Hrvatska carina i laptop?

poruka: 110
|
čitano: 52.375
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Hrvatska carina i laptop?

Evo npr. ovaj mail.Da li bi to uvazili.Takodjer unutar kutije uvijek stave neke papire kao Congrats for redeeming your prize ili tako nes.

Valjda bi trebali to uvaziti?Sto vi kazete?

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
14 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Perkan777 kaže...

Evo npr. ovaj mail.Da li bi to uvazili.Takodjer unutar kutije uvijek stave neke papire kao Congrats for redeeming your prize ili tako nes.

Valjda bi trebali to uvaziti?Sto vi kazete?

Ne prolazi više to. Previše su to iskorištavali. Tražit će te račun ili će te sje*bati ako ćeš pametovati.

 

Zato nek ti pošalju, izmisli mali račun i plati pdv. Nije to tako teško.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
15 godina
protjeran
offline
Hrvatska carina i laptop?

Evo tu je mail.Nesto slicno tome se dobije.

Zasto bih placao i izmisljao nesto kad sam to zapravo dobio kao poklon.Ako treba pokazat cu im stranicu pa nek se sami uvjere.Ili nek kontaktiraju Lockerz.

Dobije se nesto slicno tome Dobije se nesto slicno tome
One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
14 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Perkan777 kaže...

Evo tu je mail.Nesto slicno tome se dobije.

Zasto bih placao i izmisljao nesto kad sam to zapravo dobio kao poklon.Ako treba pokazat cu im stranicu pa nek se sami uvjere.Ili nek kontaktiraju Lockerz.

Probaj. Nemaš što izgubiti naravno. Osmijeh

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
15 godina
protjeran
offline
Hrvatska carina i laptop?

Stvarno je to preglupo kad nema nekog odredjenog propisa.Sad sam im poslao mail pa sam dobio response da ce odgovoriti u najkracem mogucem roku.

Kako bih mogao izmisliti racun kad valjda nisu noobovi pa da povjeruju da MacBook koji kosta od 10000-15000 kn sam platio 3-4k kuna.

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Perkan777 kaže...

Evo tu je mail.Nesto slicno tome se dobije.

Zasto bih placao i izmisljao nesto kad sam to zapravo dobio kao poklon.Ako treba pokazat cu im stranicu pa nek se sami uvjere.Ili nek kontaktiraju Lockerz.

Jesi ti taj lap dobio stavrno na poklon ili ćeš samo imat pismo kao da si ga dobio. Razlika je velika jer oni to relativno lako provjere.

 

Jedna stavr je besplatni t-shirt, a skroz neš drugo je lap od 2000 eura.

15 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
miki1981 kaže...
Perkan777 kaže...

Evo tu je mail.Nesto slicno tome se dobije.

Zasto bih placao i izmisljao nesto kad sam to zapravo dobio kao poklon.Ako treba pokazat cu im stranicu pa nek se sami uvjere.Ili nek kontaktiraju Lockerz.

Jesi ti taj lap dobio stavrno na poklon ili ćeš samo imat pismo kao da si ga dobio. Razlika je velika jer oni to relativno lako provjere.

 

Jedna stavr je besplatni t-shirt, a skroz neš drugo je lap od 2000 eura.

Jos ja nisam nista dobio ali me zanima ako ga uspijem redeemat da se ne zahebem pa da me dodje skuplje carina od laptopa.

Kad ga dobijem oni salju sve u jednoj kutiji.Ustvari naci cu video kad dodjem iz skole.Sad zurim.

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
16 godina
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
miki1981 kaže...

Carinu sigurno ne, jer inf roba ne podliježe carini, ali PDV bi mogli ako oni tako odluče.

Nisam siguran baš za ovo. Carinu ti mislim lupe na robu čija je protuvrijednost veća od 300ak krznenih koliko znam, osim ako ih ne uvjeriš da je to poklon ili ima račun na neku manju vrijednost. Meni su na rame koje sam naručio preko ebaya lupili carinu 80kn, dok su sami rami koštali ravno 300.

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?

S obzirom da sam u zadnjih par godina uve ha stotine artikala bilo robe, bilo tehnike ja sam siguran.

Dakle carina na it opremu ne ide. 80 kn ti sigurno nije iznosila carina.

Dosta često neke stvari prodju do cifre od cca 400kn znaju proć bez ičega, ali isto tako zna bit i dana kad će ić baš pozakonu, znači sve preko 160 ili 170kn se oporezuje.

Isto tako kod it opreme, nema carine, barem ne kod ove naše "potrošačke" opreme, dakle, komponente, cijeli kompovi  i slično. Ali ide PDV. Dakle po zakonu na sve preko 170kn, ali kažem nekad znaju to i malo propustit. Uglavnom PDV ide na ukupn ucijenu koji si platio, znači u tvom slučaju rami+poštarina. znači PDV na ukupnu cijenu. Naravno tu onda imaš još i par kuna carisnkih troškova, to je oko 30 ili 10 fixno, ali sad me ne drži za riječ, tu je cca negdje.

Dakle ako si platio rame 300kn sa poštarinom, onda si imao pdv 68, 69, i ostalih 10-12 kn ti je taj trošak carinjenja, to nema veze sa samom carinom, nego je to trošak, plaćaš njihovu uslugu, bez koje naravno nemožeš ništa uvest ako ide preko pošte.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
miki1981 kaže...

Točno tako, ima propisa...ali ni propisi nisu baš takvi da bi ih mogao iskoristiti. Jer gotovo svaki prodavač na ebayu ili bilo gdje drugdje ti je voljan napisati gift na paket...ali nisu na carini baš bedasti pa da nemaju pojma, uostalom njihov posao i je sprečavanje carinskih prekršaja...šverca tj neplaćanja poreza

On ti fino otvori kutiju, vidi lap potpuno nov nov   i odere ti pdv kako mu se hoće.

 

Druga stavr je ako ti imaš prepisku mailova sa svojim nekim frendom, ili frendicom, pa su ti oni poslali lap polovni, na kojem je gore isnatliran softwer i neke gluposti njohove, koja slika i tako...Ili ako imaš neki službeni mail od firme koja je npr organizirala nafradnu igru i službeni izvod obajve igre, pravila i izvod gdje se vidi da si ti osvojio to nešto i tako...

E o carini smo i preeeeeviše raspravljali na ovom forumu (jbg, svi šverceri ) :D

 

Ovo je jedini zaključak:
Hoćeš li trebati platiti carinu / PDV ovisi POTPUNO  i JEDINO o  tome je li carinik ima dobar ili loš dan :D

 

Nije važna ni cijena koju si ti platio ni vrijednost...samo ovo žuto je važno. Žalosno, ali istino.

Međutim kad uđemo u E-Ju, carinit će se skoro SVA roba koja se unosi..tj. ovakva praksa neće biti moguća

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?

Kad udjemo u eu NEĆE se cariniti nikakva roba, jer carine nema medju članicama EU.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
miki1981 kaže...

Kad udjemo u eu NEĆE se cariniti nikakva roba, jer carine nema medju članicama EU.

Aha, a ostatak svijeta je u EU? Roba izvan EU-a će se i dalje cariniti.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?

Ma kad udjemo u EU on ćamo moći normalno kupovati sa npr njem ebaya i sa masu eu webshopova sa odličnim cijenama, kako će to pojednostavit jako puno stvari i oko garancija i ostalih popratnih problema, tada će i ogromna većina kupnje sa ebaya preći na neki od eu shopova te će samim time se izbjeći i carina.

Dakle biti će manja cijena poštarine, neće biti carine, i to će značiti da ti je povoljnije uzeti nešto iz takvog eu webshopa nego USA ebay. U većini slučajeva.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
miki1981 kaže...

Kad udjemo u eu NEĆE se cariniti nikakva roba, jer carine nema medju članicama EU.

netočno.

Tek kada postanemo dio tzv Schengena roba se neće cariniti. A to ćemo čekati sigurno 4-5 godina nakon šta uđemo u EU.

A i ne zaboravi da EU čini samo 27 država, a u svijetu ih ima preko 200

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?

Bit će to odmah čim udjemo u to vrijeme. Već sad se ne plaća carina na proizvode proizvedene u EU. Nije bitan broj država, nego je stvar u tome da će tada bit jeftinije kupovat iz eu nego od drugdje.

15 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
miki1981 kaže...

S obzirom da sam u zadnjih par godina uve ha stotine artikala bilo robe, bilo tehnike ja sam siguran.

Dakle carina na it opremu ne ide. 80 kn ti sigurno nije iznosila carina.

Dosta često neke stvari prodju do cifre od cca 400kn znaju proć bez ičega, ali isto tako zna bit i dana kad će ić baš pozakonu, znači sve preko 160 ili 170kn se oporezuje.

Isto tako kod it opreme, nema carine, barem ne kod ove naše "potrošačke" opreme, dakle, komponente, cijeli kompovi  i slično. Ali ide PDV. Dakle po zakonu na sve preko 170kn, ali kažem nekad znaju to i malo propustit. Uglavnom PDV ide na ukupn ucijenu koji si platio, znači u tvom slučaju rami+poštarina. znači PDV na ukupnu cijenu. Naravno tu onda imaš još i par kuna carisnkih troškova, to je oko 30 ili 10 fixno, ali sad me ne drži za riječ, tu je cca negdje.

Dakle ako si platio rame 300kn sa poštarinom, onda si imao pdv 68, 69, i ostalih 10-12 kn ti je taj trošak carinjenja, to nema veze sa samom carinom, nego je to trošak, plaćaš njihovu uslugu, bez koje naravno nemožeš ništa uvest ako ide preko pošte.

Opet nisam skuzio.Ako oni meni posalju laptop kao poklon oce mi lupit PDV?

Evo dobije se nesto slicno ovome.

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Perkan777 kaže...

Opet nisam skuzio.Ako oni meni posalju laptop kao poklon oce mi lupit PDV?

Evo dobije se nesto slicno ovome.

NIJE važno hoće li ti se to poslati kao gift ili ne. Carinik može otvorit tvoj paket i odredit vrijednost laptopa prema katalogu kojeg ima. ALI carinik to i NE treba napravit.

Odnosno, kao šta sam ranije rekao, TRENUTNO je prilično nesigurno hoće li ti udriti carinu ili ne. I mogu i ne moraju.

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
15 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
puma1400 kaže...
Perkan777 kaže...

Opet nisam skuzio.Ako oni meni posalju laptop kao poklon oce mi lupit PDV?

Evo dobije se nesto slicno ovome.

NIJE važno hoće li ti se to poslati kao gift ili ne. Carinik može otvorit tvoj paket i odredit vrijednost laptopa prema katalogu kojeg ima. ALI carinik to i NE treba napravit.

Odnosno, kao šta sam ranije rekao, TRENUTNO je prilično nesigurno hoće li ti udriti carinu ili ne. I mogu i ne moraju.

Znaci ako sam dobar govornik onda nece a po pravili niti ne bi trebali.

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
15 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
M_dipl. kaže...
puma1400 kaže...
Perkan777 kaže...

Opet nisam skuzio.Ako oni meni posalju laptop kao poklon oce mi lupit PDV?

Evo dobije se nesto slicno ovome.

NIJE važno hoće li ti se to poslati kao gift ili ne. Carinik može otvorit tvoj paket i odredit vrijednost laptopa prema katalogu kojeg ima. ALI carinik to i NE treba napravit.

Odnosno, kao šta sam ranije rekao, TRENUTNO je prilično nesigurno hoće li ti udriti carinu ili ne. I mogu i ne moraju.

Pošto se radi o tehnici nitko neće cariniti, ali će ti uredno, ako ti cijena paketa prelazi 1000 kuna, naplatiti PDV (23%) i na to se pripremi. Nikakv gift ti neće pomoći, morat ćeš platiti PDV.

OMG odkud sad to.Cijelo vrijeme svi govore da ako dokazem da je gift da nceu morati platiti PDV???Poslo sam mail carini pa cekam njihov odgovor.

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
16 godina
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Perkan777 kaže...
M_dipl. kaže...

Pošto se radi o tehnici nitko neće cariniti, ali će ti uredno, ako ti cijena paketa prelazi 1000 kuna, naplatiti PDV (23%) i na to se pripremi. Nikakv gift ti neće pomoći, morat ćeš platiti PDV.

OMG odkud sad to.Cijelo vrijeme svi govore da ako dokazem da je gift da nceu morati platiti PDV???Poslo sam mail carini pa cekam njihov odgovor.

Ovo s "gift" zaboravi, carina nikad nije (kao što neće ni sada) to ni pogledati. Roba ima svoju vrijednost na ulazu u RH, bez obzira tko ju je platio i koliko je tebe koštalo na vrijednost robe s poštarinom se plaća carina (obično 0%) i PDV.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2010 0:28 (Old Iggy).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Perkan777 kaže...

OMG odkud sad to.Cijelo vrijeme svi govore da ako dokazem da je gift da nceu morati platiti PDV???Poslo sam mail carini pa cekam njihov odgovor.

Meni nije jasno sto se ti bavis tim problemom... Istina da sve ovisi o danu carinika, ali, ako i platis PDV opet si na konju.

 

14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska carina i laptop?

Ne znam šta je ali ne radi m inikako višestruko citiranje više... pa ovako

 

@Perkan - "Opet nisam skuzio.Ako oni meni posalju laptop kao poklon oce mi lupit PDV?

Evo dobije se nesto slicno ovome." - Ovo sta si dao sliku to baš niš ne znači, to se spominje bon od 50 eura, a ti pričaš o laptopu od 2 000 eura, ne kužim kako je to povezano...

 

@M dipl - Pošto se radi o tehnici nitko neće cariniti, ali će ti uredno, ako ti cijena paketa prelazi 1000 kuna, naplatiti PDV (23%) i na to se pripremi. Nikakv gift ti neće pomoći, morat ćeš platiti PDV. - Kako misliš ako cijena paket aprelazi...ako je cijena negdje istaknuta onda gift niš ne znači, ali ja sam dobivao i dosta skuplje pakete označene kao gift ( a nisu bili ) i u cca 15% su prolazili, ali većinu puta nisu. I ta cifra od 1000 kn je pogrešna, ispod 160 ili 170 po zakonu nema nikakvih plaćanja, a iznad toga ovisi o cariniku, do 250 kn će samo RIJETKO naplatit, od 250 - 600 kako kad, a ono iznad najčešće da.

 

@Old Iggy - Ovo s "gift" zaboravi, carina nikad nije (kao što neće ni sada) to ni pogledati. Roba ima svoju vrijednost na ulazu u RH, bez obzira tko ju je platio i koliko je tebe koštalo na vrijednost robe s poštarinom se plaća carina (obično 0%) i PDV. -  Opet iz mog iskustva, gift radi za neke manje stvari, drugo, u 95% slučajeva platit ćeš pdv baš po tome koliko si plati orobu sa poštarinom, tako da ono "bez obzira koliko tebe koštalo" ti nikako ne stoji. Npr, nešto što je kod nas 5000 kn ti platiš na ebayu sa poštarinom 1200 kn, i imaš za to njihov račun (u 95% slučajeva ga zalijepe na kutiju ili stave u kutiju) i imaš dokaz sa paypala da je toliko plaćeno onda ćeš točno na taj iznos platit PDV, ali ako kažeš da je gift, pa oni to ne prihvate e onda ide po carinskoj kataloškoj vrijednosti te robe

 

I naravno na kraju u potpuno sti se slažem sa Mrgudom velikim koji kaže...Meni nije jasno sto se ti bavis tim problemom... Istina da sve ovisi o danu carinika, ali, ako i platis PDV opet si na konju. -

 

Ukratko: ako je to stvarno gift - nabavi svu dokumentaciju (emailove, potvrde, sve šta može dokazat da je to stvarno dar, tj nagrada) i onda ti ostaje cross your fingers, jer čak ni tada ti kod tako skupih stvari kao MacBook, nije garantirano da će proć.

 

Ako nije gift, nego ga samo želiš tako prikazati - onda se dobro pripremi, i budi na kraju spreman platiti PDV po kataloškoj cijeni toga komp u HR.

 

Osobno mislim da se tolikom vrijednošću nije vrijedno igrati, nego fino pokažeš koliko je stvarno plaćen i platiš PDV.

 

16 godina
offline
Hrvatska carina i laptop?

Perkane, ako ti je puno platiti pdv na to onda cu ti ja platit PDV na laptop a ti mi ga daj :)

 

Opet si u dobitku :)

I'm going woo woo
15 godina
protjeran
offline
Hrvatska carina i laptop?

Ma platio bih ja PDV nego ja nemam otkud a to bi mi starci platili ali nevjerujem da bi mi opet nesto tako placali jer sam nedavno dobio dosta skup komp.

Znaci miki1981 ako je ono sto salju mi stvarno poklon nece ga carinit ako pokazem svu dokumentaciju?

Sad bih stavi sto sam dobio od carine u odgovoru na mail ali mi se vise svidja vas odgovor!!Cool

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
16 godina
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Ljudi morate razlikovat carinu i porez.

Čak i ako ti ne carine nešto, a nebi trebali budući da se radi o računalu, mogu ti naplatiti porez.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
16 godina
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Perkan777 kaže...

Ma platio bih ja PDV nego ja nemam otkud a to bi mi starci platili ali nevjerujem da bi mi opet nesto tako placali jer sam nedavno dobio dosta skup komp.

Znaci miki1981 ako je ono sto salju mi stvarno poklon nece ga carinit ako pokazem svu dokumentaciju?

Sad bih stavi sto sam dobio od carine u odgovoru na mail ali mi se vise svidja vas odgovor!!Cool

Ma neces ga carinit, ali ces platit PDV sto posto.

I'm going woo woo
15 godina
protjeran
offline
Hrvatska carina i laptop?

Ma i mislio sam na PDV samo sto je to meni isto.Trebas dat pare i amen kako god da se to zvalo.

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
16 godina
offline
Hrvatska carina i laptop?

A cuj... ako laptop dodje 10 000 kn... a ti platis 2300 kn PDV-a... Opet si na ogromnom dobitku. Ako nemas novaca objasni starcima kakva je situacija pa nek ti skidaju od djeparca ili sto vec :)

 

 

I'm going woo woo
15 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
tnakir kaže...

A cuj... ako laptop dodje 10 000 kn... a ti platis 2300 kn PDV-a... Opet si na ogromnom dobitku. Ako nemas novaca objasni starcima kakva je situacija pa nek ti skidaju od djeparca ili sto vec :)

 

 

Imam ja para u banci ali nedaju mi da skidam pare sa stedne jer bi ih onda odavno potrosio.

Ma nisa naruciti cu ga pa onda ako nebude proslo kao gift neka ga vrate(ako ne nagovorim starce).

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
16 godina
offline
Hrvatska carina i laptop?

Nemoj ga vracat!

 

Sigurno ces naci nekog tko ce platiti carinu umjesto tebe. Nek ti da jos koju kunu i nek ga onda on preuzme umjesto tebe. Steta ne iskoristiti priliku. Eto da sam ja u ZG ja bi ga otkupio.

I'm going woo woo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice