Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.231
|
čitano: 1.316.531
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
ansha kaže...
lobotomac90 kaže...

Lošem igraču neće pomoći apsolutno ništa, ali nije stvar neke prednosti nego što na većem fpsu je puno fludiniji gameplay i ugodniji, a iskreno po meni je to veći nex gen za konzole nego sama grafika.

Da, i ta razlika u fluidnosti je puno ocitija pri prelasku sa 30 na 60fps nego sa 60 na 120...

 

Slažem se, ali je i dalje vidljiva, imam tek 2 tjedna 144hz monitor i na jadnoj gtx 1060 3 gb s kojom dobijem jedva nekih 80-90 fps-a u Cold War na low detaljima se osjeti razlika naspram 60 fps-a. Prije sam imao 4k 60 hz u kombinaciji za rtx 3070 i jednostavno mi je bolje igrati na većem fpsu pa i sa znatno lošijom grafikom. Ja sam prvi kenjao po forumu kako se ne vidi razlika itd. i na kraju se pokenjao sam sebi usta, jednostavno ugodnije mi je igrat i ne mislim tu na prednost napsram ostalih igrača, jer ako nema skilla džabe sve, znači nije do toga, nego jednostavno ugodnije mi je oku sve kada je responzivnije.

 

MEGATAMA kaže...
lobotomac90 kaže...

Lošem igraču neće pomoći apsolutno ništa, ali nije stvar neke prednosti nego što na većem fpsu je puno fludiniji gameplay i ugodniji, a iskreno po meni je to veći nex gen za konzole nego sama grafika.

Apsolutno se slazem,razlika izmedju 30 i 60fps je enormna i u vizualnom dojmu jer se makne sav onaj ghosting i cesto lagani stutter povezan sa vsyncom na 30fps i framepacingom.

Dok je skok sa 60fps na 120fps daleko manje vizualno primjetan ali se primjeti u onoj finoci i glatkoci pokreta kamere.

Zaboravih rec da sam na Ps5 zaigrao i Borderlands 3 u 120fps i radi odlicno ali u konacnici uvjek izaberem 4k 60fps i HDR koji je ultimativno bitan za prikaz na kvalitetnom displayu koji ga moze prikazat.

 

U svakom slucaju napokon smo docekali 60fps pa cak i 120fps generaciju konzola

 

E to je ono o čemu pričam, po meni pravi nex gen, jer skonto sam da me grafika ne fascinira više niti najmanje, doslovno do prije mjesec dana sam peglao na rtx 3070 u 4k igre, prodao grafu i monitor, da bi sada uzeo manji FHD monitor sa 144hz i nije mi žao niti najmanje, osim toga što ne mogu naći poštenu grafu da iskoristim potencijal monitora. Jedva ubo gtx 1060 3 gb ali to je ono čisto da imam komp, zato i gledam sada uzeti konzolu.

 

Nego da se vratim na temu oko Series S. Ako sam dobro shvatio napravim account na recimo Argentina regiju i preko kompa sa uključenim VPN-om kupim pass, igru itd. i kada se logiram an konzoli sve je vidljivo? Kakve su cijene AAA naslova uopće nevezano za pass? Jako me vuče kupiti to malo čudo jer su dostupne,a cijena mi ej više nego prihvatljiva, ali u životu nisam vidio Xbox uživo. Miš i tipkovnica se mogu spojiti bez problema? vidio sam na internetima,ali me zanima jel netko probao i kako to funkdcionira. Isto tako sam vidio da se i Xbox One kontroler spaja na Series S bez beda? Lomim se baš dal da kupim sad to ili pričekam ps5.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 9:18 (lobotomac90).
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
lobotomac90 kaže...
ansha kaže...
lobotomac90 kaže...

Lošem igraču neće pomoći apsolutno ništa, ali nije stvar neke prednosti nego što na većem fpsu je puno fludiniji gameplay i ugodniji, a iskreno po meni je to veći nex gen za konzole nego sama grafika.

Da, i ta razlika u fluidnosti je puno ocitija pri prelasku sa 30 na 60fps nego sa 60 na 120...

 

Slažem se, ali je i dalje vidljiva, imam tek 2 tjedna 144hz monitor i na jadnoj gtx 1060 3 gb s kojom dobijem jedva nekih 80-90 fps-a u Cold War na low detaljima se osjeti razlika naspram 60 fps-a. Prije sam imao 4k 60 hz u kombinaciji za rtx 3070 i jednostavno mi je bolje igrati na većem fpsu pa i sa znatno lošijom grafikom. Ja sam prvi kenjao po forumu kako se ne vidi razlika itd. i na kraju se pokenjao sam sebi usta, jednostavno ugodnije mi je igrat i ne mislim tu na prednost napsram ostalih igrača, jer ako nema skilla džabe sve, znači nije do toga, nego jednostavno ugodnije mi je oku sve kada je responzivnije.

 

To ti je bitno za online shootere i ako igras s misem, za sve ostalo nema nikakvog smisla.. Uostalom, dosta igara ima problema drzat i 60fps-a a neke rade i u 30fps (Medium) cak i na Series X...

 

11 godina
offline
Xbox Series X

Ako ništa drugo, na konzolama svi imaju jednake uvjete, pa nisi u podređenom položaju naspram nekog tko fura 144Hz i mrcinu od grafičke.

 

Jedino kad je cross-play u pitanju, onda je malo nezgodno, ali neke igre imaju to dobro riješeno, pa barem ne spajaju PC/tipkovnica igrače s konzolašima.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
ansha kaže...
lobotomac90 kaže...
ansha kaže...
lobotomac90 kaže...

Lošem igraču neće pomoći apsolutno ništa, ali nije stvar neke prednosti nego što na većem fpsu je puno fludiniji gameplay i ugodniji, a iskreno po meni je to veći nex gen za konzole nego sama grafika.

Da, i ta razlika u fluidnosti je puno ocitija pri prelasku sa 30 na 60fps nego sa 60 na 120...

 

Slažem se, ali je i dalje vidljiva, imam tek 2 tjedna 144hz monitor i na jadnoj gtx 1060 3 gb s kojom dobijem jedva nekih 80-90 fps-a u Cold War na low detaljima se osjeti razlika naspram 60 fps-a. Prije sam imao 4k 60 hz u kombinaciji za rtx 3070 i jednostavno mi je bolje igrati na većem fpsu pa i sa znatno lošijom grafikom. Ja sam prvi kenjao po forumu kako se ne vidi razlika itd. i na kraju se pokenjao sam sebi usta, jednostavno ugodnije mi je igrat i ne mislim tu na prednost napsram ostalih igrača, jer ako nema skilla džabe sve, znači nije do toga, nego jednostavno ugodnije mi je oku sve kada je responzivnije.

 

To ti je bitno za online shootere i ako igras s misem, za sve ostalo nema nikakvog smisla.. Uostalom, dosta igara ima problema drzat i 60fps-a a neke rade i u 30fps (Medium) cak i na Series X...

 

The Medium uz raytrace kod mene na rtx3080 kod onog bazena pada ispod 10fps zato sam odustao od inace zanimljive igre.

Bez raytracea moj sistem ne moze drzat 60fps na 4k....tuzno jer je to vecinom po hodnicima u onom hotelu a ne neki ogromni komplicirani open world...

Losija optimizacija od Cyberpunka koliko god to nemoguce zvucalo....

Na pcu u zadnje vrijeme smece za smecem od optimizacije.

10 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

da li dostavljaju za HR ako se naruči direkt prek microsoftove njemačke stranice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
FraShime kaže...

da li dostavljaju za HR ako se naruči direkt prek microsoftove njemačke stranice?

Ne prodaju direktno a retaileri na koje linkaju nemaju na stanju trenutno...

10 godina
offline
Re: Xbox Series X

da, tako sam ja kupio

14 godina
offline
Xbox Series X

Toliko igara na gamepassu a nijednu si ne mogu pronaci da mi je po gustu

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xbox Series X

Vidim xbox series s vec od 240eu na ebay.de a XsX sa 2 gamepada 480eu te cijene su realno fantasticne za ono sto te konzole nude....

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
maxy0 kaže...

Toliko igara na gamepassu a nijednu si ne mogu pronaci da mi je po gustu

 Slažem se ... ja peglam outriders kad život dopusti... možda smo prestari vec :D

al opet, da je game pass loš, naravno da nije ... vrhunska stvar za 46 kn mjesečno

11 godina
offline
Xbox Series X

Ja sam uzeo gamepass prije par godina kad i xbox x i kasnije ga prebacio na ultimate kad je dosao i za pc i mogu rec da sad cak i nude nesto uz katalog Bethesde i EA ali prije toga je bilo doslovno desetak ok igara,nesto starih naslova i planine india.

Ali uz ovo povecanje ponude sigurno sljedi i dizanje cijene kao i kod svih digitalnih servisa tipa Netflixa,Disney+ itd kad se postigne cilj/user base.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Neka dižu koliko žele, moja traje do 2023.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...

Vidim xbox series s vec od 240eu na ebay.de a XsX sa 2 gamepada 480eu te cijene su realno fantasticne za ono sto te konzole nude....

 

A di si ti to nasao Series X sa dva gamepada-a za 480 eura da mi je znati , na ebay.de se prodaje konzola sa jednim gamepadom za 650 eura i vise ...

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
azzie kaže...
MEGATAMA kaže...

Vidim xbox series s vec od 240eu na ebay.de a XsX sa 2 gamepada 480eu te cijene su realno fantasticne za ono sto te konzole nude....

 

A di si ti to nasao Series X sa dva gamepada-a za 480 eura da mi je znati , na ebay.de se prodaje konzola sa jednim gamepadom za 650 eura i vise ...

Podrucje Berlina,ima i za 400eu sa jednim gamepadom star par mjeseci,pise samo primopredaja lik ne salje.

Ovaj za 480 je prodan koliko vidim ali konstantno ima u ponudi za 500eu i nize.

To za 650eu ce prodat nikad uzevsi u obzir za koliko prodaju ostali oglasi.

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Vi koji ste uspjeli kupiti Series X/S, da li imate problema sa driftom gljive na gamepadu? To im je izgleda boljka. I koje baterije koristite, odnosno koliko drže?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Nisam primijetio probleme. Ali nije ni da konzolu imam dulje razdoblje. Ako su gljive iste kao na Xone gamepadu ne vidim razloga za brigu.

Koristim originalnu xbox punjivu bateriju već 5 godina. Ne mogu reći da sam primijetio neki drastičan pad kapaciteta.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
maxy0 kaže...

Toliko igara na gamepassu a nijednu si ne mogu pronaci da mi je po gustu

 Jesi probao NiER Automata. Igra je odlična

13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Koji žanr/setting? Možda ti pronađemo nešto
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
@hexfire
Možda glupo pitanje, ali uz gamepad znači dolazi punjiva baterija, a ne obična koju možeš baciti nakon što se isprazni?
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
izzy007 kaže...
@hexfire
Možda glupo pitanje, ali uz gamepad znači dolazi punjiva baterija, a ne obična koju možeš baciti nakon što se isprazni?

Ne dolazi, to je dodatni trosak. Best buy je uzet IKEA baterije i punjac i vozi...

11 godina
offline
Re: Xbox Series X
izzy007 kaže...
@hexfire
Možda glupo pitanje, ali uz gamepad znači dolazi punjiva baterija, a ne obična koju možeš baciti nakon što se isprazni?

 

Najpraktičnije ti je uzeti ovakve.

Ja ih imam na XB1 i XSX kontrolerima i dobro drže. Nisam mjerio, ali barem 4-5 sati.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...
izzy007 kaže...
@hexfire
Možda glupo pitanje, ali uz gamepad znači dolazi punjiva baterija, a ne obična koju možeš baciti nakon što se isprazni?

 

Najpraktičnije ti je uzeti ovakve.

Ja ih imam na XB1 i XSX kontrolerima i dobro drže. Nisam mjerio, ali barem 4-5 sati.

To je i skuplje i puno manjeg kapaciteta od ikeinih baterija.. 4-5h je tragicno lose...

14 godina
offline
Xbox Series X

Duracell 2700mah punjive i drže barem 15 sati uz vibru na max, u principu ja ih punim jednom tjedno, punjač i 4 baterije pa promjeniš kad su prazne u par sekundi.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Xbox Series X

Uzet sto kvalitetnije i dugotrajnije baterije i to je to,ja imam 3 xbox gamepada dva su za xbox x i jedan za pc i godinama koristim punjive baterije i zadovoljan sam takvim rijesenjem.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Xbox Series X

Meni su na PC-u panasonic eneloop (obične, bijele) na xbox one gamepadu izdržale 37 sati bez vibracije. Spojeno prek bluetootha.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Ladiesman 312 kaže...

Meni su na PC-u panasonic eneloop (obične, bijele) na xbox one gamepadu izdržale 37 sati bez vibracije. Spojeno prek bluetootha.

Ikea-ine baterije i jesu Eneloop samo s drugom nalijepnicom... Debeli best buy...

11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xbox Series X

 Deni ti više ni sam ne znaš kako bi promovirao svoj XBox

11 godina
offline
Re: Xbox Series X

Ako te smeta Xbox članak na Xbox temi, zašto si ovdje?

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 14:30 (DeniZg).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

Jel zna netko jel se negdje može nabavit SeX? vidim nema ni po njuškalima više :D

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice