Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.745
|
čitano: 10.862.139
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
kaw_liga kaže...
vepar kaže...
Kad uđeš u otvorene app, skrolaš do kraja i tamo ti je "clear all"". Skini si Simple Gallery. Super je ili za nekih 6kn Pro verziju, još bolja.

Finger usnimi par puta, meni je super radio.

 Jesam sad je dosta bolje i otisak i galerija...ima li još šta da bi trebalo podesiti... svakako dobar savjet si dao za te pare je mob ekstra

 Te glupe pločice su krivnja Googlea, a ne Motorole. Možda Android 13 to popravi, iako sumnjam. Kad ideš usnimiti otisak prsta samo dodirni, nemoj pritiskati to vjerojatno znaš. Možeš tu tipku podesiti na dva tapa da ti otvori neku aplikaciju po želji. Jako korisno.

 

Na duže staze dobra je ova Motorola. Jak proc, dovoljno RAM-a, stabilan softver...

 Taman kad sam ga nahvalio neki problem baterija se napunila na 74% i dalje ni makac tek kad sam resetirao nastavio se puniti

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdravlj ljudi!

Koji bi odabrali sa slijedeće liste?

Il nešto drugo novo, za ovu cijenu

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...

Pozdravlj ljudi!

Koji bi odabrali sa slijedeće liste?

Il nešto drugo novo, za ovu cijenu

 

Jasno mi je da je mnogima osnovni uvjet da mobitel mora biti nov, ali meni to nije uvjet pa su mi ovi iznosi od 1000-1500 kn uzasno veliki za ove mobitele koji su realno gledajući "smeće" i previse kostaju za to sto nude...ja recimo nikada nebi dao toliko novaca za bilo koji od tih.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Barem da ima 6GB RAM

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nijedan ne valja. Ne pomaže tu ništa. To su preskupi krševi koji vrijede max 100€... Nažalost tako je.
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Thanks!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Možete mi do sutra preporučiti neku kantu do 100€ da je Android, nije rabljen, ima nanoSIM, 3.5mm za sluške i ne prelošu bateriju? Koristit ću ga kao 2. mobitel za neke stvari tipa Viber/WhatsApp i neke azijske appove kojima ne vjerujem koliko je crno pod noktom

 

Edit: sorry, nije microSIM

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 17:33 (BLACKH0LE).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Bok ekipo, također sam u potrazi za mobitelom ali do iznosa 3000-3500 krznenih. Preferencija mi je Xiaomi Mi serija ali ako nudi bolje za istu cijenu može i Poco i Redmi serija. Sad imam Mi note 10 pro, i ne bi volio downgrade po pitanju kamere. Barem da je približno ista i da obavezno ima OIS. Gaming skoro da i ne koristim, znači surfanje i office... Iskreno, pogubio sam se u tim silnim oznakama i slovima u modelu, neznam što da više gledam, pa molim vašu pomoć.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
BLACKH0LE kaže...

Možete mi do sutra preporučiti neku kantu do 100€ da je Android, nije rabljen, ima nanoSIM, 3.5mm za sluške i ne prelošu bateriju? Koristit ću ga kao 2. mobitel za neke stvari tipa Viber/WhatsApp i neke azijske appove kojima ne vjerujem koliko je crno pod noktom

 

Edit: sorry, nije microSIM

 Alcatel 1S(2020) oko 800kn...3/32, ima 3,5, nano SIM, baterija dobra, skoro stock Android...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
davor333 kaže...
Bok ekipo, također sam u potrazi za mobitelom ali do iznosa 3000-3500 krznenih. Preferencija mi je Xiaomi Mi serija ali ako nudi bolje za istu cijenu može i Poco i Redmi serija. Sad imam Mi note 10 pro, i ne bi volio downgrade po pitanju kamere. Barem da je približno ista i da obavezno ima OIS. Gaming skoro da i ne koristim, znači surfanje i office... Iskreno, pogubio sam se u tim silnim oznakama i slovima u modelu, neznam što da više gledam, pa molim vašu pomoć.

Za te novce eventualno ako pronađeš Mi 10 Pro pa imaš manje više iste kamere, ali puno bolji SoC. Ili ako možeš skupiti još 1000kn pa uzmi izvrsni Mi 11 Ultra koji je već solidan upgrade po pitanju kamera, a i svega ostalog.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mzopg, imas neki link za mi11 ultru za 4500? Surfam ali ne nalazim
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
davor333 kaže...
Mzopg, imas neki link za mi11 ultru za 4500? Surfam ali ne nalazim

Evo link

https://tradingshenzhen.com/en/mi-11-mi-11-pro-mi-11-ultra/xiaomi-mi-11-ultra-8gb256gb-ultimate-of-android

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...

Giztop ima dobru ponudu uređaja na akciji. Recimo jedan Mi 11 Ultra se može dobiti za 599$.

 

https://www.giztop.com/flash-sale

 ✌️

Odmori se u Istini.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
BLACKH0LE kaže...

Možete mi do sutra preporučiti neku kantu do 100€ da je Android, nije rabljen, ima nanoSIM, 3.5mm za sluške i ne prelošu bateriju? Koristit ću ga kao 2. mobitel za neke stvari tipa Viber/WhatsApp i neke azijske appove kojima ne vjerujem koliko je crno pod noktom

 

Edit: sorry, nije microSIM

 Alcatel 1S(2020) oko 800kn...3/32, ima 3,5, nano SIM, baterija dobra, skoro stock Android...

 

 Hvala ljudi, uzeo jedan pa ako ne bude valjao uzet ću drugi

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg, opet ja. Koju verziju firmwarea preporucaš? Vidim ima china, xiaomi.eu i global. Volio bi da ažuriranje ide automatski, iz sustava. Ali ako baš treba kabel i komp budem pokušao naučiti. E da, radi li i na 3g frekvenciji? Za sad skupljam informacije, a i moram malo podebljati budžet, mislim da se isplati uštedjeti još soma kuna pa ići na mi 11 ultru.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moze preporuka za mobitel za nekih 3k-3.5k kunica za svakodnevnu upotrebu, reddit, imgur, you tube, netflix da mi traje koju godinu (trenutnoimam P20 uzeo ga kad je izasao i na zalost polako mu dolazi kraj....)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Honor 70 ako želiš ostat u huaweijevom stilu.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kakav mrtvi Honor 70. 

Uzme rađe Samsung A52s i uštedi 1000/1500kn, ako ćemo u tom smjeru. 

Ako igraju oglasnici pogledaj Samsung S21 FE.

Samsung s20 FE (Snapdragon verzija obavezno) je isto ok kupnja.

Realme gt neo 2 npr. ako kamere nisu presudne kod odabira. 

Motorola edge 30. 

 

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Slažem se. Honor 70 je čisti promašaj. Nema stereo zvučnike, a kamera nema OIS. Uz to je i preskup...

 

Na oglasniku S21FE je najrazumniji izbor. Ima ih za 2700-3000kn. Ako mora novo, Realme GT2 za 3300kn. SD888 je ukroćen, 50MP s OIS-om, 5000mAh baterija i 65W punjenje...Teško je pronaći bolje da je novo iz trgovine.

 

https://www.mobileshop.eu/realme/mobile-phones/gt2-5g-dual-sim-128gb-8gb-ram/

Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
veseli007 kaže...
mzopg kaže...

Giztop ima dobru ponudu uređaja na akciji. Recimo jedan Mi 11 Ultra se može dobiti za 599$.

 

https://www.giztop.com/flash-sale

 ✌️

 Kad se spominje giztop, neki dan saznao da postoje Legion mobiteli i tableti :)

 

https://www.giztop.com/lenovo-legion-y70.html

 

Kakav je giztop, odakle/kako sve šalju?

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Slažem se. Honor 70 je čisti promašaj. Nema stereo zvučnike, a kamera nema OIS. Uz to je i preskup...

 

Na oglasniku S21FE je najrazumniji izbor. Ima ih za 2700-3000kn. Ako mora novo, Realme GT2 za 3300kn. SD888 je ukroćen, 50MP s OIS-om, 5000mAh baterija i 65W punjenje...Teško je pronaći bolje da je novo iz trgovine.

 

https://www.mobileshop.eu/realme/mobile-phones/gt2-5g-dual-sim-128gb-8gb-ram/

 Po čemu je promašaj? Ako izuzmemo cijenu? Tipičan midranger.

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
vepar kaže...

Slažem se. Honor 70 je čisti promašaj. Nema stereo zvučnike, a kamera nema OIS. Uz to je i preskup...

 

Na oglasniku S21FE je najrazumniji izbor. Ima ih za 2700-3000kn. Ako mora novo, Realme GT2 za 3300kn. SD888 je ukroćen, 50MP s OIS-om, 5000mAh baterija i 65W punjenje...Teško je pronaći bolje da je novo iz trgovine.

 

https://www.mobileshop.eu/realme/mobile-phones/gt2-5g-dual-sim-128gb-8gb-ram/

 Po čemu je promašaj? Ako izuzmemo cijenu? Tipičan midranger.

 Promasaj je jer kosta kao high end mobitel a ima mid range karakteristike.. S21 fe je bolji izbor za iste novce 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...
Memphis kaže...
vepar kaže...

Slažem se. Honor 70 je čisti promašaj. Nema stereo zvučnike, a kamera nema OIS. Uz to je i preskup...

 

Na oglasniku S21FE je najrazumniji izbor. Ima ih za 2700-3000kn. Ako mora novo, Realme GT2 za 3300kn. SD888 je ukroćen, 50MP s OIS-om, 5000mAh baterija i 65W punjenje...Teško je pronaći bolje da je novo iz trgovine.

 

https://www.mobileshop.eu/realme/mobile-phones/gt2-5g-dual-sim-128gb-8gb-ram/

 Po čemu je promašaj? Ako izuzmemo cijenu? Tipičan midranger.

 Promasaj je jer kosta kao high end mobitel a ima mid range karakteristike.. S21 fe je bolji izbor za iste novce 

Pa imaš i P30 za iste novce ... za neke bolji izbor imaš masu drugih modela lanjskih kao "bolji" izbor. Sve ovisi tko šta hoće.

Prvo pričekaj nove modele midrangera i njihove cijene pa onda donosi tako umne zaključke, osim toga ista priča je bila za Honor 50 pa su snizili cijenu i model je postigao dobar uspjeh.

 

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
vepar kaže...

Slažem se. Honor 70 je čisti promašaj. Nema stereo zvučnike, a kamera nema OIS. Uz to je i preskup...

 

Na oglasniku S21FE je najrazumniji izbor. Ima ih za 2700-3000kn. Ako mora novo, Realme GT2 za 3300kn. SD888 je ukroćen, 50MP s OIS-om, 5000mAh baterija i 65W punjenje...Teško je pronaći bolje da je novo iz trgovine.

 

https://www.mobileshop.eu/realme/mobile-phones/gt2-5g-dual-sim-128gb-8gb-ram/

 Po čemu je promašaj? Ako izuzmemo cijenu? Tipičan midranger.

 Bok, u vezi giztop shopa,ja sam samo prosljedio link. Neznam od kud i kako salju, sry. Mozes im poslati mail, to ti je naj pouzdanije da dobis info iz prve ruke. ✌️☺️

Odmori se u Istini.
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
domac5 kaže...
Memphis kaže...
vepar kaže...

Slažem se. Honor 70 je čisti promašaj. Nema stereo zvučnike, a kamera nema OIS. Uz to je i preskup...

 

Na oglasniku S21FE je najrazumniji izbor. Ima ih za 2700-3000kn. Ako mora novo, Realme GT2 za 3300kn. SD888 je ukroćen, 50MP s OIS-om, 5000mAh baterija i 65W punjenje...Teško je pronaći bolje da je novo iz trgovine.

 

https://www.mobileshop.eu/realme/mobile-phones/gt2-5g-dual-sim-128gb-8gb-ram/

 Po čemu je promašaj? Ako izuzmemo cijenu? Tipičan midranger.

 Promasaj je jer kosta kao high end mobitel a ima mid range karakteristike.. S21 fe je bolji izbor za iste novce 

Pa imaš i P30 za iste novce ... za neke bolji izbor imaš masu drugih modela lanjskih kao "bolji" izbor. Sve ovisi tko šta hoće.

Prvo pričekaj nove modele midrangera i njihove cijene pa onda donosi tako umne zaključke, osim toga ista priča je bila za Honor 50 pa su snizili cijenu i model je postigao dobar uspjeh.

 

 Ne znam kaj baljezgas, uglavnom s21 fe je dosta bolji mobitel od honora 70 koji ne vredi 2000 kn po ovom sta daje.

Najsmjesnije je kaj novi honor kosta vise nego novi s21 fe a klasu losiji mobitel.. Oces novo, oces s njuskala ne mozes proc dobro s honorom 70

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...
Memphis kaže...
domac5 kaže...
Memphis kaže...
vepar kaže...

Slažem se. Honor 70 je čisti promašaj. Nema stereo zvučnike, a kamera nema OIS. Uz to je i preskup...

 

Na oglasniku S21FE je najrazumniji izbor. Ima ih za 2700-3000kn. Ako mora novo, Realme GT2 za 3300kn. SD888 je ukroćen, 50MP s OIS-om, 5000mAh baterija i 65W punjenje...Teško je pronaći bolje da je novo iz trgovine.

 

https://www.mobileshop.eu/realme/mobile-phones/gt2-5g-dual-sim-128gb-8gb-ram/

 Po čemu je promašaj? Ako izuzmemo cijenu? Tipičan midranger.

 Promasaj je jer kosta kao high end mobitel a ima mid range karakteristike.. S21 fe je bolji izbor za iste novce 

Pa imaš i P30 za iste novce ... za neke bolji izbor imaš masu drugih modela lanjskih kao "bolji" izbor. Sve ovisi tko šta hoće.

Prvo pričekaj nove modele midrangera i njihove cijene pa onda donosi tako umne zaključke, osim toga ista priča je bila za Honor 50 pa su snizili cijenu i model je postigao dobar uspjeh.

 

 Ne znam kaj baljezgas, uglavnom s21 fe je dosta bolji mobitel od honora 70 koji ne vredi 2000 kn po ovom sta daje.

Najsmjesnije je kaj novi honor kosta vise nego novi s21 fe a klasu losiji mobitel.. Oces novo, oces s njuskala ne mozes proc dobro s honorom 70

 Pa naravno da ne znaš kad nemaš pojma. Ja pričam o ovogodišnjim midrangerima a ti o lanjskoj S seriji. A ti si procjenitelj pa znaš koliko Honor 70 vrijedi i tko će šta koliko platit? Ne znaš ni koliko će koštat ostali nadolazeći midrangeri iz ove godine.

 

i btw. imaš ga u telemachu jeftinije 3850 bez ugovora i dobiš čuku gratis!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2022 12:47 (Memphis).
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

The Honor 70's price in Europe hovers around the mid-€500, which is flagship killer territory, and the Honor 70 is far from it. For this amount of money, there are quite a few options out there - some of them more powerful, others with more premium features or even both.

 

Let's start with one of the most obvious choices, the people's champion - Samsung Galaxy S21 FE, selling for as little as €500. Although with last year's flagship SoC, the S21 FE is considerably more powerful than the Honor 70, boasts better cameras (this includes a proper ultrawide and 3x optical zoom shooter), has a better screen, a better build with Gorilla Glass Victus on the front and metal frame and IP58 certification against water and dust. And last but not least, the S21 FE has a set of loud, clean-sounding stereo speakers. Perhaps the Honor 70's only advantage is the marginally better battery life and faster charging.

When stacked against Realme's GT2 and the GT Neo3, the situation is mostly the same. The GT2 undercuts the Honor 70 by about €100 while the GT Neo3 matches the Honor 70's price. Both Realmes, however, outperform the Honor 70 in almost every aspect, except for the selfie and ultrawide cameras. But we suppose in most cases, that's not enough to tip the scales to Honor's favor.

 

Gsm arena. Vjerojatno ni oni ne znaju šta pričaju.

 

Kojom logikom bi se netko trebao voditi da kupi taj honor 70, ako ima opcije da za približno isti ili manji novac uzme Samsung s21 FE, Realme gt2,  Realme neo 2, neo 3t, Motorole pa i Samsung A52s u krajnju ruku, koji su svi bolji izbor od navedenog Honora. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2022 13:30 (hardcoree).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Logikom osnovne matematičke operacije. Dobis cuku koja vredi bar soma kn onda sve ostalo je jasno kao dan. A tebi treba gsmaarena da ti kaze sta da si kupiš ili da drugima to preneseš.

Ne znam ko si ti i taj huaweijev expert ovdje da si uzimate za pravo da vrijedjate sve nas ostale koji nesto o mobitelima znaju.
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pa ja recimo ne dam 500€ za SD778G, i to je moj stav. Za manje novaca dobijem moćniji mobitel....

Honor 70 je atraktivan, ali je neshvatljivo da nema stereo zvučnike. Stavili su novi IMX800 senzor, a nema OIS. Nothing Phone (1) za iste novce ima OIS, stereo zvučnike i wireless punjenje.

Sve ih šije Realme GT2 za 3300kn...
Moj PC  
2 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice