Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.746.621
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Zelda: Ocarina of Time, Tony Hawk i GTA IV su najbolje ocijenjene igre na Metacriticu.

Nekako sumnjam da bilo kome padaju na pamet kad se spomene remek-djelo od igre. 

 i od tri dvije mi se uopce ne svidaju, dok je zelda dobra

 

a ova zelda je pojam svakom nintendo vlasniku, dok ljudi koji imaju vise konzola kazu meh, dobra je ali nije toliko dobra

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Bloodborne je neponovljiv. Zato vjerojatno i neće biti dvojke.

 

Dok recimo Zelda BOTW ima stalno iste neprijatelje i bosseve u apsolutno svim zonama i sve je na isti kalup.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Wildlands sam prešao a da ni sam ne znam kako. Uhvati i ubij/isporuči malog bossa (njih 20ak); uhvati i ubij malo većeg bossa(isto dvadesetak); uhvati i ubij velikog bossa(njih 10-ak). Ako ti se ne da hvatati bosseve možeš igrati jednu od stotinjak side misija. Problem je što ima tri vrste side misija i sve su iste. Uništi konvoj/uništi bazu i još nešto. No kao da ta repetativnost nije dovoljna odeš u deset "različitih" kuća i iznutra su sve iste. Nakon toga sam odustao od Ubisofta, jednostavno je bilo previše za mene. :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

Bloodborne kroz igru stalno nudi drugacije lokacije, neprijatelje i opcenito izazove. Drzi te napetim stalno.

Svaka boss borba je drugacija i trebas se prilagodit.

 

Wildlands je kao neki sidequest skopiran 1000x, kad vec oko toga nisu bili kreativni onda su mogli voznju slozit da to bezvezno gubljenje vremena bude manje bolno jer taj open world ne nudi bas nista 

 

 

Sve je to gubljenje vremena, samo je pitanje što koga više zabavlja za to vrijeme gubljenja vremena.

Mene definitivno više zabavlja Wildlands nego Bloodbourne. I s guštom sam rješavao sve "glupave" lokacije. I solo i sa frendovima.

Kažem, raidao sam desetak godina u World of Warcraftu, znam jako dobro kako raznoliki i napeti boss fightovi mogu biti i koliko se treba prilagođavati i igrati timski.

I u Wildlandsu se moraš prilagođavati, zna biti napeto, svaki boss "fajt" je drugačiji. Baš je bila fina igra i ni priča nije uopće loša, taman sam u to vrijeme gledao Narcose.

Ok igra, nit preludo, nit preloše, može se odigrati i to je to.

No, meni su takve igre neigrive na konzoli. Svaka čast ko može.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 14:56 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Wildlands sam prešao a da ni sam ne znam kako. Uhvati i ubij/isporuči malog bossa (njih 20ak); uhvati i ubij malo većeg bossa(isto dvadesetak); uhvati i ubij velikog bossa(njih 10-ak). Ako ti se ne da hvatati bosseve možeš igrati jednu od stotinjak side misija. Problem je što ima tri vrste side misija i sve su iste. Uništi konvoj/uništi bazu i još nešto. No kao da ta repetativnost nije dovoljna odeš u deset "različitih" kuća i iznutra su sve iste. Nakon toga sam odustao od Ubisofta, jednostavno je bilo previše za mene. :)

 

Opet kažem, kako je to drugačije od drugih igara?

Svaku igru možeš tako pojednostaviti da ispadne glupava.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Wildlands sam prešao a da ni sam ne znam kako. Uhvati i ubij/isporuči malog bossa (njih 20ak); uhvati i ubij malo većeg bossa(isto dvadesetak); uhvati i ubij velikog bossa(njih 10-ak). Ako ti se ne da hvatati bosseve možeš igrati jednu od stotinjak side misija. Problem je što ima tri vrste side misija i sve su iste. Uništi konvoj/uništi bazu i još nešto. No kao da ta repetativnost nije dovoljna odeš u deset "različitih" kuća i iznutra su sve iste. Nakon toga sam odustao od Ubisofta, jednostavno je bilo previše za mene. :)

 Ima i repetitivnost svojih čari. Manje više svaki MMORPG je takav. Evo, ja igram Black Desert koji je strašan grind i većinu odbije od igranja. A odbije ih zato što danas svi jure na endgame, svi gledaju što prije imat sve naj naj što igra nudi i onda su razočarani ili frustrirani kada shvate da neke stvari ne idu baš tak brzo. I ja budem ljut ponekad na RNG itd, ali prihvatim da je igra takva i to je to. Ak mi ne odgovara idem dalje, ne "serem" po igri i ne uvjeravam druge kako je sve loše ili najbolje, kakav god od toga dvoje bio moj dojam o igri. 

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Vandit kaže...

Wildlands sam prešao a da ni sam ne znam kako. Uhvati i ubij/isporuči malog bossa (njih 20ak); uhvati i ubij malo većeg bossa(isto dvadesetak); uhvati i ubij velikog bossa(njih 10-ak). Ako ti se ne da hvatati bosseve možeš igrati jednu od stotinjak side misija. Problem je što ima tri vrste side misija i sve su iste. Uništi konvoj/uništi bazu i još nešto. No kao da ta repetativnost nije dovoljna odeš u deset "različitih" kuća i iznutra su sve iste. Nakon toga sam odustao od Ubisofta, jednostavno je bilo previše za mene. :)

 

Opet kažem, kako je to drugačije od drugih igara?

Svaku igru možeš tako pojednostaviti da ispadne glupava.

 

tako je, svaka se igra u svojoj srži stalno ponavlja, a na developeru je da te "prevare" kako znaju i umiju i da te uvjere da je svježe i novo. 

 

ne valja ni previše razmišljati o tome, kao što si rekao, svaka se igra može ogoliti i prikazati kao bezvezna i glupava, ali to ne treba slušati, bitno je igrati ono što odgovara svakom pojedinčano i poduprijeti developere koji rade igre koje volimo i to je to

 

sjećam se kad je jedan recenzent srao po death strandingu i gameplayu, kako te igra prvo muči pa ti onda malo pomalo olakšava i kao da su to trikovi da se navuče igrača da igra. Pa majke ti mile napravi ti igru bez trikova, a kad igru tako ogoliš oduzimaš joj kompletnu magiju, a onda bolje ni ne igrati

3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Meni su najbolje igre Hogs of War i Neighbours from Hell. Di ste sad? 😄
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 15:48 (foofajter).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
foofajter kaže...
Meni su najbolje igre Hogs of War i Neighbors from Hell. Di ste sad? 😄

 

e neighbours from hell, to je igra, plakao sam od smijeha dok sam to pičio

3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nedavno izašao remaster ili kaj već, ima čak i za plejku i mislim da košta manje od 100 kn na storeu. Dok malo padne cijena uzimam 😄
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 15:47 (foofajter).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Santana kaže...

Bloodborne kroz igru stalno nudi drugacije lokacije, neprijatelje i opcenito izazove. Drzi te napetim stalno.

Svaka boss borba je drugacija i trebas se prilagodit.

 

Wildlands je kao neki sidequest skopiran 1000x, kad vec oko toga nisu bili kreativni onda su mogli voznju slozit da to bezvezno gubljenje vremena bude manje bolno jer taj open world ne nudi bas nista 

 

 

Sve je to gubljenje vremena, samo je pitanje što koga više zabavlja za to vrijeme gubljenja vremena.

Mene definitivno više zabavlja Wildlands nego Bloodbourne. I s guštom sam rješavao sve "glupave" lokacije. I solo i sa frendovima.

Kažem, raidao sam desetak godina u World of Warcraftu, znam jako dobro kako raznoliki i napeti boss fightovi mogu biti i koliko se treba prilagođavati i igrati timski.

I u Wildlandsu se moraš prilagođavati, zna biti napeto, svaki boss "fajt" je drugačiji. Baš je bila fina igra i ni priča nije uopće loša, taman sam u to vrijeme gledao Narcose.

Ok igra, nit preludo, nit preloše, može se odigrati i to je to.

No, meni su takve igre neigrive na konzoli. Svaka čast ko može.

 I ja sam na pc-u igro. Uzeo sam onaj uplay plus il vec kak se zove bila je neka akcija pa sam isprobavao igre.

 

Ta igra me odma sjetila na MGSV i njegove sidemisije i open world. Oboje su totalno nepotrebni u toj igri, al jbg to je u modi.

 

Za takvu strukturu igre jednostavno ne zelim izdvojit svoje vrijeme. Probao sam vise puta igrat wow jer me ekipa nagovarala, ali nije islo.

 

Odigrao sam Kingdom Come, e to mi je bila fina igra. Prica mi je bila zanimljiva isto kao i borba i misije. Ima par misija u tom mmo stilu, al to sam zaobisao i fino se vidi napredak tebe i tvog lika kroz igru pa je na kraju bas gust mlatit sve po redu dok napocetku ti je neki jadni bandit pravio probleme :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 16:32 (Santana).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ajde da se i ja uključim...
Meni osobno (moje subjektivno mišljenje), niti jedan developer nije izdao baš svaku svoju igru a da je bila savršena, svi oni imaju uspona i padova, pogodaka i promašaja, ali baš svi.
Nemam neki određeni žanr koji igram, ako me nešto zainteresira, pogledam malo youbito, pa ako mi je interesantno, uzmem.
Nisam ovisnik niti ljubitelj niti jednog izdavača niti žanra.
Što se tiče Ubisofta, AC-Black Flag mi je bio odličan, neponovljiv (barem što se tiče AC franšize), ali to je moja opčaranost piratima, te je kao takva, čisto subjektivno s moje strane.
GR Wildlands mi je uludo potrošeno vrijeme, ali zato MP segment, tj Ghost War, mi je fenomenalan, 4v4 sa ekipom, opako dobro, ali malo ljudi uopće i zna za MP te igre...
Division 2, grafički lijepo, igrivo, uvijek se nešto dešava, Co-op s frendovima, definitivno dobar, ali zato MP mi je užas...
Što se tiče GoW serijala, obožavam, HZD mi je vrh, ali isto tako od FPS-a mi je i dan danas daleko najbolji Battlefield 3, pa tek onda BF4, ovi ostali su isprana slika nečeg što je bilo nekad (moje mišljenje)...
Tako da, svaki studio ima svojih 5 minuta slave, te slijepo vjerovanje ili, s druge strane slijepo izbjegavanje nekog određenog studija ili žanra, je barem po meni, velika glupost.
Ukoliko te nešto zanima, malo se informira, pogledaj, pa ako je tvoj "cup of tea", uživaj brate, a ako si se eventualno zahebo u odabiru, ježi ga, bad luck....ali to još uvijek ne znači da iduća igra tog studija neće biti vrh...
Eto, moje skromno mišljenje i iskustvo kroz sve godine igranja, a ima ih, vjerujte mi...
Ekipa, lp i uživajte u svojim najdražim igrama.
Pozz
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ako netko ima problema sa 4k@120+HDR na HDMI 2.1 portu s HDMI 2.1 kablom, jedino sta pomaze zasad je Input Signal Plus na Samsungu + (-1) transfer rate na PS5, ili -2 na LG OLEDu...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...
Sideswipe kaže...

@Vandit i meni je bio Horizon dok nisam prešao TLoU2. Čekam da mi se puls i živci normaliziraju pa ću počet sa platinom.

 Jako dugo nisam igrao igru gdje jedva čekam da nastavim jer me zanima što će biti sljedeće. 

 

P.S. Allie me strašno živcira, ženska je u konstatnom pms-u. 

Mene iritira konstantno šmrcanje njeno, de stavi prst na jednu nosnicu i ispuši nos i ponovi proces s drugom. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mitch kaže...

Ako netko ima problema sa 4k@120+HDR na HDMI 2.1 portu s HDMI 2.1 kablom, jedino sta pomaze zasad je Input Signal Plus na Samsungu + (-1) transfer rate na PS5, ili -2 na LG OLEDu...

 

Pojasni.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Moj PS5 setup je napokon gotov.
Stigle slusalice 😃

 Razbojniče, kod mene isto tako samo je stalak za sluške drukčiji. 

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Rachet & Clank Rift Apart izlazi 11.6.

 

Jedva čekam ovo odigrati. Onaj reboot sa PS4 mi je bio odličan.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 20:59 (antimadridista).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Mitch kaže...

Ako netko ima problema sa 4k@120+HDR na HDMI 2.1 portu s HDMI 2.1 kablom, jedino sta pomaze zasad je Input Signal Plus na Samsungu + (-1) transfer rate na PS5, ili -2 na LG OLEDu...

 

Pojasni.

 Imam spojen PS5 na LG B8, i probao sam na Q70T u drugoj sobi. Uglavnom je bio isti problem da na HDMI 4 (2.1) ulazu, sa novim kablom (48 gbps), kad upalim game mode na oba TVa (tako da je input lag podnosljiv), PS5 bi flickerao, dobijem sliku i adjust display size nazad i onda rekao da TV ne podrzava HDR.

 

 

Rjesenje je bilo da prvo stavim -1 na PS5 za 4k transfer rate, onda odem na Samsung i upalim Input Signal Plus, opet za flickera, i onda upalim Game Mode na Samsungu, te tek onda opet za flickera i upalim HDR na PS5.

 

 

Na LG oledu slicna shema samo je trebalo -2.

 

 

Inace sam mogao imati samo 4k@60+HDR ili 4k@120 SDR, ali ne oboje.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 22:17 (Mitch).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mitch kaže...
Bitanga kaže...
Mitch kaže...

Ako netko ima problema sa 4k@120+HDR na HDMI 2.1 portu s HDMI 2.1 kablom, jedino sta pomaze zasad je Input Signal Plus na Samsungu + (-1) transfer rate na PS5, ili -2 na LG OLEDu...

 

Pojasni.

 Imam spojen PS5 na LG B8, i probao sam na Q70T u drugoj sobi. Uglavnom je bio isti problem da na HDMI 4 (2.1) ulazu, sa novim kablom (48 gbps), kad upalim game mode na oba TVa (tako da je input lag podnosljiv), PS5 bi flickerao, dobijem sliku i adjust display size nazad i onda rekao da TV ne podrzava HDR.

 

 

Rjesenje je bilo da prvo stavim -1 na PS5 za 4k transfer rate, onda odem na Samsung i upalim Input Signal Plus, opet za flickera, i onda upalim Game Mode na Samsungu, te tek onda opet za flickera i upalim HDR na PS5.

 

 

Na LG oledu slicna shema samo je trebalo -2.

 

 

Inace sam mogao imati samo 4k@60+HDR ili 4k@120 SDR, ali ne oboje.

 

 

Aha, kužim sad... taj -2 PS5 4k video transfer rate prebacuje na 4:2:0 chroma subsampling.

Al ne kužim, kako imaš 4k@120Hz na LG B8?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Da li moze biti problema sa joyom ako stalno stoji na charging stationu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nikad neću shvatiti ovo kopiranje kod updatea za bilo koju igru na PlayStationu. Danas mi se skida update od 400 MB i kad se skine stoji "copying" 10 minuta. Konzola ima brutalno brz SSD i odličan CPU. U čemu je točno kvaka? Na PS4 sam uvijek mislio da je do sporog hard drivea. Ali očito nije.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 23:42 (antimadridista).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Nikad neću shvatiti ovo kopiranje kod updatea za bilo koju igru na PlayStationu. Danas mi se skida update od 400 MB i kad se skine stoji "copying" 10 minuta. Konzola ima brutalno brz SSD i odličan CPU. U čemu je točno kvaka? Na PS4 sam uvijek mislio da je do sporog hard drivea. Ali očito nije.

 

Da moram pogađati, rekao bi da je u pitanju neki žestok algoritam za kompresiju i da zato dugo traje dekompresiranje.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Mitch kaže...
Bitanga kaže...
Mitch kaže...

Ako netko ima problema sa 4k@120+HDR na HDMI 2.1 portu s HDMI 2.1 kablom, jedino sta pomaze zasad je Input Signal Plus na Samsungu + (-1) transfer rate na PS5, ili -2 na LG OLEDu...

 

Pojasni.

 Imam spojen PS5 na LG B8, i probao sam na Q70T u drugoj sobi. Uglavnom je bio isti problem da na HDMI 4 (2.1) ulazu, sa novim kablom (48 gbps), kad upalim game mode na oba TVa (tako da je input lag podnosljiv), PS5 bi flickerao, dobijem sliku i adjust display size nazad i onda rekao da TV ne podrzava HDR.

 

 

Rjesenje je bilo da prvo stavim -1 na PS5 za 4k transfer rate, onda odem na Samsung i upalim Input Signal Plus, opet za flickera, i onda upalim Game Mode na Samsungu, te tek onda opet za flickera i upalim HDR na PS5.

 

 

Na LG oledu slicna shema samo je trebalo -2.

 

 

Inace sam mogao imati samo 4k@60+HDR ili 4k@120 SDR, ali ne oboje.

 

 

Aha, kužim sad... taj -2 PS5 4k video transfer rate prebacuje na 4:2:0 chroma subsampling.

Al ne kužim, kako imaš 4k@120Hz na LG B8?

 Nemam - ali ni 4k@60 HDR na 2.0b nije radio kako spada.

 

 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Nikad neću shvatiti ovo kopiranje kod updatea za bilo koju igru na PlayStationu. Danas mi se skida update od 400 MB i kad se skine stoji "copying" 10 minuta. Konzola ima brutalno brz SSD i odličan CPU. U čemu je točno kvaka? Na PS4 sam uvijek mislio da je do sporog hard drivea. Ali očito nije.

 https://www.forbes.com/sites/paultassi/2020/11/21/why-does-the-ps5-still-have-the-dreaded-copying-phase/?sh=2e5cbc52f341

Pomalo, bude možda za par godina i to riješeno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kakva bi bila preporuka za TV do neke cijene do 6000 kn za spajanje sa PS5?
Ili gledati TV s 2.1 HDMI?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ako se možeš rastegnuti još malo preko 6 tisuca....ovaj bi trebao biti odlican za ono što tražiš

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xh9096-4k-android-2020g.html  

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
sake35 kaže...
Kakva bi bila preporuka za TV do neke cijene do 6000 kn za spajanje sa PS5?
Ili gledati TV s 2.1 HDMI?

Ako si mogao do sada bez njega pričekaj onda još par mjeseci jer tamo negdje krajem 4 mjeseca počinju izlaziti prvi ovogodišnji modeli televizora. Očekujem da ove godine svi modeli budu imali HDMI 2.1 pa će biti i više cjenovnih razreda televizora za izabrati.

12 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Što kažete na ovaj TV za PS5 i ostalo?

Čini mi se da ima sve što mi treba. Nadam se da će ubrzo stići kod nas. Vani je početna cijena 1300 eura.

 

https://www.mi.com/global/mi-tv-q1-75

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...

Što kažete na ovaj TV za PS5 i ostalo?

Čini mi se da ima sve što mi treba. Nadam se da će ubrzo stići kod nas. Vani je početna cijena 1300 eura.

 

https://www.mi.com/global/mi-tv-q1-75

 Da biram radije bi dao 200 eura više za OLED TV. 55" LG CX, nema dalje.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 0:23 (antimadridista).
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Primjetio sam da mi PS5 updatea igre koje sam imao instalirane, ali sam ih kasnije obrisao, da li se kod još nekoga to pojavljuje?

Konkretno radi se o GTA V kojeg sam išao isprobat na novoj konzoli. Prekjučer upalim konzolu i samo mi skoči prozor da se skida update za GTA V, a igre nigdje, tj. obrisana je prije više od mjesec dana.

I am over 9000!!!
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice