Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.878
|
čitano: 589.334
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic

Misliš imaš dva izlaza za slušalice/zvučnike, pa sada želiš spojit dva para?

 

Ja sam to napravio na staroj kanti, koja je mala neku srot zvučnu, ali je imala dupli izlaz za zvučnike, takko da je sve dobro funkcioniralo, jedino što ti se može dessit, je da ti zvučna ne može isporučit na oba izlaza kristalan zvuk, ali to se kod poznatijjih modela nebi smjelo događat.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

U načelu je izvedivo ali što bi dobio s tim? Dupli Subwoofer,duple satelite i hrpu buke, za cijenu od 2000+kn. Zašto u startu ne riješiš problem ako ti je 2.0 tj. 2.1 nedostatno i prodaš Z2300, pa uzmeš Z5500 za 2000kn?

 

Čemu dupli Z2300? Sa Z5500 imaš mogućnost optičkog/digitalnog spajanja,više RMS-a, elegantniju izvedbu od 2xZ2300 i u konačnici kvalitetniji zvuk.

 

Ako ništa drugo nisi više toliko ovisan o kvaliteti zvučne kartice samim micanjem sa analognog spajanja. {#}

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Pozz, je li se isplati uzeti Polovnu aureon 5.1 ili 7.1 ili da ostanem na onboard zvucnoj (nisam zahtjevan korisnik)?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
pod009 kaže...
Pozz, je li se isplati uzeti Polovnu aureon 5.1 ili 7.1 ili da ostanem na onboard zvucnoj (nisam zahtjevan korisnik)?

 Ja bi radije uzeo AudigySE za 100kn s obzirom na (ne)kvalitetu zvučnika. Aureon se isplati uzeti čisto ako trebaš izlaze koje AudigySE nema.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2010 10:39 (thedream).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Ok, nista od odvojene zvučne... Hvala
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Imam jedno pitanje, kupio sam zvučnu karticu Asus xonar dg i zvuk je slab na slušalicama iako je sve pojačano na max. Međutim našao sam opciju mijenjanja impendacije koju stavim na 32 ohma, ali moje slušalice (sennheiser hd201)rade na 24 ohma, pa me zanima jel to pametno, da nebi slušalice otišle?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Moddani driveri za Asus kartice   ASUS XONAR Unified Drivers 

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Nakon prvotnog oduševljenja Asus Xonar DG zvučnom karticom ,moram priznat da me svaki dan sve više razoćara...

 

Konstantno mi izoblićuje zvuk, ko da na 2.1 sistem pušta 5.1 zvuk. čujem neke jeke, zvukovi koji bi trebali biti u pozadini su prenaglašeni itd... Neznam više što da napravim, probao sam nekoliko puta izbrisat drivere i ponovo instalirat, no bez uspjeha..

 

Dali je još netko imao sličan problem? POMOĆ!!!!!!!

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic
jel koristis moddane driver?jel ti je mozda upaljen kakav equalizer?preko kojeg playera slusas?
Jahao sam pješice.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
mika2210 kaže...

Nakon prvotnog oduševljenja Asus Xonar DG zvučnom karticom ,moram priznat da me svaki dan sve više razoćara...

 

Konstantno mi izoblićuje zvuk, ko da na 2.1 sistem pušta 5.1 zvuk. čujem neke jeke, zvukovi koji bi trebali biti u pozadini su prenaglašeni itd... Neznam više što da napravim, probao sam nekoliko puta izbrisat drivere i ponovo instalirat, no bez uspjeha..

 

Dali je još netko imao sličan problem? POMOĆ!!!!!!!

Ako nešto pomaže, postavke na mojoj D2X su: DSP mode = none, eq mode = disable, output device = PCM 7.1 speakers, volume na maksimumu, sva procesiranja isključena.

 

16 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
luka_cro kaže...
jel koristis moddane driver?jel ti je mozda upaljen kakav equalizer?preko kojeg playera slusas?

 

 

Probao sam i sa jednim i drugim driverima, isto sranje...

 

Equalizer sam si sam podesio, malo sam pojačao bass i visoke tonove, niš posebno... Slušam prek Winampa...

 

Jedno vrijeme je bio OK zvuk, neznam koji vrag se sad dogodio...

 

PC RULES!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2010 22:03 (mika2210).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
mika2210 kaže...

Nakon prvotnog oduševljenja Asus Xonar DG zvučnom karticom ,moram priznat da me svaki dan sve više razoćara...

 

Konstantno mi izoblićuje zvuk, ko da na 2.1 sistem pušta 5.1 zvuk. čujem neke jeke, zvukovi koji bi trebali biti u pozadini su prenaglašeni itd... Neznam više što da napravim, probao sam nekoliko puta izbrisat drivere i ponovo instalirat, no bez uspjeha..

 

Dali je još netko imao sličan problem? POMOĆ!!!!!!!

  Možda imaš velike DPC latencije?! Izmjeri ih, ne bi smjeli biti veći od 500 us.

Kod mene izvrsno radi s moddanim driverima - opcija C-Media

Aplikacije

Muzika: Foobar+WASAPI(output)

Filmovi: MPC HC+MPC Audio Renderer (WASAPI)

Blu Ray: TMT3+output Asusu Xonar

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2010 1:19 (Verbatim).
16 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Verbatim kaže...
mika2210 kaže...

Nakon prvotnog oduševljenja Asus Xonar DG zvučnom karticom ,moram priznat da me svaki dan sve više razoćara...

 

Konstantno mi izoblićuje zvuk, ko da na 2.1 sistem pušta 5.1 zvuk. čujem neke jeke, zvukovi koji bi trebali biti u pozadini su prenaglašeni itd... Neznam više što da napravim, probao sam nekoliko puta izbrisat drivere i ponovo instalirat, no bez uspjeha..

 

Dali je još netko imao sličan problem? POMOĆ!!!!!!!

  Možda imaš velike DPC latencije?! Izmjeri ih, ne bi smjeli biti veći od 500 us.

Kod mene izvrsno radi s moddanim driverima - opcija C-Media

Aplikacije

Muzika: Foobar+WASAPI(output)

Filmovi: MPC HC+MPC Audio Renderer (WASAPI)

Blu Ray: TMT3+output Asusu Xonar

Kako da izmjerim te latencije? Dali je moguće da zeza zbog zvuka integriranog na matičnoj? (iako sam izbrisao drivere??)

PC RULES!!!
16 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

DPC latency checker

 

Kad si instalirao karticu, trebao si u Bios-u isključiti onboard audio, a ne brisati drivere od onboard audia.

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ne samo to, uvijek je dobro i Driver Sweeperom počistiti eventualno preostale .dll-ove i slično od zvučne.

 

Ustvari sebi sam uvijek prvo također uninstall drivera radio, pa BIOS po restartu, onda Driver Sweeper za ostatke i otpad, i onda opet restart.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ako je OS win7 onda on nakon restarta sam instalira generic drivere.

Možda Safe Mode deinstalacija pa restart,   zatim Bios i konačno normalano podizanje sistema.

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Kad dođem s posla ću napravit sve navedeno pa vidjet onda...

 

Mada sam jučer tražio po biosu gdje da isključim onboard zvuk al nisam uspio naći...

 

Radi se o Gigabyte P55A-UD4P rev.2 matičnoj - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3435#sp

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Onboard devices, nekada je pisalo Integrated Peripherals, ne znam što bi još moglo biti. Ma mora se lako naći hebemu miša, to je čak posla disableati. Moguće lako da je to uzrok zamućenom zvuku.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ma bilo je već kasno jučer kad sam to isprobavao, pa je lako moguće da sam previdio nešto... Pogledat ću danas malo detaljnije pa javim dal sam uspio kaj srediti...{#}

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Koji od ovih treba isključiti? Ni jedan mi ne izgleda ko da ima neke veze sa zvukom...

 

http://i1187.photobucket.com/albums/z400/Nikola_Vidovic/IMAG0111.jpg

 

http://i1187.photobucket.com/albums/z400/Nikola_Vidovic/IMAG0112.jpg

PC RULES!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2010 21:08 (mika2210).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Azalia Codec.

Cemetary gates
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ne bi bilo loše disableati sve što ne koristiš kao što je IDE kontroler recimo, Firewire ovaj 1394 i slično. Sve to omogućeno ipak donekle koristi sistemske resurse. Ja imam sve što ne koristim na Disabled.

 

Kad disableaš Azalia Codec, odi lijepo u Windowse i pogledaj jel šta ostalo od drivera ručno. Onda skini Driver Sweeper i pregledaj s njim Realtek Audio i šta god ti nudi, tj. koje god codec-e ti nudi pretražiti. Sve obriši što nema veze sa ASUS Xonaricom.

 

Makar mi se čini da je najbolje i nju uninstallati i lijepo friško instalirati.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Hebemti Azaliu... Kaj nisu mogli napisati Realtek sound ili tka neš, nek Azalia... debili...

 

Idem sad to isključit...

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
mika2210 kaže...

Hebemti Azaliu... Kaj nisu mogli napisati Realtek sound ili tka neš, nek Azalia... debili...

 

Idem sad to isključit...

Miči i eSATU ako ju ne koristiš, Firewire 1394 ti ne treba kao ni IDE kontroler ako nemaš pržu ili stare diskove.  Azaliu pod muss na Disabled. I fino čistiti drivere i nanovo instalirati Xonar. Onda javiti rezultat pa ćemo dalje postupiti.

Cemetary gates
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Puno hvala na pomoći, sad brišem drivere, sve ono u biosima sam isključio, nakon toga napravim reboot pa nanovo instaliram drivere od zvučne...

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Nažalost i dalje isto sranje... :(

 

Izmjerio sam i latencije sa onim programom iz linka, max mi je 608, i to nakon kaj je minutu dvije vrtio test...

 

Jel to previše?

 

EDIT, čim dulje vrti, latencije su veće, sad je oko 700...

PC RULES!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2010 22:01 (mika2210).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Evo jedne novosti, prčkao sam po programu, pa sam kliknuo na onu strelicu da se proširi program, i pod karticom "Mixer" sam stišao jedan kanal (svejedno je koji stišam, lijevi ili desni) i sad je OK...

 

Isprobao sam na slušalicama, moram još sutra uštekat zvučnike i vidjet kak će se s njima ponašat...

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Latencije su velike, što znači da će zvuk "pucketati" i prekidati se. (kao da slušaš izgrebanu ploču)

Čini mi se da je kod tebe "softverski kaos". Revo Uninstaller je dobar za deinstalaciju programa, opcija uninstall+scan registry+delete.

 

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Probat ću i taj Revo danas, pa ćemo vidjet kaj dalje....

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
mika2210 kaže...

Probat ću i taj Revo danas, pa ćemo vidjet kaj dalje....

Moraš prvo lijepo obrisati kompletno sve od zvučne, sav softver i drivere, ne bi bilo loše pomaknuti ju u najdonji PCI slot, što dalje od procesora,RAM-a i napajanja zbog EM valova pošto kartica nije oklopljena tj. zaštićena.

 

Prije nego ju prebaciš jasno počisti i sa tim Revo-m sve ili nekim drugim uninstallerom ostatke.

 

Stavi karticu u drugi neki PCI, rekli smo najdonji, i šibaj..ako je trenutno u najdonjem, onda jedan iznad, čisto zbog IRQ adresiranja, možda se dogodila makljaža sa onboardom ali pošto je on sad disablean moralo bi delati.

 

Javi..

Cemetary gates
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice