Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.538.925
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zanima me je li rtx 2060 bolja od 1660ti,1070, 1070ti i 1080 ili makar tu negdje? 

Gledam benchmarkove ima svega, negdje je jača od 1080, vege 64, negdje slabija od 1660ti. Kakva su korisnička iskustva s tom karticom? Sto se više isplati uzeti nju ili 1660ti npr. ili polovnu 1070ti?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Od novih se pored svih tih najvise isplati 5600 XT.

 

Ispod 2000kn se od novih najvise isplati 1660 Super koja je prakticki jednaka kao 1660Ti.

 

Izmedju Vege 56 i 64, 56 je obicno isplativija te se moze otkljucati u 64 promjenom BIOSa.

 

1070 u cijeloj ovoj prici nema kaj trazit. Pregazilo ju vrijeme.

 

1660 Super < 1070Ti = 1080 = Vega56 =< stock BIOS (12 Gbps memorija) 5600 XT = 2060 < 5600 XT s novim BIOSom (14 Gbps mem) koji je ustvari stock kod nekih proizvodjaca

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Super, hvala.

&#39;&#39;Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar&#39;&#39; - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dobar dan svima, trenutno imam rx 570 4gb, i zadovoljan sam jako i s temperaturama i tišinom u radu. Problem su malo performanse, tj igranje na 1440p rezi jer uglavnom sva podešavanja su sredina s dosta isključenih efekata. Volio bih neku preporuku do 300 eur bilo novo bilo polovno? Procesor je r2600x, s napajanjem i provjetravanjem ne bi trebalo biti problema. Jedino bih volio da se sama od sebe ne zagrijava puno. Hvala unaprijed.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

probaj si naći rtx2060 sa garom

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Hvala. Gledam po njuškalu ne prodaju se puno baš. Pretpostavljam da vega 56 nitro+ s par mj garancije nije baš dobra alternativa?
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
markoveliki kaže...
Hvala. Gledam po njuškalu ne prodaju se puno baš. Pretpostavljam da vega 56 nitro+ s par mj garancije nije baš dobra alternativa?

 Nije loša ako je cijena na mjestu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hoće li slika na 4K televizoru izgledati bolje upscaleana sa 1440p nego sa 1080p? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
gocc01 kaže...

Hoće li slika na 4K televizoru izgledati bolje upscaleana sa 1440p nego sa 1080p? 

 Koji sadržaj? Ako je igra u pitanju onda definitivno da. Najbolje bi bilo koristiti resolution scale ako igra podržava.

 

Ja sam igrao forzu na 4k telki na 1440p i nije bilo nikakvih negativnih posljedica.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Cansee kaže...

ekipa jel ove godine Nvidia izbacuje nove grafulje? možda bi ove godine napravio neki upgrade, ali mi se ne žuri pa reko da provjerim jel ima kakvih info

Ne žuri im se. Kraj godine ide RTX serija 3000.
 

gocc01 kaže...

Hoće li slika na 4K televizoru izgledati bolje upscaleana sa 1440p nego sa 1080p? 

Hoće, ne bitno kakav sadržaj. Bitni je je bitrate. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
markoveliki kaže...
Hvala. Gledam po njuškalu ne prodaju se puno baš. Pretpostavljam da vega 56 nitro+ s par mj garancije nije baš dobra alternativa?

 

Koliko para? Inače odlična kartica, da se fino undervoltati i oc-ati s čime dobiješ manju potrošnju i osjetan skok u performansama, ali trebaš imati kvalitetnije napajanje od barem 550w ako misliš ići na nju.

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
oko 2100 kn. Imam napajanje od tx 850w bronze, mislim da je ok.
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imas i ovu za 1900 kn link, pitaj za detalje o garanciji

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Uh bolje ne te gigabyte modele, samo pitanje vremena kad ce crknut. Bolje dat malo vise za sapphire.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zbog cega se gleda Vega 56 do 2100kn kad se za 200kn vise uzme RX 5600 XT ?

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Može savjet koju grafičku kupiti u rasponu 2000-2500 kn? Aktualna je riknula. Dvoumim se između ove dvije no trebam savjet. Može i drugi prijedlog ako ima bolja.

 

https://www.futura-it.hr/msi-video-card-nvidia-geforce-gtx-1660-ventus-xs-6g-oc/GTX_1660_VENTUS_XS_6G_OC/product/

https://www.futura-it.hr/msi-gf-gtx-1660super-gamingx-6g/msi-1660s-gamx-6g/product/

 

CPU: AMD x8320 AM3+

MBO: AsusM5A99X EVO R2.0

PSU: Integra M 550W 80+ bronze

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dkrpa14 kaže...

Može savjet koju grafičku kupiti u rasponu 2000-2500 kn? Aktualna je riknula. Dvoumim se između ove dvije no trebam savjet. Može i drugi prijedlog ako ima bolja.

 

https://www.futura-it.hr/msi-video-card-nvidia-geforce-gtx-1660-ventus-xs-6g-oc/GTX_1660_VENTUS_XS_6G_OC/product/

https://www.futura-it.hr/msi-gf-gtx-1660super-gamingx-6g/msi-1660s-gamx-6g/product/

 

CPU: AMD x8320 AM3+

MBO: AsusM5A99X EVO R2.0

PSU: Integra M 550W 80+ bronze

 RX 5600 XT. No problem je taj sto taj 8320 nemre nit RX 580/GTX 1060 iskoristit a kamoli nesto puno jace...

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
A sve je u igri još pa čak i 5600 xt, gledam neke recenzije čak je i solidna za 1440p
15 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Best bang for buck za i2500k 1080p?

Sandy je overklokan na 4.2 i ovo bi mu trebao bit zadnji upgrade grafe.

Dakle nesto sto je taman tu negdje pri rubu al opet ne prejako da ne bottlenecka?

Trenutno je aktualan cod warzone kao the game to run.

12 rx570 4g
0 rx570 8g
5 rx580 8g
2 gtx 1660
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav zna neko kako promijeni termalnu pastu na xfx rx 580 8gb gts bulk edition
Nemam pojma odakle bih uopce poceo... Unaprijed hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Hesus kaže...
Pozdrav zna neko kako promijeni termalnu pastu na xfx rx 580 8gb gts bulk edition
Nemam pojma odakle bih uopce poceo... Unaprijed hvala

 

Odvidaš 6 vida sa leđa kartice

 


Pobrišeš sa alkoholom staru termalnu pastu i to dobro, bez da oštetiš male kondenzatore oko čipa

 

 

Staviš novu termalnu pastu, količina kao zrno i pol, dva riže u sredinu čipa

 

 

Zavidaš vide, i to prvo 4 veće oko čipa (ne jednu po jednu do kraja nego prvo sve 80%, i onda cik cak do kraja) i onda dvije manje za vrm

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Malo svijezeg materijala

RTX2060 Super vs RTX2070 vs RTX2070 Super vs RX5700 XT

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Malo svijezeg materijala

RTX2060 Super vs RTX2070 vs RTX2070 Super vs RX5700 XT

 ... i tekstualna verzija za one koji još uvijek vole čitati - link

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

Malo svijezeg materijala

RTX2060 Super vs RTX2070 vs RTX2070 Super vs RX5700 XT

 ... i tekstualna verzija za one koji još uvijek vole čitati - link

tocnije, na videu je novi test 5700XT vs 2070S vs 2070, na linku je 5700XT vs 2060S 😛

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Mislim da je bilo malo dvojbi da je XT jača kartica po povoljnijoj cijeni, no jesu li riješili drivere? Ja sam završio u zelenom taboru baš zbog te AMD šlampavosti.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mr. Fugitive kaže...

Mislim da je bilo malo dvojbi da je XT jača kartica po povoljnijoj cijeni, no jesu li riješili drivere? Ja sam završio u zelenom taboru baš zbog te AMD šlampavosti.

 ja sam zavrsio u jos gorem taboru, Playstation 4 🤐

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nixass kaže...
Mr. Fugitive kaže...

Mislim da je bilo malo dvojbi da je XT jača kartica po povoljnijoj cijeni, no jesu li riješili drivere? Ja sam završio u zelenom taboru baš zbog te AMD šlampavosti.

 ja sam zavrsio u jos gorem taboru, Playstation 4 🤐

 The horror! The horror! 

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nixass kaže...

 ja sam zavrsio u jos gorem taboru, Playstation 4 🤐

 

Ti si bas usro' 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
nixass kaže...

 ja sam zavrsio u jos gorem taboru, Playstation 4 🤐

 

Ti si bas usro' 

185 eura za novi PS4 je tesko bilo odbit, tocno upola manje nego kaj sam platio 5700XT (koji sam vratio 😬).

zanimaju me iskljucivo voznje, a GT Sport je nekako sweet spot.

za 3440x1440 monitor bi trebao cijelu konfu mijenjat, a to mi zasad nema smisla (morao bih Njezinom Visocanstvu napravit cost/benefit analizu, a ne prolazi mi se kroz drame trenutno 👶

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 12:10 (nixass).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Meni je i dalje najdrazi PC, igra mi se Hunt Shodown sjednem pred 144Hz monitor, bacim koji "lov", igra radi na avg 90-100fps-a na postavkama koje mi najvise pasu za preglednost u igri - milina, nedavno mi se igrao DBZ Kakarot, fino PS4 kontroler u ruke, upalim na velikom TV koji je na zidu do monitora, izvalim se na krevet i pici, sad krenuo (konacno) igrati NFS Heat, kada mi se neda sjedit pred kompom, isto se zavalim u krevet, bezicni mis i tipkovnica u ruke i vozim se ko vin benzinac, sto mogucnosti 

 

4

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 12:18 (ibme74).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice