Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.539.532
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...

Danas gledao ovo: 

 i gledam koje tu lud. Zavisi od naslova do naslova, ali po videjima pa i HWunboxed 5700XT uopce nije daleko od 1080Ti za gaming..

 Bilo bi zanimljivo vidjeti usporedbe perf prvih drivera pri izlasku navi-a i sada s ovim 2020 adrenalineom, jer ovo izgleda fino!

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa uvijek se znalo da su tu negdje... RX 5700XT = RTX 2070 Super = GTX 1080Ti

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
birra kaže...
 - ima 2gb vrama manje od 1070ti

 Ne igraju svi na ultra postavkama i visokim rezolucijama..........

Pa ne priča se ovdje o osobnim preferencama za gaming. 

Na kraju to bude vaganje. Vega 56, 2060, 1070ti imaju prednosti i mana. Od cijene/potrošnje/stanja u kojem se nalaze.. Al praktički je dosta izjednačena utrka. 
Dok je 1660 Super ipak malo slabija komponenta od navedenih, ali vjerojatno najbolji omjer uloženo/dobiveno ako se traži nešto ispod čekića. 

Osobno bih predložio preskakanje 1660S jer po performansama jednostavno ne hvata ostale, te 2060 zbog manjka vrama i slabom broju dobrih market ponuda/relativno visoke dućanske cijene.
A okupirao bih malo njuškalo i forume te hvatao 1070ti/1080 i eventualno vegu56. Dobrih dealova se uvijek nađe, a nerijetko ne manjka ni garancije, zlu ne trebalo. 
https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-rx-vega-56-8gb-oglas-27832377 (čisto primjera radi, nakon par scrollova: od ovoga je prošlo pola godine, a već je bila ispod 2000kn. I to sa 1,5 god garancije)



Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 4:00 (birra).
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne kuzim zasto bi netko uzeo tu, kad se vani uzme nova strix ili jos bolja strix arez za ~300e sa dostavom

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Vec dulje vremena nema bas vise tih ponuda. Ostale su jos samo dvije obicne Strix u Saturnu i Mediamarkt kolko vidim na idealo.de. Nije garantirano da salju Mailboxde-om u HR, ali vrijedi probat kog interesira. Ja se s tim ne bih zezao iako postoji fix za Strix kartice.
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ispalti li se uzeti rabljenu 1070ti za 1800 kn? stara 2 godine, bez garancije, koristena za minanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
WhiteMinja kaže...

ispalti li se uzeti rabljenu 1070ti za 1800 kn? stara 2 godine, bez garancije, koristena za minanje

 

 Stara 2 godine a bez garancije?

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

skoro dvije godine, kupljena u njemackoj, tako da racunam kao da nema garanciju

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
WhiteMinja kaže...

ispalti li se uzeti rabljenu 1070ti za 1800 kn? stara 2 godine, bez garancije, koristena za minanje

 

ne!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
WhiteMinja kaže...

ispalti li se uzeti rabljenu 1070ti za 1800 kn? stara 2 godine, bez garancije, koristena za minanje

 

ne!

 moze malo pojasnjenje?

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nema garancije i jos je majnala , znaci radila 24/7 gdje ces gore...Obicne 1070 ne vrijede vise od 1400kn sa garancijom jer je bolja kupnja nove 1660 za 1600kn i imat ces 4fpsa manje u far cry ali svejedno imas novu graficku.

edit :Ti pricas o Ti verziju ali svejedno ja ne bih dao , nadodaj bolje jos 500kn i uzmi 1660ti 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 16:44 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MGloc kaže...

Nema garancije i jos je majnala , znaci radila 24/7 gdje ces gore...Obicne 1070 ne vrijede vise od 1400kn sa garancijom jer je bolja kupnja nove 1660 za 1600kn i imat ces 4fpsa manje u far cry ali svejedno imas novu graficku.

edit :Ti pricas o Ti verziju ali svejedno ja ne bih dao , nadodaj bolje jos 500kn i uzmi 1660ti 

 previše mi je tih 500 kn, planirao sam uzeti rabljenu 1070 do nekih 1500, ali mi se ova Ti za 1800 činila dobro

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
WhiteMinja kaže...
ibme74 kaže...
WhiteMinja kaže...

ispalti li se uzeti rabljenu 1070ti za 1800 kn? stara 2 godine, bez garancije, koristena za minanje

 

ne!

 moze malo pojasnjenje?

 

Jer jednostavno ne vrijedi te novce, pogotovo jer nema ni garanciju. Za toliko (ili malo vise) imas novu GTX1660 Super verziju sa 3 godine jamstva, jeste slabija kartica ali je barem novo i znaš da si siguran ako bi krepala, s druge strane ako imaš neki lsabiji procesor (stariji i5, neki ryzen 3 ili slično) ionako će ti on biti limitirajući faktor pa će ti doći na isto, također ako se igraš na 1080p 60-75Hz monitoru dođe ti na isto jer su obe kartice i više nego dovoljne da izguraju takav FPS (uz adekvatan CPU).
Također za cca 2.000kn se da iz vana uzeti Vega56, out of box na razini gtx1070ti, undervolt + oc = manja potrošnja i dodatni boost u perfromansama koji ju gura na razinu gtx1080.

 

Ugl, kako god okreneš 1070ti bez gare koja je rudarila 0/24 tko zna koliko dugo ne vrijedi lovu koju traži.

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kupio sam 5700 xt nadajuci se necu valjda i ja imati problema ali evo u 5-6 sati koristenja dva puta loss of signal na monitorima, samo restart pc-a pomaze. Takodjer random fps dropovi gpu usage padne bez razloga sa 90%+ na ispod 20% etc.. vec sve vidjeno kod drugih. Zadnji driveri na grafi.

 

Neznam sta mi je najpametnije sada, vratiti pa uzeti drugu graf, koju? Trpiti i cekati drivere? Traziti bespuca neta i probati minimizirati probleme?

 

Grafa prek 4k kn btw xd

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

  Prvo ddu programom sve obriš i ponovo vrati drivere (20.1.3). A drugo ja imam problem kad u amd adrenalinu imam upaljene oba dvije funkcije pod "graphics-radeon enhanced sync" i "display-radeon freesync" (izaberi jednu i moj monitor je freesync). Sve ostalo mi sasvim u redu funkcionira i mogu sve podesit bez problema i kako mi paše.

 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Userino kaže...

 

 

Grafa prek 4k kn btw xd

 Bome su te cijene po RH malo pretjerane al ajd...

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
HCgamingCRO kaže...

 Bome su te cijene po RH malo pretjerane al ajd...

 Ima i ispod... solidan model powercolora 3300kn, Pulse 3500...

11 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

  

Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Mislim da je to namjerno, prvo bacili bait nvidiji pa onda jos volej. Malo mi zao ovih sto su narucili prvi batch, no dobro

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Prodajem ja svoju 1070ti...s jos god i pol gare i nije majnala...pa mi se nitko nejavlja...lol

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Prodajem ja svoju 1070ti...s jos god i pol gare i nije majnala...pa mi se nitko nejavlja...lol

 Ocito si nabio vrlo lijepu cijenu pa ju ljudi zaobilaze...

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa stavio 2k i da nije fixno...od 1800 traze za istu seriju..neki bez gare

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Pa stavio 2k i da nije fixno...od 1800 traze za istu seriju..neki bez gare

 BAs steta jos taj turing je vrhunski line up bio a 1070ti sasvim oke za vecinu naslova danas jos.

Pascal ispricavam se 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 0:38 (HCgamingCRO).
5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Trenutno imam Asus Dual Gtx 1060 3Gb, u budžetu su mi rabljena Gtx 1070 Gigabyte Windowforce OC i Vega 56 reference model, koju odabrati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koliko sam procitao 56 se da klokat na razinu 1080 tako barem kazu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MasterYX kaže...

Trenutno imam Asus Dual Gtx 1060 3Gb, u budžetu su mi rabljena Gtx 1070 Gigabyte Windowforce OC i Vega 56 reference model, koju odabrati?

 

MGloc kaže...

Koliko sam procitao 56 se da klokat na razinu 1080 tako barem kazu.

 Vega 56 je na razini 1070ti, relativno blizu 1080 i da se dosta dignuti, može se flešati vega 64 i postoje powermodovi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MasterYX kaže...

Trenutno imam Asus Dual Gtx 1060 3Gb, u budžetu su mi rabljena Gtx 1070 Gigabyte Windowforce OC i Vega 56 reference model, koju odabrati?

Koji je to budzet, ako se smije znati? Rijetko gdje ima jos dobrih modela Vege56 za kupiti, a polovne se obicno vrte blizu 2000kn sto je ne tako dobro pored nove, brze, hladnije i manje rastrosne 5600 XT koja ide od 2285kn s dostavom: https://www.alzashop.com/sapphire-pulse-radeon-rx-5600-xt-6g-d5759627.htm?o=1 Ako je taj budzet blize recimo 1800kn, preporuka se protegnut na polovnu Nitro Vega56 iz Rijeke na njuski, iako se te polovnjace po meni ne isplati kupit jer rijetko koja ima jamstva duljeg od 1g.. Gtx 1070 jedva da vise ima na njuski za normalnu cijenu, a 1070Ti jos manje.. Btw. 5600 XT uz flashani sluzbeni (u zadnji cas izbacen od strane AMDa) vBIOS skoro pa dostize stock 5700 te je uz bok RTX 2060 :)

15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozz

 

Imam graficku karticu Amd rx580 nitro+ 8gb, e sad bih mozda nju promjenio + al neznam koji šta uzeti, mislio sam mozda gtx 1070, nije neki skok u naprijed ali svi tvrde da je bolja od ove. E sad nisam bas neki da dajem neke bjesne pare za graficku 2000-3000 kn pa šta mi predlazete da uzmem za malu nadogradnju. Imam Ryzena 1600xx, 16 gb rama. Monitor imam 34 wide ali nije 4k tako da dok nepredem na 4k nebi ni iso na neke bolesne graficke. 

 

Igram Bf1, f1 2019 i farming simulator, znam da mi ni netreba bolje od ove da to pokrećem al eto imam nekog kupca pa kad vec mogu prodat da nadogradim za nesto malo bolje 

 

Koliko sam procito postova na par stranica znaci nista bez 1080, ili te rx vega56. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 7:35 (bongy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tako je, ne isplati se ako ne ides barem na toliko vece performanse.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RTX2060 ili RX5700, pogledaj i RX5600 XT ako se da naci oko 2.5k kuna, eventualno iz vana Vegu56 zna nekad biti na akciji i ispod 280€

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice