Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.546.482
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa ako je lagana, zasto onda DLSS 2.0 nema u BFu, a jedinica je mogla bit ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
DeadPony kaže...
Kresaux kaže...
Ja sam skeptičan oko tih featura koje trebaš posebno paliti u samo posebnim igrama. Prosječan gamer ne zna ni koji GPU mu je u kompu, moš mislit da će istraživati što je rtx, dlss 1.0, 2.0, 3.0 i koje igre podržavaju i kako je implementirano. Pa onda još škiljiti jesu sjene bolje ili lošije, kakvi su rubovi, je li fps 90 ili 120.
Jebeš to, staviš što jači GPU u komp i vozi. Brute force sve gura. Kupovat GPU zbog doslovno jedne igre je bedastoća, a još veća da ti GPU feature odlučuje što ćeš igrati.

 Slažem se.

 

Ali pročitao sam toliko reviewova i mišljenja raznih, gdje sam došao na zaključak da su po performansama RTX 2060 i RX 5600 XT podjednaki, s minimalnim razlikama u nekim igrama. 

Jedina razlika koju navode mnogi je ray tracing koji će biti dostupan u nekim igrama. Što me navodi na zaključak, da ako imam obje kartice po istoj cijeni, radije bi uzeo RTX 2060 (koju će vjerojatno biti lakše i prodati jednog dana).

 RTX 2060 sa RTom ti je kao da se igras na konzoli, imas isti 30 fps feeling, ako ti je to dobro na kartici od 2500kn onda stvarno 

 Ne mislim da je RTX 2060 savršena grafička. 

Možeš li mi dati neki konkretni razlog ili prednost 5600 XT ispred 2060? Što više informacija imam to bolje.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

to je skoro isto, mozes birati po gustu...

 

ili ako si precizan, po specificnom modelu ijedne koja ti se vise svidi.

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
metallic kaže...
ibme74 kaže...

RTX2060 je već dan danas drek za RT a kamoli za tek nadolazeće igre sa RT

2060rtx nije drek, ima Nvidia drek hit iz prošlosti GTX 1060 3Gb. ;)

 

The big evil 970 3.5Gb takodjer :))

 

p.s. jedino di bi zamjerio rtx 1060 je to što postoji super verzija. 

cheers

 

Nisam rekao da je kartica drek nego da je drek za RT

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

Pa ako je lagana, zasto onda DLSS 2.0 nema u BFu, a jedinica je mogla bit ?

to je pitanje za developere, nevidija svakako vjerojatno gleda kako potaknuti developere budućih igara, ne onih koje su izdane odavno i za koje čitam da nisu niti dx12 riješili kako treba, a kamo li što drugo

 

ovdje imaš popis igara za koje je najavljeno da će podržavati dlss, ako je implementacija toliko lakša kao što kažu u hw unboxed, ne treba sumnjati da će popis postajati sve duži

 

ibme74 kaže...

Nisam rekao da je kartica drek nego da je drek za RT

uz pomoć dlss-a moći ćeš koristiti rt bez udara na performanse ili ćeš moći isključiti rt i igrati bez njega sa 50% boostom, sa 5600xt se možeš slikat u oba slučaja

ali ok, recimo da treba pričekat kako će to sve skupa izgledati, meni se ionako ne žuri s upgredom grafe

za sad sve izgleda više nego obećavajuće i poznajući nevidiju uopće ne sumnjam da će to pogurati maksimalno sad kad radi kako spada 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 16:53 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
metallic kaže...
ibme74 kaže...

RTX2060 je već dan danas drek za RT a kamoli za tek nadolazeće igre sa RT

2060rtx nije drek, ima Nvidia drek hit iz prošlosti GTX 1060 3Gb. ;)

 

The big evil 970 3.5Gb takodjer :))

 

p.s. jedino di bi zamjerio rtx 1060 je to što postoji super verzija. 

cheers

 

Nisam rekao da je kartica drek nego da je drek za RT

Istina sori, malo sam nepažljiv. 

 

Moraš se malo dramatičnije izražavati, kao smeče je, prožvače ispljune. :D

 

p.s. ko može čekati, nek čeka, nextgen 4K je blizu.

coffe,coffe,coffe.....
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Znači ovako; RT - lipši vizuali na račun performansa, DLSS - viši performans na račun vizuala. U čemu je kvaka? Ljudi se love na ovo ka da je nekakav perpetuum mobile? Te moderne mogućnosti su samo navlakuše za naivne, čija je očita svrha u naglom dizanju marže. Bez ovih prijevara bi jednostavno dobili snažni old school gpu po razumnoj cijeni. Ali eto, ka i inače, ljudi ne razmisle pa se ulove na par lipih riječi, tada dobijemo novo normalno i svi pagamo osim proizvođaća.

 
6 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

tako je, isto kao kod auta ona sranja od direktnog ubrizgavanja, turbine, vvti i ostalo, ma kome uopće treba anlaser... old school kurbla i deri

jebote, dobiješ perfomanse triput skuplje grafe bez negativnog utjecaja na vizualni izgled i opet ne valja 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Znaš li šta dobiješ? Loše vino u lipo ukrašenoj boci. Raspravljamo o grafičkim čipovima, a ne o autima, kao da tu ima ikakve sličnosti. 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Treba kupovati kartice po onome što nude, a ne što bi mogle nuditi. Dlss 2 i 3 još nisu implementirani, tako da su to samo spekulacije. I govori se o velikim dobitcima pritom misleći da AMD neće izdati nikakav protudar. To je čisti fanboizam.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pa daj se barem minimalno informiraj, dlss 2.0 je izdan i testiran, imaš gore link na hw unboxed testiranje, nisu to nikakve spekulacije. Jedina je spekulacija broj igara u koje će biti implementiran, a ako je istina što kažu da je postupak jednostavan, vrlo je vjerojatno da će ga pidržavati skoro sve nove igre.
Amd će vjerojatno lansirati protuudar, kao što su i za ray tracing najavili zasrbsn hw u nadolazećim serijama, problem je samo što to postojeća 5xxx serija ne podržava, dok nevidijina rtx da
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Festus kaže...

Znači ovako; RT - lipši vizuali na račun performansa, DLSS - viši performans na račun vizuala. U čemu je kvaka? Ljudi se love na ovo ka da je nekakav perpetuum mobile? Te moderne mogućnosti su samo navlakuše za naivne, čija je očita svrha u naglom dizanju marže. Bez ovih prijevara bi jednostavno dobili snažni old school gpu po razumnoj cijeni. Ali eto, ka i inače, ljudi ne razmisle pa se ulove na par lipih riječi, tada dobijemo novo normalno i svi pagamo osim proizvođaća.

 

"DLSS - viši performans na račun vizuala."

 

Pa nije na račun vizuala, pogledajte testiranja.. Ovo stvarno jeste holy grail high ress igranja.

 

DLSS (2.0+) efektivno preskače bar jednu generaciju grafičkih kartica, u kontekstu dobivenih performansi. 4k igranje postaje napokon izvedivo. Podrška u igrama će sigurno rasti, dok ne postane default...a vjerujem da će i AMD izbaciti svoju verziju ove tehnologije. 

 

Nvidia je cijelo vrijeme hajpala Ray Tracing, a ustvari DLSS je pravi junak (osim prve verzije)..

 

 

5 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Znaci stedim ko ludjak da si uzmem 4k panel i onda pokrecem igre u 1080p ili720p i upscale-am onda na 4k? Tako funkcionira to ili?

I onda to izgleda kao 4k? 

Znacu rijesenje problema 4k 60+ je pokrenuti je na low rezi i upscale-ati gore. Ajd dobro ako radi valjda je ok...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kako se cini RDNA2 arhitektura u Ps5 nema nikakvu amd verziju Tensor jezgri koje u Nvidiama sluze za AI akceleraciju a na istoj je baziran DLSS 2.0 i sad je pitanje dali je amd uopce razvio nesto slicno za svoju novu arhitekturu.

Istina je da oni to mogu odradit preko shadera ali to je Nvidia napravila sa DLSS 1.0 i vidimo koliko je bitno da se to vrti na specijaliziranom hadveru.

 

Razlog zasto neke igre koje imaju DLSS 1.0 nisu dobile upgrade na DLSS 2.0 moguce lezi u tome sto je developer morao placat treniranje za svaku tu igru posebno a moguce i u tome da su to starije igre pa se izdavacu/developeru ne da gubit vrijeme na svoje stare igre.

Ali opet Control je dobio upgrade i to se pokazalo kao ogroman upgrade u vizualnoj kvaliteti i opcijama DLSSa.

 

Kako god....vise je vise i ako jedna arhitektura nudi vise od druge to se nikako ne moze prikazat kao manje ili nedostatak i tu je kraj svake price sto je vise/bolje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
HCgamingCRO kaže...

Znaci stedim ko ludjak da si uzmem 4k panel i onda pokrecem igre u 1080p ili720p i upscale-am onda na 4k? Tako funkcionira to ili?

I onda to izgleda kao 4k? 

Znacu rijesenje problema 4k 60+ je pokrenuti je na low rezi i upscale-ati gore. Ajd dobro ako radi valjda je ok...

Ovo je rekonstrukcija slike pomocu AI ne upscale. 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Pa daj se barem minimalno informiraj, dlss 2.0 je izdan i testiran, imaš gore link na hw unboxed testiranje, nisu to nikakve spekulacije. Jedina je spekulacija broj igara u koje će biti implementiran, a ako je istina što kažu da je postupak jednostavan, vrlo je vjerojatno da će ga pidržavati skoro sve nove igre.
Amd će vjerojatno lansirati protuudar, kao što su i za ray tracing najavili zasrbsn hw u nadolazećim serijama, problem je samo što to postojeća 5xxx serija ne podržava, dok nevidijina rtx da

Da li će podržavati ili ne, to se ne zna. Da neće podržavati nikakav budući upscaling novi softver je spekulacija. Također da će brojne stare i nove ige podržavati DLSS 2 i 3 je također spekulacija. 

Ono što se zna da NVIDIA izlazi s novim karticama do kraja ove godine, dok za AMD nije sigurno. Znači ponovo će NVIDIA izdati svoju novu generaciju kartica i tek naknadno će AMD odgovoriti. 

Stoga, moja preporuka je da se kupuje grafička kartica na temelju onog što trenutno nudi ili pričekati do kraja godine kada će situacija biti jasnija.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pa trenutna generacija rtx kartica SAD nudi rt i dlss, s tim da je prvi dlss bio loš, a ovaj novi 2.0 je izvrstan.
Imaš testove, malo ih pogledaj i informiraj se, imaš i čitavu listu budućih igara koje će to podržavati. Prva veća je cyberpunk i ako ćeš s primjerice 2060 imati uz dlss perfomanse jedne 2080ti, bez razlike u vizualnom izgledu u odnosu na sliku bez dlss, onda je jasna prednost onoga što rtx grafe već sad nude u odnosu na konkurenciju
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...

Znaci stedim ko ludjak da si uzmem 4k panel i onda pokrecem igre u 1080p ili720p i upscale-am onda na 4k? Tako funkcionira to ili?

I onda to izgleda kao 4k? 

Znacu rijesenje problema 4k 60+ je pokrenuti je na low rezi i upscale-ati gore. Ajd dobro ako radi valjda je ok...

Ovo je rekonstrukcija slike pomocu AI ne upscale. 

 

Jeste upscale, ali pomoću AI rekonstrukcije.. U praksi biraš rezoluciju prikaza (npr 4k) i biraš rendering rezoluciju (1080p ili 1440p) i uključiš dlss i odaberes nivo kvalitete (performance, quality, mix).

 

Kada se scale-a sa 1440p na 4k, razlika u odnosu na nativni 4k je minimalna. Ima blagih prednosti a i blagih nedostataka u određenim aspektima, što se primjeti kada se pauzira i zumira/pogleda izbliza. Ali u real timeu je skoro neprimjetno. Sa 1080p na 4k razlike su nešto veće ali opet teško primjetne.. Bar sudeći po testerima kao što su digital foundry, hw unboxed itd.. Ja nisam testirao, nemam čim :P

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AFARON kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...

Znaci stedim ko ludjak da si uzmem 4k panel i onda pokrecem igre u 1080p ili720p i upscale-am onda na 4k? Tako funkcionira to ili?

I onda to izgleda kao 4k? 

Znacu rijesenje problema 4k 60+ je pokrenuti je na low rezi i upscale-ati gore. Ajd dobro ako radi valjda je ok...

Ovo je rekonstrukcija slike pomocu AI ne upscale. 

 

Jeste upscale, ali pomoću AI rekonstrukcije.. U praksi biraš rezoluciju prikaza (npr 4k) i biraš rendering rezoluciju (1080p ili 1440p) i uključiš dlss i odaberes nivo kvalitete (performance, quality, mix).

 

Kada se scale-a sa 1440p na 4k, razlika u odnosu na nativni 4k je minimalna. Ima blagih prednosti a i blagih nedostataka u određenim aspektima, što se primjeti kada se pauzira i zumira/pogleda izbliza. Ali u real timeu je skoro neprimjetno. Sa 1080p na 4k razlike su nešto veće ali opet teško primjetne.. Bar sudeći po testerima kao što su digital foundry, hw unboxed itd.. Ja nisam testirao, nemam čim :P

Ja sam testirao dlss 1.0 na Metro Exodus a dlss 2.0 na Control i Wolfenstain.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...
AFARON kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...

Znaci stedim ko ludjak da si uzmem 4k panel i onda pokrecem igre u 1080p ili720p i upscale-am onda na 4k? Tako funkcionira to ili?

I onda to izgleda kao 4k? 

Znacu rijesenje problema 4k 60+ je pokrenuti je na low rezi i upscale-ati gore. Ajd dobro ako radi valjda je ok...

Ovo je rekonstrukcija slike pomocu AI ne upscale. 

 

Jeste upscale, ali pomoću AI rekonstrukcije.. U praksi biraš rezoluciju prikaza (npr 4k) i biraš rendering rezoluciju (1080p ili 1440p) i uključiš dlss i odaberes nivo kvalitete (performance, quality, mix).

 

Kada se scale-a sa 1440p na 4k, razlika u odnosu na nativni 4k je minimalna. Ima blagih prednosti a i blagih nedostataka u određenim aspektima, što se primjeti kada se pauzira i zumira/pogleda izbliza. Ali u real timeu je skoro neprimjetno. Sa 1080p na 4k razlike su nešto veće ali opet teško primjetne.. Bar sudeći po testerima kao što su digital foundry, hw unboxed itd.. Ja nisam testirao, nemam čim :P

Ja sam testirao dlss 1.0 na Metro Exodus a dlss 2.0 na Control i Wolfenstain.

 

I primjeti li se razlika u kvaliteti slike na dlss 2.0 vs nativno? I koliko dobiješ fps-ova u postocima?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AFARON kaže...
MEGATAMA kaže...
AFARON kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...

Znaci stedim ko ludjak da si uzmem 4k panel i onda pokrecem igre u 1080p ili720p i upscale-am onda na 4k? Tako funkcionira to ili?

I onda to izgleda kao 4k? 

Znacu rijesenje problema 4k 60+ je pokrenuti je na low rezi i upscale-ati gore. Ajd dobro ako radi valjda je ok...

Ovo je rekonstrukcija slike pomocu AI ne upscale. 

 

Jeste upscale, ali pomoću AI rekonstrukcije.. U praksi biraš rezoluciju prikaza (npr 4k) i biraš rendering rezoluciju (1080p ili 1440p) i uključiš dlss i odaberes nivo kvalitete (performance, quality, mix).

 

Kada se scale-a sa 1440p na 4k, razlika u odnosu na nativni 4k je minimalna. Ima blagih prednosti a i blagih nedostataka u određenim aspektima, što se primjeti kada se pauzira i zumira/pogleda izbliza. Ali u real timeu je skoro neprimjetno. Sa 1080p na 4k razlike su nešto veće ali opet teško primjetne.. Bar sudeći po testerima kao što su digital foundry, hw unboxed itd.. Ja nisam testirao, nemam čim :P

Ja sam testirao dlss 1.0 na Metro Exodus a dlss 2.0 na Control i Wolfenstain.

 

I primjeti li se razlika u kvaliteti slike na dlss 2.0 vs nativno? I koliko dobiješ fps-ova u postocima?

Stvarno se ne sjecam jer ja bas ne bencham ali sad sam odvrtio Wolfa na 4k uber postavke uz raytrace, jedno je bez dlss drugo je uz dlss quality mode i to izgleda bolje ili jednako native 4k a treca slika je sve iste postavke ali dlss performance mode i tu se vjerujem kuzi mala razlika od native ali trebao bih imat ekran do ekrana sa obadva moda da vidim tocnu razliku jer je i performance dlss izuzetno bistar.

 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Inace moguci razlog zasto dlss 1.0 nije zazivio u vise igara uz to da se moralo trenirat svaku igru posebno je i to da su iz Nvidie rekli da dlss 1.0 preko shadera nije dobro radio u svakojoj igri gdje su probali implementaciju i to je doslo na svoj tek sa dlss 2.0 i tensor jezgrama.

Sada bi to trebalo bit enormno lakse i brze za implementaciju i nema vise onih ogranicenja da se mora koristit samo odredjena rezolucija kao uz dlss 1.0 nego se moze bilo koja i to uz quality,adaptive i performance modove...kako kome pase.

 

U svakom slucaju kao sto vidite na slikama ovo je bas ogroman skok u performansama a kvaliteta slike je iskreno nevjerovatna i moram rec da priceljkujem dlss 2.0 u SVIM Ubisoft igrama jer su one uistinu zahtjevne i ovakav performance boost bi za njih bio cudo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...
AFARON kaže...
MEGATAMA kaže...
AFARON kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...

Znaci stedim ko ludjak da si uzmem 4k panel i onda pokrecem igre u 1080p ili720p i upscale-am onda na 4k? Tako funkcionira to ili?

I onda to izgleda kao 4k? 

Znacu rijesenje problema 4k 60+ je pokrenuti je na low rezi i upscale-ati gore. Ajd dobro ako radi valjda je ok...

Ovo je rekonstrukcija slike pomocu AI ne upscale. 

 

Jeste upscale, ali pomoću AI rekonstrukcije.. U praksi biraš rezoluciju prikaza (npr 4k) i biraš rendering rezoluciju (1080p ili 1440p) i uključiš dlss i odaberes nivo kvalitete (performance, quality, mix).

 

Kada se scale-a sa 1440p na 4k, razlika u odnosu na nativni 4k je minimalna. Ima blagih prednosti a i blagih nedostataka u određenim aspektima, što se primjeti kada se pauzira i zumira/pogleda izbliza. Ali u real timeu je skoro neprimjetno. Sa 1080p na 4k razlike su nešto veće ali opet teško primjetne.. Bar sudeći po testerima kao što su digital foundry, hw unboxed itd.. Ja nisam testirao, nemam čim :P

Ja sam testirao dlss 1.0 na Metro Exodus a dlss 2.0 na Control i Wolfenstain.

 

I primjeti li se razlika u kvaliteti slike na dlss 2.0 vs nativno? I koliko dobiješ fps-ova u postocima?

Stvarno se ne sjecam jer ja bas ne bencham ali sad sam odvrtio Wolfa na 4k uber postavke uz raytrace, jedno je bez dlss drugo je uz dlss quality mode i to izgleda bolje ili jednako native 4k a treca slika je sve iste postavke ali dlss performance mode i tu se vjerujem kuzi mala razlika od native ali trebao bih imat ekran do ekrana sa obadva moda da vidim tocnu razliku jer je i performance dlss izuzetno bistar.

 

 

Znači dobio si 50% veći fps uz DLSS quality mode a 90% uz DLSS performance mode a nisi primjetio neku razliku u slici, bar uz quality mode.

 

Tko ne bi htjeo dobiti 50% upgrade na grafičku besplatno? Rezultati govore za sebe, a ne vidim scenario u kojem developeri igara ovo neće željeti iskoristiti..jer ako se ne varam, navodno je implementacija relativno jednostavna.

 

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AFARON kaže...
MEGATAMA kaže...
AFARON kaže...
MEGATAMA kaže...
AFARON kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...

Znaci stedim ko ludjak da si uzmem 4k panel i onda pokrecem igre u 1080p ili720p i upscale-am onda na 4k? Tako funkcionira to ili?

I onda to izgleda kao 4k? 

Znacu rijesenje problema 4k 60+ je pokrenuti je na low rezi i upscale-ati gore. Ajd dobro ako radi valjda je ok...

Ovo je rekonstrukcija slike pomocu AI ne upscale. 

 

Jeste upscale, ali pomoću AI rekonstrukcije.. U praksi biraš rezoluciju prikaza (npr 4k) i biraš rendering rezoluciju (1080p ili 1440p) i uključiš dlss i odaberes nivo kvalitete (performance, quality, mix).

 

Kada se scale-a sa 1440p na 4k, razlika u odnosu na nativni 4k je minimalna. Ima blagih prednosti a i blagih nedostataka u određenim aspektima, što se primjeti kada se pauzira i zumira/pogleda izbliza. Ali u real timeu je skoro neprimjetno. Sa 1080p na 4k razlike su nešto veće ali opet teško primjetne.. Bar sudeći po testerima kao što su digital foundry, hw unboxed itd.. Ja nisam testirao, nemam čim :P

Ja sam testirao dlss 1.0 na Metro Exodus a dlss 2.0 na Control i Wolfenstain.

 

I primjeti li se razlika u kvaliteti slike na dlss 2.0 vs nativno? I koliko dobiješ fps-ova u postocima?

Stvarno se ne sjecam jer ja bas ne bencham ali sad sam odvrtio Wolfa na 4k uber postavke uz raytrace, jedno je bez dlss drugo je uz dlss quality mode i to izgleda bolje ili jednako native 4k a treca slika je sve iste postavke ali dlss performance mode i tu se vjerujem kuzi mala razlika od native ali trebao bih imat ekran do ekrana sa obadva moda da vidim tocnu razliku jer je i performance dlss izuzetno bistar.

 

 

Znači dobio si 50% veći fps uz DLSS quality mode a 90% uz DLSS performance mode a nisi primjetio neku razliku u slici, bar uz quality mode.

 

Tko ne bi htjeo dobiti 50% upgrade na grafičku besplatno? Rezultati govore za sebe, a ne vidim scenario u kojem developeri igara ovo neće željeti iskoristiti..jer ako se ne varam, navodno je implementacija relativno jednostavna.

 

 

 Pa da ovo je na sve nacine nevjerovatno za nas gamere,prije smo morali natezat grafe na max overclockom da bi dobili 15% performansi a ovdje dobijemo 50% na nacin da slika izgleda nativno ili cak i bolje......zato je i rtx2060 fantastican deal jer dobijes rtx2080ti performanse.

Iduce kupujem Death Stranding pa cu i tamo uzivat u free performansama.

Edit:

I to je sve uz Raytrace i na uber postavkama.....

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 12:57 (MEGATAMA).
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Onda neka ubace taj DLSS u što više igrica i ne vidim razlog zašto i ja ne bih sljedeću karticu uzeo od Nvidie ako je sve tako kako je. Trenutno je izbor igara premal za koji dobijemo free performans sa DLSS, ali očito u budučnosti mi kupci nemamo što izgubiti nego samo dobiti nove stvari. Bit će interesantno vidjeti što nam vrijeme donosi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja samo kazem da se ekipi isplati danas uzet i rtx2060 jer ce svaka buduca igra koja ce podrzavat dlss donjet te free performanse na cjelu rtx seriju tako da je sa te strane i najslabija rtx itekako future proof,ne morate vi koristit raytrace uopce jer je dlss stavka za sebe pa mozete imat klasicni prikaz ali uz puno visi framerate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 

Znači dobio si 50% veći fps uz DLSS quality mode a 90% uz DLSS performance mode a nisi primjetio neku razliku u slici, bar uz quality mode.

 

Tko ne bi htjeo dobiti 50% upgrade na grafičku besplatno? 

 

 Koliko naivan moraš bit da poviruješ u ovo? Samo još nedostaje izjava da je quality mode lipši i oštriji od prirodne 4K rezolucije. Ovo mi zvuči ka specifikacije IPS monitora s kontrastom 20 000 000:1, ili pak game slušalice od 300 kuna, boljeg zvuka od profesionalnih studijskih.

 

Nego, kako bi bilo da jednostavno naprave gpu, bez rt i tensor jezgri, 50% fizički snažniju, po istoj cijeni?

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Znači dlss je ono što je Mantle i dx 12 trebao biti. Govorim o gaming svetom gralu. Ne o tehnologiji naravno.

 

Kad se sjetim koliko su fanboyčići kmečali o budućnosti HBM-a, async computinga sad mi je sve ovo smješno.

 

Odjavljeni Tonči bi sad dobro došao na debatu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne znam zašto odbacujete nešto što je testirano, provjereno... Ovo nisu nikakve teorije niti najave, nego trenutna stvarnost.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Meni sad nije jasno zasto ako na kompu nekoga stavim na ignore sad dodjem na forum preko moba i vidim njegov post.... 

Ja ne trosim svoje vrijeme na bilo sto i bilo koga. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice