Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.311
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...

 Uh.. I šta sad? Čekati da naraste? Koliko? 

Računam 2-3 godine, ako sve bude išlo prema planu. 

 

Nego nitko ne komentira da nam je ETH otišao preko 2k$ 

Trenutno se mota oko 2100$.

 

Uz njega TRX je opet imao lijepi uzlet, prvo je prije par dana napravio gotovo +40%, pa je imao korekciju od nekakvih 10% i tu se stabilizirao prije nego je sinoć opet krenuo u napad i trenutno je na oko +17%, znači gotovo +50% u tjedan dana, nije loše. Ovaj put sam ga ulovio na vrijeme.

EDIT: dok sam ovo pisao TRX je napravio još +6% i sad je na +23%, netko opasno pumpa. Biti će zanimljivo pratiti čeka li ga velika korekcija ili će potvrditi stabilnost, prvi put sam očekivao veliku korekciju, ali desila se samo manja od -10%.

 

XRP također bilježi solidan rast od oko +7%. Ako sve prođe kako treba sa SEC tužbom mogao bi XRP lijepo narasti, a šuška se i da se ubrzo vraća na coinbase što znači novi porast.

 

Suzdržavam se od kupovine novih kartica. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 15:48 (mzopg).
11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ako eth bude rastao ,onda nam se i smijesi obustava rudarenja eth 🙂

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
funny games kaže...

Ako eth bude rastao ,onda nam se i smijesi obustava rudarenja eth 🙂

 Kako to mislis?

 

Planiram iduci tjedan kad ovo izmajnano isplatim uzeti stotinjak Ravencoina, Cardana. Sto bi mi predlozili pod trecu srecu? No presaure.

 

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...
funny games kaže...

Ako eth bude rastao ,onda nam se i smijesi obustava rudarenja eth 🙂

 Kako to mislis?

 

Planiram iduci tjedan kad ovo izmajnano isplatim uzeti stotinjak Ravencoina, Cardana. Sto bi mi predlozili pod trecu srecu? No presaure.

 

 Ako sada naglo poraste onda ce i biti ubrzna transformacija na eth 2.0,što znači proof of worka ide u zaborav,a proof of stake nastupa,a mi bez 32 etheriuma možemo početi gledati ove slabije coinove i nadati se sreći

11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nego ljudi ova me informacija sablaznila prije neki dan....

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
funny games kaže...
Sideswipe kaže...
funny games kaže...

Ako eth bude rastao ,onda nam se i smijesi obustava rudarenja eth 🙂

 Kako to mislis?

 

Planiram iduci tjedan kad ovo izmajnano isplatim uzeti stotinjak Ravencoina, Cardana. Sto bi mi predlozili pod trecu srecu? No presaure.

 

 Ako sada naglo poraste onda ce i biti ubrzna transformacija na eth 2.0,što znači proof of worka ide u zaborav,a proof of stake nastupa,a mi bez 32 etheriuma možemo početi gledati ove slabije coinove i nadati se sreći

 Znači ni da imam rigove po 6 gpua ništa ne znači?

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...
funny games kaže...
Sideswipe kaže...
funny games kaže...

Ako eth bude rastao ,onda nam se i smijesi obustava rudarenja eth 🙂

 Kako to mislis?

 

Planiram iduci tjedan kad ovo izmajnano isplatim uzeti stotinjak Ravencoina, Cardana. Sto bi mi predlozili pod trecu srecu? No presaure.

 

 Ako sada naglo poraste onda ce i biti ubrzna transformacija na eth 2.0,što znači proof of worka ide u zaborav,a proof of stake nastupa,a mi bez 32 etheriuma možemo početi gledati ove slabije coinove i nadati se sreći

 Znači ni da imam rigove po 6 gpua ništa ne znači?

 Koliko ja znam jednom kad kriptovaluta ode iz POW u POS,nema nikakvog mogućnosti rudarenja,tako da ako imaš i 20 GPU-eva mislim da nema koristi.

Jedino što ti preostaje je kupovati ili trejdati tu valutu.

Ako sam u krivu,neka me netko ispravi pošto i ja još učim o majnaju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 0:22 (Jurassic Park).
11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ljudi može molim vas jedno pitanje koje se tiče podosta nagađanja,ali bi volio čuti vaše osobno mišljenje?

Ovako,odlučio sam se bazirati najviše na Ethereum,ali po savjetu kolege Ivana i drugih,namjeravam uložiti dio i u neke ostale valute i nadati se najboljem,pa što bude bude.

Inače pošto sam najviše baziran na Ethereum,zanima me ako budem rudario i trejdao (možda kupim jako male količine ako mu cijena padne na cca. $800-$1000)  pretežito njega (ostalo će biti druge valute),koliko bi po vašem mišljenju mogao imati Ethereuma do cca. 2025?

Sad trenutno izrudarim 0.05 ETH u 10-11 dana.Naravno to će se smanjiti kako bude težina rasla i na kraju kad ode u POS fazu ostaje mi samo trejdanje za njega.

Svjestan sam da je nemoguće predvidjeti takve stvari,ali me zanima vaše okvirno mišljenje čisto iz znatiženje, po vašem iskustvu koliko bi do 2025. mogao posjedovati Ethereuma?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 0:25 (Jurassic Park).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

Ljudi može molim vas jedno pitanje koje se tiče podosta nagađanja,ali bi volio čuti vaše osobno mišljenje?

Ovako,odlučio sam se bazirati najviše na Ethereum,ali po savjetu kolege Ivana i drugih,namjeravam uložiti dio i u neke ostale valute i nadati se najboljem,pa što bude bude.

Inače pošto sam najviše baziran na Ethereum,zanima me ako budem rudario i trejdao (možda kupim jako male količine ako mu cijena padne na cca. $800-$1000)  pretežito njega (ostalo će biti druge valute),koliko bi po vašem mišljenju mogao imati Ethereuma do cca. 2025?

Sad trenutno izrudarim 0.05 ETH u 10-11 dana.Naravno to će se smanjiti kako bude težina rasla i na kraju kad ode u POS fazu ostaje mi samo trejdanje za njega.

Svjestan sam da je nemoguće predvidjeti takve stvari,ali me zanima vaše okvirno mišljenje čisto iz znatiženje, po vašem iskustvu koliko bi do 2025. mogao posjedovati Ethereuma?

 

 

 Ne zamaraj se sa time,već ako si tako odlučio samo rudari eth i nadokupi ga ako hoćeš i čekaj.Ovo su igre na duže staze,a u međuvremenu možeš se poigrati sa trejdanjem jeftinijih cryptovaluta i zaraditi ponešto.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Sretan Uskrs svima!

 

Htio bih povući crypto na euro wallet na NiceHashu. Traži me tax id number, gdje da nađem to čudo? Da stavim OIB? 

Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Jeste. Ja sam stavio OIB i sve je normalno prošlo.

5 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

 Malo pomoc vezano uz HiveOS I oc . Muku mucim sa stelanjem vec danima. 

Imam par R9 ki i ajdte shvacam da su to starije grafe i jedino ih preko powerstateova uspijevam kontrolirati. Amd-info misli da rade na leru...Fury jos kuzi clocove i voltazu,ali nemam nikakvu kontrolu nad time. 

Onda rx 470, ukucam postavke , radi 8.5mhs, ustekam monitor u nju 13 mh/h WTF ? Imam i jednu RX 580 ali s njom ne funkcionira ta shema ali daje stabilnih 11.5 pa ajde..

 

Ono sto me najvise iznerviralo, 2060 Super.!

Po defaultu 175w i 37mhs. Ok, powerlimit prihvaca i spusta potrosnju na 125 uz isti hashrate.  Spustis jezgru za 200-300mhz, sve ok. Nema nekog pomaka. Dignen mem za 500mhz i dalje isti hashrate ali vidim da GPU core padne ispod 1000mhz, Stavim mem na 8000mhz, prihvaca, ali sad je GPU core na 600mhz,a hashrate i dalje isti.. WTF. Ista stvar u Hive-OS i Winsima. Probao preko risera i x16, cak i na razlicitim plocama . U cemu je kvaka, ima tko ideju ? Jedino sto nisam probao je to da je stavim solo u sistem , ali sumnjam i da bi to proslo

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 17:15 (Role2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Idem napraviti uplatu na NiceHash i kazu mi obje aplikacije da ne podrzavaju slanje na IBAN u LT, haha. Sad cu opet morat odjahat do banke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Idem napraviti uplatu na NiceHash i kazu mi obje aplikacije da ne podrzavaju slanje na IBAN u LT, haha. Sad cu opet morat odjahat do banke.

 Koju banku imas?

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
shecky kaže...
Sideswipe kaže...

Idem napraviti uplatu na NiceHash i kazu mi obje aplikacije da ne podrzavaju slanje na IBAN u LT, haha. Sad cu opet morat odjahat do banke.

 Koju banku imas?

 Erste i RBA. Prvo sam probao na RBA pa na Erste i isto.

 

Sad odem slucajno na Security i vidim Account activity i kaze mi log iz DE jucer. Pod objasnjenje pise ovo: ActionType.CHANGE_COUNTRY. Koji klinac? Sad sam promjenio zaporku. Koristim 2FA i nikakav zahtjev ni obavijest nisam dobio na mail kao inace kad se logiram.

5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...
shecky kaže...
Sideswipe kaže...

Idem napraviti uplatu na NiceHash i kazu mi obje aplikacije da ne podrzavaju slanje na IBAN u LT, haha. Sad cu opet morat odjahat do banke.

 Koju banku imas?

 Erste i RBA. Prvo sam probao na RBA pa na Erste i isto.

 

Sad odem slucajno na Security i vidim Account activity i kaze mi log iz DE jucer. Pod objasnjenje pise ovo: ActionType.CHANGE_COUNTRY. Koji klinac? Sad sam promjenio zaporku. Koristim 2FA i nikakav zahtjev ni obavijest nisam dobio na mail kao inace kad se logiram.

 Ja koristim zabu i nikakvih problema nemam... Ali mi nije zamislivo da u ovo vrijeme bilo koja druga banka nema omogucen obican sepa transfer u druge zemlje... Da ne bi bilo zabune, jesi siguran da pokusavas prebaciti sredstva sa deviznog racuna a ne sa kunskog?

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 12:32 (shecky).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
shecky kaže...
Sideswipe kaže...
shecky kaže...
Sideswipe kaže...

Idem napraviti uplatu na NiceHash i kazu mi obje aplikacije da ne podrzavaju slanje na IBAN u LT, haha. Sad cu opet morat odjahat do banke.

 Koju banku imas?

 Erste i RBA. Prvo sam probao na RBA pa na Erste i isto.

 

Sad odem slucajno na Security i vidim Account activity i kaze mi log iz DE jucer. Pod objasnjenje pise ovo: ActionType.CHANGE_COUNTRY. Koji klinac? Sad sam promjenio zaporku. Koristim 2FA i nikakav zahtjev ni obavijest nisam dobio na mail kao inace kad se logiram.

 Ja koristim zabu i nikakvih problema nemam... Ali mi nije zamislivo da u ovo vrijeme bilo koja druga banka nema omogucen obican sepa transfer u druge zemlje... Da ne bi bilo zabune, jesi siguran da pokusavas prebaciti sredstva sa deviznog racuna a ne sa kunskog?

  Imam na Erste devizne. Eto bio u banci rekao trebam racun da mogu slati i primat strane valute i ne napravi mi devizni u RBA. Sad cu probat prebacit na Erste. Cim prebaci gasim NiceHash, koristit cu crypto.com i njihovu Visu. Hebe me taj login jucer iz Njemacke,koji klinac.

10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Role2 kaže...

 Malo pomoc vezano uz HiveOS I oc . Muku mucim sa stelanjem vec danima. 

Imam par R9 ki i ajdte shvacam da su to starije grafe i jedino ih preko powerstateova uspijevam kontrolirati. Amd-info misli da rade na leru...Fury jos kuzi clocove i voltazu,ali nemam nikakvu kontrolu nad time. 

Onda rx 470, ukucam postavke , radi 8.5mhs, ustekam monitor u nju 13 mh/h WTF ? Imam i jednu RX 580 ali s njom ne funkcionira ta shema ali daje stabilnih 11.5 pa ajde..

 

Ono sto me najvise iznerviralo, 2060 Super.!

Po defaultu 175w i 37mhs. Ok, powerlimit prihvaca i spusta potrosnju na 125 uz isti hashrate.  Spustis jezgru za 200-300mhz, sve ok. Nema nekog pomaka. Dignen mem za 500mhz i dalje isti hashrate ali vidim da GPU core padne ispod 1000mhz, Stavim mem na 8000mhz, prihvaca, ali sad je GPU core na 600mhz,a hashrate i dalje isti.. WTF. Ista stvar u Hive-OS i Winsima. Probao preko risera i x16, cak i na razlicitim plocama . U cemu je kvaka, ima tko ideju ? Jedino sto nisam probao je to da je stavim solo u sistem , ali sumnjam i da bi to proslo

Moja ideja je da su powerstateovi problem u slucaju nvidije. Probaj u driveru forsat na global tuning "prefer maximum peroformance". Pa vidi hoce li se promjeniti.

Off topic, kako hashirate sa 5700/XT? Ja ne znam kako ih ekipa dobiva na 58mh? 56.38 mi je obicna i XT mi je 54.66.
Da isle bi jos svaka za mooozda 1mh gore da podignem nesto core, ali i dalje 5700XT mi ne ide preko 55.7 max u Win.

(Modani su strapovi)


Hive mi daje malo nizi hashrate ali zato puno stabilniji undervolt

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 15:33 (D3lBoy).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Svaka ti cast.. Moja rx6800 bi tzrebala dat 63/4hasha

Meni daje 61.5. I ok uopce me ne hebu ta 1.5 manje

R33mba#2892
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...
Role2 kaže...

 Malo pomoc vezano uz HiveOS I oc . Muku mucim sa stelanjem vec danima. 

Imam par R9 ki i ajdte shvacam da su to starije grafe i jedino ih preko powerstateova uspijevam kontrolirati. Amd-info misli da rade na leru...Fury jos kuzi clocove i voltazu,ali nemam nikakvu kontrolu nad time. 

Onda rx 470, ukucam postavke , radi 8.5mhs, ustekam monitor u nju 13 mh/h WTF ? Imam i jednu RX 580 ali s njom ne funkcionira ta shema ali daje stabilnih 11.5 pa ajde..

 

Ono sto me najvise iznerviralo, 2060 Super.!

Po defaultu 175w i 37mhs. Ok, powerlimit prihvaca i spusta potrosnju na 125 uz isti hashrate.  Spustis jezgru za 200-300mhz, sve ok. Nema nekog pomaka. Dignen mem za 500mhz i dalje isti hashrate ali vidim da GPU core padne ispod 1000mhz, Stavim mem na 8000mhz, prihvaca, ali sad je GPU core na 600mhz,a hashrate i dalje isti.. WTF. Ista stvar u Hive-OS i Winsima. Probao preko risera i x16, cak i na razlicitim plocama . U cemu je kvaka, ima tko ideju ? Jedino sto nisam probao je to da je stavim solo u sistem , ali sumnjam i da bi to proslo

Moja ideja je da su powerstateovi problem u slucaju nvidije. Probaj u driveru forsat na global tuning "prefer maximum peroformance". Pa vidi hoce li se promjeniti.

Off topic, kako hashirate sa 5700/XT? Ja ne znam kako ih ekipa dobiva na 58mh? 56.38 mi je obicna i XT mi je 54.66.
Da isle bi jos svaka za mooozda 1mh gore da podignem nesto core, ali i dalje 5700XT mi ne ide preko 55.7 max u Win.

(Modani su strapovi)


Hive mi daje malo nizi hashrate ali zato puno stabilniji undervolt

 Moguće,isključiš putem nvidia inspectora p2 state ali nećeš sa time podići hashrate već ćeš postići točniju kalibraciju oc memorije koja u konačnici može dati bolji hashrate ako je dobar oc grafičke.

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Je li netko imao problema jer nije prijavio poreznoj dobit od rudarenja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Odlučio i ja upogoniti svoju RTX-icu, neka se naradi malo. 600 kn mjesečno će mi pokriti dobar dio troškova kao studentu 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Što se više informiram o pool'ovima i što više pričam sa ljudima koji su osnovali pool'ove to više shvačam kako smo mi male ribice tu u Hrvatskoj. Opasne ribetine su u Nizozemskoj. Mada ih ima po svuda, Amerika i Kanada skoro najviše, jeftine i dobavljive kartice. Kad mi priča lik iz Nizozemske da ima farmu sa 62 riga, svaki rig ima 12 3090 kartica i zaradjuje $9000 dnevno, ej to je 57000 kn dneeeevno i da ima 4 zaposlena, i daje im $62 po satu da mu to sve održavaju, ma sve bi stero u kurac i bacio sve u smeče. Da ga zamolis da ti izmajna na tvoju eth wallet adresu samo 12 sati to je skoro 30 000 kn. Za njihove plaće cijena kartica nisu problem i kad lik dođe u ducan i kaze da oce 744 komada 3090 i plati odma cashom naravno da će mu dat, a mi se tu jebemo sa rabljenim  overpriced karticama sa njuške i tu i tamo koju skuplju 3070 ubodemo di je povrat uloga za jedno 4-5 mjeseci, entuzijazam rokne na nuletinu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 1:07 (Cryogenic).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Pa ko tebi sad brani doc sa 200 K kn kesa i doc u npr Linksa da zelis 30 rtx 3070..isto ces se provest kao i onaj tko kupuje jednu!

Vecina tih sto imaju su kupili prije ovog ili na pocetku bull runa..pogotovo je bilo lakse kupit 3090ku..jos ako su kupuovali u startu punu znaju i di trebaju kupovat..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
Pa ko tebi sad brani doc sa 200 K kn kesa i doc u npr Linksa da zelis 30 rtx 3070..isto ces se provest kao i onaj tko kupuje jednu!

Vecina tih sto imaju su kupili prije ovog ili na pocetku bull runa..pogotovo je bilo lakse kupit 3090ku..jos ako su kupuovali u startu punu znaju i di trebaju kupovat..

 Siguran sam da bi se i s našim trgovcima dala dogovoriti bolja cijena kad bi takva svota bila na pultu

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
Pa ko tebi sad brani doc sa 200 K kn kesa i doc u npr Linksa da zelis 30 rtx 3070..isto ces se provest kao i onaj tko kupuje jednu!

Vecina tih sto imaju su kupili prije ovog ili na pocetku bull runa..pogotovo je bilo lakse kupit 3090ku..jos ako su kupuovali u startu punu znaju i di trebaju kupovat..

 Da se nadovezem(nije da me itko pitao al ajd). Stvar je u tome sto 99% Hrvata ili ljudi u hrvatskoj nema taj kes. Mi kao male ribe kao sto je kolega naveo mozemo u maternu. Kud smo sirotinja(pored navedenih), kud svaki klinac preplacujemo. Ima GPUa u UK za 500-600£ kakvih hoces, Problem je sto nitko nece da posalje od tamo za HR. Neda se nikom zezat kad ce tamo netko pokupit sigurno.

 

Eto ja cu rec da imam 200k kn da kesiram ne bih sigurno dolazio na forum upitati sto i kako. Vec bih sve znao, dobro, mozda bi uletio nekom dati savjet, dva. Iz dana u dan smo svjedoci sve vecih cijena namirnica, stvari oko nas. Normalno da ce mali ljudi gledat kako da ne potonu vec kako da odrze glavu iznad vode. Evo primjer. Vise su mi tu pomogli savjeti na ovom forumu nego sto me otac naucio o zivotu. Ti led, strpali su me u invalidsku od 1600kn. sa 30g. Svoj invaliditet nemogu sakrit. Svaki interviju drugo,trece pitanje a sta cemo sa tim?

 

Otisao sam malo u off. Morao sam malo olaksati dusu. Zivimo u socijalno ne osjetljivom svijetu, svaki dan je tu sve vise razlicitih Hrvatskih oko nas. Ne zive svi isto, na isti nacin, da o uvjetima i primanjima ne raspravljam dalje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 10:42 (Sideswipe).
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...

Što se više informiram o pool'ovima i što više pričam sa ljudima koji su osnovali pool'ove to više shvačam kako smo mi male ribice tu u Hrvatskoj. Opasne ribetine su u Nizozemskoj. Mada ih ima po svuda, Amerika i Kanada skoro najviše, jeftine i dobavljive kartice. Kad mi priča lik iz Nizozemske da ima farmu sa 62 riga, svaki rig ima 12 3090 kartica i zaradjuje $9000 dnevno, ej to je 57000 kn dneeeevno i da ima 4 zaposlena, i daje im $62 po satu da mu to sve održavaju, ma sve bi stero u kurac i bacio sve u smeče. Da ga zamolis da ti izmajna na tvoju eth wallet adresu samo 12 sati to je skoro 30 000 kn. Za njihove plaće cijena kartica nisu problem i kad lik dođe u ducan i kaze da oce 744 komada 3090 i plati odma cashom naravno da će mu dat, a mi se tu jebemo sa rabljenim  overpriced karticama sa njuške i tu i tamo koju skuplju 3070 ubodemo di je povrat uloga za jedno 4-5 mjeseci, entuzijazam rokne na nuletinu.

 Ne samo to, i skandinavija je puna takvih. Nedavno sam imao priliku vidjeti kako izgleda farma sa 1700 grafa, večinom rx 470 8gb, međutim ima tu i 20ak rigova novijih stvari. 

Dnevna zarada je bila oko 7k eura 
Vjetroelektrana, s 2 vjetrenjače, i solarna "mini elektrana" ("mini" tako je oni zovu, meni to izgleda ogromno ). Vlasnik je prije godinu dana shvatio da se isplati više struju utrošit u rudarenje, nego u prodaju.

volegradele kaže...

Vecina tih sto imaju su kupili prije ovog ili na pocetku bull runa..pogotovo je bilo lakse kupit 3090ku..jos ako su kupuovali u startu punu znaju i di trebaju kupovat..

Ne nužno, velik dio tih rudara ima neke veze s dobavljačima ili čak i sa proizvođačima.

Već se može naći na internetu farme 3060, koja je "tek izašla", i koja je tek nedavno postala profitabilna nakon onog driver leaka.

Stvar je u tome da mineri jako često ne pitaju za cijenu.

Uzmimo na primjer 3090, ako je trenutna cijena 4k veća od onog što vrijedi, ja bi se zamislio, i vjerovatno nebi kupio, ali onaj tko ima "nofce" na bacanje, taj zna da mu se ne isplati čekati da kupi "po normalnoj cijeni", kad zna da će on izrudariti raliku između plačenog i normalne cijene u roku mjesec dva. A ako bude čekao, možda je nikad ne dobije.

Velikii igrači ne gledaju koliko grafa košta, već koliko je rok otplate te opreme, i to ne koliko su je platili, već razliku između koliko su je platili i za koliko je misle prodati. I tu treba imati "kristalnu kuglu", ali večina njih zna pogoditi okvirnu cijenu.

 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Imaju ljudi para nemojte sudit po sebi,ja ih x znam koji nemaju veze s IT a rudare vec godinama i imaju razne nacine za dobavit trazene kartice..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
Imaju ljudi para nemojte sudit po sebi,ja ih x znam koji nemaju veze s IT a rudare vec godinama i imaju razne nacine za dobavit trazene kartice..

 Najviše maznu/kupe kartice dobavljači kartica, Asbis i ostali, a onda njihovi klijenti, adm, protis i ostali, i slazu si rigove,  da sad imam 200 000 kn kome da odem kad nema kartica. Kad oni zarade 200 000 kn u mjesec dana sa vec maznutim karticama u rigovima, šta će njima mojih 200 000 kn kojih nemam naravno pa da meni prodaju kartice i odreknu se svoje zarade, samo ne kuzim likove šta po njuški prodaju ono rig 4x3080 za 85 000 kn, mislim bolesno skroz, ko ce ti dat 85 000 kn, kad se uzme ovo.

 

https://innosiliconasics.com/product/innosilicon-a11-pro-eth-2000mh/?gclid=Cj0KCQjwsLWDBhCmARIsAPSL3_1wQEsJSnPaDm8ALPMAxAL7iRz7qQyRmcXUubxdwmF3xo3zHJmhW7QaAjoVEALw_wcB

 

i vratim pare za 3 mjeseca.

 

Zato valjda i prodaju rigove masovno na njušci.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 16:10 (Cryogenic).
4 godine
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav, nisam siguran gdje bi mogao postaviti pitanje pa cu ovdje, koju mi stranicu mozete preporuciti za kupovinu kriptovaluta, konkretno litecoin i etherum? Ako imate neki predlog bio bi zahvalan

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice