Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

poruka: 14.366
|
čitano: 6.074.086
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
nije bitno jel imas najnoviji

bitno je da imas 11.1+

ostalo su security fixevi
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Koja je zadnja službena verzija na koju je moguće updateati mob?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Dali je nužno raditi full data wipe npr. kada se na cyanogenmod 9 nightly verziju stavlja recimo cyanogenmod 9 lite v2.i Jel mogu sad normalno skinuti i staviti cm10 lite na cm ili? I da..osim ako je fora u wipe data da bude pravilno instalirano ja ne vidim u ničemu neku veliku razliku..a pogotovo u trajanju baterije..  Ne volim radit da ta wipe jer imam mpbz i onda uvijek moram u banku ići po novi aktivacijski ključ xD

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Xboxn00b kaže..

Mislim konkretno na ovo

video pocnite gledat tek od 1:18

 

Imam jos par pitanja u vezi galaxy s2

 

1:Koliko cesto dolazi nova verzija OS i kako se ubacuje u mob

2:Kako se instalira Black Android market tj dali se treba napraviti na PC kao kada se Jailbreika iphone

3:Dali mogu nesto zeznuti ili obrisati nesto na mobu tako da ga nikada vise nemogu uplaiti

4:Dali postoji neki program sa kojim mogu skidat muziku preko moba i odmah je slusat na njemu

Ne, nešto ne valja na tom primjerku, sve mora ići glatko.

 

1. Ovisi, kada Google izda novu verziju Androida, Samsung je prilagodi Galaxy S2-u, onda ju izbacuju za nadogradnju, nema nekog pravila. Recimo, ja sam Galaxy S2 dobio sa Androidom verzije 2.3.4, dok je trenutno (službeno) moguće nadograditi na 4.0.4, a već ima i ROM-ova s Jelly Bean-om (4.1). Službene nadogradnje (stock, koje je izdao Samsung) se obavljaju preko programa Samsung Kies, u par klikova, dok ako želiš custom ROM onda nadograđuješ putem programa ODIN ili preko nekog recovery-a direktno na mobu.

 

2. Na Androidu ako imaš crackanu APK datoteku neke aplikacije (IPA na iOS-u), samo ju instaliraš, ne treba ti root (root = jailbreak).

3. Možeš, recimo ako flashash ROM za neki drugi mobitel, a ne Galaxy S2, lako može doći do brickanja telefona da ga više ne možeš upaliti.

4. Postoji, pun ih je Market, malo pretraži.

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Vidim da je stavljena CM verzija stable 9.1.0 dana 28.8. Ja imam 9.0.0 pa me zanima jel netko updateao ima li kakvih promjena ili....i da li netko koristi cm 9 sa syiahom 4.1.2....kakav je...jel stabilan, i kakva je baterija

juka
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2012 20:51 (Juka_91).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Koristim ja cm9 sa siyahom 3.2 (nisam bio u toku :P) kao secondary rom. Nema nikakvih problema, sto manje nepotrebnih aplikacija to bolja i baterija to je tako koji god rom da imas. Meni traje oko dan i po, moze i 2 samo sam stavio nekakvih fancy live wallpapera i sl. pa... 8-)

You cannot change your fate, no man can...
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
slavonac89 kaže...

Dali je nužno raditi full data wipe npr. kada se na cyanogenmod 9 nightly verziju stavlja recimo cyanogenmod 9 lite v2.i Jel mogu sad normalno skinuti i staviti cm10 lite na cm ili? I da..osim ako je fora u wipe data da bude pravilno instalirano ja ne vidim u ničemu neku veliku razliku..a pogotovo u trajanju baterije..  Ne volim radit da ta wipe jer imam mpbz i onda uvijek moram u banku ići po novi aktivacijski ključ xD

Ajde molim vas bar netko neka odg ;) hvala

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
slavonac89 kaže...
slavonac89 kaže...

Dali je nužno raditi full data wipe npr. kada se na cyanogenmod 9 nightly verziju stavlja recimo cyanogenmod 9 lite v2.i Jel mogu sad normalno skinuti i staviti cm10 lite na cm ili? I da..osim ako je fora u wipe data da bude pravilno instalirano ja ne vidim u ničemu neku veliku razliku..a pogotovo u trajanju baterije..  Ne volim radit da ta wipe jer imam mpbz i onda uvijek moram u banku ići po novi aktivacijski ključ xD

Ajde molim vas bar netko neka odg ;) hvala

vjerovatno ne , to ti je poput wanama kada ides na nnoviju verziju ali za CM nusam siguran , govorim po logici

Galaxy S2 4.0.4 WanamLite 12.4-stock- XWLPU-Siyah-4.1.2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Slavonac, mozes a i ne moras..dakle nije potrebno akp samo updateas rom...samo ako mjenjas onda bi trebalo...ja ne radim kad letim sa Cm na drugu verzijuu Cm i sve mi normalno radi..iako ces ti dosta ljudi to preporuciti..
juka
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
*ce ti
juka
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
...jedino sto svakako preporucam kod svakog flashanja je da napravis Wipe cache partition and dalvik-cache..
juka
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Hrvoje kaže...
Suddenly Psychotic kaže...
Namjeravam si staviti RootBox Aroma ICS ali nisam siguran koji kernel da stavim. Ne zanimaju me neki ultra napredni tweakovi i opcije, nego prvenstveno što dulja baterija.
Pretpostavljam da bi za bateriju bio najbolji Cm9 kernel?

 

Rootbox 1.7/Apex launcher + Syah 4.0.1  odlična kombinacija, glatko, deep sleep... 

 

RootBox 1.7 je instaliran (plus zadnji Syiah 4.1.2) i sve u svemu standardni AOKP (malo manje predinstaliranog nego na Resurrection Remixu ali nebitno).

 

No ono što me muči - u u Galaxy Settings / Sensors isključim opciju Enable keys backlight (dakle senzorske tipke ne bi trebale uopće biti osvijetljene) ali kao da ignorira tu opciju - i dalje svijetle čim dotaknem ekran. Jedino što mogu je postaviti da osvjetljenje traje jako kratko (pola sekunde).

 

I druga stvar - primjećujem da mi kod poziva ponekad ne radi odabrani zvuk (poseban MP3; odabran na standardnim postavkama - dakle ne preko nekog FileManagera).

 

Ima li itko kakvu ideju kako to srediti?

 

ROM je instaliran prema uputama - dakle full wipe + format /system te onda klasičan install ZIPa.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
NaniteBoy kaže...
Hrvoje kaže...
Suddenly Psychotic kaže...
Namjeravam si staviti RootBox Aroma ICS ali nisam siguran koji kernel da stavim. Ne zanimaju me neki ultra napredni tweakovi i opcije, nego prvenstveno što dulja baterija.
Pretpostavljam da bi za bateriju bio najbolji Cm9 kernel?

 

Rootbox 1.7/Apex launcher + Syah 4.0.1  odlična kombinacija, glatko, deep sleep... 

 

RootBox 1.7 je instaliran (plus zadnji Syiah 4.1.2) i sve u svemu standardni AOKP (malo manje predinstaliranog nego na Resurrection Remixu ali nebitno).

 

No ono što me muči - u u Galaxy Settings / Sensors isključim opciju Enable keys backlight (dakle senzorske tipke ne bi trebale uopće biti osvijetljene) ali kao da ignorira tu opciju - i dalje svijetle čim dotaknem ekran. Jedino što mogu je postaviti da osvjetljenje traje jako kratko (pola sekunde).

 

I druga stvar - primjećujem da mi kod poziva ponekad ne radi odabrani zvuk (poseban MP3; odabran na standardnim postavkama - dakle ne preko nekog FileManagera).

 

Ima li itko kakvu ideju kako to srediti?

 

ROM je instaliran prema uputama - dakle full wipe + format /system te onda klasičan install ZIPa.

 

To sa svjetlima zeza na svakom AOSP/AOKP ROM-u, jbg.

Galaxy SII I9100 + 2000mah battery || For what is living if you've already dead?
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2012 16:16 (Kordy).
13 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

DAli je netko ovo koristio Getril a iz teme na XDA . Ukoliko je dali može objasniti jel pomaže i koja mu je funkcija !

Galaxy S2 4.0.4 WanamLite 12.4-stock- XWLPU-Siyah-4.1.2
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

koju navigaciju pod zadnje vrijeme preporučate? nakon sygica i navigona, mislim da želim neku drugu. preporuka?

prepičkavanje, staklenkom ajvara, ljudi koji pišu komentare poput LOL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Copilot i Sygic su mi najbolje. Sygic malo ljepsa (3D), a Copilot malo tocnija.

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Stavio sam F1 Galaxy Nexus + Siyah v4.1.2 i zasad sve stabilno i fluidno.

Javim još dojmove nakon dan dva korištenja.

 

BTW. ovo mi je vjerovatno posljednji mjesec korištenja ovog zaista impresivnog mobitela.

Produžujem preplatu početkom 10.og mjeseca, pa se prebacujem na nešto drugo (kako sad stvari stoje, idem na S3).

 

Mobitel će ić u prodaju, pa eto, ako ima tko sa foruma da bi mislio uzet, nek se javi u PM pa mu dam ukratko opis/stanje i sl.

Ugl, cijena će bit ispod 2000kn (1500-1800kn).

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
kuleee kaže...

koju navigaciju pod zadnje vrijeme preporučate? nakon sygica i navigona, mislim da želim neku drugu. preporuka?

Ima tu jedan mali osvrt na navigacije:

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/samsung-galaxy-s2-i9100-rasprava/102262.aspx?page=161&jumpto=2791684&sort=asc&view=flat

 

s tim da sam sad na copilotu i mogu reći da je odlična navigacija..vrlo točna i nije komplicirana.

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Bok društvo imam par pitanja pa se nadam da imate odgovore na njih.Već koristim gs2 2 mjeseci i prvo moram reći super mob!Imal sam prije o2x i ip4 i neusporedivo je bolji gs2,istina iphone je imal bolju bateriju i kućište ali sve ostalo na strani gs2 a lg optimus je smeće naspram ovog mada imaju oba dual core..Dobil sam ga s 2.3(neću se ni prisječat)odmah bacio updejt na 4.0 i ok je sučelje ali se nemogu otet dojmu kako je samsung zajebo s ovim touchwizom.Pa oni su samo prebacili touchwiz s 2.4 na ICS koje su sučelje recimo izbrisali i  dodali par stvari koje su nove na ics!Po meni katastrofa,ics je došao u ožujku tek i onda nakon 5 mjeseci onda gotovo pa ništa ne naprave,pa sam stoga ja išao rootat i iznenađen sam kak ima puno izbora od modova,romova(xda rocks-a mogu se sjetit kad sam imao ip4 kaj sam govorio za xda,da kaj će mi to i tak..)I onda rootal sam ga i bacio se u traženju romova,malo pogledal na forumu koji je najbolji i uzeo ovog Salmana.

 

Vidio sam da je dev odustao na xda stranici roma!?Po meni među najboljima romovima ovdje...

Novi Touchwiz ux s gs3(potpuno novo sučelje),sve ljepše i bolje radi,ljepši app tray(s običnim aplikacijama,skinutim,widgetima na ics način..).

Samo kaj sam imal par problema s tim romom.Prvo nakon tjedan dana korištenja svaki put kad upalim mob mi je malo,oko 10 sek mob zablokira i onda tek mogu u mob i piše Super su je prestao radit(aplikacija za root,probao i updejtat s play stora..),drugi problem-gdje su sve one aplikacije koje su kod stock ics kak štoperica(i ostale stvari ono osnovno),nema readers huba(volim pogledat knjige,novine..ono ostalo music hub i social mi netreba)Jel se može to nekak stavit naknadno u rom?

Inače jedan od najboljih romova današnjice za gs2 nažalost napušten od deva,a od Samsung nemožemo puno očekivat kad sve ide na gs3.

Ostale romove probao ali su aosp ili čisti android s još manje kontekta.Recimo na aops nema radia!(meni je to must have aplikacija).

 

Ovako-molim preporuku za gs2 rom koji je nadograđeni stock ics s značajkama kak gs3 izgled i ostale aplikacije da rade kak radio..

Probao neke romove kak i ovaj Wanamlite  ali mi ne odgovara stock ics{#}.

A za navigaciju preporučam Navigon(friška verzija ak znate na kaj mislim) 4.5.1 može se nać u bespučima neta..Karta odlična od Navteqa,dobro sučelje,brzo mi nađe  gps signal,odlične točke interesa.

Don't take life too serious. You'll never escape it alive anyway.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2012 8:53 (Pelkom).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

ima jos tko problema s autosvijetlinom zaslona na wanamlite 12.3 s siyah 4.0.1 kernelom. ? problem je u tom sto nemogu ukljucit autoosvijetljenje,ili ako pojacam do kraja kad izadjem u glavni meni smanji se osvijetljenje na minimum.

WanamLite Rom V12.3, Siyah-v4.0.1
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
tommek10 kaže...

ima jos tko problema s autosvijetlinom zaslona na wanamlite 12.3 s siyah 4.0.1 kernelom. ?

Ja sam imao problema s osvjetljenjem, samo ne znam koju sam verziju Siyaha imao.

 

BTW. vani je RootBox v1.8 , pa koga zanima nek navali.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2012 13:32 (zabranjeniples).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
zabranjeniples kaže...

 

BTW. vani je RootBox v1.8 , pa koga zanima nek navali.

Ma divno :) Baš prije par dana stavio 1.7 :)

Sad jedno noob pitanje - na 1.8 (ako bi baš želio; jer mi 1.7 sa Syiah 4.1.2 radi ko podmazani) - mogu bez wipe-anja sve ili ne?

13 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Za autoosvetljenje promijeni kernel a ionako za siyah 4.1.2 najbolje glasine kruze
Znaci jedan razlog vise.

Za bilo kakve nadogradnje ili samo update romova na kojima ste
Je dovoljno samo wipe cach i dalvik cache. Moje misljenjr !!!!!
Galaxy S2 4.0.4 WanamLite 12.4-stock- XWLPU-Siyah-4.1.2
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Zna li tko kako točno ugasit vabraciju na tipkovnici??

Jedino mi pri pisanju vibrira, ostalo je sve pogašeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
zabranjeniples kaže...

Zna li tko kako točno ugasit vabraciju na tipkovnici??

Jedino mi pri pisanju vibrira, ostalo je sve pogašeno.

 

Postavke sustava > Jezik i ulaz > Android tipkovnica - ikona za postavke > Vibracija pri pritisku tipkovnice

12 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

zanima me u kakvoj fazi su ovi JB romovi...jesu vec dovoljno ispeglani da se koriste na dnevnoj bazi i da sve radi? :)

gdje bi mogao vidjeti kaj jos ne radi u CM10 npr?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
bzvz92 kaže...

zanima me u kakvoj fazi su ovi JB romovi...jesu vec dovoljno ispeglani da se koriste na dnevnoj bazi i da sve radi? :)

gdje bi mogao vidjeti kaj jos ne radi u CM10 npr?

Najvažnije što trebaš znati je da "ne radi" Project Butter i sav render se odvija od strane CPU-a.

Galaxy SII I9100 + 2000mah battery || For what is living if you've already dead?
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Kordy kaže...
bzvz92 kaže...

zanima me u kakvoj fazi su ovi JB romovi...jesu vec dovoljno ispeglani da se koriste na dnevnoj bazi i da sve radi? :)

gdje bi mogao vidjeti kaj jos ne radi u CM10 npr?

Najvažnije što trebaš znati je da "ne radi" Project Butter i sav render se odvija od strane CPU-a.

a ovo da se koriste na dnevnoj bazi? mislim jel radi npr mountanje externe kartice,UMS i takve stvari..?

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

ekipa pozdrav, 

imam molbu ako mi netko od vas strucnjaka moze poblize objasnit u cemu je kvaka sa mojim mobitelom. prilikom odgovora, uzmite u obzir molim vas da sam zensko i da sam plava, pa upute sto da napravim molim po koracima. 

 

dakle, kupila sam prije mjesec dana ovaj mobitel. odmah sam primjetila da mi strasno puno trosi bateriju koja bi se potrosila vec za nekih 6-7 sati, baterija bi se pregrijavala tako da je mobitel bio kipuc, i po mom misljenju previse se punio oko 4-5 sati od nule do fulla. 

poslala sam ga u servis i vratili su ga za deset dana s objasnjenjem da mu je promijenjena folija zaslona. 

 

problemi su jos uvijek ostali isti osim sto se vise tako ne pregrijava. ali moram ga puniti svakih 5 sati i jos uvijek ga punim najmanje 4 sata, a na kompu i vise. 

 

kad idem u onaj preglednik gdje mi pise na sto sve trosi bateriju (ne mogu vam to kopirat jer naravno ne znam), al pise ovako:

zaslon 72%

android os 16%

android sustav 2%

cekanje 2%

evidentno je da prekomjerno trosi zaslon, koji mi je btw. taman, tj. smanjila sam svjetlinu na njemu. 

 

molim vas ako trebam nesto napraviti sa njim, onda ako mi netko tocno moze napisat po koracima koje aplikacije i koje pothvate moram napravit, ili gdje ga mogu odnjeti da mi se to nesto napravi. 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Ako nema za S2 drivera, kak to da developeri sa XDA govore da na S3 radi butter? Znaci da za S3 je sve vani, a za S2 jos nije, ili?

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice