvo u kojem zivis i trazi povratak na socijalizam. Neznam sto se u "infrastrukturi ima raspast" jer "iskoristavaju do milimetra ovu trenutnu infrastrukturu". Bakar se ne "trosi" nista vise ako kroz njega ide 4mbita ili 100 mbita....

 Opusti se, zabrijao si previše. Zakoni i razni potezi vladajučih od osamostaljenja države zbog kojih smo na dnu po brzinama u europi i gdje žicamo odgode jer ne možemo na vrijeme ispuniti uvjete koje se traže od nas o minimalnim brzinama. Nisam doslovno mislio na raspast infrastrukture nego na preopterečenje, pa onda razne metode da se to donekle oslobodi, i onda na kraju ako je baš nužno nužno no uz odgode nadogradnja i poboljšanje kapaciteta infrastrukture, no naravno kao što si rekao to je privatna investicija i rade kako žele. Prodaja HT-a je bila jedna od gorih stvari koje smo napravili i sada trpimo posljedice toga, t-scum maksimalno iskorištava tu situaciju.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
14 godina
offline
T-Com Internet

Inače sam na bakru 10Mb/s i ne mogu imati više od toga.

 

Danas su mi ponudili dodatni hibridni 4G router do 30Mb/s sa 100GB prometa bez ikakve promjene u ugovoru, besplatno. 

 

Prije kojih dva-tri mjeseca su isto nudili, ali bi brzinu bakra smanjivali na 4Mb/s što mi uopće nije odgovaralo. Sada ću barem jedan dio mjeseca moći surfati po nekim normalnim brzinama.

Twitter: @GoldCookiez
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 17:59 (Ferritin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
T-Com Internet

Pozz

Moze li netko testirati virtualnog tehnicara na moj telekom portalu putem weba i reci mi jeli mu rade sve opcije koje ponudi za provjeru i da li provjeri bez greske pod internet i maxtv

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Shockwave kaže...

Opusti se, zabrijao si previše. Zakoni i razni potezi vladajučih od osamostaljenja države zbog kojih smo na dnu po brzinama u europi i gdje žicamo odgode jer ne možemo na vrijeme ispuniti uvjete koje se traže od nas o minimalnim brzinama. Nisam doslovno mislio na raspast infrastrukture nego na preopterečenje, pa onda razne metode da se to donekle oslobodi, i onda na kraju ako je baš nužno nužno no uz odgode nadogradnja i poboljšanje kapaciteta infrastrukture, no naravno kao što si rekao to je privatna investicija i rade kako žele. Prodaja HT-a je bila jedna od gorih stvari koje smo napravili i sada trpimo posljedice toga, t-scum maksimalno iskorištava tu situaciju.

 Pa ja sam opusten, stoga i prijasnjih par salecih postova, ti brijes pa sam se uozbiljio. Ubacio si kojekakvu politiku, zakone, drzavu. Jos samo masoni fale. Kakvi raspad infrastrukture? Sto je preoptereceno? Dal uopce razumijes na sto zugas ili samo zugas da bi zugao, a pri tom pojma nemas sto pises? Sto je to tocno "preoptereceno" na infrastrukturi?

Radi cega je prodaja tcoma losa? Mozda bolje da smo ga dali nekom kutli ili slicnima da ga uniste. Yea rite. Jedino sto je lose je bila prodaja infrastrukture, ali to se moralo napravit em iz politickih razloga, em sto ne bi uzimali tcom da tog nije bilo. Ja biram prodaju tcoma njemcima nego davanje <insert_tajkun> anyday of the week. I neznam sto svi briju o brzinama, najgori u europi i sto sve vec ne. Imamo mi jos jahanja dok se mi u icemu mozemo usporedjivat s europom, a u internet brzinama smo daleko dalje stigli nego na podrucju recimo postotka prihoda koji odlazi na osnovne namirnice u odnosu na placu itd itd.

9 godina
offline
T-Com Internet

Uskoro novi paketi brzina za FTTC i FTTB priključke. 

 

 

 
3 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Vjerojatno po istoj cijeni kao i za optiku

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

Uskoro novi paketi brzina za FTTC i FTTB priključke. 

 

 

 Od kuda je to kopiramo-molim link
Unaprijed Hvala

 

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Shockwave kaže...
sandokan111 kaže...
Shockwave kaže...

O nikakvoj se tu sreci ne radi, mnogi nemaju ni 10 mbita, radi se o iskljucivo traljavosti drzave, zakona i telekom industrije koja odgadja bilo kakvo poboljsanje usluga i iskoristavaju do milimetra ovu trenutnu infrastrukturu dok se neraspadne.

 Ja se salim a ti zabrijavas, a kad vec ides tamo, onda mozemo i pricat.

Traljavost drzave? Kakve drzava ima veze s tvojim telekom uslugama? Zakoni? Zakoni da ti imas 50 mbita? Pored ljudi koji nemaju vode ti bi uvodio zakone da imas 50mbita ili sta? Telekom radi ono sto mu je profitabilno, kao i svi u kapitalizmu, nista se posebno oni ne razlikuju. Samim time, ne grade tamo gdje im nije isplativo. Ako ces koga krivit onda krivi drustvo u kojem zivis i trazi povratak na socijalizam. Neznam sto se u "infrastrukturi ima raspast" jer "iskoristavaju do milimetra ovu trenutnu infrastrukturu". Bakar se ne "trosi" nista vise ako kroz njega ide 4mbita ili 100 mbita....

 Opusti se, zabrijao si previše. Zakoni i razni potezi vladajučih od osamostaljenja države zbog kojih smo na dnu po brzinama u europi i gdje žicamo odgode jer ne možemo na vrijeme ispuniti uvjete koje se traže od nas o minimalnim brzinama. Nisam doslovno mislio na raspast infrastrukture nego na preopterečenje, pa onda razne metode da se to donekle oslobodi, i onda na kraju ako je baš nužno nužno no uz odgode nadogradnja i poboljšanje kapaciteta infrastrukture, no naravno kao što si rekao to je privatna investicija i rade kako žele. Prodaja HT-a je bila jedna od gorih stvari koje smo napravili i sada trpimo posljedice toga, t-scum maksimalno iskorištava tu situaciju.

 To sam i ja nekada mislio ali razmisli šta bi bilo da je ostala komunistička vlast i da je sva infrastuktura još uvijek pod državom.
Vjerovano nikada ne bi imali internet a ako bi ga imali bio bi do bola kržljav .

A da je nova vlast poslije 91 sa svom ovom birokracijom imala sve to pod sobom i da nije bilo prodaje e onda budi siguran da ne bi imao ni ADSL a kamoli G-fast.
Pa ljudi moji pogledajte šta se radi sa državnom imovinom a pogotovo sa onom koja je ostatam od bivše JNA-žali bože terena i objekata.
Ovako su oni zaradili ali barem možemo reći da se do kraja iskorištava postojeća infrastruktura.

4 godine
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

Uskoro novi paketi brzina za FTTC i FTTB priključke. 

 

 

 60/10 mbit ce moci na bakru?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice