Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.438.406
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...
bik kaže...
The_Fichek kaže...

Ispod 100-144Hz je IPS gotovo sigurno uvijek bolji za gaming

 Mislis iznad jer upravo Va na više Hz ima problem s ghostingom?

Trgovine Mediamarkt i Saturn Leipzig, opisom posla sam redovito kod njih, imaju sve izlozeno od 100-1100eur, na nekima se mozes i igrati, tu sam se nalozio na ultrawide jer daje poseban osjecaj prostora.

Valjda na vise Hz bilokoji monitor ima manji ghosting, nego na manje Hz? Imaju li izlozeni koji MSI Optix UW VA, 100 ili 144Hz, kakvi su? AOC CU34G2X je isto super, ako ces gledat i slucajno imaju izlozeno mozes javit dojmove..

 Ne, upravo je u tome razlika IPS-VA i problem kod VA. Probaj VA na 60 i 144hz, 60 nema ghosting, 144 ima. (neki više neki manje). VA navodno zbog sporog CtC (color to color) odziva stvara ghosting na visokim Hz jer panel nije u stanju pratit toliko slika, s toga u buducnosti neces viđat Va sa više od 144hz jer je to fejk, panel ne moze pratit herze, kao npr onaj MSI VA 165hz koji nema smisla. IPS s tim nema problema pa ce izlaziti sve brzi paneli. Tako prenosim kako je meni jedan covjek objasnjavao..

MSI Optix mag27 Va curved 27 sam gledao u medimarktu, upravo mi je on imao odvratni prikaz, sve izobliceno, prije bih uzeo Asusa TN , ne znam napamet model ali imao je fantasticnu sliku.

 

Tu ti mogu za AOC prenesti tekst covjeka sa njemackog foruma gdje sam aktivan:

 

"Zum AOC CU34G2X. Der hat Probleme mit Flackern in Kombination mit Free-Sync/G-Sync compatible, nur DP 1.2, nicht wie der Lenovo DP 1.4, somit nur 8 Bit statt 8 Bit + FRC @ 3440 x 1440 bei 144 Hz. Außerdem hat er nur 300 statt 350 cd/m^2 maximale Helligkeit, hohes Risiko wie bei allen SVA Paneln von Fremdpartikeleinschlüssen, Die Reaktionszeiten sind für alles über 100 Hz viel zu hoch. Bringen also keinen Vorteil. Deswegen kann man auch zum CU34G2 greifen, weil das Mehr an Hz nur Fake ist, da das Panel diese gar nicht anzeigen kann. "

 

Znaci govori kako ima problema sa titranjem u kombinaciji freesync/gsync, samo DP 1.2, samo 8bit+frc, samo 300cd/m2 max, i velik rizik kao kod svih sVA panela nece strane cestice zarobljene u panelu?.

Sve iznad 100hz za taj panel je previše, nema prednosti pa se moze komotno uzeti i obicni CU34G2 koji je 100hz.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
bik kaže...
The_Fichek kaže...
bik kaže...
The_Fichek kaže...

Ispod 100-144Hz je IPS gotovo sigurno uvijek bolji za gaming

 Mislis iznad jer upravo Va na više Hz ima problem s ghostingom?

Trgovine Mediamarkt i Saturn Leipzig, opisom posla sam redovito kod njih, imaju sve izlozeno od 100-1100eur, na nekima se mozes i igrati, tu sam se nalozio na ultrawide jer daje poseban osjecaj prostora.

Valjda na vise Hz bilokoji monitor ima manji ghosting, nego na manje Hz? Imaju li izlozeni koji MSI Optix UW VA, 100 ili 144Hz, kakvi su? AOC CU34G2X je isto super, ako ces gledat i slucajno imaju izlozeno mozes javit dojmove..

 Ne, upravo je u tome razlika IPS-VA i problem kod VA. Probaj VA na 60 i 144hz, 60 nema ghosting, 144 ima. (neki više neki manje). VA navodno zbog sporog CtC (color to color) odziva stvara ghosting na visokim Hz jer panel nije u stanju pratit toliko slika, s toga u buducnosti neces viđat Va sa više od 144hz jer je to fejk, panel ne moze pratit herze, kao npr onaj MSI VA 165hz koji nema smisla. IPS s tim nema problema pa ce izlaziti sve brzi paneli. Tako prenosim kako je meni jedan covjek objasnjavao..

MSI Optix mag27 Va curved 27 sam gledao u medimarktu, upravo mi je on imao odvratni prikaz, sve izobliceno, prije bih uzeo Asusa TN , ne znam napamet model ali imao je fantasticnu sliku.

 

Tu ti mogu za AOC prenesti tekst covjeka sa njemackog foruma gdje sam aktivan:

 

"Zum AOC CU34G2X. Der hat Probleme mit Flackern in Kombination mit Free-Sync/G-Sync compatible, nur DP 1.2, nicht wie der Lenovo DP 1.4, somit nur 8 Bit statt 8 Bit + FRC @ 3440 x 1440 bei 144 Hz. Außerdem hat er nur 300 statt 350 cd/m^2 maximale Helligkeit, hohes Risiko wie bei allen SVA Paneln von Fremdpartikeleinschlüssen, Die Reaktionszeiten sind für alles über 100 Hz viel zu hoch. Bringen also keinen Vorteil. Deswegen kann man auch zum CU34G2 greifen, weil das Mehr an Hz nur Fake ist, da das Panel diese gar nicht anzeigen kann. "

 

Znaci govori kako ima problema sa titranjem u kombinaciji freesync/gsync, samo DP 1.2, samo 8bit+frc, samo 300cd/m2 max, i velik rizik kao kod svih sVA panela nece strane cestice zarobljene u panelu?.

Sve iznad 100hz za taj panel je previše, nema prednosti pa se moze komotno uzeti i obicni CU34G2 koji je 100hz.

Niš, onda reci Samsungu da prestanu proizvoditi 240hz Va monitor, očito znaš više od njih o tehnologiji

 

Btw ima dosta VA monitora koji rade dobro na 144 hz, znam jer imam jedan i kad čitam ovakve komentare se mogu samo nasmijati.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
bik kaže...

Tko se tebi obraca? Ti si onaj lik koji sve znao o intel procesorima a nikad nije imao intel porcesor ? 

Koji ti to va 144hz imas pa ga i ja kupim ako je dobar ?

 Trolaš, ali svejedno ću ti odgovoriti, AOC CQ32G1. Naravno da ima boljih monitora, ali za te pare je top. I drugi VA AOC modeli su jednako dobri.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
bik kaže...

 opaa nisam znao da odjednom pricam sa stučnjakom, Vaše Veličanstvo.. i nakon svega toga ste opet došli do zaključka kako je VA bolji panel od IPSa, skidam kapu, zavrsavam raspravu s moje strane.

 ozbiljno?

uletiš, baš kako ti i nick govori, kao bik u raspravu s potpuno nevezanom pričom - jer uopće se nije raspravljalo koja je vrsta panela bolja, bez ikakvih argumenata osim 'ja vidio u trgovini', pljuješ po recenzijama koje uopće ne pogledaš, nemaš pojma o tuđem iskustvu, tvrdnje vadiš iz vlastitog dupeta i onda kad nemaš ništa drugo, opet pogrešno usmjeravaš raspravu na pitanje koji je bolji

 

nije riječ o tome jel va ili ips bolji, jer to ovisi prvenstveno o osobnom ukusu, svaki ima svoje mane i prednosti

riječ je bila o tome jel va pogodan za gejmanje, a ne samo za gledanje filmova

 

i još jedno, iako očito ne čitaš ono što ti ne paše, evo ti i ponešto izvan 'plaćenih' recenzija - link

High contrast, in the context of both brightness and color, is key to achieving images that are visually appealing and attention-grabbing. Conversely, low contrast images seem dull as a result of degraded information.

dakle i jedan od vodećih proizvođača monitora kontrast i po pitanju boja smatra ključnim za postizanje dobrog prikaza

ovo zadnje podcrtano kaže nešto i o tvojoj ranijoj tvrdnji dolje, dapače, kaže upravo obrnuto od tvojih tvrdnji

bik kaže...
...jednostavno ne bih mogao prozvakati va isprani panel s nejednakim bojama i ghostingom jer upravo kupujem novi monitor zbog tih 144hz ali ne zelim biti zakinut za kvalitetu prikaza, kuteve gledanja i dobiti odvratni ghosting.

i još jednom, uopće nije riječ o tome koji je bolji, niti sam to iti jednom tvrdio - rekao sam da je meni osobno bolji va nego ips, iz razloga koje sam naveo i to ne znači da je bolji svima drugima

 

i daj se nauči normalno raspravljati, tvoji pokušaji argumenata tipa 'meni jedan čovjek objašnjavao', 'ja vidio u trgovini' i 'sve su to plaćenici', više sliče dječjem prepiranju nego normalnoj raspravi

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
VladimirLem kaže...

Picajzla je VA huligan.

 Kao čika Box koji je spamao svojevremeno temu sa BenQ 27" FHD VA.

 

Profesionalac : Što da uzmem za fotografije

Box : Očeš nečeš Benq VA ima sve 

Gamer : Što da uzmeme za gaming ?

Box : Očeš nečeš Benq VA ima sve 

Arhitekt : Što da uzemem za CAD ?

Box : Očeš nečeš Benq VA ima sve 

Ja ne znam što se ovo troje (Picajzla, Bika i Jakov) raspravljaju kad je sve jasno jer očeš nečeš Benq VA ima sve.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
HaM kaže...
DarthMarkus kaže...
VladimirLem kaže...

Picajzla je VA huligan.

 Kao čika Box koji je spamao svojevremeno temu sa BenQ 27" FHD VA.

 

Profesionalac : Što da uzmem za fotografije

Box : Očeš nečeš Benq VA ima sve 

Gamer : Što da uzmeme za gaming ?

Box : Očeš nečeš Benq VA ima sve 

Arhitekt : Što da uzemem za CAD ?

Box : Očeš nečeš Benq VA ima sve 

Ja ne znam što se ovo troje (Picajzla, Bika i Jakov) raspravljaju kad je sve jasno jer očeš nečeš Benq VA ima sve.

 Ja iskreno neznam zakaj uopće postoje IPS i TN monitori, pogotovo oni vrhunski. To je sve smeće. Kupi VA i imaš najbolje zato ih i ima toliko i po toj cijeni. A i masovno su u upotrebi u DTP i 3d/video studijima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 22:00 (gnomisa).
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima li na tržištu neki IPS 1440p 120/144HZ 24-27" za ~400eura? Tražim neki upgrade za svoj Dell p2414H sa kojim sam izuzetno zadovljan i planiram zamjenit svoj shitty office monitor na poslu.

 

Jedino što sam našao je LG-27GL83A-B. 

 

https://www.amazon.de/LG-27GL83A-B-UltragearTM-Monitor-schwarz/dp/B07XVYGWSM/ref=sr_1_3?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=LG+27GL83A-B&qid=1589007064&refresh=1&sr=8-3

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Da taj Lg ti je best buy monitor do 500eur
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok ekipa, trebao bih novi monitor i ako moze best buy preporuka monitora do cca 1200kn?

 

Hvala vam do neba

Xiaomi MI 9T Pro 💪🏿💪🏿
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Puno premalo informacija si dao.

Pretpostavljam 1080p sudeći po tvojoj konfiguraciji... al to je samo pretpostavka

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa za 1.200kn sigurno nece naci 1440p monitor...

15 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...
HaM kaže...
DarthMarkus kaže...
VladimirLem kaže...

Picajzla je VA huligan.

 Kao čika Box koji je spamao svojevremeno temu sa BenQ 27" FHD VA.

 

Profesionalac : Što da uzmem za fotografije

Box : Očeš nečeš Benq VA ima sve 

Gamer : Što da uzmeme za gaming ?

Box : Očeš nečeš Benq VA ima sve 

Arhitekt : Što da uzemem za CAD ?

Box : Očeš nečeš Benq VA ima sve 

Ja ne znam što se ovo troje (Picajzla, Bika i Jakov) raspravljaju kad je sve jasno jer očeš nečeš Benq VA ima sve.

 Ja iskreno neznam zakaj uopće postoje IPS i TN monitori, pogotovo oni vrhunski. To je sve smeće. Kupi VA i imaš najbolje zato ih i ima toliko i po toj cijeni. A i masovno su u upotrebi u DTP i 3d/video studijima.

Ma to sam samo onog tamo gore citirao mada mi sada žao jer sam vidio da u drugoj temi XY ljude koje niti ne pozna, naziva debilima i kretenima. Whatever.

Vratim se ja u ovu temu ovaj ili sljedeći utorak sigurnojer tada i kupujem novi monitor...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nocio kaže...

Bok ekipa, trebao bih novi monitor i ako moze best buy preporuka monitora do cca 1200kn?

 

Hvala vam do neba

 Daj nam info za što koristiš komp i koja ti je konfiguracija...

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
miki_the_pirat kaže...

Puno premalo informacija si dao.

Pretpostavljam 1080p sudeći po tvojoj konfiguraciji... al to je samo pretpostavka

 

gnomisa kaže...
Nocio kaže...

Bok ekipa, trebao bih novi monitor i ako moze best buy preporuka monitora do cca 1200kn?

 

Hvala vam do neba

 Daj nam info za što koristiš komp i koja ti je konfiguracija...

 

Moja konfiguracija je pod Moj PC, a komp koristim za surfanje, gledanje filmova, youtube, torrenti, igrice bas i ne igram. Znaci obicni korisnik zadnjih 2 do 3 godine

Xiaomi MI 9T Pro 💪🏿💪🏿
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Tražim monitor 27", QHD 2560x1440, min. 75 Hz, AMD FreeSync. (32" ne dolazi u obzir za ovu rezoluciju)
Monitor je ponajviše za uredski posao, poneki film, a za igre koje igram FreeSync na 49-75 Hz mi je dosta jer GTX 1660 Super na toj rezoluciji u principu ne postiže visok framerate.
Ima li netko iskustva s Philips 275E1S? Nisam naišao niti na jednu detaljnu recenziju osim na Amazonu i par komentara na redditu.
Izdvojit ću samo negativne komentare koje sam našao:
-Nema podešavanja po visini (Ovo mi nije problem jer imam stalak za monitor)
-IPS corner glow, tremendous light leaks (kod nekih)
-Ne može freesync preko HDMI (za Nvidiu), al može preko Display Porta (mislim da općenito ne može FreeSync za Nvidiu preko HDMI nego samo preko DP)
-Little ghosting on the dark light shift
-Mali contrast (1000:1), crna boja nije duboka (to je i očekivano jer se radi o IPS panelu)
-Kada se Refresh Rate promjeni s 60 Hz na 75 Hz, onda se color depth smanjuje s 8-bit na 6-bit (Ovo me zapravo najviše muči, jel to stvarno tako?)

 

Monitor košta oko 220 eura. Sljedeći monitori koji zadovoljavaju uvjete i ujedno nude više su AOC Q27G2U i DELL S2719DGF koji koštaju oko 320 eura (skuplji su za 100 eura).
Neka kratka recenzija bi dobro došla ako netko ima Philips 275E1S ili zna nešto više.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 12:56 (veseli777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Ja ga imam i zadovoljan sam, al obzirom da sam prešao sa 1080p 60Hz TN matrice ne znam koliko sam mjerodavan. Razlika u Hz se itekako primjeti (imam dual monitor setup sada), a o bojama da ne pričam.

EDIT: Odmah sam ga spojio sa DP tako da nisam niti probavao HDMI.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 13:19 (miki_the_pirat).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nocio kaže...
miki_the_pirat kaže...

Puno premalo informacija si dao.

Pretpostavljam 1080p sudeći po tvojoj konfiguraciji... al to je samo pretpostavka

 

gnomisa kaže...
Nocio kaže...

Bok ekipa, trebao bih novi monitor i ako moze best buy preporuka monitora do cca 1200kn?

 

Hvala vam do neba

 Daj nam info za što koristiš komp i koja ti je konfiguracija...

 

Moja konfiguracija je pod Moj PC, a komp koristim za surfanje, gledanje filmova, youtube, torrenti, igrice bas i ne igram. Znaci obicni korisnik zadnjih 2 do 3 godine

 Philips 275E1S...400kn probija budžet ali za te pare super..

 

@veseli777 - a zakaj ne bi 32" i 1440p?

pa tad imaš scaling na 100%...stvar je zašto ti treba monitor i s koje daljine gledaš...na 27ci ak radiš npr. u adobeu moraš smanjit radni prostor radi scalinga koji mora ići na 125% u winsima osim ak ne buljiš u monitor s 20cm ili imaš fetiš na sitne buhe...za igre isto ovisi...racing i strategije bolje na 32 a fps competitive na 27...nećeš pixele vidjeti na 32ci ak gledaš s preporučene udaljenosti od 70- 80cm...

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 14:02 (gnomisa).
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

32" i 1440p nije baš idealna kombinacija jer je premali PPI (pixels per inch). Dijagonala od 32" je prevelika za 2560x1440 i za tu dijagonalu je bolji 4K monitor (3840x2160).
Evo tablice:
24" i 1920 x 1080, PPI = 91.79
27" i 1920 x 1080, PPI = 81.59
27" i 2560 x 1440, PPI = 108.79
32" i 2560 x 1440, PPI = 91.79
32" i 3840 x 2160, PPI = 137.68

 

Primjeti da kod monitora dijagonale 32" pri rezoluciji 2560x1440 imaš PPI samo 91.79 što je isto kao Full HD (1920x1080) monitor od 24" koji također ima PPI 91.79.
Ovo bi bile neke idealne kombinacije ovisno o veličini dijagonale koju želiš imati:
Za monitor dijagonale 24", rezolucija 1920 x 1080
Za monitor dijagonale 27", rezolucija 2560 x 1440
Za monitor dijagonale 32", rezolucija 3840 x 2160.

Moj PC  
2 7 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
veseli777 kaže...

32" i 1440p nije baš idealna kombinacija jer je premali PPI (pixels per inch). Dijagonala od 32" je prevelika za 2560x1440 i za tu dijagonalu je bolji 4K monitor (3840x2160).
Evo tablice:
24" i 1920 x 1080, PPI = 91.79
27" i 1920 x 1080, PPI = 81.59
27" i 2560 x 1440, PPI = 108.79
32" i 2560 x 1440, PPI = 91.79
32" i 3840 x 2160, PPI = 137.68

 

Primjeti da kod monitora dijagonale 32" pri rezoluciji 2560x1440 imaš PPI samo 91.79 što je isto kao Full HD (1920x1080) monitor od 24" koji također ima PPI 91.79.
Ovo bi bile neke idealne kombinacije ovisno o veličini dijagonale koju želiš imati:
Za monitor dijagonale 24", rezolucija 1920 x 1080
Za monitor dijagonale 27", rezolucija 2560 x 1440
Za monitor dijagonale 32", rezolucija 3840 x 2160.

 Pišeš nekom ko je sve te monitore probao, daj molim te. 1440p je sasvim ok za 32" to je ppi koji smo desetljećima imali na 24" monitorima pa niko nije oslijepio nit je kužio pixele. Pgotovo ih nećeš vidjeti na 80cm s koliko gledaš u 32". 4k na 32" izgleda super ali uz 150% scaling inače je sve jebeno presitno čak i za mene sa vidom 10/10. 1440p na 27" je popularno ali to je ipak presitno za tu dijagonalu. Ja na 27" obavezno moram scaling dići na bar 125%. Inače za 1440p bi bilo idealno 29" 16:9 ali takvog monitora nema. Ak si ikad imao 24" pa 27 i sad 32 onda znaš da nema povratka na 27 pa čak i sa 1440p 32" monitora. Recimo ja u Adobeu uživam s toliko radnog prostora kojeg ne bi imao na 27" 1440p monitoru jel bi morao dizat scaling. U Igrama je apsurd spominjati rezoluciju jer nakon nekog vremena sve ti je isti kuratz. Opet pišem iz vlastitog iskustva.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 17:54 (gnomisa).
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

PPI kod 32" i 1440p je isti kao kod 24" i 1080p pa zapravao imaš istu kvalitetu s većim radnim prostorom. Nisam rekao da to nije ok nego da nije idealno jer plaćaš monitor s 1440p rezolucijom, a efektivno imaš 1080p kvalitetu. Ako želiš imati veću kvalitetu od Full HD na 24" koji kako kažeš imamo desetljećima onda to ne možeš postići sa 1440p na 32" monitoru. U tome je poanta. Najveća prednost monitora od 32" je veći radni prostor i slažem se da kad probaš raditi na većem monitoru više nema povratka na manji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 18:33 (veseli777).
Moj PC  
0 3 hvala 0
9 godina
online
Koji monitor kupiti

Ja nemam vid 10/10... čak i naočale nosim i uredno gledam 1440p na 27" sa 50-60cm... i nije mi sitno. Sad kad ga poredim sa 22" 1080p on mi zrnat - nisam prije kužio i ne velim da je neupotrebljivo ali 27" na 1440p je po meni taman.

EDIT: kakav crni scaling... nema potrebe za tim.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 18:34 (miki_the_pirat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Poštovani,

 

zamolio bih Vas za pomoć kod odabira monitora. Kupio bih monitor do 1000 kn (PDV mora biti uključen u cijenu i platio bih novčanicama) za računalo čije ću specifikacije naknadno napisat. Do sada sam koristio AOC E2451Fh 24 incha te bih htio kupiti novi i bolji. Primarna namjena računala je gaming (većinom su to FPS igre).

 

Specifikacije računala:

 

AMD Ryzen 5 3600X Box, AM4

 

Corsair 2x8GB DDR4 3200 RG

Asrock AMD AM4 B450M Steel Legend


Inno3D GeForce GTX 1660 Gaming OC X2, 6GB


Crucial SSD 500GB P1 NVMe M.2

 

Zalman 700W PSU LX-II Series Reta

 

Zalman S3 Mid Tower Case

 

 

 

Zahvaljujem unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2020 23:22 (Ivek02).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ivek02 kaže...

Poštovani,

 

zamolio bih Vas za pomoć kod odabira monitora. Kupio bih monitor do 1000 kn (PDV mora biti uključen u cijenu i platio bih novčanicama) za računalo čije ću specifikacije naknadno napisat. Do sada sam koristio AOC E2451Fh 24 incha. Primarna namjena računala je gaming (većinom su to FPS igre).

 

Specifikacije računala:

 

AMD Ryzen 5 3600X Box, AM4

 

Corsair 2x8GB DDR4 3200 RG

Asrock AMD AM4 B450M Steel Legend


Inno3D GeForce GTX 1660 Gaming OC X2, 6GB


Crucial SSD 500GB P1 NVMe M.2

 

Zalman 700W PSU LX-II Series Reta

 

Zalman S3 Mid Tower Case

 

 

 

Zahvaljujem unaprijed!

 

Poslušaj moj savjet i uštedi još koju stoticu ili malo više. Šteta je imati takav komp za 1080p 75hz monitor, za to si mogao imati duplo jeftiniji komp, a i šteta je danas ne igrati FPS sa barem 144 hz.

 

Uglavnom, ako uzmeš tako slab monitor si totalno krivo rasporedio budžet, mogao si uzei nešto slabiji proc i grafu a bolji monitor.

 

Da, monitor je bitniji nego što misliš.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
veseli777 kaže...

PPI kod 32" i 1440p je isti kao kod 24" i 1080p pa zapravao imaš istu kvalitetu s većim radnim prostorom. Nisam rekao da to nije ok nego da nije idealno jer plaćaš monitor s 1440p rezolucijom, a efektivno imaš 1080p kvalitetu. Ako želiš imati veću kvalitetu od Full HD na 24" koji kako kažeš imamo desetljećima onda to ne možeš postići sa 1440p na 32" monitoru. U tome je poanta. Najveća prednost monitora od 32" je veći radni prostor i slažem se da kad probaš raditi na većem monitoru više nema povratka na manji.

 Pa nisu ppi jedino mjerilo "kvalitete" monitora kako ti već to nazivaš. Poanta i je u tome da otprilike s istom omjerom ppi na 24" i 32", na 32" imaš veći radni prostor. Ako povećaš ppi, onda ćeš do neke mjere dobiti oštriju sliku, ali nekima će ta slika biti presitna pa će morati nabiti nos na monitor. Ima i 24" monitora s 4K rezolucijom, što će nam onda uopće 32" i veći monitori s tom rezolucijom?

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 10:12 (sosta).
15 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ivek02 kaže...

Poštovani,

 

zamolio bih Vas za pomoć kod odabira monitora. Kupio bih monitor do 1000 kn (PDV mora biti uključen u cijenu i platio bih novčanicama) za računalo čije ću specifikacije naknadno napisat. Do sada sam koristio AOC E2451Fh 24 incha te bih htio kupiti novi i bolji. Primarna namjena računala je gaming (većinom su to FPS igre).

 

Specifikacije računala:

 

AMD Ryzen 5 3600X Box, AM4

 

Corsair 2x8GB DDR4 3200 RG

Asrock AMD AM4 B450M Steel Legend


Inno3D GeForce GTX 1660 Gaming OC X2, 6GB


Crucial SSD 500GB P1 NVMe M.2

 

Zalman 700W PSU LX-II Series Reta

 

Zalman S3 Mid Tower Case

 

 

 

Zahvaljujem unaprijed!

 Kada sam kupovao prvi kompjuter a nisam imao para za sve što sam htio, rekli su mi - kupi najskuplji dio kompjutera (monitor) a onda pomalo ostalo. Isto je pravilo danas: monitor, grafa, CPU i dalje ostalo (po cijeni).

4 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi. Dvoumim se između ova dva monitora. Gaming, R6S uglavnom, mozda u buducnosti kakav video editing. 

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Ra%C4%8Dunala-i-periferija/Monitori/LED-monitori/ACER-monitor-Nitro-VG240YPbiip-UM-QV0EE-P01%2C-IPS%2C-144Hz%2C-1ms%2C-HDMI%2C-FreeSync/p/EK000252479

 

https://www.links.hr/hr/monitor-23-6-led-samsung-lc24fg73fquxen-144hz-1ms-350cd-m2-3-000-1-pivot-crni-100300321

 

I jedan i drugi mogu za 1400 kn kupit. Pa sad ne znam, ovaj zakrivljeni samsnug je VA panel, ima jacu osvjetljenost, acerov je IPS, ima HDR makar nije neki "pravi" HDR koliko sam procitao... Koliko ta zakrivljenost smeta ili koristi? 

 Ima li tko jedan od ova dva monitora, valjaju li sta uopce, jel ispustaju svijetlo po rubovima?

 

Hvala!

 

0 Samsung
4 Acer
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Znam da je cijena dosta različita ali zanima me što je bolje od ovoga uzeti:

https://www.futura-it.hr/lg-27-led-ips-27ul650-w-dp-2xhdmi-4k-hdr10/lg-27ul650-w/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.futura-it.hr/monitor-dell-ultrasharp-u2720q-27in-3840-x-2160-4k-uhd-ips-antiglare-169-13001-350-cdm2-8ms5ms-178178-dp-hdmi-2x-usb-c-1x-dppd-3x-usb-30-1x-bc-audio-line-out-tilt-swiwel-pi/U2720Q-09/product/

 

Do sada sam imao Dell U2412M koji me odlično služio, ali moram ga prenamijeniti za neke druge stvari.

 

Ono za što mi monitor treba je nešto uredskog posla, najviše photo i video editinga i nešto sitno gaminga. Monitor kupujem za narednih x godina tako da ću rađe dat više love pa da valja i traje, ne bi ni sada ovoga Della mijenjao da ne trebam (taj monitor je prošao cijeli fax i još dosta toga, cca 9 god ima). 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji monitor kupiti
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 23:54 (Mindim).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
snake44 kaže...

Znam da je cijena dosta različita ali zanima me što je bolje od ovoga uzeti:

https://www.futura-it.hr/lg-27-led-ips-27ul650-w-dp-2xhdmi-4k-hdr10/lg-27ul650-w/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.futura-it.hr/monitor-dell-ultrasharp-u2720q-27in-3840-x-2160-4k-uhd-ips-antiglare-169-13001-350-cdm2-8ms5ms-178178-dp-hdmi-2x-usb-c-1x-dppd-3x-usb-30-1x-bc-audio-line-out-tilt-swiwel-pi/U2720Q-09/product/

 

Do sada sam imao Dell U2412M koji me odlično služio, ali moram ga prenamijeniti za neke druge stvari.

 

Ono za što mi monitor treba je nešto uredskog posla, najviše photo i video editinga i nešto sitno gaminga. Monitor kupujem za narednih x godina tako da ću rađe dat više love pa da valja i traje, ne bi ni sada ovoga Della mijenjao da ne trebam (taj monitor je prošao cijeli fax i još dosta toga, cca 9 god ima). 

 Imaš recenziju ovoga LG modela i jako ga hvale, pa baci oko na članak.

  Edit: osobno bi me brinulo 4K na 27 incha ali panel je vrhunski.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 8:52 (Tiby).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Jesam, pročitao sam. Baš mi je zato i zapeo za oko jer ga toliko hvale. Opet me muči je li Dell bolji i ako je po čemu je to bolji (obzirom da je i dosta skuplji). Kao što sam rekao želim kupit monitor koji će trajat duži period pa mi nije problem izdvojit malo više novaca, ali opet naravno ako mogu uštedit zašto ne :)

 

Zašto te brine 4k na 27 incha?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice