NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.185
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Gdje tocno pise da je ovo bio povrat a ne nova grafa?

 Ne piše nigdje, ali hipotetski gdje je mogao nastati propust odnosno krađa ?

 

 1. kupac im je vratio gpu ( plastelin ) nisu provjerili, prosljedili pošiljku dalje jer je vruća roba.

 2. prodavač je negdje van dometa kamera maznuo gpu ubacio plastelin prosljedio, dvosjekli mač

    jer je kolega mogao snimiti unboxing i zajebati ih.

 3. propust je nastao u kurirskoj službi dostavljač ju je maznuo stao uz cestu prosljedio nekom frendu u auto

 4. tu je i skladište izmedu ostalog, plastelin koji ako guglaš ne može se kupiti nigdje u hrv.

 5. kolega nas laže i ide na APP ( situacija u koju ne vjerujem ) nadam se da se neće naljutiti kada pročita.

 6. kutija je došla zamotana u foliju ( nikad viđeno pri kupnji gpu ).

 7. sam dućan stoji iza toga opet APP situacija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 9:35 (mAa+_).
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

ne znam šta je bilo, ali u svakom slučaju ovo mi je lekcija da ubuduće uvijek prvo postavim mobitel na snimanje a onda otvaranje, barem za skuplje stvari

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa MSI skuplje kartice ima umotane u folije, i seal na kutiji kao na laptopima.

 

EVGA ima samo plasticni seal, dok drugi proizvodjaci najcesce imaju samo prozirni okrugli seal,

koji se moze odlijepiti.

 

 
 
 

 

E sad, ima li na toj kutiji kakav seal ili ne, pitanj je - najcesce ima - ako je prerezan ili vidljivo

bio odlijepljen, onda je kutija svakako manipulirana.

 

S obzirom da su graficke kartice danas skuplje nego laptopi sa istim grafickim karticama,

cudo je da proizvodjaci nisu dali vise paznje na to, s obzirom na balkanski sindrom,

"zajebi sistem kak god mozes i kad god mozes".

 

Logitech je to naucio na VeMil-u (UnusMedia, pa opet VeMil, danas nemam pojma jel postoje pod nekim imenom),

jer VeMil je razbio jednu topkovnicu, sacuvao dijelove tipkovnice, i kad su god dobivali tipkovnicu ili mis na reklamaciju,

prvo su fotografirali tipkovnicu koja je reklamirana (cijela + serijski broj), a onda su fotografirali vec razbijenu tipkovnicu

sa ceduljicom na kojoj pise broj naloga koji se dobije od Logitecha.

 

E sad - to su radili "privatno", zato su privatni korisnici najebali, Logitech vise nije slao zamjensku robu u HR,

a VeMil je kao uvoznik, a isto tako i preko ASBIS-a (nekad ISA Hardware) i Microlinea - mjenjao neispravne nerazbijene tipkovnice.

Na taj nacin su za svaku tipkovnicu za zamjenu dobili dvije - i kad su u Logitechu nakon nekog vremena skuzili da za jedan SN

dobijaju dvije reklamacije - jednu od korisnika a jednu od uvoznika - blokirali su na par godina sav support krajnjim korisnicima.

 

Nadam se da ces ovu situaciju nekako rijesiti, i da nije zajebancija s tvoje strane - vjerujem da nije, jer nebi zajebavao veliki lanac

trgovina i dostavu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...
Evo da javim nista nisam uspio rjesiti svi me samo salju od jednog do drugog, prebacuju sada na ups, iz upsa na notebooksbilliger. Ocajan sam ne mogu vjerovati da su mi podvalili kutiju bez graficke.!! Uzas

 

citam ovo i sve me presjeklo u zelucu ko da se meni dogodilo.. suosjecam kolega 

 

jebote nebude ti ni na kraj pameti, racunas pa ne kupujes s njuskala i onda ovako nesto.. uzas

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel mogu uzeti graficku tipa 3080ti iz webshopa pa se malo igrat šnjome 10ak 12 dana pa ju vratit nazad

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
GSP kaže...

Jel mogu uzeti graficku tipa 3080ti iz webshopa pa se malo igrat šnjome 10ak 12 dana pa ju vratit nazad

 Što ako ti plastelin dođe ...

BE HAPPY 要開心 : )
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 17:52 (Joe Cooker).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Bez problema, samo izbjegavat Links, ja sam kupio 3060ti gigabyte u Mindfactory, vratio nazad unutar 14 dana i napravili mi full refund.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zenska prodaje u susjednom kvartu za 850eu  MSI GeForce RTX 3080 Ti GAMING X TRIO 12GB GDDR6X 

Eto ima i postenih cijena 🥂

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

haha danas mi dodje grafička sa notebooksbilliger.de

nova zapakirana dakleu najlonu 

otvorim kad ono unutra plastelin hebeni...malo se nisam šlogirao

umjesto 3080 ti ja dobijem plastelin

 

PS: vjerovatno im je netko radio povrat i onda ih zeznio i sve to lijepo spakirao u najlon (posto te graficke inace ne dolaze u najlonu)

 

Je li ovo neka zezancija? Ili.. ništa mi nije jasno! 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

....nope..real life....

8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
Horned Reaer kaže...

haha danas mi dodje grafička sa notebooksbilliger.de

nova zapakirana dakleu najlonu 

otvorim kad ono unutra plastelin hebeni...malo se nisam šlogirao

umjesto 3080 ti ja dobijem plastelin

 

PS: vjerovatno im je netko radio povrat i onda ih zeznio i sve to lijepo spakirao u najlon (posto te graficke inace ne dolaze u najlonu)

 

Je li ovo neka zezancija? Ili.. ništa mi nije jasno! 

 nista cudno

 

https://petapixel.com/2018/02/24/man-says-ordered-6000-dslr-amazon-got-rocks-bricks/

 

Narucio profesionalni fotoaparat, dobio kamenje.

Kutija je bila u foliji iako Canon to ne radi

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

BTW naletio već na par postova na redditu sa sličnim situacijama kao ovaj plastelin.


Neki lik je dobio čekić isto tako upakiran i isto su ga odjebali.

 

Veliki problem sa grafičkim karticama je što ne dolaze u foliji i nemaju nikakav "security seal" osim one prozirne naljepnice koju da teoretski netko hoće može samo malo fenom zagrijati i odljepi se bez ikakvog problema ili vidljivog otvaranja.

 

E sad u tom slučaju ni snimanje otvaranja ništa ne znači jer teoretski možeš uzet kutiju ljepo zagrijati naljepnicu, unutra ubaciti plastelin i onda upaliti snimanje i eto ti čuda unutra je plastelin.

 

 

Mislim da se ovo svodi na kraju krajeva isključivo na dobru volju trgovca da vrati lovu ili ponudi nešto drugo. Neznam što sa zakonske strane može pomoći kupcu da istjera pravdu.

 

 

Sretno u svakom slučaju!

#YOLO
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ovo me baš zanima kako će se završiti... mene bi šlag strefio :-D

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Potencijalno ono što bi moglo biti "dokazivo" je da doslovno snimate otvaranje vrata poštaru odnsono primopredaju ruka u ruku i onda neprekidnom snimkom otvarati paket...

Ima puno takvih slučajeva i snimki pa pogotovo kolko god da je suludo i creepy za grafičke koje se u današnje vrijeme kradu na najjače ili bilo što naručujete a da je jako vrijedno preporuka je na takav način preuzimati pakete.

#YOLO
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
AdR03 kaže...

Potencijalno ono što bi moglo biti "dokazivo" je da doslovno snimate otvaranje vrata poštaru odnsono primopredaju ruka u ruku i onda neprekidnom snimkom otvarati paket...

Ima puno takvih slučajeva i snimki pa pogotovo kolko god da je suludo i creepy za grafičke koje se u današnje vrijeme kradu na najjače ili bilo što naručujete a da je jako vrijedno preporuka je na takav način preuzimati pakete.

Gore je čovjek platio 6000 USD kameru i dobio kamenje i to preko najvećeg reselera na planeti.

Mislim u takvim situacijama ne želim ništa da znam. Šta ako sam krenuo na posao i ostavio sebi kao glavni ćef poslije posla da to fino otpakujem? Mislim u današnjem svijetu nije ništa za ne povjerovati i da je čudno - ljudi vam u kuću uđu upere pištolj i iznesu sve što im se sviđa... ali ovo me čudi što radi Amazon... doduše od sinog bahaćenja bilo bi čudno da se tako nešto ne dogodi.

U BiH je poštar bio "siguran" da će dobiti na kladionici, čitavu mirovinu za neko selo uložio u datu utakmicu i - izgubio. Naravno priznao je sve policiji, osiguranje je valjda platilo.. ili sama pošta.. a što se dalje sa njim dogodilo - blage veze ne'am. Ali da ne trolamo temu, kolega će nas izvjestiti kako je prošlo.

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

mislim da bi prvi korak trebao biti prijava nasoj policiji ( 12k je vec ozbiljno kazneno djelo ) te zatim poslati dopis putem odvjetnika njihovom shopu i policiji. nakon toga preostaje blacenje po forumima i nada da im je los marketing skuplji od jedne graficke kartice pa da ce izvrsiti povrat. sretno kolega 

 

 

p.s nakon sto sam vidio ovu situaciju dode mi da pocnem gulit narancu prije kupnje ispred babe na placu da se uvjerim da nije zemlja unutra..

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Iskreno mislim da bi me lupio infarkt da naručim karticu za cca 10tkn i dobijem plastelin, pa ovo nisu istine.

 

Mislim da je ovo jako dobra lekcija da kad napokon piknem grafičku po prihvatljivijoj cijeni da ću svakako otvarati kutiju kod samog preuzimanja paketa od strane dostavne službe, uopće me ne zanima što im se uvijek žuri ali sa takvim skupim stvarima nema zajebancije. Nadam se da će kolega sa foruma uspjeti dobiti povrat love ili karticu u brzom roku, mislim da bi NBB trebao biti respektabilan webshop makar ako je ovo došlo direktno od njih i nitko nije prčkao po paketu usput.... jebemti ovo me naživciralo a nemam veze sa tim, strašno.

What doesn't kill you only makes you stronger.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

još se natežem sa njima

danas sam stavio na njihov forum slike i sve pa su mi prvo maknuli post 

a kad sam opet stavio su maknuli link na slike koji sam stavio da ljudi ne vide sramotu valjda 

i odgovor kao da im se javim na email i zakljucali mi temu da ne mogu reply

 

be Cool
2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

još se natežem sa njima

danas sam stavio na njihov forum slike i sve pa su mi prvo maknuli post 

a kad sam opet stavio su maknuli link na slike koji sam stavio da ljudi ne vide sramotu valjda 

i odgovor kao da im se javim na email i zakljucali mi temu da ne mogu reply

 

 Taman sam te htio pronaći da pitam kako napreduje razvoj događaja.

 Katastrofa, jesi ih pitao možda jel "gpu" bila povrat pa samo prosljeđena

 tebi ?

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

ja sam im rekao da je gpu bio povrat jer je bila jedna na lageru samo

i da to provjere... budem postao daljni razvoj događaja

be Cool
15 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

ja sam im rekao da je gpu bio povrat jer je bila jedna na lageru samo

i da to provjere... budem postao daljni razvoj događaja

 Sretno kolega. Nevjerovatno, da se ti sad moraš natezati za svoj novac sa idijotima koji nisu odradili svoj posao kako treba.

Imam ja isto ovih dana jednu situaciju, srećom radi se o značajno manjem iznosu, no svejedno.

Kad si u pravu a netko te pravi budalom i izvlači ti živce na slamku.

K'o sa banderama da vodiš konverzaciju a ne sa živim ljudima.

Uglavnom, nema popuštanja, ma ni milimetra. Nek se *ebu!

 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Strasno je ovo sa plastelinom i natezanjem, uzas, nadam se da ces uspjeti istjerat to do kraja..

Kod mene srecom nije bio plastelin, stigle dvije prinove :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
9 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Lewis kaže...

Strasno je ovo sa plastelinom i natezanjem, uzas, nadam se da ces uspjeti istjerat to do kraja..

Kod mene srecom nije bio plastelin, stigle dvije prinove :).

 Gdje si kupio i po kojim cijenama?

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Lewis kaže...

Strasno je ovo sa plastelinom i natezanjem, uzas, nadam se da ces uspjeti istjerat to do kraja..

Kod mene srecom nije bio plastelin, stigle dvije prinove :).

 

 Što si prodao bubrege?

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

ja sam im rekao da je gpu bio povrat jer je bila jedna na lageru samo

i da to provjere... budem postao daljni razvoj događaja

 

meni i dalje nije jasno kako oni mogu sebi dopustiti da ne provjere sadržaj povrata. Jel moguće u teoriji da im je grafa tako stigla od proizvođača, da je netko tko radi na pakovanjima to izveo? Ili neki posrednik?

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

UziShop, cijena "povoljna" ;).

I ne nisam prodavao bubrege, za sad :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Lewis kaže...

Strasno je ovo sa plastelinom i natezanjem, uzas, nadam se da ces uspjeti istjerat to do kraja..

Kod mene srecom nije bio plastelin, stigle dvije prinove :).

 Koja ti je adresa :D

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
psihoroba kaže...
Lewis kaže...

Strasno je ovo sa plastelinom i natezanjem, uzas, nadam se da ces uspjeti istjerat to do kraja..

Kod mene srecom nije bio plastelin, stigle dvije prinove :).

 Koja ti je adresa :D

 i kad nisi doma? :D

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

U biti kod mene je sad rezultat nerjesen 2:2 Ampere vs Turing :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2021 9:23 (Lewis).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koliko brzo se rasprodaju ove 3080-ice koje dođu npr. u ADM? Neda mi se zafrkavati sa povratom novca preko firme ako ih nemaju na zalihi, često vidim da imaju na par sati karticu na stranici i piše "Po narudžbi", al imam osjećaj da su sve rasprodane i ne maknu ih dosta brzo. Sasvim sumnjam da garantiraju isporuku ako i ubaciš u košaricu i platiš. Evo npr sad ima EVGA 3080 za 8.500kn kaj mi je skoro prihvatljiva cijena, pa pitam ako ima netko iskustva.

What doesn't kill you only makes you stronger.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice