Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.493
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Ti Vandersteeni su krasni.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Dobri su.

Trebalo bi se protegnuti dobro s parama da se ta "čarapa" nadsvira.

 

Kad bih mogao gdje naletjeti na Quatro Vandersteen seriju (s čarapom, ne Wood), možda bih se i isprsio....

 

 

 

Wood verzija me toliko ne privlači jer je Richard Vandersteen imao puno problema da to dizajnira (na zahtjev trgovaca i sl.) i da dobije zvuk kao u "čarapi".

A i bitno je ta nova verzija skuplja.....ma sve je od njega jako dobro za cijenu.

 

 

 

 

 

https://www.audioconnect.com/product/vandersteen-quatro-pre-owned/

 

Ovo je jedina ponuda koju sam na brzaka nnašao. ne vidim od kuda , ali EU sigurno nije....tak da mogu samo "pjevati borbene".....

 

https://www.ultimateaudio.gr/el/proionta/vandersteen/floorstanding/vandersteen-model-2ce-signature-ii.html

 

Ovi dosta traže na novi 2Ce Signature II. Kod Amera je to jftinije.....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 16:13 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Eric Prydz kaže...

Mnogo je kvalitetnih doprinosa, pokušao bi produbiti temu...

(Svježe došao, nadam se da će izdržati dužr od Clip 3)

 

 

 Što mu to dođe od JBL-a ?

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Eric Prydz kaže...

Mnogo je kvalitetnih doprinosa, pokušao bi produbiti temu...

(Svježe došao, nadam se da će izdržati dužr od Clip 3)

 

 

 Što mu to dođe od JBL-a ?

 Nisam skužio pitanje? 🤔

10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Eric Prydz kaže...

Mnogo je kvalitetnih doprinosa, pokušao bi produbiti temu...

(Svježe došao, nadam se da će izdržati dužr od Clip 3)

 

 

 Što mu to dođe od JBL-a ?

 

Focal Kanta JBL Edition 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Stalak je ujedno pojačalo, omogućava zvuk koji je 'bliži uhu™'

 

Izbacili 3.5 mm Jack iz 4. generacije, ali kao i u slučaju stalka, može se kupiti JBL limeni lijevak za uho...bude dobar i za sezonu pretakanja sirupa od bazge...

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
analogni kaže...
Eric Prydz kaže...

Mnogo je kvalitetnih doprinosa, pokušao bi produbiti temu...

(Svježe došao, nadam se da će izdržati dužr od Clip 3)

 

 

 Što mu to dođe od JBL-a ?

 Ma .ebe ti se što je to. Nego reci mi rabiš li slušalice? Imaš li headamp?

Misliš na mene za slušalice......?

Nemam neke kvalitetne slušalice. (samo neke ok Logitech.. bile nekad za komp)....nikad nisam niti imao nekaj baš kvalitetno.

 

DAC/preamp mi ima dosta kvalitetan Head amp.

 

Doduše, imao sam dosta davno par mjeseci posuđene AKG...kvalitetne...ne sjećam se modela.

 

Ali više volim klasičnu Hifu jer imam okruženje u kojem mogu slušati zvučnika, kada god želim i kako god glasno želim.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Stigli su mi kineski fejk Neutrici s "R Conector Store"-a, vidjet ću kako će se lemiti ali vjerujem da mi ovo neće biti zadnja narudžba.

 

Malo je trebalo da stigne ali kome nije hitno i hoće dobre konektore preporučam 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

Ti Vandersteeni su krasni.

 Jedni od ruznijih zvucnika sto vidjeh uzivo...

AUDIOFIL
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Just Outlaw kaže...

Ti Vandersteeni su krasni.

 Jedni od ruznijih zvucnika sto vidjeh uzivo...

 A dobro ti se pališ na talijančiće, kožu i to. To je isto legitimno. Svatko traži za sebe. Ovi meni dobro izgledaju, još bolje sviraju.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Jebga, nisu najljepši , a bogami niti najružniji na svijetiu, ti  Vandersteen zvučnici u "čarapi".

Meni su npr Quatro ljepši u akustičkom platnu nego u Wood kabinetu.

 

Za njih Fladshiop model Seven se teško može kazati da nisu lijepi (meni ljepši npr. od onih iz vrha WilsonAudia ili Focala).

 

https://www.vandersteen.com/products/model-seven-mk-ii

 

 
 

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, Sonus Faber vjerojatno radi jedne od najljepših zvučnika.

 

Nažalost , ono što sam slušao od njih prijašnih godina na sajmu (do 2016-17-te sam to pohodio), nije bilo kvalitetno setupirano i nije mi zvučalo zadovoljavajuće.

Problem je što je teško u dva dana kvalitetno postaviti setup u tim hotelskim sobama.

 

Dočim su njihove Elipse u kućnim uvjetima zvučale odlično (Lamm i Krell amplifikacija).

 

Kod Sonusa je mali problem što početne serije tih zvučnika ne zvuče ni blizu po katakteru zvuka kao njihove pri vrhu (malo slično je npr i sa B&W).

Dynaudio, Vandersteen, Magico, Wilson Audio, Karma, Marten i sl. nemaju takvih razlika, ali je kod večine njih i početak serije relativno skup.

 

Nije kruto pravilo, ali i kod zvučnika vrijedi ona: "Koliko para, toliko muzike..."

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Prve imam, druge bi volio imati. Odličnog dizajna a i zvuka. I Quinte SE i Grand  Callas

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo, da se još malo nadovežem na predhodni post a vezano za Sonus Faber. Gledao sam Venere Signature model i Soneto V prije kupovine. Slično u cijeni sa Opera Quinta SE. Neću ulaziti u zvukovne domete tih zvučnika zbog subjektivnih razloga ali i samom težinom su upola lakši od Opera. Mislim da su Quinte po kvaliteti zvuka negdje između njih i Olympica serije. Istina, imaju svoju eleganciju i dizajn ali... , Opere su manje razvikane od Sonusa ali ipak sam im dao prednost i nisam požalio.

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Meni se najviše od njih izgledom sviđa stara Seconda.

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Matrix Mini i Pro DAC via USB

http://www.forum.hr/showpost.php?p=86453323&postcount=8640

 

 

Evo, nakon izvjesnog vremena još jedne manje probe u mom sustavu.

 

 
 

Dosta kvalitetan DAC, kvalitetne izrade (kopaktno i dosta teško za omanju kutiju).

Moguće da je verzija 3 još i bolja (glede podrške i spec. svakako).

 
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Svi se zavukli u svoj Audio kutke i šibaju po Hifi...ili.....

 

Eto, završila naša nogometna HNL (najbolja do sada), a gotov je i Eurosong cirkus.

 

Niti slušanje preko najbolje Hife nije moglo sakriti dojam da je večina pjesama bila samo skakutanje i cupkanje silikonskih (i nelkih LGBT) spodoba i sl.

Osobno mi je bila najbolja fracuska izvedba (na tragu njihove šansone), a pobjednička rock pjesma je ipak samo dosta blijedii podsjetnik na ono što je Rock

nekad bio.

 

Roon mi je izgleda par dana "poklonio" Trial licencu, kao i poslao ponudu za 119 $ (na godinu dana valjda)...smatraju da se možda mogu navuči...
Jeste skupo (za naše uvjjete) dati 700 $ za LifeTime licencu.
Ali kada radimo neku poveznicu s našom prisilnom HRTV pretplatom (960 kn godišnje, a za to dobiš cuc), onda se to i ne čini baš toliko skupim....
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 7:53 (analogni).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Kako bi rekli" this thread is dead", fala bogu.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Nema razloga za "dead thread". Uvijek možemo ispočetka po starim temama. :)
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Zašto.......fala Bogu...?  

 

Pa treba negdje vrijeme kratiti.....

 

...evo ja od jučer cjelodnevno slušam mjuzu preko Roon-a.

Dobavio sam još 30-ak albuma u DSD formatu (nešto preko 100 GB) i to marljivo preslušavam.

 

Netko je na drugom audio forumu napisao da je Roon nešto mijenjao u postavkama:

 

"Nedavno sam ćuo kako je 'Roon' promijenio postavke svog internog software a (ne zanm je li bio službeni upgrade ili ne) no, u svakom slučaju, to je jako promijenilo 'zvučnu sliku' kod nekih malo zahtjevnijih korisnika....rezultat, 'slom živaca' (ponovno 'uštimavanje' sistema)......"

 

Kako mi je nekdašnja verzija Roon-a nedostupna (imao sam prije poklon licencu na 60 dana), ne mogu kazati dal sadašnji Roon drukčije zvuči.

Ali svakako nisam morao ništa štelati u postavkama Hife...a on i dalje čukno bolje zvuči od Foobara, JRivera, MusicBee... (Volumio moram još probati)..

 

A i to se kosi sa mišljenjem "objektivista", koji tvrde sa svi software playeri zvuče isto, da se postavke programom ne daju mijenjati (osim s dodatnim DSP i EQ dodacima), jer koriste iste drivere (Asio ili Wasapi), na istom su OS-u....itd....

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

@Sil

 

Pa to i delate.:)

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 14:36 (Uran 11).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

...tak nekak......iz šupljeg u prazno.....

 

 

 

 

 

 

 

 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Sala je glupa, ako je jedina pretpostavka da je morao imat najskuplje.

 

Inace se mogao posluzit sluhom da nadje najbolji zvuk za budjet, i ne nasjedne na marketing ili tastinu.

Survivor - eye of the tiger
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
metallic kaže...

Sala je glupa, ako je jedina pretpostavka da je morao imat najskuplje.

 

Inace se mogao posluzit sluhom da nadje najbolji zvuk za budjet, i ne nasjedne na marketing ili tastinu.

 Aha, reci to meni još par puta...  

 

Evo upravo mi je 8000 isparilo iz džepa, a nije da su mi bile višak. Upravo radi zvuka koji želim, ne radi marketinga. A kabeli tek trebaju doć na red. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 9:14 (Filox).
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Nema veze ako si sretan i zdrav. Novci su tvoji pa raspolazes po svome.

Survivor - eye of the tiger
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Stvarno....kakvo je vrijeme ovdje kod mene.....tako da samo preostaje slušanje Hife .

 

Čako niti 300 W isijavanja  (i jpš plus 100 W osatli uređaji) ne pomaže da se prostorija zagrije.

Tako da sam za današnje jutarnje goste (dvoje kolega audiofila), morao uz kavicu i žesticu dodatno upaliti centalno....krajem 5 mjeseca....

 

Na SH oglasima ništa bitno novog, Roberto Shop dignuo cijene dosta visoko...ima skoro svega....pare nisu problem....para nema......

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Stvarno....kakvo je vrijeme ovdje kod mene.....tako da samo preostaje slušanje Hife .

 

Čako niti 300 W isijavanja  (i jpš plus 100 W osatli uređaji) ne pomaže da se prostorija zagrije.

Tako da sam za današnje jutarnje goste (dvoje kolega audiofila), morao uz kavicu i žesticu dodatno upaliti centalno....krajem 5 mjeseca....

 

Na SH oglasima ništa bitno novog, Roberto Shop dignuo cijene dosta visoko...ima skoro svega....pare nisu problem....para nema......

 Dobro bi ti sjeo onaj Karanov izlaz :).

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Je...po zimi da....Elektra presretna (bez Limitera, dakako).dobar ali malo preveč para.....a i tko bi to po ljeti ganjao.....

Ova Mola Mola dole troši dosta manje struje, al opet troši nešto za svojih 400W izlazne snage:

 

https://www.mola-mola.nl/kaluga.php

 

https://6moons.com/industryfeatures/ncore2/1.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 11:57 (analogni).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo, nakon dva tjedna slušanja ovog pojačalca mogu reći, kratko i jasno

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Happy

 
2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice