Zašto je factchecking ipak bitan?

poruka: 113
|
čitano: 18.488
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto je factchecking ipak bitan?".
16 godina
offline
Zašto je factchecking ipak bitan?

https://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?id=61903

Totalitarizam: politički režim utemeljen na sveobuhvatnoj ideologiji i teroru koji kontrolira sva područja ljudskoga života.

 

'Faktčekeri' su samo dio totalitarnog društva u nastajanju. Najobičniji doušnici režima.

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 20:39 (memulica).
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?

Brisati

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 21:55 (wyks).
2 godine
offline
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
wyks kaže...

Što je to najbolje od desnog svijeta da je "Centar" to preuzeo?

 

wyks kaže...

 

2. Kako to da u penziju ideš stariji nego tvoj otac?

Da si glupko pokušao bih ti objasniti, no pošto znam da nisi i da znaš objašnjenja, ne želim ulaziti s tobom u kilometarske raspre... 

Imam pametnijega posla.

Nema te mjesecima i sada bi raspravljao kada se tebi digne, ne može... 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
15 godina
offline
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?

Napisao si dvije rečenice, a tražim te samo jedan primjer.

 

1. Navedi JEDNU pozitivnu odliku desne politike, tj. benefit desne politike u kojoj sada uživaš.

 

Na svaki tvoj primjer odgovoriti ću sa maksimalno 2 rečenice i/ili jednom natuknicom.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
online
Zašto je factchecking ipak bitan?

Desnica je u potpunosti nesposobna provoditi bilo kakve socijalne politike već je tu isključivo da služi krupnom kapitalu, rodijacima i netijacima, a sve to pod okriljem nacionalizma, patriotizma, populizma i tako dalje. Sve ono na što se maloumnici pošteno orose.

Bez ljevice bi dakako i dalje svi živjeli u apsolutističkim monarhijama. Sve jasno k'o dan ili kako se danas kaže, "pametnom dosta".  /s

 

Inb4 da sam zadrti desničar - ne idem uopće na glasovanje i boli me pipi (istovremeno se niti ne žalim na Plenkošenka jer me također zaboli pipi).

Da jesam, valjda bi glasao za Most, DP (double penetration hihi) ili za neku od milijun pravaških stranaka.

 

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
wyks kaže...

 

 

1. Navedi JEDNU pozitivnu odliku desne politike, tj. benefit desne politike u kojoj sada uživaš.

 

 

Već si zbrljao.

Današnju vladu RH ne smatraš centrom nego desnicom.

 

Čemu tebi daljnja objašnjenja, kad si isključiv, imaš izgrađen stav o svima koji se ne deklariraju kao ljevica da su desnica. 

Dječko, ohladi..

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
15 godina
offline
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
pr0n_addict kaže...

Desnica je u potpunosti nesposobna provoditi bilo kakve socijalne politike već je tu isključivo da služi krupnom kapitalu, rodijacima i netijacima, a sve to pod okriljem nacionalizma, patriotizma, populizma i tako dalje. Sve ono na što se maloumnici pošteno orose.

Bez ljevice bi dakako i dalje svi živjeli u apsolutističkim monarhijama. Sve jasno k'o dan ili kako se danas kaže, "pametnom dosta".  /s

 

Inb4 da sam zadrti desničar - ne idem uopće na glasovanje i boli me pipi (istovremeno se niti ne žalim na Plenkošenka jer me također zaboli pipi).

Da jesam, valjda bi glasao za Most, DP (double penetration hihi) ili za neku od milijun pravaških stranaka.

 

 

Kako si buntovan prema univerzalno prihvaćenoj nomenklaturi onda ću prilagoditi pitanje za tebe:

 

1. Navedi JEDAN društveni benefit kojeg trenutno uživaš. Bilo koji, tražim samo jedan. Jedan društveni konstrukt koji smatraš pozitivnim. Bilo koji, tražim samo jedan. 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?

inače Zaporožac i ja se ne ljubimo preveć, ali moram odgovoriti i za njega:

 

osnovu onoga što smatramo socijalnom državom je uveo (dakle ne zalagao se, osmislio, nego zakonski uveo) desničar (ali ne desančar) Otto von Bismarck...

 

znači 1881. je podnio prvi prijedlog a do 1889. je zakonski uvedeno zdravstveno osiguranje i osiguranje od nesreća (mislim pri radu), te mirovinsko...

 

njegovo rezoniranje kao desničara je da će to smanjiti privlačnost socijalističkih ideja kod nižih slojeva društva...

 

P.S.: ja sam po krivo pripisanoj izreci Churchilla s 50-ak godinica nepametan, jer još uvijek imam socijalni sentiment (konzervativan sam samo po pitanju odijevanja i glazbenog ukusa mladih danas, ali to nije neki dokaz pameti)....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 12:12 (Stric_Jura).
14 godina
online
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
Stric_Jura kaže...

inače Zaporožac i ja se ne ljubimo preveć, ali moram odgovoriti i za njega:

 

osnovu onoga što smatramo socijalnom državom je uveo (dakle ne zalagao se, osmislio, nego zakonski uveo) desničar (ali ne desančar) Otto von Bismarck...

 

znači 1881. je podnio prvi prijedlog a do 1889. je zakonski uvedeno zdravstveno osiguranje i osiguranje od nesreća (mislim pri radu), te mirovinsko...

 

njegovo rezoniranje kao desničara je da će to smanjiti privlačnost socijalističkih ideja kod nižih slojeva društva...

 

P.S.: ja sam po krivo pripisanoj izreci Churchilla s 50-ak godinica nepametan, jer još uvijek imam socijalni sentiment (konzervativan sam samo po pitanju odijevanja i glazbenog ukusa mladih danas, ali to nije neki dokaz pameti)....

 Moze pitanje? To sto je uveo bismack je ljevicarska ili desnicarska ideja? Ako je nesto uveo desnicar to mora biti onda desnicarsko?

Meni se cini da je desnicar uveo nesto ljevicarsko da radnici nebi utekli uljevo? 

14 godina
offline
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?

ah sad dolazimo do elemntarnog filozofskog pitanja:

 

kokoš ili jaje ?

Ju je je? Je ju je!
14 godina
online
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
Stric_Jura kaže...

ah sad dolazimo do elemntarnog filozofskog pitanja:

 

kokoš ili jaje ?

 Na to pitanje je struka odgovorila. Jaje. 

Misao: desnicar mutirao u ljevicara od straha? 

11 godina
online
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
konjRR kaže...

 Moze pitanje? To sto je uveo bismack je ljevicarska ili desnicarska ideja? Ako je nesto uveo desnicar to mora biti onda desnicarsko?

Meni se cini da je desnicar uveo nesto ljevicarsko da radnici nebi utekli uljevo? 

 zanimljiva su ti pitanja na koja sugeriraš odgovor...

 

je li onda i španjolski kralj u 16. stoljeću bio ljevičar ili socijalist kad je prvi uveo 8-satni radni dan?

je li možda pruski car bio ljevičar ili socijalist kad je uveo besplatno školstvo?

 

jbte, sad ćemo negirati činjenice poput takvih kakve su spomenute samo zato jer ne pašu nečijem narativu

jel to taj poznati faktčeking? ako jest, onda ga jebi, nije čudno da se pluje po njemu

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 17:33 (picajzla0707).
14 godina
online
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
picajzla0707 kaže...
konjRR kaže...

 Moze pitanje? To sto je uveo bismack je ljevicarska ili desnicarska ideja? Ako je nesto uveo desnicar to mora biti onda desnicarsko?

Meni se cini da je desnicar uveo nesto ljevicarsko da radnici nebi utekli uljevo? 

 zanimljiva su ti pitanja na koja sugeriraš odgovor...

 

je li onda i španjolski kralj u 16. stoljeću bio ljevičar ili socijalist kad je prvi uveo 8-satni radni dan?

je li možda pruski car bio ljevičar ili socijalist kad je uveo besplatno školstvo?

 

jbte, sad ćemo negirati činjenice poput takvih kakve su spomenute samo zato jer ne pašu nečijem narativu

jel to taj poznati faktčeking? ako jest, onda ga jebi, nije čudno da se pluje po njemu

 Sugeriram da mi ide na zivce prica o desnicarenju i ljevicarenju. Zar je to tako tesko proniknuti?

 

p.s. neznam zaste se nekakvom "fact-chekingu" tek sada prica? Novinari zaboravili sto je to?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 18:00 (konjRR).
14 godina
offline
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?

aha ti si ni ljevičar ni desničar...

 

glasač Stranke umjerenog razvoja u granicama zakona....

Ju je je? Je ju je!
14 godina
online
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
Stric_Jura kaže...

aha ti si ni ljevičar ni desničar...

 

glasač Stranke umjerenog razvoja u granicama zakona....

 Nisam... malo sam jednostavniji 

15 godina
offline
Zašto je factchecking ipak bitan?

U temi o factcheckingu smo došli do toga da je za radnička i socijalna prava zaslužan nitko drugi doli Junker, Princ od Bizmarka.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
picajzla0707 kaže...
konjRR kaže...

 Moze pitanje? To sto je uveo bismack je ljevicarska ili desnicarska ideja? Ako je nesto uveo desnicar to mora biti onda desnicarsko?

Meni se cini da je desnicar uveo nesto ljevicarsko da radnici nebi utekli uljevo? 

 zanimljiva su ti pitanja na koja sugeriraš odgovor...

 

je li onda i španjolski kralj u 16. stoljeću bio ljevičar ili socijalist kad je prvi uveo 8-satni radni dan?

je li možda pruski car bio ljevičar ili socijalist kad je uveo besplatno školstvo?

 

jbte, sad ćemo negirati činjenice poput takvih kakve su spomenute samo zato jer ne pašu nečijem narativu

jel to taj poznati faktčeking? ako jest, onda ga jebi, nije čudno da se pluje po njemu

 A kako bi ti nazvao socio-ekonomsko uređenje u kojem seljaci izgrade žitni silos pa žito (i silos) umjesto lordu faraonu pripada seljacima?

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
offline
Zašto je factchecking ipak bitan?
You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
Vrlo je bitan. On je temelj svake diktature.( Jos pamtim fact check iz Juge.)
Kako ces uvesti diktaturu drustvu u kojem je svatko arbitar istine za sebe i ima pravo i slobodu da svoje vidjenje istine izlozi drugima? Nikako.
I to je cijela istina oko fact checka.
 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
Isprike na digresiji ali cini se da faraon ne voli kulake/seljake kao sto ne vole ni komunjare.
14 godina
online
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
mpapec kaže...
Isprike na digresiji ali cini se da faraon ne voli kulake/seljake kao sto ne vole ni komunjare.

 Mda faraonu je sve to isto, samo seljak postane komunjara kada se pobuni sto mu malo ostaje od znojenja u polju  

11 godina
online
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
ivan dragi kaže...

 A kako bi ti nazvao socio-ekonomsko uređenje u kojem seljaci izgrade žitni silos pa žito (i silos) umjesto lordu faraonu pripada seljacima?

 kolhoz? 

 

da se ne zajebavam više, u modernom društvu socijalisti jesu najzaslužniji za širenje tekovina civilizacije poput osamsatnog radnog dana, besplatnog školstva, široko dostupnog i običnim ljudima pristupačnog zdravstva, komunalnog sustava dobave vode, rješavanja pitanja kanalizacije i slično (dakle sustava u kojem zarade ne bi smjelo biti na takvim, danas općeprihvaćeno, osnovnim potrebama), no te ideje i razmišljanja o zadovoljavanju 'osnovnih potreba' šireg puka pojavljivale su se davnih dana, još u vrijeme starih grka

 

nisu to stvari o kojima su socijalisti prvi razmišljali, izmislili ih ili su isključivo vezane za socijaliste ili ljevičare, to su praktične stvari koje se tiču upravljanja državom u prijelazu iz feudalnog u moderno društvo i uopće nije čudno da su prvi konkretni potezi nastali od strane onih koji nemaju veze sa socijalistima, koliko god nekima ne sjedali fakti poput ovoga s bismarckom ili španjolskim kraljem filipom 'razumnim'

 

to su fakti, ako već govorimo o faktčekingu i ako ubacujemo u temu o faktčekingu sve te stvari kao nekakve zasluge ovih ili onih

isto kao što je fakt da su socijalisti najviše doprinijeli da se proces usvajanja tih ideja proširi i brže kreće

i na čemu odmah zapnemo - na usvajanju fakta, jer nekom nešto ne odgovara narativu, pa se vrpoljimo i brusimo na svađu

to i jest problem kod faktčekinga, što bi taj postupak trebale provoditi potpuno neutralne osobe, što je, ofkors, nemoguće

možda nas ai spasi 

 

14 godina
online
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
picajzla0707 kaže...
ivan dragi kaže...

 A kako bi ti nazvao socio-ekonomsko uređenje u kojem seljaci izgrade žitni silos pa žito (i silos) umjesto lordu faraonu pripada seljacima?

 kolhoz? 

 

da se ne zajebavam više, u modernom društvu socijalisti jesu najzaslužniji za širenje tekovina civilizacije poput osamsatnog radnog dana, besplatnog školstva, široko dostupnog i običnim ljudima pristupačnog zdravstva, komunalnog sustava dobave vode, rješavanja pitanja kanalizacije i slično (dakle sustava u kojem zarade ne bi smjelo biti na takvim, danas općeprihvaćeno, osnovnim potrebama), no te ideje i razmišljanja o zadovoljavanju 'osnovnih potreba' šireg puka pojavljivale su se davnih dana, još u vrijeme starih grka

 

nisu to stvari o kojima su socijalisti prvi razmišljali, izmislili ih ili su isključivo vezane za socijaliste ili ljevičare, to su praktične stvari koje se tiču upravljanja državom u prijelazu iz feudalnog u moderno društvo i uopće nije čudno da su prvi konkretni potezi nastali od strane onih koji nemaju veze sa socijalistima, koliko god nekima ne sjedali fakti poput ovoga s bismarckom ili španjolskim kraljem filipom 'razumnim'

 

to su fakti, ako već govorimo o faktčekingu i ako ubacujemo u temu o faktčekingu sve te stvari kao nekakve zasluge ovih ili onih

isto kao što je fakt da su socijalisti najviše doprinijeli da se proces usvajanja tih ideja proširi i brže kreće

i na čemu odmah zapnemo - na usvajanju fakta, jer nekom nešto ne odgovara narativu, pa se vrpoljimo i brusimo na svađu

to i jest problem kod faktčekinga, što bi taj postupak trebale provoditi potpuno neutralne osobe, što je, ofkors, nemoguće

možda nas ai spasi 

 

 Zasto bi taj postupak trebale provoditi potpuno neutralne osobe?

Sto bi po tebi bile potupno neutralne osobe?

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 9:33 (konjRR).
11 godina
online
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?

recimo one koje se ne uzjebu kad im fakt nije u skladu s uvjerenjima

što je itekako bilo vidljivo u dosadašnjem tijeku rasprave

 

takve kojima fakt neće uzrokovati želju da ga promijene ili sakriju

15 godina
offline
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
picajzla0707 kaže...
nisu to stvari o kojima su socijalisti prvi razmišljali, izmislili ih ili su isključivo vezane za socijaliste ili ljevičare, to su praktične stvari koje se tiču upravljanja državom u prijelazu iz feudalnog u moderno društvo i uopće nije čudno da su prvi konkretni potezi nastali od strane onih koji nemaju veze sa socijalistima, koliko god nekima ne sjedali fakti poput ovoga s bismarckom ili španjolskim kraljem filipom 'razumnim'

 Ovo je povijesni revizionizam jer iako su socijalističke ideje redom civilizacijski univerzali koji NE ovise o društvenom uređenju, pa čak ni stupnju razvoja (jer se solidarnost širi horizontalno, ne vertikalno) nabrojani "fakti" ignoriraju što se događalo prije i u isto vrijeme, pa i nakon ova dva retardirano - anti-intelektualno-bijedna pokušaja da se 600 godina krvoprolića kmetova svede na dva feuda - i to od strane dva kmeta - Kmeta picajzle i kmeta Jure.

 

Ako uzmemo dar od presvetog Princa od Bizmarka - preuzvišenog jednakog sa bogom (ne kemta poput Jure i Picajzle - koji su nota bene i dalje kmetovi koji rade 8 sati za feuda, a besplatno pišu propagande za tog istog feuda), kao iskon, početak socijalne države, tim činom brišemo i grob slijedećih ljudi:

To su ljudi sa mudima (pardon, p.... koja rađa - op.a. hvala Sevka) koji su za razliku od Kmeta Jure i Kmeta picajzle, uveli 8-satno radno vrijeme, tj. svojim životom osigurali da umjeto 10-16 sati njihovi preživjeli kolege rade 8 sati. (I ovo je samo ofišal brojka samo Amerike, bez EU i britanskih protesta)

 

A što su Kmet Jura i kmet Picajzla učinili od tada, davne 1850. - 173 godina u prošlosti? Rade 8 sati za plaću koja je na stopi inflacije kad im je otac pjevo pionirske?

 

A i da uzmemo tu 1881. godinu kao preuzivšeni dar desničara, Junkera, Princa od Bizmarka koji se do smrti nije odrekao svojeg preuzvišenog statusa ali ga kmet Jura i Kmet Picajzla slave i hvale, pojavljuje se određena razlika u godinama između smrti 2 njemačka (oh ironije) krojača i - policije. Jelte policije - jer je sprega krupnog kaiptala i vlasti - što ono? A s kime je preuzvišeni Junker, Princ od Bizmarka koji se do smrti nije odrekao svojeg preuzvišenog statusa ali ga kmet Jura i Kmet Picajzla slave i hvale, kao organ Vlasti dogovarao "radnička prava"?

 

No da se vratimo na godine - ako ćemo (opet povijesno revizionistički) uzeti te godine kao relevantne, imamo period od 30 godina - što je, kako ste vas dvojca već zagrlizli u 50e dovoljno da povlastice za svoj rad - ako ih zahtjevate danas - vidite kad ćete ili bit godina kao Aksentije ili ćete već biti mjereni za grob od strane Mirka - 2 metra i dvacetosam!

Uspjeh desnice nema šta!

 

Pritom smo zaboravili što se dogodilo između 16 stoljeća i te famozne 1881., te od 1881. do danas.

 

Naravno, svakako dajem dopuštenje da Kmet Jura i Kmet Picazla vole raditi točno 8 sati, kako kaže preporuka McKinsey Instituta - rad manji od 8 sati može uzrokovati deficite u računima feuda* vaše poslovno familije. 

*Molim updejt na moderni rječnik

 

 

I ignorirati ćemo da je američki kmet 1850e život dao da kolege rade manje, a da 170 godina kasnije amrički kmet nekim čudom i dalje radi 16 sati u prosjeku za inflacijski manje para.

Možda bi američkim kemtovima današnjice trebali javiti da je preuzvišeni Junker, Princ od Bizmarka koji se do smrti nije odrekao svojeg preuzvišenog statusa ali ga kmet Jura i Kmet Picajzla slave i hvale još 1881. uveo radnička prava i socijalnu državu!

 

Do they know its radnička prava i socijalnu država!

 

BTW, u vašem stilu, da li je Crkva 1822. otkrila da svemir nije geocentričan? Hvala Crkvi i Papi Piju 7. što je otkrio da je Zemlja u heliocentričnom sustavu!

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
offline
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
ivan dragi kaže...
picajzla0707 kaže...
konjRR kaže...

 Moze pitanje? To sto je uveo bismack je ljevicarska ili desnicarska ideja? Ako je nesto uveo desnicar to mora biti onda desnicarsko?

Meni se cini da je desnicar uveo nesto ljevicarsko da radnici nebi utekli uljevo? 

 zanimljiva su ti pitanja na koja sugeriraš odgovor...

 

je li onda i španjolski kralj u 16. stoljeću bio ljevičar ili socijalist kad je prvi uveo 8-satni radni dan?

je li možda pruski car bio ljevičar ili socijalist kad je uveo besplatno školstvo?

 

jbte, sad ćemo negirati činjenice poput takvih kakve su spomenute samo zato jer ne pašu nečijem narativu

jel to taj poznati faktčeking? ako jest, onda ga jebi, nije čudno da se pluje po njemu

 A kako bi ti nazvao socio-ekonomsko uređenje u kojem seljaci izgrade žitni silos pa žito (i silos) umjesto lordu faraonu pripada seljacima?

 Kapitalizam. Seljaci se udruze u firmu i izgrade silos, vlasnik je firma. Seljak izgradi silos vlasnik je seljak. Kupis kucu ili stan vlasnik je kupac. U socijalizmu kako se tepalo komunizmu, seljaci se udruze izgrade silos vlasnik je drzava. Zivis u stanu , vlasnik je drzava. U pravom komunizmu koji nam se pakira drzava ce biti vlasnik i automobila i tvoje slobode. Bez vlasnistva nema slobode. Onda si nitko i nista, tvoj glas i misljenje ne postoji jer ako ne odgovaras drzavi mos ostati bez svega jer i tako nije tvoje.

 

11 godina
online
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
wyks kaže... 

A što su Kmet Jura i kmet Picajzla učinili od tada, davne 1850. - 173 godina u prošlosti? Rade 8 sati za plaću koja je na stopi inflacije kad im je otac pjevo pionirske?

 kad sam rekao da se neki uzjebu, nisam očekivao baš ekstremni primjer, ali eto 

 

jedino što te malo jebe u ovoj provali gnjeva, što si se toliko uzjebo da uopće nemereš upratit koja te buha točno grize

8-satno radno vrijeme uveo je španjolski kralj filip razumni, dobrih 200 godina prije 

 

al taj je fakt, ofkors nebitan, u izljevu žuči koja te grize iznutra

15 godina
offline
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
picajzla0707 kaže...
8-satno radno vrijeme uveo je španjolski kralj filip razumni, dobrih 200 godina prije 

 A što se dogodilo nakon?

 

Svi kemtovi nisu više bili kmetovi? Ide neki film u kinima ovih dana o nekom caru, kažu da nije povijesno točan, bome je enciklopedija naspram tvojih tvrdnji.

 

I po prosjeku je prije toga radnik radio i manje, a nakon toga je radio 3x više, pa te opet pitam je li Crkva 1822. otkrila da Svemir nije geocentričan?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
2 godine
online
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
picajzla0707 kaže...
wyks kaže... 

A što su Kmet Jura i kmet Picajzla učinili od tada, davne 1850. - 173 godina u prošlosti? Rade 8 sati za plaću koja je na stopi inflacije kad im je otac pjevo pionirske?

 kad sam rekao da se neki uzjebu, nisam očekivao baš ekstremni primjer, ali eto 

 

jedino što te malo jebe u ovoj provali gnjeva, što si se toliko uzjebo da uopće nemereš upratit koja te buha točno grize

8-satno radno vrijeme uveo je španjolski kralj filip razumni, dobrih 200 godina prije 

 

al taj je fakt, ofkors nebitan, u izljevu žuči koja te grize iznutra

 Koju kitu ga spominješ ako je nebitan? Što točno treba značiti u društveno povijesnom kontekstu u svijetu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 15:09 (notloB).
14 godina
offline
Re: Zašto je factchecking ipak bitan?
wyks kaže...
picajzla0707 kaže...
8-satno radno vrijeme uveo je španjolski kralj filip razumni, dobrih 200 godina prije 

 A što se dogodilo nakon?

 

Svi kemtovi nisu više bili kmetovi? Ide neki film u kinima ovih dana o nekom caru, kažu da nije povijesno točan, bome je enciklopedija naspram tvojih tvrdnji.

 

I po prosjeku je prije toga radnik radio i manje, a nakon toga je radio 3x više, pa te opet pitam je li Crkva 1822. otkrila da Svemir nije geocentričan?

 sinko, glup si... ako je nešto istina a jest da je desničar uveo začetke zakonske socijalne sigurnosti, to je naprosto činjenica...

 

ako ja s svojim ljevičarskim uvjerenjima to mogu priznati, možeš i ti...

 

a ja sam ponajmanje kmet, ja nisam vezan za mekotu i motiku i sigurno sam promijenio više poslova od tebe jer uvijek tražim bolje...

 

sad uživaj u svom pravedničkom gnjevu...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 16:40 (Stric_Jura).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice