Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.396.207
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Koji bedasti odgovor.

3 godine
offline
Vaš audio kutak

Kakvo pitanje takav odgovor.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Kome ti?

Survivor - eye of the tiger
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

 

analognom ..... kome drugom, a i tebi ak razumiješ takav odgovor.

 

Tko koga kaj tu pita, ja več neznam............

 

Dajte malo on topic, je li tko kupio kakve kabale u zadnje vrijeme?

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 20:12 (Uran 11).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kolega u svom sustavu isprobava dva nova srebrna interkonekta (pri vrhu ponude Branda).

Još se usviravvaju,,,,jedan pogotovu.

 

Jedan će uzeti svakako, a možda i oba.

 

Sigurno ću to kod njega poslušati i vjerojatno isprobati u svom sustavu.

 

Za sada toliko....kada dođu na red , npusati ću koju....

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 

Još se usviravvaju,,,,jedan pogotovu.

 

Jedan će uzeti svakako, a možda i oba.

 

 Daj, ja bi uzeo pola ak ima, ali usviranoga, neču baš ovog neusviranog.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ae, jebga.....kažu da se i kabeli trebaju usviravati. Tako kaže i Mile Rupić, etablirani poznavatelj HiFi-a..

 

http://www.audiofil.net/how_news_item.asp?NewsID=26

 

Koga zanima nešto više, opčenito o HiFi, preporuka je pročitati novo izdanje njegove knjige "O dobrom zvuku".

 

Ima napisa o usviravanju kabela i na netu:

 

https://www.gcaudio.com/tips-tricks/break-in-real-or-imagined/

 

https://www.mojo-audio.com/blog/breaking-in-cables-and-components/

 

I malo druččiji pogled:

 

https://www.audioholics.com/audio-video-cables/audio-cable-break-in-science-or-psychological

 

************************

 

Za zvučnike i komponente amplifikacije i izvora se nesumnjivo može tvrditi da im je potrebno usviravanje.

 

Za kabele je to možda malo diskutabilnije.

 

Kada sam nekad radio DIY zvučničke kabele, nisam previše slušao "proces usviravanja".

Zvuk se jeste nešto mijenjao, a "objektivisiti" bi to pripisali prilagodbi uha/mozga na novi zvuk kabela....

 

No, skoro uvijek kada donesem neki kabel na probu u kolegin susstav (ili on u moj), uvijek treba neko vrijeme da taj kabel "sjedne" u sustav i zazvuči onako kako treba.

U početku to zna biti s manje tempa i oštrije....ne znam....

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vaš audio kutak

Nazovimo to usviravanje usiju..?

 

 

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Hm, ako Rupić nešto vidi u tome da se kabeli usviravaju, onda možda i jeste tako....možda...

 

Večina toga je u ovom hobiju bazirana na osobnom (dakako subjektivnom) dojmu.

Da nije tako, bilo bi puno manje zanimljivo i raznoliko (glede ponude komponentii sl.).

 

Tak da glede toga usviravanja, nek svatko donese vlastite zaključke (kome se taj proces dade pratiti).

 

Neki npr. ne vjeruju niti u proces zagrijavanja amplifikacijskih uređaja, što je pomalo čudno kada se zna koliko npr. treba nekim izlaznim tranzistorima da dosegnu radnu temperaturu (uz velika hladila) ili koliko treba predgrijanju cijevi da ućini isto (manje nego nekim SS izlaznim pojačalima)..

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa ako se mogu usvirati, onda se mogu i odsvirati.

Najprije se usviraju, onda sviraju, pa odsviraju, pa moraš nabaviti nove, ha , jel tak to ide?

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sto nema Taje vise?!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

To su bili prekompleksni razgovori za njega, pa je odustao.

Sad smo ostali samo mi, stručnjaki.

 

Tajo ne brini, održat ćemo temu na razini, tak da se možeš još nešto naučiti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 11:29 (Uran 11).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

U ponoć ugasili Radio 101 zbog isteka koncesije.

Radit će samo streaming s interneta.

 

Nije to više bila stojedinica kao u stara vremena, al je ipak ostao neki status....možda im prođe drugi zahtjev za koncesijom....

 

NA SH oglasima ništa bitno novog....

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/tube-audio-lab-se6c33c-vanjskim-cijevnim-napajanjem-oglas-34592776

 

Nije baš mala cijena za ponudu rabljenog......ali dobre cijevke koštaju, a moguće da je to dobro....

 

Priznajem da mi ova firma Tube Audio Lab baš i nije nešto poznata (barem ne na ovim prostorima).

Sad vidim da lik izrađuje ampove po narudžbi, pa i po Vašem projektu i sl.....

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/state-of-the-art-integrirano-pojacalo-ear-834t-by-tim-de-paravicini-oglas-33630765

 

Možda bi se moglo imati više povjerenja u ovaj hibridni integrirac skoro pa iste cijene...ali to je i drugi ustroj i vrsta (cijevni izlaz vs hibrid integrirac).....

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak
Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Vaš audio kutak

Vidim da se tema malo uspavala pa da protresemo :) 

Stigla zamjena za Edifier S2000 MK3 . 

Podgodi tko sam 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Pred dva tjedana dosli konacno novi zvucnicki kabeli, QED Signature Genesis Silver Spiral (nisu mogli dati duze ime), i kod kupovine na Futureshop postoji opcija usviranja po par dana. QED preporucije 100 sati. Ja naravno nisam uzeo nikakvo usviravanje, neda mi se cekat, al sam bas pokusao skuziti ima li kakve promjene u zvuku, posebno osluskivao odredjene dionice iste pjesme i slicne majmunarije ... I na kraju zakljucak, i da ima razlike, vrlo je malena, i vjerojatno postoji brdo drugih razloga koji mogu utjecati na zvuk i neko bi mogao reci da je to usviranost kablovs (temp zraka, ugrijanost pojacala i lampi, susjedi upalili vesmasinu ili nesto sto baca brdo suma u struju, mene uho boli danas, nisam oprao usi...).

Usviranost kabla je tako tesko dokazati, al da i postoji, na sistemima obicnih smrtnika poput nas, bez potpuno tretirane sobe, je totalno nebitna i gubljenje vremena IMHO.

 

Al ovaj QED kabel je super, dobar odnos kila kabla po euru hehe, odmah cujna razlika u odnosu na prijasnji (Signal Audi Ultra), sto nije niti cudo posto su QA i QED ista firma, i QA zvucnike konstruiraju sa QED kablovima (bilo bi dobro da svaka firma kaze sa kojim kabelom je dizajniran  i osmisljen zvucnik, cisto kao "base line").

 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...ovako nesto sam napraviti kroz ne znam koliko godina zasluzuje svaku pohvalu i naklon do poda...

 

Kratki video:

 

Cijeli, dugi video:

 

I za kraj, najnoviji video gdje se vidi nazalost tuzna sodbina covjeka koji je to sve napravio...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
7 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Aigor kaže...

Vidim da se tema malo uspavala pa da protresemo :) 

Stigla zamjena za Edifier S2000 MK3 . 

Podgodi tko sam 

 

 

 A tko će pogoditi.....

 

Nema Logo ispred, ne vidi se izgled drivera (jel to na svakom driveru posebni zaštitini grill ?).

Ne znamo dal su aktivni ili pasivni zvučnici....?

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Pred dva tjedana dosli konacno novi zvucnicki kabeli, QED Signature Genesis Silver Spiral (nisu mogli dati duze ime), i kod kupovine na Futureshop postoji opcija usviranja po par dana. QED preporucije 100 sati. Ja naravno nisam uzeo nikakvo usviravanje, neda mi se cekat, al sam bas pokusao skuziti ima li kakve promjene u zvuku, posebno osluskivao odredjene dionice iste pjesme i slicne majmunarije ... I na kraju zakljucak, i da ima razlike, vrlo je malena, i vjerojatno postoji brdo drugih razloga koji mogu utjecati na zvuk i neko bi mogao reci da je to usviranost kablovs (temp zraka, ugrijanost pojacala i lampi, susjedi upalili vesmasinu ili nesto sto baca brdo suma u struju, mene uho boli danas, nisam oprao usi...).

Usviranost kabla je tako tesko dokazati, al da i postoji, na sistemima obicnih smrtnika poput nas, bez potpuno tretirane sobe, je totalno nebitna i gubljenje vremena IMHO.

 

Al ovaj QED kabel je super, dobar odnos kila kabla po euru hehe, odmah cujna razlika u odnosu na prijasnji (Signal Audi Ultra), sto nije niti cudo posto su QA i QED ista firma, i QA zvucnike konstruiraju sa QED kablovima (bilo bi dobro da svaka firma kaze sa kojim kabelom je dizajniran  i osmisljen zvucnik, cisto kao "base line").

 

Vidim da je cca 390 kn po metru cijena (uzeo si 2x2,5 m ?)

Tvoj je tvornički terminiran, koliko vidim...to se dodatno plača  ?

 

Vidim da je materijal posrebreni OFC bakar, a promjer vodića je uvjerljivih 5,5 m2 (ako dobro piše)...

 

Moguće da treba nešto usviravanja (baš zbog konstrukcije od dvije vrste materijala i sl), ali dakako da mora već u početu pokazati sve dobre stane.

Ako se poslije još malo definira u basu i "smiri" u srednjima i malo otvori....još bolje.....

6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Aigor kaže...

Vidim da se tema malo uspavala pa da protresemo :) 

Stigla zamjena za Edifier S2000 MK3 . 

Podgodi tko sam 

 

 

 A tko će pogoditi.....

 

Nema Logo ispred, ne vidi se izgled drivera (jel to na svakom driveru posebni zaštitini grill ?).

Ne znamo dal su aktivni ili pasivni zvučnici....?

 Jbg. tek sam sad vidio kolko sam ga loše uslikao ...

Bez grill-a su , pasivni su i dolaze iz zemlje Hansa Christiana Andersena 

 

Tek su u pogonu 20-ak sati tako da ću sa dojmovima pričekati neko vrijeme .

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Tja, najprije možda Dynaudio, pa Dali...Jamo teže a Bang & Olufsen nikako.......

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Tjedan dana se već družim sa Dynavoice DM-6. Dugo me ti zvučnici kopkaju i imao sam osjećaj da su skriveni dragulj i nisam se prevario. 

 

Lintone sam spremio u kutiju. Odmah u startu, otvoreniji, svijetliji sa čvršćim basom i puno više detalja je prisutno u odnosu na Lintone. Malo su harsh al oko 100 sati im je potrebno. 

 

Tražio sam nešto toplije od Tannoya XT6F ali detaljno poput njih. Zensor 7 su mi ostali u sjećanju kao zvučnici dosta toplog karaktera al su u odnosu na Lintone ipak puno detaljniji. Na Lintonima mi je jako falio onaj bling na vrhu gitare. 

 

Ovi Dynavoice su taman tu negdje. Još će bit bolje kad se usviraju. Sa zadnje strane se može štelat skretnica da se bolje definira srednji spektar. 

 

Zvučnici su iznenađujuće dobro napravljeni, prednja i zadnja strana od 33mm MDF i imaju respektabilnih 9kg. 

 

Frequenzbereich:35-32000 Hz (- 3 dB)

Belastbarkeit:120 Watt

Impedanz:6 Ohm

Wirkungsgrad:92 dB

Lautsprecher:

1 x Bändchen-Superhochtöner

1 x 38 mm Kalotten-Hochtöner

1 x 165 mm Kevlar-Konus-Tief / Mitteltöner

Abmessungen (B x H x T):200 x 420 x 330 mm

 

Edit: Pa jebemti forum sa tim okretanjem fotki. Znači portrait mode je non grata..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 21:30 (gocc01).
 
10 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Tja, najprije možda Dynaudio, pa Dali...Jamo teže a Bang & Olufsen nikako.......

 Ha, krivo 

Da te ne mučim više, radi se o Buchardt S300 mkII.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Aigor kaže...
analogni kaže...

Tja, najprije možda Dynaudio, pa Dali...Jamo teže a Bang & Olufsen nikako.......

 Ha, krivo 

Da te ne mučim više, radi se o Buchardt S300 mkII.

 Koje pojačalo spremaš za njih?

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, Buchardt je rijetka zvijerka na ovim prostorima.

Nema niti zastupnika, koliko vidim, a i ne sjećama se baš da su bili koji puta na Hifi Showu u Zg.

A na netu ih puno hvale....pa sam tek preko raznih foruma saznao za njih.....

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Vidim da je cca 390 kn po metru cijena (uzeo si 2x2,5 m ?)

Tvoj je tvornički terminiran, koliko vidim...to se dodatno plača  ?

 

Vidim da je materijal posrebreni OFC bakar, a promjer vodića je uvjerljivih 5,5 m2 (ako dobro piše)...

 

Moguće da treba nešto usviravanja (baš zbog konstrukcije od dvije vrste materijala i sl), ali dakako da mora već u početu pokazati sve dobre stane.

Ako se poslije još malo definira u basu i "smiri" u srednjima i malo otvori....još bolje.....

2x3m, tvornicki terminirani sa onim njihovim air lockom ("hladan" lem), dodatno kosta.

Signal Audio Ultra je pasao Focalu jer je malo zaoblio visoke, a QED ima puno vise zraka u gornjem djelu spektra, i bass je dobio nesto vise teksture.

 

Sad moram vidjet sta cu sa interkonektom. Posto sam presao na XLR, i snagas je cca 2m od predpojacala, uzeo za prvu ruku neki XLR jeftinjak za Amazona, al bi volio probati koliko kvaliteta kabla utjece kod XLR konstrukcije ...

 

 

~~ sound sommelier ~~
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Mislim da je taj AirLock zapravo neka vrsta klasičnog krimpanja, gdje se prešanjem dvaju materijala stvara čvrst mehanički spoj.

Smatra se boljim i dugotrajnijim spojem od klasičnog lema. Manji su i prijelazni otpori i sl.

 

Moguće da negdje kvaliteta XLR kabela ima možda manje utjecaja na kvalitetu zvuka od RCA konekcije, ali nije pravilo.

Koristiš li samo jedan analogni interkonekt ? (moguće, ako ti je preamp ujedno i DAC).

 

Budući da si već toliko uložio u kvalitetan zvučnički kabel, šteta bi bilo ne isprobati neki kvalitetan XLR IC, ako ga možeš posuditi od nekoga.

A najbolje je uzeti neki iz SH ponude (Audioquest, Nordost, Kimber, Sumić....).

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
Aigor kaže...
analogni kaže...

Tja, najprije možda Dynaudio, pa Dali...Jamo teže a Bang & Olufsen nikako.......

 Ha, krivo 

Da te ne mučim više, radi se o Buchardt S300 mkII.

 Koje pojačalo spremaš za njih?

 Dobro pitanje... Iskreno još ni sam nisam rasčistio , trenutno ih vozi jeftiniji francuz Advance Acoustic , poznajući sebe vjv. ću zavrišti sa nekim cjevašem.

Ne želim se žurit sa odabirom, iako čitajući po netu , nisu baš izbirljivi zvučnici što se pojačala tiće. 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

https://buchardtaudio.com/collections/passive-speakers/products/s300-mkii-se

 

Dobri su Danci sa 10 g. garancije.....

 

Hm...idu do 33 Hz sa +/-  3 dB (u sobi ?), što je na papiru dosta optimistično.....

 

A ono, da im treba amp od 40 do 200 W max isto treba uzeti s rezervom.

 

Mislim da bi to jedan cijevni Mastersound Compact 845  sa svojih 2 x 30 W tjerao bez problema (provjereno na mojim zvučnicima od 87 dB).

Ovaj na njuški jeste ex-Demo, ali da mu baciš na stol 3.500 € (500 manje od traženog),  mislim da bi se moguće našli negdje biže toga....

 

Speksi na papiru su ipak jedno, a praksa je drugo....

 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Mislim da je taj AirLock zapravo neka vrsta klasičnog krimpanja, gdje se prešanjem dvaju materijala stvara čvrst mehanički spoj.

Smatra se boljim i dugotrajnijim spojem od klasičnog lema. Manji su i prijelazni otpori i sl.

 

Moguće da negdje kvaliteta XLR kabela ima možda manje utjecaja na kvalitetu zvuka od RCA konekcije, ali nije pravilo.

Koristiš li samo jedan analogni interkonekt ? (moguće, ako ti je preamp ujedno i DAC).

 

Budući da si već toliko uložio u kvalitetan zvučnički kabel, šteta bi bilo ne isprobati neki kvalitetan XLR IC, ako ga možeš posuditi od nekoga.

A najbolje je uzeti neki iz SH ponude (Audioquest, Nordost, Kimber, Sumić....).

 

Da, mislim da je Airlock samo zakrimpana zica, samo je potreban poseban alat za njihov konektor, citam da se ljudi dosta muce kada kupe golu zicu i pikusaju samo, moze se al treba paziti.

 

Za DAC-Pre koristim Morrow MA4 RCA (ako idem na XLR onda je izlaz iz DACa 4v, sto daje preveliki gain, a ionako sam vec na rubu), i izuzetno sam zadovoljan s njime. Morati cu posuditi neki bolji XLR, samo da ga nadjem od 2m ...

~~ sound sommelier ~~
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice