A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.260
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo koliko vidim nova/stara usluga A1 ovaj put sa ugodnih 1TB prometa kao konkurencija Tele2 pokućnom.

Pa krenimo s temom.

 

Link:  FLATBOX DUO

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 19:42 (mladen-p).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Znači promjene u odnosu na Homebox su:

 

Cijena 165 kn (175 kn bez ugovora) > 179 kn (ista i s ugovorom i bez)

Brzina se više ne smanjuje nakon 100-200gb nego nakon 1TB

Nema više noćne opcije

Neograničeno telefoniranje prema svim fiksnim i mobilnim (prije je bilo prema svim fiksnim i samo A1 mobilnim)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da li se uz tih 179 plaća i 20kn mjesečno one njiihove naknade?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ne plaća ne ona naknada, jedino ruter možeš kupiti 20 kn/mj na 24 mjeseca ili 389 kn jednokratno za gotovinu.
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Moram priznati da mi se ovo sviđa. Tele2 je napokon dobio pravu konkurenciju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Izgleda primamljivo, ali ukidanjem noćne opcije u biti Tele 2 postaje bolja solucija. Zašto? Smanjivanje brzine između 18 i 23h nakon potrošenih 1TB prometa. Jedino je pitanje stabilnosti veze, tj. dostupnosti...

Da ne bi netko pomislio nešto, koristim već 10-tu godinu A1, zadovoljan sam uslugom jer fiksnu ne mogu dobiti... Da je korak naprijed u odnosu na prethodno siromašnih 100GB+100GB+paketi po 20GB po max. brzini, to svakako stoji...

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Treba još pročitati uvjete korištenja, da vidimo koliko se razlikuje od Tele2. Morao na posao, pa nisam stigao.

 

Inače, 1 TB je još uvijek nedostižno prosječnim korisnicima.

5 godina
protjeran
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Vrlo vrlo primamljivo, bez ugovorne obveze, 1tb prometa bez usporavanja, 179 kn mj, i 389 kn jednokratno uređaj .

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
I još jedna prednost za razliku od tele 2 je da imate i neograničene besplatne razgovore (minute) sa fiksnog telefona prema svim mrežama.
Sasvim pristojna ponuda od A1.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ali jedna mana u odnosu na Tele2 morate kupit ruter od njih

-
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
horihoro kaže...

Ali jedna mana u odnosu na Tele2 morate kupit ruter od njih

 Koji košta 389kn fakat nije puno...Tele 2 isti ruter naplacuje 699 

Music for life!!
10 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Naručio jučer, sad čekam da mi stigne pa ćemo vidjeti kolko će mi bit dobra konekcija

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Koristim Homebox od 2017. i sad ne mogu priječi na tu uslugu jer sam "još pod ugovorom" (ništa nije produživano, a ugovor sigurno nije na 4 godine). Sad moram nazvati za nekoliko dana da vidim dal me mogu prebaciti na tu uslugu odmah ili čekati mjesec i pol (zbog nekog razloga) da mi aktiviraju. Dabogda im internet koronu prenosio. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Uzeo danas, da mana je taj njihov router, brzina pristojna cca 75Mbs D i oko 20Mbs U (nisam previše tražio lokaciju za router).

Karticu ubacio u B535-232 router, možda se poigram malo i s njihovim. 

Off topic - Zgodan app za ovaj Huawei B535-232 router huaCTRL

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Svi postojeći korisnici Homeboxa mogu napraviti produženje ugovora na ovu novu tarifu 100 dana prije isteka postojećeg ugovora.
Tako da ne vidim razlog zašto ti ne bi mogli napraviti ugovor za ovu uslugu.
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Svi postojeći korisnici Homeboxa mogu napraviti produženje ugovora na ovu novu tarifu 100 dana prije isteka postojećeg ugovora.
Tako da ne vidim razlog zašto ti ne bi mogli napraviti ugovor za ovu uslugu.
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Duplo je duplo, 90 dana prije isteka UO možeš produžiti ugovor a ne 100 dana.
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Što kažeš da je prenese na tebe, svašta moš čut od budale.
10 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Lil Dice kaže...

Znači promjene u odnosu na Homebox su:

 

Cijena 165 kn (175 kn bez ugovora) > 179 kn (ista i s ugovorom i bez)

Brzina se više ne smanjuje nakon 100-200gb nego nakon 1TB

Nema više noćne opcije

Neograničeno telefoniranje prema svim fiksnim i mobilnim (prije je bilo prema svim fiksnim i samo A1 mobilnim)

 Neograniceni pozivi bez uspostave poziva? Jer poznavajuci vip tj a1 negdje mora biti nesto

Marko :D kaže...

Treba još pročitati uvjete korištenja, da vidimo koliko se razlikuje od Tele2. Morao na posao, pa nisam stigao.

 

Inače, 1 TB je još uvijek nedostižno prosječnim korisnicima.

 Gdje su uvjeti koristenja? Gledam na njihovim stranicama i ne mogu naci.

Zapravo su im stranice takve da ni za jednu uslugu ne mogu naci uvjete koristenja

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Nasao sam

 

 

Uvjeti korištenja A1 Flatbox tarifa
1. Ovim Uvjetima korištenja A1 Flatbox tarifa (dalje u tekstu: Uvjeti korištenja) utvrđuju se način i uvjeti pružanja
A1 Flatbox pretplatničkih tarifa koje korisnicima omogućavaju korištenje govorne usluge putem numeracije koja
se koristi u javnoj nepokretnoj elektroničkoj komunikacijskoj mreži i usluge pristupa Internetu, a sve putem
pokretne elektroničke komunikacijske mreže A1 Hrvatska d.o.o. (dalje u tekstu: A1).


2. Flatbox tarife su od 24.08.2020. godine dostupne novim i postojećim privatnim i malim poslovnim korisnicima,
pri čemu su privatnim korisnicima dostupne Flatbox DUO i Flatbox FON tarife, a malim poslovnim korisnicima
Flatbox DUO BIZ i Flatbox FON BIZ tarife.


3. Novi korisnici Flatbox tarifa obvezni su prilikom sklapanja pretplatničkog ugovora kupiti Homebox/Officebox
uređaj kojeg mogu platiti jednokratnim iznosom ili u slučaju ugovaranja obveznog trajanja pretplatničkog
ugovora plaćanjem u mjesečnim ratama, koje će biti prikazane na mjesečnim računima do isteka obveznog
trajanja pretplatničkog ugovora.


4. Za korištenje ugovorene Flatbox tarife naplaćuje se mjesečna naknada prema važećem cjeniku A1. Iznos
mjesečne naknade obračunava se proporcionalno danima korištenja tarife tijekom obračunskog razdoblja.
5. Flatbox FON i Flatbox FON BIZ tarife uključuju neograničene razgovore prema svim fiksnim i mobilnim mrežama
unutar Hrvatske.


6. Flatbox DUO i Flatbox DUO BIZ tarife uključuju neograničene razgovore prema svim fiksnim i mobilnim mrežama
unutar Hrvatske te neograničen nacionalni podatkovni promet uz maksimalnu brzinu prijenosa podataka bez
ograničenja za prvih 1024 GB (1 TB) iskorištenog podatkovnog prometa, nakon čega se brzina prijenosa podataka
smanjuje na brzinu do 2 Mbit/s te se navedena smanjena brzina primjenjuje do isteka obračunskog razdoblja.
Obračunska jedinica za podatkovni promet je 1 MB.


7. Neiskorišteni iznos uključenih minuta i podatkovnog prometa (MB) po punoj brzini ne prenosi se u sljedeće
obračunsko razdoblje.


8. Ako tijekom obračunskog razdoblja korisnik Flatbox tarife ne potroši sve jedinice uključene u mjesečnu naknadu
tarife, na mjesečnom računu će mu biti naplaćen puni iznos mjesečne naknade, kao i iznos za korištenje ostalih
proizvoda i usluga koji nisu obuhvaćeni mjesečnom naknadom, a naplaćuju se prema važećem cjeniku A1.


9. Maksimalna brzina prijenosa podataka unutar Flatbox tarifa bez ograničenja ostvariva je u području najveće
snage signala u trenutku kada mreža nije opterećena korištenjem od drugih korisnika. Bez ograničenja znači da
je maksimalna brzina određena brzinom tehnologije mreže GPRS, EDGE, HSDPA+, Dual Carrier HSDPA ili LTE
koja je dostupna na lokaciji korištenja usluge.


10. Na Flatbox tarifama nije moguće korištenje i prenošenje ranijih promocija i pogodnosti koje je korisnik koristio
na prethodnoj tarifi, osim ako nije drugačije definirano uvjetima korištenja navedene promocije.
11. Korisnicima Flatbox tarifa dostupna je za uključenje dodatna opcija pod nazivom Opcija Međunarodne minute
(EU&EEA), a korisnicima Flatbox DUO BIZ tarife dodatno je dostupna za uključenje i opcija pod nazivom Statička
IP adresa. Cijene navedenih dodatnih opcija utvrđene su važećim A1 cjenikom, a naplaćuju se proporcionalno
broju dana korištenja opcije unutar obračunskog razdoblja te ih je moguće uključiti jednom unutar obračunskog
razdoblja. Pri uključenju opcije Međunarodne minute (EU&EEA) korisnik dobiva sve minute uključene u opciju bez
obzira na datum uključenja opcije.


12. U skladu s mjerama zaštite integriteta mreže A1, u slučaju kada korisnik Flatbox tarife preuzima i/ili učitava
osobito velike količine podataka tijekom jednog kalendarskog mjeseca, a što može usporiti brzinu širokopojasne
veze za druge korisnike na tom području, A1 može prema tom korisniku primijeniti mjeru isključenja usluge
pristupa Internetu do kraja kalendarskog mjeseca.


113. Korisnici Flatbox tarifa bit će kontaktirani automatskim pozivom govornog automata i obaviješteni o potrošenom
podatkovnom prometu (MB) po maksimalnoj brzini uključenom u iznos mjesečne naknade tarife. Navedena
obavijest je isključivo informativnog karaktera.


14. Korisnik Flatbox tarife može prenijeti pretplatnički ugovor na novog korisnika unutar iste županije, uz uvjet da
novi korisnik nastavi koristiti terminalnu opremu prethodnog korisnika. A1 zadržava pravo odbiti prijenos
pretplatničkog ugovora ako na lokaciji novog korisnika nije moguće pružanje Flatbox tarife te mu u zamjenu
ponuditi sklapanje pretplatničkog ugovora za drugu odgovarajuću uslugu.


15. U slučaju da korisnik zatraži aktivaciju Usluge uz prijenos broja iz druge nepokretne mreže, prijenos broja će biti
obavljen na temelju Jedinstvene izjave krajnjeg korisnika o raskidu ugovora s postojećim operatorom. Do
dovršetka postupka prijenosa broja, korisniku će biti dodijeljen privremeni telefonski broj. Tijekom korištenja
usluge s privremenim brojem, pozivi prema brojevima s posebnom naplatom, prema satelitskim mrežama i
međunarodnim destinacijama nisu dostupni. Obvezno razdoblje trajanja ugovora i popusti tijekom tog razdoblja
počinju se primjenjivati od dana prijenosa broja u mrežu A1. Ako se prijenos broja u mrežu A1 ne realizira u roku
od 30 dana od dana uključenja Flatbox tarife s privremenim brojem, Flatbox tarifa će biti isključena, a
pretplatnički ugovor raskinut.


16. Nije dozvoljen prijenos pretplatničkog ugovora za Homebox uslugu na Officebox uslugu i obratno.


17. Glede svih ostalih pitanja vezanih uz korištenje Flatbox tarifa i pretplatničkog odnosa primjenjuju se Opći uvjeti
poslovanja A1 Hrvatska d.o.o., Uvjeti korištenja terminalne opreme i realizacije Homebox/Officebox priključka i
Kodeks ponašanja na internetu koji su dostupni na A1 prodajnim mjestima i web stranici www.A1.hr.
18. A1 zadržava pravo izmjene ovih Uvjeta korištenja, o čemu će korisnici biti obaviješteni putem web stranice
www.A1.hr.
Uvjeti korištenja primjenjuju se od 24.08.2020.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
texas.bug kaže...

6. Flatbox DUO i Flatbox DUO BIZ tarife uključuju neograničene razgovore prema svim fiksnim i mobilnim mrežama
unutar Hrvatske te neograničen nacionalni podatkovni promet uz maksimalnu brzinu prijenosa podataka bez
ograničenja za prvih 1024 GB (1 TB) iskorištenog podatkovnog prometa, nakon čega se brzina prijenosa podataka
smanjuje na brzinu do 2 Mbit/s te se navedena smanjena brzina primjenjuje do isteka obračunskog razdoblja.
Obračunska jedinica za podatkovni promet je 1 MB.

Dakle, tu smo. Obračunska jedinica je 1 MB, dok je kod Tele2 100 kB. Megabajti će brže odlaziti na A1 nego na Tele2.

10 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Uz obracunsku jedinicu najlosije mi je sto se mora kupit njihov ruter. Zapravo i losije od obracunske jedinice, jer i sa takvom obracunskom 1TB nije malo? Ali to sa ruterom je standarno oduvijek na vipu jos iz vremena homeboxa.

Dobra stvar je da ide bez ugovora pa ako nesto ne valja moze se otic dalje. Losa stvar sto se mora iskrcat 400 kn za ruter.

Pozivi nemaju naknadu za uspostavu, tako da me zanima da li ima kakva caka u vezi neogranicenih poziva prema svim mrezama?

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel ko uzo kakve su brzine pozivi me nezanimaju i dal se isplatini prelazit sa Tele2 

https://www.speedtest.net/result/9980241814

-
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 7:14 (horihoro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Rekao bi da je sve to lagano prijevara. Naravno objašnjenje zašto. Ljudi pohrle odmah to uzeti, jer stvarno je sada ovo dobra prilika. Brzine koje ljudi testiraju na svojim mobitelima na A1 mreži nemaju veze sa brzinama koje ćete Vi dobiti na svojim Hombox ili Flatbox uređajima. Kako to znam , pa evo jedan primjer. Susjed mi ima Hombox uređaj i tu tarifu i često se zna žaliti kako mu brzina nije nešto, naravno da ima oscilacija i da po samoj noći ide relativno ok, ali, postoji ono ali. Mi smo obojca na mobilnoj mreži A1 i kod nas kod kuće u zatvorenom je i jednom i drugom konstantno brzina oko 110 Mbit/s plus minus par Mbit/s i to uvijek bilo dan ili noć, znači konstantno je ta brzina bez oscilacija, ali njegov Homebox net rijetko kada prelazi 30 Mbit/s na istoj lokaciji preko iste bazne stanice. Tako da zapravo postvoje 2 neta, jedan za mobitele koji imaju stvarno brzi net, te ovaj za Homebox ili Flatbox uređaje koji je blago rečeno jad barem na našoj lokaciji koja je super pokrivena sa 4G signalom. Šta reći nego teško sranje.

Moj PC  
2 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo moj slučaj, imam vikendicu na selu, gdje ne živi puno ljudi, na brdu povrh sela (cca 1km zračne udaljenosti) se nalazi relativno novi A1 odašiljač. Misliš da neću moći postići dobre brzine?

6 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jučer sam uzeo Flatbox Duo.

Modem se nalazi se u sredini kuće, bez antena, za početak.
Signal je LTE+, snage oko -100 dBm.
Download je oko 30 Mbit/s.
Upload je oko 7 Mbit/s.
Ping prema google.com je oko 45 ms, no dosta varira. Svakih par sekundi baca ga na više od 100 ms (100 ms - 700 ms). Na discordu se čak čuje u glasu drugih kad pričaju da nešto ne valja jer glasovi prekidaju (vjerojatno discord ima mali voice buffer da smanji voice latency). Nisam probao još gejmat, no već vidim da neće biti dobra situacija.

Naravno, staviti ću još vanjske antene pa se možda ping stabilizira. Recite mi što mislite o tome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Posto imam fiksnu liniju 20/2, razmislio bi o ovome i cak pokusao uzeti testno na mjesec dana barem da vidim kako ce se ponasati.

 

No zanima me slijedece. Trenutno imam po kuci razvucenu svoju mrezu, moj router se samo spaja na ISP-ov koji je u bridge-u. Moze li se ista takva stvar napraviti na ovoj usluzi? Ako ne, onda mi se ne isplati prebacivati na to. A to da router prebacim samo na switch mode mi se ne svida bas jer gubim dosta kontrole po lokalnoj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ovisi, za šta ti treba bridge mode?
Ako misliš dobit vanjsku IP adresu- zaboravi. Svi naši operateri koriste CGNAT, znači da se ti kao korisnik spajaš u njihovu internu mrežu i nalaziš se iza njihovog NAT-a. Tako da tu adresu nećeš dobit. Samim time bridge-mode na 4G/LTE mreži u HR je beskoristan.
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Znam da sam po defaultu iza CGN-a, ali npr. u Iskonu sam mogao traziti da me se makne van i to je proslo. Nadam se da takva neka opcija postoji i u A1

 

Bridge koristim primarno za to da sve zivo sto mi treba unutar LAN-a radim na svojoj opremi. Od razno raznih PF-a kad hostam neke MP servere do kontrole koliko koji uredaj moze povuci prometa, fiksnih dodjela IP adresa po lokalnoj. Ne zelim da mi to ovisi o tome da operater kaze "ajde napravite FR na modemu..." Doduse, nikad nisam bio na 4G mrezi, uvijek na fiksnoj ali imam te neke stvari u interakciji s operaterima koje me zivciraju (a radio sam u supportu par godina) tako da to zelim izbjeci ako je ikako moguce. Kad sam u bridgeu, nek si ga resetiraju koliko hoce, meni ce LAN i dalje raditi kako sam si ga ja podesio.

16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Za unutarnju kontrolu svoje mreže ti ne treba bridge-mode. Tvoj interni router radi NAT prema A1 LTE modemu, Tj njihov LTE modem spojiš na WAN port svog routera i to je to. Sam dodjeljuješ IP adrese unutar svoje mreže sa svog routera, a on neka radi NAT prema A1 routeru koji je u svom subnetu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice