LCD monitor i na mom stolu zaključana tema

poruka: 12
|
čitano: 4.236
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
LCD monitor i na mom stolu
pitanje

Nakon dvije duge godine druzenja sa Samsungom SM 793DF, odlucio sam napraviti promjenu i staviti na svoj stol LCD monitor. Zanima me kakva su vasa iskustva sa slijedeca tri monitora koja sam uvrstio u uzi izbor, a to su Samsung SM 2032BW, SM 206BW i SM 940N. Zanimaju me vasa iskustva s navedenim monitorima (pogotovo sa SM 940N), jer mislim da mi je za igranje i rad dostatna rezolucija 1280x1024 (bojim se samo da je tih 8ms malo presporo), a i nisam neki ljubitelj widescreen monitora.

 

Glavni je problem u tome sto cu ako kupim jedan od ova druga dva monitora kod igranja najvjerojatnije morati snizavati rezoluciju (1650x1080 je puno pixela) i da sve to nece izgledati bas lijepo, pa cu morati opet ulupati hrpu para u komp da izgleda lijepo, a to mi se bas i ne da, jer ne zelim robovati tehnologiji i naci se u zacaranom krugu konstantnog nadogradjivana kompa zbog ovog ili onog razloga. Na starom monitoru i njegovoj rezoluciji sve mi igre rade bez problema. Ako netko ima iskustva s tim monitorima neka mi proba pomoci u odabiru.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: LCD monitor i na mom stolu
Mogel bi navest koji komp imas (njabitinje grafa i proc) i kolko novaca zelis dat za monitior.
16 godina
neaktivan
offline
RE: LCD monitor i na mom stolu
autorov komentar
elvis again kaže...
Mogel bi navest koji komp imas (njabitinje grafa i proc) i kolko novaca zelis dat za monitior.

AMD Athlon X2 3600+ & GeForce 8600GT 256MB

Dvoumim se izmedju ta tri monitora koja sam napisao, ali me najvise zanimaju iskustva ljudi sa Samsungom SM 940N. Za ova druga dva znam da su dobri monitori, a i lijepo izgledaju...
16 godina
neaktivan
offline
LCD monitor i na mom stolu
autorov komentar

Sto se novca tice vec sam se odlucio za tri monitora samo trebam odluciti koji bi mi od njih vise odgovarao (u cijeni se razlikuju najvise 200 kuna tj. SM 2032WS je toliko skuplji od SM 940N, ali za tih 200 kuna ima vecu rezoluciju i mrvicu je veci).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LCD monitor i na mom stolu

Nemogu ti preporučiti koji da uzmeš, ali ti mogu pomoći da si sam odabereš monitor.

Prije 6mj. kada sam kupovao komp uzeo sam LG L204WT, wide i u svojoj konfi sam imao grafičku HD2600XT koja je u rangu sa tvojom.

I narvno mogao sam sve igre igrati na rezi 1680x1050 s najvišim postavkama, no kada se pojavio Crysis morao sam birati veća rezolucija ili veće postavke.

I pošto se radi o wide monitoru kada bih stavio neku manju rezoluciju od 1680x1050 to više nije bilo to, primjetila se razlika u kvaliteti slike.

Nadam se da sam pomogao barem malo

 


AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB DDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: LCD monitor i na mom stolu
autorov komentar
Branimir2412 kaže...

Nemogu ti preporučiti koji da uzmeš, ali ti mogu pomoći da si sam odabereš monitor.

Prije 6mj. kada sam kupovao komp uzeo sam LG L204WT, wide i u svojoj konfi sam imao grafičku HD2600XT koja je u rangu sa tvojom.

I narvno mogao sam sve igre igrati na rezi 1680x1050 s najvišim postavkama, no kada se pojavio Crysis morao sam birati veća rezolucija ili veće postavke.

I pošto se radi o wide monitoru kada bih stavio neku manju rezoluciju od 1680x1050 to više nije bilo to, primjetila se razlika u kvaliteti slike.

Nadam se da sam pomogao barem malo

 


E to je vec nesto. Bas me takva situacija i zanimala. Znaci ako uzmem LCD velike rezolucije (koja je ujedno i "preporucena" tj. jedina radi kako spada) kod nizih rezolucija slika je banana i opet cu morati mijenjat komp da se na tom monitoru mogu igrati normalno... Damn i kompjuteri i tehnologija. Sta sve nece izmislit samo da izvuku pare... Jos cu se i prestat igrat na kompu da si pristedim lovu i zivce...
16 godina
neaktivan
offline
LCD monitor i na mom stolu

ŠTA ZNAČI DA MI MONITOR IMA OSVJETLJENJE 300cd/m2


fadil
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: LCD monitor i na mom stolu

Imam 940N već više od pola godine i nisam imao nikakvih problema.Igre rade normalno,ja osobno ne osjetim tih 8 ms.

16 godina
protjeran
offline
LCD monitor i na mom stolu

Ja imam Samsung SM 206 BW 2MS 3000:1 i meni je odlican kosta 2000 kuna...

I stvarno je dizajn lijep i nikad nisam imao problema s njim.

20" i meni je ogroman a tek da uzmes id DELL-a 24" hehehe


PX8600 GTS 256 MB
AMD Athlon 64 x3 4200+ 2.2 GHz 1 GB Kingmax 800 MHz 250 GB HDD 8MB Cache
Abit KN9 Ultra nForce 570 Samsung Syncmaster 206 BW 20" 2MS 3000:1
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LCD monitor i na mom stolu
autorov komentar

Na kraju krajeva odustao sam od Samsunga totalno i odlucio se za LG L226WTQ i ostao bez teksta. Monitor ne da je dobar, nego je fenomenalan. Mislim ono full sam zadovoljna musterija, a u nebuloze nekih freakova koji su pricali da taj monitor ne valja, ne bi se stel mesati...

 

The End

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LCD monitor i na mom stolu

umrežio sam dva kompjutora jedan je na xp a drugi na wind98 se

zanima me jel se može preko jednog kompa upalit drugi komp..jeli ima neka caka za to...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: LCD monitor i na mom stolu

Ako imaš dva posebno odvojena kučišta i na svakom ti je po jedan sustav i ako su oba spojena na isti monitor (jedan preko VGA, a drugi preko DVI), ovisno o monitoru ti bi na njemu trebao moći pomoći tipke prebacivati prikaze dali XP ili Win 98.

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice