Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.613
|
čitano: 4.732.926
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Last of Us 2 kupio i prodao za 250, Ghost of Tsushima kupio za 300 prodao za 290, Star Wars: Fallen Order platio 190, prodao za 190 i Spidermana platio 150 i prodao za 150.... 4 Top igre za cijenu jednog bureka. Nikad problema, ako kupujem: osobno preuzimanje, ako prodajem ide osobno ili lova unaprijed pa šaljem Tiskom. Sad ću prodavati ove iz kolekcije pa ću ispušit ali šta god dobijem dobro je (Bloodborne, Sekiro, Days Gone, Last of us, Uncharted 4)... Cijena mi je uvijek među nižima pa hoćeš nećeš

 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 Ja ne vidim nikakakav problem u tome jer niti jedan TV ne podrzava nativno 2k rezu vec samo fhd,4k ili 8k.Dok to tako ostane niti Sony nece stavit podrsku za 2k ili 1440p.90 % ljudi igra konzole na telki zavaljeni u fotelju/kauc a ne na monitorima.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ares001 kaže...

 Ja ne vidim nikakakav problem u tome jer niti jedan TV ne podrzava nativno 2k rezu vec samo fhd,4k ili 8k.Dok to tako ostane niti Sony nece stavit podrsku za 2k ili 1440p.90 % ljudi igra konzole na telki zavaljeni u fotelju/kauc a ne na monitorima.

 

Zanimljivo, a uveli su 4k@120Hz, a 99% ljudi igra na 1080p ekranima na 60Hz.

Svijet ide naprijed, a konzole kaskaju stalno. Mogli su pridobiti hrpu PC gamera vrlo lako na svoju stranu da su podržali 1440p barem.

I još mouse & keyboard i stvarno nema razloga da se igraš na PCu par godina.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Rhodin kaže...

Da, i? dvoljno je 3 igre na ovaj način odraditi i pokrio si razliku BR vs Digital, a u 3-5 godina konzole siguran sam da ćeš to moć.

Da ne velim da meni recimo frend ima 20ak igara na BR koje mogu posuditi pa mu vratit i ne koštaju me niš.

 

Ja ne kužim, igre su po 600-700kn, maltene razliku u cijeni konzole sa 1 posuđenom ili 2-3 preprodane anuliraš, gdje je ta misteriozna "isplativost" digital only verzije koju toliko zagovarate? Taman da samo kupujem ove sa njuškala kako ti kažeš"sretno prodat novu igru za 500kn, sa 300 ćeš biti sretan" - da sam ja taj papak koji 3 igre kupi malo rabljene od nekoga tko hoćeš uštedit, naspram nove, opet sam sa 3 igre uštedio razliku!

 

I super, tebi je odlična varijanta s disk konzolom.

Ja nemam nijednog frenda koji ima PS konzolu, tj. imam jednog, i taj neće ni kupit CoD koji igra svaki dan nego igra samo Warzone.

Jedva da imam frendove koji uopće bilo što igraju :-)

 

Ne vrti se svima svijet samo oko uštede na igrama. Zadnje sam kupio Desperados III na PCu, za 20€ i igram ga već par mjeseci tu i tamo.

Pa nisu igre samo ekskluzive da ih odigraš i prodaš.

 ja imam 8-9 frendova s ps4, kad skupis sve njihove igre na kup dobijes jedno 10-15 verzija fife, jedan gran turismo, par verzija nba-a i mozda jedan call of duty. nitko ali bas nitko od njih nikad nije kupio nijednu ps ekskluzivu, nijedan aaa naslov i slicno. da ne pricam da su sve navedene digitalne verzije.

koje crno posudivanje igara na disku, to sam zadnji put radio mozda za vrijeme ps2/ps3.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Ares001 kaže...

 Ja ne vidim nikakakav problem u tome jer niti jedan TV ne podrzava nativno 2k rezu vec samo fhd,4k ili 8k.Dok to tako ostane niti Sony nece stavit podrsku za 2k ili 1440p.90 % ljudi igra konzole na telki zavaljeni u fotelju/kauc a ne na monitorima.

 

Zanimljivo, a uveli su 4k@120Hz, a 99% ljudi igra na 1080p ekranima na 60Hz.

Svijet ide naprijed, a konzole kaskaju stalno. Mogli su pridobiti hrpu PC gamera vrlo lako na svoju stranu da su podržali 1440p barem.

I još mouse & keyboard i stvarno nema razloga da se igraš na PCu par godina.

 Pa uveli su 4k 120Hz jer TV to podrzava i idu za tim kako raste tehnologija tva a ne monitora.Opet kazem ja neznam za nijednog covjeka koji igra ikakvu konzolu na monitoru

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
BlueMax kaže...

 Od početka ovo govorim a vi nikako da shvatite. Svijet konzola nije svijet računala. Ne vidim niti jedan razlog zašto bi PS igre radile u 1440p.

 

Pa meni je to potpuno jasno :-) Ali konzola je računalo, sa jedinstvenim hardverom. 

I nema nikakvog razloga da osim dvije rezolucije ne podrže još i najpopularniju gaming rezoluciju na svijetu za svoj UI i driver, a dalje je na developerima. A developerima je potpuno svejedno jer rade igre za više desetaka različitih rezolucija i aspecta.

 

 Samo što to baš i nije tako. 1080p x 2 = 4K, skaliranje za poželjeti. Od jednog pixela uvijek praviš četiri i gotova priča.

1440p x ? = 4K? 1.78 je omjer a 0.78 pixela ne možeš obojati. Najpopularnija gaming rezolucija je 1080p a uskoro će to biti 4K. 1440p je trenutnojedna od najpopularnijih gaming rezolucija na računalima. Zašto bi se PS prilagođavao tome? 99% PS-ova spojeno je na TV a onaj ostatak podijeli na monitore različitih rezolucija od kojih je opet većina 1080p ili 4K. Nije problem UI prilagoditi 1440p ali igre je problem.

 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Ares001 kaže...

 Ja ne vidim nikakakav problem u tome jer niti jedan TV ne podrzava nativno 2k rezu vec samo fhd,4k ili 8k.Dok to tako ostane niti Sony nece stavit podrsku za 2k ili 1440p.90 % ljudi igra konzole na telki zavaljeni u fotelju/kauc a ne na monitorima.

 

Zanimljivo, a uveli su 4k@120Hz, a 99% ljudi igra na 1080p ekranima na 60Hz.

Svijet ide naprijed, a konzole kaskaju stalno. Mogli su pridobiti hrpu PC gamera vrlo lako na svoju stranu da su podržali 1440p barem.

I još mouse & keyboard i stvarno nema razloga da se igraš na PCu par godina.

 To bi im bila najveća greška.

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kako se cini Playstation 5 nece bit lako dobavljiv u DE,sad sam vidio oglas trgovine Ps5 1100 eura.

 

EDIT:

Digli su na 1200eu

 

Real.de shop

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 13:07 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...

 Od početka ovo govorim a vi nikako da shvatite. Svijet konzola nije svijet računala. Ne vidim niti jedan razlog zašto bi PS igre radile u 1440p.

 odlican je taj next-gen kad uz sve to nema podrsku za 1440p 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ivanlotz kaže...
BlueMax kaže...

 Od početka ovo govorim a vi nikako da shvatite. Svijet konzola nije svijet računala. Ne vidim niti jedan razlog zašto bi PS igre radile u 1440p.

 odlican je taj next-gen kad uz sve to nema podrsku za 1440p 

 Nema ni za PAL.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže... 

Ja bih podržao fizičke igre kad bi dolazile na nekim malim SD karticama kao na Nintendu. I to samo kao neki unlock hardware key, ne mora uopće igra biti gore na njemu kad ionako moraš downloadati hrpu updejtova s neta.

A ne da u 2020. godini imaš blesavi rotirajući disk koji buči, trga se drive, grebe se, prlja se i sl.

Nisam ocekivao od tebe da ces bubnut ovako nesto.

Pa komad plastike koji nicem ne sluzi je jos gori od BR diska. Pandan "tvome" mi je onda drazi j*beni cd-key na mail, koji ipak vise cuva okolis od "tvog" USB donglea 

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 13:12 (Chaky).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav svima i i isprika ako su neka pitanja odgovorena ali na neka nisam nasao tocan odgovor, ili ga nisam u potpunosti razumio pa ako netko moze dati ukratko odgovore bio bih zahvalan.

Naime odlucio sam uzeti ps5 da imam gdje ubit malo vrijeme igrajuci sa curom neke igre jer cu sljedecih 2-3 mjeseca biti prikovan za kucu i krevet bcs kemo 

E sad...

1. Planirali smo uzeti digital verziju jer za razliku u cijeni uzmem +1 gamepad i igru - je li to pametno? Ne planiram koristiti konzolu za gledanje filnova, nisam lik koji mora imati odmah najnoviju ekskluzivu niti sam smpreman za nju dati 600 - 700+ kn, cak sam razmisljao napraviti onu gameshare opciju sa frendom ako je jos moguce? Takoder, znam za grupe za zmjenu igri, prodaju i to ali kao sto kazem ne planiram sad na pocetku kupovat pregrst igri i grati ih ko manijak niti mi se da zezati sa trgovinom istih, slobodan prostor na disku nije rpoblem, kasnije lako uzmem storage SSD.

2. Uzeo bi odmah i ps+ US pretplatu jer vidim da ljudi govore da je jeftinija, zna biti boljih popusta na samu pretplatu i igre, bogatija ponudom - moze neki link ili kratko objasnjenje na sto paziti prilikom aktivacije US accounta i kako kupovati igre (moraju li biti direktno sa ps stora ili moze i neki 3rd party provider)

3. Za pocetak cemo definitivno uzeti neku od igrica iz serijala Crash Bandicota/ Mario Kart / Spyro bcs memories , i to bi cak uzeli one za ps4 (ni ona ni ja nismo toliko ovisni o grafici, glavno da je zabavno, a i pretpostavljam  da ce biti osjetno jeftinije uzeti za ps4 igru sa stora) - moram li tu na nesto pripaziti kod kupnje igara za ps4

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ares001 kaže...

 Pa uveli su 4k 120Hz jer TV to podrzava i idu za tim kako raste tehnologija tva a ne monitora.Opet kazem ja neznam za nijednog covjeka koji igra ikakvu konzolu na monitoru

 

Moj klinac igra na monitoru u svojoj sobi Switch i PS4 kad mu ga prebacim. Ja sam isto igrao na monitoru.

Pa nisu svi sredovječni samci da žive sami u stanu i igraju na TVu po cijele dane.

Igrali bi i na 1440p monitorima da postoji opcija, ovako ne budu.

Igrat će kao i ja povremeno, na 4k monitoru.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...

 Samo što to baš i nije tako. 1080p x 2 = 4K, skaliranje za poželjeti. Od jednog pixela uvijek praviš četiri i gotova priča.

1440p x ? = 4K? 1.78 je omjer a 0.78 pixela ne možeš obojati. Najpopularnija gaming rezolucija je 1080p a uskoro će to biti 4K. 1440p je trenutnojedna od najpopularnijih gaming rezolucija na računalima. Zašto bi se PS prilagođavao tome? 99% PS-ova spojeno je na TV a onaj ostatak podijeli na monitore različitih rezolucija od kojih je opet većina 1080p ili 4K. Nije problem UI prilagoditi 1440p ali igre je problem.

 

 

Igra se renderira u kojoj god rezoluciji želiš, može i u 1745x2098 ako imaš takav monitor.

Igrao sam na 4k monitoru AC Odyssey u 80% 4k rezolucije, ali je poanta da je output na 4k i UI/HUD izgleda kao da je u 4k, a envirnment malo lošije, ali opet bolje od 1080p, a radi fluidnije nego u 4k.

Ovo je potpuno isto tome.

 

Shvati da nisu igre na PS konzoli samo onih par ekskluziva godišnje, nego izlaze stotine igara na svim platformama, i njihovi developeri već imaju sve te stvari razrađene i to funkcionira savršeno.

A za PS5 je još jednostavnije, jer imaš samo jedan hardver i da se lako optimirati za još jednu output rezoluciju ekstra.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chaky kaže...
Bitanga kaže... 

Ja bih podržao fizičke igre kad bi dolazile na nekim malim SD karticama kao na Nintendu. I to samo kao neki unlock hardware key, ne mora uopće igra biti gore na njemu kad ionako moraš downloadati hrpu updejtova s neta.

A ne da u 2020. godini imaš blesavi rotirajući disk koji buči, trga se drive, grebe se, prlja se i sl.

Nisam ocekivao od tebe da ces bubnut ovako nesto.

Pa komad plastike koji nicem ne sluzi je jos gori od BR diska. Pandan "tvome" mi je onda drazi j*beni cd-key na mail, koji ipak vise cuva okolis od "tvog" USB donglea 

 

Pa služi razmjeni i preprodaji, koliko vidim svi tu samo o tome pričaju.

Nitko nije spomenuo da želi da mu se igra instalira s diska i da ju odmah može igrati bez downloada.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Bitanga kaže...

Zanimljivo, a uveli su 4k@120Hz, a 99% ljudi igra na 1080p ekranima na 60Hz.

Svijet ide naprijed, a konzole kaskaju stalno. Mogli su pridobiti hrpu PC gamera vrlo lako na svoju stranu da su podržali 1440p barem.

I još mouse & keyboard i stvarno nema razloga da se igraš na PCu par godina.

 To bi im bila najveća greška.

 

A kako si to zaključio? Pa sve relevantne FPS igre ionako već podržavaju M&K.

Još kad bi došla podrška monitorima i neke mouse only igre bi se mogle igrati normalno, tipa Civ, Anno, Starcraft, cijeli novi svijet MMO-ova.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 13:25 (Bitanga).
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
toninho kaže...

1. Planirali smo uzeti digital verziju jer za razliku u cijeni uzmem +1 gamepad i igru - je li to pametno? Ne planiram koristiti konzolu za gledanje filnova, nisam lik koji mora imati odmah najnoviju ekskluzivu niti sam smpreman za nju dati 600 - 700+ kn, cak sam razmisljao napraviti onu gameshare opciju sa frendom ako je jos moguce? Takoder, znam za grupe za zmjenu igri, prodaju i to ali kao sto kazem ne planiram sad na pocetku kupovat pregrst igri i grati ih ko manijak niti mi se da zezati sa trgovinom istih, slobodan prostor na disku nije rpoblem, kasnije lako uzmem storage SSD.

2. Uzeo bi odmah i ps+ US pretplatu jer vidim da ljudi govore da je jeftinija, zna biti boljih popusta na samu pretplatu i igre, bogatija ponudom - moze neki link ili kratko objasnjenje na sto paziti prilikom aktivacije US accounta i kako kupovati igre (moraju li biti direktno sa ps stora ili moze i neki 3rd party provider)

3. Za pocetak cemo definitivno uzeti neku od igrica iz serijala Crash Bandicota/ Mario Kart / Spyro bcs memories , i to bi cak uzeli one za ps4 (ni ona ni ja nismo toliko ovisni o grafici, glavno da je zabavno, a i pretpostavljam  da ce biti osjetno jeftinije uzeti za ps4 igru sa stora) - moram li tu na nesto pripaziti kod kupnje igara za ps4

 

 

 Pozdrav, odmah na početku - sretno s liječenjem! 

 

1. Ako ćete ti i cura igrati skupa i nisu ti bitne day one igre onda se isplati tako kako si naveo. 

2. Kod aktivacije USA acc-a bitno ti je prilikom kreiranja profila staviti adresu savezne države koja nema porez na digitalni promet (Alaska npr). Na netu nađeš address generator ili odeš na google maps, otvoriš neki gradić na Alasci i uneseš adresu. Nijednu kreditnu karticu nećeš moći koristiti na USA acc-u nego ćeš kupovati PSN bonove i onda s tim bonovima nadoplaćuješ svoj acc. S tim novcima dalje kupuješ igre na store-u. Ja bonove kupujem na Amazonu. Bon dođe na mail nekoliko sekundi od kupovine. Brzo, pouzdano i efikasno. Na stranici cdKeys često zna biti akcija za PS+ pretplatu. Ova zadnja traje dosta dugo i koliko vidim i dalje je aktualna. Tako kupiš pretplatu i onda kod uneseš u svoj acc. Samo treba pripaziti jer cdkeys prodaje PS+ i za druga tržišta, pa da ne kupiš pretplatu za recimo UK ili Njemačku. Ispod je link za USA PS+: 

 

https://www.cdkeys.com/1-year-playstation-plus-membership-ps3-ps4-ps-vita-digital-code

 

3. Za očekivati je da će igre za PS4 biti jeftinije, a ako i ne, svaki tjedan bude neka akcija na store-u tako da ćeš uhvatiti željenu igru po povoljnijoj cijeni prije ili kasnije. 

 

Ako budeš imao još kakvih pitanja slobodno pitaj. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 15:13 (Vandit).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chaky kaže...
Bitanga kaže... 

Ja bih podržao fizičke igre kad bi dolazile na nekim malim SD karticama kao na Nintendu. I to samo kao neki unlock hardware key, ne mora uopće igra biti gore na njemu kad ionako moraš downloadati hrpu updejtova s neta.

A ne da u 2020. godini imaš blesavi rotirajući disk koji buči, trga se drive, grebe se, prlja se i sl.

Nisam ocekivao od tebe da ces bubnut ovako nesto.

Pa komad plastike koji nicem ne sluzi je jos gori od BR diska. Pandan "tvome" mi je onda drazi j*beni cd-key na mail, koji ipak vise cuva okolis od "tvog" USB donglea 

Disk,kartica....nebitno posto ionako ne igrate igru sa DVD diska koji stavite u Ps4 ili Xbox one.

Sve igre se snimaju na hard disk i igrate sa njega a dvd vam sluzi samo za autentifikaciju,konzola zavrti disk samo u startu na par sekundi da napravi check a sve dalje igrate sa hard diska tako da prica oko buke spinanja dvd drivea ne drzi vodu posto se niti ne vrti osim prvih par sekundi.

12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...
toninho kaže...

1. Planirali smo uzeti digital verziju jer za razliku u cijeni uzmem +1 gamepad i igru - je li to pametno? Ne planiram koristiti konzolu za gledanje filnova, nisam lik koji mora imati odmah najnoviju ekskluzivu niti sam smpreman za nju dati 600 - 700+ kn, cak sam razmisljao napraviti onu gameshare opciju sa frendom ako je jos moguce? Takoder, znam za grupe za zmjenu igri, prodaju i to ali kao sto kazem ne planiram sad na pocetku kupovat pregrst igri i grati ih ko manijak niti mi se da zezati sa trgovinom istih, slobodan prostor na disku nije rpoblem, kasnije lako uzmem storage SSD.

2. Uzeo bi odmah i ps+ US pretplatu jer vidim da ljudi govore da je jeftinija, zna biti boljih popusta na samu pretplatu i igre, bogatija ponudom - moze neki link ili kratko objasnjenje na sto paziti prilikom aktivacije US accounta i kako kupovati igre (moraju li biti direktno sa ps stora ili moze i neki 3rd party provider)

3. Za pocetak cemo definitivno uzeti neku od igrica iz serijala Crash Bandicota/ Mario Kart / Spyro bcs memories , i to bi cak uzeli one za ps4 (ni ona ni ja nismo toliko ovisni o grafici, glavno da je zabavno, a i pretpostavljam  da ce biti osjetno jeftinije uzeti za ps4 igru sa stora) - moram li tu na nesto pripaziti kod kupnje igara za ps4

 

 

 Pozdrav, odmah na početku - sretno s lječenjem! 

 

1. Ako ćete ti i cura igrati skupa i nisu ti bitne day one igre onda se isplati tako kako si naveo. 

2. Kod aktivacije USA acc-a bitno ti je prilikom kreiranja profila staviti adresu savezne države koja nema porez na digitalni promet (Alaska npr). Na netu nađeš address generator ili odeš na google maps, otvoriš neki gradić na Alasci i uneseš adresu. Nijednu kreditnu karticu nećeš moći koristiti na USA acc-u nego ćeš kupovati PSN bonove i onda s tim bonovima nadoplaćuješ svoj acc. S tim novcima dalje kupuješ igre na store-u. Ja bonove kupujem na Amazonu. Bon dođe na mail nekoliko sekundi od kupovine. Brzo, pouzdano i efikasno. Na stranici cdKeys često zna biti akcija za PS+ pretplatu. Ova zadnja traje dosta dugo i koliko vidim i dalje je aktualna. Tako kupiš pretplatu i onda kod uneseš u svoj acc. Samo treba pripaziti jer cdkeys prodaje PS+ i za druga tržišta, pa da ne kupiš pretplatu za recimo UK ili Njemačku. Ispod je link za USA PS+: 

 

https://www.cdkeys.com/1-year-playstation-plus-membership-ps3-ps4-ps-vita-digital-code

 

3. Za očekivati je da će igre za PS4 biti jeftinije, a ako i ne, svaki tjedan bude neka akcija na store-u tako da ćeš uhvatiti željenu igru po povoljnijoj cijeni prije ili kasnije. 

 

Ako budeš imao još kakvih pitanja slobodno pitaj. 

 Evo da se i ja nadodam na Vandit -a i poželim sreću te odgovorim na 3 pitanje:

3. Za pocetak cemo definitivno uzeti neku od igrica iz serijala Crash Bandicota/ Mario Kart / Spyro bcs memories - Mario Kart ne dolazi na PS konzoli. Ukoliko uzmeš PS+ moći ćeš na day one ( ili kasnije ) skinuti i igrativiše od igara iz PS Plus collection zbirke igara i jedna od njih je: Crash Bandicoot N. Sane Trilogy ( uključuje sva 3 nastavka u remaster izdanju ) i  Ratchet and Clank... Dosta dobra ponuda izgleda taj PS PLus collection i navodno će se s vremenom proširivati novim naslovima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 13:53 (Han).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kada se kupuje igra i želi se prodati, najgora je kupnja na dan izlaska. Npr. Demon's Souls u SD-u je 599 kn s nekim popustom 539 kn. Ista ta igra je u Infomarku 457 kn. Takva je situacija bila, većinom, i s ostalim igrama. Kupiš igru za 539 i onda tražiš nakon 5 dana 500, a u drugoj trgovini nova za 457 kn. Jbg gubiš, moraš za 400 ili nećeš ni prodati. Nakon mjesec/dva cijene se stabiliziraju pa možeš nabaviti za 250-300 kn, s time da se te cijene održavaju još nekoliko mjeseci i možeš prodati po istoj cijeni ili čak i zaraditi. To je slučaj već nekoliko mjeseci s TLOU2; nabaviš za 250 i prodaš je nakon par mjeseci po istoj cijeni. I to igru koja je vec preprodana nekoliko puta. A sve te igre zadrzavaju neki minimum od 100-150 kn. Po meni je suludo da netko za CODWWII traži 100-150kn, ali takve su cijene svugdje.
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Ares001 kaže...

 Ja ne vidim nikakakav problem u tome jer niti jedan TV ne podrzava nativno 2k rezu vec samo fhd,4k ili 8k.Dok to tako ostane niti Sony nece stavit podrsku za 2k ili 1440p.90 % ljudi igra konzole na telki zavaljeni u fotelju/kauc a ne na monitorima.

 

Zanimljivo, a uveli su 4k@120Hz, a 99% ljudi igra na 1080p ekranima na 60Hz.

Svijet ide naprijed, a konzole kaskaju stalno. Mogli su pridobiti hrpu PC gamera vrlo lako na svoju stranu da su podržali 1440p barem.

I još mouse & keyboard i stvarno nema razloga da se igraš na PCu par godina.

 zato pc jos nema postenu HDR podrsku...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
toninho kaže...

Pozdrav svima i i isprika ako su neka pitanja odgovorena ali na neka nisam nasao tocan odgovor, ili ga nisam u potpunosti razumio pa ako netko moze dati ukratko odgovore bio bih zahvalan.

Naime odlucio sam uzeti ps5 da imam gdje ubit malo vrijeme igrajuci sa curom neke igre jer cu sljedecih 2-3 mjeseca biti prikovan za kucu i krevet bcs kemo 

E sad...

1. Planirali smo uzeti digital verziju jer za razliku u cijeni uzmem +1 gamepad i igru - je li to pametno? Ne planiram koristiti konzolu za gledanje filnova, nisam lik koji mora imati odmah najnoviju ekskluzivu niti sam smpreman za nju dati 600 - 700+ kn, cak sam razmisljao napraviti onu gameshare opciju sa frendom ako je jos moguce? Takoder, znam za grupe za zmjenu igri, prodaju i to ali kao sto kazem ne planiram sad na pocetku kupovat pregrst igri i grati ih ko manijak niti mi se da zezati sa trgovinom istih, slobodan prostor na disku nije rpoblem, kasnije lako uzmem storage SSD.

2. Uzeo bi odmah i ps+ US pretplatu jer vidim da ljudi govore da je jeftinija, zna biti boljih popusta na samu pretplatu i igre, bogatija ponudom - moze neki link ili kratko objasnjenje na sto paziti prilikom aktivacije US accounta i kako kupovati igre (moraju li biti direktno sa ps stora ili moze i neki 3rd party provider)

3. Za pocetak cemo definitivno uzeti neku od igrica iz serijala Crash Bandicota/ Mario Kart / Spyro bcs memories , i to bi cak uzeli one za ps4 (ni ona ni ja nismo toliko ovisni o grafici, glavno da je zabavno, a i pretpostavljam  da ce biti osjetno jeftinije uzeti za ps4 igru sa stora) - moram li tu na nesto pripaziti kod kupnje igara za ps4

 

 

 Ja ti želim brz oporavak!

Na žalost PS5 nećeš dobiti u slijedećih mjesec-dva sigurno ako već nisi kupio.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...
Azmo kaže...

Vidim da se spominju razni acc tu (USA, EU...) pa može pojašnjenje u čem je razlika?

 Long story short - u cijenama. 

 

Primjer: 

 

Cyberpunk 2077 je na Hr store-u 499,00kn. Na američkom je 60$ što je u kunama 384,00kn. Znači na novoj igri štediš cca 100kn. Tu je još i PS+ koji je u startu povoljniji na USA store-u. Ja sam uzeo pretplatu prije mjesec dana na CDkeys i platio sam 189,00kn. Na HR store-u cijena je 438,00kn.

 

EDIT: 

 

blago vama koji nemate problema prilikom prodaje igara. Mislim, nemam ni ja, ali uvijek naletim na neke pacijente. Sjećam se lika koji je tražio da mu slikam RDR2 mapu sa svih strana da se uvjeri da nije oštećena. Tu sam zamračio sam mu rekao može, ali je cijena 50kn skuplja. :)

 Isprike ako je već bilo negdje prije odgovoreno.

Znači samo u postavkama svog računa promijenim zemlju i legalno upisujem USA ključeve? I pretplatu i igre?

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne možeš mijenjati zemlju kad jednom postaviš.
PSN - DeniZg80
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
tomglo kaže...
Vandit kaže...
Azmo kaže...

Vidim da se spominju razni acc tu (USA, EU...) pa može pojašnjenje u čem je razlika?

 Long story short - u cijenama. 

 

Primjer: 

 

Cyberpunk 2077 je na Hr store-u 499,00kn. Na američkom je 60$ što je u kunama 384,00kn. Znači na novoj igri štediš cca 100kn. Tu je još i PS+ koji je u startu povoljniji na USA store-u. Ja sam uzeo pretplatu prije mjesec dana na CDkeys i platio sam 189,00kn. Na HR store-u cijena je 438,00kn.

 

EDIT: 

 

blago vama koji nemate problema prilikom prodaje igara. Mislim, nemam ni ja, ali uvijek naletim na neke pacijente. Sjećam se lika koji je tražio da mu slikam RDR2 mapu sa svih strana da se uvjeri da nije oštećena. Tu sam zamračio sam mu rekao može, ali je cijena 50kn skuplja. :)

 Isprike ako je već bilo negdje prije odgovoreno.

Znači samo u postavkama svog računa promijenim zemlju i legalno upisujem USA ključeve? I pretplatu i igre?

 Moraš napraviti novi account

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Shivi kaže...

 SD je službeni distributer, ali navodno (čuo sam od jednog prodavača) da je Sony sa konzolama išao mimo njih što se tiče većih distributera, tj. da neće ovisiti o SD-u.

Godinama sam s njima radio kao i s onima prije njih (GMC) i nikada sony nije išao mimo svog službenog distributera. Znam da svi u Hrvatskoj kompletnu PS ponudu uzimaju kod njih. Čak sam znao i koliki rabat imaju oni najveći prodavači jer me to interesiralo kako bih se izborio za što je moguće veći rabat. To i je smisao generalnog zastupnika za pojedino tržište, da radi kompletan posao za sony. Gdje bi sony stigao da se osobno bavi svakim prodavačem posebno, pogotovo na ovako beznačajnom tržištu. Većina prodavača ne zna ili jako malo zna i o onome što prodaje a da ne pričamo o malo široj slici.

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dirt 5 - PlayStation 5 Special Look:

 

E ovo će možda biti i prva igra u kojoj ćemo vidjeti kako se mogu iskoristiti mogućnosti PS5 kontrolera. Igra košta isto kao na ostalim platformama ali iskorištava te dodatne mogućnosti DualSensea, što je super.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
Bitanga kaže...
Ares001 kaže...

 Ja ne vidim nikakakav problem u tome jer niti jedan TV ne podrzava nativno 2k rezu vec samo fhd,4k ili 8k.Dok to tako ostane niti Sony nece stavit podrsku za 2k ili 1440p.90 % ljudi igra konzole na telki zavaljeni u fotelju/kauc a ne na monitorima.

 

Zanimljivo, a uveli su 4k@120Hz, a 99% ljudi igra na 1080p ekranima na 60Hz.

Svijet ide naprijed, a konzole kaskaju stalno. Mogli su pridobiti hrpu PC gamera vrlo lako na svoju stranu da su podržali 1440p barem.

I još mouse & keyboard i stvarno nema razloga da se igraš na PCu par godina.

 zato pc jos nema postenu HDR podrsku...

 

Ima, radi sasvim solidno, ponekad je malo petljavo jer moraš sam upaliti, al sve više igara samo pali. No, pošto nema puno 1440p (i općenito) monitora sa pravim HDRom to isto nije relevantno.

No, tim bolje, lakše bi PC gamere pridobili na konzolu. HDR je upravo jedan od razloga zbog kojeg sam i kupio novi TV i planiram više igrati na PS5.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Službeno od Sonya. Preostale zalihe konzola na launch day će se prodavati isključivo online.

https://blog.playstation.com/2020/11/05/playstation-5-launch-day-ordering-update/

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mene vise zanima isporuka od mogucnosti kupnje, dabe mi kupnja ako moram cekati slijedecu godinu. To onda nije kupnja nego predorder na launch day, sto je smijesno
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice