Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.807
|
čitano: 4.425.513
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel ima netko g7 27 inch samsunga? Ima na njusci..mogao bi ga dobit za 3500...i ak bi uzeo prodao bi svog iz konfiguracije...neznam.kak je buljit u zakrivljeni ili da preskocim?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Preporuka monitora do 1200 kn, za office, photoshop, CAD, 3D modeling...s obzirom da mi je laptop premali - a i definitivno bi mi trebala 2 ekrana.

Ovo bi bilo zasada, a kasnije bi uslijedio upgrade prilikom uzimanja PCa.

 

Zapikirao sam 2 modela za sada: Acer CB242Y i Xiaomi 1C. Oba 24"

 

Imate li mi možda nešto drugo za preporučiti? Ili ako ne, da mi rješite ovu dvojbu? Hvala Vam!

1 Acer CB242Y
0 Xiaomi 1C
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

molim savjet za 27-28 inca monitor sa podešavanjem visine za 10 sati dnevno uredskog posla da ne zamara oči u da je slika ugodna. 2000-2500 kn mi je buđet. I što mislite da li ima smisla ići na 30-32 inča za uredski monitor?

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

2k ips 27 inch do 4k...AOC AG273QXP 60mj gare jel valja kaj 3400 u adm

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Znam da sam dosadan ali zadnja karika za sada mi je 27 2k monitor..neznam sto da uzmem max 4000kn,moze pomoc? Ili da ostanem na fhd 144hz koji imam

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 13:31 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Dell S2721DGFA, preporuka

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dell je ips ili nano ips ili va? Jos nesto od modela od aoc ili lg? Gledao aoc agon 27q nesto i lg gn850..

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dal da kupim ravni ili curved..mogu dobit s njuske za 3200 samsunga g7 27g75...jel ima tko da kaze iskustva...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Odoh ja po agona...gledao review nije nis ni losiji ni bolji od della 2721hgf ili lg gn850 ili gl850..gl je skuplji 400kn a della nema ...barem ne u adm

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo i ja se mislim uzeti monitor koji bi se najvise koristio za posao.Kako mi treba veca radna povrsina zbog excel tablica i slicnih stvari(ekonomija) izbor mi je AOC monitor Q3279VWFD8,cijenom pristupacan i dobrih recenzija.

Sad se mislim kako bi bilo da uzmem 4K tv velicine 43 incha,kojeg bi mogao koristiti i kao Tv kad ne radim.

Ono sto me brine je da ne znam koje su mane tv-a kao monitora.Jednom davno sam probao s jeftinjava 32 inch fullHD tv-om ali je bilo bolno za oci, mutno, usporeno.Nekako se nadam da je rad na teveima vise rezolucije bolje iskustvo.

Ima li tko iskustva s 4k tv-om kao monitorom.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Naravno da ti je bilo mutno fullhd na 32" kad si koristio kao monitor, kad je to  optimalna rezolucija za 24" monitor, vidio si sve piksele tada.

Ja radim na 43" 4K monitoru, za TV bi ipak za tu rezoluciju uzeo neku veću dijagonalu. Preporučena udaljenost za ovaj monitor je 50 do 90 cm, ako se dobro sjećam, što baš nije prikladno za TV.

https://www.philips.hr/c-p/BDM4350UC_00/brilliance-4k-ultra-hd-lcd-monitor/overview

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
sosta kaže...

Naravno da ti je bilo mutno fullhd na 32" kad si koristio kao monitor, kad je to  optimalna rezolucija za 24" monitor, vidio si sve piksele tada.

Ja radim na 43" 4K monitoru, za TV bi ipak za tu rezoluciju uzeo neku veću dijagonalu. Preporučena udaljenost za ovaj monitor je 50 do 90 cm, ako se dobro sjećam, što baš nije prikladno za TV.

https://www.philips.hr/c-p/BDM4350UC_00/brilliance-4k-ultra-hd-lcd-monitor/overview

Na poslu radim na dell U3219q 4K IPS koji je spojen na huawei matebook xpro,sto mi je odlicna kombinacija,za moje potrebe.Kako imam priliku raditi iz vikendice 3 mjeseca,trazim neko povoljno rjesenje za to razdoblje.Ne zelim kupovati skuplji monitor,ali oci su se razmazile.Kad sam spustio rezoluciju na 2560x1440 sto ima taj Aoc,osjetio sam blago razocaranje.

Bojim se da ako uzmem veci 4K TV i koristim ga na radnom stolu cca 50cm udaljenosti,da ce oci i vrat patiti zbog toga.

 

12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Meni osobno je to presitno za rad na 32" (dot pitch 0.182), za 32" mi je više 2560x1440 (0.27), zato sam išao na 43" (0.245).

Da, djeluje možda glomazno i moraš malo zakretati glavu s jedne na drugu strano, ali u principu ga najviše koristim s podijeljenim zaslonom. 

E sad, tebi će to onda biti lošije ako ti sada odgovara 4K na 32".

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imam starog BenQ GW2765 (1920x1080@59Hz) stiglo vrijeme za zamjenu.
Većinom se radi obrada slike i videa te sitno uređuju stranice.
Monitor je na dosta širokom radnom stolu.

Ima li kakva preporuka do 2000 kuna?
Može i polovan.
Ostati na 27" ili ići na 32"?

Vidio sam za ccaa manje od 2000 kuna 

AOC Q3279VWFD8 31.5" QHD 2560x1440 Monitor, 10-bit IPS Panel, 4ms, 75Hz, 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 9:59 (markecb).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok

 

trebam nešto zakrivljeno 27'', 2k, 75 Hz, oko 2000 kn

Samsung G5?

Al da je zakrivljeno, dete ima želje..

 

Hvala

CB

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav Ekipa, nisam u ovome odavno..Potreban mi je Gaming monitor  do 1800-2000 kn..Da ima 144 Hz

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ekipa ovaj aoc 24B2XH dali je to ok za 1000kn. ne želim puno potrošiti a čini se ok
što mislite
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ovisi za što ti treba, gdje ćeš ga koristiti i za što i slično. Ovako na prvu to je neki minimum koji bi današnji monitor trebao zadovoljavati po specifikacijama (nisam gledao recenzije ili prikaze na yt).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Bitno mi je da ima zvučnike, ips i 24 inča. Idem do 1200kn max
Ovaj nema zvučnike tako da otpada.

75hz bi možda bilo ok al ne i must have. Igram većinom dote nikakve pucačine i to
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

Dir mi je uzeo novi iMAC 13 inch-a i htio bi si uzeti neki monitor do 2.000 kn, max 2500 kn. 

Ciljamo neki 24 ili 27 incha, pa sve preporuke dobro dodju! 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ekipa uzea sam monitor aoc 24g2ou monitor je odlican ali vec nakon koristenja pola sata bole me oci...smanjia sam brithnes na 0 i dalje isto ...imam osjecaj koda sam gleda u sunce pa sam zasljepljen...prvi put sam na ips pa me zanima vasa iskustva dali je ovi model previse svjetal ili su takvi panlei ips

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kalidor kaže...

Pozz ekipa uzea sam monitor aoc 24g2ou monitor je odlican ali vec nakon koristenja pola sata bole me oci...smanjia sam brithnes na 0 i dalje isto ...imam osjecaj koda sam gleda u sunce pa sam zasljepljen...prvi put sam na ips pa me zanima vasa iskustva dali je ovi model previse svjetal ili su takvi panlei ips

Koje su ti vrijednosti Color temperature? Poželjno je oko 6500K

to je popularan monitor, evo ti link za kalibraciju, ekipi se, čini se, sviđa:

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
2 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ekipa, prvi put planski kupujem monitore.

 

Moj prvi monitor jos od 2007. je Samsung SyncMaster 2232BW (https://www.cnet.com/products/samsung-syncmaster-2232bw-lcd-monitor-22/). Na taj monitor sam spojen s laptopom.

 

Sada zelim kupiti cetiri ista monitora. Moje potrebe su klasicno koristenje, youtube, razno istrazivanje (zato bi isao s cetiri monitora), programiranje i posao koji radim po 10-12 sati dnevno (IT, digitalni marketing, online faks). Ne igram nikakve igrice, gledam dosta video sadrzaja, ali takoder cesto kupujem i  pretrazujem ebay, aliex i slicne stranice, pa je tu puno skrolanja.

 

Koliko sam do sada skuzio za dobar monitor (kakav bi meni bio ok) od 27" pa puta 4, bitne su sljedece postavke:

1. - 90-110 ppi (to je spektar koji najbolje odgovara windowsima)

2. - IPS- je najrasprostranjeniji i uglavnom ga koriste poslovnjaci i nezahtjevni korisnici, a opet daje jako dobre performanse

3. - VA- mi je kao druga solucija i vise kao daje dubinu slici (i kontrast), ali zamrlja dosta crnu boju ako se objekt/i krecu po ekranu, pa ako neko moze komentirati jel je bolje za moje potrebe IPS ili VA tip panela (s obzirom na danasnji doseg u proizvodnji monitora)

4. - flicker-free- to je kao bitno, ali nisam bas zapamtio zasto i koliko bitno- kao bitno je ako radis duze od 8 sati dnevno- ako moze detaljnije objasnjenje u nekom primjeru, ako neko zna

5. -250 cd/m2 ili vise- ali gledam ovaj svoj samsung iz 2007-me i on ima 300 cd/m2 - npr. neznam jel na danasnjim IPS/VA monitorima 250cd/m2 kvalitetnije nego 300 cd/m2 iz 2007-me na ovom mom samsungu - koliko po vama bi trebao minimalno gledati da ima cd/m2

6. -1080(FHD) ili 1440(2K)- kod ove stavke vidim da je velika vecina monitora od 27" (a da su pristojnije cijene) u FHD-u(1080), a ja bi cak i uzeo 2K(1440), ali nisam siguran da li mi je to potrebno i da li ima smisla platiti tu razliku- koliko sam skuzio od 24-32" se krecu rezolucije u FHD i to je kao ok, dok od 32" pa nadalje je bolje uzeti 2K pa navise- moze komentar ako ko zna da li ima razloga kupiti 2K u mojoj situaciji

7. -kut gledanja 170 ili vise- tu vidim da je vecina monitora koje sam pikirao imala oko 178 stupnjeva kut gledanja (za sad gledam samo ravne monitore, dok za dva dana ne usporedim u ducanu zakrivljeni s ravnim)

8. -VESA- bitno mi je da ima, jer planiram ta cetiri monitora staviti na nosace pricvrscene za stol i rasporediti ih dva vertikalno (lijevo, jedan pored drugog, za programiranje i sl.), i dva horizontalno (desno, jedan iznad drugog, za sve ostale uobicajene radnje)

9. -color depth 10-12 bitna- to je kao dovoljno dobro u danasnje vrijeme, a opet sam vidio da neki kazu da mi je dovoljno i 6-8 bitna dubina- pa sad...nisam vidio kod puno specifikacija od monitora da to opce i pise, pa ako moze netko reci koliko je t bitno i da li se to nekako moze izracunati ako mozda znamo cd/m2 ili ppi ili rezoluciju(FHD ili 2K)- da li su sva ta cetiri parametra striktno povezana, da ako znas samo dva, da mozes izracunati/znati i druga dva - ili to sve nuzno nije povezano medusobno

10. -zvucnici- nisu mi preveliki uvjet, ali mislim da ih je dobro imati, ako je vec za istu cijenu, dok kod nekog konkurentnog monitora ih nema u ponudi- ako moze misljenje da li su obicno ti zvucnici ok ili toliko nevaljaju da nije ni bitno gledati da li dodu s monitorom u ponudi

 

 

11. -fps (Hz) mi je ok da je 60-75, ili barem to mislim, pa me molim vas ispravite ako mislite da je veca frekvencija ujedno i bolje korisnicko iskustvo za nekoga s mojim potrebama

12. -staticki kontrast 1000:1- da li je to ok u danasnje vrijeme ili bi iz nekog razloga trebao ici na vise razine kontrasta

 

Vidim da se u vecini ducana pojavljuju AOC i Phillips modeli u ovom rasponu performansi i slicnih cijena (tu i tamo se moze naci neki Acer, LG i Samsung od oko 1100kn, iste cjene kao i AOC i Phillips). Da li ima neka logika da pricekam neki znacajniji popust (s obzirom da bi kupio 4 komada), jer sam negdje vidio da je neko rekao da je monitor od 2000kn, kupio za 1300kn, kad je bio popust za neke blagdane. Kada dode do cjene, cuo sam jos da postoji Diners utorak, to je za Diners korisnike, i u odredenim ducanima koji su u tom deal-u (jos to moram provjeriti). Ako neko zna za jos neki dobar deal ili vrijeme u godini za neke popuste, hvala unaprijed za svaki komentar i za svaki info o bilo kojoj od mojih stavki.

 

Moj price range bi bio od najpovoljnijih do nekih cca 1300kn, osim ako medu ovim tockama koje sam napisao ima neki veliki razlog da mi se isplati dati i 300-400kn vise po komadu, jer ce mi znacajno poboljsati iskustvo koristenja. Molim vas da mi date svoj pogled na moju situaciju. Svakako su dobrodosle i druge ideje ili izvori iz kojih se mozda bolje isplati kupiti (neki online shop iz EU ili drugdje).

 

Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 21:45 (marek2143).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
marek2143 kaže...

Pozz ekipa, prvi put planski kupujem monitore.

 


 

Đizs.

Prijatelju, što god da uzmeš u rangu 1000 - 1500 kn je jedna te ista stvar i samo gledaj da ima što dulju garanciju.

 

Kvalitetniji počinju od 1800 na dalje, a tu te, vjerujem, nema.

Odi na nabava.net, filtriraj parametre koji te zanimaju i kupuj.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
marek2143 kaže...

Pozz ekipa, prvi put planski kupujem monitore.

 

 

 

Za te pare a da je 1440p jedino ovako nesto

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hvala ti na odgovoru.
Sta bi po tebi bilo kvalitetniji? I sta mislis sta bi za mene bio najbolji fit (kavlitetnije), iz tvog kuta gledanja (s obzirom sta sam gore opisao sve).

Nije stvar u cijeni, nego je stvar u tome sta dobijem i za koju cijenu. Jer ako planiram kupiti 4 monitora, onda znam da cu platiti 4k kn pa mozda i do 6k kn. Al s obzirom da sam laik, po meni, zanima me da li FHD je znacajno losiji od 2K, u rasponu velicina od 27"-32"? Jer ako je onda sam spreman platiti za 2K, ako mi je to dealbreaker (bolje za moje oci/zdravlje, dugorocno bolje/znacajno lakse prodati kasnije, i sl).

Jos jednom ti hvala na odgovoru, i ako te pukne koja ideja ili inspiracija po bilo kojoj od mojih tocaka, svakako napisi.

Pozz
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala ti na prijedlogu, jako je dobar. Cak mi se cini da sam u pocetku svog istrazivanja i otvorio taj model, ali sam bio uvjeren da mi je FHD dovoljan, pa sam taj model maknuo iz fokusa. Za sad jos neznam jel cu ostati s FHD ili ipak kupiti 2K. Uskoro cu ih obici po ducanima, pa javim usporedbe, i sta je po meni bolje.

 

Isto svakako javi ak vidis jos neki dobar deal. Hvala ti.

 

Pozz

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 21:45 (marek2143).
2 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Jos jedno pitanje, za ekipu koja je isprobala (koji su slicniji korisnici kao ja) te stvari. Da li radije flat ili zakrivljeni? I te brije da kod zakrivljenog je svaka tocka na ekranu odprilike jednako udaljena od ociju. I drugo pitanje, da li bolje da imam tipa 4 monitora po 27" ili recimo 3 monitora po 32". I opcenito sta vam je bolje za rad 27" ili 32". Stavim to na glasanje kao dvije grupe pitanja, pa od svake da mi kazete sta vam je bolje.

0 Kut - Flat screen
1 Kut - Zakrivljeni screen
4 Rad na monitoru od 27"
6 Rad na monitoru od 32"
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

A gle, na 27-32" ti je sigurno bolje ići sa 1440p mada za poslove koje si opisao nije preblem niti 1080p na 27", ali ako želiš oštriju sliku onda svakako 1440p.
Što se tiče flat vs curved, definitivno flat za 16:9, curved možda djeluje "moderno" ali na 16:9 ekranima po meni nema nikakvu "prednost" nad flat ekranima a trebat ćeš neko vrijeme privikavanja za takav ekran.

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

OK, ne znam jel već bilo ovo pitanje, ali DELL S2421HN ili Asus VA24EHE.  Koji je bolji izbor? 

Hvala

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice