NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.785.395
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...
mislioc kaže...
Plejstejšn košta kao pola Rtx 3080 pametnom dosta. I da igre izgledaju fenomenalno na toj konzolici od 500 eura. Plejka za gaming, laptop za surfanje i piskaranje, pc za qurac. Prošla su vremena sjedenja prikovan za stolac, sad lijepo zalegnem i uzmem kontroler i pikam na 55incha.

 Prosla vremena, a esports PC gaming raste iz godine u godinu...kao i gamerski brendovi 

 

U vecini zemalja s malo jacom plateznom moci, $2k za PC je nikakav problem i cjenovno gledaju razlika izmedu toga i jeftinijih igara i PS/Xboxa je bitno manja

 Te e-sports možeš igrat i na kartici od 1000kn zato jer su super optimizirane i moraju biti dostupne širokim masama. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...

 Te e-sports možeš igrat i na kartici od 1000kn zato jer su super optimizirane i moraju biti dostupne širokim masama. 

 Možeš, ali profiči uvijek igraju na top konfiguracijama.. u biti glupa rasprava jer se za pc gaming tvrdi da je mrtav još od pentiuma 4 pa nikako da izumre.

 

Mene recimo muči ako su oni u ps5 uspjeli ugurati stroj od apu-a, ssd (i to ne bilo kakav), blu ray čitač, kontroller i sve živo za 500$ na čemu se je točno štedjelo? Ovo iskreno zvuči predobro da bi bilo istinito i nebi me čudilo da su uštedjeli na hlađenju ili nečem sličnom pa da se ps5 čuje ko f-16 kad kresneš neku 4k60fps igru.. 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
PC je pc konzole su konzole i neka si kupi tko sta voli a ja obicno kupim oboje! I jos laptop uz to da imam za tipkanje
be Cool
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Motorino kaže...
mislioc kaže...

 Te e-sports možeš igrat i na kartici od 1000kn zato jer su super optimizirane i moraju biti dostupne širokim masama. 

 Možeš, ali profiči uvijek igraju na top konfiguracijama.. u biti glupa rasprava jer se za pc gaming tvrdi da je mrtav još od pentiuma 4 pa nikako da izumre.

 

Mene recimo muči ako su oni u ps5 uspjeli ugurati stroj od apu-a, ssd (i to ne bilo kakav), blu ray čitač, kontroller i sve živo za 500$ na čemu se je točno štedjelo? Ovo iskreno zvuči predobro da bi bilo istinito i nebi me čudilo da su uštedjeli na hlađenju ili nečem sličnom pa da se ps5 čuje ko f-16 kad kresneš neku 4k60fps igru.. 

 Ne moraju na nicem stedjet kad mogu prodat konzolu ispod cijene i gubit lovu na njoj.
S obzirom na velicinu konzole ne vjerujem da ce bit bucna

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da, Sony subvencionira konzolu. Zarađuje na igrama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Motorino kaže...

 Možeš, ali profiči uvijek igraju na top konfiguracijama.. u biti glupa rasprava jer se za pc gaming tvrdi da je mrtav još od pentiuma 4 pa nikako da izumre.

 

Mene recimo muči ako su oni u ps5 uspjeli ugurati stroj od apu-a, ssd (i to ne bilo kakav), blu ray čitač, kontroller i sve živo za 500$ na čemu se je točno štedjelo? Ovo iskreno zvuči predobro da bi bilo istinito i nebi me čudilo da su uštedjeli na hlađenju ili nečem sličnom pa da se ps5 čuje ko f-16 kad kresneš neku 4k60fps igru.. 

 To bi ih pokopalo instantno, javna je tajna da prodaju konzole s gubitkom, no zarađuju kroz igre i razne usluge. A i cijene PC komponenti su daleko prenapuhane, pogotovo grafičke kartice čije su cijene zbog onih majnera otišle u nebo i nakon toga se nisu više vratile. Proizvođači hardvera imaju puno prostora za snižavanje cijena, no ne i previše razloga za to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 23:04 (Riot).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Plejstejšn košta kao pola Rtx 3080 pametnom dosta. I da igre izgledaju fenomenalno na toj konzolici od 500 eura. Plejka za gaming, laptop za surfanje i piskaranje, pc za qurac. Prošla su vremena sjedenja prikovan za stolac, sad lijepo zalegnem i uzmem kontroler i pikam na 55incha. A vi si štelajte detalje na tim poluispravnim Rtx izmišljotinama.

Meni je jasno kaj ti hoćeš reći, al ak te to apsolutno ne zanima i "prošla su vremena", kartice su ti skupe, nema ti to smisla... a kaj ti delaš na ovoj temi?

 

Ne tjeram te, ne smetaš mi, zaista me zanima koji je to driver u tebi doć ovdje i govorit kak je to besmisleno? Za čitat o napretku tehnologije ne moraš onima koje zanima i kupuju govorit da je glupo, a ako nemaš ni informativno interesa... a kaj te tjera? Pa ima tema...

 

Zaista, iskreno me ne smetaš, donekle razumijem i donekle se slažem, ali tako odriješito reć kak je to bezveze, a opet bit tu i tu to govorit.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
mislioc kaže...
Plejstejšn košta kao pola Rtx 3080 pametnom dosta. I da igre izgledaju fenomenalno na toj konzolici od 500 eura. Plejka za gaming, laptop za surfanje i piskaranje, pc za qurac. Prošla su vremena sjedenja prikovan za stolac, sad lijepo zalegnem i uzmem kontroler i pikam na 55incha. A vi si štelajte detalje na tim poluispravnim Rtx izmišljotinama.

Meni je jasno kaj ti hoćeš reći, al ak te to apsolutno ne zanima i "prošla su vremena", kartice su ti skupe, nema ti to smisla... a kaj ti delaš na ovoj temi?

 

Ne tjeram te, ne smetaš mi, zaista me zanima koji je to driver u tebi doć ovdje i govorit kak je to besmisleno? Za čitat o napretku tehnologije ne moraš onima koje zanima i kupuju govorit da je glupo, a ako nemaš ni informativno interesa... a kaj te tjera? Pa ima tema...

 

Zaista, iskreno me ne smetaš, donekle razumijem i donekle se slažem, ali tako odriješito reć kak je to bezveze, a opet bit tu i tu to govorit.

 Zato sto i sam zna da nije istina, i da i Nvidija i AMD imaju rekordnu prodaju.

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

hardverski je čista istina, pored novih konzola i cijena ni jedan pc tu nema što tražiti kad je igranje u pitanju za prosječnog korisnika. problem je što taj hardver naplaćuju kroz skuplje igre i obaveznu pretplatu za mrženo igranje, što komplicira odabir mnogima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Komentar na to kako pc polako ne izumire:

https://www.statista.com/statistics/272595/global-shipments-forecast-for-tablets-laptops-and-desktop-pcs/

 

Nije nikakva tajna da se pc komponenti sve manje i manje prodaje i to na račun konzola i najviše na račun pametnih telefona.

 

The PC gaming industry was worth an estimated $33.4B in 2018, accounting for roughly 25 percent of all gaming spending. Consoles account for slightly more market share, at 28 percent, while mobile gaming’s $63.2B is estimated at 47 percent. But if a new report from Jon Peddie Research is correct, up to 20 million PC gamers could decamp for consoles over the next three years, mostly from the lower end of the market.

 

Ali vidim da sa ovim idemo debelo off topic, tako da bi bilo dobro da zaključimo ovu debatu i puknemo fokus nazad na Ampere

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

hardverski je čista istina, pored novih konzola i cijena ni jedan pc tu nema što tražiti kad je igranje u pitanju za prosječnog korisnika. problem je što taj hardver naplaćuju kroz skuplje igre i obaveznu pretplatu za mrženo igranje, što komplicira odabir mnogima.

 

sve ima svoje, ja sam bio i bit ću prvo za pc master race. Pogotovo jer imam konzolu i znam jako dobro njene mane. Mi ovdje pričamo o nekakvim high-end entuzijastičnim konfama, a masa ljudi sklopi komp za 5000 kn uzme monitor za 1200 kn i piče ko ludi PC, bez ikakvih konzolaških zajebancija. MASA ljudi i dalje igra PC i igrat će. Ja imam tu sreću da si mogu priuštiti oboje, i hoću ali isključivo zbog sony ekskluziva, inače ne bi prismrdio konzoli. Tokom zadnjih godinu dana samo epic store mi je dao za đabe igara koje bi da sam ih kupovao na konzoli platio kao jednu RTX 3070. Nemojte me krivo shvatiti, ne govorim da sam tu uštedio ili tako nešto, svaki gaming je trošak, ali ima itekako smisla odabrati i PC usprkos početne bolje cijene konzole

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
forumaš kaže...

hardverski je čista istina, pored novih konzola i cijena ni jedan pc tu nema što tražiti kad je igranje u pitanju za prosječnog korisnika. problem je što taj hardver naplaćuju kroz skuplje igre i obaveznu pretplatu za mrženo igranje, što komplicira odabir mnogima.

 

sve ima svoje, ja sam bio i bit ću prvo za pc master race. Pogotovo jer imam konzolu i znam jako dobro njene mane. Mi ovdje pričamo o nekakvim high-end entuzijastičnim konfama, a masa ljudi sklopi komp za 5000 kn uzme monitor za 1200 kn i piče ko ludi PC, bez ikakvih konzolaških zajebancija. MASA ljudi i dalje igra PC i igrat će. Ja imam tu sreću da si mogu priuštiti oboje, i hoću ali isključivo zbog sony ekskluziva, inače ne bi prismrdio konzoli. Tokom zadnjih godinu dana samo epic store mi je dao za đabe igara koje bi da sam ih kupovao na konzoli platio kao jednu RTX 3070. Nemojte me krivo shvatiti, ne govorim da sam tu uštedio ili tako nešto, svaki gaming je trošak, ali ima itekako smisla odabrati i PC usprkos početne bolje cijene konzole

 slažemo se u potpunosti, vjerujem da nisam nipisao ništa drugo. jer za 3000 kn nema šanse sklopiti 8/16 dobar cpu, matičnu ploču, super brzi SSD i grafu u rangu RTX 2080, kućište, DDR6 memoriju, napajanje, kontroler. i to još sve novo.

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Znam da je off-topic, ali kad ste potegnuli konzole i RT i 4K/60fps...Evo remaster Spider-Man PS5 (4K/60 i RT) vs PS4.

 

Znam da neke klada spominjala...

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
Cansee kaže...
forumaš kaže...

hardverski je čista istina, pored novih konzola i cijena ni jedan pc tu nema što tražiti kad je igranje u pitanju za prosječnog korisnika. problem je što taj hardver naplaćuju kroz skuplje igre i obaveznu pretplatu za mrženo igranje, što komplicira odabir mnogima.

 

sve ima svoje, ja sam bio i bit ću prvo za pc master race. Pogotovo jer imam konzolu i znam jako dobro njene mane. Mi ovdje pričamo o nekakvim high-end entuzijastičnim konfama, a masa ljudi sklopi komp za 5000 kn uzme monitor za 1200 kn i piče ko ludi PC, bez ikakvih konzolaških zajebancija. MASA ljudi i dalje igra PC i igrat će. Ja imam tu sreću da si mogu priuštiti oboje, i hoću ali isključivo zbog sony ekskluziva, inače ne bi prismrdio konzoli. Tokom zadnjih godinu dana samo epic store mi je dao za đabe igara koje bi da sam ih kupovao na konzoli platio kao jednu RTX 3070. Nemojte me krivo shvatiti, ne govorim da sam tu uštedio ili tako nešto, svaki gaming je trošak, ali ima itekako smisla odabrati i PC usprkos početne bolje cijene konzole

 slažemo se u potpunosti, vjerujem da nisam nipisao ništa drugo. jer za 3000 kn nema šanse sklopiti 8/16 dobar cpu, matičnu ploču, super brzi SSD i grafu u rangu RTX 2080, kućište, DDR6 memoriju, napajanje, kontroler. i to još sve novo.

 

ma jasno, ja sam samo nadodao svoje mišljenje, nisam namjeravao nišat tebi parirati. Više zapravo odgovaram onima koji tvrde da je konzola bezuvjetno bolji izbor.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Wow :) odlično izgleda Spiderman

 

EDIT: Vrtiti raytracing u 4K/60Fps je kinda big deal... treba im skinuti kapu iskreno, pogotovo u ovako velikom open worldu. Impresivno. Možda ispadne da big navi ima bolji raytracing nego nvidia

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 9:54 (mrsmith).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Trebali su odmah rec da se kreshaju samo u Winsima a da su na Linuxu potpuno stabilne i odmah bi bilo jasno da su driveri/softver. 

I Nvidija nije srezala performanse, test novih i starih drivera je na 11 minuti videa pa na dalje. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 10:31 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kreće 3080 GLS-om :D poruka za paket je stigla. Sutra je vjerojatno kod mene

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Kreće 3080 GLS-om :D poruka za paket je stigla. Sutra je vjerojatno kod mene

Od kuda si narucio? 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
mrsmith kaže...

Kreće 3080 GLS-om :D poruka za paket je stigla. Sutra je vjerojatno kod mene

Od kuda si narucio? 

Sredio u Linksu :)

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...
mrsmith kaže...

Kreće 3080 GLS-om :D poruka za paket je stigla. Sutra je vjerojatno kod mene

Od kuda si narucio? 

Sredio u Linksu :)

 A ja i dalje cekam sa mutavog Computeruniverse.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Trebali su odmah rec da se kreshaju samo u Winsima a da su na Linuxu potpuno stabilne i odmah bi bilo jasno da su driveri/softver. 

I Nvidija nije srezala performanse, test novih i starih drivera je na 11 minuti videa pa na dalje. 

 

 

 

ma postali su ko 24sata, samo trkeljaju bezveze za klikove i preglede, i stvaraju paniku bez ikakvih cinjenica

 

ovaj australac je jedini normalan 

 

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

A ja i dalje cekam sa mutavog Computeruniverse.

Barem će biti TUF model kad stigne :)

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Timo kaže...
MEGATAMA kaže...

Trebali su odmah rec da se kreshaju samo u Winsima a da su na Linuxu potpuno stabilne i odmah bi bilo jasno da su driveri/softver. 

I Nvidija nije srezala performanse, test novih i starih drivera je na 11 minuti videa pa na dalje. 

 

 

 

ma postali su ko 24sata, samo trkeljaju bezveze za klikove i preglede, i stvaraju paniku bez ikakvih cinjenica

 

ovaj australac je jedini normalan 

 

 

Nazalost da,ali na kraju se sve rijesilo ekspresno brzo.

Sad samo treba docekat grafu....

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...

A ja i dalje cekam sa mutavog Computeruniverse.

Barem će biti TUF model kad stigne :)

Koji si ti uzeo?

 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
RazguzatorNeukih kaže...

Za sve neuke fenbojcice, ovcice i opcenito ekipu sa ogranicenim znanjem tipa HCgamingCRO , Rhodin , cvaja997 , hahhaajaads i posebno za nas poremeceni slucaj za promatranje Riot, jedan poznati gospodin objasnio kako stvari stoje.

 

 

U kratkim crtama, famozni kondenzatori nemaju veze sa crashanjem. Igor je kao i ostale stvari to prenapuhao uz hrpetinu svojih pretpostavki, a neuke mase su iz toga stvorile dramu. Oni koji su vec pretpostavljali da se ne radi o kondenzatorima su bili covjek iz Geer Seekersa koji je ustanovio da mu kartice koje su ucestalo crashale na windowsima ne crashaju na linuxu pri istim postavkama, a sa druge strane je gospodin der8auer pokazao kako kondenzatori nemaju veze sa stabilnoscu kartice vec eventualno omogucuju bolji oc od 20-30mhz.

 

Nakon sto su driveri rijesili probleme fenbojcici nisu mogli vjerovati kako to da jedan driver, a ne njih 763 kroz period od skoro godinu dana, moze rijesiti problem pa su pocele price o downclockanju kartica i gubljenju performansi. Naravno i to je bilo krivo, driveri su optimizirali voltage/frequency krivulju i gubitak performansi je 0, a crashanje je prestalo.

 

Samo zato sto jedna firma izbacuje poluproizvode ne znaci da je to pravilo i za ostatak. 

 

 

 

 

Zbog navedenih a i par njih dodatnih sam izgubio volju sudjelovat u temi...nikad nisam vidio ovakvu razinu toksicnosti niti na jednom forumu bez obzira sto je ovo balkanski.

EDIT:A nitko od njih niti nije narucio seriju 30.....jos bolesnije je kako su reagirali uzevsi tu cinjenicu u obzir.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 10:40 (MEGATAMA).
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...

A ja i dalje cekam sa mutavog Computeruniverse.

Barem će biti TUF model kad stigne :)

Koji si ti uzeo?

 

Jedinu koju dobivaju, Gainward Phoenix 3080 :) Nadam se da će biti ok. Cijena je super, 6600 (nije web popust jer nisam uzeo na webu), jos kad se odbije pdv bit ce oko 5400.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...
mrsmith kaže...
MEGATAMA kaže...

A ja i dalje cekam sa mutavog Computeruniverse.

Barem će biti TUF model kad stigne :)

Koji si ti uzeo?

 

Jedinu koju dobivaju, Gainward Phoenix 3080 :) Nadam se da će biti ok. Cijena je super, 6600 (nije web popust jer nisam uzeo na webu), jos kad se odbije pdv bit ce oko 5400.

Pa sad je ocito da su sve ok posto su bili driveri u pitanju a Phoenix te sigurno nece razocarat.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
RazguzatorNeukih kaže...

Za sve neuke fenbojcice, ovcice i opcenito ekipu sa ogranicenim znanjem tipa HCgamingCRO , Rhodin , cvaja997 , hahhaajaads i posebno za nas poremeceni slucaj za promatranje Riot, jedan poznati gospodin objasnio kako stvari stoje.

 

 

U kratkim crtama, famozni kondenzatori nemaju veze sa crashanjem. Igor je kao i ostale stvari to prenapuhao uz hrpetinu svojih pretpostavki, a neuke mase su iz toga stvorile dramu. Oni koji su vec pretpostavljali da se ne radi o kondenzatorima su bili covjek iz Geer Seekersa koji je ustanovio da mu kartice koje su ucestalo crashale na windowsima ne crashaju na linuxu pri istim postavkama, a sa druge strane je gospodin der8auer pokazao kako kondenzatori nemaju veze sa stabilnoscu kartice vec eventualno omogucuju bolji oc od 20-30mhz.

 

Nakon sto su driveri rijesili probleme fenbojcici nisu mogli vjerovati kako to da jedan driver, a ne njih 763 kroz period od skoro godinu dana, moze rijesiti problem pa su pocele price o downclockanju kartica i gubljenju performansi. Naravno i to je bilo krivo, driveri su optimizirali voltage/frequency krivulju i gubitak performansi je 0, a crashanje je prestalo.

 

Samo zato sto jedna firma izbacuje poluproizvode ne znaci da je to pravilo i za ostatak. 

 

 

 

 

Zbog navedenih a i par njih dodatnih sam izgubio volju sudjelovat u temi...nikad nisam vidio ovakvu razinu toksicnosti niti na jednom forumu bez obzira sto je ovo balkanski.

EDIT:A nitko od njih niti nije narucio seriju 30.....jos bolesnije je kako su reagirali uzevsi tu cinjenicu u obzir.

 Pa ti si ko curica nemre ti se reci nista protiv nevidije tvoje

https://twitter.com/VideoCardz/status/1308711105418743808?s=20

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže..  

Zbog navedenih a i par njih dodatnih sam izgubio volju sudjelovat u temi...nikad nisam vidio ovakvu razinu toksicnosti niti na jednom forumu bez obzira sto je ovo balkanski.

EDIT:A nitko od njih niti nije narucio seriju 30.....jos bolesnije je kako su reagirali uzevsi tu cinjenicu u obzir.

Ha? Jesi ti ikad sudjelovao na stranim forumima? Ovo kod nas je light verzija, imamo 1-2 banirana koji se svako malo vračaju ovdje s novim accountima jer ih život baš ne mazi pa im je ovo jedina sreća, i light trollanje od stalnih forumaša, bez pretjeranih uvreda, i to je to. Prilično si osjetljiv dečko, komponente doživljavaš kao svoju ljubav (možda da si nađeš curu?), opusti se, sve je ovo za*ebancija, vjerujem da većina ovdje nema loše namjere, samo light bockanje osjetljivih forumaša, no uvijek se možeš promijeniti pa će bockanje prestati, ili otići ako ti se ne sviđa ovo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice