Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

poruka: 317
|
čitano: 187.725
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Poz,sad sam slucajno nesto caprko po Free McBoot Cinfigurator hteo da instaliram USB Advanced da mogu preko usb stika igrat igrice ali neznam sta sam radio i sad mi kad upalim sony nema ono ESR da pise i tu kliknem i pokrene ono pokrene igricu vec mi samo Free McBoot Configurator pise da li mogu kako vratit pokuso sam da narezem onaj .iso sto treba na DVD is tavio kako pise ali ono mi crveno i pise kao da nije podrzan cd .Tako da sigurno nemoze kad mi nije cipovan Sony da ucita taj .iso da bi instaliro ponovo Free McBoot.?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
YzekoY kaže...

Poz,sad sam slucajno nesto caprko po Free McBoot Cinfigurator hteo da instaliram USB Advanced da mogu preko usb stika igrat igrice ali neznam sta sam radio i sad mi kad upalim sony nema ono ESR da pise i tu kliknem i pokrene ono pokrene igricu vec mi samo Free McBoot Configurator pise da li mogu kako vratit pokuso sam da narezem onaj .iso sto treba na DVD is tavio kako pise ali ono mi crveno i pise kao da nije podrzan cd .Tako da sigurno nemoze kad mi nije cipovan Sony da ucita taj .iso da bi instaliro ponovo Free McBoot.?

Možeš malo jasnije objasniti što si htio reći?

13 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Imam PS2 koji je donedavno citao CD-ove a ne DVD-ove.Pa sam odlucio instalirati McBoot.Sljedio sam tvoje upute i iz prvog pokusaja sam uspio instalirati i zaigrati igre.E,sad...Ja bih htjeo instalirati na prijateljev PS2 koji uopce neotvara ni Cd-ove niti DVD-ove.Kako to napraviti?? Sve fajlove sa svoje memorice sam kopirao na njegovu i sta dalje treba uraditi?? Ja imam PS2 slim SCPH-77004 a njegov je FAT SCPH-50004

Strm
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2013 17:47 (Strm).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Jednostavno uzmi njegovu memorijsku karticu i instaliraj na svome PS-u FMCB. Ako samo kopiraš FMCB sa kartice na karticu FMCB neće raditi. Barem tako kažu, nisam isprobao, pa ne znam sa sigurnošću.

13 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Jednostavno uzmi njegovu memorijsku karticu i instaliraj na svome PS-u FMCB. Ako samo kopiraš FMCB sa kartice na karticu FMCB neće raditi. Barem tako kažu, nisam isprobao, pa ne znam sa sigurnošću.

Ali je i moj PS2 prestao citati CD-ove...

Strm
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Ništa onda. Pokušaj doći do ispravnog PS-a 2 i na njemu onda instaliraj. Jedino tako ili imaš ljude koji prodaju memorijske kartice sa FMCB-om, ali to ipak ostavi za kraj.

13 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Ništa onda. Pokušaj doći do ispravnog PS-a 2 i na njemu onda instaliraj. Jedino tako ili imaš ljude koji prodaju memorijske kartice sa FMCB-om, ali to ipak ostavi za kraj.

A da ja na njegovu karticu prekopiram FMCB i onda ukopcam u njegov PS2.Nakon toga samo ponovno upalim instalacijiski program s memorice i on formatira i reinstalira sve,jel mogu probat tako??

Strm
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Bojim se da to neće ići.

 

Ali sjetio sam se još jednog načina, a to je da priključiš MC od svog prijatelja na svoj PS (u drugi utor) i spojiš USB stick sa FMCB-om i pokreneš instalaciju i samo odabereš da se instalira na drugu, prijateljevu MC. Samo nakon instalacije izvadi svoju MC i ostavi prijateljevu da vidiš hoće li se pokrenuti FMCB.

 

Nadam se da si razumio.

13 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Bojim se da to neće ići.

 

Ali sjetio sam se još jednog načina, a to je da priključiš MC od svog prijatelja na svoj PS (u drugi utor) i spojiš USB stick sa FMCB-om i pokreneš instalaciju i samo odabereš da se instalira na drugu, prijateljevu MC. Samo nakon instalacije izvadi svoju MC i ostavi prijateljevu da vidiš hoće li se pokrenuti FMCB.

 

Nadam se da si razumio.

Ako je MC memorijska kartica onda da{#} Ugl. probao sam ovak: U drugi utor sam spojio MC od frenda,i na USB stick stavio Noobie package(FMCB),bootao PS2 i na meniju sam upalio uELFLaunch i otisao na mass i stisno grug kod FREE_MCBOOT.ELF.Međutim,TV mi samo izbaci crn ekran i piše da je na NTSC modu,cekao sam cca.10min i dalje je crn ekran.Onda sam se raspi+dio i otišao na drugi kraj sela kod strine na njezin PS2.Međutim kad ubacim CD s uLaunch ELf-OM bude opet crn ekran i kae da se prebacio na NTSC(taj CD je radio) sad si mislim da možda CD neradi jer me je došao 50 lipa{#}.Probat ću na Vebratinov CD od 5Kn spržit pa opet kod strine..Umeđuvremenu-još kakvih ideja??

Strm
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Da, mislio sam na memorijsku karticu. A čuj, ne znam zašto se prebacuje u NTSC mod kod pokušaja instalacije FMCB-a i kod ubacivanja uLaunchELF CD-a. Ali kažeš sve je u redu kada ubaciš CD u svoj PS 2?

13 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Da, mislio sam na memorijsku karticu. A čuj, ne znam zašto se prebacuje u NTSC mod kod pokušaja instalacije FMCB-a i kod ubacivanja uLaunchELF CD-a. Ali kažeš sve je u redu kada ubaciš CD u svoj PS 2?

Pa moj je prestao citati CD-eve,međutim taj CD sam samo jedanput koristio i to u svoj PS2 dok je citao...Kad  bi mi parem UlaunchELF CD proradio onda bi mi bilo lako,samo ga ubaci i pržim dalje...NO nerazumijem zaš neće s moje MC kad otvorim uLaunchELF i odaberem FMCB??{#}

Strm
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Jesi li onda snimio drugi CD s uLaunchELF-om? Mada ne vjerujem da je ovaj koji sada imaš pokvaren s obzirom da ti je radio na tvome PS-u 2. Reci čita li taj PS2 (taj kod tvoje strine) uredno piratske CD-ove?

A to što te zeza uLaunchELF u FMCB-u stvarno ne znam u čemu je problem.

Da imam još jednu MC onda bih pokušao instalirati FMCB na način koji sam ti predložio, ali na žalost imam samo jednu.

 

Dakle, nažalost ne znam zbog čega ti se to događa.

13 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Jesi li onda snimio drugi CD s uLaunchELF-om? Mada ne vjerujem da je ovaj koji sada imaš pokvaren s obzirom da ti je radio na tvome PS-u 2. Reci čita li taj PS2 (taj kod tvoje strine) uredno piratske CD-ove?

A to što te zeza uLaunchELF u FMCB-u stvarno ne znam u čemu je problem.

Da imam još jednu MC onda bih pokušao instalirati FMCB na način koji sam ti predložio, ali na žalost imam samo jednu.

 

Dakle, nažalost ne znam zbog čega ti se to događa.

Taj od strine sam ja licno bio rastavio i očistio{#}.Čita on uredno jer ima nov laser a chip ima kao i moj PS2: MODBO 4.0.Drugi CD još nisam,vjerovatno ću dns snimiti i probati opet kod strine.Zbilja nerazumijem zaš neće da mi iz FMCB na uLaunchELF otvoriti FMCB.elf a to sam već bio jedanput napravio i bilo mi se upalilo sućelje za instalaciju((bio sam smrdao FMCB pa sam ga bio reinstalirao)),u među vemenu ću probati skinuti drugi FMCB fajl i spržiti ga na 4 razlićita USB-a(Verbatinov,Kingston,žnjžnj,i još jedan prastar Verbatin od 512MB).JOš kakav prijedlog?{#}

Strm
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Nemam ništa više za preporučiti... Zamjeni mjesta memorijskim karticama eventualno i pokušaj onda. To sada onako bezveze "lupam", ali pokušaj tako, ako hoćeš.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Izzy imas PM.

15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Odgovorio sam ti na PM. Oprosti što traje dugo, ali pišem sa tableta, pa moram 10 puta stisnuti da bih ušao tamo gdje želim i poslao poruku jer tablet očito ne prima dobro "komande".

13 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Uspjeo sam! Na starom Vebrationu od 512MB je odmah ocitao FMCB i instalirao sam ga,sve radi...Međutim od strine klinac se navukao na tu ideju i sad sam njima pokusao to instaliratii,sve sam napravio no kad kliknem na OPL ili USB advanced mi samo bude crn ekran ili se opet upali FMCB start ekran{#}

Strm
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Drago mi je da si uspio. A što se tiče ovog novog problema, hm, a jesi li dobro odredio putanju do ta 2 programa? I koji je PS 2 u pitanju, oznaka?

13 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Drago mi je da si uspio. A što se tiče ovog novog problema, hm, a jesi li dobro odredio putanju do ta 2 programa? I koji je PS 2 u pitanju, oznaka?

Sad cu ti reći SCPH-50004,chipiran,PAL

Strm
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Reci još jesi li instalirao FMCB baš na tome PS-u 2 ili na svome?

Najbolje ti je reinstalirati FMCB i staviti ponovno OPL i USB Advance i vidi hoće li tada raditi. Ako ne bude radilo, tada potraži nove verzije tih programa, a možeš čak i staviti noviju verziju FMCB-a. Ili kod ovog postojećeg izvrši čak "multi version" instalaciju. Ta instalacija se inače vrši kada se ima namjera koristiti MC sa FMCB-om na više PS 2 konzola radi bolje kompatibilnosti.

 

No, za početak je najbolje sve reinstalirati, a možeš i formatirati MC prije instalacije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2013 23:28 (Izzy).
13 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Reci još jesi li instalirao FMCB baš na tome PS-u 2 ili na svome?

Najbolje ti je reinstalirati FMCB i staviti ponovno OPL i USB Advance i vidi hoće li tada raditi. Ako ne bude radilo, tada potraži nove verzije tih programa, a možeš čak i staviti noviju verziju FMCB-a. Ili kod ovog postojećeg izvrši čak "multi version" instalaciju. Ta instalacija se inače vrši kada se ima namjera koristiti MC sa FMCB-om na više PS 2 konzola radi bolje kompatibilnosti.

 

No, za početak je najbolje sve reinstalirati, a možeš i formatirati MC prije instalacije.

Instalirao sam ga tko da sam s svoje MC otovorio uLaunchELf i pokrenuo instalaciju FMCB,odabrao drugu MC i instalirao,FMCB je 1.8,OPL je naj zadnji kao i USBAvnace-sve sam 3 puta instalirao,i-da treba mi zbilja hitno to.Probao sam kod instaalcije na norm install i na multivversion instal i opet mi j jednako.ALi je fora u tome kad na svojoj MC upaliim Fmcb OPL se upali ali neucita niti jednu igru

Strm
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Možda te igre nisu podržane. A koje su to igre u pitanju? Može se pronaći lista igara koje podržava OPL, pa se samo provjeri jesu li na popisu podržanih.

 

Iskreno ne znam što da ti više preporučim osim da instaliraš FMCB i ta 2 druga programa baš na tome PS-u 2 (strininom), pod uvjetom da je proradio uLaunchELF CD.

Ali nije mi baš jasno kako si točno išao instalirati - stavio si svoju MC u svoj PS 2 ili u taj drugi i onda instalirao?

 

Valjda te nisam zbunio sada...

13 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Možda te igre nisu podržane. A koje su to igre u pitanju? Može se pronaći lista igara koje podržava OPL, pa se samo provjeri jesu li na popisu podržanih.

 

Iskreno ne znam što da ti više preporučim osim da instaliraš FMCB i ta 2 druga programa baš na tome PS-u 2 (strininom), pod uvjetom da je proradio uLaunchELF CD.

Ali nije mi baš jasno kako si točno išao instalirati - stavio si svoju MC u svoj PS 2 ili u taj drugi i onda instalirao?

 

Valjda te nisam zbunio sada...

Kao i na prijateljevom PS2 sam u slot 1 od strine stavio svoju MC a u slot 2 MC od strine,kad sam upalio PS2 otisao na uLaunchELF i pokrenu FMCB.Imam na sticku GT4 koji igram s USB Advancedom,i sad kod strine i kod PS2 od mog prijatelja ubacim svojju MC i upali GT4 i samoo piše loading bez ikakvog effekta.FMCB.elf je tek proradio kad sam ga stavio na stari stick,kad ga pokusam kresnuti s drugih stickova dobijem crn ekran

Strm
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Strm kaže...

Kao i na prijateljevom PS2 sam u slot 1 od strine stavio svoju MC a u slot 2 MC od strine,kad sam upalio PS2 otisao na uLaunchELF i pokrenu FMCB.Imam na sticku GT4 koji igram s USB Advancedom,i sad kod strine i kod PS2 od mog prijatelja ubacim svojju MC i upali GT4 i samoo piše loading bez ikakvog effekta.FMCB.elf je tek proradio kad sam ga stavio na stari stick,kad ga pokusam kresnuti s drugih stickova dobijem crn ekran

To ga i dalje pokrećeš sa USB Advanceom ili sa OPL-om? Sada sam gledao podržava li OPL GTA 4 i nigdje nisam vidio da je na listi podržanih igara. I znači na žalost nemaš ext. USB disk? Šteta...

 

A što se tiče problema sa pokretanjem instalacije FMCB-a sa stickova, stvarno ne znam zašto sa tog jednog hoće, a sa dosta tih drugih neće da se pokrene instalacija. Jedino da formatiraš jedan od tih USB stickova s kojih se ne pokreće instalacija i onda staviš FMCB i pokušaš ga instalirati. Također bi bilo dobro da staviš samo mapu sa FMCB-om na stick i ništa više.

13 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Kao i na prijateljevom PS2 sam u slot 1 od strine stavio svoju MC a u slot 2 MC od strine,kad sam upalio PS2 otisao na uLaunchELF i pokrenu FMCB.Imam na sticku GT4 koji igram s USB Advancedom,i sad kod strine i kod PS2 od mog prijatelja ubacim svojju MC i upali GT4 i samoo piše loading bez ikakvog effekta.FMCB.elf je tek proradio kad sam ga stavio na stari stick,kad ga pokusam kresnuti s drugih stickova dobijem crn ekran

To ga i dalje pokrećeš sa USB Advanceom ili sa OPL-om? Sada sam gledao podržava li OPL GTA 4 i nigdje nisam vidio da je na listi podržanih igara. I znači na žalost nemaš ext. USB disk? Šteta...

 

A što se tiče problema sa pokretanjem instalacije FMCB-a sa stickova, stvarno ne znam zašto sa tog jednog hoće, a sa dosta tih drugih neće da se pokrene instalacija. Jedino da formatiraš jedan od tih USB stickova s kojih se ne pokreće instalacija i onda staviš FMCB i pokušaš ga instalirati. Također bi bilo dobro da staviš samo mapu sa FMCB-om na stick i ništa više.

Piste ti da GT4 s USB advancedom pokrecem jer ga OPL nepodrzava,imam externi hard od 250GB s 2USB-a

Strm
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Kako ide?

13 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Kako ide?

Lose,razmotrit cemo opciju da je MC pošandrcala?-Imaš kakvu ideju?

Strm
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Nemam. Samo me podsjeti - instalirao si FMCB za sebe, prijatelja i strininog malog? I tebi i prijatelju više manje OPL i USB Advance pokreću igre, ali ne i na PS-u od malog? Je li tako? Koliko smo se već raspisali ne znam više kod koga je problem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2013 22:24 (Izzy).
13 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Nemam. Samo me podsjeti - instalirao si FMCB za sebe, prijatelja i strininog malog? I tebi i prijatelju više manje OPL i USB Advance pokreću igre, ali ne i na PS-u od malog? Je li tako? Koliko smo se već raspisali ne znam više kod koga je problem.

Kod prijatelja sam jedva instalirao FMCB,kad sam Noobie package stavio na neki stari stick od 512Mb ga je pokrenuo.Instalirao sam ga tako da sam svoju MC stavio u 1. utor a njegovu MC u 2. utror.Kad se PS2 upali upali se i FMCB s moje kartice,odam na uLaunchELF,stisnem O,odem na mass\noobie_package\FREE_MCBOOT.ELF,upali se instalacija,kliknem na normal install,i kliknem da se instalira na 2.MC.On se instalira i sve pet.Onda ga ugasim i ubodem drugi stick,odem na uLaunchELF,stisnem O,odem na mass\Moji PS2 programi\ stisnem r1,kopiram usvadvn.elf,i zaljepim ga na MC1,tako onda kopiram i oopenps2load.elf,zaljepim ga na MC1 u bootn folder zajedno s usbadvan.elf.Ugasim konzolu izvadim svoju MC iz prvog slota pa prijateljevu stavim u prvi,upalim PS2,odem na FMCB konfigurator,odem na OSDYS configuratiom,stavim da mi 7 stvar bude OPL,a 8 USBAdvan,spremin CFG na MC0,Ubacim stick s igrama,upalim konzolu,odem na OPL(PES2013),stisnem na nj. i samo mi se pokazu kojekakve debug boje i upali igrica.E,sad...Kod kuma isti postupak ali dobijem crn ekran i nakon cca.10sec mi se opet pojavi start screen i FMCB izbornik??{#}

Strm
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

A kod OPL-a da li ti se prikaže ikakav njegov izbornik, odnosno kada ga pokreneš prikaže li se išta ili bude isključivo crno? I što je sa USB Advanceom? Radi li on? Jesi li sigurno pravilno odredio putanju do OPL-a?

 

Možda radiš grešku kod tih prebacivanja s kartice na karticu jer koliko sam shvatio kada si instalirao za prijatelja, ti si ostavio svoju MC u PS-u NAKON što si instalirao FMCB na prijateljevu MC i onda si isključio stick na kojem je FMCB i spojio drugi stick sa OPL i USB Advance programima. Tada si kopirao ta 2 programa na MC1 (svoju???). I onda si izvadio svoju MC iz 1. utora i stavio prijateljevu, ALI na njoj nije uopće to kopirano, nego je na tvojoj. I još k tome si zaboravio odrediti putanju do tih programa jer da si krenuo to napraviti, onda bi vidio da ih nema. Znači ti si samo napisao ime programa.

 

Mada mislim da to ipak nisi napravio kod prijatelja jer njemu radi, nego si to napravio u slučaju strininog PS-a tj. MC. Znači kada instaliraš FMCB IZVADI svoju MC iz 1. utora i stavi drugu MC u 1. utor. Nema potrebe da tvoja MC više bude u PS-u jer imaš sada već instaliran FMCB i uLaunchELF na toj 2. MC (bilo prijateljevoj ili strininoj). 

 

Jasno?

 

PS: Valjda smo napokon sada riješili problem.

 

EDIT: Izgleda da možeš zaboraviti ovo što sam napisao vezano za određivanje putanje programima. Bio sam probao samo napisati naziv programa i ne odrediti putanju i program tj. njegov naziv uopće nije bio napisan u FMCB izborniku. 

Sada stvarno ne znam više zašto neće da radi. Možda jednostavno nije kompatibilan sa PS-om. Još za kraj pokušaj isključiti "Macrovision". Ni sam nisam siguran što je to, ali znam da sam to isključio kada mi se nije htio pokrenuti USB Advance CD. A isključio sam ga na način da sam pritiskao krug prilikom paljenja PS-a i otvorio mi se Matrix izbornik u kojem sam to isključio. Matrix je čip i u njegove se postavke ulazi pritiskanjem kruga, ali ne znam način za ulazak u postavke kod drugih čipova. To sam malo istraži.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2013 14:20 (Izzy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice