Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.549.921
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nerijetko se dogodi da je starija serija mocnija od nove, no obicno takve trose cudo struje. Ne drzim specke svih komponenti u tikvi, pa provjerim. Gtx 970 je bolja kupovina od 1050, iako je starija, npr. A on nije naveo cijene, pa pretpostavljam da je identicna.
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne placa se carina sa uk i de amazona jer su u europi, samo pdv, osim ako nije drugacije navedeno. Frend mi je nabavljao nes i platio tamo pdv, pa se misec dana prepirao sa domacom carinom oko toga, jer su mu trazili da plati i domaci pdv. Ja sam grafu i hellfire platio american karticom na jacob.de i nikakav pdv osim onoga na stranici nisam platio. A isto je bilo i sa kucistem i napajanjem koje sam narucio sa britanskog amazona. Stiglo mi doma no questions asked. Jedino pretpostavljam da moras platit pdv ako nisi platio tamo di si uzeo, plus carinu ako si narucio van eu. Ali ima servisa koji ce ti dati skladisni prostor u drzavi po tvom izboru, narucis na tu adresu i platis njima da ti posalju, sto neki rade koji nabavljajz item koji se inace ne shippa za kroejshu.
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav,namjeravam kupit graficku sa cipom Nvidia GTX 1060 3 Gb i necu onu mini vec normalnu sa dva ventilatora.....ak kupujem od boljih proizvodaca kao Msi,Gigabyte itd imam 3 g. garancije i cijena im je oko 2100/2200 ovisi kako koja...ali nedavno se kod prodaje i proizvodac KFA2 a to je ime za Europu a u ostatku svijeta je ime Galax....moram reci da sam ime KFA2 jos prije susretao par puta ali nisam se interesirao za to,pa tak kad sam vidio da se prodaje kod nas poceo sam istrazivati i zadnja dva tjedna sam pogledao stotinu youtube recenzija i procitao pola interneta u vezi KFA2/Galax i koliko vidim iz svega toga da je to vrlo dobar proizvodac,bolji od Inno3d,Gainword i tih nekih jeftinijih.....dakle kod nas se prodaje model KFA² Gtx 1060 3gb za 1670 kn,veliki heatsink sa dva ventilatora i kartica ima 2 g.garancije,kartica izgleda vrlo dobro,ima bakrene cijevi a dok recimo skuplja Msi ima aluminijske.....mene sad zanima dali ima netko iskustva sa KFA2 i vasa misljenja!
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav,namjeravam kupit graficku sa cipom Nvidia GTX 1060 3 Gb i necu onu mini vec normalnu sa dva ventilatora.....ak kupujem od boljih proizvodaca kao Msi,Gigabyte itd imam 3 g. garancije i cijena im je oko 2100/2200 ovisi kako koja...ali nedavno se kod prodaje i proizvodac KFA2 a to je ime za Europu a u ostatku svijeta je ime Galax....moram reci da sam ime KFA2 jos prije susretao par puta ali nisam se interesirao za to,pa tak kad sam vidio da se prodaje kod nas poceo sam istrazivati i zadnja dva tjedna sam pogledao stotinu youtube recenzija i procitao pola interneta u vezi KFA2/Galax i koliko vidim iz svega toga da je to vrlo dobar proizvodac,bolji od Inno3d,Gainword i tih nekih jeftinijih.....dakle kod nas se prodaje model KFA² Gtx 1060 3gb za 1670 kn,veliki heatsink sa dva ventilatora i kartica ima 2 g.garancije,kartica izgleda vrlo dobro,ima bakrene cijevi a dok recimo skuplja Msi ima aluminijske.....mene sad zanima dali ima netko iskustva sa KFA2 i vasa misljenja!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MC10 kaže...
Pozdrav,namjeravam kupit graficku sa cipom Nvidia GTX 1060 3 Gb i necu onu mini vec normalnu sa dva ventilatora.....ak kupujem od boljih proizvodaca kao Msi,Gigabyte itd imam 3 g. garancije i cijena im je oko 2100/2200 ovisi kako koja...ali nedavno se kod prodaje i proizvodac KFA2 a to je ime za Europu a u ostatku svijeta je ime Galax....moram reci da sam ime KFA2 jos prije susretao par puta ali nisam se interesirao za to,pa tak kad sam vidio da se prodaje kod nas poceo sam istrazivati i zadnja dva tjedna sam pogledao stotinu youtube recenzija i procitao pola interneta u vezi KFA2/Galax i koliko vidim iz svega toga da je to vrlo dobar proizvodac,bolji od Inno3d,Gainword i tih nekih jeftinijih.....dakle kod nas se prodaje model KFA² Gtx 1060 3gb za 1670 kn,veliki heatsink sa dva ventilatora i kartica ima 2 g.garancije,kartica izgleda vrlo dobro,ima bakrene cijevi a dok recimo skuplja Msi ima aluminijske.....mene sad zanima dali ima netko iskustva sa KFA2 i vasa misljenja!

 Prema tvom postu vidim da si se ti vec odlucio sta ces kupiti 

#fsb
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MC10 kaže...
Pozdrav,namjeravam kupit graficku sa cipom Nvidia GTX 1060 3 Gb i necu onu mini vec normalnu sa dva ventilatora.....ak kupujem od boljih proizvodaca kao Msi,Gigabyte itd imam 3 g. garancije i cijena im je oko 2100/2200 ovisi kako koja...ali nedavno se kod prodaje i proizvodac KFA2 a to je ime za Europu a u ostatku svijeta je ime Galax....moram reci da sam ime KFA2 jos prije susretao par puta ali nisam se interesirao za to,pa tak kad sam vidio da se prodaje kod nas poceo sam istrazivati i zadnja dva tjedna sam pogledao stotinu youtube recenzija i procitao pola interneta u vezi KFA2/Galax i koliko vidim iz svega toga da je to vrlo dobar proizvodac,bolji od Inno3d,Gainword i tih nekih jeftinijih.....dakle kod nas se prodaje model KFA² Gtx 1060 3gb za 1670 kn,veliki heatsink sa dva ventilatora i kartica ima 2 g.garancije,kartica izgleda vrlo dobro,ima bakrene cijevi a dok recimo skuplja Msi ima aluminijske.....mene sad zanima dali ima netko iskustva sa KFA2 i vasa misljenja!

Misliš 1.730-1.750kn?

klik and klik

 

7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo ovako, našao sam nekoliko verzija GTX 1060 6gb ispod 300 eura. Može li mi netko reć koja je verzija najbolja? Ja se zbilja ne kužim.

 

6GB Palit GeForce GTX 1060 StormX Aktiv PCIe 3.0 x16 1000 prodanih

6GB Palit GeForce GTX 1060 DUAL Aktiv PCIe 3.0 x16 5600 prodanih

6GB Palit GeForce GTX 1060 JetStream Aktiv PCIe 3.0 x16 1500 prodanih

 

6GB Asus GeForce GTX 1060 Turbo Aktiv PCIe 3.0 x16 720 prodanih

6GB Asus GeForce GTX 1060 Dual OC Aktiv PCIe 3.0 1800 prodanih

6GB Asus GeForce GTX 1060 Dual Aktiv PCIe 3.0 x16 400 prodanih

 

6GB ZOTAC GeForce GTX 1060 AMP! 2650 prodanih

 

6GB KFA2 GeForce GTX 1060 OC Aktiv PCIe 3.0 x16 8000 prodanih

 

 

Može li se ići od pretpostavke da su redom najviše prodavane najbolje u ovom slučaju? Za taj KFA2 nisam ni čuo dosad, a njihovi GTX 1060 6gb su najviše prodavani na mindfactory.de

Opet da napomenem, cijene su krajnje. 4€ je dostava i nema carine, PDV-a i slično.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja bi uzeo Zotac iz razloga što uz 2 standardne godine jamstva registracijom grafe na stranice proizvođača ostvaruješ još dodatne 3 godine.

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 

 

 

 

 

 

Ok, a kakav je Zotac što se tiče buke ili grijanja? To je najbitnije kod grafičke, ili?

Inače me ovo jako privlači zbog te garancije. A kfa2 čitam da su jeftinije i malo drugorazredne kartice. Valjda su zbog cijene najviše naručivane.

 

Frend me inače nagovara na MSI, ali pošto ga na taj stranici nema veli da je možda Asus najbolji. Ima još tko kakvo mišljenje? :)

 

 

 

Koju GTX 1060 6gb kupiti? Cijenom su sve unutar 20 eura, pa je to nebitno, Zotac ima 5 godina garancije, jedini!

1 Palit
3 Asus
1 KFA2
6 Zotac
0 Neku drugu
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2017 23:06 (daniel2809).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Ja bi uzeo Zotac iz razloga što uz 2 standardne godine jamstva registracijom grafe na stranice proizvođača ostvaruješjoš dodatne 3 godine.

Ovo je jako dobra stvar, jedini proizvodjac kojeg bih pogledao pored ASUS-a 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nisam jos odlucio nego samo neznam sta kupiti tj. kupiti skuplju karticu poznatog proizvodaca ili kupiti jeftiniju karticu proizvodaca za kojeg mi u hrv. nismo culi a to ne znaci da su te kartice lose,a radi se o potpuno istoj grafickoj......izmedu Inno3d,Gainword,Palit i  Msi,Gigabyte je razlika oko 200 a to nije neka razlika i tu nebi nista dvoumio uzeo bi Msi......ali izmedu Msi,Gigabyte i ove KFA2 je razlika 400 kn a to je vec velika razlika za isti prozvod i tjera na razmisljanje......zato zelim cuti vasa iskustva i misljenja....!

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...
ibme74 kaže...

Ja bi uzeo Zotac iz razloga što uz 2 standardne godine jamstva registracijom grafe na stranice proizvođača ostvaruješjoš dodatne 3 godine.

Ovo je jako dobra stvar, jedini proizvodjac kojeg bih pogledao pored ASUS-a 

 vidjeli smo na drugoj temi kako "odlično" funkcionira Zotacov customer service... mislim da tu dodatnu garanciju možeš okačiti mačku o rep, inače ja sam imao njihovu 1060 3gb i odlična kartica 

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

MSI ili Gigabyte s 3 venta za mene. Ako baš moram nešto. Brat ima 1080 s 3 venta, ja imao Gigabyte 280 s 3 venta. Super cooler. A frend ima MSI 470. Strava kartica. Meni bi te 2 bile u obziru.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sto ne valja sa customer service? Moze link na temu?
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gorstak79 kaže...
Sto ne valja sa customer service? Moze link na temu?

forumaš Toxic im je poslao upit ima brat bratu 15 dana, imali smo raspravu oko one njihove gtx 1080, iz svijet medija o kojem se točno modelu radi...

uglavnom nikakvog odgovora dobio nije

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2017 8:57 (lav1000).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...

 vidjeli smo na drugoj temi kako "odlično" funkcionira Zotacov customer service... mislim da tu dodatnu garanciju možeš okačiti mačku o rep, inače ja sam imao njihovu 1060 3gb i odlična kartica 

Onda se drzim zlatnog pravila, ako imas para kupi ASUS i ne brini. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...
lav1000 kaže...

 vidjeli smo na drugoj temi kako "odlično" funkcionira Zotacov customer service... mislim da tu dodatnu garanciju možeš okačiti mačku o rep, inače ja sam imao njihovu 1060 3gb i odlična kartica 

Onda se drzim zlatnog pravila, ako imas para kupi ASUS i ne brini. 

Lol, netko neupucen ce te jos i poslusat 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Lol, netko neupucen ce te jos i poslusat 

Najbolji support, najkvalitetnije komponente, bez ljudske greske se sastatvljaju proizvodi i zadnje imas svjetsku garanciju  

Nek uzme Gainward, 2 od 3 1080 s foruma su vec crkle pred istek garancije, odlican proizvodjac 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...
ansha kaže...

Lol, netko neupucen ce te jos i poslusat 

Najbolji support, najkvalitetnije komponente, bez ljudske greske se sastatvljaju proizvodi i zadnje imas svjetsku garanciju  

Nek uzme Gainward, 2 od 3 1080 s foruma su vec crkle pred istek garancije, odlican proizvodjac 

 Šta točno znači ovo svjetska garancija? Ima kod nas zastupnika? :)

 

Onda ako bi uzeo Asus, TURBO (blower) ili DUAL (dva venta) verziju?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
daniel2809 kaže...

 Šta točno znači ovo svjetska garancija? Ima kod nas zastupnika? :)

 

Onda ako bi uzeo Asus, TURBO (blower) ili DUAL (dva venta) verziju?

Evo ti primjer,

 

kupio sam Zenfone ASUS telefon prije 4 godine u Americi, kad je vrisnuo kod nas, prilozio sam racun i servisirali mi telefon. 

 

 

p.s. blower je sekundicu bolja referentnjaca, dual vent je daleeeeeko bolji izbor. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2017 20:52 (chaselol).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...

 

p.s. blower je sekundicu bolja referentnjaca

Ne sramoti se vise, pliz...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ansha prestani da komentarises, svaki put kad to uradis spamas nepotrebno i realno samo smanjujes IQ svima u temi kad to uradis jer su ti poruke

1) Nevezane za temu

2) Troll nivoa lucija (gore ne moze)

 

Ono ako imas nesto konstruktivno da napises, ti slobodno. Ako nemas, odje*i 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne mogu naci taj toxicov post o zotacu :( moze li netko ukratko napisat o cemu se radi?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel ima nešto bolje za cca 1000kn od GTX1050, i dali je svejedno koja marka samo bitno da ima 3g garancije?

 

npr:  https://www.adm.hr/product.asp?product=graficka-kartica-gigabyte-gtx1050-oc-2gb-gddr5-15181750mhz-gv-n1050oc-2gd&code=62748ADM

U Hrvatskoj je ne može kupiti pa neće ići na ništa. Netko mu je mora donijeti iz neke razvijene zemlje.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 9:04 (Zekat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ako ti je za full hd potribna, za najnovije igre ce ti to biti preslabo. Pokrenut ce, ali zaboravi na 60fps. Za neki 1680x1050 monitor bi bila na knap. Ali da, to je najbolje za keku kuna.
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Zekat kaže...

Jel ima nešto bolje za cca 1000kn od GTX1050, i dali je svejedno koja marka samo bitno da ima 3g garancije?

 

npr:  https://www.adm.hr/product.asp?product=graficka-kartica-gigabyte-gtx1050-oc-2gb-gddr5-15181750mhz-gv-n1050oc-2gd&code=62748ADM

polovna gtx 960/r9 380 sa grancijom je osjetno bolja opcija, jer na taj CPU sto imas svejedno sta ces staviti bice bottleneck 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gorstak79 kaže...
Ne mogu naci taj toxicov post o zotacu :( moze li netko ukratko napisat o cemu se radi?

imali smo raspravu oko ove kartice https://www.svijet-medija.hr/art/graficka-kartica-zotac-geforce-gtx-1080-8gb-gddr5-zt-p10800e-10s/76817

nećeš ju naći na zotacovim službenim stranicama... uglavnom nakon 20ak postova filozofije, toxic im je poslao mail vezano za tu karticu, a odgovora nikakvog dobio nije, niti nakon 15ak dana od poslanog upita...

eto što reći o customer serviceu koji nije u stanju odgovoriti na upit vezan za svoje proizvode...

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...
Gorstak79 kaže...
Ne mogu naci taj toxicov post o zotacu :( moze li netko ukratko napisat o cemu se radi?

imali smo raspravu oko ove kartice https://www.svijet-medija.hr/art/graficka-kartica-zotac-geforce-gtx-1080-8gb-gddr5-zt-p10800e-10s/76817

nećeš ju naći na zotacovim službenim stranicama... uglavnom nakon 20ak postova filozofije, toxic im je poslao mail vezano za tu karticu, a odgovora nikakvog dobio nije, niti nakon 15ak dana od poslanog upita...

eto što reći o customer serviceu koji nije u stanju odgovoriti na upit vezan za svoje proizvode...

 poslao sam im da želim kupiti njihov proizvod i linkao sam koji i gdje ga mogu pronaci na njihovim stranicam tj. da mi objasne o kakvom se proizvodu radi.

Proslo je 20 dana.

 

Od njih ocekivati nekakav dodatni support je teska komedija. 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

sve si rekao, ajde da si poslao upit tipa jeli bolja ta vaša od kartica od msi ili neki glupi upit, ali tražiš konkretan info o njihovom proizvodu...ajde progutao bi da su odgovorili unutar tjedan dana ipak to nije neki hitan priority, ali da ne odgovore na takav upit uopće je nedopustivo... treba naći mail gdje im se može žaliti pa da ih neki njihov mudonja malo prodrma te lajbeke u njihovom CS-u...

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mozda in je otislo pod spam? Prvi puta cujem ovako nesto za bilo koji brend.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice