NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 717.962
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ja ne znam što ste očekivali uopće da se sad čudite po stoti put...pa obične 4070 se kreću 700+ eura kod nas.

Zar je netko stvarno pomislio da će jača kartica biti jeftinija od slabije? 

Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

copy/paste od najveceg AMD obozavatelja:

 

"4070 Super still looks much better investment.

RX 7800XT is insta-EOL at its current price point. Even die-hard AMD fans, would at list think for a several times, before considering a purchase.


And higher AMD tiers are doomed as well. Despite how silly 4070 Ti Super is and sounds, and with horrendous connector, it still is better card than 7900XT.
Considering the horible power consumption AMD/RTG can't fix for years already (which alone is dealbraker for many ppl), many would prefer to buy overall more "feature rich" GPU.
And no one can be blamed for that. Nvidia did a great marketing win/trick this time. And AMD still behaves, as there's no competition.

 

For example, here 4070 Super Asus Dual is $60 bucks more than 7800XT Nitro+, for a generally almost 10% faster card, with everything except VRAM amount is better.

And despite the later is unforgivably low for 2024, I think it's still a better buy if priced closer to MSRP. In areas with huge power bills, $60 bucks would pay off in couple of months.

 

AMD should be ashamed for gouching their loyal user base, with that MSRP. The only people it hurts are Radeon fans. Because, nobody else would be buying their cards. They can't beat or attract nVidia target audience, no matter what.

And if AMD doesn't understand that, it's their loss. There's more chance of AMD fan to join Nvidia camp, than vice versa.


They should have considered significant markup that every store adds on top. There's no way to buy any GPU at recommended price anywhere in the world, outside US.
And the stores mentioned on the AMD's parter/supplier list are just bunch of greedy resellers. They neither sell at MSRP, nor having direct supplies from AMD.

Either AMD fix their supply chain and pricing, or they should consider to give up, and stop tease consumers with unrealistic expectations.
Just think a bit, that this is impossible for AMD to rival Nvidia. Hence it has bigger stock of "cheaper than 4090" GPU chips, and can afford some price decrease. While AMD's foundry constrained, and tries to milk each single chip, with even higher margins.
This is double disgusting, because AMD's chiplets are easier to make, and the node is cheaper as well.

P.S.: And 7800XT is really a 7800 class, not XT. More like 6800 with added AI chip. And it should have been $450 bucks, from the start for AIB superior version. Not even mentioning, it was too late to the party. As Nvidia was selling 4070 for couple month by that time."

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Timo kaže...

P.S.: And 7800XT is really a 7800 class, not XT. More like 6800 with added AI chip. And it should have been $450 bucks, from the start for AIB superior version. Not even mentioning, it was too late to the party. As Nvidia was selling 4070 for couple month by that time."

 Jednako kao šta je ovaj super4070 trebao ustvari biti obična rtx4070 itd itd. Nevidija to može sebi dopustit dok mi amd nije jasan. Nikako da im dođe iz guzice u glavu da oni nisu nevidija.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

RTX 4070 Super ima na lopate po trgovinama u De,kako ce ovu situaciju okrenut u price o nestasicama.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

U DE nemju tak ni lošu cijenu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

A ocito se ne prodaju ni ovdje ni po tim cijenama.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kakve brutalne cijene Super serije u Hrvatskoj.Najgori smo..u DE ladno 200E manje za 4070 Sup..U Americi da ne pricam,znam da nije za usporedbu al ono 500E kod nas 820,sramota

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

dobro nemoj pretjerivat, di je to u eu po 500e??

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

u Americije 500,a u De je 670E

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
500 je veleprodajna cijena prije poreza.
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...
500 je veleprodajna cijena prije poreza.

 Nije  500 nego 599  prije poreza.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Nebitno, poanta je da ljudi gledaju na USA cijene kao konačne a to su veleprodajne cijene na koje idu porezi ovisno o državi.

16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kao stari američanin...cijene u usa su izražene bez poreza to što mi vidimo na netu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Nebitno, poanta je da ljudi gledaju na USA cijene kao konačne a to su veleprodajne cijene na koje idu porezi ovisno o državi.

 U HR imaš dvostruki porez, jedan od  države, drugi od prodavača i na to još marža. :)

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
iMik kaže...
forumaš kaže...

Nebitno, poanta je da ljudi gledaju na USA cijene kao konačne a to su veleprodajne cijene na koje idu porezi ovisno o državi.

 U HR imaš dvostruki porez, jedan od  države, drugi od prodavača i na to još marža. :)

 zato ja u 90% slučajeva kupujem grafičku brez poreza, polovnu :D

16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Neki bogac je to odradio za tebe 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Da se osvrnem na post o amdu po meni bi bio amb konkurentan da je s seriom 7000 smsnjio potrosnju naspram serije 6009 kao sto je napravila nvidia 30xx vs 40xx serija ovako qurcina...Al dobro neki sad bar manje trose na grijanje kad imaju 7900xt... O cijenama sam vam pričo za 200e razlike cu drage volje preko rođe il mailboxa uzet .de grafu.
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Bilo je i očekivati tu negdje. Super je trebala samo dati 16Gb video memorije, što je trebalo biti u startu odmah.

Tamo gdje je obićna Ti štekala su rezolucije više od 1440p - zbog memorije, sada, čekamo prve rezultate u 2160p

 

NVIDIA GeForce RTX 4070Ti SUPER is 8% faster on average than RTX 4070Ti in 3DMark tests - VideoCardz.com

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kakav je FSR na quality kod amd-a što se tiče kvalitete slike ? Da li je jako zamuti ili je slično po kvaliteti kao kod nvidie Dlss quality?

Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...

Kakav je FSR na quality kod amd-a što se tiče kvalitete slike ? Da li je jako zamuti ili je slično po kvaliteti kao kod nvidie Dlss quality?

 tim to jako dobro obradi, pa pogledaj

 

 

ima na njihovoj stranici još testova, ali ovaj je dosta obiman

dobar je i digital foundry...

 

 

uglavnom, zaključak je da dlss bolje fercera, radi u više igrica, a za korisnika nije zanemarivo i to što s nevidijinim karticama možeš birat što ćeš koristiti, pa u rijetkim slučajevima gdje dlss nije integriran u igru možeš koristiti i fsr, dok si s amd grafama ograničen samo na fsr

13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...

Kakav je FSR na quality kod amd-a što se tiče kvalitete slike ? Da li je jako zamuti ili je slično po kvaliteti kao kod nvidie Dlss quality?

 Od novih igara sam iprobao u The Last of Us Part I još tamo proljetos prošle godine, kad je port izašao i tu sam imao nekih zamjerki, ali mi onda kasnije nije ni trebao. Od najnovijih naslova sam isprobao u Remannt 2 i Alan Wake 2 i tu nemam zamjerki. Tu koristim FSR konstantno i sve 5. Ne vidim ni zamjerke ni problema.  Pa eto ti za referencu, ako ti šta znači real user experience. 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...

Kakav je FSR na quality kod amd-a što se tiče kvalitete slike ? Da li je jako zamuti ili je slično po kvaliteti kao kod nvidie Dlss quality?

 Skoro tri godine sam koristio DLSS i pričao koliko je odličan i da mi je to isto kao nativno pa mi se dosta ljudi ovdje smijalo. 

Sad skoro godinu dana koristim samo FSR i ne vidim da je nešto lošiji od DLSS-a, meni je to isto, tj. palim ga u svakoj igri. Na 4K TV-u pod obavezno.

Sad imamo i frejm generator u svim dx 11 i dx 12 igrama.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Cijene u njemackoj : 4080 super Aorus Master 1249 eura, 4080 super aero white 1169 eura, palit gaming pro 1099 eura itd. Za ocekivat je da ce strix model, suprim x biti oko 1399 eura. Kod nas na sve cijene 15 posto sigurno
Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ima dosta naslova sa DLSS i FSR, kad se usporedi kvaliteta na istoj kartici onda je FSR dosta lošiji. Gledam na 1440p i quality setting.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Citam bas yt komentare ispod 4070 ti super reviewa i svi seru po nvidiji,kao 600+e puno za 12gb rama ,to smece to nevalja . Pa gospodo kuppite onda AmD i kuš.. ne kuzim.. Nije Nvidia jedini gpu na trzistu .
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 10:26 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Dlss 3 je puno bolji evo testirao sam amd fsr2 je mutniji.
Uvijek je nvidia korak ispred sto je je
Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ja u driverima imam izoštravanje na 30-50 % i nije mi niš mutno.AMD u driverima ima po difoltu na 30% izoštravanje.

Kaj se koraka ispred tiče u principu i je alii evo AMD sad ima driverski frejm generator za sve stare i nove igre.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 11:45 (forumaš).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
R3nchi kaže...
Citam bas yt komentare ispod 4070 ti super reviewa i svi seru po nvidiji,kao 600+e puno za 12gb rama ,to smece to nevalja . Pa gospodo kuppite onda AmD i kuš.. ne kuzim.. Nije Nvidia jedini gpu na trzistu .

Nej se srdit, to je samo komad hardware-a, nije vrijedno živaca.

Svi oni (AMD, Nvidia i trgovci) nas deru ko male majmune, a mi im punimo džepove.

Nisu oni krivi, mi smo krivi.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Ma ne zivciram se,nego mi to ona prica,silno bi nvidiu a neam love za ,4080 da bi bio16gb Rama care free, pa serem li ga serem,em skupa em nevalja,em ovo em.ono.. Za pare prosjecne 4070ti imas 7900xt koja po testovima pisa po svemu ispod 4089,pa si kupi to i bok .Skupo ti 680e za ,12gb rama, eno 7800xt su 550e, ne vidim di je problem to je ono ko kad sereš da je riba kurva,samo zato sto ju ti nemozes karati.. Meni 4070s zadovoljava moje potrebe i bok..
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 12:32 (R3nchi).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...
Dlss 3 je puno bolji evo testirao sam amd fsr2 je mutniji.
Uvijek je nvidia korak ispred sto je je

 I ja bi kolega isto pisao da mi je RTX kartica u oglasu 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice