Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

poruka: 65
|
čitano: 17.175
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Taj display je smijeh za 2021u na flagshipu, što on i nije, a P30 pro je. Eto ti izbora. Lp

Znači da je itko od vas pametnjakovića vidio uživo oba, ne bi trkeljali. Tu 😁

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 19:18 (maks0806).
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
maks0806 kaže...

Taj display je smijeh za 2021u na flagshipu, što on i nije, a P30 pro je. Eto ti izbora. Lp

Znači da je itko od vas pametnjakovića vidio uživo oba, ne bi trkeljali. Tu 😁

 Drugi put procitaj komentare do kraja. Kao sto rekoh p30 pro sam imao

 A po mi10t pro sam drkao dok sam bio u linksu. Telefon nije los

 ali mi ni nije bio wow.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
12 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Nisam tebi odgovarao :P

Glupa mi je usporedba uopće kad su mobiteli jedan milju od drugog hardverski. Nisam lud za Huaweijem, ali ovdje nema dileme nikakve oko nekih stvari. Ne želim se svađati sa kulturnim Fromsoft ljudima, znam da si imao i poco f2 i p30 pro, a sa tutlekima poput ovih ovdje pogotovo jer se samo nerviram bez veze. Jače je od mene jbg, kad vidim nebulozu, a pogotovo koja može utjecati na odabir mobitela nekom tko ne zna. Neka nekom bar pomogne moj sjeb, a i činjenica da mi prođe kroz ruke 100tinjak mobitela godišnje :P

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 10:19 (maks0806).
4 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
maks0806 kaže...

Nisam tebi odgovarao :P

Glupa mi je usporedba uopće kad su mobiteli jedan milju od drugog hardverski. Nisam lud za Huaweijem, ali ovdje nema dileme nikakve oko nekih stvari. Ne želim se svađati sa kulturnim Fromsoft ljudima, znam da si imao i poco f2 i p30 pro, a sa tutlekima poput ovih ovdje pogotovo jer se samo nerviram bez veze. Jače je od mene jbg, kad vidim nebulozu, a pogotovo koja može utjecati na odabir mobitela nekom tko ne zna. Neka nekom bar pomogne moj sjeb, a i činjenica da mi prođe kroz ruke 100tinjak mobitela godišnje :P

 Jbg kolega krivo vas se par izrazilo i ja shvatio kako sam shvatio.

 ja zadnjih ne znam ohoho godina kupujem iskljucivo flagshipe
 izuzetak je bio poco f2 pro, koji iako neloš nije se proslavio kod mene.
 tesko je usporediti p30p sa mi10t p pogotovo jer se stvari
 na smartphone trzistu nenormalno brzo mijenjaju. i cinjenica jeste da
 su ova dva telefona isto tako i dva svijeta razlicita.

 ali meni je bas ovaj cas sinulo uzimajuci u ozbir trenutnu cijenu evo
 mi10t pro modela, mislim da cak kolegi autoru teme nebi bilo lose niti
 pricekati mi11 barem po najavljenoj cijeni. ako mu tu u toj ulozi nece

 zasmetati sto dolazi u plasticnom kucistu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 10:40 (bloodborne).
14 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
maks0806 kaže...

Nisam tebi odgovarao :P

Glupa mi je usporedba uopće kad su mobiteli jedan milju od drugog hardverski. Nisam lud za Huaweijem, ali ovdje nema dileme nikakve oko nekih stvari. Ne želim se svađati sa kulturnim Fromsoft ljudima, znam da si imao i poco f2 i p30 pro, a sa tutlekima poput ovih ovdje pogotovo jer se samo nerviram bez veze. Jače je od mene jbg, kad vidim nebulozu, a pogotovo koja može utjecati na odabir mobitela nekom tko ne zna. Neka nekom bar pomogne moj sjeb, a i činjenica da mi prođe kroz ruke 100tinjak mobitela godišnje :P

Ništa ti nisi imao, a tutlek te je odgojio.

I opet, pričaš nebuloze o milja razlikama i slično, ali kužim, jer opet kažem, ništa ti nisi imao.

Čuj jedan od drugog miljama hardverski, a ovaj ima Snap 865, UFS 3.1, odličan display sa 144hz, bolju bateriju, precizniji fingerprint.........

Mi10T PRO definitvno ima svojih mušica, prvenstveno u smislu MIUI-a, ali hardverski .

I fascinantno je da ti kroz ruke prođe 100-injak telefona godišnje, to je za pohvalu obzirom da veze nemaš što pričaš.

Idi dijete napravi si čokolino, jer za drugo ništa ni nisi.

U niti jednom svom postu nisi ništa konkretno i argumentirano rekao, samo pričaš nebuloze,

 

Toliko od mene u ovoj temi, jer se nemam više namjeru prepirat sa hrpom nadobudne djece, koje na žalost na ovom forumu zadnjih godina ima ohoho.

Ne bih napisao ni ovaj post više, ali me tvoja uvreda tjera da ti odgovorim.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 10:44 (zabranjeniples).
16 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
144hza lcd je bolje iskustvo od 60hz oleda pogotovo ako uzmemo da lcd na mobovima su jako dobri. Razlike postoje ali taj veliki refresh rate je zarazna stvar. Znam da ce sad neki reci "meni opce nije, ja morem i na 60hza, nemam problema s time bla bla", ok kuzim, mogli smo i gurati s losijim kamerama, sporijim memorijama, manje rama, manjim baterijama itd. Ali u 2021. uzeti stari mob kojeg vrijeme jako gazi, naspram uredjaja koji je mozda najbolji omjer ulozeno/dobiveno, je jako los izbor.

Btw, kome na mobu treba "deep blacks, infinite contrast, crna je crna" i pri tom riskirajuci burn in uz degradiranje kvalitete slike (oces neces, oledi propadaju i degradiraju)? :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

A šta ćeš kada su ljudi ovce. Uvijek je lako ući u masu koja viče da je nešto najbolje pa onda soliti pamet.

Uostalom, svatko zna najbolje. Neka proba teleofn u trgovini prije kupnje pa neka procijeni. Njegovi novci, ne naši 

 

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Mislim da se kolegi svakako isplati pricekat da vidi koliko ce doci Mi 11 jer
mislim da ne bude prevelika razlika naspram trenutnog mi10tp

sto se tice samog amoleda, pocnes ga cijenit kad dulje buljis u filmove
i sl na mobitelu, pa skuzis koliko ti manje umara oci od konstatno upaljenog
blještavila na lcdu.

po ovome kako vi kolege ispadate svatko je ovca i rob necega.
sad sebe izdvajati kao posebnima jer vi preferirate ovo, a netko drugi ovo.
dode vam na isto svi smo mi "kurve" samo se prodajemo za razlicite stvari.
netko za amoled, netko ips lcd, netko 144hz, netko kameru.

tak da takvi komentari su jbg smijesni. sve ima prednosti i mane.

unazad 2-3 godine ljude na TV-u od 40+" nije smetala 1080p reza
uz 60hz, a danas je problem 1080p na 6" ekranu. kazem nekad
se zaista na forumu covjek moze nasmijat. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 12:19 (bloodborne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Bit priče je dati objektivan komentat pa neka osoba odluči, njegovi su novci i ako će ih baciti u vatru, neka.

Navodno je najavljen ubrzo izlazak Mi11T i MI11T Pro varijanti koje će imati 120 hz refresh rate i AMOLED pa kolega isto može i to pričekati 

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
Zašto nema više postova o PWM flickeringu koji pogađa baš sve oled zaslone ?
Zato mi je Mi10T/pro jako zanimljiva kombinacija, jer ne postoji niti jedan sa flagship speckama s da ima IPS LCD.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Evo nakon dvije godine Huawei P30 Pro odlazim na Xiaomi Mi 10T Pro (danas naručio). Dobio ga na pretplati za 3.300 kn + bežične Xiaomi sluje, ja čist zadovoljan. Ima više rama (6GB VS 8GB), više interne memorije (128GB VS 256GB), bolje osvježavanje ekrana (60 Hz VS 144 Hz), jači proc (Kirin 980 VS Snapdragon 865), veća baterija (4.200 mAh VS 5.000 mAh), veći ekran (6,47" VS 6,67"). Jedino tip ekrana (OLED) je na strani Huawei P30 Pro i noćne slike, ovo drugo nije.  

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
MasterOfDisaster kaže...

Evo nakon dvije godine Huawei P30 Pro odlazim na Xiaomi Mi 10T Pro (danas naručio). Dobio ga na pretplati za 3.300 kn + bežične Xiaomi sluje, ja čist zadovoljan. Ima više rama (6GB VS 8GB), više interne memorije (128GB VS 256GB), bolje osvježavanje ekrana (60 Hz VS 144 Hz), jači proc (Kirin 980 VS Snapdragon 865), veća baterija (4.200 mAh VS 5.000 mAh), veći ekran (6,47" VS 6,67"). Jedino tip ekrana (OLED) je na strani Huawei P30 Pro i noćne slike, ovo drugo nije.  

 Kao netko ko je koristio oba telefona mogu ti rec da si se zajebao.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
14 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
thebatman kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo nakon dvije godine Huawei P30 Pro odlazim na Xiaomi Mi 10T Pro (danas naručio). Dobio ga na pretplati za 3.300 kn + bežične Xiaomi sluje, ja čist zadovoljan. Ima više rama (6GB VS 8GB), više interne memorije (128GB VS 256GB), bolje osvježavanje ekrana (60 Hz VS 144 Hz), jači proc (Kirin 980 VS Snapdragon 865), veća baterija (4.200 mAh VS 5.000 mAh), veći ekran (6,47" VS 6,67"). Jedino tip ekrana (OLED) je na strani Huawei P30 Pro i noćne slike, ovo drugo nije.  

 Kao netko ko je koristio oba telefona mogu ti rec da si se zajebao.

Pa volio bi obrazloženje mog zajeba. Mob koristim za surfanje, društveni dio (Viber i WhatsUp), igre i razgovore. Fotoaparat je relativno nebitna stavka. U čemu je moj zajeb.

10 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Ne sviđa mi se Mi10T PRO zbog seta kamera i nisam ga imao pa nemam ni neko misljenje o njemu, ali sam imao P30 PRO na koji se recimo nisam nikada pozelio vratiti.

Mob je na mene ostavio vrlo mlak dojam za razliku od npr. Mate 20 PRO...ja uglavnom nebi niti jedan od ta dva, a pogotovo ne P30 PRO.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
Ma kad ti kupuješ mob samo zbog kamera. Nije to jedini bitan aspekt. Nekome su bitne performanse i optimiziranost, nekome ekran, baterija ili čak dizajn....

Za mene je zajeb općenito kupnja Šaomija ili Huaweija, jer mi puno toga kod njih šteka da bi ih razmatrao za duže korištenje. Isprobat da, ali brzo u oglasnik 😁

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
ocean77 kaže...

Ne sviđa mi se Mi10T PRO zbog seta kamera i nisam ga imao pa nemam ni neko misljenje o njemu, ali sam imao P30 PRO na koji se recimo nisam nikada pozelio vratiti.

Mob je na mene ostavio vrlo mlak dojam za razliku od npr. Mate 20 PRO...ja uglavnom nebi niti jedan od ta dva, a pogotovo ne P30 PRO.

Pa ja sam jako zadovoljan sa Huawei P30 Pro, pogotovo sada sa zadnjim update-om, mob još još nekako brži i responzivniji. Baterija i ekran su brutalni, kamera odlična za moje potrebe jer je to ipak flagship mob iz 2019. godine, a sada je 2021. pa se teško može uspoređivati sa dvije godine mlađim flagship uređajima. Kako mi ističe pretplata uzeo sam Mi10T PRO po povoljnoj cijeni i kada prodam Huawei P30 Pro to će biti sitna nadoplata za Xiaomi koji ima odlične specke posmiješnoj cijeni. Za Samsung, Apple ili Huawei premium uređaj bi minimalno morao dati 6.000 kn što mi ne pada na pamet niti ću više davati takve novce za mobitel.

14 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
vepar kaže...
Ma kad ti kupuješ mob samo zbog kamera. Nije to jedini bitan aspekt. Nekome su bitne performanse i optimiziranost, nekome ekran, baterija ili čak dizajn....

Za mene je zajeb općenito kupnja Šaomija ili Huaweija, jer mi puno toga kod njih šteka da bi ih razmatrao za duže korištenje. Isprobat da, ali brzo u oglasnik 😁

Pa evo sa Huawei P30 Pro, ali apsolutno niti jedan problem u dvije godine korištenja i radi isto kao i prvi dan, sa ovim zadnjim update-om čak i brže.

14 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

stigao prije 10tak dana update za android 11 za Mi 10T Pro, prvi dojmovi su takvi da mi je ovo zadnji Xiaomi ikad (a imao dosta njihovih mobitela i uredaja), sve je oslo u krasni k...., od notifikacija, ekrana itd

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
JuXo kaže...

stigao prije 10tak dana update za android 11 za Mi 10T Pro, prvi dojmovi su takvi da mi je ovo zadnji Xiaomi ikad (a imao dosta njihovih mobitela i uredaja), sve je oslo u krasni k...., od notifikacija, ekrana itd

Onda znači ne treba raditi update .

Šalu na stranu, vjerujem da će o popraviti, ali kako misliš otišao ti ekran kvragu (????????)  

4 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
ocean77 kaže...

Ne sviđa mi se Mi10T PRO zbog seta kamera i nisam ga imao pa nemam ni neko misljenje o njemu, ali sam imao P30 PRO na koji se recimo nisam nikada pozelio vratiti.

Mob je na mene ostavio vrlo mlak dojam za razliku od npr. Mate 20 PRO...ja uglavnom nebi niti jedan od ta dva, a pogotovo ne P30 PRO.

 Postoji nesto kolega zvano dslr. E sad te fantazije za dslr kameru u mobu najbolje ostaviti u fantaziji. Od mobilne kamere ocekujem upravo to sto stoji u nazivu moba. Kamera mobitela, a ako je ljudima vec problem nanasati dslr onda bi rekao da pojedincu nije bas ni stalo do toga da opali dobru sliku pa radije pljuju po mobu. Iako ako malo bacis oko na huawei hrv fb grupu vidjet ces da p30p radi odlicne fotografije. 

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 10:20 (bloodborne).
7 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

E ljudi moji, da nije kineza i njihovih budget uređaja s flagship značajkama, da nas bi nam svima ovi "etabilirani brandovi" koštali kao suho zlato, a za 2000 kuna bi dobio nikakav telefon...

 

I want to believe
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
MasterOfDisaster kaže...
ocean77 kaže...

Ne sviđa mi se Mi10T PRO zbog seta kamera i nisam ga imao pa nemam ni neko misljenje o njemu, ali sam imao P30 PRO na koji se recimo nisam nikada pozelio vratiti.

Mob je na mene ostavio vrlo mlak dojam za razliku od npr. Mate 20 PRO...ja uglavnom nebi niti jedan od ta dva, a pogotovo ne P30 PRO.

Pa ja sam jako zadovoljan sa Huawei P30 Pro, pogotovo sada sa zadnjim update-om, mob još još nekako brži i responzivniji. Baterija i ekran su brutalni, kamera odlična za moje potrebe jer je to ipak flagship mob iz 2019. godine, a sada je 2021. pa se teško može uspoređivati sa dvije godine mlađim flagship uređajima. Kako mi ističe pretplata uzeo sam Mi10T PRO po povoljnoj cijeni i kada prodam Huawei P30 Pro to će biti sitna nadoplata za Xiaomi koji ima odlične specke posmiješnoj cijeni. Za Samsung, Apple ili Huawei premium uređaj bi minimalno morao dati 6.000 kn što mi ne pada na pamet niti ću više davati takve novce za mobitel.

 

 

Ja uopce ne sumnjam da je masi to top mob, ali meni on ima neke jednostavno neprihvatljive stvari.

Ekran koji neki spominju je tek prosjecan, a kada predjes sa Mate 20 PRO i onog lijepog QHD ekrana onda posebno vidis prosjecnost onog na P30 PRO.

Nije samo do rezolucije vec je i sam panel prosjecne kvalitete i to mi je bio jedan od losijih ekrana u zadnjih 5 godina.

 

Sto se kamere tice, napisao sam vec masu puta da mi je ona bila glavni razlog da se rijesim tog moba i da se nikada vise ne vratim na njega...na neke sam se vracao i nekoliko puta...ovaj nije takav.

Ima uzasno glupo poslozene fokale, kao i P40 PRO i meni je to totalno nesvestrana kamera.

Imas 27 mm pa 125mm...između ništa...tko imalo kuži optiku, fiziku ili fotografiju znat će da je to totalno bezveze.

Znaci ako trebas nekakav portret moras sa glavnom kamerom digitalno zoomirat do cca 50mm sto nikako nije isto kao i decidiranih 50 mm koje npr. imas na Mi10 PRO koja je i zamisljena kao portretna kamera...ili trebas 80 mm, 100 mm...sve to moras sa glavnom kamerom digitalno...a 125 mm je uglavnom previse.

Dodatan problem je sto i kada zelis tih 125 mm ako su losiji svjetlosni uvjeti on radi CROP glavne kamere!!!

Koji je to uzas kada imas 125mm napravljeno sa kamerom od 27mm.

Meni je to cak radio i u sjenama, znaci po danu...stavljao sam primjere na drugoj temi...

Uz sve to nabrojano, taj senzor kod nocnih snimaka daje uzasno žute fotke.

Video je isto tek prosjecan.

 

Meni je P30 PRO sto se kamere tice teški krš od moba, a to sto mnogi ljudi ne kuze ovo gore ne umanjuje njegovu prosjecnu kameru.

Kamera je uvjetno OK ako fotkas danju i uspijes postici da te SW "sluša" i ako imas potrebe fotkati neke udaljenije stvari.

Mogu se u odredjenim situacijama dobiti odlicne fotke, ali previse je tu ogranicenja.

 

 

Sto se M10T PRO tice, taj mob takodjer ima poprilicno bzvz fokale kamere.

Imas UW i glavnu i ostale kamere koje nisu vrijedne spomena...valjda macro i neki senzor dubine ili sto vec.

Nekome tko voli fotografiju oba moba imaju previse limita.

 

Ljudi su masovno uzimali P30 PRO iako bi ja svakome uvijek prije preporucio Mate 20 PRO od tih generaciju-dvije starijih mobitela.

 

Mate 20 PRO je televizor u boji za P30 PRO...u puno toga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 12:20 (ocean77).
10 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
MasterOfDisaster kaže...
thebatman kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo nakon dvije godine Huawei P30 Pro odlazim na Xiaomi Mi 10T Pro (danas naručio). Dobio ga na pretplati za 3.300 kn + bežične Xiaomi sluje, ja čist zadovoljan. Ima više rama (6GB VS 8GB), više interne memorije (128GB VS 256GB), bolje osvježavanje ekrana (60 Hz VS 144 Hz), jači proc (Kirin 980 VS Snapdragon 865), veća baterija (4.200 mAh VS 5.000 mAh), veći ekran (6,47" VS 6,67"). Jedino tip ekrana (OLED) je na strani Huawei P30 Pro i noćne slike, ovo drugo nije.  

 Kao netko ko je koristio oba telefona mogu ti rec da si se zajebao.

Pa volio bi obrazloženje mog zajeba. Mob koristim za surfanje, društveni dio (Viber i WhatsUp), igre i razgovore. Fotoaparat je relativno nebitna stavka. U čemu je moj zajeb.

 Ok.

Sa 10t pro, za kojeg ces dvije godine placati pretplatu, ces dobiti jedino nešto bolju bateriju (možda) i eventualno malo bolji chipset koji neces osjetit nigdi skoro. 

Sa p30 pro imaš lakši o kompaktniji mobitel, sposobniju kameru, oled zaslon, ip67, bolji otisak prsta. 

 

I sad dolazimo do problema zvanog šaomizacija, a to je da nisu sposobni izbacit update softvera da ne zaseru nešto i tako vec više od godinu dana. Bio sam ogroman fan šaomija, sad mi se gade. 

U svakom slucaju 10t serija je serija polurješenja i kompromisa. Radije bi završio ovu godinu sa bilo kojim realmijem ili huaweiem nego xioamijem. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
10 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
bloodborne kaže...

 Postoji nesto kolega zvano dslr. E sad te fantazije za dslr kameru u mobu najbolje ostaviti u fantaziji. Od mobilne kamere ocekujem upravo to sto stoji u nazivu moba. Kamera mobitela, a ako je ljudima vec problem nanasati dslr onda bi rekao da pojedincu nije bas ni stalo do toga da opali dobru sliku pa radije pljuju po mobu. Iako ako malo bacis oko na huawei hrv fb grupu vidjet ces da p30p radi odlicne fotografije. 

 

 

Ti jednostavno ne kuzis neke stvari.

Kakav pobogu DSLR, o cemu ti sinko pises?

Tko uopce o tome pise i to usporedjuje.

Zna se sto kome i cemu sluzi, ali nama koji smo se odlucili samo za kameru u mobitelu imamo itekako veliki izbor i razlike su ogromne.

Dosli smo u svega 5 godina od 1/3 senzora do 1 inca, a nekakav prosjek je 1/1.7 sto je vec solidno jer je i to oko 45% vece od 1/2.55 kakve su imali kompaktni pravi aparati kojima je 90% ljudi fotkalo prije nego su mobiteli totalno unistili klasicne fotice.

U narednih par godina ce 1 inch postati standard za top modele i vec to je overkill mnogima jer sa senzorom te velicine (cak i nesto manjima) dobivas DOF koji je bio rezerviran nekada iskljucivo za m4/3, DSLR ili FULL Frame aparate...uopce ne shvacam poantu tvog posta...jedino ako si zelio nesto napisati cisto da napises.

 

10 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
thebatman kaže...

 

I sad dolazimo do problema zvanog šaomizacija, a to je da nisu sposobni izbacit update softvera da ne zaseru nešto i tako vec više od godinu dana. Bio sam ogroman fan šaomija, sad mi se gade. 

U svakom slucaju 10t serija je serija polurješenja i kompromisa. Radije bi završio ovu godinu sa bilo kojim realmijem ili huaweiem nego xioamijem. 

 

 

Sto su zeznuli na T seriji u odnosu na Mi10 PRO na kojem nisam susreo jos niti jedan BUG?

Ja taj mob nebi zbog kamere a nisam bas pratio kakve druge probleme ima?

 

Od Xiaomia sam bio u doticaju i sa Mi Note 10, takodjer nikakvih BUG-ova...njegov problem je spor procesor i zato ga nisam nikada zavolio.

 

 

 

10 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
thebatman kaže...

 Ok.

Sa 10t pro, za kojeg ces dvije godine placati pretplatu, ces dobiti jedino nešto bolju bateriju (možda) i eventualno malo bolji chipset koji neces osjetit nigdi skoro. 

Sa p30 pro imaš lakši o kompaktniji mobitel, sposobniju kameru, oled zaslon, ip67, bolji otisak prsta. 

 

 

 

Nisam bas siguran da i sam vjerujes u ovo.

10 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
Brki1994 kaže...

E ljudi moji, da nije kineza i njihovih budget uređaja s flagship značajkama, da nas bi nam svima ovi "etabilirani brandovi" koštali kao suho zlato, a za 2000 kuna bi dobio nikakav telefon...

 

 

 

Ovo je totalna istina.

4 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
ocean77 kaže...
bloodborne kaže...

 Postoji nesto kolega zvano dslr. E sad te fantazije za dslr kameru u mobu najbolje ostaviti u fantaziji. Od mobilne kamere ocekujem upravo to sto stoji u nazivu moba. Kamera mobitela, a ako je ljudima vec problem nanasati dslr onda bi rekao da pojedincu nije bas ni stalo do toga da opali dobru sliku pa radije pljuju po mobu. Iako ako malo bacis oko na huawei hrv fb grupu vidjet ces da p30p radi odlicne fotografije. 

 

 

Ti jednostavno ne kuzis neke stvari.

Kakav pobogu DSLR, o cemu ti sinko pises?

Tko uopce o tome pise i to usporedjuje.

Zna se sto kome i cemu sluzi, ali nama koji smo se odlucili samo za kameru u mobitelu imamo itekako veliki izbor i razlike su ogromne.

Dosli smo u svega 5 godina od 1/3 senzora do 1 inca, a nekakav prosjek je 1/1.7 sto je vec solidno jer je i to oko 45% vece od 1/2.55 kakve su imali kompaktni pravi aparati kojima je 90% ljudi fotkalo prije nego su mobiteli totalno unistili klasicne fotice.

U narednih par godina ce 1 inch postati standard za top modele i vec to je overkill mnogima jer sa senzorom te velicine (cak i nesto manjima) dobivas DOF koji je bio rezerviran nekada iskljucivo za m4/3, DSLR ili FULL Frame aparate...uopce ne shvacam poantu tvog posta...jedino ako si zelio nesto napisati cisto da napises.

 

 Ma dobro bitno da ti kuzis s tom prastarom lumiom na avataru.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
10 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
bloodborne kaže...

 

 Ma dobro bitno da ti kuzis s tom prastarom lumiom na avataru.

 

 

L1020 je legenda i drago mi je da sam imao taj legendarni djelic povijesti jedno vrijeme.

14 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
ocean77 kaže...
MasterOfDisaster kaže...
ocean77 kaže...

Ne sviđa mi se Mi10T PRO zbog seta kamera i nisam ga imao pa nemam ni neko misljenje o njemu, ali sam imao P30 PRO na koji se recimo nisam nikada pozelio vratiti.

Mob je na mene ostavio vrlo mlak dojam za razliku od npr. Mate 20 PRO...ja uglavnom nebi niti jedan od ta dva, a pogotovo ne P30 PRO.

Pa ja sam jako zadovoljan sa Huawei P30 Pro, pogotovo sada sa zadnjim update-om, mob još još nekako brži i responzivniji. Baterija i ekran su brutalni, kamera odlična za moje potrebe jer je to ipak flagship mob iz 2019. godine, a sada je 2021. pa se teško može uspoređivati sa dvije godine mlađim flagship uređajima. Kako mi ističe pretplata uzeo sam Mi10T PRO po povoljnoj cijeni i kada prodam Huawei P30 Pro to će biti sitna nadoplata za Xiaomi koji ima odlične specke posmiješnoj cijeni. Za Samsung, Apple ili Huawei premium uređaj bi minimalno morao dati 6.000 kn što mi ne pada na pamet niti ću više davati takve novce za mobitel.

 

 

Ja uopce ne sumnjam da je masi to top mob, ali meni on ima neke jednostavno neprihvatljive stvari.

Ekran koji neki spominju je tek prosjecan, a kada predjes sa Mate 20 PRO i onog lijepog QHD ekrana onda posebno vidis prosjecnost onog na P30 PRO.

Nije samo do rezolucije vec je i sam panel prosjecne kvalitete i to mi je bio jedan od losijih ekrana u zadnjih 5 godina.

 

Sto se kamere tice, napisao sam vec masu puta da mi je ona bila glavni razlog da se rijesim tog moba i da se nikada vise ne vratim na njega...na neke sam se vracao i nekoliko puta...ovaj nije takav.

Ima uzasno glupo poslozene fokale, kao i P40 PRO i meni je to totalno nesvestrana kamera.

Imas 27 mm pa 125mm...između ništa...tko imalo kuži optiku, fiziku ili fotografiju znat će da je to totalno bezveze.

Znaci ako trebas nekakav portret moras sa glavnom kamerom digitalno zoomirat do cca 50mm sto nikako nije isto kao i decidiranih 50 mm koje npr. imas na Mi10 PRO koja je i zamisljena kao portretna kamera...ili trebas 80 mm, 100 mm...sve to moras sa glavnom kamerom digitalno...a 125 mm je uglavnom previse.

Dodatan problem je sto i kada zelis tih 125 mm ako su losiji svjetlosni uvjeti on radi CROP glavne kamere!!!

Koji je to uzas kada imas 125mm napravljeno sa kamerom od 27mm.

Meni je to cak radio i u sjenama, znaci po danu...stavljao sam primjere na drugoj temi...

Uz sve to nabrojano, taj senzor kod nocnih snimaka daje uzasno žute fotke.

Video je isto tek prosjecan.

 

Meni je P30 PRO sto se kamere tice teški krš od moba, a to sto mnogi ljudi ne kuze ovo gore ne umanjuje njegovu prosjecnu kameru.

Kamera je uvjetno OK ako fotkas danju i uspijes postici da te SW "sluša" i ako imas potrebe fotkati neke udaljenije stvari.

Mogu se u odredjenim situacijama dobiti odlicne fotke, ali previse je tu ogranicenja.

 

 

Sto se M10T PRO tice, taj mob takodjer ima poprilicno bzvz fokale kamere.

Imas UW i glavnu i ostale kamere koje nisu vrijedne spomena...valjda macro i neki senzor dubine ili sto vec.

Nekome tko voli fotografiju oba moba imaju previse limita.

 

Ljudi su masovno uzimali P30 PRO iako bi ja svakome uvijek prije preporucio Mate 20 PRO od tih generaciju-dvije starijih mobitela.

 

Mate 20 PRO je televizor u boji za P30 PRO...u puno toga.

Tvoj opis uređaja se isključivo bazira na fotoaparatu uređaja, a to je meni totalno nebitna stavka za ono što meni treba većina današnjih mid range mobitela već obavlja posao kako treba - naglašavam za mene, nekome kao tebi to ne prolazi i ok svatko ima svoje potrebe i želje kod nekog uređaja, samo što se moje drastično razlikuju od tvojih 

thebatman kaže...
MasterOfDisaster kaže...
thebatman kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo nakon dvije godine Huawei P30 Pro odlazim na Xiaomi Mi 10T Pro (danas naručio). Dobio ga na pretplati za 3.300 kn + bežične Xiaomi sluje, ja čist zadovoljan. Ima više rama (6GB VS 8GB), više interne memorije (128GB VS 256GB), bolje osvježavanje ekrana (60 Hz VS 144 Hz), jači proc (Kirin 980 VS Snapdragon 865), veća baterija (4.200 mAh VS 5.000 mAh), veći ekran (6,47" VS 6,67"). Jedino tip ekrana (OLED) je na strani Huawei P30 Pro i noćne slike, ovo drugo nije.  

 Kao netko ko je koristio oba telefona mogu ti rec da si se zajebao.

Pa volio bi obrazloženje mog zajeba. Mob koristim za surfanje, društveni dio (Viber i WhatsUp), igre i razgovore. Fotoaparat je relativno nebitna stavka. U čemu je moj zajeb.

 Ok.

Sa 10t pro, za kojeg ces dvije godine placati pretplatu, ces dobiti jedino nešto bolju bateriju (možda) i eventualno malo bolji chipset koji neces osjetit nigdi skoro. 

Sa p30 pro imaš lakši o kompaktniji mobitel, sposobniju kameru, oled zaslon, ip67, bolji otisak prsta. 

 

I sad dolazimo do problema zvanog šaomizacija, a to je da nisu sposobni izbacit update softvera da ne zaseru nešto i tako vec više od godinu dana. Bio sam ogroman fan šaomija, sad mi se gade. 

U svakom slucaju 10t serija je serija polurješenja i kompromisa. Radije bi završio ovu godinu sa bilo kojim realmijem ili huaweiem nego xioamijem. 

Pa, ajmo redom. Znači uređaj ću plaćati 120 kn mjesečno što mi ne predstavlja nikakav problem pogotovo za taj hardware koji bi mi trebao svakako durati dvije godine. Nadalje, sviđa mi se veći ekran, a veći je zanemarivo, drugo jako dobro izgleda ekran sa 144 Hz, jedino što nije OLED, ali su u svim recenzijama rekli da je na njemu najbolji do sada viđeni IPS LCD ekran, pa valjda nisu baš svi lagali. Drugo, na  mobu najviše trošim SOT-a na igranje igara (eto ne bi čovijek vjerovao, ali tako je kako je), a Snapdragon 865 je skoro 50% bolji Kirina 980 u sirovoj snazi - za mene veliki plus.  Kamera mi nije toliko bitna niti slikam po noći, IP67 mi još do sada nikada nije trebao nadam se da mi i sada neće trebati, ali nije na odmet ga imati.

Inače rado bi nastavio sa Huawei uređajima, ali mi se jednostavno ne da zahebavati sa Google servisima i to je najveći razlog odustanka od Huawei uređaja, a i Mate uređaji (koji mi je bio u planu za idući uređaj) su cijenom otišli nebu pod oblake, a za mobitele ne planiram više davati takve sulude iznose, pa moj 65" Samsung TV manje košta i to za par tisuća kuna od novog Mate uređaja, a tako koštaju i ostali flagship uređaji od Samsunga, Apple-a, OnePlus, itd.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 13:42 (MasterOfDisaster).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice