NAT mrezni protokol

poruka: 3
|
čitano: 9.505
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
NAT mrezni protokol

 

 

 

 

Znaci koliko sam shvatio NAT je mrezni protokol koji u VLAN (Virtual local area connection) sva racunala sakriva iza IP adrese routera,

 tako da sva racunala u toj mrezi idu preko jedne adrese na internet, a router ujedno i prima izlazne pakete od racunala te nakon toga dolazne pakete vraca

 odgovarajucim racunalima. Takodjer, i mreza je puno sigurnija jer potencijalni napadac ne moze doci dalje od ip adrese routera te samim time ne 

 moze vidjeti od cega se sastoji i kakva je mreza.

 

 E sada, negdje sam procitao da VLAN mreze koje ne rade sa NAT protokolom mogu postici istu funkcionalnost pomocu firewalla koji ce glumiti NAT uredjaj.

 

 Znaci zanima me kako rade VLAN mreze koje ne funkcioniraju sa NAT protokolom. Tko i kako routira promet, ima li svako racunalo vlastitu internetsku IP adresu,

  te primjer takve mreze. Takodjer koliko je svejedno ako je u mrezi bez NAT protokola router konfiguriran kao modem ili kao router.

 

 

 

  Znaci NAT:

 

 

     OVDJE RACUNALA IMAJU SAMO LOKALNU IP ADRESU A NISU SPOJENI NA NET VEC JE SPOJEN ROUTER OD KOJEG PRIMAJU PAKETE I SALJU MU

 

INTERNET

 

 

    ROUTER        

 

 

 RACUNALO1    RACUNALO2  

 

 

 A VLAN bez NAT-A??  

 

 

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2009 11:08 (!mpact35).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
NAT mrezni protokol

Evo samo da ozivim temu, mozda sada ima netko tko bi mogao nesta napisati.

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
NAT mrezni protokol

evo ti link pa malo citaj... i jos jedan link

;-)

Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice