NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 731.173
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Timo kaže...
Horned Reaer kaže...

cijene grafičkih nikad luđe i besmislenije , 2200 eura za rtx 4090 no way,

  

cijene grafickih su lude jer najbrza i najskuplja kosta 2200 EUR? jebena logika nema sta   (prije 2 mjeseca je ista kostala ispod 1500 EUR, a za BF je netko kupio one Manli za 1300 EUR)

s obzirom na kakvim monitorima, rezolucijama i koje se igre najvise igraju, 300 do 500 eur grafe su overkill za 99,9% korisnika

ja bih rekao bas suprotno, da u zadnjih 5-6 godina, racunala za igre nisu nikada bila jeftinija za sloziti

 

cisto za usporedbu, moje racunalo iz 2000. godine, Gateway Performance 1500 1.5GHz Intel Pentium 4, Ultra ATA-66 PCI/AGP, WD 60 GB HDD, Windows 2000, ATI Radeon 32 MB, je kostalo $5000 USD, u danasnjoj vrijednosti

 

ono sto je poskupilo su stvari bitne za zivot, energija, hrana, voda i stanovanje, sve ostalo je jeftinije nego ikada, a place su porasle za kurac i jos dodano na to, taj iznos ima manju vrijednost nego prije 20 godina

na primjer, 2000.g, građanin Hrvatske s prosječnom plaćom od 3.055 kuna mogao je kupiti 758 litara benzina, pogledaj kolika je prosjecna placa danas, i koliko s njom moze kupiti litara benzina

 

pozitivnije je recimo to sto, ako ti je najveci problem u zivotu sto si ne mozes kupiti graifcku od 2000 EUR, a da ne osjetis po dzepu, rekao bih da si vise nego dobro situiran i nemas realno nikakvih problema 

 Ispravka - grafe u HR nikad nisu bile kek i pol. Najeftinija je bila Gamerock 1830e. 

U Mindfactoryu je bio Phantom za 1600, a na Amazonu Galaxy za isto toliko koje su slali u Amazonovoj kutiji bez naponskog konektora. Inno je bio negdje isto toliko.

 

Što se tiče Manlija jebo me svako ako je bilo 2 komada sve skupa.

Na kraju prošla je 3 ruke i završila u Linksu HAHAHA

 

Sve ostalo - istina.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Treba imati jaku i moćnu grafu!

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kant kaže...

Treba imati jaku i moćnu grafu!

 Mudra stara izreka gos.Grunfa!

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Nepotrebno, AFMF je sletio, FPS se poduplao preko noći, sirotinja došla na dvoje 😆
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...
Nepotrebno, AFMF je sletio, FPS se poduplao preko noći, sirotinja došla na dvoje 😆

 Takodjer sa Lossless Scaling za cijenu malih cevapa dobijete koristan alat koji izmedu ostalog daje frame generation u bilo kojoj igri.

To govori kolika je pohlepa koznatog, te dok god ima ovce za sisanje cijene budu divljale.

Éire
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

radi li AMD AFMF u svakoj igri ?

Intel 80286
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...

radi li AMD AFMF u svakoj igri ?

 Da, jedino ne radi u Vulkan api igrama. Sve dx 11 i dx 12 igre.

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Cijene 4080 Super serije u UK su 1200 funti za TUF 4080 super i 1279 funti za 4080 običnu

dakle možemo očekivati iste cijene ili nešto neznatno jeftinije možda 5 posto

Asus GeForce RTX 4080 SUPER TUF OC 16GB GDDR6X PCI-Express Graphics Card | OcUK (overclockers.co.uk)

 

Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...

Cijene 4080 Super serije u UK su 1200 funti za TUF 4080 super i 1279 funti za 4080 običnu

dakle možemo očekivati iste cijene ili nešto neznatno jeftinije možda 5 posto

Asus GeForce RTX 4080 SUPER TUF OC 16GB GDDR6X PCI-Express Graphics Card | OcUK (overclockers.co.uk)

 

Isto tako ima Zotac za £959.99 i £1,019.99.

Nvidia geforce rtx 4080 SUPER

16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Koliko god se trudim pomiriti sa time jednostavno ne mogu i užasavam se ovih novih nazovi to normalnih cijena svega, tako i grafičkih kartica, pola L točene pive za 4e i sl....katastrofa

Jadni ljudi na minimalcu ili blizu njega, stvarno ništa dobro nam ne nose ova "moderna vremena"

Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Wiz3m4n kaže...

Koliko god se trudim pomiriti sa time jednostavno ne mogu i užasavam se ovih novih nazovi to normalnih cijena svega, tako i grafičkih kartica, pola L točene pive za 4e i sl....katastrofa

Jadni ljudi na minimalcu ili blizu njega, stvarno ništa dobro nam ne nose ova "moderna vremena"

 prek noći smo kakti dobili dojčland standard a plata ista

16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Druže u deu je sve skoro povoljnije nego kod nas. 

 

Molim boga da se ništa ne strga a ne da gledam novu 4080 super 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2024 17:35 (Wiz3m4n).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Wiz3m4n kaže...

Koliko god se trudim pomiriti sa time jednostavno ne mogu i užasavam se ovih novih nazovi to normalnih cijena svega, tako i grafičkih kartica, pola L točene pive za 4e i sl....katastrofa

Jadni ljudi na minimalcu ili blizu njega, stvarno ništa dobro nam ne nose ova "moderna vremena"

 Ma to ti je sve dio "novog normalnog". Još prije 4 godine je bilo jasno u kojem smjeru će se stvari razvijati. Svjetske krize uzrokuju svjetske, masovne promjene. Nemire, sukobe (ratove), pad životnog standarda... Sve je to bilo jasno, barem meni.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Boris grozni kaže...
Wiz3m4n kaže...

Koliko god se trudim pomiriti sa time jednostavno ne mogu i užasavam se ovih novih nazovi to normalnih cijena svega, tako i grafičkih kartica, pola L točene pive za 4e i sl....katastrofa

Jadni ljudi na minimalcu ili blizu njega, stvarno ništa dobro nam ne nose ova "moderna vremena"

 prek noći smo kakti dobili dojčland standard a plata ista

 Nego, reci ti meni, melje 9900K sve živo i dalje?

3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Izzy kaže...
Boris grozni kaže...
Wiz3m4n kaže...

Koliko god se trudim pomiriti sa time jednostavno ne mogu i užasavam se ovih novih nazovi to normalnih cijena svega, tako i grafičkih kartica, pola L točene pive za 4e i sl....katastrofa

Jadni ljudi na minimalcu ili blizu njega, stvarno ništa dobro nam ne nose ova "moderna vremena"

 prek noći smo kakti dobili dojčland standard a plata ista

 Nego, reci ti meni, melje 9900K sve živo i dalje?

 Da melje, iz dana u dan me iznenaduje koliko je i dalje konkurentan

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
@wiz3m4n
Sad su cijene kod nas nesto pale,al kad sam ja kupovo razlika je bila debelih 100e+..Eo vidjet cemo sad kad super serija izađe
R33mba#2892
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Zna biti i veće razlike jasno, ovisi konkretno šta se kupuje....što se tiče i9 9900 obzirom da sam nedavno prodao svog 10900 je ok proc no jedan jeftini i3 12100f mu je u egalu tako da je trenutnom kupcu upitno isplativ odnosno neisplativ za sadašnju kupovinu.

 

U biti deda još dobro poteže i služi svrsi no godine ga sustižu....još se brine sam o sebi i može n WC 

 

 

Može li netko tko je koristio ovaj Lossless Scaling malo pojasniti kako funkcionira, hvala unaprijed!!

To je samo za Nv kartice ili za AMD isto, no amd ima motion frame implementiran u driverima zar ne??

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2024 12:55 (Wiz3m4n).
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

..hmmm 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ovi naši trgovci zbilja nisu normalni.

 

ASUS GeForce RTX 4070 Super Dual O12G - DE 669€ - HR 949€

 

MSI GeForce RTX 4070 Super Ventus 2X OC - DE 679€ - HR 809€

 

INNO3D GeForce RTX 4070 Super Twin X2 - DE 659€ - HR 819€

 

 

 
4 0 hvala 1
8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

to je matematika sa standardnih x 1.20, odnosno, 20% marze....cca..... plus pedeve, jasno.

 

pretjerano,mozda, no eto.... sve ovisi o "dobavljacu".... 

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 16:46 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Katastrofa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Samo neka ostave te cijene šta misli nvidia, šta misle naši.

AMD će sad kad snizi cijene imat će rast prodaje. Naše ne treba komentirati uostalom najveći  pad će uglavnom osjetit nevidija.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
iMik kaže...

Ovi naši trgovci zbilja nisu normalni.

 

ASUS GeForce RTX 4070 Super Dual O12G - DE 669€ - HR 949€

 

MSI GeForce RTX 4070 Super Ventus 2X OC - DE 679€ - HR 809€

 

INNO3D GeForce RTX 4070 Super Twin X2 - DE 659€ - HR 819€

 

 

 Cijene su ocekivane tko je mislio da ce to kod nas biti ispod 800€ je pao s kruske(msrp od 600e+marža+pdv), ipak je Ti model od 1000€! Mene vise iznenaduje brzina koja je poprilicno blizu Ti modelu sto opet nije lose, vjerovatno ce malo s vremenom pasti cijene pa bude ok

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Gainward Phantomku 4080 novu imam ako je tko zainteresiran neka se javi u inbox (1200e)
Intel 80286
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Boris grozni kaže...
iMik kaže...

Ovi naši trgovci zbilja nisu normalni.

 

ASUS GeForce RTX 4070 Super Dual O12G - DE 669€ - HR 949€

 

MSI GeForce RTX 4070 Super Ventus 2X OC - DE 679€ - HR 809€

 

INNO3D GeForce RTX 4070 Super Twin X2 - DE 659€ - HR 819€

 

 

 Cijene su ocekivane tko je mislio da ce to kod nas biti ispod 800€ je pao s kruske(msrp od 600e+marža+pdv), ipak je Ti model od 1000€! Mene vise iznenaduje brzina koja je poprilicno blizu Ti modelu sto opet nije lose, vjerovatno ce malo s vremenom pasti cijene pa bude ok

 Cijene nisu očekivane, nego su previše pretjerane. Da su recimo do 50€ više nego u DE rekao bi ok, ali ovo je pljačka i prijevara.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Zapravo cijene su pretjerane oduvijek u HR samo uz kune se to nije toliko "primjetilo" u odnosu na €.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 18:11 (4mal).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Pa mi realni nismo ništa ni očekivali kada imamo toliki pdv i namete i ovi udaraju marže ko Max po diviziji....za to smo se borili, žiivjela Hrvatska

 

btw pljačka i prevara traju od 91 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 18:18 (Wiz3m4n).
8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Pa ako su grafulje jeftinije u recimo Njemačkoj, onda ih kupite tamo, nitko ne sili da ih uzmeš kod nas, a kaj se tiče pljačke, ona traje od kad postoji čovječanstvo, a ne od 91.

Taraba WoW
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...
Gainward Phantomku 4080 novu imam ako je tko zainteresiran neka se javi u inbox (1200e)

 rjesavanje otpada prije dolaska bolje kartice po 200 eur manje? :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Dabogda mi takav otpad zatrpo familiju

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice