MEDIATRIX 2102 konfiguracija - T-Com NetPhone

poruka: 4
|
čitano: 8.940
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
MEDIATRIX 2102 konfiguracija - T-Com NetPhone

Dakle radi se o sljedećem, na mreži LAN(promet routa Speedtouch modem), defaultna T-Com terminalna oprema, nalazi se MediaTrix 2102 VoIP gateway, do par dana je sve radilo k'o urica, no prilikom preštekavanja i promjene kablova je koliko sam shvatio do gubitka adrese, te nikako nemogu iskonfigurirati uređaj.Ima li tko kakvu ideju?

Tehničare iz T-Coma čekam, čekam....

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
MEDIATRIX 2102 konfiguracija - T-Com NetPhone

Pretpostavljam da je na tom routeru i DHCP koji dijeli adrese okolo. Spoji se na njega i pogledaj koji IP je dobio VoIP G/W. Dalje ćeš valjda znati.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
MEDIATRIX 2102 konfiguracija - T-Com NetPhone

Mi u uredu imamo NetPhone uslugu. Istina ne preko Mediatrixa već koristimo IP telefone. Imali smo problem kod dodavanja novog telefona jer su nam pustili samo 5 linija preko centrale a trebali smo 6.

 

Znam da je pitanje banalno ali jesi li provjerio da li je Mediatrix priključen na portove od IPTV-a?

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
MEDIATRIX 2102 konfiguracija - T-Com NetPhone

Tako je na routeru je i DHCP, adresa VoIP gatewaya nije bila nepoznanica, no problem je bio banalne prirode.Hvala, Mario {#}.Uređaj treba biti spojen na IPTV priključak, što mi je malo nelogično.No T-Comov me tehničar preduhitrio s objašnjenjem da je sve izgorilo, štoviše nakon njegovod dolaska i uplitanja je i router prestao raditi, tako da je sva zamijenio.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice