Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.658.796
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
malij kaže...
..

 Može se naravno, ali ne ako je B.Net paket, nego A1.

SZK nema pojma kaj priča po običaju.

 

..

 - nema više bneta, samo a1..

a to je problem i szk-a.. zbrčkano.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
ihush kaže...
malij kaže...
..

 Može se naravno, ali ne ako je B.Net paket, nego A1.

SZK nema pojma kaj priča po običaju.

 

..

 - nema više bneta, samo a1..

a to je problem i szk-a.. zbrčkano.

 Tek sad od Mozaika. Do onda( ja imam stari ugovor sklopljen tri dana prije Mozaik akcije na 2 g) je bilo odvojeno. Bili su različiti tv kanalai, a bio je različit i cijenik. Imaš i onu uslugu A1 za van koja je bila u paketu A1 pretplatnika, a nije u paketu B-net pretplatnika. Ja je zato nemam. Znaći, tek sada od Mozaik akcije su svi u jednome. Mi koji imamo još važeće ugovore po starome, smo odvojeni.

9 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pisao sam već da sam produžio ugovor za 169kn (200mbit net + 90 kanala TV) i da mi je prije bilo na BNet-u 159kn, a bio sam razumio da ce biti isto, malo skuplje nego prije, točnije spomenutih 169kn...kako prvi mjesec je račun bio polovičan, jer sam produženje radio oko 10-tog u mjesecu pa nisam imao ukupan iznos nisam tada primjetio ništa čudno, no slijedeći mjesec mi je račun došao na 99kn...pa sam mislio da je neka greška i da ću dobiti ispravak, ali evo upravo sam primio račun i za prošli (već 3 račun po novome) mjesec i opet je 99kn...

 

Ili smo se nešto krivo razumjeli kod sklapanja ili su napravili neku grešku...? nemam pojma...evo i SS računa

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 10:18 (Dan1234567890).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

-moraš razumjeti što ugovaraš.. 'polovično' tad vjerojatno znači x-mjeseci pola tarife, tj tad ti je 198/199kn mjesečna tj kao popust, jednako da je npr prva tri mjeseca 1kn itd itd (kombinacije).. odnosno mogu postojati slične tarife (za isti paket, rezličito po mjesecima) da je svaki mjesec jednaka-prosječna pretplata kao recimo 169 itd. .. tj to je način da zapravo ništa ni ne znaš, recimo zavaravajuće, no ne možeš reći da si prevaren itd. a kad prođe vrijeme tad jednostavno moraš ili plaćaš raskid, vraćaš dobijeno ili penali .. zato moraš znati što ugovaraš, zato osim telefonom traži papir-čitaj tj ako sad pogledaš online možda nađeš takvu kombinaciju možda ne nađeš i tad nemaš s čime usporediti tj nitko ne zna što si npr telefonom ugovorio ili možda pogrešno razumio..

-operater ti u pravilu u početku da 'benefite' upravo zato da imaš obvezu nadoknade u slučaju prijevremenog raskida, tj tad je ugovorni iznos pretplate viš, dok je ovo samo popust kao način knjiženja.. tj tad su ti mjesečni 199 itd. ne 169 kao osnovica s kojom moraš računati u slučaju raskida dok je novčano u 12-24 ovisno kako ugovoriš isti ili sličan iznos ukupno u tom periodu tj zanemariva razlika oko koje kune ovisno kako se mjesečno želi 'zaokružiti' jer trgovac će radije zaokružiti na 99 nego na 100 kao reklama je to jednostavno jače, dok su operateri kao vip-tcom birali cifre kao 91kn ili 98kn iz jednako reklamnih razloga (pozivni-mreža) ne zbog cijene-novca od par kuna).

+ od prošle godine +20kn za fixnu ovisi što si ugovorio, koje uvjete, cjenkanjem ili normalnu tarifu i već istekom te tarife opet gubiš jednom iscjenkano tj moraš ponovo, a problem je tad kad imaš pravo npr žalbe-prigovora (mjesec dana) tj na koji mjesec se zapravo prigovor odnosi i ako si po toj osnovi zakasnio tad ti je teže 'dokazivati' neko pravo.. može se reći pravna muljaža, umjesto sitnih slova no korisnik ipak ima i svoju odgovornost (ili plaća naivnost) jer realno nema prevare ili ukupne razlike u plaćenom iznosu kao ukupnom-suma.

-grešku? teško, no i to se dešava.. + unazad godinu su sve mijenjali pa je tako moguća i interna greška, slučajnost ili namjerno.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
ihush kaže...

-moraš razumjeti što ugovaraš.. 'polovično' tad vjerojatno znači x-mjeseci pola tarife, tj tad ti je 198/199kn mjesečna tj kao popust, jednako da je npr prva tri mjeseca 1kn itd itd (kombinacije).. odnosno mogu postojati slične tarife (za isti paket, rezličito po mjesecima) da je svaki mjesec jednaka-prosječna pretplata kao recimo 169 itd. .. tj to je način da zapravo ništa ni ne znaš, recimo zavaravajuće, no ne možeš reći da si prevaren itd. a kad prođe vrijeme tad jednostavno moraš ili plaćaš raskid, vraćaš dobijeno ili penali .. zato moraš znati što ugovaraš, zato osim telefonom traži papir-čitaj tj ako sad pogledaš online možda nađeš takvu kombinaciju možda ne nađeš i tad nemaš s čime usporediti tj nitko ne zna što si npr telefonom ugovorio ili možda pogrešno razumio..

-operater ti u pravilu u početku da 'benefite' upravo zato da imaš obvezu nadoknade u slučaju prijevremenog raskida, tj tad je ugovorni iznos pretplate viš, dok je ovo samo popust kao način knjiženja.. tj tad su ti mjesečni 199 itd. ne 169 kao osnovica s kojom moraš računati u slučaju raskida dok je novčano u 12-24 ovisno kako ugovoriš isti ili sličan iznos ukupno u tom periodu tj zanemariva razlika oko koje kune ovisno kako se mjesečno želi 'zaokružiti' jer trgovac će radije zaokružiti na 99 nego na 100 kao reklama je to jednostavno jače, dok su operateri kao vip-tcom birali cifre kao 91kn ili 98kn iz jednako reklamnih razloga (pozivni-mreža) ne zbog cijene-novca od par kuna).

+ od prošle godine +20kn za fixnu ovisi što si ugovorio, koje uvjete, cjenkanjem ili normalnu tarifu i već istekom te tarife opet gubiš jednom iscjenkano tj moraš ponovo, a problem je tad kad imaš pravo npr žalbe-prigovora (mjesec dana) tj na koji mjesec se zapravo prigovor odnosi i ako si po toj osnovi zakasnio tad ti je teže 'dokazivati' neko pravo.. može se reći pravna muljaža, umjesto sitnih slova no korisnik ipak ima i svoju odgovornost (ili plaća naivnost) jer realno nema prevare ili ukupne razlike u plaćenom iznosu kao ukupnom-suma.

-grešku? teško, no i to se dešava.. + unazad godinu su sve mijenjali pa je tako moguća i interna greška, slučajnost ili namjerno.. 

 ok, to što sam rekao "koliko mi se čini" zapravo znači drugačije smo se dogovorili, ali mi sad nije jasno, jer vidim račun koji ne odgovara tome. Evo uspio sam naći i ponudu koju sam potvrdio i vidi se da piše 169kn.

 Znači jedino što ostaje da su oni progrijšili ili ne znam što može drugo biti? što sada napraviti, da im se javim?

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

-oni su 'nepogrešivi' tj podaci u bazi-calculator.. nema tu random greške.

-po ovome što je vidljivo imaš dva popusta (vjernost-cjenkanje) :) 40kn i 60kn .. tj -100kn što bi značilo da je puni iznos 269kn -100kn popust na 24mj .. koliko je vidljivo i tad u tom periodu ide 169kn osim neka dodatna potrošnja izvan tarife (međunarnodni, posebne usluge itd..) koje bi bile još +dodatak iznosa.

 

i sad 'malo nagađanja'.. tj ako ti je prvi mjesec bilo polovično.. tad je ta cifra vjerojatno ok (nema tu grešaka..) dok je prošli mjesec svim korisnicima račun umanjen za -10kn zbog prekida-problema na mreži.. i tad si vjerojatno imao 159kn kao iznos, no tarifa-ugovoreno je ipak 169kn (i to je ok cijena, teško bolje ..). Možda malo spetljano možda pogrešno pretpostavljam.. no to izgleda ok.

 

edit: + kao btw, traži ugovor (papirnato-mail.. poslat će) dok podatke imaš u papirnatom računu + specifikacije ili online-user.. pa vidiš, piše sve, tarifa-popust itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 11:32 (ihush).
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jučer prešao sa BNET na A1 (samo novi prijemnik promjenili).  Prva opažanja :

 

Internet brzina 190/19,7  OK  (imao 146 /14,7 pa mi nije vidljiva razlika) 

TV  (ugovorio filmski i obiteljski paket)- kopajući po prijemniku otvorim opciju videoteka  kad tamo u filmskom paketu pretplata (?!) na HBO on demand , Pickbox now, Iplay, Nplus, ....

HBO OD  instalirao aplikaciju na tri televizora i aktivirao preko PC  i radi ! .  Opće oduševljenje u kući. Moram probati još PICKBOX.

Dakle nešto jako bitno kod izbora providera su zakopali . Na stranici : TV paketi | A1 Hrvatska treba kliknuti na riječ dodatni sadržaj (ispod popisa programa) pa se tek onda vidi što koji paket još nudi.

 

Prijašnje opaske na sučelje uređaja stoje (naročito za onoga koji je prije imao KAON-a): Sporije prebacivanje programa, nedostaje traka s tri buduće emisije, snimanje serija u nizu i sl.

Pozitivno: Puno toga se može više snimati nego prije, a dosta toga se nalazi i u njihovim videotekama (već pripremljeno za gledanje).  Sučelje ima potencijala (Logički je OK) no treba još raditi na njemu.

 

Za kraj cijena :  Ispregovarao sam istu cijenu kao i prije produženja ugovora tj. dobio sam popust 80 kn + 10 kn Mozaik  na punu cijenu.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav.

 

U petak mi dolazi tehničar jer je produžen ugovor (sa A1 ali ovo je bolja, aktivnija tema). Jel još daju Ubee modeme?

Obećali su brzinu do 140 Mbit/s (mislim da toliko može i Technicolor 7200 kojeg sad imam). Meni je bitnije da modem ima 2,4 GHz jer se bolje probija kroz zidove nego 5 GHz... Treba mi Wi fi u podrumu što znači kroz dvije betonske "deke" - to je do sada šljakalo.

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

ubee ima obje wlan mreže, tako da ti je isto. (ne probija se bolje-gore, nego je na većim brzinama-više smetnji-problema-osjetljivost.. tj zato su niže brzine za lošije veze bolje, tj manje smetnji-osjetljivosti na smetnje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Poslao sam u A1 upit ovak, informativno da vidim mogu li produljiti ugovor koji mi ističe u 5. mjesecu. Još uvijek sam kod Bneta. 

 

Odmah su me zvali i dali ponudu za

 

Super Internet 169kn,

Flat FON 10kn, 

Osnovni filmski TV paket 90kn, 

Dodatni CAM priključak 15kn. 

 

Sa nekim promocijama od 10kn i 20kn imam konačnu cijenu od 254kn mjesečno. 

 

Jel to ok ili da se još cjenkam? Ispada me 30kn jeftinije nego do sada, pretpostavljam jer više nema najma dodatnog digitalnog prijemnika jer sam uzeo CAM modul. I pas im mater nije mi nitko javio da su to uveli još u 8. mjesecu. Ostaje mi HBOgo. 

 

Pred 4 godine sam produljio ugovor pod uvjetom da mi ostave stari prijemnik na kartice jer sam kupio Conax modul a oni prešli na nove prijemnike bez kartica.. Sad mi ostaje taj stari/kartica a umjesto Kaona dobivam CAM modul. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2021 20:16 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bez ugovorne obaveze 234 kn, 150Mbps i osnovni TV paket. Zvao da vidim što mogu dobiti ako ugovorim uslugu. Samo 20 kn veći račun. :) Alan Ford situacija.
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Sil kaže...
Bez ugovorne obaveze 234 kn, 150Mbps i osnovni TV paket. Zvao da vidim što mogu dobiti ako ugovorim uslugu. Samo 20 kn veći račun. :) Alan Ford situacija.

 -da, mijenjaju politiku.. dosadašnje-normalno, ugovorna=popust, no to im posljednjih godina ne odgovara, jer žele dići cijene tj tad im ugovorna smeta. Sad je nova fora 'mozaik' koja nije ugovorna ali su posljedice za korisnika kao ugovorna odnosno cijena, automatizam, tj uvjek cijena skače gore i morao bi se stalno cjenkati ili raskidati-mijenjati operatera..

-ugovorna je zapravo super stvar, bar si bio miran 2god... :) tj jedino što je prije bio problem za korisnika dok su cijene išle prema dolje. Sad je obrnuto.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja sam mislio da TV programi dolaze kao i prije u Osnovnom paketu a da je ovaj Filmski paket neki dodatni. 

 

Više ne postoji HBO Premium paket već je on dio Filmskog paketa i brzina je sad valjda osnovna do 200Mbita. Prek wirelessa mjerim 140, preko telke žicom u Netflixu 95. Probat ću danas prebacit na 5GHz pa vidjet kak je. 

 

Baš mi je neki dan došao račun, 284kn za 3u1, HBO, 150Mbit i dodatni prijemnik s tim da sam imao poziva prema mobitelima oko 30-40kn. 

 

Znači ostaje mi sve isto kao i do sada.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ipak nije sve tako divno. Danas u 8 je bio tehničar da instalira CAM modul i zove me na mobitel i pita di mi je stari prijemnik i kartica jer njih mora uzet. Reko uzet ćeš k...

 

Rekao sam mu da stornira nalog i otišao je neobavljenog posla. 

 

Znači, mora biti jedan glavni digitalni prijemnik (pa se jebi sa dva daljinca) a kartice su isključivo umjesto dodatnih prijemnika. 

Zvao sam u A1, rekao da mi to njihov kolega nije naveo. 

 

Sad je opcija uzet taj glavni i dva dodatna pa prijemnik strpat u ladicu i koristit kartice na glavnom i drugom TVu. 15kn/mj je kartica dok su prijemnici 40kn pa dođe skoro na isto. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
gocc01 kaže...

Ipak nije sve tako divno. Danas u 8 je bio tehničar da instalira CAM modul i zove me na mobitel i pita di mi je stari prijemnik i kartica jer njih mora uzet. Reko uzet ćeš k...

 

Rekao sam mu da stornira nalog i otišao je neobavljenog posla. 

 

Znači, mora biti jedan glavni digitalni prijemnik (pa se jebi sa dva daljinca) a kartice su isključivo umjesto dodatnih prijemnika. 

Zvao sam u A1, rekao da mi to njihov kolega nije naveo. 

 

Sad je opcija uzet taj glavni i dva dodatna pa prijemnik strpat u ladicu i koristit kartice na glavnom i drugom TVu. 15kn/mj je kartica dok su prijemnici 40kn pa dođe skoro na isto. 

Znaci ipak hoce uzeti i odnjeti taj stari prijemnik i karticu ako  ti donose i stavljaju novog Kaona, ja se zafrkavam s njima vec par godina jer sam zamrznut na starom digitalnom paketu (40 TV programa) na tom starom prijemniku sa B.net karticom koji je zapakiran i stoji na ormaru, dok mi je moj CAM modul i B.net kartica stavljena u TV..

Kad got sam htio napraviti bilo kakvu promjenu u usluzi prvo su zahtjevali da im moram vratiti stari prijemnik i karticu a oni bi mi dali Kaona 1200 na sto nisam htio pristati.

10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...
gocc01 kaže...

Ipak nije sve tako divno. Danas u 8 je bio tehničar da instalira CAM modul i zove me na mobitel i pita di mi je stari prijemnik i kartica jer njih mora uzet. Reko uzet ćeš k...

 

Rekao sam mu da stornira nalog i otišao je neobavljenog posla. 

 

Znači, mora biti jedan glavni digitalni prijemnik (pa se jebi sa dva daljinca) a kartice su isključivo umjesto dodatnih prijemnika. 

Zvao sam u A1, rekao da mi to njihov kolega nije naveo. 

 

Sad je opcija uzet taj glavni i dva dodatna pa prijemnik strpat u ladicu i koristit kartice na glavnom i drugom TVu. 15kn/mj je kartica dok su prijemnici 40kn pa dođe skoro na isto. 

Znaci ipak hoce uzeti i odnjeti taj stari prijemnik i karticu ako  ti donose i stavljaju novog Kaona, ja se zafrkavam s njima vec par godina jer sam zamrznut na starom digitalnom paketu (40 TV programa) na tom starom prijemniku sa B.net karticom koji je zapakiran i stoji na ormaru, dok mi je moj CAM modul i B.net kartica stavljena u TV..

Kad got sam htio napraviti bilo kakvu promjenu u usluzi prvo su zahtjevali da im moram vratiti stari prijemnik i karticu a oni bi mi dali Kaona 1200 na sto nisam htio pristati.

 

Ako sada želiš koristit CAM modul, to će te koštati 15kn više. Tak ću ja napravit. U drugu sobu sam dobio Kaona kao dodatni prijemnik kad sam radio preseljenje priključka pred dva tjedna. 

Onda sam naručio tu tranziciju sa Bneta na A1 i da mi u drugu sobu daju CAM ali onda Kaon mora umjesto starog receivera. 

 

Uzet ću dva dodatna modula za 30kn a Kaon zbuksat u ladicu ili nekam iza komode jer ne znam dal mora bit upaljen ili ne. Dođe na isto kao najam starog prijemnika. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
gocc01 kaže...
 

Uzet ću dva dodatna modula za 30kn a Kaon zbuksat u ladicu ili nekam iza komode jer ne znam dal mora bit upaljen ili ne. Dođe na isto kao najam starog prijemnika. 

 Ne mora biti upaljen. Ja imam dva CAM modula i Albisa. Albis zna danima biti ugašen, a CAM-ovi rade bez greške.

10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja nedavno dogovorio opet trio nakon 2god, s tim da internet do 200/10 (trenutno 70/10, u bilo koje doba dana ili noci... ostavio bi i ovo da je bilo s obzirom da mi je to sasvim dovoljno), osnovni+sportski paket, 2 one kartice i novi ruter za 234kn. Nadam se da novi ruter bude rijesio problem tih nekakvih latencija i packet loosa, jer to cesto vidjam u BF4 kroz one njihove ikonice. Javim kad se sve to pristeka (po porukama, za 3 dana dolazi, tj. 19.3) pa da odma istestiram brzinu i stanje sa latencijama/packet loosom.

nvidia - bugovito smece
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
hahhaajaads kaže...

Ja nedavno dogovorio opet trio nakon 2god, s tim da internet do 200/10 (trenutno 70/10, u bilo koje doba dana ili noci... ostavio bi i ovo da je bilo s obzirom da mi je to sasvim dovoljno), osnovni+sportski paket, 2 one kartice i novi ruter za 234kn. Nadam se da novi ruter bude rijesio problem tih nekakvih latencija i packet loosa, jer to cesto vidjam u BF4 kroz one njihove ikonice. Javim kad se sve to pristeka (po porukama, za 3 dana dolazi, tj. 19.3) pa da odma istestiram brzinu i stanje sa latencijama/packet loosom.

Pretpostavljam da ćeš dobiti Ubee, isto kao i ja. Solidan router, 5GHz radi bez problema, brzina uvijek 200 Mbit/s, ping 6 prema A1 serveru, u igrama 16 do 25. Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 18:46 (CrossDeath).
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
CrossDeath kaže...
hahhaajaads kaže...

Ja nedavno dogovorio opet trio nakon 2god, s tim da internet do 200/10 (trenutno 70/10, u bilo koje doba dana ili noci... ostavio bi i ovo da je bilo s obzirom da mi je to sasvim dovoljno), osnovni+sportski paket, 2 one kartice i novi ruter za 234kn. Nadam se da novi ruter bude rijesio problem tih nekakvih latencija i packet loosa, jer to cesto vidjam u BF4 kroz one njihove ikonice. Javim kad se sve to pristeka (po porukama, za 3 dana dolazi, tj. 19.3) pa da odma istestiram brzinu i stanje sa latencijama/packet loosom.

Pretpostavljam da ćeš dobiti Ubee, isto kao i ja. Solidan router, 5GHz radi bez problema, brzina uvijek 200 Mbit/s, ping 6 prema A1 serveru, u igrama 16 do 25. Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan.

 Vjerovatno da, meni je ping uvijek bio dobar ali eto uvijek packet loss i latencija u kifli... Ping u igrama tipa Njemacki/Francuski serveri cca 25-30 (trenutno sad prek speedtesta mi je oko 9), znaci trebalo bi sve letit bez ikakvih problema no jednostavno tak nije... A naravno to se pocelo desavat onog dana kad je sve postalo A1, na bnetu nikakve ikonice u BF4 nisu zablinkale. Naravno oni su isto odlucili da mi opet ukljuce NAT type tj. da mi bude ponekad moderate ili pak strict tak da su mi uopce onemogucili pravit neke servere tipa za beamng/assetto corsu, ne znam cemu dirat nesta sta je radilo kak treba od prvog dana kad su ga deaktivirali... Tak da ih nakon ukljucivanja/ustimavanja svega OPET moram zvat da mi nat bude open.

nvidia - bugovito smece
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo sve nastimano, kabal/bezicno hvata eto nekih 180-200 download i ~19-20 upload, ping uvijek oko 5 naravno sa ubee ruterom... Probao BF4 i nisam vidio niti jednu ikonicu da je zasvjetlila, ajde nadam se da su i packet losovi i latencije u dobrom stanju. Uglavnom, brzo slozeno, brzine su takve kakve su i recene, jedina zamjerka je to sto su smanjili rollback programa na 3 dana (prije je bio 7) i sto vise na ovom daljinskom od prijamnika nema tipke da mogu i tv zajedno iskljucit dok je to pak na proslom daljinskom bilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Za koliko bi se samo Internet mogao dobit?

Trenutno imam 3d paket i dva digitalna prijamnika za 210kn mjesecno.. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Belick1 kaže...

Za koliko bi se samo Internet mogao dobit?

Trenutno imam 3d paket i dva digitalna prijamnika za 210kn mjesecno.. 

Ja imam samo internet (200 Mbit/s) i plaćam 149 kn mjesečno, bez ugovorne obveze. Mislim da je regularna cijena 179 kn.

10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Skupo gledajuci da samo internet se dobije  dok za 60 kn vise TV + tel + jos jedan dodatni prijamnik... Pari da su to napravili da ljudi neidu  samo na tu opciju...

Dali je dobio ko  sta povoljnije ili  ima di u njihovim ponudama koja akcija?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 21:03 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Nije mi jasno. Ja prelazio prije koji mjesec i uzeo bez pretplate samo net, 179 kn. Kako dobijete te ponude za tv i to?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Prelistao sam hrpu stranica ali ne mogu naći odgovor na pitanje.

 

Vezano za CI Modul. U zgradi imamo (imali smo) bnet/A1 kablovsku, samo koaksijalni kabal u tv i pretragom je nalazio 40+ programa. 

Prelaskom na digitalnu su lagano gasili jedan po jedan program, te je sada dostupno svega 5 analognih programa.

TV ima DBTV-2, i pretragom nađe 88 digitalnih programa, ali kaže kako su kodirani i da mi nedostaje CI+modul kartica.

 

 

 

Da li je uopće izvedivo uzeti taj CI modul preko nekog tko ima net+tv i koristiti ga na potpuno drugoj adresi da "otkodira" programe, ili su CI modul i tv prijemnik usko vezani?

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
majdo kaže...

Prelistao sam hrpu stranica ali ne mogu naći odgovor na pitanje.

 

Vezano za CI Modul. U zgradi imamo (imali smo) bnet/A1 kablovsku, samo koaksijalni kabal u tv i pretragom je nalazio 40+ programa. 

Prelaskom na digitalnu su lagano gasili jedan po jedan program, te je sada dostupno svega 5 analognih programa.

TV ima DBTV-2, i pretragom nađe 88 digitalnih programa, ali kaže kako su kodirani i da mi nedostaje CI+modul kartica.

 

 

 

Da li je uopće izvedivo uzeti taj CI modul preko nekog tko ima net+tv i koristiti ga na potpuno drugoj adresi da "otkodira" programe, ili su CI modul i tv prijemnik usko vezani?

 

Ja sam se u 2. mjesecu preselio u novi stan al još nisam zvao za preseljenje priključka. U stan je bila provedena Bnet infrastruktura. Iz zajebancije sam uštekao coax u zid i u telku i imao sam sve programe. Ok, ja sam imao staru karticu i modul koji sam kupio zasebno al treba probat. Sad ne koristim prijemnik već samo ta dva nova modula, prijemnik je spremljen u kutiji. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
majdo kaže...

Prelistao sam hrpu stranica ali ne mogu naći odgovor na pitanje.

 

Vezano za CI Modul. U zgradi imamo (imali smo) bnet/A1 kablovsku, samo koaksijalni kabal u tv i pretragom je nalazio 40+ programa. 

Prelaskom na digitalnu su lagano gasili jedan po jedan program, te je sada dostupno svega 5 analognih programa.

TV ima DBTV-2, i pretragom nađe 88 digitalnih programa, ali kaže kako su kodirani i da mi nedostaje CI+modul kartica.

 

 

 

Da li je uopće izvedivo uzeti taj CI modul preko nekog tko ima net+tv i koristiti ga na potpuno drugoj adresi da "otkodira" programe, ili su CI modul i tv prijemnik usko vezani?

Prvo: ne mješati DVBT-2  sa kablovskom  televizijom (DVB-C). Pitanje kako si našao ovih 88 kanala. Ako si preko  svoje antene ili ZAS (zajednički antenski sustav u zgradi) tražio moguće da si pokupio EVO -TV kanale (provjeri da li u popisu kodiranih kanala ima onih sa EVO TV prefiksom). U tom slučaju pomaže samo njihova kartica.

 

Ako postoje dgitalni kanali od A1 onda je izvedivo jer je komunikacija jednosmjerna. U sustavu se kartici s određenim brojem  dozvoli otključavanje određenih programa (paketa). Kartica je prije toga kod njih isprogramirana za određeni sustav kodiranja koji koristi A1. Iako u uputama piše da se kartica ne preporučuje premještati na druge TV , čini mi se da je to preporuka, samo da bi izbjegli ove scenarije. Koliko znam, svima koji su premještali karticu na drugi TV ona je radila. Inače na mom LG kartica je mušičava (zna ne otključati određene programe, da bi nakon par minuta bez problema pristupio istima) i prebacivanje kanala traje iritatno sporo. 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Dali imaju mozda koji cijenik sa posebnim pogodnostima za postojece ili nove korisnike gdje bi se moglo nesto nac?

Jer vako bez pisanog uvjek se treba s njima natezat pa glume da nemogu sa cijenom nize..

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 20:25 (Duje2).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice