Firefox ne može otvorit internet, ali može Chrome

poruka: 12
|
čitano: 2.823
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Firefox ne može otvorit internet, ali može Chrome

Firefox i Opera, vrte, ali ne otvaraju stranice na internetu

Chrome otvara

Brzina speedtesta na Chrome-u je 120/60, ping 14

Preko firefoxa ne mogu ni u postavke rutera, ali preko Chromea mogu

Probao sam preko kabla i wifia, isto je. Na desktop računalu i laptop računalu - probao i wifi i preko kabla.

Kad lupim 2-3x refresh opera mi jedino izbaci DNS error, Firefox ne izbaci ništ, samo blank page i vrti i dalje kao da loada

Chrome radi super.

Mreža A1

 

Zvao sam ih, kažu reset rutera, napravio, nije pomoglo

Zvao opet, kažu, vjerojatno brzina ispod 1mbps, reko pa na Chrome je 120+, kažu, a ne znamo gospodine

Kako je kod njih u sustavu sve ok, a ne šalju podršku za flatbox nemam drugog rješenja.

Mogu jedino tražit novu karticu (izvadio karticu  i vratio btw, nije pomoglo)

 

Na kraju mi kažu, uđi u postavke rutera na Chrome i poigraj se sa dns-om

 

Kako da se poigram, ne znam ni što ni kako u vezi firefoxa, a opet ni opera ne radi.

 

P.S Firefox moram koristit, ne odg mi koristiti Chrome nikako.

 

Savjet za neku provjeru, postavke, nešto?

 

P.S PS5 radi na mreži preko istog kabla, internet vrti

     Viber desktop radi

     Skype radi

     Whatsup desktop na operi radi

 

 

     

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 10:21 (crocro23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Firefox ne može otvorit internet, ali može Chr
crocro23 kaže...

Firefox i Opera, vrte, ali ne otvaraju stranice na internetu

Chrome otvara

Brzina speedtesta na Chrome-u je 120/60, ping 14

Preko firefoxa ne mogu ni u postavke rutera, ali preko Chromea mogu

Probao sam preko kabla i wifia, isto je. Na desktop računalu i laptop računalu - probao i wifi i preko kabla.

Kad lupim 2-3x refresh opera mi jedino izbaci DNS error, Firefox ne izbaci ništ, samo blank page i vrti i dalje kao da loada

Chrome radi super.

Mreža A1

 

Zvao sam ih, kažu reset rutera, napravio, nije pomoglo

Zvao opet, kažu, vjerojatno brzina ispod 1mbps, reko pa na Chrome je 120+, kažu, a ne znamo gospodine

Kako je kod njih u sustavu sve ok, a ne šalju podršku za flatbox nemam drugog rješenja.

Mogu jedino tražit novu karticu (izvadio karticu  i vratio btw, nije pomoglo)

 

Na kraju mi kažu, uđi u postavke rutera na Chrome i poigraj se sa dns-om

 

Kako da se poigram, ne znam ni što ni kako u vezi firefoxa, a opet ni opera ne radi.

 

P.S Firefox moram koristit, ne odg mi koristiti Chrome nikako.

 

Savjet za neku provjeru, postavke, nešto?

 

P.S PS5 radi na mreži preko istog kabla, internet vrti

     Viber desktop radi

     Skype radi

     Whatsup desktop na operi radi

 

 

     

 Dobro su ti i rekli. Kod njih je sve u redu. Ocisti cashe ako ne pomogne potpuna deinstalacija firefoxa i to preko revo uninstalera da ti skine bas sv... Instaliraj nanovo pa probaj. Probaj i portable verziju....

13 godina
offline
Re: Firefox ne može otvorit internet, ali može Chr
crocro23 kaže...

Firefox i Opera, vrte, ali ne otvaraju stranice na internetu

Chrome otvara

Brzina speedtesta na Chrome-u je 120/60, ping 14

Preko firefoxa ne mogu ni u postavke rutera, ali preko Chromea mogu

Probao sam preko kabla i wifia, isto je. Na desktop računalu i laptop računalu - probao i wifi i preko kabla.

Kad lupim 2-3x refresh opera mi jedino izbaci DNS error, Firefox ne izbaci ništ, samo blank page i vrti i dalje kao da loada

Chrome radi super.

Mreža A1

 

Zvao sam ih, kažu reset rutera, napravio, nije pomoglo

Zvao opet, kažu, vjerojatno brzina ispod 1mbps, reko pa na Chrome je 120+, kažu, a ne znamo gospodine

Kako je kod njih u sustavu sve ok, a ne šalju podršku za flatbox nemam drugog rješenja.

Mogu jedino tražit novu karticu (izvadio karticu  i vratio btw, nije pomoglo)

 

Na kraju mi kažu, uđi u postavke rutera na Chrome i poigraj se sa dns-om

 

Kako da se poigram, ne znam ni što ni kako u vezi firefoxa, a opet ni opera ne radi.

 

P.S Firefox moram koristit, ne odg mi koristiti Chrome nikako.

 

Savjet za neku provjeru, postavke, nešto?

 

P.S PS5 radi na mreži preko istog kabla, internet vrti

     Viber desktop radi

     Skype radi

     Whatsup desktop na operi radi

 

 

     

 ista stvar danas i kod mene na firefoxu..ujutro je sve radilo i odjednom oko pol 10 iz cista mira vise nista..

 

svasta sam pokusavao i jedino je refresh firefoxa pomogao, ne kuzim sto se desava..

12 godina
offline
Firefox ne može otvorit internet, ali može Chrome

Isto se i meni dogadjalo ali prije nekih 3 tjedna.

Nista se nije moglo otvoriti. niti pocetna google stranica. Par puta sam gasio i palio Firefox pa bi proradilo.

Jednom sam ga ostavio tako da vrti nekoliko minuta dok nije dosao k sebi i ucitao pocetnu stranicu. Mislim da je bilo nesto sa jednom od nadogradnja problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox ne može otvorit internet, ali može Chrome

Memory leak imaju,pricekajte updejt....

To Each His Own.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox ne može otvorit internet, ali može Chrome

- ff i opera su smeće-mrtvi.. koristite chrome ili edge-safari itd. (ono što radi) ili svatko bira za sebe no pišanje protiv vjetra ne daje dobar rezultat a biz i novac imaju svoja pravila.

 

kao btw, beskorisno je zvati szk kad je jasno da problem nije operater-linija običnom logikom, npr radi ps5 što znači da je linija ok i tad se ne zove operatera-agenta koji nema kako pomoći osim bezveznim preporukama .. ili chrome što znači da je računalo ok tj nije kvar-postavka recimo mrežne kartice-žice-wlana i sl. čak ni malware (osim ako je napao samu app-browser kao ff a ne dira chrome što bi bilo malo vjerojatno).

 

-koristite logiku-dedukciju-eliminaciju, često ćete brže doći do riješenja dok szk ne popravlja računala-soft i agent koji to pokušava radi glupost 'profesionalac' će isključivo riješavati problem linije-opreme, ne korisnički dio kao računalo ili soft, čak u dobroj namjeri kad žele pomoći to ne trebaju, ne smiju raditi.. no dobar dio je naivaca-studenta koji se recimo trude i rade greške a tad dodatno treba paziti da takav savjet ne napravi novi-veći problem tj ako računalo nije problem tad svako čačkanje po postavkama može stvoriti problem tj ne popravlja se ono što je ispravno jer se tad može samo pokvariti a za popravak treba iskustvo ako ništa znati napraviti korake unazad od posljednjeg pokušaja.. tj sve je ok dok barem nešto radi i kad prosječan juzer recimo može na bugforumu pitati ili googlajući naći riješenje .. čačkanjem na pogrešnom mjestu može pokvariti sve i ono što radi. Zato prvo elementarna logika-eliminacija i nikad popravljati nešto što nema veze s uzrokom i što uopće nerazumijemo nego slijepo slušamo klik-next upute 'jer je netko to rekao, na internetu i njemu radi..' ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 4 hvala 0
14 godina
offline
Firefox ne može otvorit internet, ali može Chrome

Ja sam znao taj problem imati sa FF i sa Chrome. U zadnje vrijeme vise Chrome dok FF nije imao taj problem.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox ne može otvorit internet, ali može Chrome

Update

Riješio sam problem tako da sam reinstalirao firefox i operu iako i dalje ne znam što je bilo, riješilo je problem očito.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Firefox ne može otvorit internet, ali može Chr
crocro23 kaže...

Update

Riješio sam problem tako da sam reinstalirao firefox i operu iako i dalje ne znam što je bilo, riješilo je problem očito.

 Firefox je imao/ima issue, pola firme nije moglo na net s njime.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Firefox ne može otvorit internet, ali može Chr
CyberDemonVZ kaže...
crocro23 kaže...

Update

Riješio sam problem tako da sam reinstalirao firefox i operu iako i dalje ne znam što je bilo, riješilo je problem očito.

 Firefox je imao/ima issue, pola firme nije moglo na net s njime.

 Meni ni opera nije radila, osim ako nije vezano i s njom isti problem

15 godina
offline
Re: Firefox ne može otvorit internet, ali može Chr

-naravno da je isti-sličan problem, npr provjera dns servera, odavno opcija u browserima kao 'sigurnije' surfanje, certifikati itd..

-naravno da će slabe-nerentabilne firme imati više problema nego recimo trilijarder google.. i naravno da isti problem može imati i chrome ali će to oni riješiti brzo jer imaju resurse.. dok ff i opera jedva da postoje.

-to je tako u bizu, ms je s razlogom ubio ie.. a google ne prodaje dijamante-zlato-naftu-kruh.. pa opet ima milijarde čak i kad daje đabe recimo gmail ili browser..

 

-svaki certifikat ima cijenu koštanja kao i trajanje, kao što može biti revokan-ukinut npr symantekovi..

-kad ff obavi update tad će vjerojatno proraditi.. možeš koristiti ako baš želiš, no čemu? navika? .. navika je gadna stvar, tj to nije dokaz da je ff dobar ili da postoji dobar razlog za njegovo korištenje dok suprotnih razloga imaš kao ovaj primjer.

 

-povijest, od st.sedmog, malo kasnije.. pojavio se ff, revolucionaran, tabovi, downloadmanager.. nakon tog je isto imao i ie.. i od tad je ff skoro nestao, nakon desetljeća dominacije ie dolazi chrome, nije boji-lošiji.. nego je by google.. što će reć zakon. Može li ff biti bolji? u čemu, kako? brže surfati-downloadati? bolje prikazati neki sadržaj? .. ne može, isto-slično.. tad ako nema osim navike razlog za ff zaključujem nema razloga za dok ima protiv..

-navijam li za chrome? .. boli me kiki, tj da je sutra neki drugi, ako radi, to je kriterij, .. malo i navika jer mi se ne da tražti po menijima, tj koristim edge primarno ili ff .. najmanje chrome, daleko više ff upravo zbog nostalgije-navike .. pa mogu biti navijač za ff ali ga to ne čini boljim-dobrim. Relnost je da nema koristi pištati protiv vjetra, tj googlea i interesa velikih, interneta.. ili si kompatibilan i tad ti nešto radi ili ne radi, vidi pod huawei-andorid :) .. samo zato jer je tako rekao the šef-ujkosem.

 

opera? besmisleno, nikad u klasi 'jačih', druga liga.. kao dinamo u eu ligi :) tj ako je ff-legenda skoro mrtav tad je opera abortus.. podsjetnik da je ms ubio ie i uzeo chrome-edge, ie je dominirao desetljeće.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Firefox ne može otvorit internet, ali može Chrome

Odmah na početku želim se ispričati na

Zanima me dali netko zna (koristi) neki "dodatak" za FF koji recimo odabirom neke fotografije (desnim klikom ili nečime) daje dodatni odabir iste fotografije u svim dostupnim veličinama (rezolucijama).

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice