Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima

poruka: 20
|
čitano: 5.342
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima

Pozdrav ekipi..

 

Imam jedan problem..

Uglavnom mi se kompjuter samo zablokira. I izbaci mi u Device Manageru da drajveri od grafičke nisu instalirani.

 

Čačkanjem po netu došao sam do programa koji briše totalk drajvere (DDU), te sam s njim odradio u Safe Modu brisanje drajvera.

Da bi ponovno instalirao nove drajvere...

 

Par dana kasnije opet je kompjuter zablokirao. Preko zvučnika se čuo zvuk kao da si priključio usb, pa ga opet isključio.

Kad se to dogodi pomaže samo reset kompa.

A nakon toga drajveri nestanu.

 

Evo, danas opet, blokada kompa i drajvera više nema....

 

Iskreno, više ne znam što napraviti...

 

Napravio sam memtest i sve je ok....

 

Napajanje je Corsair CX 650M....

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima
Dobar bios na grafickoj?

Cesto su te rx580 radile s moddanim biosima, koji je pravio probleme driverima.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima
MarioMD kaže...

Pozdrav ekipi..

 

Imam jedan problem..

Uglavnom mi se kompjuter samo zablokira. I izbaci mi u Device Manageru da drajveri od grafičke nisu instalirani.

 

Čačkanjem po netu došao sam do programa koji briše totalk drajvere (DDU), te sam s njim odradio u Safe Modu brisanje drajvera.

Da bi ponovno instalirao nove drajvere...

 

Par dana kasnije opet je kompjuter zablokirao. Preko zvučnika se čuo zvuk kao da si priključio usb, pa ga opet isključio.

Kad se to dogodi pomaže samo reset kompa.

A nakon toga drajveri nestanu.

 

Evo, danas opet, blokada kompa i drajvera više nema....

 

Iskreno, više ne znam što napraviti...

 

Napravio sam memtest i sve je ok....

 

Napajanje je Corsair CX 650M....

 Jel to možda kupljena nešto nedavno ili je to tvoja kartica več duže vremena?

5 godina
neaktivan
offline
Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima

Je si li probao reinstalirati OS u potpunosti ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima

Bit će da je grafička dala svoje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima

Već duže vrijeme je kod mene...

4 godine
offline
Re: Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima
Damir22 kaže...
Dobar bios na grafickoj?

Cesto su te rx580 radile s moddanim biosima, koji je pravio probleme driverima.....

 Kako je kupljena u dućanu, takva i je...

4 godine
offline
Re: Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima
soulwire kaže...

Je si li probao reinstalirati OS u potpunosti ?

 Jesam.. I opet sve isto...

16 godina
offline
Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima

Nedavno sam imao sličan problem na rx 6600 xt, naime nakon odlaska u sleep mode (komp ili monitor) radeon wattman bi srušio drivere te je bio moguć jedino hard restart a nakon toga ponekad driveri nebi bili prepoznati od strane OSa, pa ponovna reinstalacija itd. Riješenje koja sam pronašao je onemogućavanje ULPS (ultra low power state). Proguglaj malo, pronaći ćeš puno materije na tu temu. Uglavnom, ULPS se može onemogućiti u MSI Afterburneru ili u registryiu. Osobno sam intalirao MSI Afterburner, u opcijama maknuo kvačicu s ULPS opcije, restartao komp i od tada nikakvih problema. Vrijedi pokušati, Sretno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2022 21:05 (Sowhat).
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima
Sowhat kaže...

Nedavno sam imao sličan problem na rx 6600 xt, naime nakon odlaska u sleep mode (komp ili monitor) radeon wattman bi srušio drivere te je bio moguć jedino hard restart a nakon toga ponekad driveri nebi bili prepoznati od strane OSa, pa ponovna reinstalacija itd. Riješenje koja sam pronašao je onemogućavanje ULPS (ultra low power state). Proguglaj malo, pronaći ćeš puno materije na tu temu. Uglavnom, ULPS se može onemogućiti u MSI Afterburneru ili u registryiu. Osobno sam intalirao MSI Afterburner, u opcijama maknuo kvačicu s ULPS opcije, restartao komp i od tada nikakvih problema. Vrijedi pokušati, Sretno.

 Eto.. Isključio ja u registry-u taj ULPS... Ali sam istalirao i Afterburner da vidim da li je stvarno isključeno... Kvačica je na disable ULPS....

Sada ćemo vidjeti da li to štima.....

 

4 godine
offline
Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima

Danas sam malo otvorio komp, pa malo koji put onak trgnuo po grafičkoj.. Naravno isključeno je sve bilo iz struje..

Pa malo i po memoriji.. Raspuhao ja malo i procesor....

 

Sad vidim da mi je temperatura grafičke sa stalnih 51 stupanj, pala ne 42 stupnja (dok komp miruje)..

 

Instalirao sam si 3d Mark i pustio da odradi svoje.... Temperatura grafičke nije išla iznad 54 stupnja...

Inače je u igrama išla i preko 60 stupnja....

 

Šta joj se sada desilo, nemam pojima...

 

Inače nisam neki expert u tim stvarima....

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima

Također imam isti problem, ali sa rx 6600 xt. Probao sam deinstalirati drivere preko udd pa sam ponovno stavio 22.3.1 driver. I dalje zajebava...palim komp nema slike na monitoru, prisilno ga iskljucim i nema drivera vise. Onda sam probao direkt sa windowsa komplet izbrisati graficku preko device manager-a. Odonda se samo pali black screen na pocetku, ali kad ga ugasim i ponovo upalim driveri su i dalje na pcu. Čini mi se da windows zajebava. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima

Eto meni se jutros nakon paljenja kompa opet sve izbrisalo. Drajveri od grafičke.

Ali ovaj put nije se smrznuo, nego se par puta ugasio i upalio monitor. I kad je stalo drajvera više nije bilo...

 

Pokušao sam preko windows updatea povući drajvere, ali ih nema... Jedina opcija koja je bila je prikaz neobaveznih ažuriranja i u njoj je bio Advanced Micro Devices Inc, - Display 26.20.15029.27017.

 

Koliko se sjećam to sam davno prije instalirao.. Pa rekoh, ajmo opet, možda pomogne. I Ništa.

A onda sam malo proguglao i našao da je nekima to napravio problem na kompu..

 

Pa mi palo na um nešto...

Odem u Device Manager, pod upravitelj uređaja označim grafičku - desni klik, svojstva, upravljački program i vrati prijašnji upravljački program...

 

Zasada je miran komp... Vidjet ćemo dalje...

 

Još dodatno, instalirao sam najnovije drajvere. 22.4.1 verziju

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2022 16:54 (MarioMD).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima
MarioMD kaže...

...

Odem u Device Manager, pod upravitelj uređaja označim grafičku - desni klik, svojstva, upravljački program i vrati prijašnji upravljački program...

 ...

 Jel ti prije vraćanja drajvera bacao neku grešku u onom boxu "stanje uređaja"? Meni je stajao error 22 i grafička je bila onemogućena. Manualno sam je obrisao i sve friško instalirao, zasad mi radi normalno. Ugasit ću komp večeras pa ujutro ponovno upalit da vidimo jel popravilo stvari...

Također probaj opciju "ažuriraj upravljački program"--"potraži upravljačke programe na računalu" skeniraj cijeli disk i možda ti nađe oriđiđi drajvere od amd-a. Ja sam ih tako našao nakon što sam palio komp neki dan i manualno ih prebacio sa onog basic display drivera bez ponovnog skidanja radeon software i drivera.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2022 17:51 (J(CRO)).
4 godine
offline
Re: Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima
J(CRO) kaže...
MarioMD kaže...

...

Odem u Device Manager, pod upravitelj uređaja označim grafičku - desni klik, svojstva, upravljački program i vrati prijašnji upravljački program...

 ...

 Jel ti prije vraćanja drajvera bacao neku grešku u onom boxu "stanje uređaja"? Meni je stajao error 22 i grafička je bila onemogućena. Manualno sam je obrisao i sve friško instalirao, zasad mi radi normalno. Ugasit ću komp večeras pa ujutro ponovno upalit da vidimo jel popravilo stvari...

Također probaj opciju "ažuriraj upravljački program"--"potraži upravljačke programe na računalu" skeniraj cijeli disk i možda ti nađe oriđiđi drajvere od amd-a. Ja sam ih tako našao nakon što sam palio komp neki dan i manualno ih prebacio sa onog basic display drivera bez ponovnog skidanja radeon software i drivera.

 Nikakav error mi nije bio.. Bila je oznaka na grafičkoj (ako se dobro sjećam nekakav trokut), kao da nema drajvera.... Ali nikakav error 22...

10 godina
offline
Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima

Evo update, situacija se vratila na staro probao sam sve osim update-a biosa i reinstalacije windowsa. I dalje isti problem ne učitava drivere automatski nego se pali black screen, moram ga force shutdown i onda se pali pomoću basic display driver-a od windowsa. Jedino rješenje (kratkoročno) je maunalno prebacit na amdov driver. Slike su u prilogu. Šaljem grafičku na reklamaciju iako sam 90% siguran da nije do nje. Zanima me šta će mi reći s obzirom da sam imao gigabyteovu OC verziju prije ove hellhound koja je radila bez ijedne greške od početka.

ne+ici+dalje+nego+stisnuti+dopusti+izbor... ne+ici+dalje+nego+stisnuti+dopusti+izbor...
error+koji+baca+ako+se+odabere+prva+opcija error+koji+baca+ako+se+odabere+prva+opcija
prva opcija baca error, druga radi prva opcija baca error, druga radi
nakon+druge+opcije+sve+radi+normalno nakon+druge+opcije+sve+radi+normalno
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2022 10:49 (J(CRO)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima

Ja sam lagano riješio problem koji me zafrkavao... :)

I tek sada sam sretan.... Netko će reći da sam blesav, ali eto riješio sam....

 

Inače, grafička je izašla 2017 godine.. Po tome znači da bi bios trebao biti iz te godine, ali nije bio...

 

Karticu sam kupio u dućanu, jeftino 2019 godine i bios je bio iz te godine.... 

 

Kako mi je netko ovdje pripomenuo bios, mene odmah primilo ludilo u traženju svih tih podataka...

 

Znači, na kartici je bio datum biosa 3 mjesec 2019... A zadnji, dostupan bios je napravljen u 8 mjesecu 2019...

 

Ja skinuo taj bios i program s kojim se može updejtati taj bios... Ali sam još malo prčkao po netu i našao još tih biosa... I neki sam skinuo..

 

Iskreno, slučajno upiknem taj zadnji bios (krivi) u program i vidi vraga,. Ekran pobijeli i gotovo... Kartica se ugasi.. Ekran ostade crni...

 

Izvadio staru grafičku, RX550... Koju ću ovih dana istestirati da vidim kako radi...Ako i ona nastavi dalje zafrkavati, uzet ću čekić i nju riješiti.. :P

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima

Eh i onda meni ljudi savjetuju da uzmem 6600 ... A ovdje sad vidim dosta ljudi ima problema. Na staroj Nvidia 1050ti nisam imao nikad takvih problema, dok je radila radila je. Mislio sam napravit upgrade na 6600 ali nakon ovoga me iskreno strah, za tolike novce da mi dodje grafa s driverima koji ne rade

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima
ByteRat kaže...

Eh i onda meni ljudi savjetuju da uzmem 6600 ... A ovdje sad vidim dosta ljudi ima problema. Na staroj Nvidia 1050ti nisam imao nikad takvih problema, dok je radila radila je. Mislio sam napravit upgrade na 6600 ali nakon ovoga me iskreno strah, za tolike novce da mi dodje grafa s driverima koji ne rade

 Kakvih problema i kojih to dosta ljudi vidiš da ima problema? Ja sam na RX 580 bio 5 godina, sad od ljetos taman na RX 6600 i sve radi savršeno. 

8 godina
offline
Re: Xfx RX 580 Gts 8g problem s drajverima
Bas, rx580 radi bez greske.... Nikad problem s niti jednom verzijom drivera..

A ovaj gornji post, niti realno ima nekog smisla, niti je problem s karticom, vec s krivim biosom..... Tako da, opet nema veze s vezom
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2022 12:03 (Damir22).
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice