NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.115
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa nece se odrec sigurno,pretpostavljam da Nvidia sprema cjelu lepezu specijaliziranih grafa za rudarenje koje ce vjerovatno kostat vise nego LHR gaming modeli.

Barem mi ovakav razvoj situacije djeluje logicno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
rokonja kaže...
MEGATAMA kaže...

Vidjet cemo kakva ce bit 4xxx generacija,ne bih se zacudio da je dizajnirana oko LHR.

 

 A čemu to, kome to treba? U ova govnarska vremena.

Mislis kome treba nova serija...nisam bas skuzio sto zelis rec?

Ako si se referirao na novu seriju....pa uvjek dolaze nove.

 

 Neka naprave grafu za mining i amaen. Pa ni ove 3xxx serije nemožeš kupit i ak možeš preskupo. Koga ga bi trebala veselit 4xxx serija, što fali ovoj seriji osim što je preskupa, koliko bi ova trebala koštat?

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rokonja kaže...
MEGATAMA kaže...
rokonja kaže...
MEGATAMA kaže...

Vidjet cemo kakva ce bit 4xxx generacija,ne bih se zacudio da je dizajnirana oko LHR.

 

 A čemu to, kome to treba? U ova govnarska vremena.

Mislis kome treba nova serija...nisam bas skuzio sto zelis rec?

Ako si se referirao na novu seriju....pa uvjek dolaze nove.

 

 Neka naprave grafu za mining i amaen. Pa ni ove 3xxx serije nemožeš kupit i ak možeš preskupo. Koga ga bi trebala veselit 4xxx serija, što fali ovoj seriji osim što je preskupa, koliko bi ova trebala koštat?

 kad eth pređe na PoS iduce godine vjerujem da ce bit hrpetina grafi na trzistu za bagatela cijene... o majnanju nekih drugih valuta je bezveze govorit, slabo kostaju,slaba tehnologija. bit ce mininga uvijek,al na eth otpada monopolistički broj.

dakle kad ETH pređe na PoS mining i pohlepa za grafama ce izumrijeti

3 godine
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Uvjiek neke priče i proročanstva next year bla bla. Isto smo već slušali. Kripto je tu i neće nestati, želiš se igrati imaš Xbox za 2000 kn ili PS5/jači Xbox za 4000kn. 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
WadeWilson kaže...

Uvjiek neke priče i proročanstva next year bla bla. Isto smo već slušali. Kripto je tu i neće nestati, želiš se igrati imaš Xbox za 2000 kn ili PS5/jači Xbox za 4000kn. 

 nema to veze s proročanstvima. eth prelazi na proof of stake, mining sa GPU vise nece trebati za mrežu

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nebitno, ak sad krene novi bull run i dovoljno digne cijene ovim ostalim altovima bit ce sta za majnat bez brige. Mozda nece biti tak profitabilno al daleko od toga da ce svi prodavat kartice.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Nebitno, ak sad krene novi bull run i dovoljno digne cijene ovim ostalim altovima bit ce sta za majnat bez brige. Mozda nece biti tak profitabilno al daleko od toga da ce svi prodavat kartice.

 naveo sam to kao mogućnost, al se isto tako sjecam hrpetine 1080ti 2018. za 2700kn/kom.

 

Šta mislite da ce svi ostavit 10-50-100-500 kartica kad se eth vise neće moći majnati...

3 godine
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
GrimReaperKC kaže...
WadeWilson kaže...

Uvjiek neke priče i proročanstva next year bla bla. Isto smo već slušali. Kripto je tu i neće nestati, želiš se igrati imaš Xbox za 2000 kn ili PS5/jači Xbox za 4000kn. 

 nema to veze s proročanstvima. eth prelazi na proof of stake, mining sa GPU vise nece trebati za mrežu

 Majnati će se nešto drugo tada...

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 13:07 (WadeWilson).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
WadeWilson kaže...
GrimReaperKC kaže...
WadeWilson kaže...

Uvjiek neke priče i proročanstva next year bla bla. Isto smo već slušali. Kripto je tu i neće nestati, želiš se igrati imaš Xbox za 2000 kn ili PS5/jači Xbox za 4000kn. 

 nema to veze s proročanstvima. eth prelazi na proof of stake, mining sa GPU vise nece trebati za mrežu

 Majnati će se nešto drugo tada...

 šta, raven?

 

bude bežanija n00bova kad zlatna koka eth vise nece ici preko gpu i pun oglasnik grafa. struja košta, održavanje zahtijeva vremena..a shi?coinovi nisu baš nešto na što se valja kladiti s par desetaka tisuca eura u hardwareu.

al eto nisam nikog došao ovdje razuvjeravat, kao i uvijek #timewilltell

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 13:12 (GrimReaperKC).
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
GrimReaperKC kaže...
WadeWilson kaže...
GrimReaperKC kaže...
WadeWilson kaže...

Uvjiek neke priče i proročanstva next year bla bla. Isto smo već slušali. Kripto je tu i neće nestati, želiš se igrati imaš Xbox za 2000 kn ili PS5/jači Xbox za 4000kn. 

 nema to veze s proročanstvima. eth prelazi na proof of stake, mining sa GPU vise nece trebati za mrežu

 Majnati će se nešto drugo tada...

 šta, raven?

 

bude bežanija n00bova kad zlatna koka eth vise nece ici preko gpu i pun oglasnik grafa. struja košta, održavanje zahtijeva vremena..a shi?coinovi nisu baš nešto na što se valja kladiti s par desetaka tisuca eura u hardwareu.

al eto nisam nikog došao ovdje razuvjeravat, kao i uvijek #timewilltell

 

ja isto u ovo vjerujem, priča se i na redditu, mora se to sve malo stišat kad ether ode iz gpu mininga

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

samo ethash algo ima 13 coina za majnat, medju njima je i ethereum, a di su jos drugi algoritmi, raven, ergo, conflux, flux, cortex, firo, ryo, zano, vertcoin. Majning je tek u uzletu (od 2009). Kripto mojsijama nema nekog ozbiljnijeg gejminga do daljnjeg :).

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 14:02 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 23:01 (volegradele).
Moj PC  
8 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Frajer vec par dana objavljuje takve pizdarije, ozbiljni psihicki problemi i puno slobodnog vremena.

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kolika bi trebala biti normalna cena u evrima za ovaj RTX 3060 Ti model ako bi izuzeli ovu ludu situaciju sa kriptovalutama.

Model je: https://www.asus.com/Motherboards-Components/Graphics-Cards/Dual/DUAL-RTX3060TI-O8G-V2/

Da li je 850 evra mnogo? Mislim, svakako jeste ali da li je "realna" cena bar blizu?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 16:36 (Dragonbane).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

400eura bi bila "normalna" cijena

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Evo da javim nista nisam uspio rjesiti svi me samo salju od jednog do drugog, prebacuju sada na ups, iz upsa na notebooksbilliger. Ocajan sam ne mogu vjerovati da su mi podvalili kutiju bez graficke.!! Uzas
be Cool
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dragonbane kaže...

Kolika bi trebala biti normalna cena u evrima za ovaj RTX 3060 Ti model ako bi izuzeli ovu ludu situaciju sa kriptovalutama.

Model je: https://www.asus.com/Motherboards-Components/Graphics-Cards/Dual/DUAL-RTX3060TI-O8G-V2/

Da li je 850 evra mnogo? Mislim, svakako jeste ali da li je "realna" cena bar blizu?

 

Puno je 850€, evo ti za 616€ https://www.amazon.de/dp/B08P2HBBLX?tag=partalertde-21&linkCode=ogi&th=1&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Pitanje koliko dugo ce biti ta cijena, svako malo se mijenja.....Cak je bila 560€ 

Samo sta pise da je dostava kroz 5 mjeseci.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 20:20 (evincar).
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 DukeOs Reci, što ti nije jasno? Trznulo te?

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pogledaj na kutiji tj naljepnici da li je bio zapis težine paketa, izvaži to sa tim plastelinom te potraži koliko ima ta kartica po specifikacijama. 

15 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...

haha danas mi dodje grafička sa notebooksbilliger.de

nova zapakirana dakleu najlonu 

otvorim kad ono unutra plastelin hebeni...malo se nisam šlogirao

umjesto 3080 ti ja dobijem plastelin

 

PS: vjerovatno im je netko radio povrat i onda ih zeznio i sve to lijepo spakirao u najlon (posto te graficke inace ne dolaze u najlonu)

 

 Ajd', ako ništa...barem si me ovom fotografijom podsjetio na Pelikan firmu da još uvijek postoje ;)

Šalu nastranu, ovo je prestrašno. Nekom bi se mame na*ebao i usput i krvi napio da mi se dogodilo takvo što.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
15 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Lewis kaže...

Nego koje su im to sad nove fore sa 2.5 godine garancije (30mjeseci) ?Zasto nije 3 godine kao vecina drugih ?

 Iste fore kao sa čašicom jogurta koja je sad 180g umjesto 200g ili pak od 400g kave umjesto 500g kako je bilo prije.

Pederska posla. Pederluk zavladao u svim sferama pa tako osim što im nije dovoljno što im grafičke koštaju k'o 

Sv. Petra kajgana, još ti odreže i garu za pol godine. Nabijem im ga svima redom, i to čisto heteroseksualno, ne pederski :D

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...
Evo da javim nista nisam uspio rjesiti svi me samo salju od jednog do drugog, prebacuju sada na ups, iz upsa na notebooksbilliger. Ocajan sam ne mogu vjerovati da su mi podvalili kutiju bez graficke.!! Uzas

 Aha sad je kurirska služba "kriva" za njihov

 traljavo odrađeni povrat.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...
Evo da javim nista nisam uspio rjesiti svi me samo salju od jednog do drugog, prebacuju sada na ups, iz upsa na notebooksbilliger. Ocajan sam ne mogu vjerovati da su mi podvalili kutiju bez graficke.!! Uzas

Ovo je next-level situacija...Tipa naslovi na indexu:"podvalili mu ciglu pod mobitel", samo kaj se ovdje radi o respektabilnom dućanu. Ne znam kako UPS može biti kriv...

 

Jebi mater notebooksbilliger-u, kakve su ovo gluposti, ovo ni kod nas nema.

 

Sretno s riješavanjem situacije.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...
Evo da javim nista nisam uspio rjesiti svi me samo salju od jednog do drugog, prebacuju sada na ups, iz upsa na notebooksbilliger. Ocajan sam ne mogu vjerovati da su mi podvalili kutiju bez graficke.!! Uzas

Kolega, to je vec ozbiljno sranje. Odma trazi kontakt nekoga vodeceg iz shopa i optuzi zaposlenika koji pripremao paket ili zaprimio prilikom reklamacije.

 

Nek se prze na svojoj vatri, radio sam slican posao, tako da je8iga.

 

P.s. kao backup zaprijeti objavom po vecini tech foruma u DE.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 8:11 (metallic).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Problem je što oni ne mogu znati da on nije stavio taj plastelin. Tako bi mogao onda svatko dobiti 2 kartice umjesto jedne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
AFARON kaže...

Problem je što oni ne mogu znati da on nije stavio taj plastelin. Tako bi mogao onda svatko dobiti 2 kartice umjesto jedne.

 

Da, ali čovjek je već više puta naručivao od njih i nikad nije bilo problema, uvijek im je uredno plaćao. Oni su također svjesni da ne znaju šta je u toj kutiji, jer je očito nisu pregledali, a dostavljač iz UPSa nije mogao sam nešto ukrasti jer je kutija bila zapečačena kad je stigla. 

 

U svakom slučaju podrška za kolegu, nadam se da će sve dobro proći, evo majke mi sjedim na poslu i sekiram se oko ove situacije

7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Horned Reaer kaže...
Evo da javim nista nisam uspio rjesiti svi me samo salju od jednog do drugog, prebacuju sada na ups, iz upsa na notebooksbilliger. Ocajan sam ne mogu vjerovati da su mi podvalili kutiju bez graficke.!! Uzas

 

Imas pravo vratiti natrag u roku 14 dana o njihovom trosku. To im napisi, jer kad oni dobiju plastelin, onda ces im ti reci da se oni jave UPS-u.

 

Svaka posiljka ima osiguranje, naravno, nebitno cije ce platiti, ili trgovina ili dostava, al ti svakako si tu ostecen za neciju packu.

No i ja vjerujem da je do dostave. 2018. saljem GTX 1060 6GB za HR, osigurao do 500€ (tad sam ju platio nekih 370€),

i tracking ide Innsbruck-Bec-Ljubljana-Zagreb, i u ZG se gubi trag.

Dostava je placena sa isporukom u roku 5 dana.

 

Nakon 5 dana sam prijavio Hermesu da je nestala posiljka.

U AT je vozio Hermes, kroz SLO Overseas Express, u HR HPE.

 

Nije bilo problema, Hermes je trazio podatke o posiljci, presliku racuna i broj mog tekuceg.

U roku 3 dana sam dobio na mail potvrdu od 500€ odstete, a HR HPE je dobio racun od Hermesa.

 

Kupio opet GTX 1060 6GB za par dana, posalo ponovno, tad je dosla - valjda su u posti naucili da se sa austrijancima ne isplati zajebavati,

imaju vise odvjetnika nego sto HP ima direktora.

 

Sretno!

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 9:03 (Čitatelj).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
AFARON kaže...

Problem je što oni ne mogu znati da on nije stavio taj plastelin. Tako bi mogao onda svatko dobiti 2 kartice umjesto jedne.

Dada, i kaj sad? Nažalost postalo je normalno (bar kod mene) da kad ti dođe paket, prvo kaj napraviš je postaviš tripod i 3-4 kamere, stisneš REC i onda ideš otvarati paket...Jer ne daj bože da je neko sranje, ti moraš imati 25GB dokaza o tome, inače piši kući propalo.

 

Vraćao sam 2 laptopa unutar 2 tjedna iz Mall.hr, oba otvarana i sjebana. Nabijem na ku*ac te trgovce i njihovo đubretarsko poslovanje.

2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
AFARON kaže...

Problem je što oni ne mogu znati da on nije stavio taj plastelin. Tako bi mogao onda svatko dobiti 2 kartice umjesto jedne.

 Istina, ali ne mogu ni "znati" da je. A ako im u povijesti kupovine stoji kao fer kupac

 sa više transakcija i bez problema, zašto bi sad najednom išao u pokušaj prevare ?

 

 Kao što je kolega sam naveo paket je bio sumnjiv u startu, mislim da nitko od nas

 u životu još nije kupio novu gpu iz dućana i da je kutija bila umotana u bilo kakvu foliju.

 Iako osobno smatram da bi ih trebali pakirati onako apple-ovski u foliju pogotovo takve

 skuplje igračke.

 

 Ja sam nedavno kupio drugu omegu za ženu i dobio slom živaca kad mi je poslala

 sliku dok sam bio na poslu da je sve raspakirala, na moj upit zašto je to napravila

 jer zna da imam običaj unboxing skupljih stvari posnimat rekla mi je da je to napravila

 jer kutija bila prljava i prašnjava i htjela ju je što prije van stana.

 

 Slična glupost mi se mogla desiti, pa bi ispalo da sam ih ja pokušao prevariti.

 Nažalost mislim da se manje može vjerovati trgovinama nego ljudima.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gdje tocno pise da je ovo bio povrat a ne nova grafa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice