NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.468
|
čitano: 782.549
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
21 mjesec
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

U maloj bočici je otrov 

 

Rtx 4060 ce imati PCB veličine uha 

 

Rtx 4070 vs Rx 6950xt: The Ultimate Comparison!

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2023 20:06 (Morgoth Bauglir).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Bit će kartica u laptopima .

 

Btw, Alternate.de mi je poslao ponudu za 4090 Phantom iako je ne mislim još kupovat do ljeta.

 

Dakle, njem cijena 4090 - 1700 eura, za mene u HR 1800. Više ali opet, jeftinije nego bilo što kod nas.

 

Nisam siguran da li zbog Shengena sad dostavljaju u HR ili je to zbog visoke cijene artikla.

 

Tko misli kupovat više i skuplje komponente isplati mu se.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Krenuo ti ipak preko bare pikirat, poslušao čika Morgija ;)

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Morgoth Bauglir kaže...

Krenuo ti ipak preko bare pikirat, poslušao čika Morgija ;)

 Pa nije baš bara. Prije livada. 

 

Naručivao sam ja prije preko Casekinga. Najviše Cablemod drangulije. 

 

Shvaćam ja da je ušteda, pogotovo više komponenti. Nabereš 20e tu, 30 tu, 10 tamo i eto uštede.

 

Ja jedino važem kad je cijena zanemariva kod nas i kod njih, onda radije dam našima, čisto što mi je lakše prodat.

 

Čika Waaaa.... mislim Morgi je u pravu 2/3 puta

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2023 20:42 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
LogicusMPS kaže...

 Je al serija x70. 3070 al pari sa 2080 Ti, jača od 2080 obične dosta, i od 2080 Super. I nije tolika razlika bila između nje i 3070 Ti.

općenito ne treba gledat 2xxx seriju, jer su gadno podbacili kod nje s perfomansama, tako da nije čudno da je 3070 dosta jača

jedino su 3060 i 3050 bile flop u seriji 3xxx, već 3060ti je bila super, ove jače još i bolje

 

još kod izlaska te 2xxx serije govorio sam da je treba ignorirati, jer su nabili cijenu zbog novih tehnologija, dok je u čistim perfomansama bila daleko od napretka koji smo viđali na 9xx i 1xxx seriji

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Serija 2XXX je podbacila uloženo dobiveno podjednako kao i ova aktualna serija.

 

Npr. RTX 3060 Ti za 400$ je nudila performanse malo preko RTX 2080 super, slično kao sada RTX 4070 u odnopsu an RTX 3080 12 gb...pogoptovo ako uzmemo u obzir DLSS 3 tj. frejm generator.

 

Ali RTX 4070 je trebala koštati 400$ a ne 600$ za podjednak uloženo/dobiveno učinak.

 

Ako joj padne cijena na 500$ tj. 5000 kn kod nas može biti relativno OK kupovina sobzirom na novo normalno, inflaciju itd. IMO.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Serija 2XXX je podbacila uloženo dobiveno podjednako kao i ova aktualna serija.

 

Npr. RTX 3060 Ti za 400$ je nudila performanse malo preko RTX 2080 super, slično kao sada RTX 4070 u odnopsu an RTX 3080 12 gb...pogoptovo ako uzmemo u obzir DLSS 3 tj. frejm generator.

 

Ali RTX 4070 je trebala koštati 400$ a ne 600$ za podjednak uloženo/dobiveno učinak.

 

Ako joj padne cijena na 500$ tj. 5000 kn kod nas može biti relativno OK kupovina sobzirom na novo normalno, inflaciju itd. IMO.

 Ali opet su imali preskupu 2080ti kao i sa 4090 koje su perf odskakale od svega iz suprotnog tabora. S tim da su sa 2xxx krenuli sa DLSSom.

 

  

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Serija 2XXX je podbacila uloženo dobiveno podjednako kao i ova aktualna serija.

 

Npr. RTX 3060 Ti za 400$ je nudila performanse malo preko RTX 2080 super, slično kao sada RTX 4070 u odnopsu an RTX 3080 12 gb...pogoptovo ako uzmemo u obzir DLSS 3 tj. frejm generator.

 

Ali RTX 4070 je trebala koštati 400$ a ne 600$ za podjednak uloženo/dobiveno učinak.

 

Ako joj padne cijena na 500$ tj. 5000 kn kod nas može biti relativno OK kupovina sobzirom na novo normalno, inflaciju itd. IMO.

Rx 6950xt za 700+€ sad pak izgleda kao odlicna kupnja, rastavlja 4070 na sastavne djelove a par fpsa do Ti modela! tko voli AMD naravno!

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2023 20:59 (Boris grozni).
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Jasno, zato i velim da je ta serija bila loša uloženo/dobiveno kao i oba serija. Serija 5XXX bi mogla opet biti ponuda koja se ne odbija...svaka druga kod nvidije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ne znam...Meni kad 4090 padne na kek i pol će leć ko kec na desetku.

 

Prva prava 4k kartica. Ništa drugo mi nije rush.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2023 21:07 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

4090 je kartica u limbu...trenutno nema igre vrijedne tih novaca IMO, ne znam da li će i biti. Možda stalker 2 ali ne vjerujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Sve igre u 4k na oledu su vrijedne 4090tke.

 

Ali sve...

 

Zato sam i rekao da čekam da ode na oko 1500.

 

To je neka psihološka granica koju neću preć iako sam to rekao i za 1000.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2023 21:32 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Meni se vise nije dalo cekati pa ubo 7900 XTX za 1150 ojra

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Solidna cijena stari Kante.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
DarthMarkus kaže...

Bit će kartica u laptopima .

 

Btw, Alternate.de mi je poslao ponudu za 4090 Phantom iako je ne mislim još kupovat do ljeta.

 

Dakle, njem cijena 4090 - 1700 eura, za mene u HR 1800. Više ali opet, jeftinije nego bilo što kod nas.

 

Nisam siguran da li zbog Shengena sad dostavljaju u HR ili je to zbog visoke cijene artikla.

 

Tko misli kupovat više i skuplje komponente isplati mu se.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Imaju oni otplatu za nas hrvate na rate ili sve mora samo cash?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Nvidia GTX 680 kaže...
DarthMarkus kaže...

Bit će kartica u laptopima .

 

Btw, Alternate.de mi je poslao ponudu za 4090 Phantom iako je ne mislim još kupovat do ljeta.

 

Dakle, njem cijena 4090 - 1700 eura, za mene u HR 1800. Više ali opet, jeftinije nego bilo što kod nas.

 

Nisam siguran da li zbog Shengena sad dostavljaju u HR ili je to zbog visoke cijene artikla.

 

Tko misli kupovat više i skuplje komponente isplati mu se.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Imaju oni otplatu za nas hrvate na rate ili sve mora samo cash?

 Nemam pojma, za plaćanje sam stavio kreditkarte i poslali su mi ponudu sa cijenom koja je takva. Vjerovatno bih morao tražiti na rate.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
7 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Neznam ćemu toliko hvaljenje 4090 za 4k jer i ona sa novijim igrama sa RT i bez DLSS-a ima jak problem držat neki normalni frejmrate, osim ako je svima sasvim dovoljno 60fps.... i u biti kad malo bolje pogledaš Nvidia u zadnje dvije genracije u biti najviše gura DLSS kao najveću prednost jer bez toga napredak i nije baš nešto poseban.

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
nikonja kaže...

Neznam ćemu toliko hvaljenje 4090 za 4k jer i ona sa novijim igrama sa RT i bez DLSS-a ima jak problem držat neki normalni frejmrate, osim ako je svima sasvim dovoljno 60fps.... i u biti kad malo bolje pogledaš Nvidia u zadnje dvije genracije u biti najviše gura DLSS kao najveću prednost jer bez toga napredak i nije baš nešto poseban.

Upravo sam to pisao nedavno,kako je to sve u biti jako lose bez lazne rezolucije i laznih frejmova.

Pa sta rec na CP Overdrive i 17fps native na rtx4090.....

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

CP Overdrive je izazov, baćena rukavica u lice gamerima, izavani su na dvoboj. Prvi puta kad se pojavi grafa za 4000 eura treba ju kupiti, zato jer postoji i može se kupiti. Nebu nas nitko hebal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

CP Overdrive je izazov, baćena rukavica u lice gamerima, izavani su na dvoboj. Prvi puta kad se pojavi grafa za 4000 eura treba ju kupiti, zato jer postoji i može se kupiti. Nebu nas nitko hebal.

Iskreno,ja ne bih imao nista protiv niti da kupim sve novo da bude u balansu sa rtx4090 ALI da su doslovno sve nove igre i u Path Trace varijanti pa da sam sebi kazem ,buducnost je tu i isplati se dat novce.

Kao kad su se pojavili 3DFX Voodo akceleratori pa je skoro svaka 3D igra uz softverski 3D dobila i hardverski 3D uz pomoc akceleratora....ekipa je itekako vidjela za sta daje novce i imala se velika korist.

 

Da sad imamo takvu veliku tranziciju iz Rasterizacije u Path Trace pa da od 10 novih igara 8 njih ima i u PT varijanti...Nvidija bi imala puno laksi posao.

Stvarnost je da za sad imamo sluzbeno Quake 2 RTX,Minecraft RTX,Portal RTX i sad Cyberpunk....i to je to od path traceanih igara.

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

To bu se dogodilo kad bu Nvidija plaćala sve studije tj. devove da izdvoje svoje vrijeme za ubacivanje tih pizdraija. Dok se to ne dogodi devovi nemaju nikakav interes ulagati svoje vrijeme na proizvod koji kupi 0.01% gamera (RTX 4090).

Nema tu financijskog interesa.

 

Nvidiji se isplati platiti za nekoliko naslova jer im je to reklamna kampanja koj uspijeva, gameri su poluovisnici ( ja prvi) i lagano ih je manipulirati, mene ipak teže ali nije nemoguće 

 

Gameri su tek sad počeli masovnije mijenjati gtx 1060 za rtx 3060

Steam Hardware & Software Survey (steampowered.com)

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2023 13:51 (forumaš).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

To ce se mozda desit kroz 2 generacije gpua tojest serija rtx6xxx kada ce mid range nudit snagu danasnje rtx4090.

Onda ce Path Trace imat smisla masovno ali opet....bez konzola koje to mogu,nista od toga.

Znaci oko 2027 sa Ps6 itd mozemo Path Trace ocekivat u svakoj igri 🥂

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ventus 4070 3x se dobro prodaje u mindfactry. Očekivano jer dobiju snagu rtx3080 za 100eura manje sa tdp-om 3060ti plus super hladna i tiha grafa neusporedivo naspram predhodnika. Padat će cijena jer ostali modeli se ne prodaju baš tako sjajno.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

zato postoji unreal lumen, ne treba ti graficka od 1000 EUR, jer ce raditi isto i na onoj od 200 EUR, i sto je jos bolje, bez udara na performanse.

 

primjer iz prakse https://www.artstation.com/artwork/Vy4yag

 

generalno ne kuzim svrhu ray tracinga, osim za "screen shot", dok igram nesto apsolutno ne vidim razliku u "vizualu" jer igram, ali zato osjetim razliku u fps dropu i ne bih palio ray trace ni da izgubim 1 fps :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Isto možeš reći za bilo koju grafičku postavku, staviti ih sve na low ili poisključivat, 1080p i gejmat na nekoj 1050ti sve što hoćeš
6 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
Isto možeš reći za bilo koju grafičku postavku, staviti ih sve na low ili poisključivat, 1080p i gejmat na nekoj 1050ti sve što hoćeš

kakve to veze ima sa ray tracingom?

 

1050ti ne podrzava ray tracing.

 

pricamo o aktualnim grafama koje mogu koristiti tu tehnologiju

 

uzmimo tvoju 3080 za primjer - tebi je ok da s tom grafom, kad ukljucis RT, ti fps padne za 50% i dobijes sto tocno, bolju refleksiju kundaka od puske u vodi? 

 

wtf man, pa jel nije bolje dobiti to isto i ne izgubiti nista fps-a?

 

Ray tracing je super stvar, kada bude norma, i kada fps nece patit zbog toga, isto kao sto je bilo kada je izasao Transform and Lighting  sa GeForce 256, takoder je rijetko koja grafa to mogla upogoniti, a danas niti ne znas da imas to

 

vise mi se svida Unreal rjesenje problematike, nego kako to nvidija radi, smo sam to htio reci

 

 

 

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
3dfx kaže...
picajzla0707 kaže...
Isto možeš reći za bilo koju grafičku postavku, staviti ih sve na low ili poisključivat, 1080p i gejmat na nekoj 1050ti sve što hoćeš

kakve to veze ima sa ray tracingom?

 

1050ti ne podrzava ray tracing.

 

pricamo o aktualnim grafama koje mogu koristiti tu tehnologiju

 

uzmimo tvoju 3080 za primjer - tebi je ok da s tom grafom, kad ukljucis RT, ti fps padne za 50% i dobijes sto tocno, bolju refleksiju kundaka od puske u vodi? 

 

wtf man, pa jel nije bolje dobiti to isto i ne izgubiti nista fps-a?

 

Ray tracing je super stvar, kada bude norma, i kada fps nece patit zbog toga, isto kao sto je bilo kada je izasao Transform and Lighting  sa GeForce 256, takoder je rijetko koja grafa to mogla upogoniti, a danas niti ne znas da imas to

 

vise mi se svida Unreal rjesenje problematike, nego kako to nvidija radi, smo sam to htio reci

 

 

 

 

 

 

 

 

Ti to ovdje dosta mjesas....

Unreal 5 je samo game engine dok je Raytrace/Pathtrace  tehnologija...poput rasterizacije.

 

Istina je da ako imas samo jedan raytrace tech tipa sjene ili refleksije da se moze desit da se to skoro ne primjeti a udarac na performanse moze bit velik.

Sa druge strane imas primjere gdje se path trace koristi kako bi skoro u potpunosti zamjenio rasterizaciju i tu onda imas vizialni izgled koji se klasicnim metodama ne moze oponasat...a ako bi se i mogao onda bi to iziskivalo previse vremena i vjerovatno bilo i zahtijevnije u konacnici.

Quke 2 rtx,Minecraft rtx,Portal rtx i Cyberpunk overdrive su primjeri gdje vizuali/tech izlaze iz okvira onoga sto se moze odradit klasicnim metodama.

6 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

 

Ti to ovdje dosta mjesas....

Unreal 5 je samo game engine dok je Raytrace/Pathtrace  tehnologija...poput rasterizacije.

 

Istina je da ako imas samo jedan raytrace tech tipa sjene ili refleksije da se moze desit da se to skoro ne primjeti a udarac na performanse moze bit velik.

Sa druge strane imas primjere gdje se path trace koristi kako bi skoro u potpunosti zamjenio rasterizaciju i tu onda imas vizialni izgled koji se klasicnim metodama ne moze oponasat...a ako bi se i mogao onda bi to iziskivalo previse vremena i vjerovatno bilo i zahtijevnije u konacnici.

Quke 2 rtx,Minecraft rtx,Portal rtx i Cyberpunk overdrive su primjeri gdje vizuali/tech izlaze iz okvira onoga sto se moze odradit klasicnim metodama.

Unreal je engine, Lumen je njihova pathtrace tehnologija unutar engina, na raspolaganju svima besplatno :)

 

https://docs.unrealengine.com/5.0/en-US/lumen-technical-details-in-unreal-engine/ 

 

 ili bas primjer usporedbe 

 

https://youtu.be/yBu0DeYP3Hk

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2023 15:12 (3dfx).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
3dfx kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Ti to ovdje dosta mjesas....

Unreal 5 je samo game engine dok je Raytrace/Pathtrace  tehnologija...poput rasterizacije.

 

Istina je da ako imas samo jedan raytrace tech tipa sjene ili refleksije da se moze desit da se to skoro ne primjeti a udarac na performanse moze bit velik.

Sa druge strane imas primjere gdje se path trace koristi kako bi skoro u potpunosti zamjenio rasterizaciju i tu onda imas vizialni izgled koji se klasicnim metodama ne moze oponasat...a ako bi se i mogao onda bi to iziskivalo previse vremena i vjerovatno bilo i zahtijevnije u konacnici.

Quke 2 rtx,Minecraft rtx,Portal rtx i Cyberpunk overdrive su primjeri gdje vizuali/tech izlaze iz okvira onoga sto se moze odradit klasicnim metodama.

Unreal je engine, Lumen je njihova pathtrace tehnologija unutar engina, na raspolaganju svima besplatno :)

 

https://docs.unrealengine.com/5.0/en-US/lumen-technical-details-in-unreal-engine/ 

 

 ili bas primjer usporedbe 

 

https://youtu.be/yBu0DeYP3Hk

 

 

 

Ako sam dobro skuzio, U5 rijesenje tojest Lumen je hibridno.

I dalje se koriste screen space refleksije u kombinaciji sa raytrace,takodjer sjene su hibridno rijesenje u usporedbi sa path trace itd itd.

Mozda sam u krivu....

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Rt nije samo odbljesak kundaka u vodi, osim naravno u re4 gdje su rt jedino implementirali u lokvice vode i ništa drugo.
Kad se upotrijebi kako spada, kao u metro i sličnim igrama, gdje se developeri potrude, rt čini za izgled više nego bilo koja druga postavka u igri.
Jest da to i 'košta', ali isto tako koštaju i druge tehnologije koje uljepšavaju grafiku
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice