Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.403.059
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Svojevremeno sam i sam gledao Triangle kao interesantnu firmu za udomiti neki njihov model. Interesirala me Signature Delta prije par godina i malo poslije Esprit Australe EZ.

 

Baš za Esprit Australe EZ se odmah po izlasku na tržište našlo da idu, sežu, "gaze" do dubokih 29 Hz u toleranciji +-3 dB pojasu (što je neko mjerilo podataka).

OK, rekoh, kutija kao stvorena za mene, točno ono što tražim, ali... onda je se dohvate nezavisni "testeri", malo ju prodrmaju u slušnim labosima, mjerenjima, testovima i objelodane kako se tvornički podaci (napisani u specifikacijama) "malo" razlikuju od nađenih i izmjerenih stanja i statusa.

 

...eto malo neka se nađe...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
mali.kresho kaže...

U kuci su :) 

Paljenje ce pricekati, u kutiji je dosao krivi daljinski upravljac, tako da cu se morati strpiti jos koji dan 

Nadam se do vikenda da ce stici, jer imam poprilicne crve u dupetu 

 

 Tako je to kad kupuješ zvučnike koji imaju daljinski upravljač... Kupi normalne zvučnike.   

 

 

Šalim se, jasno...

 

 

hahaha to je i meni proslo kroz glavu, ali sta cu kad sam htio to sto sam uzeo

 

 

djigibao kaže...
mali.kresho kaže...

U kuci su :) 

Paljenje ce pricekati, u kutiji je dosao krivi daljinski upravljac, tako da cu se morati strpiti jos koji dan 

Nadam se do vikenda da ce stici, jer imam poprilicne crve u dupetu 

 

 Cestitke...

 

Sta ces imat kao izvor?

Koje su ti mjere prostora gdje ces ih koristit (ako nije tajna)?

 

Ako nisi pogledao (vjerojatno jesi )

 hvala za pocetak cu spojiti na tv preko optike, pa u master, a na tv mi je spojen komp s glazbom preko hdmi-a...imaju i bluetooth pa cu i s moba nesto streamati, plex, spotify, deezer...malo usporediti kako i to zvuci, cisto nesto da krenem s necim, a onda je poslije u planu svasta nesta, o cemu cu kasnije pisati :) mjere sobe su 4x4m, visina izmedju 2,5 i 3 m... pogledao sam video i to barem 10ak puta

tajo1960 kaže...
mali.kresho kaže...

U kuci su :) 

Paljenje ce pricekati, u kutiji je dosao krivi daljinski upravljac, tako da cu se morati strpiti jos koji dan 

Nadam se do vikenda da ce stici, jer imam poprilicne crve u dupetu 

U kutiji krivi daljinac? Je li kutija negdje otvarana (što ne bi smjelo biti)?

To je znak da je proizvod "Second hand" ili vraćen od nekoga, a ako si tražio novi, neotpakirani, tvornički zapakirani - NE otvarni NIGDJE i NI od koga, osim od tebe... ovo je enigma sada, daj malo podrobnije, detaljnije.

 

Ili je Dynaudio stavio "krivi" daljinac u proizvodnji, što je malo vjerojatno, ali OK, moguće, dogodi se ponekad..., ali ne baš i jednom Dynaudiu   

 

Da u kutiji krivi daljinac kupio sam ih u sonus artu, gdje su bili jedno vrijeme izlozbeni primjerak, uz dynaudio focus xd seriju, i kad su zapakirali kutiju se potkrala greska pa su stavili krivi daljinac...zvao sam ih iduci dan i odmah su decki iz trgovine organizirali da se posalje xeo daljinac i pokupi focus daljinac...znam da ces me pitati zasto nisam uzeo novi zapakirani, pa da i to odgonetnem...naime dvije trgovine u HR koje ih "imaju" su sonus i ronis, zvao sam ronis, oni ih nemaju na stanju i kako su mi rekli nece ih ni biti najvjerojatnije, ali eto, drze ih na stranici svejedno...poslije toga zvao sam sonus, oni imaju jedan jedini par, taj bijeli koji je izlozbeni, kazu mogu naruciti drugi par koji zelim neraspakiran, ali sta je fora, cekat cu na njih najmanje dva mjeseca, a sigurno i puno vise, kaparu moram ostaviti pa kad dodu dodu...tako da nisam htio cekati da se i ti zadnji prodaju pa da budem pola godine doma bez icega...dobio sam 24 mjeseca garancije od njih i ima u kutiji za Dynaudio register, s kojim se registriras, upises kod sa zvucnika i dynaudio ti daje 8 godina garancije (nisam jos nista registrirao, tako da me nemojte cvrsto za rijec drzat)...

 

Opcija B je bila KEF LS50w mk1, 12000kn u sigmi, zvucnik je krutala i sve, ali imaju teski fail sa kef appovima, jedan za stream, drugi za kontrolu, koji su uzasno nestabilni i sve govori kad su na app storeu dobili jedva jednu zvijezdu, a sta ce mi vrhunski zvucnik, ako app preko kojeg sve kontroliram je za k...., doslovno imas poluproizvod za vrhunske pare...novi ls50w mk2 su mi stvarno san snova, gdje su sve to sredili i sve je tip top, ali jednostavno 19 tisuca kuna je van mojih mogucnosti...

 

 

Vidjet cemo kad dode daljinac danas sutra, za vikend preslusavanje, pa vam javim dojmove iduci tjedan

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Bas jucer gledao to u Sonusart i bas su fino napisali cijenu po komadu...

 ...a zvucnik se ne moze kupiti samo jedan (ili moze?) zato jer jedan ima pojacalo i sve konektore (master) a drugi je "pasivan" (slave), zar ne?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Nadam se da si dobio i dodatni rabat na ex demo proizvod?!

Ja nema problema sa kupnjom SH ili ex demo robe po povoljnijim cijenama
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

 

Da u kutiji krivi daljinac kupio sam ih u sonus artu, gdje su bili jedno vrijeme izlozbeni primjerak, uz dynaudio focus xd seriju, i kad su zapakirali kutiju se potkrala greska pa su stavili krivi daljinac...zvao sam ih iduci dan i odmah su decki iz trgovine organizirali da se posalje xeo daljinac i pokupi focus daljinac...znam da ces me pitati zasto nisam uzeo novi zapakirani, pa da i to odgonetnem...naime dvije trgovine u HR koje ih "imaju" su sonus i ronis, zvao sam ronis, oni ih nemaju na stanju i kako su mi rekli nece ih ni biti najvjerojatnije, ali eto, drze ih na stranici svejedno...poslije toga zvao sam sonus, oni imaju jedan jedini par, taj bijeli koji je izlozbeni, kazu mogu naruciti drugi par koji zelim neraspakiran, ali sta je fora, cekat cu na njih najmanje dva mjeseca, a sigurno i puno vise, kaparu moram ostaviti pa kad dodu dodu...tako da nisam htio cekati da se i ti zadnji prodaju pa da budem pola godine doma bez icega...dobio sam 24 mjeseca garancije od njih i ima u kutiji za Dynaudio register, s kojim se registriras, upises kod sa zvucnika i dynaudio ti daje 8 godina garancije (nisam jos nista registrirao, tako da me nemojte cvrsto za rijec drzat)...

 

Opcija B je bila KEF LS50w mk1, 12000kn u sigmi, zvucnik je krutala i sve, ali imaju teski fail sa kef appovima, jedan za stream, drugi za kontrolu, koji su uzasno nestabilni i sve govori kad su na app storeu dobili jedva jednu zvijezdu, a sta ce mi vrhunski zvucnik, ako app preko kojeg sve kontroliram je za k...., doslovno imas poluproizvod za vrhunske pare...novi ls50w mk2 su mi stvarno san snova, gdje su sve to sredili i sve je tip top, ali jednostavno 19 tisuca kuna je van mojih mogucnosti...

 

 

Vidjet cemo kad dode daljinac danas sutra, za vikend preslusavanje, pa vam javim dojmove iduci tjedan

 Nadam se da si dobio i neki popust, jer se za izložbene primjerke uvijek može izvući i dodatni popust. Zadnji primjerak u dućanu, izložbeni primjerak, nemaju u boji koju bi ti htio, sve su ti to stvari za nabacit kakvih 10-ak+ posto popusta, još ako plaćaš u gotovini... Sad je gotovo, ali nadam se da si dogovorio nešto na vrijeme. Na takve i slične sheme sam vidio i do 30% popusta da se može izvući.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Vaš audio kutak -
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak -

Šteta, često mi doma svira Cafe del mar...

14 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Ovo je chillout muzika ,barem za muške.

-

 

Who the fuck do you think you are Get out of my hair Who the fuck do you think you are Coming round here Who the fuck who the fuck Who the fuck do you think you are Get your comb out of there Combing out my hair I'm not like other girls You can't straighten my curls I'm not like other girls You can't straighten my curls No! Who the fuck you trying to be Get your dog away from me! What the fuck you doing in there Get your dirty fingers out of my hair Who, who, who, who Fuck, fuck, fuck you I'm free, you'll see I'm me, you'll see Who, who, who, who, who

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak -
djigibao kaže...

Bože, koje li dosade.

Dajte se probudite.

-

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

 

Tko od prodavača vraćenog proizvoda može jamčiti da u, recimo, pojačalu, nije neki spretni elektroničar povadio i pokrao originalne dijelove i zamijenio ih "našima" iz Chipoteke? Koji? Ni jedan. Niti to znaju niti mogu, niti ih je briga (na žalost).

 

Ne trebam sada reakcije tipa "pa imaš garanciju" itd... Yebeš garanciju. Uređaj više nije uređaj koji treba biti.

 

Osobno sam prije 25 godina bio pasivno prisutan činu zamjene transformatora u jednom britanskom pojačalu snage, kad je pojačalao "zujalo", pa su dečki iz trgovine "uzeli" stvar u svoje ruke i zapravo ukrali originalni engleski trafač iz uređaja i ugradili neki no name. To su postupci za osudu.

Danas je sve više spretnih ljudi koji su u stanju napraviti štošta na uređaju, a da se to golim okom ne vidi.

 

A kao kupuješ "originalni" uređaj, koji je, eto, netko kupio, pa mu se nije sviđao, pa ga je vratio... Bog te pita što je sve zamijenjeno unutra. To velika večina nikad ne sazna.

 

Što mislite, neko skupo pojačalo, zvučnici sa Mundorf, Duelund kondošima unutra najvišlje klase i cijene, sa Alps potenciometrom i slično, a netko prije vaše kupovine "počisti" unutrašnjost i uvali / zamijeni neke kineske jeftinjare... pa da čovjek pukne od muke, ništa drugo! Da vam uvale "vraćeni" uređaj" sa nekim no name dijelovima.

Jer, u biti - tko po kupovini otvara proizvod i kontrolira svaki dio? Skoro pa nitko. Samo rijetki, oni koji znaju. Oni koji ne znaju - u slučaju vraćene robe i ne znaju što su kupili/dobili i nikad možda i neće saznati.

 

Jedan je frend kupio Unisona u Sloveniji SH, tip se kleo u brda i doline, kad je frend u tvornici provjerio starost i model (podmodel), ispostavilo se da je uređaj stariji 3-4 godine od "prodanog". Poslije ganjao slovenca, našao, sve izravnao (nije bitno na koji način, ali je poravnao račune).

 

Bilo bi OK da trgovina ima set uređaja namijenjenih probama, ali da se ti uređaji ne prodaju, nego su samo za demo.

 

Ovo sa vraćanjem je jako loš potez koji u jednu ruku ide na ruku prvom kupcu, ali drugom kupcu istog tog proizvoda - NE ide sigurno. Kako znati, da se recimo prethodnom vlasniku u tih 14 dana nije mačak popišao baš na to pojačalo, dijete prolilo sok, ispao mu kod nošenja, spalio pojačalo pa mu frend elektroničar "popravio"... bilo što? To je prevelik rizik kupovine i osobno nisam za to.

Ponavljam - nije to sada "pa imaš garanciju"... imalo razborita osoba neće garanciju ni spominjati ovdje. Radi se o dubljem (potencijalnom i stvarnom) problemu.

 

Slično su se žalili i prodavači odjeće, pogotovo u UK, gdje su ljudi skužili da mogu nositi odjeću 10-12 dana i onda bez pardona vratiti. Prodavači su u jednom trenutku bili zatrpani vraćenom prljavom robom. Pitali su javno - A kome da mi to sada prodamo? Mislim... užas, ništa drugo. Ti poslije kupiš majicu online sa znojnim flekama pod pazuhom; hlaće u koje se netko, da prostite "usr*o"  

 

SH proizvod (pogotovo tehničkog tipa) odobravam kupovinu samo od poznatog lica za koje se zna da je bio prvi i jedini vlasnik originalno zapakiranog proizvoda. Sve druge slučajeve karakteriziram kao sumnjive, jer - zbilja se svašta radi; svašta što ne valja i nije dobro.

 

Tako da, kolega volegradele, možeš ti ne imati problema sa kupovinom Ex demo ili SH, što se tvog mentalnog sklopa tiče, ali, potencijalno pojma nemaš što kupuješ. A, ponavljam, sve više se svašta lošega radi.

 

Horor, stvarno ima ljudi koji otvaraju uređaj, mijenjaju i onda vraćaju to u dućan? Za ubit se od muke. Evo moj primjer, brat je kupio svoje Sonus Faber Toy Tower kao izložbeni primjerak, zadnji komad te serije, već se serija prestala proizvodit i u dućanu im nije više bilo atraktivno to imat, trebalo se tog modela riješit. Platio je još u gotovini i za sve to skupa su mu fini popust dali, nisam siguran gdje, ali mislim da se radi o Dobrom zvuku u Splitu. E sad, je li netko te zvučnike nosio doma, pa vratio, to se ne zna, to nisu rekli ni spominjali. Na sreću, nema zamjerke u zvuku...

 

Drugi primjer je Gato Audio pojačalo, koje sam više puta ovde spominjao. E sad smo mi bili ti koji uzimaju, pa vraćaju u dućan. Naručeno je pojačalo stiglo iz Danske, iz tvornice, poštom. Zvuk je bio apsolutno loš i nezadovoljavajući, ali je to takav zvuk tog pojačala, nije bilo defektno, nego D klasa sa switching power suplly-om i nekim  naprednim čudima, koja nisu dobro zvučala u konačnici. Ono što je bio još veći problem je zujanje na zvučnicima koje je to pojačalo proizvodilo. U tvornici su rekli da to zujanje uzrokuje display i da ga ne mogu u potpunosti uklonit, samo s nekim tehnološkim čudima umanjit. To je bilo neprihvatljivo za oko 20-25 tisuća kuna vrijedan uređaj, pa je vraćen nazad u tvornicu gdje je i kupljen, a oni su vratili lovu.

 

E sad, što da ga oni nisu htjeli prihvatit? Ode 25.000 kuna i osoba ostane užasno nezadovoljna sa zvukom i mora trpit zujanja kad je tišina. OK, u našem slučaju nije bio dućan, nego direktno tvornica, pa su oni mogli otvorit i provjerit uređaj kad im se vratio, ali srećom da postoji ta politika vraćanja uređaja, jer i sami znate da je problem čut uređaj kako zvuči dok je u dućanu. Potpuno razumijem zašto netko uzme uređaj, pa ga vrati ako mu se ne svidi i cijenim takvu politiku kod prodavača, da prihvate uređaj i vrate pare, ali ovo što Tajo govori ima smisla i teški horor ako se nekome dogodi opisana situacija.

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Bas jucer gledao to u Sonusart i bas su fino napisali cijenu po komadu...

 ...a zvucnik se ne moze kupiti samo jedan (ili moze?) zato jer jedan ima pojacalo i sve konektore (master) a drugi je "pasivan" (slave), zar ne?

 Ne moze se kupiti samo jedan, buduci da su u kompletu, ali zbog nekoga/necega moraju navoditi cijenu za komad, a ne par...oba zvucnika imaju u sebi pojačalo, izmedju sebe komuniciraju putem wifia, jedan od njih je master konekcija (1 rca ulaz, 1 aux, 1 optički,i usb koji je samo za service), i salje drugome signal, oba u struju i to je to... bezicno komuniciraju u 24/96khz, opticki ulaz na zvucniku prima 24/192khz, rca i aux analogno se konvertira u digitalno, a ima i verzija s connect boxom, koji stavis bilo gdje neovisno o zvucnicima (box ima rca,aux,coax,toslink i pc usb ulaz, digitalno primaju 24/192khz), pa box salje zvucnicima 24/96khz bezicno signal...volio bih da ima hdmi arc ulaz,ali jbga ocito ne moze imati sve

 

Bas me zvala dostava, pokupili su krivi daljinac i vec dostavili novi, tako da cekam 15:00h i da se sletim doma isprobat

12 godina
offline
Vaš audio kutak

Tajo ti imaš ili si čuo za losa SH /Ex demo iskustva ja imam samo dobra i to ne samo od mene nego i od drugih kolega audiofila.Inace kod malo skuplje hife većinom ljudi koji ih kupuju prodaju vrlo dobro paze na svoje uređaje,ali osobno preuzimanje i pregledavanje je pod must prilikom kupnje.Evo ja sad gledam Opera Callas Diva,novi koštaju oko 10K eura,SH Ex demo se mogu nać za 5-6K eura,to su već ozbiljni novci za mene..mogu se kupit po hifi shopovima diljem EU,vrlo su detaljni u opisu i vrlo dobro paze na svu novu i SH robu koju dobiju pod račun.Zasto bih plaćao duplo kad mogu kupit SH primjerak star godinu dvije za dosta novaca manje..?

Nazalost kad se prijeđe jedan prag u HIFI SH postaje jedina opcija ako želiš napredovati ..novo sam kupovao u početku.

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Prvi dojmovi nakon slusanja Xeo 20:

 

Dodem doma s posla, raspakiram daljinac, upalim zvucnike, stisnem bluetooth ulaz, upalim mob, nema nigdje na mrezi xeo 20, malo se izdrkenjam s tim, i na kraju spojim, sjedenem na pod (inace pozicija za slusanje, pisat cu poslije vikenda sta kako i zasto) i krecemo...

Prva pjesma koju koristim za testiranje The Weekend - Blinding lights, cim je krenio uvod vec sam mogao naslutiti sto slijedi (pocetne postavke dspa na zvucnicima sam stavio oba na neutral) i onda krece bas dionica, znaci usro sam se kad je krenilo pumpanje, nisam mogao vjerovati sta su ti mali zvucnici u stanju ispumpati, da se razumijemo basa je bilo brutalno previse (lijevi zvucnik stavljam dps na postavku wall, desni isto) , jos uvijek je bas bio prenaglasen, ali i pjesma je sama po sebi jako jako masna s basom. Jos jednom preslusavam pjesmu i desni zvucnik stavljam dsp na postavku corner jer je blizu zadnjeg i bocnog zida i ta postavka je sada sasvim solidna za ovu pjesmu i vrstu glazbe.

 

Dalje pustam B.B.Kinga, Bill Whitersa, Diannu Ross, Depeche Mode, Daft Punk, AC/DC, Fleetwood Mac da prodjem malo vise zanrova i dobijem dojam o njima.

 

Prvi inicijalni dojmovi su da je ovaj zvucnik vrlo topao, sama zvucna slika puno sira od gabarita zvucnika, i vrlo cist i kristalan zvuk... Slusao sam ih oko sat sat i pol i stvarno sam odusevljen, sto vise pojacavam zvucnici kao da jos bolje rade, zvuk postaje sto cisci i vuce me da slusam jos i jos, a bio sam u najgorem mogucem trenutku za slusanje (kad dodem s posla i nisam najraspolozeniji za slusanje) . Aptx Bluetooth radi jako jako dobro, naspram MA Bronze 2 rade odlicno i prilikom tiseg slusanja.

 

Za vikend cu gustat, isprobavat smjestaj, toe in, toe out, kakvi su sa razlicitim izvorima, pogledat koji film, itd itd... Pa cu javiti dojmove dok sve isprobam i sve se slegne .

 
7 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Prvi dojmovi nakon slusanja Xeo 20:

 

Dodem doma s posla, raspakiram daljinac, upalim zvucnike, stisnem bluetooth ulaz, upalim mob, nema nigdje na mrezi xeo 20, malo se izdrkenjam s tim, i na kraju spojim, sjedenem na pod (inace pozicija za slusanje, pisat cu poslije vikenda sta kako i zasto) i krecemo...

Prva pjesma koju koristim za testiranje The Weekend - Blinding lights, cim je krenio uvod vec sam mogao naslutiti sto slijedi (pocetne postavke dspa na zvucnicima sam stavio oba na neutral) i onda krece bas dionica, znaci usro sam se kad je krenilo pumpanje, nisam mogao vjerovati sta su ti mali zvucnici u stanju ispumpati, da se razumijemo basa je bilo brutalno previse (lijevi zvucnik stavljam dps na postavku wall, desni isto) , jos uvijek je bas bio prenaglasen, ali i pjesma je sama po sebi jako jako masna s basom. Jos jednom preslusavam pjesmu i desni zvucnik stavljam dsp na postavku corner jer je blizu zadnjeg i bocnog zida i ta postavka je sada sasvim solidna za ovu pjesmu i vrstu glazbe.

 

Dalje pustam B.B.Kinga, Bill Whitersa, Diannu Ross, Depeche Mode, Daft Punk, AC/DC, Fleetwood Mac da prodjem malo vise zanrova i dobijem dojam o njima.

 

Prvi inicijalni dojmovi su da je ovaj zvucnik vrlo topao, sama zvucna slika puno sira od gabarita zvucnika, i vrlo cist i kristalan zvuk... Slusao sam ih oko sat sat i pol i stvarno sam odusevljen, sto vise pojacavam zvucnici kao da jos bolje rade, zvuk postaje sto cisci i vuce me da slusam jos i jos, a bio sam u najgorem mogucem trenutku za slusanje (kad dodem s posla i nisam najraspolozeniji za slusanje) . Aptx Bluetooth radi jako jako dobro, naspram MA Bronze 2 rade odlicno i prilikom tiseg slusanja.

 

Za vikend cu gustat, isprobavat smjestaj, toe in, toe out, kakvi su sa razlicitim izvorima, pogledat koji film, itd itd... Pa cu javiti dojmove dok sve isprobam i sve se slegne .

 Probaj ti nabavit prave stalke za te zvučnike, pa ćeš onda tek vidit koliko mogu dat kvalitete. Isto tako, sam smještaj u prostoriji dosta utječe na zvuk, pa se i s tim malo poigraj.

 

Drago mi je da si zadovoljan sa zvukom, jer su malo preskupi zvučnici da ne budeš zadovoljan.   

 

Live long and prosper.
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav društvo,

 

očekujem preseljenje u novi stan do kraja godine, pa planiram kupiti nešto od zvučnika za upariti sa TV-om.

 

Za sada sam se dosta zagrija za Edifier S2000MKIII jer su "aktivni" i u nekakvom željenom buđetu od cca 4.000kn, no želio bi čuti koju i vašu preporuku isplati li se bolje nešto drugo uzeti?


Prostorija bi bila cca 16m2 + hodnik i recimo kuhinja, max razmak između njih bi mogao biti 150cm i s minimalno razmaka od zida, s tim da bi jedan morao biti u samom kutu prostorije.

 

 

Kakva su iskustva do sada sa kupovinom na tzv.crnom petkom?

Steam: krvavasisa, Origin: krvavasisa, Rockstar: valentino4
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Prvi dojmovi nakon slusanja Xeo 20:

 

Dodem doma s posla, raspakiram daljinac, upalim zvucnike, stisnem bluetooth ulaz, upalim mob, nema nigdje na mrezi xeo 20, malo se izdrkenjam s tim, i na kraju spojim, sjedenem na pod (inace pozicija za slusanje, pisat cu poslije vikenda sta kako i zasto) i krecemo...

Prva pjesma koju koristim za testiranje The Weekend - Blinding lights, cim je krenio uvod vec sam mogao naslutiti sto slijedi (pocetne postavke dspa na zvucnicima sam stavio oba na neutral) i onda krece bas dionica, znaci usro sam se kad je krenilo pumpanje, nisam mogao vjerovati sta su ti mali zvucnici u stanju ispumpati, da se razumijemo basa je bilo brutalno previse (lijevi zvucnik stavljam dps na postavku wall, desni isto) , jos uvijek je bas bio prenaglasen, ali i pjesma je sama po sebi jako jako masna s basom. Jos jednom preslusavam pjesmu i desni zvucnik stavljam dsp na postavku corner jer je blizu zadnjeg i bocnog zida i ta postavka je sada sasvim solidna za ovu pjesmu i vrstu glazbe.

 

Dalje pustam B.B.Kinga, Bill Whitersa, Diannu Ross, Depeche Mode, Daft Punk, AC/DC, Fleetwood Mac da prodjem malo vise zanrova i dobijem dojam o njima.

 

Prvi inicijalni dojmovi su da je ovaj zvucnik vrlo topao, sama zvucna slika puno sira od gabarita zvucnika, i vrlo cist i kristalan zvuk... Slusao sam ih oko sat sat i pol i stvarno sam odusevljen, sto vise pojacavam zvucnici kao da jos bolje rade, zvuk postaje sto cisci i vuce me da slusam jos i jos, a bio sam u najgorem mogucem trenutku za slusanje (kad dodem s posla i nisam najraspolozeniji za slusanje) . Aptx Bluetooth radi jako jako dobro, naspram MA Bronze 2 rade odlicno i prilikom tiseg slusanja.

 

Za vikend cu gustat, isprobavat smjestaj, toe in, toe out, kakvi su sa razlicitim izvorima, pogledat koji film, itd itd... Pa cu javiti dojmove dok sve isprobam i sve se slegne .

 Odlično, čestitam :)

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
VWalentino kaže...

Pozdrav društvo,

 

očekujem preseljenje u novi stan do kraja godine, pa planiram kupiti nešto od zvučnika za upariti sa TV-om.

 

Za sada sam se dosta zagrija za Edifier S2000MKIII jer su "aktivni" i u nekakvom željenom buđetu od cca 4.000kn, no želio bi čuti koju i vašu preporuku isplati li se bolje nešto drugo uzeti?


Prostorija bi bila cca 16m2 + hodnik i recimo kuhinja, max razmak između njih bi mogao biti 150cm i s minimalno razmaka od zida, s tim da bi jedan morao biti u samom kutu prostorije.

 

 

Kakva su iskustva do sada sa kupovinom na tzv.crnom petkom?

Tajo1960 ti ima verziju Edifier S2000 Pro (mislim da je to verzija prije tih S2000MKIII) i ima samo rijeci hvala, a imas i na Bug-u recenziju tih zvucnika pa vidi - KLIK

Znam da to nisu isti ti koje zelis kupiti ali cisto da malo steknes dojam.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Vaš audio kutak

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
djigibao kaže...
VWalentino kaže...

Pozdrav društvo,

očekujem preseljenje u novi stan do kraja godine, pa planiram kupiti nešto od zvučnika za upariti sa TV-om.

Za sada sam se dosta zagrija za Edifier S2000MKIII jer su "aktivni" i u nekakvom željenom buđetu od cca 4.000kn, no želio bi čuti koju i vašu preporuku isplati li se bolje nešto drugo uzeti?

Prostorija bi bila cca 16m2 + hodnik i recimo kuhinja, max razmak između njih bi mogao biti 150cm i s minimalno razmaka od zida, s tim da bi jedan morao biti u samom kutu prostorije.

Kakva su iskustva do sada sa kupovinom na tzv.crnom petkom?

Tajo1960 ti ima verziju Edifier S2000 Pro (mislim da je to verzija prije tih S2000MKIII) i ima samo rijeci hvala, a imas i na Bug-u recenziju tih zvucnika pa vidi - KLIK

Znam da to nisu isti ti koje zelis kupiti ali cisto da malo steknes dojam.

Da, imam i odlični su po svim mjerilima.

Kolega aigor ima S2000 MKIIi, pa neka kolega ili kontaktira aigora ili potraži 10-15 stranica ovdje unazad impresije za navedeni model koje je kolega lijepo napisao.

 

Moji stoje na vitrinici u podrumu slododno u prostoru, pa ne znam kako bi se ponašali da je jedan u kutu uza zid. Svaka kutija bolje svira što je više slobodna u prostoru.

 

Vidio sam od aigor-a recenziju pa me je zato i privukao Edifier još i više.

Koliko vidim, model MKIII bi trebao biti nasljednik Vašeg PRO-a kojeg više niti ne nalazim baš u web shop-ovima.
Dosta ima riječi hvale za njih pa će vjerojatno izbor pasti na MKIII, nije mi žurba pa ću popratiti tijekom 11. mjeseca hoće biti kakvih izmijena u cijenama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Subotu sam u Zagrebu, koji Hifi ducani imaju izlozene neke sustave koje bi se isplatilo poslusati? Nisam nikad bio po Zg ducanima pa neznm kako je stanje trzista ...

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
U subotu to je audio cinema art otvoren od 10 - 3
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

... spojis legende extrema (Shane iz Napalma smislio sve), das im najboljeg producenta, dodas jos legendi raznih zanrova kao basista Faith No Morea, Mastodona, VoiVod pjevaca i legendu Dan Lilkera i dobijes najbolju new age stvar u zadnjih gro godina i najcudniji gitaristicki riff ikad... al zvuk ispunjava prostor na n-tu, ne mogu slusat a da mi je dovoljno glasno... bez bojazni, nije hm (ali ovo ipak mi prisvajamo )...

Tronos - Beyond the Stream of Consciousness

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Najtocnije je da je jedan aktivan a drugi pasivan, u ovom slucaju...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...zanimljiv test jednog RCA Audioquest kabela od 2300$/m vs neki Hitachi- KLIK

 

The generic cable in blue picked up a bit more noise but look at the AudioQuest Wind in solid red. It is picking up huge amount of mains noise relative to our generic cable! Stunning how high-end cables are sold with the impression that they reduce noise and such and yet this cable is clearly much more susceptible to interference than free cable.

 

What is amazing about this is a bullet in the product feature list from AudioQuest:

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Neverending story s tim kabelima..🤦‍♂️
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
...osobno sam na dosta mjesta procitao da taj Audioquest mulja sa svojim kablovima...ili muljaju njih...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Jedan od najvecih proizvođaca kabela..ne vidim sta vise ili manje muljaju u marketingu od ostalih!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

...zanimljiv test jednog RCA Audioquest kabela od 2300$/m vs neki Hitachi- KLIK

 

The generic cable in blue picked up a bit more noise but look at the AudioQuest Wind in solid red. It is picking up huge amount of mains noise relative to our generic cable! Stunning how high-end cables are sold with the impression that they reduce noise and such and yet this cable is clearly much more susceptible to interference than free cable.

 

What is amazing about this is a bullet in the product feature list from AudioQuest:

 

 Tako je to kad netko postane ime, pa se ne zamara više s kvalitetom, nego gura marketing i prodaje maglu. 

 

S druge strane, jesam vam ja lijepo uvijek govorio kako je Hitachi vrhunska firma? Uvijek vjerujete japancima, ostavite se tih engleza. Nikad nećete naučit šta valja.

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 12:33 (Filox).
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Kako Vas samo dugo nisam čitao! Baš moram prolistati zadnjih 50 stranica da vidim šta se novog slušalo. Nažalost, mene je virus gadno satrao pa sam morao prodati sav gear. No, barem je prilika za štednju i kupovanje novog kada dođe vrijeme. Inače, nadam se da ste svi dobro!

Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Lijepa kolicina basa, lijepi glas, zanimljiva podloga, ...

 

Jessie Ware - In your eyes

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 9:47 (agramTango).
 
3 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice